INDIGESTIE door ^WEERBERICHT Hommen Co. Gevaarlijke verkeerspunten in Haarlem en omgeving. REMBRANDT EN PALACE vrijdag is September 1936 h a a r l e m's d a g b e a d 2 De Waalsche Kerk. Het 350-jarig jubileum. Ter voorbereiding van de viering van het 350-jarig jubileum der Hervormde Waalsche Gemeente in September 1936. zal Pasteur F. Ch. Krafft een causerie houden heden Vrij dag 18 September om 20 uur in de Waalsche kerk, over het onderwerp „Chretiens d'abord, puis réformés enfin Walons". Deze titel dient om aan te toonen, dat de Waalsche Hervormde gemeente een deel is van de Algemeene Christ, kerk, dan een deel van de Nederlandsche Hervormde kerk en verder den naam Waalsch draagt ter onder scheiding van de Nederduitsche gemeente. Na de causerie zal Pasteur Krafft de bij zondere tentoonstelling openen. Deze ten toonstelling is gewijd aan de geschiedenis van de Herv. Waalsche gemeente. Vele oude stukken uit de „archives" zullen tentoonge steld worden; verder zal een mooie serie re producties of origineele gravures van Het Heilige Avondmaal in de kunst, welwillend afgestaan door een belangstellend lid van de Herv. kerk, te zien zijn. De tentoonstelling is geopend van Vrijdagavond tot 28 September iederen dag 's morgens van 16.3012 uur; des middags van 25. Op Maandag. Woens dag en Vrijdag zal de tentoonstelling ook des avonds geopend zijn VERGADERING VAN DEN KENNEMER FOTOKRING. Woensdag, 23 September, houdt de Kenne- mer Fotokring des avonds een vergadering in de sociëteit „Vereeniging" aan den Zijlweg. Op deze vergadering houdt mevr. T. Haasbroek Hessels een bespreking van een zeventigtal eigen werken, terwijl ook proef projectie op de agenda staat. Het bestuur van den kring heeft een oro- gramma voor het a.s. seizoen ongesteld. De vergaderdata zijn als volgt vastgesteld: in 1936: Woensdagavond 23 September, 7 en 21 October, 4 November. 2 en 16 December en in 1937: 6 en 20 Januari. 3 en 17 Februari, 17 en 31 Maart; 14 en 28 Aoril en 12 Mei. Deze avonden zullen aldus worden verdeeld: on 23 September, 4 November. 3 Februari. 17 Me art. 28 April worden er lezineen gehouden: 7 October. 18 November. 6 Januari, 17 Febru ari. 31 Maart züh werkavouden: 21 October. 2 December. 20 Januari. 3 Maart en 14 April wordt er een fotocollectie besnroken, hetzij van den bond. van Focus, of Cosmorama. óf oudere leden. 12 Mei wordt de jaarvergadering gehouden. De tiid tusschen 2 December en 6 Januari wil men qeheel hesteden voor werkzaamheden voor de Kerstsalon. NEDERLANDSrw ovivjnirr<(u,TRTISCH VAKVRRRONU. Het Nederlandsch Syndicalistisch Vakver bond belegt op Zondag 20 September een Provincialen Landdag op het terrein aan den Heemskerkerweg te Beverwijk. Sprekers: J. Lambo, J. Nieuwenhuyze over: „Door klasse- strijd naar klasse-vrede" en Alb de Jong over: ,.De strijd in Spanje". NACHTENLANG GEMARTELD Lees de verklaring van deze dame. hoe zij haar zelf bevrijdde van steeds terugkeerende branderige pijnen, veroorzaakt door slechte spijsvertering: „Ik heb zeer veel baat gevonden bij Digestif Rennie Pastilles. Ik geloof dat ik alles had geprobeerd tegen indigestie. Ik heb werkelijk wel eens doods angst uitgestaan, als ik had geprobeerd een weinig varkensvleesch te eten of wat erwten of boonen, maar nu behoef ik gelukkig 'snachts niet meer de kamer op en neer te loopen en heb ik geen tekort aan adem meer bij het werken. Ik ga naar mijn werk, gewapend met mijn Digestif Rennie Pastilles Hoe II zooveel verschillende bestanddeelen in één pastille kunt verwerken, is mij een raadsel. Een dag of veertien geleden klaagde mijn moeder ook plotseling over branderige pijn. Mijn man gaf haar een paar Rennie pastilles en zij kreeg direct ver lichting. Ik dank U voor de uitvinding van dit prachtige middel Mevr. A. E. W. Digestif Rennie Pastilles zijn zoodanig samengesteld, dat zij het teveel aan maagzuur, hetwelk bijna steeds de oorzaak is van spijsverteringsstoornissen, neutraliseeren en absorbeeren. Hierna kan indigestie eenvoudig niet meer optreden. Tevens bevatten deze pastilles nog bestanddeelen, die U van over matig gas in de maag bevrijden, alsmede fermenten, die de spijsvertering krachtig bevorderen. /f-f Digestif Rennie Pastilles zijn zeer prettig te nemen - Geen poeder, geen glas water, terwi)' iedere pastille apart is verpakt. Digestif Rennie Pastilles zijn ver- krijgbaar bij alle apothekers en er- kende drogisten a 35 cent per pakje en f 1,05 per groot pak. omzetbelasting inbegrepen. Imp. Rowntree Handels Mij., Heerengr. 209, A'dam. (Adv. Ingez. Med.) ACENDA Heden: VRIJDAG 18 SEPTEMBER Bakenesserkerk: Kerkeoncert Jo Vincent en Anthon van der Horst, 8 uur Kinderhuissingel: Circus van Bever. Palace-Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Nieuw programma. Cinema Palace: „Huwelijksnacht" met Gary Cooper en Anna Sten in de hoofdrollen. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Rubber, naar het boek van mevr. Szekely-Lulofs. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Getrouwden niet getrouwd". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De Gevangene van het Haaien-eiland". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 19 SEPTEMBER Stadsschouwburg: Ver. Rotterd.-Hofstad- tooneel met „Onschuldige meisjes". Palace-Filmac 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Loonsverlaging voor steen zetters. Een uiteenzetting van „Vooruit". Het bestuur van „Vooruit", vereeniging van steenzetters en walwerkers, zendt ons naar aanleiding van de mededeeling van de direc tie van het Haarlemsch Losbedrijf, dat er geen sprake is van een „staking" van steen zetters, een uiteenzetting, waarin genoemd bestuur zegt, dat er wèl een staking is en er tegen protesteert, dat de directie spreekt van een „vrij overeenkomst", die nu zou zijn ver vallen. De feiten zijn. zoo gaat het bestuur voort, dat er tusschen het losbedrijf en onze ver eeniging een normale arbeidsovereenkomst bestond, die in niets verschilde van welke an dere arbeidsovereenkomst in het bouwbedrijf dan ook met dien verstande, dat zij inder daad op herhaald aandringen der directie van het losbedrijf, de clausule bevatte welke be paalt, dat de leden van „Vooruit" alleen voor het losbedTijf zouden werken. Tenslotte bespreekt het bestuur van „Voor uit" de opmerking der directie, dat' dé steen zetters slechts in lossen dienst van het be drijf waren en zegt daarover het volgende: „Wat de directie daarmede bedoelt of wil bewijzen is ons niet duidelijk. Want uitzonde-, ringen daargelaten, kan worden vastgesteld, dat geen énkele bouwvakarbeider ooit anders dan in lossen dienst werkt. Als met deze op merking dus moet worden bewezen, dat daar om van staking geen sprake kan zijn, dan zou er nooit staking in het bouwbedrijf hebben kunnen zijn.^ Er is dus wél een staking, en alleen voor het losbedrijf, met als inzet de vernieuwing van de arbeidsovereenkomst, waarover in een reeks van conferenties geen overeenstemming kon worden verkregen. „ONSCHULDIGE MEISJES". In dit stuk van Lillian Hellman, dat door de N.V. Vereeniging Rott.-Hofstad-Tooneel, directeur Cor van der Lugt Melsert alhier in den Stadsschouwburg, op Zaterdag 19 Sep tember voor het eerst komt spelen, treden op de dames: Annie v. d. Lugt Melsert-v. Ees, Mimi Boesnach, Enny Heymans-Snijders, Pine Beider (a.g.), Myra Ward, Adrienne Ca- nivez. Else Willart, Cecile Bach, Hélene Ber- thé, Caro van Eyck, Annie Frauenfelder, Fe- mina Simone, Theo Frenkel, Willy Steen bergen. Het stuk is ten tooneele gebracht door Cor van der Lugt Melsert. De vertaling is van Bets Ranucci-Beck- man. Het décor van Karei Brückman. GOUDEN JUBILEUM FIRMA ABR. MEYER. In aansluiting aan hetgeen wij Donderdag meldden over het gouden jubileum van de Firma Abr. Meyer in de Groote Houtstraat, zij thans nog medegedeeld, dat de firmant, de heer H. Meyer, des middags nog vele be zoeken ontving van klanten en relaties en ook van de besturen van de Groote Hout- straatvereeniging en' de Haarl. Handélsver- eeniging. Ook des middags kwamen nog tal van bloemstukken in. BLIJFT FIT DOOR GYMNASTIEK. Alle clubs beginnen 1 OCTOBER. Meldt U zich spoedig aan? Speciale clubs voor spor tieve jongeren. Middagclub geh. dames. JULES KAMMEIJER, LEERAAR LICH. OPV. M.O. HEILG. EN MASSAGE. CRAYENESTERSINGEL 2, hoek Lanckhorstl. HEEMSTEDE, TELEFOON 29380 (Adv. Ingez. Med.) UITSLAG VEILING. Uitslag der veiling, gehouden in ,,'t Nota rishuis", alhier op Donderdagavond. Een perceel bouwterrein te Heemstede aan de H. W, Mesdaglaan hoek A. Mauvestraat, f 6000, J. de Buwalda q.q. Een perceel bouwterrein te Heemstede aan de Joh Vermeerstraat, f 10.500 J. de Buwalda q.q. Een perceel bouwterrein te Heemstede aan de Job.. Vermeerstraat, f 10.000 J. de Buwalda q.q. Een perceel bouwterrein te Heemstede aan de Jacob de Witstraat, hoek Hobbemastraat f 3200 J. de Buwalda q.q. Een perceel bouwterrein te Heemstede aan de Jacob de Witstraat. f 13000 J. de Buwalda q.q. Een perceel bouwterrein te Heemstede aan de J. Bosboomlaan, hoek Jacob de Witstraat. f 5500 J. de Buwalda q.q. Een perceel bouwterrein te Heemstéde aan de J. Bosboomlaan. f 5900 J. de Buwalda q.q. Een heerenhuis met erf en tuin te Haar lem aan het Wilhelminapark no. 17. f 5050 A. J. Tom q.q. Een woonhuis, erf en tuin te Haarlem aan de Bakenessergracht no. 51, f 3125 F. A. Groen q.q. Het woonhuis, genaamd „Klein Paviljoen" met gedeeltelijk schuitenhuis en erf te Haar lem aan het Zuider Buitenspaarne no. 9, na bij de Kamperlaan. f 6900 J. v. Daale q.q. Het gebouw „Bloemhof" met bijgebouw, te Haarlem aan de Bloemhofstraat no. 14. Opgehouden. Een huis met afzonderlijk opgang hebben de bovenwoning, tuin en erf te Haarlem aan de Teding van Berkhoutstraat no. 9 zwart en rood. f 3500 C. J. Zemel q.q. Het huis te Haarlem aan de Luitesteeg no. 3. f 320 A. Hoenderdos. Een huis met erf en tuin te Haarlem aan de Leidschevaart no. 488. f 6000 opgehouden. Een huis met schuur aan den Ringweg no. 11 in den Houtrakpolder, nabij de schutsluis te Spaarndam, benevens het recht van erf pacht tot 31 December 1949 van den onder grond en een huis met schuur aan den Ring weg no. 12 in den Houtrakpolder, naast het voorgaande perceel, benevens het recht van erfpacht tot 31 December 1949 van den on dergrond. Gecombineerd f 4805, H. Busscher q.q. Vier heerenhuizen, elk met garage, erf en tuin te Aerdenhout, gemeente Bloemendaal, aan de Zonnebloemlaan no. 14 f 8075. No. 34 f 8225 D Wildeboer q.q. No. 36 f 8100 E. C. v. Petegem q.q. No. 38 f 8300 dezelfde q.q. Een landhuis met erf en tuin -te Aerden hout, gemeente Bloemendaal, aan de Rijne- gomlaan no. 62. f 5000 J. C. Stuart q.q. Het eeuwigdurend erfpachtsrecht van eeni- ge perceel en grond met de daarop gestichte 4 landhuizen elk met garage te Bentveld, gemeente Zandvoort, aan de Zandvoortsche- laan. no. 2,55 f 4080 H. C. M. v. Gilse q.q. Nos. 251 en 253 geveild in één perceel, f 10011 J. C. Stuart q.q. No. 233 f 5000 J. C. Stuart q.q. Het eeuwigdurend erfpachtsrecht van eenige perceelen grond met daarop gestichte 4 landhuizen elk met garage te Bentveld, gemeente Zandvoort, aan de Zandvoortsche- iaan als nrs. 229, 231, 235 en 327. Totaal f 14005 H. Busseler q.q, De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Zuidoostelijken tot Zuidwestelijken wind, nevelig tot half of zwaar bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 775.9 m.M. te Memel. Laagste 748.3 m.M. te Jan Mayen. Nog mooi herfstweer. Het gebied van hoogen luchdruk in het Noord-Oosten nam weer in beteekenis af en verplaatste zich naar het Oosten. Het maxi mum in het Westen nam af. Een vlak minimum bewoog zich van het Zuiden naar de Noordzee en bracht in Oost en Noordoost-Frankrijk plaatselijk zwaren on weersregen (Parijs meldt 24 m.M.). Bij IJsij land blijft de luchtdruk laag en het weer zeer stormachtig. Behalve in het Oostzeegebied en ook in het Noorden, waar het hard waait, is het weer in het geheele waarnemingsgebied mooi en rus tig met zwakken wind en aangename tempe ratuur. In de bovenlucht is het nog volop zomer en de temperatuur van het vriespunt ligt in de Alpen nog boven 3000 meter hoogte. De herfst doet zich reeds kennen aan de ochtendnevels, welke vooral in de kustlanden voorkomen. Aanvankelijk zijn er nog geen oorzaken te zien, die het mooie herfstweer zullen ver storen. BAROMETERSTAND Vorige stand Stand van heden Neiging: vooruit. 768 m.M. 769 m.M. Opgegeven door: FIRMA KEIP Optiek Gr. Houtstr. 137, tel. 11640. THERMOMETERSTAND Hoogste heden 66 gr. F, Laagste hedennacht 56 gr. F. HOOG WATER TE ZANDVOORT Vrijdag v.m. 5.10 uur; n.m. 17.26 uur. Strand berijdbaar van 10.15—15.30 uur. Enorme keuze Lage prijzen Speciaalhuis in Damesstoffen Anegang 3840 (Adv. Ingez. Med.) Noodlottige twist in Zaandam door de rechtbank behandeld. Een halve eeuw geleden Een jaar wegens mishandeling den dood tengevolge hebbend geëischt. Voor de rechtbank is Donderdagmiddag een 36-jarige los werkman uit Zaandam versche nen, die moest terecht staan wegens mishan deling den dood ten gevolge hebbend. Hij had op 16 Juni in een twist met een 69-jarigen kennis dezen een slag tegen het hoofd toegebracht, waardoor bloedingen in de hersenen waren ontstaan en het slacht offer na eenige dagen in het ziekenhuis was overleden. Dr. Hulst, als getuige-deskundige, verklaar de dat hij bij de sectie verschillende verwon dingen had geconstateerd en bloedingen in de hersenen. Bovendien was bij de linker slaap een lange snee gevonden, die aan een slag met een schop of een dergelijk voorwerp deed denken. De verwondingen hadden niet in directen zin den dood tengevolge gehad, doch die stond er wel mee in verband. Bij een jongeren man, het slachtoffer maakte een ouderen indruk dan naar zijn ouderdom kon worden verwacht, waren de verwondingen wellicht niet zoo gevaarlijk geweest. De verdachte legde uit hoe het voorgeval lene zich had toegedragen. Na een hevig twistgesprek, over de houding van verdachte tegenover een Duitsche vrouw, die bij hem had gewoond en over de be moeiingen van den verslagene bij een moge lijk huwelijk met een Zaandamsch meisje, had verdachte hem een stomp gegeven tegen het hoofd terwijl de oude man gebukt stond en bezig was een stuk hout te grijpen dat daar op den grond lag. Deze was voorover tegen een kist gevallen had zich weer opgericht en was toen ruggelings neergevallen. Verdachte had toen gezien dat hij een bloedende wond aan den slaap had gekregen. Hij was wegge- loopen, had een buurman van het slachtoffer ontmoet, wien hij het gebeurde vertelde, was toen naar het kantoorbureau in de nabijheid geloopen, waar hij had gevraagd den ouden man te willen verbinden en was naar huis gegaan, waar de politie hem zou kunnen aan treffen. H;j verzekerde dat hij niet met een of ander voorwerp had geslagen, doch met zijn hand, omdat hij vreesde dat de man in zijn drift misschien het zoontje van verdachte zou slaan, dat bij hem stond. De buurman, die verdachte direct na het voorgevallene had ontmoet, verklaarde dat deze hem had gezegd; „Ik heb X. een klap gegeven met mijn hand en nu ligt hii in je tuin." Pres.: „Vond u het niet vreemd dat hij zoo nadrukkelijk zei: met mijn hand?" Get.: „Och, nee, daar heb ik niet zoo op gelet". De getuige vertelde verder dat de over ledene een zeer driftige natuur had en zich overdreven bemoeide met verdachte's huis houden en doen en laten en veel kwaad sprak over hem. Verdachte had eens gezegd „Ik zou hem wel een klap op zijn gezicht willen geven". De weduwe vertelde als getuige, dat haar man en zij altijd goed voor den verdachte waren geweest. Hij was een paar jaar bij hen in de kost geweest en later hadden zij vaak voor hem gezorgd en hem raad gegeven. Uit voerig vertelde zij over een Duitsch meisje, dat een tijd na het overlijden van verdachte's vrouw bij hem was gekomen. Verdachte had haar naar hij zelf indertijd had toegegeven buitengewoon slecht behandeld. Zij was ten slotte naar .Duitschland teruggekeerd met haar kind, dat verdachte later had terugge haald. De man van de getuige had nog moeite gedaan om de vrouw naai' Zaahdam' terug te krijgen. Een andere getuige, wiens dochter met ver dachte had willen trouwen was door den over ledene bezocht en deze had' hém volledig in gelicht over verdachte's omstandigheden. Ook de dochter waren deze inlichtingen ter oore gekomen en zij had toen een eind gemaakt aan de verhouding. Een volgende getuige beschreef de hinder lijke natuur van den overledene die hij zeer bemoeiziek noemde. Politioneel stonden zoowel de overledene als verdachte goed aangeschreven. De officier van justitie meende dat wel nooit zou blijken hoe geslagen is. Het is niet zeker dat de dood direct gevolg van den slag is geweest. Evenmin staat het vast of er met de bloote hand of met een scherp voorwerp is geslagen. Dat verdachte uit noodweer zou hebben gehandeld wilde spr. niet accepteeren. Verdachte had bovendien al eerder gezegd dat hij den ouden man een klap zou willen geven. De eisch van den officier luidde een jaar gevangenisstraf. Mr. H. J. Pot, die als raadsman van ver dachte optrad, wees er op dat de dood niet het gevolg was van de mishandeling. Boven dien was hij van oordeel dat bij den verdachte geen opzet tot mishandeling had voorgezeten. Hij beschreef den persoon van den verdachte en de houding van den overledene. Hij drong er op aan alsnog een reclasseerings- rapport in te winnen en riep, voor het geval de rechtbank geen voorwaardelijke straf zou (Willen opleggen, de uiterste clementie in. Uitspraak 1 October. Wat ter verbetering te doen is. Uit Haarlem's Dagblad van 1886. 18 September: Het weegtoestel aan het station te Arnhem, dat slechts dan het gewicht van den te-wegen persoon aangeeft, als men drie enkele centen (niet meer of niet minder) in een busje werpt, blijft zich in de toenemende gunst van het publiek verheugen. Bij de opening der bus Donderdagmiddag bleek, dat in vier dagen tijds niet minder dan voor ƒ80.- aan centen in de bus was geofferd. De ondernemers, Engelschen, zijn dan ook met de weeglust van het publiek zeer in hun schik. Op het Valkenburgerplein te Heemstede. Op het Valkenburgerplein te Heemstede hebben den laatsten tijd enkele ongelukken plaats gehad die een gevolg zijn van de ver- keers-situatie. Een auto die de Heemsteedsche Dreef afkomt, ziet een tram die uit Benne- broek nadert te laat door de heesters aan den kant van den weg. Als een auto dan een flink gangetje heeft en de tram stopt op het plein niet voor het opnemen van passa giers, dan is de kans groot, dat er een bot sing komt. De eenige oplossing is de heester- groep aan de Dreef wat af te kappen. Eenige maanden geleden zijn de heestergroepen in het plantsoen op het plein al aan het verkeer opgeofferd, maar dit blijkt niet voldoende te zijn. Heesters zijn mooi, maar zij moeten geen oorzaak zijn dat het ziekenhuis patiënten krijgt. Voorbeurs te Amsterdam. De bijlegging van het textielconflict te Rijs- sel, waarbij 100.000 werklieden betrokken wa ren, heeft eenige ontspanning teweeg ge bracht, welke zich uitte in den koers van den franc. Het Fransche devies was hedenmorgen tegenover het pond iets gestegen en kwam bo ven het gouduitvoerpunt op 9.70 tot 1/4. Het pond noteerde 7.45 1/2 tot 3/4, de dollar 1.47 5/16. De handel was overigens hedenmor gen van weinig beteekenis. "Hetzelfde was het geval met de voorbeurs-effectenmarkt, waar de koersten over het algemeen weinig veran dering ondergingen en wat de locale fondsen betreft alleen Koninklijke Olie en H. V. A. een geringe omzet vertoonden op vrijwel het slot- peil van gisteren. De Amerikaansche markt weerspiegelde het lichte herstel van Wallstreet, maar de affaire beperkte zich tot enkele stuks in Anaconda, Bethlehem en Steel. Voor de andere soorten ontbrak elke belangstelling. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. (Inlichtingen ten Politiebureele Smede- straat 9, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur). Ceintuurs en handschoenen, Politiebureau, Smedestraat 9; bril, De Leeuw, Oost-Indië- straat99; bagageriem, Meulenberg, Spaarn- hovenstraat 11; étui met schrijfbehoeften, Iking, Tammarindestraat 2; kinderkousje, Schipper, Nieuwegracht 53; kat, Groeneveld, Ruyghaverstraat 24; katten, Kennel Fauna, Fr. Varkensmarkt 24; kano, Duin, Amster- damschevaart 20; portemonnaie met f 4.50, Postkantoor, Ged. Oudegracht; portemonnaie met f 1.68, De Rood, Burg. Boreelstraat 12; damesportemonnaie met f 1.96, Angerloo, Da- maststraat 39; kinderportemonnaie met 20 ct Uitermark, Edisonst-raat 11; pet, Van Akke ren, Tafelbergstraat 26; hondenriem, Over de Linden, Schalkburgergracht 60; ringetje met steen, Van Munnik, Dr. Gerkestraat 38 zwart, Zandvoort; rijwielbeiastingmerk, Dek ker, Hassellaersplein 5; kindertaschje, Son- dorp, Berensteinstraat 19; damestasch met sleutel en 25 ct., Lebbing, Croesenstraat 3i2; parkietvogel, Ten Bosch, Gasthuislaan 54. brengen in hun voor-programma's allé opnamen van De vorstelijke verlovings feesten Vanaf de intocht in Den Haag tot de huldë- betooging in Amsterdam. De doortocht door Haarlem. De opening der Staten-Generaal, enz. enz. Deze speciale filmreportage duurt een V* uur. (Adv. Ingez. Med.) KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. De agenda voor de 118de vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, te houden op Dinsdag 22 September 1936 des namiddags te 8 uur in het gebouw der Kamer, Nassau- plein 46, luidt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Mededeelingen. 4. Goedkeuring verleende subsidies aan: a. Feestweek Beverwijk 1936. b. Koninginnedag Haarlem 1936. c. Speciale Dahliakeuring Aalsmeer 1938. 5. Subsidie-aanvragen: a. Bloembollenpark „Marquette" 1937. b, Nationale Propaganda-Commissie voor Nederlandsch Fabrikaat. 6. Goedkeuring verzonden brieven aan: a. Burgemeester en Wethouders van Haarlem inzake openbare vervoermidde len. b. den Minister van Financiën betr Om zetbelasting. c. Burgemeester en Wethouders van Haarlem betr. Openstelling Telegraaf- kantoor Haarlem. 7. Personeelsaangelegenheden a. Goedkeuring ontslag H. Uittenbosch. b. Goedkeuring ontslag Th. Koops. c. Verlenging aanstelling Mr. J. Verheus. d. Goedkeuring nieuwe overeenkomst J. de Vries. e. Goedkeuring aanstelling C Hooger- werf. 8. Herbenoeming voorzitter, leden en plaats vervangende leden Bevrachtings-Commissie Haarlem. 9. Nadere mededeelingen betreffende be drijf stelling Haarlem 1936. 10. Verslag Commissie voor het Onderwijs betreffende cursussen 19351936 en voorstel tot voortzetting. 11. Nadere mededeelingen omtrent het Kennemer Borestelingsfonds. 12. Verslag Commissie Verkeer en Vervoer over IJsbestrijdingsfonds 19351936. 13. Nadere mededeelingen betreffende den arbeid der Commissie tot bevordering van den bloei van Haarlem. 14. Concept-schrijven Bureau aan Burge meester en Wethouders van Haarlem betr. zakelijke belasting op het bedrijf. GROENTEMARKT TE HAARLEM. Tomaten f 0,040.06 per K.G. Snijboonen f 0.100.24 per K.G. Heerenboonen f 0.060.12 per K.G. Sla f 0.10—0.30 per kist. Spinazie f 0.250.35 per kist. Andijvie f 0.150.25 per kist. Postelein f 0.120.30 per kist. Komkommer f 0.030.04 per stuk. Bloemkool f 0.040.14 per stuk. Radijs f 0.03—0.06 per bos. Roode kool f 0.030.06 per stuk. Rabarber f 0.040.07 per bos. Wortelen f 0.030,05 per bos. Prei f 0.020.05 per bos. Selderie f O.OS-m.OS per bos,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2