DE NIEUWE KERK. Gevaarlijke verkeerspunten in Haarlem en omgeving. .WEERBERICHT ZATERDAG 19 'SEPTEMBER 1936 H A A R E E M'S DAGBESD 2 Hoe de restauratie werd uitgevoerd. De heer J. C. Slagter, architect, schrijft in ledig waren, anderzijds van de hooge kosten. Haarlemsch Predikbeurtenblad over de res tauratie der Nieuwe Kerk o.a.: Na een sluiting gedurende de zomermaan den. waarin uitvoering gegeven werd aan de restauratieplannen, zal Woensdag 23 Sep tember het gebouw aan haar bestemming worden teruggegeven. Hoewel het tegenover de Kerkstraat gele gen groote raam het gebrandschilderde glas nog ontbeert en de plaatsing van dit glas nog wel eenige weken op zich zal laten wachten, is dit, nu overigens alles gereed is. geen reden om met de weder ingebruikstelling te wach ten tot ook het raam voltooid is. Daar de genoemde plannen eenige uit breiding ondergingen en in de voorafgaande jaren geleidelijk een en ander geschiedde, dat tot verbetering en herstel van het ge bouw en meubilair leidde, en dat het 17e ceuwsche gebouw en de inrichting meer de den beantwoorden aan 20e eeuwsche eischen, is het thans wel het moment hetgeen ge schiedde eens te overzien. Daartoe moet men tot 1927 teruggaan. Aan den Zuidkant van het gebouw stond een zeer bouwvallig vertrekje, waarvoor de kwalificatie consistoriekamer te veel eer was. De ramen, 21 in getal, waren 60 jaar te voren met inferieur glas in lood bezet, ver moedelijk omdat het oorspronkelijke glas in lood van de 17e eeuw versleten was. Dit nieuwe glas, in 1927 dus 60 jaar oud, was we derom niet langer houdbaar, vooral ook om dat de ijzeren raamverdeeling, het zooge naamde harnas, in de 19e eeuw niet was ver nieuwd. doch met hout was omtimmerd. Het hout moest het verroeste ijzer bijeen houden. Hoe dan ook. de ramen waren in een dus- danigen staat, dat zij allerminst een beschut ting tegen regen en wind vormden. Zooals dat bij alle oude kerken het geval is. vertoonde de vloer aanmerkelijke onge lijkheden. Waar in de paden en achter en naast den preekstoel zerken lagen, waren deze meer of minder verzakt. In het ruim van de kerk had men vroeger helaas de zer ken opgeruimd en deze door een houten vloer vervangen. Deze houten vloer was tot den draad versleten en lag evenmin als de zerken vlak. Aan het einde van de 18e eeuw. toen het mode was om alles, ook de mooiste houtsoorten, met een verfhuid te bedekken, had men preekstoel, de wanden aan Oost- en Westkant van de portalen en de banken met gele verf, waarin een zwakke imitatie van een edele houtsoort was gemaakt, bedekt. En dat terwijl met uitzondering van de zit meubelen dit alles prachtig eikenhout was. In de hoeken van het gebouw waren de banken allesbehalve comfortabel: een plank om op te zitten en voor voetensteun en een lat als rugsteun. Na het sluiten van de Janskerk. is een deel van laatstgenoemde banken verwijderd en de Janskerkbanken, die als zitmeubel beter wa ren. provisorisch opgesteld. De kleur dezer banken was tamelijk gelijk aan die in de kerk aanwezig. De stoelen met zwarte wasdoekenzitting waren min of meer roodbruin gebeitst, onge lijk van kleur en op primitieve wijze vast gezet. Het aan de Kerkstraatzijde gelegen por taal had een zoldertje met nooit gebruikte zitplaatsen.Men had daartoe den mooien eiken portaalwand met een schot van een minder waardige houtsoort verhoogd in den vorm van een balustrade. De muren, kolommen en pijlers waren ge deeltelijk groezelig wit, gedeeltelijk vuilgeel gekleurd met een sterk afgevend sausje, het onderstuk der muren was grauw zwart ge sausd. De ondereinden der kolommuren en pijlers, bestaande uit Oberkirchner zand steen, waren grijs geverfd. Tegen deze muren en pijlers waren de grauwe afvoerpijpen van de gasverwarming bevestigd. Tenslotte was de kunstverlichting met vijf lichtornamenten van blank doorzichtig glas en hangende op ooghoogte van den predi kant en voor dezen buitengewoon hinderlijk, terwijl het licht, dat vervanging en aanvul ling van het in dezen tijd onvoldoend ge achte zachte licht der kaarsenkronen be doelde te zijn zeer hard was. Het naar het plan van den Amsterdam- schen Stadhuisbouwmeester Jacob van Cam- pen. in het midden der 17e eeuw opgerichte kerkgebouw en de inrichting daarvan ver keerden dus wel in verval en ze waren door een voorgeslacht veranderd en geschonden om ze passend te maken aan de eischen, die dat geslacht stelde Bij het nagaan welke wegen waren in te slaan om het gebouw en de inrichting aan de gebruikseischen van thans te doen be antwoorden, doch daarbij met piëteit het historisch-merkwaardige en belangrijke in eer te herstellen waren uit de door Pieter Saenredam enkele jaren na de stichting van het gebouw gemaakte teekeningen en schil derijen waardevolle aanwijzingen te putten. Geheel terug brengen in den oorspronke- lijken staat, zooals deze viel af te leiden uit de door Saenredam uitvoerig vastgelegde ge gevens. bleek niet mogelijk, omdat ten eer ste de thans geldende gebruikseischen an ders zijn dan die bij de stichting van het gebouw in de 17e eeuw en ten tweede, om dat dan op zich zelf wel bruikbare dingen, als b.v. stoelen en banken, dateerend uit latere jaren, opgeofferd zouden moeten wor den. Tenslotte waren de geldmiddelen dus danig krap toegemeten, dat door beperking der eischen de uitvoering van het wensche- lijke, verdeeld over eenige jaren, mogelijk moest zijn. Zoo werd dan in 1927 begonnen. Op de plaats van den ouden aanbouw werd een nieuwe con sistoriekamer met toegangsportaal en toilet ten gebouwd. Het eeinigszins problematisch eigendomsrecht van den grond onder den aanbouw en om de kerk in 1817 onvolledig en onduidelijk vastgelegd, werd tevens op ordelijke wijze notarieel vastgelegd in een door burgerlijke en kerkelijke beheerscolleges gemaakte overeenkomst. Dat de gemeente Haarlem daarna in de bestrating maar vooral in het plantsoen orde schiep en het Nieuwe Kerksplein grooten- deels beplantte valt slechts te loven, omdat kerk en omgeving daar slechts bij konden winnen. Na de nieuwe consistoriekamer zijn de ra men aan de beurt gekomen, elk jaar drie stuks. De ramen werden volgens de oorspronke lijke verdeeling opnieuw mer slas in lood be zet. terwijl de hier en daar volkomen ver gane ijzei'en harnassen in den ouden vorm werden vernieuwd met ruime toepassing van lood en brons om spoedig bederf te voorko men. Dat in de nieuwe ramen in de oor spronkelijke ramen voorkomende wapens der 20 Haarlemsche burgemeesters en de guir landes ontbreken, is eensdeels gevolg van het feit, dat de gegevens hiervoor te onvol- Het 21e raam. dat thans in bewerking is en als sluitstuk van de restauratie moge wor den beschouwd, wordt dan ook een vrije schepping, passend in het kader van het historisch geheel. Vervolgens werden die deelen van het meubilair die van eikenhout waren, te weten de preekstoel en de wanden van de Oost- en West-portalen van de verflagen ontdaan, ge beitst en in de was gezet. De overbodig ge worden voorzangerszetel werd daarbij met handhaving van den hoofdvorm tot tafel veranderd. De kunstverlichting, in de oude kerken met kaarsenkronen, een vrijwel onoplosbaar probleem, werd verbeterd door het aanbren gen van nieuwe ornamenten, hoog in het ge welf. zoodat predikant noch gemeente ge hinderd worden. Tot zoover waren de veranderingen en verbeteringen gevorderd in dit jaar. Toen na Paschen de kerk tijdelijk aan den dienst onttrokken werd kon deze arbeid geschieden. Aan de hand van de nieuwe verdeeling der zitplaatsen, werden ook de verwarmingsele menten verplaatst. Voor afvoer der schade lijke verbrandingsgassen moesten de kachel pijpen langs muren en pijlers vervallen en werd een ondergrondsch afzuigleidingsnet aangelegd dat aan een in den toren opge stelde. practisch geruischlooze machine werd aangesloten. Na dezen arbeid onder den vloer kon de zerkenvloer opnieuw gelegd worden, ter plaatse, waar elke zerk was opgenomen. In het ruim van de kerk werd een nieuwe hou ten vloer op betononderlaag gelegd. De bestaande goede banken werden al naar behoefte verplaatst en hersteld, terwijl nieuwe banken voor 72 zitplaatsen werden bïjgemaakt ter vervanging van de oude ban ken met enkelen rugsteun. De regeerings- bank werd ter weerszijde van nieuwe trap pen voorzien. Van de oude banken werd de versleten bekleeding vernieuwd, de nieuwe banken werden daarmede voorzien en alle banken geschilderd in een matgroen. dat voor den bankvorm historisch gerechtvaardigd was en afgestemd werd tegen de natuurlijke eiken- houtkleur van den preekstoel en tegen het gebroken wit der muren. De stoelen werden nagezien en op kleur gebracht, waarna ze op eenvoudige wijze werden gekoppeld en vastgezet. Vóór den preekstoel werd om de te hooge tafel een podium gemaakt, zoodat in liturgisch opzicht de mogelijkheden wer den verbeterd en vergroot. Het zich achter den predikant bevindend schot werd wegge nomen: Om acoustische redenen werd ter plaatse een dikke glasplaat aangebracht. Het portaal aan de Kerkstraatzijde werd van de hinderlijke, later aangebrachte ba lustrade ontdaan, waardoor men straks het gedenkraam ten voeten uit zal kunnen zien. In dit portaal en ook in dat onder den to ren. werden om allerlei op zich zelf nuttige zaken als gasmeters en klokkelooden, kasten getimmerd, terwijl het torenportaal een ver laagd gewelf verkreeg, waarachter de afzuig- inrichting der gasverwarming schuil gaat. De in het Frans Halsmuseum hangende schilderij door Saenredam. deed zien hoe de muren, pijlers en kolommen stemmig wit waren geweest, de pijler- en kolomvoeten lieten den natuurlijken steen zien. Laatst genoemde basementen werden afgeloogd en de twee ruw afgehakte basementen, naast de zoogenaamde heerenbank in den ouden vorm van dezelfde Oberkirchner zandsteen vernieuwd. De muren en andere dragende construc- tiedeelen werden wit geschilderd waardoor het interieur zijn oorspronkelijke lichte toon weer verkreeg. Ook de portaalmuren en pla fonds werden geschilderd. Dat de donkergroene gordijnen aan de Zuid- en Oostzijde door lichte gordijnen wer den vervangen, sprak daarop vanzelf, gezien het uit den toon vallen en het feit. dat de oude gordijnen niet langer mede konden. De Bilt voorspelt: Meest zwakken veranderlijken wind. Nevelig tot half of zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Weinig verande ring in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 771.4 m.M. te Boedapest. Laagste 745.3 m.M. te Ingoe. Herfstnevel. De luchtdrukverdeellng blijft op het vas teland uiterst vlak. Over Denemarken ligt een vlakke depressie, evenzoo over de Pyre neeën. Over Schotland en de Noordzee komt een nieuwe kern van hoogen luchtdruk tot ontwikkeling, evenzoo boven de Oost-Alpen en Hongarije. De depressies in het Noorden blijven bin nen den Poolcirkel. Hun invloed reikt niet verder dan 65 graden breedte. Op de Britsche eilanden en op het vasteland heerscht overal windstilte met mist, hier en daar met lichten regen. Plaatselijk komen onweers voor met zware regens (Calais 17 m.M.) Volgens de waanemingen op bergstations is het boven den mist helder, behoudens hooge wolken. In de Alpen is de temperatuur hoog en het weer mooi (Jugfraujoch nul graden Cel sius met 50 pet. vochtigheid). In Zuid-Frank rijk komen irachtige bovenwinden uit Oost voor. De zwakke depressies brachten aldaar ook plaatselijk zware regens. De toestand van windstilte is niet gun stig voor het optrekken van den mist en het weer zal ook morgen nog nevelig blijven. BAROMETERSTAND Vorige stand 769 m.M. Stand van heden 769 m.M. Neiging: vooruit. Opgegeven door: FIRMA KEIP Optiek Gr. Houtstr. 137. tel. 11640. THERMOMETERSTAND Hoogste heden 68 gr. F. Laagste hedennacht 56 gr. F. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Zaterdag v.m. 5.39 uur;, n.m. 17.54 uur. Strand berijdbaar van 10.30—1600 Uur. Zondag v.m. 6.08 uur; n.m. 18.22 uur. Strand berijdbaar van 11.0016.30 uur. Maandag v.m. 6.38 uur; n.m.. 18.53 uur. Strand berijdbaar van 11.3017.00 uur. Tweede Internationale „Focus"-Fotosalon te Amsterdam ..Liebelci''. Foto van Ernö Vadas, uit de Hongaarsche inzending op den tweeden internationalen „Focus"-Fotosalon te Amsterdam, georganiseerd door de redactie van „Focus". In de zalen van Arti et Amicitiae aan het Rokin hoek Spui is weder een groote collectie buitenlandsche fotowerken te zien. Dit is de tweede „Focus"-salon, waarvan de bedoeling is aan de Nederlandsche amateur- fotografen te toonen, hoe in de rest van de wereld fotografie wordt bedreven. Als wij een vergelijking moeten trekken tusschen de inzendingen van nu en die van 1935, wint 1936 het. De geheele verzameling is rustiger. Zoo is b.v. de bravour van de nieuwe zakelijkheid vrijwel geheel verdwenen, er is een neiging tot. kalme bezonkenheid zon der bepaald te kunnen constateeren dat de romantiek is teruggekeerd. De glanzende foto's der Hongaren, evenals in het vorige jaar, vallen wel op, doch im- poneeren minder nu wij ze al eens eerder ge zien hebben. Bijzonder fraai zijn de kooldrukken van den Duitscher F. Schensky, al kan men er ten onzent niet aan ontkomen te vermoeden, dat het wandplaten zijn die a zooveel per stuk in iederen kunsthandel te koop zijn. De Belg Missone, oliedruk, is ook weer aan wezig. verpersoonlijking van de oude school, doch in ongenaakbare hoogte wat zijn tech niek aangaat. Bij de Russen troffen we niet aan sterke stukken als het fabrieksinterieur op de vorige salon. Foto's van honderden parachutesprin gers hebben wij reeds te veel gezien om ze alleen om de massawerking te bewonderen Wel mooi als karakterschets is de foto die een ministersbezoek aan een school laat zien. Een bijzondere noot geeft Gunther Kar- koska, die combinatiefoto's maakte om daar mede tot zinnebeeldige voorstellingen te ge raken. Alfred Person heeft eenige fraaie voorbeel den van zijn speciale procédé ingezonden; het sterkst voor zijn werkmethode spreekt wel de technische foto, die aan fijnheid van metaai- nuanceering een haast niet te benaderen resultaat geeft. Nummer één van de tentoonstelling is zoo waar nog een Fressondruk, een fraai procédé dat jammer genoeg bijna niet meer beoefend wordt. Wij zouden zoo kunnen doorgaan, doch vol staan met vermelding van het feit dat onze tijd fotografisch blijkbaar die is van de bro mide. Edelprocedé's komen in 't buitenland naar 't schijnt ook al even weinig voor als bij ons. Zulks wellicht dank zij de steeds beter wordende emulsies der bromidepapieren. Inclusief Leica-Bromides en Geva-Luxe afdrukken (die hooren er toch beide ook bij) telden wij in den catalogus bijna 250 bromides van de ruim 350 nummers. Chloro-bromides komen meer voor dan in 1935, is dat de rich ting die wij nu eens uitgaan? Laten wij eindigen met te constateeren dat de tentoonstelling ten volle verantwoord is. Of het op den duur mogelijk zal zijn in derge- Iijken omvang belangwekkend te blijven kun nen wij voor de Focus-redactie slechts hopen. In ieder geval is het voor de foto-amateux's belangwekkend deze tentoonstelling te zien. men steekt er licht wat van op. Men kan er tot 27 September nog terecht. v. O. Wat ter verbetering te doen is. BIJ DE ZIJLBRUG. De verkeersautoriteiten in Haarlem ge voelen zelf, dat de toestand aan de .Zijlbrug bij de Zijlstraat verbetering eischt. Eerst is getracht met een grooten spiegel te werken maar die voldeed blijkbaar niet, want hij is weer verdwenen. Toch is met niet veel kosten de toestand veel te verbeteren. Het plantsoen aan beide zijkanten van de brug is zooveel te versmal len. dat het trottoir eenige meters verlegd kan worden. Dan kan het verkeer Noord- Zuid (dat nu ook voor den boom omgaat) achter de twee boomen. Deze boomen staan daar als verkeersagenten, maar nu kunnen ze hun werk maar half doen. De rijweg aan den Zijlstraatkant, die nu voor het verkeer in twee richtingen dienst doet, behoeft dan alleen ruimte te bieden voor het verkeer Zuid-Noord. Daarom kan er aan den Zijl straatkant een stuk van den weg bij het trottoir getrokken worden. Het voordeel daarvan is. dat het verkeer niet zoo dicht langs den Zijlstraat-mond gaat, wat botsin gen kan vermijden. Als elke autobestuurder 1 a 2 Meter meer ruimte had om te stoppen zouden er heel wat ongelukken minder ge beuren. Dat is hier te bereiken. Ledenwinst bij de H. O. V. De belangstelling voor het orkest wordt grooter. Men schrijft ons: De stroom nieuwe leden voor de Vrijdag avondconcerten der H.O.V. houdt gestadigd aan! Een verheugend verschijnsel, dat er op wijst, dat het contact tusschen de H.O.V. en de Haarlemsche muziekliefhebbers weer her steld is en een grootere belangstelling ont staat voor orkest en dirigent. Deze belangstelling is inderdaad gerecht vaardigd. Het is aardig hierbij te memoreeren, dat zoowel de gastdirigenten als de solisten die vorig jaar met het orkest medewerkten, vol lof waren óver dekwaliteiten zoowel van dirigent als orkest, en een belangrijke violiste, die juist met een der belangrijkste Parijsehe orkesten had geconcerteerd, verklaarde'spon taan bij een repetitie, dat in Haarlem de be geleiding veel beter was! Deze en overeenkomstige opmerkingen ves tigen den indruk, dat op het oogenblik het orkest der H.O.V. als een der beste van de kleine orkesten beschouwd kan worden. Voor waar een praestatie wanneer men de slechte omstandigheden van het orkest in aanmerking neemt. Er heeft een tijdlang een uitgesproken be langstelling bestaan voor groote orkesten. Deze belangstelling was slechts gedeeltelijk gemotiveerd. Immers, welke schilderijen-lief hebber zal alleen belangstelling hebben voor groote schilderijen! Weliswaar zijn de werken uit de laatste helft der vorige eeuw meerendeels voor een groot orkest gedacht, doch juist voor deze composities neemt de belangstelling af, terwijl daarentegen de oudere, en vooral ook de mo derne composities, een orkest vragen van een omvang als de H.O.V. In ieder geval, belangstelling voor de H.O.V. is in alle opzichten gerechtvaardigd, zoowel uit maatschappelijk als artistieke overwegingen. Zooals bekend is. is voor het komende sei zoen een hoogst belangrijk programma opge steld. Verder zijn nog plannen in voorbereiding, voor een groot Propaganda-concert, waarvoor reeds besprekingen worden gevoerd met een der belangrijkste buitenlandsche zangeressen. Ook andere plannen worden overwogen, zoo dat de H.O.V. zeker dit jaar de belangstelling tot zich zal weten te trekken. UITVOER VAN BLOEMBOLLEN IN AUGUSTUS 1936. Onze bloembollenuitvoer bedroeg in Augus tus 1936: 11.538.695 K.G., waarde f 6.113.072 tegen 13.456.962 K.G., waarde f 6.723.813 in Augustus 1935. In het tijdvak JanuariAugustus 1936 was de uitvoer 15.969.849 K.G., waarde f 7.990.176 tegen 17.653.833 K.G., waarde f 8.528.895 in dezelfde periode van 1935. EEN HUWELIJKSGESCHENK VOOR DR. A. J. VERHAGE. Het Weekblad voor Bloembollencultuur meldt, dat drie afdeelingsbesturen der Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur het initia tief hebben genomen tot aanbieding van een huwelijksgeschenk aan Dr. A. J. Verhage, voorzitter van genoemde vereeniging en mevr. Verhage. Zaterdag j.l. werd namens de 25 af deelingen die spontaan aan de oproeping gehoor had den gegeven, ten huize van het pas gehuwde paar, door een commissie het gezamenlijke geschenk aangeboden, dat, zooals de woord voerder, de heer J. M. C. Hoog, voorzitter der afd. Haarlem, in een korte speech uiteenzette, een blijvend aandenken is aan de heugelijke gebeurtenis en een bewijs van de groote sympathie, welke de voorzitter in den korten tijd. dat hij aan de vereeniging verbonden is. ailerwege heeft weten te verwerven. Dr. Verhage dankte in zijn wederwoord allen die hadden deelgenomen in dit nieuwe blijk van belangstelling en sympathie, welke hij toch reeds in zoo mime mate van de zijde der vakgenooten had mogen ondervinden. Het geschenk bestaat uit een zilveren thee servies en een schilderstuk, voorstellende een vaas met Fritillaria imperialis (Keizers kroon) DAHLIA-TENTOONSTELLING AALSMEER. Bekroningen. Bij de Dahlia-keuring en -tentoonstelling zijn o.a. de volgende prijzen uitgereikt: N.V. Tb. Inr. Enchantress, v.h. H. Carlee, Haarlem: zilveren medaille van den Burge meester van Aalsmeer en kleine gouden me daille. Verder getuigschrift van verdienste voor Dahlia „No. 1", en voor dahlia „Royal Auverque". C. Meijer, Santpoort: zilveren medaille, ver guld zilveren medaille. N. C. Veldhuis, Hillegom: getuigschrift van verdienste voor dahlia „Le Barors". A.R. STUDIE- EN PROP. OLUB. Vrijdag 25 September a.s. houdt de A.R. Studie- en Prop. Club haar jaarvergadering in het Wijkgebouw der Ned. Herv. Gemeente Ged. Oude Gracht 104. Als sprekers zullen optreden Ds. G. R. - •Kuyper, Geref Fred, te Rotterdam-Kralingen, me.t het onderw.erp: „De strijd tegen twee fronten" en Mr. A. Bruch, lid van Gedep. Staten, voorzitter der A.R. Kiesvereeniging, die een slotwoord zal spreken. BUURTVEREENIGING RAMPLAAN- KWARTIER. Verschillende bewoners van het Ramplaan- kwartier hebben een voorloopig comité ge vormd om te komen tot de oprichting van een Buurtvereeniging voor genoemd kwar tier. Woensdagavond 23 September a.s. zal in café Van den Brink, Ramplaan 125, een bij eenkomst worden gehouden voor hen. die met dit plan instemmen. De schoorsteenveger ziet het al, Er is maar weinig roet, Wat zijn die kolen van PERQUIN, Toch altijd zeldzaam goed (Adv. Ingez. Med.) AGENDA ZATERDAG 15 SEPTEMBER Stadsschouwburg: Ver. Rotterd.-Hofstad- tooneel met „Onschuldige meisjes". Kinderhuissingel: Circus van Bever. Palace-Filmac: 115 uur: DooxToopend 50 minuten wereldnieuws. Cinema Palace: „Huwelijksnacht" met Gary Cooper en Anna Sten in de hoofdrollen. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Rubber, naar het boek van mevr. Szekely-Lulofs. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Geti-ouwden niet getrouwd". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De Gevangene van het Haaien-eiland". 2.30, 7 en 9.15 uur. „Olympia": Bal tot 2 uur 'snachts. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegaxxg vrij. ZONDAG 20 SEPTEMBER Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. Kinderhuissingel: Circus van Bever MAANDAG 21 SEPTEMBER Kinderhuissingel: Circus van Bever. Palace-Filmac: 11—5 uur: DooiToopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. ROOSTER VAN APOTHEKEN. (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 19 Sept des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 25 Sept. zijn de volgende apotheken op Zondag, "s avonds na acht uur en des nachts geopend: Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69. tel. 11596. Firma Grijseels en van Hees, Lange Veer- straat 14, tel. 11000. L. Schoorl, Frans Halsplein 1, tel. 11180. j

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2