Uit het Buitenland Thijs IJs als bestrijder der reuzen Weerkorpsen worden verboden. Tandheelkundig I nstituut GEHEEL GEBIT DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Frankrijk en de Spaansche burgeroorlog. Het Fransche Vakverbond verklaart zich solidair met de Spaansche regee ring. Socialistisch-communistische delgatie naar Blum. Frankrijk. Socialistisch-communistische delegatie wendt zich tot Blum. De secretaris-generaal der Communistische partij heeft in verband met het verleenen van daadwerkelijken steun aan de Spaansche re- geeringstroepen voorgesteld een gemeenschap pelijke delegatie der Socialistische en Com munistische partijen naar Léon Blum te zen den, teneinde dezen voor te stellen, de voor de Spaansche republiek zoo nadeelige blokkade op te heffen. Tevens stelt Thorez voor spoedig een coördinatiecomniissie van beide partijen bijeen te roepen, die besluiten zal moeten ne men aangaande een gemeenschappelijke cam pagne ten gunste van hulpverleenening aan het republikeinsche Spanje, alsmede tegen den bewapeningswedloop, het weder opleven van fascistische agitatie en bedreigingen in Frankrijk en tegen het dure leven. Met het doel te werken aan de versterking van het volksfront stelt Thorez tevens voor „een poli tiek breede eenheid, welke slechts de kapita listische minderheid uitsluit, een tweehon derd families met hun huurlingen, de leiders der fascistische groepen". De permanente bestuurscommissie der So cialistische partij heeft op den brief van den secretaris-generaal van de Communistische partij geantwoord, dat men gaarne het voor stel tot het zenden van een gemeenschappe lijke delegatie naar den voorzitter van den ministerraad aanvaardt, teneinde zich met dezen te onderhouden over de gebeurtenissen in Spanje en de door de volksfront-regeering gevolgde politiek, een politiek, die de per manente bestuurscommissie der Socialistische partij eenstemmig goedkeurt- Tevens wordt in het antwoord verklaard, dat men met groote voldoening kennis heeft genomen van den wensch van Thorez, de coördinatiecom missie, waarom de Socialistische partij reeds lang verzocht had, bijeen te doen komen, en dat men hoopt, dat men de actie der beide partijen met betrekking tot de in het schrijven van Thorez genoemde kwesties zal kunnen coördineeren Vakverbond solidair met de Spaansche regeering. Gistermiddag heeft naar Beuter meldt, het bestuur van de C. G. T. vergaderd. Na de vergadering werd een communiqué gepubli ceerd, waarin wordt gezegd, dat de Fransche arbeiders besloten zijn hun solidariteit met hun Spaansche makkers te handhaven en het leed van den burgeroorlog, welke door de leiders van de opstandelingen en de fascisti sche krachten is gewild, te verzachten. De Fransche arbeiders weigeren te buigen voor buitenlandsche eischen, die solidariteitsbetui gingen willen verbieden. De C. G. T. blijft trouw aan het volksfront en blijft solidair met alle formaties, welke dit vormden en met de regeering, welke het resultaat hiervan is. Verder wordt verklaard, dat de Fransche re- geermg zal worden verzocht te zamen met de regeering van de overige democratische lan den, de neutraliteit nader te bespreken en zoo snel mogelijk den Volkenbondsraad bij een te doen roepen. Tenslotte wordt van alle Fransche arbeiders gevraagd met minstens een uurloon bij te dra gen m de kosten van de C. G. T. om het werk van solidariteit ten uitvoer te brengen ten aanzien van de Spaansche vluchtelingen. Engeland. Neville Chamberlain plaats vervangend premier. Naar men meent te weten, zal Neville Cham berlain tijdens de afwezigheid van Baldwin het ministerpresidentschap waarnemen. De non-interventiecommissie bijeen. De internationale commissie voor de niet- inmenging in den Spaanschen burgeroorlog, welke gisteren voor het eerst bijeenkwam, heeft besloten, aan de vertegenwoordigde re geeringen een voorstel voor te leggen, volgens hetwelk de delegaties mededeelingen zullen verstrekken over de maatregelen door de re geeringen getroffen om het niet-inmengings- accoord van kracht te doen zijn. De president zal de commissie opnieuw bijeenroepen, zoodra hij van meening is, dat voldoende documenten voorhanden zijn. Dmtseïblamd. Hitler's proclamatie op den Rijkspartijdag. Het nationaal socialistisch partijcongres te Neurenberg werd Woensdagmorgen geopend met de voorlezing van een proclamatie van rijkskanselier Hitier. Deze proclamatie werd voorgelezen door rijksminister Frank. Zij bevatte o.m. deze zin sneden: „Op dit uur, dat wij het congres van de eer openen, zijn wij van twee gevoelens vervuld: Met welk een trots kunen wij niet terugzien op de thans achter ons liggende vier jaren en in het bijzonder op het laatste jaar, en Welk een rechtvaardiging verkrijgt ons ge- heele optreden juist nu bij. het beschouwen van een verworden wereld om ons". Verder ontleenen wij er nog het volgende aan: Het is voor Duitschland uiterst moeilijk de nationale economie goed te voeren. Op een vierkante kilometer wonen 136 menschen Duitschland moet de ontbrekende levensmid delen en grondstoffen invoeren en dit dek ken door een industrieele export. Indien het Duitsche 'volk niet 15 jaar lang van zijn spaargelden was beroofd en niet al zijn buitenlandsch kapitaal had verloren en indien het vooral nog zijn koloniën bezat, dan zonden de huidige opgaven gemakkelijker op te lossen zijn, de bewering dat koloniën niet veel zouden helpen is onjuist. Een volk. dat de werkloosheid wist te verhinderen en allen het dagelijks brood wist te verzekeren, zou ze- kef ook zijn koloniën goed weten te bestu ren. Om te bereiken, wat bereikt is, was een planmatige leiding noodig. doch de nationaal- socialistische leiding heeft steeds vermeden meer invloed uit te oefenen dan noodig was. Sedert 1933 is aan vijf millioen menschen werk verschaft, zoodat vijf millioen inkomens met grooter koopkracht de Duitsche markt versterken en de levensmiddelenmarkt moet dienovereenkomstig vergroot- worden en meer aanvoeren. Dit is het antwoord op het ver wijt van buitenlandsche kritikasters, die be weren, dat de Duitsche boternood een gevolg is van de bewapening. Indien de arbeiders, die thans werkzaam zijn voor de voorziening van de Duitsche behoeften en de Duitsche wapen industrie voor de export zouden gaan werken, zou de buitenlandsche markt pas goed over stroomd worden. Het is de taak van de na- tionaal-socialistische regeering nauwkeurig vast te stellen, welke grondstoffen, brand stoffen e.d. in het land zelf kunnen worden vervaardigd. In vier jaar moet Duitschland in deze stoffen volledig onafhankelijk zijn van het buitenland. In deze industrie zullen ook zij. die vrijkomen na de beëindiging van de bewape ning, nationaal-economisch nuttigen arbeid kunnen verrichten. De noodzakelijke aanwijzingen voor deze onafhankelijk-making zijn uitgevaardigd. Duitschland kan evenwel zijn aanspraak op koloniën niet laten varen, het levensrecht van het Duitsche volk is even groot als dat van ieder ander volk. De Fuehrer zegt verder nog, dat hij vastbe sloten is, Duitschland niet te maken tot een weerloos object voor vreemd militair geweld. Overal om zich heen ziet hij de voorteekenen voor een kwaden tijd, overal begint de onder mijning van de bolsjewistische agenten. De Duitsche nationaal-socialisten hebben nooit angst gehad voor het communisme en op het oogenblik vreest men geen bolsjewistische in val in Duitschland, niet omdat men hierin ge looft, doch omdat men besloten is het land zoo sterk te maken, dat men lederen aanval van buiten af kan weerstaan. Dit is de reden van de militaire maatregelen. Het Duitsche volk heeft geen anderen wensch, dan met allen in vrede en vriendschap te leven. Des avonds hield Hitier een cultuur-poli tieke rede. De burgeroorlog in Spanje. Gevecht nabij San Sebastian. Radio-Sevilla meldt, dat de troepen van Franco bij Huesca, dat de regeeringstroepen beweren bezet te hebben, een vijandelijke co lonne op de vlucht gedreven hebben. Te Bil bao zou de toestand der regeeringstroepen hopeloos zijn geworden. Bij de eerste botsing in de nabijheid van San Sebastian zouden de regeeringstroepen 58 dooden hebben verloren, terwijl 50 hunner gewond zouden zijn. De radioclub te Teneriffe heeft medege deeld, dat een Noorsch stoomschip bij Cadiz door regeeringstroepen werd beschoten en averij heeft opgeloopen. In een telegram deelt generaal Franco mede. dat de Sierra Credos 'zich in handen der opstandelingen bevindt en dat de wegbaar Madrid thans open ligt. Uit Burgos: Kolonel Aranda meldt uit Ovie- do, dat hij met succes eenige aanvallen van regeeringstroepen heeft afgeslagen. De gene raals Franco en Mola hebben een langdurig onderhoud gehad. Het ministerie van oorlog heeft medegedeeld dat zich in Estremadura schermutselingen hebben voorgedaan tusschen boeren en op standelingen, hetgeen wijst op de ontevreden heid, welke in dit gebied heerscht in verband met de terreur. Botsingen in Palestina eischen weer slachtoffers. Vier politie-agenten en een korporaal gedood. Reuter meldt uit Jeruzalem, 9 September: In den namiddag hebben op twee .plaatsen wederom botsingen plaats gehad. Daarbij zijn vier Engelsche politiemannen gedood en drie Palestijnsche agenten gewond. Bovendien werd een korporaal van een Britsch regiment gedood, en drie soldaten gewond. Van de Arabieren werd een tiental gewond. Fransch militair vliegtuig verongelukt. Vijf of zes dooden. De Paris Soir verneemt uit Bar le Due, dat bij Boucourt een ernstig vliegongeluk plaats heeft gehad. Een militair vliegtuig is neer gestort en vernield. Volgens de aan boord ge vonden lijst moesten zich zes menschen in het toestel bevonden hebben. Men heeft echter slechts vijf zeer verminkte lijken gevonden. HET BELFORT VAN BRUGGE IN GEVAAR? Het beroemde belfort van Brugge schijnt ernstig gevaar te loopen. daar de toren duide lijke afwijkingen in Oostelijke richting ver toont, aldus een K.W.P. bericht uit Brussel. Het is niet de eerste maal dat het belfort ern stige bezorgdheid verwekt. Reeds in het jaar 1910 heeft men geconstateerd dat de groot ste afwijking 30 centimeter bedraagt. Thans bedraagt deze afwijking reeds 78 centimeter en volgens de meening van deskundigen zou er werkelijk gevaar voor instorting bestaan, indien de toren in deze abnormal en stand nog verder zou overhellen. HOUT ALS BETAALMIDDEL. In Blaine, een stadje van de Vereenigde Staten heeft men besloten de metalen geld stukken voor een gedeelte aan de circulatie te onttrekken en hem te vervangen door een houten betaalmiddel. Alle ambtenaren en werklieden, die in ge meentedienst zijn. worden met houten pen ningen betaald. Het stadsbestuur heeft zich echter verbonden om dit houten geld aan het einde van het jaar in meer „klinkende" munt om te zetten. Slechts een derde gedeelte van het uitge geven geld zal in de stedelijke schatkist te rugkomen. want het overige gedeelte zal zijn weg wel vinden onder de vele Amerikaansche en Europeesche muntenverzamelaars Het stadje Blaine zal op deze wijze wel goe de zaken maken! Maatregelen tegen de Portu- geesche muiters. Officieren en bemanning der muitende oorlogsschepen ontslagen. Uit Lissabon: Na een ministerraad heeft de regeering een officieel e mededeeling verstrekt aan de pers, waarin wordt gezegd, dat de ministerraad zich bezig had gehouden met den toestand, welke is geschapen na de muiterij op de oor logsbodems „Alfonso Albuquerque" en „Dao" en besloot: le De bemanning van deze eenheden te ontslaan. 2e De onder-officieren en officieren even eens te ontslaan. 3e De commandanten van deze oorlogsbo dems met verlof te zenden, aangezien zij ver antwoordelijk zijn voor de discipline aan boord. De gevangenen zullen onmiddellijk naar de strafkoloniën worden gedeporteerd, waar het vonnis tegen hen .zal worden geveld. KONING EDWARD BIJ OORSPECIALIST. Koning Edward heeft Woensdag te Weenen een bezoek gebracht aan den oorspecialist Neumann. Er zou een Roentgenfotografie van het oor van den koning zijn genomen en Neu mann zou een eenvoudige behandeling hebben aangeraden. EERSTE KAMER. Wetsontwerp aangenomen. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM- N. TELEF 6 7 2 6 va-ra F - met Sarantle. PïJ'n- vanar oo. lQQS treiCken mbegr BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 14 uur. Zaterd. 912 uur Avondspreekuren Dinsdag. Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez Med.) ONZE DAGEL1JKSCHE KINDERVERTELLINC. Maar zoo langzamerhand krijgt Thijs heimwee naar zijn eigen land en zijn huis, waar hij zoo onverwacht uit vertrokken is. Hij neemt af scheid van den braven koning en zijn trouwen toovenaar Gogopoen en begeeft zich weer op weg, verheugd over het goede werk, dat hij voor dit land en zijn vorst heeft kunnen doen. Al peinzend loopt Thijs een tijdlang voort, zonder te merken, dat hij in een vreemde streek terecht is gekomen. Plotseling ontwaakt hij uit zijn droomerijen. Sjonge, denkt hij niet zonder schrik bij zichzelf, wat ziet het er hier allemaal onbekend uit. Ik ben leelijk aan het dwalen geraakt! En waar kan ik dat bootje terugvinden, waar ik die wilde vaart mee gemaakt heb? Wie weet hoe ver ik wel van mijn woon plaats afzit DEN HAAG Woensdag. Nadat de Kamer z. h. st. en ook zonder eenige discussie den heer De la Bella (s.d.) had toegestaan om morgen over de gewijzigde steunregeling te interpelleeren en vervolgens de Indische bestuurshervorming er al even glad was doorgegaan, ging het groot ste deel van den verderen dag eerst vond er nog even 'n korte discussie over ruiling van gronden te Utrecht plaats gemoeid met een ge'dachtenwisseling over het wetsontwerp houdende voorzieningen omtrent particuliere weerkorpsen. Eigenlijk bleek alleen Mr. Vesse m (nat. soc.) tegen dit voorstel te zijn. Volgens hem zou het ontwerp zich eigenlijk alleen richten tegen de N. S. B., di e overigens haar weerafdeelingen, nu zij onwettig zouden worden, reeds bij voorbaat had opgeheven. Deze afgevaardigde betoogde, dat de weeraf deelingen, die nooit bewapend zijn geweest, een volkomen onschuldig karakter hadden. Voorts zeide hij, dat de N. S. B.'ers feitelijk wel behoefte aan particuliere bescherming hadden, omdat zij z.i. de slachtoffers dreigen te worden (en reeds ten deele geworden zou den zijn) van te slap optreden der politie tegen hen belagende elementen. De partijdigheid van het wetsvoorstel zou o.m. ook hieruit blijken, dat straks de bijzondere vrijwillige landstorm en de burgerwachten wèl wettelijk toegelaten zullen zijn, ofschoon volgens dezen afgevaar digde die instellingen geen onpartijdige in stituten zouden wezen Een iganjseh ander standpunt namen de overige sprekers in. Zoo wees de c.h. senator K o 1 f f er op, dat het wetsontwerp een he laas noodzakelijk uit vloeisel is van wat te genwoordig gebeurt of dreigt te gebeuren. Mr. v. Lanschot (R.K.) veroordeelde eveneens den wensch van Mr. v. Vessem en diens geest verwanten om bij de handhaving der orde Mr. v. Lanschot op den stoel der overheid te gaan zitten. Hij ontkende ten eenen male, dat vrijwillige landstorm en burgerwachten een partij-ka rakter zouden hebben Actie veroorzaakt reactie. Als heden deze groep er weerkorpsen op na gaat houden, lokt dat vanzelf uit, dat morgen andere groepen het slechte voorbeeld gaan volgen. En dat loopt dan op binnenlandsche onlusten uit. Mr. v. Rappard (lib.), die de officieele verklaring van den leider der N. S. B. om trent de opheffing der W. A. nog niet zoo heelemaal scheen te vertrouwen, zette uiteen, dat de woordvoerder der N. S. B. z.i. in deze vergadering wel een totaal soheeve voorstel ling van de feiten had gegeven. Die zijn juist omgekeerd van wat de heer v. Vessem be weerde. Want eerder ondervinden andere partijen last van ongepast optreden der N. B. dan dat deze reden had om zich van par ticuliere beschermingsmiddelen te voorzien. Deze sp-r. gaf de. Regeering den raad vooral ook op haar hoede te zijn, dat er tenslotte toch. hiet weerkorpsen- in anderen vorm zullen Verrijzen. De burgemeester van Amsterdam liet zich uit zijn tent lokken, nu Mr. v. Vessem ge klaagd had over hardvochtig en onjuist op treden der hoofdstedelijke politie tegen N. S. B.'ers ter gelegenheid van het Koninklijk be zoek in Mei j.l. De heer De Vlugt (a.r.) zeide dat de politie ten volle in haar recht was geweest, toen zij tot maatregelen overging tegen de N. S. B.'ers, die zich aan de voor schriften niet hadden gehouden en op slui-k- sche wijze een verbo den partij -demonstra tie op to-uw hadden ge zet terwijl de rest der bevolking het staats hoofd in nationale eensgezindheid op har telijke wijze begroette. Mr. Mend els (s.d.) sloot zich aan bij hen, die Mr. v. Vessem hadden voorgehouden dat hij ten onrechte de N. S. B. den rol van de verdrukte onschuld wilde doen spelen. In dit verband maakte hij gewag van een „gewild martelaarschap". De jurist, die in den sociaal- democratischen kemphaan huist, stipte aan, dat er in den opzet van het wetsontwerp een gevaar kan schuilen, doordat de Regeering niet uitdrukkelijk in de wet opsomt de weer korpsen die zijn toegelaten, doch met een al- gemeene formule in zake verbod en toelating volstaat. Zoodoende zal dus alles afhangen van de toepassing der wet door de rechterlijke macht. Minister Van S c h a i k, die kort maar krachtig het ontwerp verdedigde, bleek hier voor op het oogenblik nog niet veel te voelen. Dergelijke beslissingen betreffen vragen van beleid en dus ware hier zeker beroep op den gewonen rechter misplaatst. Want die kan zulke vragen niet beoordeelen. Voorhands meende de Minister, dat het ook bezwaarlijk zou zijn een administratieve beroepsinstantie in te schakelen, maar hij zou dit punt eens overwegen. Minister v. Schaik onderstreepte nog eens, dathet volkomen onjuist is het voor te stellen alsof dit ontwerp tegen een bepaalde partij gericht zou zijn. De lessen van het buitenland hebben duidelijk aangetoond hoe noodig het is in dezen tijd extra op zijn hoede te zijn te gen sommiger streven naar eigenrichting. De Regeering en zij alleen heeft te waken voor handhaving' van de orde. Laat men aan par ticuliere partij-groepen toe, naast de over heidsorganen o-p dit gebied te werken, dan ontstaan daaruit ernstige gevaren voor die orde. Wie meent, dat justitie of politie in de taak tot bescherming van aller rechten te kort schiet, kan en moet die kritiek op de daarvoor bestemde plaats tot uiting brengen, maar dient niet als rechter in eigen zaak op te treden. Vóór het verschijnen der N. S. B. kwamen hier onophoudelijke politieke relle tjes, als we sinds dien zijn gaan beleven, niet of nauwelijks voor. Ten deele zijn de relletjes juist aan het „snoeverig", uittartend optreden van die partij te wijten. Tegenover Mr. Mendels zette de Minister uiteen, waarom z.i. de algemeene formuleering juist geschikt was, terwijl hij er voorts op wees, dat indien de overheid bij de toepassing der wet te willekeurig te werk zou gaan. men haar altijd in de Kamer ter verant woording kan roepen. Een korte repliek van Mr. v. Vessem en het voorstel ging er z. h. st. door. met aanteeke- ning, dat alleen deze senator tegen was. Tot besluit van den dag klaagde de heer D e Zeeuw (s.d.) over de regeling i.z. de z.g.n. „subjectieve bijdragen", die gemeenten, welke, op extra zware werkloosheidslasten zitten, door den Haag toegewezen kunnen krijgen. Tot dezen klaagzang gaf hem aanleiding het ontwerp tot verlenging der regeling van de financieele verhouding tusschen Rijk en Ge meenten op het stuk van de werkloosheids voorziening. Minister Oud gaf te verstaan, dat in de gegeven omstandigheden, deze regeling nog de minst slechte is. De heer De Zeeuw diende aldus de Minister te bedenken, dat wij n-u eenmaal moeten roeien met de riemen, die wij hebben en dat bij een ander systeem, verschillende n.l. de minstdraag- krachtige) gemeenten in een nog -heel wat moeilijker en tevens heel wat onaangenamer positie zouden komen te verkeeren. Nog even re- en duplieik en toen was ook voor .dit voor stel de weg naai- het Staatsblad geëffend. POPEYE MAAKT SCHOOL! „Eet spinazie en worteltjes om goed te kunnen zien in het donker!" Dit is de raad van dr. Jeans uit Iowa City, die hieromtrent een uitgebreid onderzoek heeft ingesteld. De worteltjes, die hun gele kleur te danken heb ben aan de verbranding der waterstof, zijn evenals spinazie rijk aan vitaminen. Wanneer kinderen enkele weken regelmatig deze groen ten eten, dan kunnen zij des nachts reeds veel beter zien. Zoo moet men dus aannemen dat de zee man Popeye, de matroos uit de teekenfilms, die door het eten van spinazie zoo sterk is geworden, in het donker nog toeter kan zien dan een kat. 30-JARIG JUBILEUM NEDERLANDSCHE GROSSIERSBOND. Ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van den Nederlandschen grossiersbond, welke bond de belangen van den groothandel in ko loniale waren behartigt, heeft op 9 Septem ber een jubileurnvergadering te Amsterdam plaats gehad. De voorzitter, de heer T. C. Idema, consta teerde in zijn openingsrede, dat er in den Nederlandschen groothandel de laatste jaren groote veranderingen hebben plaats gegrepen, die den bond meermalen voor moeilijke orga nisatorische vragen geplaatst hebben. De leden zullen steeds voor oogen moeten houden, dat persoonlijke overwegingen ten achter moeten staan, wanneer het belang van den grossiersstand als zoodanig op het spel staat. Het verheugde spr. voorts, te kunnen con- stateeren, dat ook de Kon. Ned. Midden standsbond, waarbij de Nederlandsche gros siersbond is aangesloten, den laatsten tijd meer aandacht aan de specifieke grossiers- belangen wijdt. Vervolgens werd o.m. het woord gevoerd door drs. W. Vonk, die door den bond was uitge- noodigd, een speciaal voor het grossiersbedrijf bestemde rede te houden over de mogelijk heden, die een doelmatige inrichting der ad ministratie biedt voor zoowel de inkoop- als de verkoopzijde van het bedrijf. De secretaris, di'. J. F. ten Doesschate, heeft voorts eenige mededeelingen gedaan over de jaarlijks door den bond samengestelde bedrijfssta&istiek der leden. KADIffl PROGRAMMA VRIJDAG 11 SEPTEMBER HILVERSUM I, 1875 M. 8.— VARA 12.— AVRO 4.— VARA 8.— VPRO 11— VARA. 8.— Gram.pl. 10.— Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht en gram.pl. 12.Kovacs La- jos' orkest en Gram.pl. 1.30 Gram.pl. 2.— Om roeporkest 3.15 Dansmuziek 4.Gram.pl. 5. Voor de kinderen. 5.30 „Melody circle" 6. Grm.pl. 6.15 De Flierefluiters, mmv. solist. 7.— „De ontwikkeling van het moderne dagblad bedrijf. 7.20 Orgelspel 7.50 Berichten ANP. 7.58 Berichten. 8.— Cursus: „Wat dunkt U van de mensch. 8.30 Pianorecital. 9.00 Cursus: Gezin, cultuur en volk. 9.30 Gram.pl. 10.Causerie over Suriname. 10 30 Gram.pl. 10.40 Avond wijding. 11.Berichten ANP. 11.05 Jazzmu ziek (Gr.pl.) 11.35—12.— Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. Algem. progr. verzorgd door dé NCRV. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst. 11.0012.— Viool en piano en gr.pl. 12.15 Or gelspel 1.30 Gram.pl. 1.45 Ensemble v. d. Horst 2.30 Chr. Lectuur 3.00—3.45 Vervolg concert. 4.— Sopraan en piano 5.Declamatie en gram.pl. 6.30 Tuinbouwpraatje 7.— Berichten 7.15 Literaire lezing 7.45 Reportage 8.Be richten ANP. 8.15 Arnhemsche Orkestvereen. 9.Causerie: „Het Arabische vraagstuk. 9.30 Vervolg concert (Om 10.Berichten ANP) 10.3011.30 Gram.pl. Schriftlezing, DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgelspel 11.50 Harmonieconcert 12.50 Dansmuziek 1.35 Trioconcert 2.20 BBC-Nor- thern-orkest mmv. solist 3.20 Het Buxton Spa orkest 4.2'0 E. Colombo's orkest 5.05 Gram.pl. 5 35 Kwintetconcert 6.20 Berichten 6.50 BBC- Mannenkoor mmv. solisten 7.20 Sportpraatje 7 35 Dansmuziek 8,20 BBC-Symphonie-orkest, mmv. solisten 9.30 Concert uit Milaan 10. Berichten 10.30 Visscherijpraatje 10.50 BBC- Harmonie-orkest mmv. solist 11.35—12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Concert 12 35 Gram.pl. 1.35 Zang. 1.50, 3.05 en 4.20 Gram.pl. 5.50 Orkestconcert 820 Pianorecital 9,05 Ope rette-uitzending 11.05—1.05 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 6.50 en 12,20 Orkestconcert 1.35 Omroep- kleinorkest 2.35 Gram.pl. 5.20 Omroeporkest en solisten 7.20 Gram.pl 8.05 „Rijkspartijdag 1936" 10.50—12.20 Omroeporkest, boerenka- pel en -koor. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Klein-orkest 1.30 Salon orkest 1.50—2.20 en 5.20 Gram.pl. 6.50 en 7.20 Idem. 8.23 Symphonieconcert. 10.30—11.20 Gramofoonplaten. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest 1.30 Klein- orkest en zang. 2.00—2.20 Gram.Dl. 5.20 Accor- deonmuziek. 6.20 en 6.35 Gram.pï 6.50 Kamer muziek 7.35 Zang 8 20 Voor oud-strijders 10.30 —11.20 Dansmuziek DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.20 Appèl der politieke leiders. 10.20 Be richten 10.40 Cello en piano. 11.05 Scheeps- weerbericht. 11.20—12.20 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6