Hef partijcongres der N.S.D.A.P geëindigd. THIJS IJS EN HET KATTENLECER Df voorgenomen Locarno-conferentie. DINS D" A G IS SEPTEMBER" '1935 HAXREEM'S DAGBEAD Hitler attaqueert nogmaals het bolsjewisme. Dag van de weermacht. DUITSCHLAND. Gisteravond heeft de slotzitting plaats ge had van den Rijkspartijdag te Neurenberg in de groote congreshal. De Fuehrere hield zijn aangekondigde groote rede over de buitenlandsche politiek. De kop stukken van partij en staat waren aanwezig, alsmede talrijke buitenlandsche gasten. Onmiddellijk na de opening gaf Rudolf Hess het woord aan den Fuehrer. Deze begon met een terugblik op de dagen van het congres en gaf een totaal-indruk. Hij kondigde aan, dat in het vervolg tegelijk met den partijdag te Neurenberg elk jaar hier een soort Olym piade zal worden gehouden. Aan zijn rede is verder nog het volgende ontleend. Het na.t socialisme heeft in de vijf tien jaar van democratie in Duitschland ge noeg gelegenheid gehad de volken-verbin dende en den menschheid-geluk-brengende ideeën van de democratie te leeren kennen. Het heeft in deze 15 jaar zijn respect hiervoor verloren. Alleen tegenover het bolsjewisme staat het nationaal-socialisme als doodsvijand. Dit is gebaseerd op de waanzinnige en beestachtige leer hiervan. De Fuehrer verklaarde geen ^erdrag te kunnen, sluiten met het bolsjewisme, dat overal waar het de macht neemt niet het volk vrijheid brengt, doch het asociale schuim uit de tuchthuizen loslaat op de bange medemenschen,die zich niet meer kunnen verdedigen. Het nationaal-socialisme verzet zich hier tegen, omdat het niet wil, dat evenals in Rus land, de leidende plaatsen worden bezet met 98% volksvreemde Joden of dat de nationale intelligentie wordt afgeslacht. De Fuehrer wees er verder op, dat de Duit- sche arbeider niet zal vergeten, dat aan het hoofd van het Duitsche rijk thans een man staat, die 25 jaar geleden zelf nog arbeider was. Spanje geeft thans weer een duidelijk beeld van de bolsjewistische strijdmethoden. De Fuehrer is er trots op. dat de nationaal- socialistische revolutie is verloopen met een minimum van bloedvergieten. Iedere oorlog is gruwzaam, doch -het ergste !s het armé opgehitste proletariaat voor de mitrailleurs van het leger te plaatsen, terwijl de Joodsche leiders zich op tijd weten te red den met hun bankconto's in het buitenland. Wij nationaal-socialisten willen niet, dat onze militaire machtsmiddelen gebruikt wor den om andere volken iets op te dringen, wat deze zelf in het geheel niet wenschen. Waar wij thans heenzien, overal hitst het bolsje wisme op tot interventie in het buitenland, tot brutale wapenleveranties, tot vrijwillige dienstneming, tot geldinzamelingen enz. De tegenstellingen, die ons van het communisme scheiden zijn niet te overbruggen. Het zijn werkelijk twee werelden die zich slechts van elkaar verwijderen, doch zich nooit kunnen vereenigen. Wanneer, in een Engelsch blad een parle mentariër er over klaagt, dat wij Europa in twee deelen willen splitsen, moeten wij helaas den op zijn gélukkig Britsche eiland Robinson Crusoë de onaangename mededeeling doen. dat deze splitsing reeds voltrokken is. Ja, sterker nog, zij verscheurt inwendig al 'die staten, welke niet naar de eene of andere zijde een duidelijke beslissing gezocht en ge vonden hebben. Het nationaal-socialisme heeft de „burger lijke slaepmutsen" terzijde geschoven en daar door 't terrein geëffend om met het marxisme te kunnen'afrekenen. Wellicht zal ook anderen volkeren deze taak niet gespaard blijven. Wij bewonderen in elk het fascistische Italië., dat er in geslaagd is dit probleem elf jaar voor ons op te lossen en wij verheugen ons over alle staten, die langs andere wegen, trachten hun volken voor dit gevaar te behoe den. Wij zijn er van overtuigd, dat vroeg of laat, ondanks allen burgerlijken wil tot sa menwerking en alle politieke wijsheid aan geen enkel volk een laatste en duidelijke be slissing bespaard blijft. In het vervolg zijner rede wees de Fuehrer met nadruk op het feit, dat het nationaal- socialisme in vrede tot een oplossing van de belangrijke vraagstukken van dit oogenblik wenscht te geraken. Alle volkeren dienen er zich rekenschap van te geven, dat er geen warmer vriend van den vrede en van de onafhankelijkheid der volke ren bestaat, dan ons derde rijk. Dat echter het bolsjewisme, dat een onheil spellend leger vormt, wet-e, dat aan de poor ten van Duitschland een Duitsch leger staat. Europa zou in het bloedige barbarisme kunnen vervallen. De Fuehrer laakte vervolgens de pessimis ten en besloot aldus: Merrill en Richman over den Oceaan. Op New Foundland geland. Reuter meldt uit Saint Jean (New Foundland), 14 September Merrill en Richman zijn op een moerassig land, 4 K.M. van Port Murgrave in het district Fogo geland. Naar vernomen wordt zijn beide vliegers ongedeerd. HAÏLE SELASSIE HEEFT IN ENGELAND EEN VILLA GEKOCHT. Haile Selassie, de negus van Abessynië, heeft een villa met tuin gekocht, gelegen op 3 K.M buiten Bath. Hij heeft er 3500 pond voor betaald. Tegenover een journalist heeft de negus ver klaard zich met zijn familie in Engeland te vestigen. KONING EDWARD IN ENGELAND TERUG Koning Edward is gisteravond te Fort Bel vedere bij Windsor teruggekeerd. „Wij zijn bereid tot alle offers, die de Al machtige van ons kan verlangen. In dit plech tige oogenblik, waarin wij voor de achtste maal uiteengaan, dank ik alle nationaal-socia- listische strijders. Leve Duitschland". Parade van het leger. Op het Zeppelin-veld paradeerde het Duitsche leger voor den Fuehrer, die verge zeld was van de leiders van leger en lucht macht en marine en verscheidene andere kopstukken van partij en staat. Na de parade sprak de Fuehrer de weer macht toe. Voor het eerst, zoo zeide hij, ziet ge voor u de vanen van de Duitsche weer macht. Duitschland wordt thans bewaakt. Allen zijn bereid hun leven te geven om te behouden, hetgeen thans is bereikt, Tegen alle gevaren en dreigingen zullen de verde digers van het land stand houden. De Duit- scher is steeds een goed soldaat geweest. Toen Duitschland ineenstortte, was dit een gevolg van de inwendige politieke ineenstor ting. Dit is thans voorbij en Duitschland is thans weer zijn soldaten waard. Indien moeilijke tijden komen, zullen de soldaten nooit wankelen. Nooit moedeloos worden of laf. Want allen weten, dat het rijk der hemelen niet door halven kan worden verworven. Lafaards bewaren geen vrijheid en de toekomst behoort slechts aan de moe digen. Na deze rede werd de Fuehrer luide toe gejuicht. Gedeeltelijke samenwerking met den Volkenbond. De Japansche regeering heeft besloten te Genève een „Japansch bureau voor interna tionale conferenties" op te richten, waar een permanente delegatie haar intrek zal nemen, die belast zal worden met gedeeltelijke samen werking met den Volkenbond. Madrid meldt succes in Asturië. Aanval der opstandelingen op Bilbao verwacht Uit Madrid, 14 Septa: Het ministerie van oorlog heeft over de radio het volgende me degedeeld: „In Asturië hebben de regeeringsmilities een kleine concentratie opstandelingen, de overblijfselen van een colonne die gisteren is verpletterd, volkomen verslagen. De opstan- delingén hebben op het slagveld al hun wa pens en talrijke dooden achtergelaten Aan het front van Aragon zetten de regeerings- troepen den opmarsch naar Tardiente voort. Aan het zuidelijk front heeft de luchtmacht der regeering verscheidene concentraties op standelingentroepen heftig met bommen be stookt en een driemotorig vliegtuig van de vijanden neergehaald. Aan het centrale front heeft de artillerie der regeering het bombar dement van het Alcazar te Toledo voortgezet. De verdedigers hebben den gelieelen dag het vuur der aanvallers niet beantwoord. De luchtmacht der regeering heeft eveneens, en met uitstekend resultaat, de. stellingen der opstandelingen te Talavera en Santa Olalla gebombardeerd. Aan het front van Guadar- rama heeft de reegeringsgetrouwe artillerie een concentratie der opstandelingentroepen uiteengejaagd. Opstandelingen bereiden een aanval op Bilbao voor. SAINT JEAN DE LUZ, 14 September. (Ha- vas-A.N.P.) De speciale vertegenwoordiger van Havas meldt: Uit Bilbao wordt vernomen, dat de Junta te Burgos de vreemdelingen in die stad heeft gewaarschuwd de stad te ontruimen, daar deze zal worden gebombardeerd. Daar entegen heeft de regeering van Bilbao alle vreemde oorlogsschepen die in de haven ge ankerd liggen, gewaarschuwd, dat de haven te middernacht met mijnen zal worden be legd. Een vooraanstaand persoon van de Spaan- sehe koopvaardij is van Bilbao komend te Bayonne gearriveerd. Hij verklaarde aan de pers. dat de Baskische nationalisten, te za- men met de overige regeeringstroepen be sloten zijn om Bilbao het lot van San Se bastian te besparen. Het aantal verdedigers wordt op 40.000 ge schat. Evenwel is het meerendeel slecht of niet bewapend. Vooral is er gebrek aan artillerie en mitrail leurs. Doch alle verdedigers zijn vastbesloten de stad tot het uiterste te verdedigen. MacMahon tot een jaar dwang arbeid veroordeeld. Wegens poging koning Edward schrik aan te jagen. Uit Londen, 14 September. In Old Bailey is vandaag het proces begonnen tegen Mac Mahon, die op 16 Juli jj. gearresteerd werd toen hij zich na afloop van een parade in Hydepark met een revolver in de hand, in de richting van den koning begaf. De drie punten van beschuldiging luidden: lo. Het onrechtmatig in het bezit hebben van een vuurwapen en munitie met de be doeling levens in gevaar te brengen 2o. Het in de nabijheid van den koning toonen van een pistool met de bedoeling van vi'edebreuk. 3o. Het onrechtmatig en opzettelijk te voor schijn halen in de nabijheid van een souve- rein persoon van genoemd pistool met de be doeling hem schrik aan te jaen. Bij zijn verhoor verklaarde MacMahon, dat hij begin October 1935 contact heeft gehad met een vreemde mogendheid, waarvoor hij zou moeten spionneeren. Hij ontving ook geld van die mogendheid. De vertegenwoordigers van dien staat had den, aldus verklaarde hij verder, getracht hem op te zetten tegen de Britsche regeering en de Britsche natie. Hij moest den koning dooden tijdens dei wapenschouw ter gele genheid van 's konings verjaardag: hij zou daarvoor een belooning van 150 pond ster ling ontvangen. Negen anderen moesten hem vergezellen om zijn ontsnapping mogelijk te maken. Hij had het ministerie van oorlog van dit complot mededeeling gedaan. „Het was niet mijn bedoeling den koning te verontrusten, aldus vervolgde de beklaag de, maar om hem te redden. Anders hadden de anderen zelf misschien kunnen optreden" Op de vraag, welk voordeel de dood van den koning zou hebben geboden, antwoordde MacMahon: „Indien de koning niet meer aan het bewind zou zijn, zouden zekere deelen van het Britsche rijk aan den betreffenden staat worden overgegeven. Bovendien zou het land in de verwarring, die op den dood van den koning zou volgen, minder in staat zijn zich te mengen in buitenlandsche ge beurtenissen". De Attorney-general zeide, dat de verkla ringen van MacMahon over een complot met een vreemde mogendheid door de autoritei ten zijn onderzocht en dat zij hierbij de overtuiging hebben gekregen, dat de verkla ringen van den beklaagde geheel ongegrond waren. De verdediger Hutchinson pleitte „niet schuldig". De jury sprak MacMahon vrij van van de eerste twee beschuldigingen der ten lastelegging en heeft hem schuldig verklaard aan het derde de lict: Het te voorschijn halen van een revolver in de nabijheid van een souverein persoon met de bedoeling hem schrik aan te jagen. MacMahon is tot een jaar dwang arbeid veroordeeld. De president van de rechtbank heeft bij het uitspreken van het vonnis verklaard, dat hij er van overtuigd was, dat de dader geen enkel oogenblik de bedoeling heeft ge had, den koning kwaad te doen. Anna Polak neemt afscheid. Als directrice van het Nationaal Bureau voor Vrouwenarbeid. Om gezondheidsredenen is heden aan Anna Polak, de directrice van het Nationaal Bu reau voor Vrouwenarbeid, eervol ontslag ver leend uit haar werkkring. Anna Polak.°die 28 jaar lang directrice van het nationaal bu reau voor vrouwenarbeid is geweest, werd ge boren te Rotterdam en heeft in het bijzónder te Groningen, waar de familie Polak zich in IS94 vestigde, veel sociaal werk verricht. Haar deelneming aan de vrouwenbeweging dagtee- kent van de tentoonstelling van vrouwen-ar beid van 1898. 15 September 1908 aanvaardde zij, als op volgster van Marie Jungius, het ambt van directrice van het Nat. Bureau voor Vrouwen arbeid. Tevoren had Anna Polak zich in tijd schriftartikelen („Vragen des tijds" en ..De Economist") met vrouwenarbeids- en met economische vraagstukken bezig gehouden. Wat Anna Polak als directrice van het bu reau heeft, gedaan, vindt men voor een groot gedeelte terug in de reeks van publicaties door dat bureau uitgegeven. Behalve het dagelijks verstrekken van ad viezen en inlichtingen, die aan het bureau ge vraagd werden, waren het werkzaamheden „op eigen initiatief", die den tijd en de talenten der directrice vrucht deden dragen voor de gemeenschap. Behalve de enquêtes en arti kelen worden alleen nog de oprichting, óp 23 October 1912, van de Ned. Ver. van Huis vrouwen gememoreerd. In talrijke commis sies had Anna Polak zitting, van menig comité van actie was zij de secretaresse. Anni Polak was van 1927 tot 1932 vice-voor- zitster van den Nat. Vrouwenraad. In het bui tenland kende en waardeerde men Anna Polak o.a. doordat zij van 1920 tot 1925 „Convener" d.i. presidente was van het door den interna tionalen vrouwenraad, ingestelde comité in zake vrouwenarbeid, doordat zij behoorde tot het drietal vrouwen, dat door den wereldbond voor vrouwenkiesrecht belast werd met de vor ming van een comité, inzake gelijke arbeids voorwaarden voor man en vrouw. De Koningin benoemde haar in 1926 tot of ficier in de Orde van ;Oranje-Nassau. Ververij Chem. Wasscherij S. KROM N.V., Alkmaar. TELEFOON 4043 (3 lijnen) Mevrouw, Wij maken U opmerkzaam op onze ZEER STERK VERLAAGDE PRIJZEN. Nu alles naar KROM Winkel HAARLEM ZIJLSTRAAT 57 TELEFOON 16387 (Adv. Inqez Med.t Inleiding tot algemeene Europeesche besprekingen (Van onzen Londenschen correspondent). Zijn rol indachtig heeft Engeland nu aan stalten gemaakt uitvoering te geven aan het reeds algemeen aanvaarde plan een confe rentie te beleggen van de oorspronkelijke vijf Locarno-mogendheden. Aan Engelschen kant is lang beproefd de onzekerheid over de in ternationale onderhandelingen voor een Europeesch vergelijk weg te nemen door tijdstippen van samenkomst te bepalen. Na genoeg alle mogendheden die bij de Lo- carno-zaak rechtstreeks betrokken zijn, heb ben in het jongste verleden, waarin voldon gen feiten besprekingen en conferenties forceerden, haar denkbeelden openbaar ge maakt over de wijze, waarop en de voorwaar den waaronder Europa zou worden gepacifi ceerd. Maar de voorgestelde methode van conferentie en haar voorbereidingenlangs diplomatieken weg moesten in de lucht biL1" ven hangen en uitstel na uitstel brengen zoo lang er geen tijdstippen werden bepaald, waarop het pacificatie-proces in zijn ver schillende stadia moest worden aangepakt In Engeland is dat van het begin der hache lijke moeilijkheden af terdege ingezien. Downing Street denkt zich een rooster van werkzaamheden op internationaal gebied, met de tijdstippen, binnen zekere nauwe grenzen aangegeven. Het initiatief in dit op zicht is trouwens aan Engelschen kant; en de Britsche regeering heeft het thans geno men door voor te stellen, dat de conferentie der vijf Locarno-mogendheden (zooals het nog wordt aangeduid) in de derde week van October bijeen zal komen. Als de lezingen van Engeland's officieel inzicht, reeds vroe ger gegeven, nog gelden dan ziet de En gelsche regeering in de thans voorgestelde conferentie de inleiding tot of een voorbe reiding van algemeene Europeesche bespre- kingn, waaraan Rusland en andere landen, die indertijd geen deel hadden in het Lo- carno-vergelijk, zullen deelnemen. De Daily Telegraph schijnt reden te heb ben te veronderstellen, dat de vroegere lezin gen van hét officieele Engelsche inzicht in derdaad niet meer gelden, want dit blad verklaard, dat Groot-Brittannië er waar schijnlijk niet langer bij Duitschland op zal aandringen zijn bindende toezeggingen in het Oosten van Europa uit te strekken tot Rusland. De Manchester Guardian daaren tegen schrijft met groote stelligheid en de wetenschap van het blad komt uit de ge zaghebbendste bronnen dat de Engelsche regeering een regeling, die tot West-Europa beperkt zou blijven, heelemaal niet als een regeling zou kunnen beschouwen. Het ver schil in politieke overtuiging tusschen de twee bladen is wellicht niet vreemd aan het verschil in voorstelling van het officieele in zicht dat ze geven. Zeker is echter, dat Duitschland niet lang zou wachten met aanvaarding van het Engel sche voorstel voor de Locarno conferentie, indien het er zeker van was dat het zich hiermee niet tevens zou verbinden tot een latere ontmoeting met de Russen aan een Cöïifer én tiet af èlA] is het wat vroeg in den dag, men kan toch reeds zoo ongeveer de grenzen bepalen waarbinnen tenslotte een vergelijk in Europa mogelijk zou kunnen worden. In de rechtsche pers hier vertoont zich reeds de neiging Rusland uit te scha kelen. Naast een West-Europeesche wordt een Midden-Europeesche eerder dan een Oost- Europeesche regeling gevraagd. De positie van Tsjecho-Slowakije wordt op den voor grond gezet, die van Rusland komt slechts terloops ter sprake en nauwelijks in het verband van een algemeene Europeesche regeling. Waar de Times-correspondent in Berlijn verslag geeft van de ongerustheid in Berlijn over een later stadium van onder handeling, waarin Oost-Europeesche kwesties zouden worden behandeld, daar schrijft hij aan Hitier den wensch toe, de Oost-Euro peesche kwestie van de agenda der voorge stelde besprekingen te verwijderen door een tweezijdig vergelijk met Tsjecho-Slowakije aan te gaan, voordat de besprekingen begin nen. Deze correspondent- verzuimt er op te wijzen, dat daarmee de Oost-Europeesche kwestie niet is opgelost. Misschien doet de rechtsche pers hier er verstandig aan in dit stadium niet te zeer na druk te leggen op de positie van Rusland in de komende onderhandelingen die ook zonder de Russische kwestie moeilijkheden zullen brengen, zoo groot en zoo hachelijk, dat men zich zal afvragen of ze tenslotte met succes bekroond kunnen worden. In de onderhan delingen der vroegere Locarno-landen al zal Rusland indirect- ernstige promblemen stellen wegens het bestaan van het Fransch-Russi- sche verdrag. Het zelfde zou gelden ten op zichte van Tsjecho-Slowakije in een volgend ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Op een holletje rent Thijs op het hutje af. Hij verlangt er erg naar eindelijk een dak boven het hoofd te hebben, want hij is verkleumd van de koude en de felle regenbuien hebben zijn kleeren totaal door weekt. Thijs klopt aan de deur, maar het schijnt binnen niet gehoord te worden. Dat is niet te verwonderen, want het gebulder van den storm overstemt ieder ander geluid. Thijs klopt nog eens, maar als hij dan nog geen gehoor krijgt, neemt hij een kloek besluit, draait heel brutaal de kruk om en stapt naar binnen! stadium van besprekingen indien men zoo ver zou kunnen komen. Het voorstel voor de conferentie in Londen in de tweede helft van October maakt in elk geval een einde aan de lange en door vacan- ties en den Spaanschen oorlog nog verleng de opschorting van de diplomatieke bespre kingen voor de Europeesche regeling. De voor gestelde datum schijnt naar Duitsch en Ita- liaansch oordeel te weinig tijd te geven voor de noodzakelijke diplomatieke voorbereiding, die feitelijk bij voorbaat het succes van zulke conferenties moet verzekeren. (Duitschland heeft inmiddels officieel te Londen medege deeld. dat het aan een zoo vroeg te houden conferentie niet kan deelnemen. Red.) Hoe lang het plan voor het houden van de conferentie ook heeft bestaan, tot heden, schijnen de diplomaten aan de voorbereiding niet te hebben gewerkt, tenzij men als zulke voorbereiding zou willen beschouwen de diplo matieke pogingen van Duitschland in Rome, waarv.a n men zoo nu en dan vaag heeft ver nomen, om Italiaanschen steun te krijgen voor het inzicht, dat alle onderhandeling beperkt moet blijven tot een regeling in West-Europa. A. K. VAN R. A. B. C. der luchtvaart. Een nieuwe encyclopaedic is verschenen. Een geïllustreerde luchtvaartencyclopaedie is bij W. de Haan N.V. te Utrecht verschenen onder den naam „Tusschen grasmat en stra tosfeer". De medewerkers zijn W. P. v. d. Abee- len; J. A. Bach, Dr. W. Bleeker, J. M. Corsten, C. Delsing, mr. E. Franquinet, H. J. Hagelen, ir. H. Kramer, H. Mulder, W. van Pelt, M. J. L. Rosman; G. Schuurmans Stekhoven; Sta- bilo en A. Viruly. Men vindt vrijwel alle onderwerpen uit de Aërodynamica; jeugdiuchtvaart; luchtfoto grafie; luchtvaartinstrumenten; luchtvaart motoren; luchtverkeer; vliegtuigbouw; navi gatie; opleiding tot vlieger; vliegsport; vlieg velden; zweefvliegen, alfabetisch behandeld. Nu de luchtvaart steeds meer in het middel punt van de belangstelling van leeken en technici staat en deze belangstelling zich niet alleen bij de volwassenen voordoet, maar ook de jeugd zich zoo grondig, en vaak met zooveel inzicht in deze nieuwe techniek verdiept, mag het verschijnen van een boek als dit wel met vreugde begroet worden. Ook door de wijze van uitvoering is „Tus schen grasmat en stratosfeer" een boek. dat men graag ter hand zal nemen. Tal van foto's verluchten den tekst. Deze nieuwe uitgave, die de luchtvaart van den ballontocht der Mont- golfière tot de modernste vindingen op het gebied der vliegtechniek behandelt, is een ware aanwinst voor de luchtvaart literatuur. WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1936. HILVERSUM I, 1875 M. yARA-uitzending. 8.— Gram platen, 9.30 Onze keuken. 10.00 Morgenwijding VPRO., 10.15 VARA-orkest en causerie. 11..— RVU. „Bloemen en planten in huis en tuin". 11.30 VARA-orkest. 12. Gram. platen. 12.30 „Melody Circle". 1.— Gram platen. 1,15 De Flierefluiters en zang. (tot 1,45) 2.— Kniples. 2.30 Voor de vrouw. 3.Voor de kinuderen. 5.30 Overdracht van het bestuur in Ned. Oost-Indië. 6.30 RVU. „De Gebedsge nezers" 7.Sportuitzending. 7.15 „De Rood borstjes". 7.40 „Student en socialisme". 8. Herh. S.O.S.-berichten. 8.03 Berichten A.N.P. en Berichten. 8.15 Het VARA-Groot-orkest. 9.— Radiotooneel. 10.Berichten A.N.P. 10.05 Gram, platen. 10.15 Vervolg concert. 11.— „Bij het 5-jarig bestaan van het Dr. Aletta Jacobs- huis te Amsterdam." 11,15 Orgelspel. 11,45 12.Gram. platen. HILVERSUM II. 301 M. NCRV-Uitzending. 8.— Schriftlezing. 8.159.30 Gram. platen. 10.30 Morgendienst. 11.12,— Ensemble van der Horst. 1,15 Gram. platen. 1,45 Orgelspel. 2.45 Gram. platen. 3.Chr. Lectuur. 3.30 4.30 Zang en piano. 4.30 Kinderuurtje. 5.30 Overdracht van het bestuur in Ned.-Indië. 6. Landbouwhalfuur. 6.30 Afgestaan. 7.— Be richten. 7.15 Causerie over de zending. 7.45 Reportage. 8.Berichten A.N.J.. 8.15 N.C.R.V.- orkest. 9.„De Nederl. Christen-Studenten- vereeniging 18961936. 9.25 Vervolg con cert. (Om 10.Berichten A.N.P.). 10.3011.30 Gram. platen. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Causerie. 11.20 Lionel Johns en zijn orkest; 12.20 Orgelspel. 12.50 Gram, platen. 1,20 Het BBC-Empire orkest. 2.20 Geiger en zijn orkest. 3.05 Pianorecital. 3,35 Orkest der Dunlop-Fabrieken. 4.20 Vesper. 5.10 Gram.- platen. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.40 Causerie. 7.BBC-Variété-orkest, koor en so listen. 7.50 Gram. platen. 8.20 BBC-symphonie orkest en solisten. 9.25 Het Arthur Dulay- kwintet. 10.— Berichten. 10.30 BBC-Theater- orkwest en bariton. 11,3512,20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7,20 en 8.20 Gram. platen. 11,20 Orkestcon cert. 2.50 Symphonieconcert. 4,20 Gram. pla ten, 4.50 Piano-recital. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Zang en cello. 9.05 Radio-tooneel. 11,0512,35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 456 M. 6.50 er. 12,20 Orkestconcert. 1,35 Landes- symphonie-orkest. 2,35 Gram. platen. 4.50 Or kest concert. 6.50 Gram.platen. 9.05 Gevar. programma. 10.5012,20 Omroeporkest en vocaal sextet. BRUSSEL 322 M. 12,20 Gram. platen. 12,50 Klein orkest. 1.30 Salonorkest, 1,50—2,20 Gram. platen. 6.20 Dansmuziek.. 7.20 Piano-recital. 8.20 Sympho nieconcert. 10.3011.20 Gram. platen. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram. platen. 12,50 Salon-orkest en zang. 1,30 Klein-orkest. 1,502,20 Gram. platen: 5.25 Dansmuziek. 6,35 Kamermuziek. 3.20 KJeinorkest en zang. 10.3011,20 Gram. platen. DF.UTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 Solistenconcert. 9.05 Voor jongeren. 9.35 Omroeporkest en soliste. 10.20 Berichten. 10.50 Hobo en cembalo. 111.05 Weerbericht. 11,20— 12,20 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6