De burgeroorlog in Spanje. HM. Wed. Oosten. loont JleidscUe Motten dekens THIJS IJS EN HET KATTENLECER BARTEUORISSTRAAT 13-17 Groot Brittannië en het luchtverkeer. VRIJDAG 18 'SEPTEMBER 1936 HAAREEM'S DAGBEAD 4 Val van Malaga aanstaande Kolonel Yague's opmarsch naar Madrid. De regeeringstroepen zullen te Malaga ra vitailleering ontvangen, indien het schip „Magallanes" niet wordt opgehouden. Het schip brengt een aanzienlijke hoeveelheid ge weren en munitie uit Mexico. Vluchtelingen uit Malaga te Gibraltar deelden mede, dat de Jaime Primero" en verscheidene torpedoja gers van de regeeringsvloot uit Malaga zijn vertrokken om de „Magallanes" te escortee ren. 30.000 Volksfronters verdedigen het ge bied rond Malaga, doch zij schijnen gebrek aan wapens te hebben. Het schijnt, dat zij een tegenaanval voorbereiden. Te La Linea, dat in handen van de opstan delingen is, wordt verklaard, dat de inname van Ronda. welke gemeld werd, nog voortijdig is. De laatste dagen zijn 400 werkloozen van La Linea te werkgesteld om loopgraven te maken aan de Guadario-rivier. Zij zijn in autobussen hierheen vervoerd. Uit Gibraltar: Volgens Havas gelooft men in het hoofdkwartier der opstandelingen te Sevilla, dat de val van Mala-ga aan staande is. De stad wordt door batte rijen der rechtschen onder vuur ge nomen. De speciale vertegenwoordiger van Havas meldt: Te Irun zijn de represaillemaatregelen begonnen. Een twintigtal personen werden, onder beschuldigingen van betrekkingen- met het Volksfront te hebben onderhouden, te rechtgesteld. Naar vernomen wordt zijn te San Sebastian vele arrestaties verricht, waar omtrent de vonnissen later zullen worden ge veld. Bij het bezoek van generaal Mola, Don derdag aan San Sebastian gebracht, vlogen een drietal regeeringsvliegtuigen over de stad, die enkele bommen wierpen. In geval van een overwinning der opstandelingen zou generaal Martinez Anido geroepen worden een vooraan staande plaats te vervullen in de regeering dei- militaire dictatuur. Anido draagt een gedeel te der Spaansche bevolking groote achting toe om zijn vastbeslotenheid. Hij zou dan bij zijn taak worden bijgestaan door de gene raals Mola en Franco. Diverse radiozenders der opstandelingen hebben gisteren gewag gemaakt van nieuwe successen der opstandelingen. De zender van Burgos heeft medegedeeld, dat de troepen der opstandelingen bij hun opmarsch naar Bilbao Woensdag den berg Aldapa bezet heb ben. De tegenstanders moesten daarbij twee stukken geschut en een groote hoeveelheid munitie achterlaten. Generaal Franco heeft medegedeeld, dat zijn troepen bij Toledo op nieuw aanzienlijk opgerukt zijn en een stuk geschut en twee radioapparaten hebben buit gemaakt. Aan hetzelfde front zou liet ver der gelukt zijn twee vliegtuigen der regee ring. die bommen wierpen, omlaag te schie ten. Hetzelfde radiostation heeft uit Madrid bericht, dat aldaar wegens de heerschende schaarste van metalen alle groote en kleine ijzeren en bronzen voorwerpen in beslag zijn genomen om voor het vervaardigen van oor logsmateriaal te worden gebruikt. Maqueda ingenomen. Het radiostation van Cadix heeft medege deeld, dat de troepen van kolonel Yague Maqueda op den weg van Talavera naar Ma drid hebben ingenomen. Tijdens dezen strijd hebben de regeeringstroepen vele dooden ver loren en moesten zij belangrijk materiaal achterlaten. Het radiostation van Tetoean heeft mede gedeeld dat de opstandelingen zich thans halverweg San Sebastian en Bilbao bevinden eii dat laatstgenoemde stad binnen drie of vier dagen zal vallen. De strijd om het Alcazar. Uit Madrid meldt Reuter: Na de weigering van het garnizoen van het Alcazar te Toledo om zich over te geven zetten de miliciens den aanval op de vesting voort. Naar men gelooft, hebben zij bijna het centrum van het Alca zar bereikt. Mijnwerkers hebben loopgraven aangelegd en mijnen aangebracht, waarvan de ontploffing elk oogenblik verwacht kan worden. Deze sapeurs worden van tijd tot tijd in hun werk gestoord door vertwijfelde uitvallen der belegerden, die met handgra naten en mitrailleurvuur het leggen der mij nen trachten te beletten. De inneming van het Alcazar door de re geeringstroepen of de opheffing van de be legering als gevolg van de aankomst der op standelingen zou een zeer groote moreele uitwerking hebben. De stelling Toledo is even eens van militair standpunt van het hoogste belang, want zij beheerscht den besten weg naar Madrid en den spoorweg van Alicante naar Valencia. Aan de andere fronten is de toestand min of meer hetzelfde gebleven. Fernando de Rosa gesneuveld. Fernando de Rosa, commandant van het in Spanje aan regeerings- zijde strijdende bataljon „Octobre" is, naar Reuter verneemt, aan het front van Sierra Guadarrama gensneuveld. Polen. Kabinetswijziging aanstaande? Het gerucht gaat te Warschau, dat gene raal Sladkowski, de voorzitter van den mi nisterraad tamelijk ernstig ziek zou zijn en door kolonel Adam Koe zou worden vervangen, welke van generaal Ryds- Smigley de opdracht zou hebben ont vangen een progi-amma van regeeringscon- centratie uit te werken. Sladkowski zou als minister van binnenlandsche zaken worden vervangen door Kawecki, den tegenwoordigen onderstaatssecretaris van dat ministerie. De ministerraad is tegen Donderdagmiddag bij eengeroepen. België. Arbeiderspartij in meerderheid tegen volksfront. De Brusselsche vereeniging van de Belgi sche Arbeiderspartij heeft in een buitenge woon congres de vorming van een Volksfront besproken. Het meerendeel van de sprekers verklaarde zich, naar Reuter meldt, tegen een dergelijk front, o.a. ook de voorzitter van de Socialistische partij, Vandervelde. Het congres werd vervolgens verdaagd tot Woensdag a.s. De Rosa, die te Milaan werd geboren, was 28 jaar oud. Hij trad op jongen leeftijd tot de Italiaansche socialistische pax-tij toe. In 1929 tijdens 't eerste bezoek dat de Italiaansche dens het eerste bezoek, dat de Italiaansche kroonprins Umberto aan Brussel bracht ter viering zijner verloving met prinses Marie- José, loste hij een revolverschot op den prins toen deze voor het graf van den Onbekenden Soldaat stond. De prins werd niet getroffen. De Rosa werd tot zeven jaar gevangenis straf veroordeeld, doch kreeg later gratie. Hij ging naar Spanje en nam een actief aandeel aan den October-opstand in 1934.. Bekend journalist door de opstandelingen gearresteerd. Naar Stefani uit New York verneemt, is de bekende Amerikaansche journalist H. R. Knickerbocker door de soldaten van gene raal Mola te Burgos gevangen genomen. Frankrijk. Overeenstemming in het textielconflict. Reuter meldt uit Parijs, dat in het textielconflict te Rijssel overeenstem ming is bereikt. Nog slechts eenige detailpunten moeten geregeld worden. Men zal zich herinneren, dat dit arbeidsconflict 100.000 man omvatte. Gisteravond heeft minister Chautemps bij het verlaten van het gebouw van het mi nisterpresidium verklaard, dat de vertegen woordigers van de werkgevers en werknemers de overeenkomst hadden onderteekend, welke een einde maakt aan het geschil in de textiel industrie. Een vertegenwoordiger der werkgevers ver klaarde, evenals minister Chautemps dit te voren had gedaan, zeer verheugd te zijn over de tot standkoming van dit accoord. Verder zeide hij, dat die punten welke de werkgevers vooral ter harte gingen, geregeld waren en wel de ontruiming der fabrieken en de for- meele verplichting van de delegatie der ar beiders,- in de toekomst bezetting of uitslui tingen in deze industrieën te voorkomen. De ministers Blum, Chautemps en Salengro, hebben persoonlijk namens de regeering aan genomen voor de uitvoering dezer verplichtin gen borg te staan. Met deze resultaten voor oogen hebben de werkgevers zich bereid ver klaard toe te geven op het punt der loonen. Blum pleit voor democratie In een radiotoespraak heeft minister president Blum onder meer gezegd: „La overgroote meerderheid blijft het Fran- sche volk gehecht aan de herinnering en de traditie der Fiansche revolutie. Frankrijk gelooft aan de politieke vrijheid, de burgerlijke gelijkheid en de menschelijke broederschap. Onder de rechten der vrijheid rekent het in de eerste plaats de vrijheid van gedach ten en van geweten. De geschiedenis van de laatste eeuw heeft bewezen, dat het democratische régime min stens evenveel stabiliteit heeft geboden als de regeeringssystemen, die berusten op de al macht van één man, Frankrijk wil geen en kelen anderen staat de regeeringsbeginselen opleggen, die het als de meest verstandige en rechtvaardige beschouwt, het eerbiedigt de souvereiniteit van andere staten zooals het zijn eigen souvereiniteit meent te kunnen ver dedigen. Frankrijk wil in vrede leven met alle volken, onverschillig hoe hun binnen- iandsch bestuur geregeld is". (Reuter.) Slachtoffers der „Pourquoi Pas?" naar Frankrijk. 22 lijken aan de IJslandsche kust aangespoeld. De Fransche minister van marine, Garnier Duparc, heeft gelast, dat het transportschip „Aude" naar Reykjavik zal vertrekken om het stoffelijk overschot van de slachtoffers van de „Pourquoi pas?" naar Frankrijk over te brengen. Uit Reykjavik wordt gemeld, dat totnutoe 22 lijken der opvarenden van het verongelukte expéditieschip aan land zijn gebracht. Zij werden op een met gras begroeiden heuvel geplaatst op korten afstand van de kust. De èereplaats werd ingeruimd aan prof. Chartot, die in het midden der tragische groep rust. gekleed in zijn blauwe reiskleeding. Enkele lijken vertoonen hoofdwonden. Vandaag zou den de slachtoffers per motorboot naar Reyk javik worden overgebracht, waar in de kapel van het St. Joseph ziekenhuis een katholieke dienst zal worden gehouden. Eenig overlevende doet- zijn relaas. De eenige overlevende van de schipbreuk van de „Pourquoi Pas?", de roerganger Go- nidac heeft verklaard, dat op het oogenblik van de ramp de bemanning bestond uit 28 matrozen en vijf officieren. Verder waren er nog zeven geleerden, waaronder Charcot, aan boord- Omtrent de ramp deed hij het volgende verhaal: ,Ik had de wacht van middernacht af. De storm was onbeschrijfelijk. De golven waren reusachtig. Ik hoorde, dat de officieren den vuurtoren Akraneas ten Zuiden van de mon ding van de Borga Firth gehouden hadden voor den vuurtoren Selt Jarnarnes, die ten Westen van Reykjavik ligt. Ik liet een der mannen de zeekaarten halen, doch op het zelfde oogenblik wierpen de golven het vaar tuig op de rotsen. Het water zette onmiddelijk de machinekamer onder water. Wij deden nog wanhopige pogingen om met behulp van het zeil vrij te komen doch het was te laat. Ten slotte werd het schip op de klip „Knokki" ge worpen, op 4 K.M. van de kust. en de voor steven werd volkomen vernield. De beman ning had reeds de reddingsgordels aangedaan en de kapitein gaf bevel, dat ieder zich zoo mogelijk in veiligheid moest brengen. Ik klampte mij aan het wrak vast en bereikte vier uur later de kust". bericht de ontvangst van een nieuwe zending Thans geetaleerd. o.a. 150 x 200. f 4.90 190 x 230 f 7.90 (Adv. Ingez. Med.) Voorkeur voor vliegbooten. Het vraagstuk, dat in vele luchtvarende landen een punt van overweging uitmaakt, namelijk een definitieve keuze te doen tus- schen landvliegtuig en vliegboot. heeft Enge land in zooverre opgelost, door op groote schaal de vliegboot te bestemmen als uitrus ting voor haar luchtverkeersmaatschappij Imperial Airways. We bedoelen hiermede de uitrusting voor de exploitatie van de wereld luchtverbindingen. Niet minder dan 28 stuks „Empire-flying-boats" zijn bij de industrie in opdracht gegeven. Deze „hausse" in vlieg booten zouden wij niet zoo zeer willen zien als een keuze, geleid door motieven van techni- schen aard, maar meer als te zijn gegrond op specifiek Engelsche verkeers-politieke belan gen. Uit een technisch oogpunt bezien zou deze keuze, welke de vloot voor de eerste jaren vastlegt, niet zoo definitief kunnen zijn uitgesproken. Deze wijziging van de vloot brengt uiteraard duizend en een consequenties met zich, voor personeel, materieel en orga nisatie van de route, welke naast de hooge aanschaffingskosten, een aanzienlijk bedrag aan geld vertegenwoordigen. Men bouwt in de wereld-vliegtuignijverheid snelle, modern ingerichte vliegtuigen van beide typen: de waardeeringscijfers van het moderne land- vliegtuig en de up-to-date vliegboot loopen parallel. Daarom heeft feitelijk tot dusverre de gesteldheid van verschillende luchtverbindin- gen, in eersten aanleg de beslissing om trent het type bepaald, met als gevolg, dat bij verschillende maatschappijen zoowel land- als watervliegtuigen deel uit moesten maken van de vloot. Bijv. de Deutsche Luft Hansa, met den dienst over den Zuidelijken Atlantischen oceaan; Air France met de Middellandsche Zee-trajecten; Italië al evenzeer en als de grootste onderneming Pan American Airways, met den dienst over den Pacific. Geen dier maatschappijen hebben, ter wille van de een heid in de uitrusting, de keuze op een van beide typen bepaald. De stand van zaken is dus nog, dat men de keuze afhankelijk stelt van de gesteldheid van de route, de landings mogelijkheden van de tusschenstations daarbij uiteraard in aanmerking' nemend. Wanneer wij de groote luchtroutes in het Britsche Imperium beschouwen, dan zien we' daarin allerminst een aanwijzing, welke voor deze voorkeur den doorslag moet geven: zoo wel naar Afrika, Azië ais naar Australië loo pen de luchtwegen grootendeels over land met enkele zeetrajecten. In dit licht bezien, her- halen wij een Amerikaansche uitspraak, dat luchtvaartuigen worden gebouwd om in de lucht te blijven en niet voor het doen van noodlandingen. M.a.w. de zeetrajecten kunnen wel degelijk met betrouwbare land vliegtuigen worden gevlogen. En Engeland beschikt over dergelijke toestellen, zoodat voor deze gewij zigde uitrusting andere gewichtige overwe gingen hebben moeten gelden. Van Engelsche zijde wordt als red'en aangevoerd de verschil lende continenten langs den zeeweg te willen bereiken, in.a.w. dus* zonder het luchtterrito- rium van andere landen te „betreden". Daarvoor worden landroutes van TOOO K.M. door Afrika, 2000 K.M. dwars over In- die of 1500 K.M. over de Syrische woestijn en de Kaap genomen, op welke trajecten slechts spaarzaam water voorkomt, in den vorm van de Nijl, de Afrikaansche meren, de Ganger, en de Euphraat. De „all-red" lucht routes door het Britsche Rijk zijn derhalve geen uitgesproken zeeroutes. Ook de voorgenomen transatlantische verbindingen zullen met vliegbooten worden uitgevoerd en hiervoor zijn vliegbooten strikt genomen niet noodzakelijk, al zal uit een moreel oogpunt de vliegboot wel voor keur kunnen hebben. Engeland heeft echter aan vliegbootconstructie in de laatste jaren, niet die aandacht besteed, als bijv. Amerika, waar de bouw inderdaad groote vorderingen heeft gemaakt. In de Imperiale gedachte nu, en wij denken hierbij aan marine en scheep vaart, past de vliegboot zeer zeker; zij vormt daarin een onmisbare schakel. Al die over wegingen te zamen zullen oi. Engeland tot dit besluit hebben gebracht. Transatlantisch verkeer. De plannen hiervoor hebben in Engeland vasteren vorm aangenomen. In November van verleden jaar werden te Ottawa bespre kingen gevoerd tusschen de vertegenwoordi gers van Engeland, Canada, de Iersche Vrij staat en New-Foundland en na de verkregen goedkeuring door de regeeringen, zal het mogelijk zijn verkenningsvluchten te doen uitvoeren en een begin te maken tot een post- en (later) passagiersdienst met een minimum van twee vluchten per week. Met de Vereenigde Staten werd overeen stemming bereikt inzake een samenwerking in den volsten zin van het woord. Zoo was het verleden jaar en nu kort geleden heeft de Britsche minister van luchtvaart, Sir Phi lip Sassoon, in het Lagerhuis mededeelingen gedaan van meer concreten aard. Er zal dan, een gecombineerde maatschappij worden op gericht voor de uitvoering van den dienst en als Engelsch onderdeel wordt hiervoor be stemd Imperial Airways. De raad van be heer zal negen leden tellen: van wie er drie, waaronder de voorzitter en directeur, door het Vereenigd Koninkrijk zullen worden be noemd, drie door de Canadeesche en drie door de maatschappij van den Ierschen Vrij staat. Het kapitaal wordt gefourneerd voor 51 pet. door het Ver. Koninkrijk, 24V2 pet. door de Canadeesche en Iersche maat schappij elk. De route is geprojecteerd via den Ier schen Vrijstaat rechtstreeks naar New- Foundland en Canada. Evenwel is het niet uitgesloten, dat voor de proefvluchten tijde lijk, gedurende de wintermaanden via de Bermuda's zal worden gevlogen. De uitvoe ring en de financiering van de proefvluch ten zullen door de. Imperial Aii-ways met steun van de Engelsche regeefing tot stand worden gebracht. De subsidie is gedacht in de volgende ver deeling: 20 pet. door Canada tot een maxi mum van 75.000 pd.st.; de Iersche Vrijstaat 5 pet. tot een.maximum van 12.000 pd.st.; New-Foundland een nader overeen te komen bedrag en de rest door het Ver. Koninkrijk. De vier genoemde gouvernementen zullen zorg dragen voor de grondorganisatie als ra dio, weerdienst en de noodige voorzieningen aan luchthavens. Van den Abeelen. GRAFISCHE TENTOONSTELLING. De Aigrafische tentoonstelling, welke dooi de Haarlemsc.he Studieclub „Graficus" ge houden wordt, wordt Zaterdagmiddag 19 Sep tember a.s. om 4 uur geopend. De bezoeker zal een overzicht krijgen van de papierfabrikatie, het maken van cliché's. door modellen verduidelijkt. Verder een stand „linoleumsneden", welke zoowel voor den leek, als voor den typograaf, de moeite waard is. De technieken, zooals vlakdruk, diepdimk, etc., zullen schitterend vertegenwoordigd zijn. Men behoeft geen typograaf te zijn, om deze tentoonstelling te bezoeken. De tentoonstel ling wordt gehouden in gebouw Jansstraat 59 te Haarlem. Geopend: Zaterdagmiddag 19 September a.s. van 410 uur nam. Zondag 20 September a.s. van 10 uur v.m.10 uur nam. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Petroleumtrein bij Bakoe in brand gevlogen. Verscheidene personen omgekomen. D.N.B.-A.N.P. meldt uit Moskou, 17 Septem ber: Naar de „Pravda" uit Rostof bericht, is nabij Bakoe door een botsing van een loco motief een petroleumtrein in brand ge vlogen. Hierbij moeten talrijke personen om het leven zijn gekomen. In tegenspraak met de voorschriften en niettegenstaande her haalde waarschuwing van de blokwachters, liet een machinist zijn locomotief op een geblokkeerde lijn rangeeren. Een petroleum trein, die op de lijn reed. kwam met deze locomotief in botsing, waardoor de trein in brand vloog, en een aantal tanks ontploften. Het vuur sloeg over op een personentrein, welke naast den petroleumtrein stond, zoo dat nog drie derde klasse wagons verbrand den. Verscheidene reizigers kwamen hierbij in de vlammen om. De brandweer moest uit enkele nabijgelegen steden in den Kaukasus worden gehaald. Ook den blokwachter treft schuld, aangezien hij niets heeft gedaan om den petroleum trein op te houden, toen hij zag, dat de machi nist met de rangeerende locomotief toch op de verboden lijn bleef rijden. Het aantal slachtoffers wordt geheim ge houden. MATUSCHKA WORDT AAN HONGARIJE UITGELEVERD. Vandaag zal Sylvester Matuschka, de da der van den aanslag van Jueterborg. Anzbach en Biatorbagy aan Hongarije worden uitgele verd na eerst een gevangenisstraf van 6 jaar in Oostenrijk te hebben uitgezeten. Haile Selassie wendt zich tot het Haagsche Hof. Buitengewone zitting voor zijn klachten verlangd. De Londensche advocatenfirma Ar- ram. Ofaiffield en Co., heeft Donder dag een telegram gezonden aan het Permanente Hof van Liternationale Justitie te 's-Gravenhage, waarin in opdracht van den negus van Abes- synië en zijn regeering een buitenge wone zitting van het Hof wordt ver zocht, ten einde de klachten van Abessynië tegen Italië aan te lioo- ren. DRAISlflA'VAN-VALKENBURG I e A .1 LEVERT" - -aiCHTVftNSMAAK-PRUSroct- (Adv. Ingez. Med.) HARM PROGRAMMA De houthakker vindt het erg dapper van Thijs, dat hij de katten- vergadering wil bijwonen. Hij is dadelijk bereid de beruchte plaats in het bosch aan te wijzen. Het tweetal begeeft zich meteen op weg en de houthakker neemt een zakje mee, waarin hij wat spek en worst heeft gestopt. „Want," zegt hij, „misschien duurt het een heelen tijd, voordat je weer terug bent en dan heb je tenminste wat voor den inwendigen mensch bij je." Buiten is het nu wat beter geworden. De storm is gaan liggen en ook de regen is verminderd. Na een tijdje wijst de houthakker naar een donkere plek in de verte. „Daar is 't," zegt hij. ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1936. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-Uitzending. 8.00 Gi-ampl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10 15 VARA-Groot-orkest, VARA-Tooneel, en orgel. 12.00—1.45 Gram.pl. 2.00 Grarn.pl. 2.10 Voordracht. 2.30 Gram.pl. 3.15 „De laatste brief van groote figuren". 3.35 Gram.pl. 4.45 Causerie voor de J. V. A., 5.05 Gram.pl. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 „De Wie lewaal". 7.00 Causerie over de Amsterdamsche diamanttentoonstelliing. 7.20 „Voor zon en vrijheid", tafreelen uit het kampleven der ar beidersjeugd. 8.00 Berichten. 8.03 Berichten A.N.P., VARA-Varia. 8.15 De Flierefluiters. 8.45 „Neerlandia-kwartet", mannenkwartet. 9.00 September-VARA-Maand". 9.15 Radiotooneel met muziek. 9.50 Gram.pl. 10.00 Berichten A. N.P. 10.05 VARA-Groot-Orkest. 11.00—12.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-Orkest en Gram.pl. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Vervolg KRO-Orkest. 3.00 Kinderuur. 4.00 Gram.pl. 4.15 KRO-Melo- disten en solist. 4.45 Voor de R.K. Aquarium liefhebbers. 5.00 KRO-Melodisten. 5.30 Espe- ranto-nieuws. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gram.pl. 6.20 Journ. Weekoverzicht. 6.45 Gram.pl. 6.50 Inleiding as. Esperantocursus. 7.00 Berichten. 7.15 „De onderwijzer en geeste lijke volksgezondheid. 7.35 Actueele aether- flitsen. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Meditatie. 8.30 Omroep-Oproep door 8.35 KRO-orkest, KRO-Boys, en zang, voor dracht en causerie. 10.30 Berichten A.N.P. Mede deelingen. 10.35—12.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.05 „Indien wamen today and in the fu ture". 11.20 BBC-Northern-orkest, en sopraan! 12.35 Gram.pl. 1.20 Commodore Grand Orkest. 2.20 Het BBC-Schotsche orkest, m.m.v. so liste. 3.20 Orgelspel. 3.50 BBC-Midlandorkest. 4.50 Het Serse Krish Septet, m.m.v. sopraan. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.40 Sport nieuws. 6.55 Welsch intermezzo. 7.10 BBC- Theaterorkest. 8.20 R,adiotooneel, met muziek. 8.50 Variété-orkest. 10.00 Berichten. 10.30 Voor dracht. 10.50 BBC-orkest, m.m.v. solist. 11.50 Berichten. 12.00—12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS. 1648 M. 7.20 en -8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Gram.pl. 4.20 Dansmuziek. 5.50 en 6.50 Gram.pl. 8.35 Opera-uitzendiing. 11.5012.35 Populair concert. KEULEN, 456 M. 6.50 Orkestconcert. 12.20 Populair concert. 2.35 Gram.pl. 4.20 Gram.pl. 5.50 Mannenkoor concert. 6.20 Omroepkwintet. 7.20 Literair-mu- zikaal programma. 8.30 Gevar. programma m. m.v. het Omroepkleinorkest en solisten. 10.50 12.20 Vroolijk programma. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Om roeporkest. 1.50 Gram.pl. 2.23 Kamermuziek. 3.20 Gram.pl. 3.35 E. Loiseau's orkest. 4.35 Gram.pl. 5.20 Omroeporkest. 6.20 Gram.pl. 7.20 Zang. 7.45 Gram.pl. 8.20 Cabaret. 9.20 Salon orkest en zang. 10.30 Gram.pl. 11.35—12.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Sa- lonorkesf. 1.50 Gram.pl. 2.20 E. Loiseau's orkest. 3.20 en 4.35 Gram.pl. 4.50 Zang. 5.35 Dansmu ziek. 6.35 Omroeporkest. 8.20 Symphoniecon- cert. 9.20 Hoorspel. 9.55 Vervolg symphonie- concert. 10.30 Dansmuziek. 11.2012.20 Gra- mofoonpl. DEÜTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Operaconcert. 10.20 Berichten. 10.35 Sportreportage 10.50 Waldhoorn en piano. 11.05 Weerbericht. 11.201.15 Omroep-Amu- sementsorkest.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6