Mededeelingen over het Kennemer Borgstellingsfonds. AKKERTJE WOENSDAG 23 SEPTEMBER 193ó HAARL'i M'S D A G B E "A D 8 Kamer van Koophandel. Hernieuwd verzoek om afschaffing der Zakelijke Belasting op het Bedrijf. Vorstelijke verloving herdacht. Bijzonderheden over de bedrijf stelling. Dinsdagavond acht uur kwam de Kamer van Koophandel en Farieken voor Haarlem en omstreken in openbare vergadering bij een onder voorzitterschap van den heer G. J. Droste Jr. De vorstelijke verloving. Alvorens de vergadering te openen her innert de Voorzitter in warme bewoor dingen verloving van Prinses Juliana met Prins Bernhard. Spreker deelt mede, dat het Bureau een telegram van gelukwensch aan H.K.H. heeft gestuurd, wat volgens hem wel de sympathie van alle leden der Kamer zal hebben. ..Wij allen hebben de groote en ongekende vreugde van ons volk meege maakt en meegevoeld. Deze gebeurtenis is van veel belang voor ons heele land. Prins Bernhard is in ons land met groote geestdrift ontvangen. Ongetwijfeld heeft Prinses Ju liana een goede keuze gedaan Ik hoop dat het inderdaad voor haar en ook voor ons volk een groot geluk zal beteekenen. Het is in deze dagen weer duidelijk gebleken, dat ons volk in Oranje weer veel terug heeft ge vonden. De meest heterogene bestanddelen van ons volk hebben zich weer in Oranje ver- eenigd. Van harte hoop ik, dat dit ook in de toekomst zoo zal blijven. (Applaus en bravo geroep) Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Subsidies. Goedgekeurd wordt het verleenen van sub sidies voor de feestweek in Beverwijk, aan de Vereeniging Koninginnedag te Haarlem en voor 'de speciale dahliakeuring te Aalsmeer, alle voor 1936. Het Bureau stelt voor, een subsidie van f 50 te verleenen aan het Bloembollenpark „Marquette" 1937. Wordt goedgekeurd. Het Bureau stelt voor, afwijzend te be schikken op het verzoek om subsidie van de Nationale Propagandacommissie voor Ne- derlandsch Fabrikaat. De Kamer vereenigt zich hiermede. Goedkeuring brieven. Goedgekeurd worden verzonden brieven aan B. en W. van Haarlem inzake openbare ver voermiddelen (exploitatie van tram en auto bus in één hand)aan den minister van Fi nanciën betreffende de Omzetbelasting, en aan B. en W. van Haarlem inzake de open stelling van het Telegraafkantoor te Haar lem. Personeelszaken. De Kamer hecht haar goedkeuring aan het ontslag aan de heeren H. Uittenbosch en Th Koops: aan de verlenging van aanstelling van Mr. J. Verheus; aan een nieuwe overeen komst met den heer J. de Vries; aan een aanstelling van den heer C. Hoogerwerf. (De heer Uittenbosch heeft den pensioengerech tigden leeftijd bereikt). Benoemingen. Op voorstel van het Bureau worden de leden en plaatsvervangende leden van de Bevrachtingscommissie te Haarlem herbe noemd. Dr. H, A. Marcus wordt wederom als voorzitter der commissie aangewezen. Bedrijfstelling. De Secretaris der Kamer Jhr. Dr. J. C. Mollerus. doet nadere mededeelingen over de bedrijfstelling in 1936 te Haarlem. Hij herinnert eerst aan de voorgeschiedenis van deze materie. Het raadslid Mr Van Dam had voorgesteld om tot telling van de win kelzaken over te gaan. maar al spoedig bleek de wenschelijkheid. dat die telling moest worden uitgebreid tot een bedrijfstelling van de groot- en klein-industrie en van de am bachten. In principe heeft men zich hiermee accoord verklaard, waarna besprekingen ge houden zijn. Spreker brengt een woord van hulde aan den heer Van Altena. hoofdamb tenaar van het Economisch Instituut voor den Middenstand, die zich in deze aangele genheid buitengewoon verdienstelijk heeft gemaakt. Alle gegevens zullen nu op kaarten verzameld worden. Daarvoor is aan alle or ganisaties gevraagd of zij wenschen hadden. Dit was het geval met de sigarenwinkeliers, wasch- en strijkinrichtingen en woningbu- reaux. Aan die wenschen zal tegemoet wor den gekomen. Gevraagd zal o.a. worden of men lid is van een stands- of vakorganisatie of van een winkelvereeniging; ook hoeveel personen er in de bedrijven werkzaam zijn. Verwacht wordt, dat men in één week 2000 kaarten zal kunnen invullen. In totaal ver moedt men, dat er 10.000 kaarten binnen zullen komen. Aan B. en W. zal rapport wor den uitgebracht. Op die manier hoopt men een Burgerlij ken Stand van de bedrijven te zullen krij gen. De Voorzitter dankt den Secretaris voor zijn toelichting. De Cursussen, Uitgebracht wordt het verslag der Com missie voor het onderwijs betreffende de cursussen in 1935 en 1936 Voorgesteld wordt tot voortzetting te be sluiten. De Commissie voor het onderwijs stelt voor. in het komende seizoen het aan tal cursussen zoo mogelijk uit te breiden. Al dus wordt besloten. Het Kennemer Borg stellingsfonds. Omtrent het Kennemer Borgstellingsfonds worden door den Secretaris der Kamer na dere mededeelingen verstrekt. ..Het aantal gegadigden neemt steeds toe. zoodat veel werk te verwachten is. Over het algemeen is de medewerking van een aantal gemeenten bedroevend geweest. Van de 15 gemeenten in district der Ka mer hebben er slechts zes medewerking toe gezegd. Dat zijn Haarlem. Heemstede. Bloe- mendaal, Zandvoort-, Hillegom en Velsen. Van deze zes gemeenten zijn er vijf die een kapitaal hebben toegezegd en één een jaar lij ksche gift. Laatstgenoemde zal men be wegen. ook kapitaal te verstrekken, want dat is dringend noodigd. Dat is eigenlijk de kern van de zaak. Berekent men het kapitaal naar één en een vaste bijdrage per inwoner per gemeente, dan is het beschikbare kapitaal voor de zes gemeenten: f 25.890. Dit kapitaal brengt aan rente circa f 1000 per jaar op, zoodat een bedrag ad f 2500 uitgezet kan worden. Dat is veel te weinig; zoodat jaar- lijksche bijdragen der gemeenten verkregen moeten worden. Teneinde niet langer te wachten, zal met het werk begonnen worden, zoodra een definitieve regeling is gemaakt met een credietverstrekkend orgaan. Voor zoover de toestand thans te overzien is, zal de arbeid moeten geschieden door arbeids krachten, die daarvoor geen vergoeding ont vangen. Het werk zal verricht moeten wor den door personeel der Kamer en misschien een paar ambtenaren van de gemeente. De afwikkeling van een en ander is ook zeer vertraagd door de vele besprekingen met den vertegenwoordiger van het Depar tement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart. Ervaringen elders hebben thans reeds aangetoond, dat in de meeste gevallen, dat om steun gevraagd wordt, deze steun ten slotte niet verleend behoeft te worden in den vorm van geld. doch dat de saneering veel en veel belangrijker is. De gegadigden moe ten hun gegevens insturen; die zullen nauw keurig bestudeerd worden". De Voorzitter dankt den Secretaris voor deze gegevens. De heer Droste spreekt de beste wenschen voor het welslagen uit en deelt mede, dat de Kamer van Koophandel con amore medewerking zal verleenen. IJsbestrijdingsfonds. Goedgekeurd wordt het verslag der Com missie voor het Verkeer en Vervoer over het IJsbestrijdingsfonds 1935/'36, Bevordering van den bloei van Haarlem. De Secretaris der Kamer verstrekt nadere mededeelingen over den arbeid der Commissie tot bevordering van den bloei van Haarlem. Hij herinnert aan de aanleiding tot de stichting van deze commissie. Na de be sprekingen ter Stadhuize werd een kleine commissie benoemd, bestaande uit de heeren J. Panman. P. J. M. van Tetering en Jhr. dr. J. C. Mollerus. Er bestond aanvankelijk ver schil van meening over de vraag hoe de po sitie van de Vereeniging voor Vreemdelingen in dit geval zou worden. Dit is breedvoerig be sproken, met het resultaat, dat deze moei lijkheden-zooveel mogelijk ontzenuwd zijn. De resultaten van de besprekingen zijn in een rapport aan B. en W. vastgelegd: As. Vrijdag middag vier uur zal een slotrapport worden opgemaakt en dit zal aan den betrokken wet houder worden opgezonden. Het is te ver wachten, dat ook deze snel zal werken, want er staan voor 1937 tal van plannen op het programma, opdat de bloei van Haarlem be vorderd zal worden. De Voorzitter hoopt, dat dit werkelijk heid zal worden en dat we een grooten opbloei van Haarlem zullen krijgen. Zakelijke belasting op het bedrijf. Aan de orde komt de conceptbrief aan B. en W. van Haarlem betreffende het negende verzoek der Kamer om afschaffing van de zakelijke belasting op het bedrijf. Wordt goedgekeurd. Middenstandssteun Goedgekeurd wordt het verslag der Com missie voor Middenstandssteun 1935/'36, r "I: 1 i VERTELLING Het Pendant. door HUEY MC. COY. Er was hoegenaamd niets wat er op duid de. dat in het rijk gemeubileerde salon in gebroken was. Geen stofje was er te beken nen en alles stond in bijna pijnlijke orde op zijn plaats. Alleen een donkere plek op den wand, welke op het overigens ietwat ver schoten behang afstak, verried inspecteur Gravens dat er in de kamer iets ontbrak. Professor Baxter was zeer opgewonden. ,.ïk begrijp maar niet waarom de inbreker slechts dat cene schilderij meenam! Zonder het pendant dat daar aan den anderen kant van die antieke eikenhouten kast hangt, ver liest het doek het grootste gedeelte van zijn waardeGravens nam het schilderij waarop de verzamelaar zoo juist had gewe zen van den wand en bekeek het met groote opmerkzaamheid. Uit een kostbare gesneden vergulde lijst lachte hem de in bonte kleu ren geschilderde snoet van een vreemd draakachtig wezen toe. „Een waardevolle Chineesehe curiositeit, een op zijde geschilderd doek", verklaarde de professor, „uit de periode der Sjoelong- dynastie. De inbreker moet een vakman zijn; de beide schilderijen waren de kostbaarste mijner verzameling. Maar, zooals gezegd, zonder het pendant ..Misschien dacht de dief. dat hij ontdekt was en had, toen hij vluchtte, geen tijd om ook het tweede schilderij mede te nemen", was de meening van den inspecteur. „Hoe zag het tweede stuk er uit?" vroeg Hopkins, de rechercheur, wien de inspec teur het doek ter bezichtiging had gegeven „Het is precies het pendant van deze schil derij het toont hetzelfde beeld, maar de draak kijkt den anderen kant uit", ant woordde de professor Inspecteur Gravens onderzocht den wand. waar het schilderstuk had gehangen. „Hoe zou de dief. naar uw idee, professor, zijn buit het beste te gelde kunnen maken?" De professor dacht een oogenblik na „Dat zal den man niet zoo gemakkelijk vallen. Misschien gelukt het hem er een privé-ver- zamelaar voor te interesseeren. Het kan ook 11-092 h (Adv. Ingez. Med.) waarover in ons blad reeds mededeelingen zijn verstrekt. Uitverkoopen en opruimingen. Uitgebracht wordt het verslag der Com missie inzake de uitverkoopen en opruimin gen. De voorzitter der Commissie, de heer J. J. S w e n se licht dit verslag nader toe. Hij deelt mee, dat de conclusie van de commis sie is. dat de betrokken wet eigenlijk in het geheel niet beantwoordt aan hetgeen men er van verwacht heeft. Spreker zal in een gehei me zitting eenige voorstellen indienen. Distributie goedkoope levens middelen. Tenslotte komt aan de orde het voorstel tot goedkeuring van een brief aan den minister van Sociale Zaken betreffende de distributie van' goedkoope levensmiddelen. De heer Lasschui't'is van meening, dat de ministers blijkbaar niet goed weten, hoe de middenstand zich moet behelpen om staande te blijven, anders zou men niet met deze maatregelen gekomen zijn, Spreker verzoekt aan het Bureau, zich nog eens tot den mi nister te benden, om den toestand van den middenstand uiteen te zetten. De Voorzitter zegt overweging toe. Rondvraag. De heer Brinkman klaagt er over, dat de nationale feestdag op Zaterdag vastgesteld is, waardoor aan den middenstand, die dit toch zoo gaarne gedaan had, verhinderd werd aan de groote Oranjevreugde deel te nemen. Spre ker vraagt aan het Bureau, de verlangens van den middenstand te bestemder plaatse ken baar te willen maken. De Voorzitter zegt, dat het vaststellen van een feestdag altijd moeilijkheden mee brengt, onverschillig op welken dag het is. Aan zijn, dat een antiquair het schilderij van hem kooptmaar hoe 't zij, zonder het pendant er bij is het ten eenenmale een moeilijke propositie. De beide politiemannen stelden een gron dig onderzoek in of zij hier of daar mis schien toch nog een spoor konden ontdek ken. Maar niets werd gevonden. Alvorens heen te gaan wendde inspecteur Gravens zich nog tot den professor met de vraag: „Ik zou u willen verzoeken ons voor 'n paar uur dat Chineesehe schilderstuk ter beschikking te stellen. Ik wou het laten fotografeeren en de afdrukken aan alle in aanmerking ko mende antiquairs en kunsthandelaars zen den. Men kon het den professor aanzien, dat het hem groote moeite kostte van de tweede schilderij te scheiden, maar toen rechercheur Hopkins beloofde: „Binnen drie uren hebt u uw mooien draak weer terug!" gaf hij zijn toestemming. Professor Baxter begeleidde de beide poli tiebeambten tot aan de huisdeur. Bij het af scheid zeide hij nog: „Ik heb u reeds gezegd dat ik vele kostbare stukken in mijn ver zameling heb. Maar dat de dief het eenig en alleen op dat onooglijke drakenschilderij ge munt had, vestigt bij mij de overtuiging, dat hij een vakman en geheel en al op de hoog te is van oude Chineesehe kunstschatten..,." Op het hoofdbureau van politie aangeko men, gaf de inspecteur het schilderij aan re chercheur Hopkins. „Laat het onmiddellijk fotografeeren en breng dan in 's hemelsnaam den professor zijn draak maar weer terug.Terwijl de inspecteur naar zijn bureau ging, nam de rechercheur het Chineesehe schilderstuk on der zijn hoede en liet een fotograaf ontbie den. Nauwelijks in zijn dienstkamer geko men, werd hem een bezoeker aangediend. „Die meneer wou eigenlijk inspecteur Gra vens spreken, maar ik heb hem gezegd, dat. „All right", viel de rechercheur den man in de rede en keek naar den naam van den bezoeker op het visitekaai-tje: Henry T. Warren, Privé Secretaris van Prof G. B. Baxter. „Een lastig man, die professor om zoo'n leelijken ouden draak zou hij de heele Scot land Yard wel oo stelten willen zetten. Toen de secretaris binnen kwam, knorde Hopkins hem toe: „Wij zijn hier geen gooche laars. Zóó gauw kan ik het schilderij niet laten kieken De jongeman glimlachte minzaam. „U moet het schilderij ook heelemaal niet laten fotografeeren daarom juist ben ik hier de neringdoenden is juist gelegenheid ge geven, wat extra's te verdienen, door ze per missie te geven, hun zaken langer geopend te houden. Men kan op een nationalen feestdag toch niet alle consumptiezaken sluiten. De heer Brinkman houdt vol, dat de Zaterdag voor een nationalen feestdag voor den middenstand de slechtste dag is. Om die reden wordt ook nooit het Koninginnefeest op Zaterdag gevierd. De heer Lasschuit: ,.Er komt niet elke week een nationale feestdag!" De heer Brinkman antwoordt, dat er binnenkort toch wel weer te wachten zullen zijn. De Voorzitter zegt toe, deze aangele genheid in het Bureau te zullen bespreken. De heer Brinkman deelt mede vernomen te hebben, dat de firma Vroom en Dreesmann voornemens is, in Beverwijk een groote zaak te stichten. Dit zal de ondergang van vele neringdoenden aldaar beteekenen. Spreker begrijpt, dat men iemand niet kan beletten een zaak op te richten, maar hij vraagt toch, of het Bureau er bij de regeering op wil aan dringen, het spoedig indienen van de Vesti gingswet, waarin deze materie geregeld wordt, te willen bevorderen. De Voorzitter noemt dit een moeilijke aangelegenheid. Wanneer het Bureau deze zaak onder de aandacht van de regeering wil brengen, kan het natuurlijk niet den naam van de betrokken firma noemen. Dan zal het de zaak in het algemeen moeten behandelen. Spreker zegt toe, dat het Bureau hieraan aandacht zal schenken. De heeren Vanden Burg en Van Tete ring noemen het onbillijk dat de winkeliers de nieuwe belasting voor den Keuringsdienst moeten betalen, terwijl die er eigenlijk het meeste belang bij hebben, niet behoeven te betalen. De Voorzitter en de Secretaris dee- len mede, dat hier niets tegen te doen is. Hierna sluiting. lllllllllllllllllllü gekomen. Het pendant is namelijk in 't ge heel niet gestolen!" „Niet gestolen?" Die is goed! Maar waar om heeft de professor dan „U moet het den goeden professor niet euvel duidenHij is namelijk een zeer vergeetachtig man. Twee dagen geleden maakte hij mij op een barst in die lijst van het doek opmerkzaam en droeg mij op het defect bij gelegenheid te laten herstellen. En daar ik heden den tijd daarvoor had. ging ik vanmorgen bijtijds naar de lijstenmakers firma Brown in Rivergate, waar de barst ge repareerd werd. Hier is het schilderij. Van de barst kun je zoo goed als niets meer zien". De jongeman haalde het pendant van den grijnzenden draak uit zijn actentasch en leg de het voor den rechercheur op tafel neer. „Toen ik thuis kwam, was de professor we gens den diefstal niet weinig opgewonden. Ik legde hem de zaak echter uit en terstond stuurde hij mij naar u toe. om u verdere moeite te besparen „Heel beleefd van den professor!" knorde Hopkins ,Daar heb je de beiden draken- schilderijen! Ik kan die vervelende dingen haast niet meer aanzien. De secretaris verontschuldigde den profes sor nogmaals, deed de beide schilderijen voorzichtig in zijn tasch en ging heen. In den namiddag werd de rechercheur in het bureau van den inspecteur geroepen. „Zeg eens, Hopkins, heb je de fotoafdruk- ken van dien Chineeschen draak al aan de kunsthandelaars en de antiquairs verzonden? professor Baxter heeft mé juist aan de telefoon gehad wegens het schilderij.... Waarom heb je hem nog niet terugge stuurd?" „Omdat zijn secretaris het reeds afge haald heeft!" En Hopkins deed verslag van het bezoek van den jongeman. De inspecteur staarde den rechercheur een wijle met diep gerimpeld voorhoofd aan. Daarna ging hij sprakeloos naar het tele foontoestel en zocht in de gids een nummer op „Hallo,,.. Professor Baxter?Hier Scotland Yard, inspecteur Gravens aan de phone....! Wat zegt u.... Nog altijd uw schilderij niet terug?!Uw secretaris heeft het toch persoonlijk hier afgehaald. Hij heeft rechercheur Hopkins het pendant laten zien. dieWat?Hebt u geen secretaris? Inspecteur Gravens hing den hoorn op en liet zich zuchtend in zijn bureaustoel neder vallen. „De professor heeft toch wel gelijk gehad: de dief is een man van het vak..".. En jij, Hopkins, jij bent het grootste uilskui ken van heel de Scotland Yard!" Amicitia Juncti een halve eeuw oud. Herdenkingsavond en receptie. De gymnasiale vereeniging Amicitia-Junct! heeft dezer dagen haar 50-jarig bestaan her dacht. Ter gelegenheid van dit feit werd dezer dagen een herdenkingsavond gehouden. De voorzitter, die met een korte toespraak de vergadering opende, dankte de beide sprekers, prof. dr. A. E. H, Swaan en dr. C. Spoelder voor hun bereidwilligheid om op dezen avond iets te vertellen uit hun rijke herinneringen. Hij sprak verder over Amici tia dat in den loop van 50 jaar tot een bloeiende vereeniging was geworden maar helaas daardoor van zijn letterkundige waar de ingeboet heeft. Vervolgens hield Prof. Swaan zijn rede. Hij vertelde op een onderhoudende wijze over Haarlem en 't gymnasium uit zijn tijd, onge veer 60 jaar geleden; Haarlem dat toen nog maar 25.000 inwoners had, en vanwaar men zelfs nog per trekschuit naar Amsterdam kon. Het gymnasium bevond zich eerst op de boven verdieping van de H.B.S., later verhuisde het naar een lagere school. Verder vertelde Prof. Swaan over de ver eeniging die de voorlooper van Amicitia was n.l. Tonido die in den waren zin des woords een debating club was. Na de pauze sprak dr. Spoelder over zijn betrekkingen tot Amicitia, over den strijd van de meisjes om ook in de schoolvereeniging te komen, hoe zij toen dit niet lukte, eerst een eigen en later een gemengde vereeniging op richtten, Snaak geheeten, en hoe tenslotte Amicitia ontstond. Hij eindigde met de hoop uit te spreken dat Amicitia eens nog zijn 100-jarig herdenkingsfeest mocht beleven. De vergadering werd met het zingen van 't Ami- citialied besloten. Den volgenden dag werd een receptie ge houden die druk bezocht werd, zoowel door vertegenwoordigers van andere schoolver- eenigingen als door oud-gymnasiasten. 's Avonds was er een diner van reünisten met bal na. Binnenkort zal als afsluiting van het lustrum een groote feestavond in het Con certgebouw worden gehouden. HAARLEMSCHE AMATEUR-FOTOGRAFEN VEREENIGING. Donderdag 24 September a.s. zal de Haar- lemsche Amateur-Fotografen Vereeniging met haar werkzaamheden in het seizoen 1936/1937 een aanvang nemen. Op den openingsavond zal voor de Vereeni ging Gen. Maj. L. E. W. van Albada, te Bloe- mendaal spreken die zich als onderwerp voor dezen avond gekozen heeft: „Doe en maak alles zooveel mogelijk zelf". Door de welwillende medewerking van de Directie der Noord-Zuid-Hollandsche Tram weg Maatschappij is de H.A.F.V. er in geslaagd op dezen openingsavond, ter expositie, de be schikking te krijgen, over de foto's ingezonden voor den zomerwedstrijd der „Noord-Zuid". Voor de vele inzenders uit Haarlem en omge ving dus een goede gelegenheid de totale in zendingen eens te bezichtigen. De avond wordt gehouden in het Vereni gingslokaal der H.A.F.V.: Gedempte Oude Gracht 104. Neem 'n bij Rheumatische pijnen, Spierpijn en*. (Adv. Ingez. Med.) Eerste wintervergadering van Tuinbouw en Plantkunde. De afdeeling Haai-lem en omstreken van de Kon. Nederl. Maatschappij voor Tuinbouw en. Plantkunde heeft gisteravond in hotel Lion d'Or haar eerste „winter"-vergadering gehou den. De vergadering stond onder leiding van den voorzitter, den heer J. L. Bouwer. Onde$ de ingekomen stukken was een dank betuiging van de Nederl. Lathyrusvereeniging voor de samenwerking, door de afdeeling be toond bij de organisatie van een lathyrusten toonstelling, die, zooals men weet, door de slechte weersomstandigheden (hevige slag regens) niet is doorgegaan. In 't hoofdbestuur is door de afdeeling voor de voorzittersvacature candidaat gesteld de aftredende voorzitter jhr. van Tets van God- schalxoird. Voor de overige vacatures stelt de afdeeling candidaat de heeren Van Nes uit Apeldoorn en Sirks uit Wageningen en in de vacature-De Lange wederom den heer Van Nes. De afgevaardigden zullen echter ter ver gadering nog nader hun standpunt kunnen bepalen. Als afgevaardigden naar de Algemeene Vergadering op Woensdag 28 October te Am sterdam werden bij acclamatie gekozen de voorzitter, de heer J. L. Bouwer en de secre taris, de heer R. M. van der Hart. Op verzoek van de vereenigingen „Eigen Tuin", „Ons Buiten" en „Zonder Werken Niets" hebben eenige keuringen van bloemen en planten in die tuinen plaats gehad, waar voor de afdeeling een jury heeft gevormd. De afdeeling heeft hiervoor een zilveren en een bronzen medaille beschikbaar gesteld, uit waardeering voor het werk van deze volks tuinverenigingen. De samenstelling van het winterprogram- ma is in zooverre moeilijk, omdat het lastig is elk wat wils te bieden. De voorzitter spoorde den leden aan, zelf met denkbeelden te komen. De heer Van der Hart deelde reeds mede, dat het in de bedoeling ligt, dat de heeren Hoogenboom, Sipkes ir. Volkers en van dei- Hart lezingen zullen houden. Tevens zal er waarschijnlijk een filmavond met films van den heer Mol gegeven worden. Nieuwe ideeën zijn echter steeds welkom. Het bestuur drong met klem aan op groote deelneming aan de onderlinge tentoonstel lingen. Bij de onderlinge keuring op dezen avond werden toegekend aan een mand dahlia's van C. Pool en Zn. 10 punten, aan een drijf schaal van Mej. M. Braak 10 punten, aan een blad begonia van den heer Spaargaren 10 punten met lof en aan een mand dahlia's van H. Car- lée 10 punten. Tenslotte hield de heer H. Carlée een ver handeling over de dahliasoorten van 1936 met een uitgebreid demonstratiemateriaal. ORGELBESPELING. Programma der orgelbespeling in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem op Donderdag 24 September 1936. des namiddags van 34 uur door den heer George Robert. 1. Choralvorspiel: „Herr wie du willst, so Schick's mit mir". G. Böhm. 2. Preludium en Fuga f kl. t. J. S. Bach. 3. Ave Maris Stella. m. Dupré. (2 verzets). 4. Fantasia super „l'homme armé" J. N. David. 5. Méditation. J. Guy Ropartz. 6. Final. Alex. Guilmanfc»

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10