AMSTERDAMSCHE BEURS WOENSDS'G 9 SEPTEMBER '1936 H A A R E E M'S DAtBE A D 7 IAAT/IE EERICUTïN Uit Haarlem's Gemeenteraad Heden, Woensdagmiddag, vergaderde de ge meenteraad van Haarlem. Voorzitter: Burgemeester C. Maarschalk. De verloving van de prinses. De leden verhieven zich van hun zetels waarna de voorzitter de volgende rede hield: .,De vreugdevolle tijding van de verloving van H.K.H. Prinses Juliana heeft de harten van het Neaerlandsche volk het is gisteren reeds alom en duidelijk gebleken met groote blijdschap vervuld. En het is een ge lukkig toeval, dat ik reeds thans in staat ben in uw midden getuigenis af te leggen, hoe ook de Haarlemsche burgerij van harte deelt in het blij geluk, dat over onze geliefde Prinses is gekomen. Ook wij Haarlemmers hebben steeds met geheel ons wezen meege leefd in de lotgevallen der Oranjes, in da gen van rouw zoowel als in dagen van voor spoed en vrengde. En zoo laait ook nu weer in ons aller hart op dat gevoel van aanhan kelijkheid en trouw aan ons aloud Oranje huis, nu de jongste telg uit dat huis den man gevonden heeft, aan wiens zijde zij verder het leven door zal gaan. Wij spreken den diepgevoelden wensch uit, dat dit hoog verbond moge strekken tot geluk van ons vorstenkind en tot zegen van haar huis en haar vaderland". (Luide bijvalsbetuigingen). Aftreden van den heer Engels. De voorzitter herinnerde er aan dat de heer Engels ontslag genomen heeft als raads lid. Hij wijdde eenige hartelijke woorden aan diens kort lidmaatschap, waarbij hij zich heeft doen kennen als een goed raadslid die zijn gehoor wist te binden. Zijn betoogtrant getuigde van een groote mate van rustige bezonkenheid en een volkomen bebeersching van de stof. Tenslotte sprak de voorzitter zijn beste wenschen uit voor het verdere leven van den heer Engels. Goedgekeurd werden zonder discussie de volgende voorstellen: PUNT 2. Voorstel tot aanvaarding van een schen king van Mevr. de Wed. DijsselhofKeuche- nius (twaalf teekeningen en pastels) voor het Frans Halsmuseum. PUNT 3. Voorstel tot vaststelling van het kohier der straatbelasting en precariorechten dienst 1936. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de aanschaffing van boeken voor de school voor U.L.O., letter C (Parklaan), Voorstel tot het verleenen van een rente loos voorschot aan zes woningbouwcorporaties. PUNT 8. Voorstel tot verkoop van grond aan het Junoplantsoen (N.V. „Hogerveka")Van Nes straat (H. Th. Lindenborn) en Burgwal (F. Hop). PUNT 11. Pensioen wethouders. Voorstel tot wijziging en aanvulling der Verordening regelende het verleenen van wachtgeld of pensioen aan wethouders na hun aftreden en van pensioen aan hun we duwen en weezen. Bank van Leening. Voorstel van B. en W. om enkele tarieven van de Bank van Leening te verhoogen. De heer van Dam (V.D.) vreesde, dat het tekort van de Bank van Leening zal vergroo- ten omdat door de hoogere tarieven de men- schen zullen worden afgeschrikt. Wordt door de verhooging niet het doel van de Bank in gevaar gebracht. Spreker zal niet tegen het voorstel stem men, maar spreker zou aan B. en W. willen overwegen de tarieven nog eens onder oogen te willen nemen, opdat de Bank ook in de toekomst hulp zal kunnen verleenen aan arme menschen die in nood zitten. Nu loopt de rente voor sommige panden te veel op. De heer Castricum (r.k.) zei dat alleen de tarieven verhoogd worden voor goederen die extra zorg behoeven. De heer Peper (communist) had bezwaar tegen het voorstel. De tarieven moeten niet verhoogd worden. De heer Roodenburg (C.H.)wethou der, zei, dat op de Bank geen geld verdiend behoeft te worden. Maar er komen zeer veel artikelen die extra zorg vereischen. Het is billijk dat de beleeners daarvoor betalen. B. en W. zullen evenwel gaarne aan het verzoek van den heer van Dam voldoen. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen met 34 tegen 2 stemmen. U itbreidingsplan. De heer van Kessel (R.K.) had bezwaar tegen de door B. en W. voorgestelde wijziging van het uitbreidingsplan „Zuid West". Het voorstel van B. en W. gaat niet ver genoeg, Het uitbreidingsplan moet aansluiten bij de mooie buitenplaats „Elswoud". Bij de aansluiting moet naar een vrije open bebouwing gestreefd worden. Reeds nu is de mooie Elswoudslaan absoluut weg. Door de omgevende bebouwing is de mooie door kijk verloren gegaan. Het natuurschoon van het platteland is blijkbaar niet veilig bij een stadsbestuur. Aan de Elswoutslaan is alleen een smalle groenstuk vrij gehouden, maar aan die groenstrook heeft niemand. B. en W. hadden aan de bebouwing zooals die zich nu op deze plaats ontwikkelt, een „halt!" moe ten toeroepen. In het kwartier zijn al 24 winkels aanwezig en nu willen B. en W. er weer 19 bij kweeken. Aan de Ramplaan wil men 12 mooie woonhuizen bestemmen tot winkels. Dat is jammer. De bewoners van het Ramplaan-kwartier winkelen bovendien voor een deel in het aangrenzende dorp. Boven- dient komt er in de naaste toekomst een directe verbindingsweg met de stad. Er wosdt gesproken over ordening in het winkelbedrijf, maar hier doen B. en W het tegenovergestelde. Hier kan men met orde- «Jng beginnen. Laten B. en W. deze zaak nog eens „op de helling" nemen. De heer R e i n a 1 d a (S. D. A. P.)wethou der, was het niet eens met de motieven die de heer van Kessel heeft aangevoerd. Waarom komt hij er nu mede, terwijl er reeds vele an dere wijzigingen zijn geweest? De bedoeling van de nu door B. en W. voorgestelde wijzi ging is juist om de bebouwing in dit gedeelte der gemeente te beperken. B en W. hebben volkomen gerekend met het karakter van de streek. Bloemendaal had daar moeten begin nen met een open bebouwing, maar die ge meente is begonnen met op die plaats een complex arbeiderswoningen te bouwen. Nu die er eenmaal waren moest de nieuwe be bouwing en bij aansluiten. Het Ramplaan— kwartier zal steeds een afzonderlijk karakter bewaren omdat 't van de stadsbebouwing ge scheiden zal worden door den provincialen weg en een breede groenstrook. Het aantal winkels in het kwartier wordt beperkt. De heer Van Kessel houdt rekening met de nabijheid van winkels in Overveen. maar Haarlemmers mogen verlangen, dat zij hun inkoopen zullen kunnen doen bij Haarlem mers. B. en W. willen een chaos op winkel gebied in het Ramplaan-kwartier voorkomen. Zij meenen dat er niet te veel winkels zullen komen. De heer Van Kessel zei dat hij zich indertijd ook ieeft verzet tegen de vestiging van het tuindorp. Maar de gemeente Bloe mendaal kon toen niet anders want er moesten arbeiderswoningen komen. Er had door Haarlem voorkomen moeten worden, dat op den verkeerden weg werd voortge gaan. Als er winkels te weinig zijn, dan moe ten er nieuwe winkels gebouwd worden. De woonhuizen die er staan moeten woonhui zen blijven, temeer omdat die ongeschikt zijn om verbouwd te worden tot een goeden win kel. De burgers zijn vrij te koopen waar zij willen. Voorloopig behoeve er geen nieuwe winkels .bij te komen. De heer Van Dam (V.D.) vroeg of in het nu aanhangige voorstel begrepen is het voor stel om het mogelijk te maken een aantal woonhuizen te verbouwen tot winkelhuizen. De heer Rein al da (wethouder) zeide, dat het beter is winkels in de centrumlaan te stichten. Zooiets ziet men herhaaldelijk in de ontwerpen van een buitenwijk. Als er winkels noodig zijn, moeten zij aan den hoofdweg lig gen, maar het moeten dan goede winkels wor den. Dit heeft men in de hand door middel van de bebouwing. Als men villabouw wil gaan maken in de nabijheid van arbeiders woningen, dan mislukt dit. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men met 1 stem tegen. (De vergadering duurt voort). (Ongecorrigeerd) Verlaging van woninghuur te Haarlem. De huizen van „Patrimonium" opnieuw naar beneden. Naar wij vernemen zijn opnieuw de huren verlaagd van het groote complex arbeiders woningen van „Patrimonium" nabij den Kloppersingel. De huren van de meest aanwezige typen worden nu 6.25, 6.50 en 6.75. Op dit mo ment zijn de huren van die huizen nog 6.60, 7.15 en 7.50. Oorspronkelijk deden die wo ningen 8.60 en 8.70. Eenige grootere huizen die vroeger 9. deden en die al verlaagd werden tot 7.85 7.95, zullen in het vervolg ƒ7.doen. Deze huurverlaging gaat in met 20 Septem ber. Deze vermindering van huur is mogelijk ge worden door financieele opoffering van rijk en gemeente. Thans staan vele huizen in dit complex leeg, men hoopt door verlaging van de huur weer nieuwe bewoners te trekken. Het is mogelijk dat in de naaste toekomst ook opnieuw verlaging van huur bij andere woningcomplexen wordt ingevoerd. Zooals men weet heeft de regeering haar medewer king toegezegd om de rente van de leeningen die verschillende fondsen voor den woning bouw hebben verstrekt, te verlagen tot 4 pCt. Gaat dit door dan zal het voor de gemeente mogelijk worden de huren weer wat te ver lagen. Daarbij moet evenwel bedacht worden, dat de gemeente Haarlem reeds eenige jaren achter elkaar huurverlagingen heeft toegepast. De rente die de fondsen aan Haarlem bereken den was reeds vrij laag, zoodat in de ver laging tot 4 pCt. niet heel veel meer kan zitten. Er wordt nu wel door enkele gemeenten aan gekondigd, dat zij de huren gaan verlagen, om tegemoet te komen aan de gevolgen van de intrekking van den huurtoeslag aan werk- loozen, maar daarbij moet bedacht dat Haar lem reeds eerder tot die verlaging is over gegaan, zoodat de huren te Haarlem naar ons verzekerd werd niet hooger zijn dan de nu in die gemeenten verlaagde huren. GUNNING. Het maken van den onderbouw en de opritten van een basculebrug over den Amstel bij Ouderkerk is opgedragen aan W. Luppes te Haarlem voor f 133.400. NIKITA BALIEFF. Te New York is dezer dagen overleden de vermaarde conférencier Nikita Balieff. Balieff was leider van het ook in ons land bekende cabaretgezelschap „Chauve-Souris", bestaande uit Russische emigranten. HOENDERLOO-COLLECTE. Met vergunning van B. en W. hoopt de Stich ting Hoenderloo een bloempjes-collecte te houden op Zaterdag 26 en Maandag 28 Sept. Een Comité van aanbeveling en een Collecte- Comité zijn reeds gevormd. Ieder die op eenigerlei wijze hiertoe wil medewerken, gelieve zich schriftelijk op te geven bij den secretaris van het Collecte- Comité den heer L. de Jong, Ternatestraat 68. DE BEWAPENING YAN DE BURGERWACHT Naar aanleiding van de opmerking van een lezer over de bewapening van de Bur gerwacht verzoekt de Commandant der Bur gerwacht ons mede te deelen, dat vandaag nog maatregelen worden genomen, om alle klewangs, bij de Burgerwacht in gebruik, te voorzien van een leeren riem met „schuif- passant". Baconkwestie blijft de aandacht trekken. Moet de regeering zich voortaan afzijdig houden? Vragen van het Kamerlid Van der Weyden. De heer Van der Weijden heeft aan den minister van landbouw en visscherij de vol gende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is de minister bereid mede te deelen, waarom in de bijzondere positie, die de re- geeringsadviseur inneemt bij de baconberei- ding thans aanleiding is gevonden, dezen in zake de baconregeling geen advies te vragen, terwijl die bijzondere positie van 1932 af blijkbaar voor de regeering geen bezwaar is geweest? 2. Wil de minister mededeelen. of de regee- ringsadviseur wel adviezen geeft in andere aangelegenheden de varkenshouderij betref fende, als daar zijn de teeltregeling, de af name van zware varkens en de onderlinge prijsverhoudingen en. indien dit 't geval is, is de minister dan niet van oordeel, dat het evenzeer ongewenscht moet worden geacht den regeeringsadviseur, die om zijn bijzon dere positie niet inzake de baconregeling wordt geraadpleegd, wel te raadplegen over maatregelen, die de baconpositie in sterke mate beïnvloeden? 3. Indien de regeeringsadviseur ook over de in vraag 2 genoemde aangelegenheden niet wordt geraadpleegd, is de minister dan bereid mede te deelen, omtrent welke maatregelen wel diens adviezen worden gevraagd? 4. Acht de minister het gerechtvaardigd dat de baconfabrikanten uit het landbouw crisisfonds een zoodanigen steun ontvangen, dat niet alleen een rendabele productie voor de v/erkende fabrieken is verzekerd, doch ook aan de nietwerkende fabrieken een vergoe ding kan worden toegekend en zoo ja, is de minister dan bereid mede te deelen. waarom dit naar zijn meening gerechtvaardigd is, ter wijl geen enkele andere industrie een derge- lijken steun geniet, de varkenshouders nog nimmer een loonenden prijs voor hun product ontvingen en de baconfabrikanten bij vori ge inschrijvingen een te groote winst van drie millioen gulden maakten, welk bedrag niet te rug geëischt kon worden? 5. Acht de minister het oordeel van den crisis-accountantsdienst, dat de thans ge contracteerde prijs voor de baconbereiding ternauwernood voldoende is, van groote waar de, gezien het feit. dat die dienst vroeger, naar toen aan de kamer werd medegedeeld, heeft uitgemaakt, dat bij een dubbel aantal slachtingen een prijs van f 4.80 per 100 K.G., dus f 2,20 hooger dan thans en f 3 hooger dan de prijs van den laagsten inschrijver, niet te hoog was? 6. Is de minister bereid de kamer volledig in te lichten over den gang van zaken bij de baconfabrieken in de laatste vier jaar en wil hij'«» nader overwegen, of in dien gang van zaken, waartoe ook behoort de dreiging met ontslag aan een groot aantal arbeiders bij de baconfabriek te Uithoorn, geen aanleiding gelegen is, de rechtstreeksche bemoeiing van de regeering met de baconbereiding op 31 Oc tober a.s. te beëindigen? SANTPOORT A. J. VAN SAMBEEK. t In den leeftijd van 23 jaar ls alhier over leden de heer A. J. van Sambeek, Jeugdleider van de K.J.C. in de parochie Santpoort en verbonden aan de redactie van de Nieuwe Haarl. Courant. De heer van Sambeek was een prettig collega, steeds opgewekt en bereidwillig en vriendelijk in zijn optreden. De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden Donderdag 10 September a.s. in de Parochiekerk van O. L. Vrouw van Altijd- durenden Bijstand te Santpoort. De stille H. Mis is te 8 uur en te 9 uur de gezongen Re quiem-Mis, waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof te Driehuis te ongeveer 10.30 urn-. IJMUIDEN Winkelweek-festiviteiten. Het weer was wel zeer aanlokkelijk om te ..marschen" en er waren dus honderden be langstellenden op de been om in het nieuwe gedeelte der Kennemerlaan de marschwed- strijden bij te wonen. Er zouden 11 corpsen langs de jury bestaande uit de heeren Jos. de Klerk en A. L. Hazebroek, moeten defileeren, n.l. Concordia IJmuiden, Voorwaarts IJmui- den-Oost, Postfanfare Haarlem en Eensge zindheid Heemstede (alle onder directie van Philip S. Vlessing), Kunst na Arbeid IJmuiden Oost (dir. M. Kley), Wilhelmina IJmuiden (dir. Marinus Adam). Soli Geo Gloria Driehuis (dir. C. Oudendijk), Apollo Haarlem (dir. J. G. Schulpzand), Sint Jozef Beverwijk (dir. H. Eggermont), Crescendo Spaarndam (dir. F. Dekker), Sint Caecilia Haarlem (dir. K. Noorn) Soli Deo Gloria en Sint Jozef waren echter niet opgekomen, zoodat te kwart over zeven met 9 corpsen begonnen werd. Postfanfare Haarlem 96 punten, le prijs. St.'Caecilia, Haarlem. 94 punten 2e prijs. Eensgezindheid, Heemstede, 80 punten. Apollo, Haarlem, 78 punten. BESOMMINGEN. Trawlers: Adelante IJM. 19, 1000 m. f 2480. Corry IJM. 21, 475 m. f 3220. Amstelstroom IJM. 91. 85 m. f 1690. Bergen, IJM. 16, 450 m. f 3580. Silvain IJM. 116, 930 m. f 2170. Eendracht IJM. 117, 545 m. f 2850. Clasina Luther IJM. 59, 420 m. f 3240. Henriette Jacoba IJM. 190, 390 m. f 3720. Logger: KW 86 f 1020. MARKTPRIJZEN VAN WOENSDAG 9 SEPT. Tarbot per K.G. f 0.90f 0.60. Griet per 50 K G. f 34—f 21. Tongen per K.G. f 1.50f 1.20. Zetschol per 50 K.G. f 32f 24. Kleine schol per 50 K.G f 30f 10. Schar per 50 K.G. f 18—f 9 Rog per 20 stuks f 20f 14.50. Vleet per stuk f 1.20. Kleine poon per 50 K.G. f 7f 2.80. Groote schelvisch per 50 K.G. f 24f 19. Middelschelvisch per 50 K.G. f 25f 22. Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 25f 17 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 20f 10. Kabeljauw per 125 K.G f 70—f 43. Groote gullen per 50 K.G. f 23f 15. Kleine gullen per 50 K.G. f 18.50f 7. Wijting per 50 K.G. f 6.80—f 3.10 Makreel per 50 K.G. f 9f 5.50, Heilbot per K.G. f 1.30—f 0.90 Leng per stuk f 1.55f 1.50. Koolvisch per stuk f 1.95f 0.37. Versche haring per kist f 3.90f 2.15. Kleine hake per 50 K.G. f 19f 12. Nieuwe ijsfabriek aan de Zuidzijde. Naar wij vernemen zal de N.V. Natuurijs Verkoop Bureau alhier, wanneer de eenigen tijd geleden in Den Haag aangevraagde ver- guuning wordt verkregen, haar bedrijf uit breiden door het bouwen van een duinwater ijsfabriek aan de Midden Havenstraat met 'een productievermogen van ongeveer 200 ton per week. Het nieuwe product zal alleen bestemd zijn voor de levering aan loggers en voor de dis tributie van staafijs in de omliggende ge meenten. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt Mary, IJM. 189, vangst: 10 manden schel visch. 15 m. braadschelvisch. 20 m. gul, 50 m. wijting, 90 m. radio, 10 m. platvisch, 260 m. makreel, 15 m. varia, totaal 470 manden. Catharina Duyvis, IJM. 60, vangst: 25 m. schelvisch, 25 m. braadschelvisch. 25 m. gul, 60 m. wijting, 150 m. radio, 20 m. platvisch, 135 m. makreel, 10 m. varia, totaal 450 man den benevens 60 st. stijve kabeljauw. Beatrice, IJM. 118, vangst 8 m. tong, 30 m. tarbot, 10 m. groote schol, 40 m. kleine schol, 4 m. varia. Totaal 92 manden. Dirkje R. O. 53, vangst 700 kisten versche haring. BURGERLIJKE STAND. Geboorten: J. MartensVink, d., IJmuiden. J. M. M. Duivesteinv. d. Bos, d„ Velsen-N. A. M. KabelDuin, d-, IJmuiden. J J. van RhoonHellendoorn, z., Velsen. C. M. Kra mer—Jak, d., Velsen-N. J. van Dongen Leijenaar. z.. IJmuiden. Overleden: M. J. van Veelen, 47 jaren, echt genoot van P. Schuller, IJmuiden. J. Th. Braam. 3 jaren, dochter van Th. A. Braam. IJmuiden. A. J. van Sambeek, 23 jaren, onge huwd, Santpoort. ZWEMMEN. De zwemvereeniging „Velserend" houdt Za terdagmiddag a.s. onderlinge wedstrijden in het natuurbad. Het programma vermeldt wedstrijden over afstanden van 25, 50 en 100 M. (vrije- en schoolslag) voor meisjes en jon gens beneden 14 jaar en dames en heeren boven dien leeftijd. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 9 September. Ondertrouwd 9 September: C. N. van Galen en J. A. Peperkamp: P. C. J. Greitemann en C. M. A. ter Woort; P. H. J. Piepei's en E. Nederstigt; J. W. F. Cools en A. R. van Schie; N. J. Steijn en G. Chr. W. van der Aar; J. J. Kuiper en M. van der Boom; J. J. Malie paard en M. J. van Lemel; J. H. van Dam en Th. Braun: E. Klaassen en M. J. Houthuijzen; J. van der Ploeg en M. Bom; J. Escherich en H. Vonhof; A. W. Elsbroek en A. W. Mikat; C. Marchand en A. C. Lamboo; Th. Mooij en J. H. van den Nouwland; M. J. van der Schans en J. Heijblom. Getrouwd 9 September: H. Th. Stoop en Th. A. Cedee; B. Geels en A. C. M. Stam; G. E. W. Roosendaal en Th. W. van der Ham; A. de Graaf en M. A. Ooijevaar: H. J. C. de Graaf en M. Linnekamp; H. A. Th. Stuurman en J. A. M. Wehnes; S. P. van Schooten en M. E. van der Klugt; Th. Stringer en C. P. van Dam; G. A. Evers en J. A. Koole; W. C. Bohlmeijer en C. P. Drost; J. H. van der Weegh en N. Korthals; Hè. G. Cliteur en D. J. Ebing; J. Dijt en J. Kooijmans; A. Hubert en E. Boonsma; J. A. Koster en C. de Goede; J. C. Hetem en P. M. Rijkbost; J. M. Zoeteweij en S. G. Nol; W. F. A. van der Wateren en T. Elzinga. Bevallen 6 September: E. SteffensWisker, z.; 7 September: W. M. H. ZijlstraBartels. d.: C. C. SterkKraan, d.; J. DijkstraWouda, d.; L. M. V. van VelsenSchlüter, d.; 8 Sep tember: H. LieuwesKuik, z.; G. C. Baars Haarbrink. z.: W. J. Westervoorde—Bannink, z.; N. Zuijdamv. Baarsen. d-t E. KolLeu ven, z.; J. M. v. d. MeijHaverink, d. Overleden 8 September: G. Heinhuis, 51 j., Pijlslaan. KOERS VAN HEDEN VORIGE KOERS pl.m. pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.00 2.15 STAATS LEENIN GEN BIN NENLAND. 4 pCt. ld. 1933 H 99%-% 99»/P 4 pCt. Nederl. Indië 98% 98% - - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5V2 pet. Duitschland 1930 (Youngleening) 217/8 Youngleenlng (met ver 24ï/s klaring) 24% BANK - INSTELLINGEN. Amsterd Bank 1234* Handel Mpij. Cert van 138 f250 Koloniale Bank 46% 46*4 Ned. Ind. Handelsbank 107 Rotterd. Bank 117*4 INDUSTR. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie 26% -*4 26%-*4 29% 26%-% v. Berkels Patent 364* - Calvé Delft Cert 58 H Ned Ford ex. 40 afst 232*4 233 234 224—225 Philips Gloeil. Gem.Bezit 162** - 165 1634* - 163** *4 164 -H 164-*4 H2%-7/g 118-% 1177/g - 118 118 TABAKKEN. Dell Batavia 181*4 182 180*4 Deli Maatschappij 243 242** 241*4 -242*4 Senembah 223** 223*4 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 1% Scheepvaart Unie 54% 54-55 53J*~ 54*i Konlnkl. Paketvaart Rotterdamsche Lloyd 46 Maatschappij Nederland 427/8 Holland—Amerika lijn 69J* - PETROLEUM. Kon. Petr 98*4-299 300*4 2974* 298J*-299*4 2984*-290 84 84 - 82*4 - 83 Shell Union 11% 12 12% 12 - Continental Oil 187/8 19% - 19% Tidewater 10% - ST 1 O 10% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 286 288*4 287-** 287 Java Cultuur 118*4 - - Ned Ind. Suiker Unie 98 Vorstenlanden 19*4 - INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel. 7% 8% 8% 8% Anaconda 22%-4* 23% 23%— 37/8 -% 23% i/e Bethleh Steel 417/8 41% Cities Service 2%-h 31* - Gew. Steel 437/8 - U S. Steel 431 ff 437/t 43%-7/f 43H \3% - 7/g 29% 29% 29-% 29 29 •6% RUBBERS. Amsterd. Rubber 145*4 - 146% 1464* 145*4 146 Dell Bat Rubber 72 Indische Rubber 101*4 102 Kendeng Lemboe '32*4 132*4 - Serbadjadl 66% Rotterdam Tapanoell 42 Bandar Rubber 116 Preanger Rubber 48*$ 49 Java Caoutch 897/8 Sumatra Rubber 140 - - - AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 26% 26*4 '6%-% 6** Wabash Railroad l%-2 - 'Vs 1% 1% - 7/g Union Pacific - Chic Wilwaukee 4% 4% 4% Missouri Kansas Texas 5% - 5% 5% MIJNBOUW. Alg Explor Mij 164*4 Redjang Lebong 200*4 318 - - - i PROLONGATIE. ik - - 1H

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11