mm PHILIPS Thijsse's Hof in herfsttooi. Het onderwijs. Herziening van kostelooze procedure. SITTERStXKQR R D A G 1 OCTOBER 1936 HAAILEM'S DAGBLAD Waar ruim 10 jaar geleden nog een kaal aardappelveld was. Rustig, verborgen in het weelderige groen van het omliggend bosch ligt de Planten- en Vogeltuin Thijsse's Hof, waar nu boom en struik hun schitterendste herfstkleuren ten toon spreiden. Toortsen en Theunisbloemen bloeien nog, duindoorn, kardinaalsmuts en lijs terbes pronken met een overvloed van sap pige bessen en het stervend loof der boomen is een kleurenwemeling van rood, bruin en goud. Dr. Jac. P. Thijsse. Dubbel genieten we van dit alles, als Dr. Thijsse ons zelf rondleidt door zijn paradijsje en er ons alle schatten van toont. „Een bonte verzameling van boomen, struiken en kruid achtige planten is hier in een klein bestek bij een gebracht", vertelt dr. Thijsse, terwijl we langs de smalle zandpaadjes wandelen. „De bedoeling ervan is, om een duidelijk en over zichtelijk beeld te geven van de geheele duin- flora, zooals die is of geweest is. Daartoe heb ben we reeds een vierhonderd tal kruidachtige planten bijeengebracht, terwijl we alle boom soorten, welke in de duinen voorkomen of kwamen, hier hebben." Natuurlijk is hiervoor een zekere leiddraad noodig; men heeft dien gevonden in het aar dige boekje „Onkruid", dat Frederik van Eden, de vader van den beroemden schrijver, nu meer dan een halve eeuw geleden schreef. Een boekje, dat reeds lang verouderd zou zijn, als het niet zoo opmerkelijk frisch en levendig van stijl was. Dat boeiend weet te vertellen van het natuurschoon van Kennemerland en ver daarbuiten en dat zoo'n prachtig beeld geeft van het duin, zooals het was, voor de mensch er in kwam. „Ruim tien jaar geleden", vertelt dr Thijsse verder, „was het hier kaal aards i oelland, met wat hakhout. En nu is het, in dien korten tijd reeds, in een lusthofje herschapen. En het wonderlijke is, dat met al die planten en bloemen, ook de dieren, die er bij hooren, mee kwamen. Bonte vlinders en luidzoemende hommels en bijen, En dan niet te vergeten de vogels. Geregeld komt er een ijsvogeltje vis- schen in den vijver, waar elk jaar de water hoentjes broeden en een paar dagen geleden joeg ik er 'sochtends zelfs talinkjes op." We staan nu stil bij den vijver, die matspie- gelend tusschen de roerlooze boomen ligt. In het midden drijven de groote bladeren van waterlelies, langs de kanten staat riet en ver der heel die vegetatie, die de oude duinplasjes moet omzoomd hebben. Jansen, de tuinman, is bezig een gedeelte van den oever af te graven, teneinde een iets vochtiger standplaats voor allerlei moeras- planten als parnassia, kattestaarten, standel- kruiden e.a. te krijgen. Steeds is er wat te doen aan den tuin, waar men alles zooveel mogelijk „wild" laat groeien, maar toch steeds moet in grijpen om te voorkomen, dat de sterkere broe ders de zwakkeren verdrukken. Soms moet er eens een enkel groepje speciaal verzorgd worden, zooals de denneorchissen, die te lij den hadden van de merels, die het mos weg- krabden en.... ook wel eens van planten liefhebbers. Al kan dr. Thijsse met voldoening zeggen, dat de houding van het publiek zeer prettig is. Men komt hier werkelijk, om iets te zien, om iets te leeren ook vaak, en men weet dat te waardeeren. Gelukkig, want al waakt Jansen over al de schatten met een zorg, waaruit ook zijn groote liefde voor dit alles blijkt, het zou onprettig zijn, als hij hier als een soort park wachter op moest treden. Natuurlijk is de tuin op z'n mooist in het voorjaar. In April en Mei, als het groen nog jong en frisch is, als een bloesemsluier over boom en struik ligt en al het onkruid, dat er onder groeit z'n beste beentje voorzet, is het hier een klein lustoord. Maar ook nu, nu de natuur ons nog eenmaal al haar kleuren pracht en schoonheid wil doen genieten, voor dat de grauwe, sombere wintermaanden be ginnen. valt er nog genoeg te beleven. Die kardinaalsmutsjes, met hun knalroode vruchten, noemen de koddebeiers „Verborgen oranjeklanten". Want binnen de roode vruchthuid zitten gladde, helder oranje zaadjes. De duindoorns pronken met hun oranje vruchten, die fraai contrasteeren tegen het matgrijze loof, en ertusschendoor sche meren zoowaar nog de paarsblauwe bloempjes van de ossen tong. Eigenlijk zou het heel eentonig worden, in dien ik U alles ging opsommen wat hier te zien is. U kunt dat het beste zelf gaan aan schouwen. Daar zult U zeker geen spijt van hebben. En als het misschien uw eerste be zoek mocht zijn. clan zullen er zeker meer volgen. Want elk seizoen heeft z'n eigenaar digheden en bezienswaardigheden. In het na-j jaar de vruchten en in 't voorjaar de bloe men. In den zomer de tallooze insecten en in den winter.... ja zelfs in den winter is hier nog wel wat te zien. Half December komen de eerste sneeuwklokjes al weer boven den grond, later gevolgd door scilla en primula, zene- groen en hondsdraf en wat er al meer in onze duinboschjes en dus ook in Thijsse's Hof mag groeien. Bovendien hebben de boomen dan hun blad verloren, zoodat we ons kunnen verlustigen n den aanblik van de vlugge meesjes, die om e twijgen buitelen, op zoek naar insecten en un larven. Vlaamsche Gaaien vliegen dan rijschend voor ons uit; wroetend en ploegend at de dorre bladeren in het rond stuiven, oekt de merel z'n kostje bij elkaar. Het rood- >orstje laat zich tot op enkele meters benade- en en op een hekje zit Klein Jantje, het winterkoninkje, heel parmantig zijn liedje uit te schetteren. Eén ding was er nog, dat ik mijn gastheer vragen moest. Eigenlijk was ik daarvoor ge komen, maar al pratend waren we zoover af- Tedwaald, dat ik dit bijna vergeten had. Een >aar jaar geleden namelijk was de financieele oestand van den tuin niet bijzonder roos kleurig. Ik noemde zelfs het woord „nood lijdend". Maar toen vatte dr, Thijsse vlam. „Natuurlijk hebben wij, als iedereen in dezen tijd, met financieele moeilijkheden te kampen. De tuin wordt echter door de gemeente Bloemendaal, die er het groote belang van inzag, gesubsi dieerd, terwijl de rest van de kosten, ongeveer de helft, door de leden opgebracht moet wor den. Dat valt niet .altijd mee, maar met een beetje schipperen komen we er toch wel. Na tuurlijk zou het heel prettig zijn, als we nog meer leden hadden; we zouden dan nog veel meer plannen kunnen verwezenlijken. Maar noodlijdend, neen, dat zijn we beslist niet." Welnu, we hopen, dat veel van onze lezers zich na een bezoek aan Thijsse's Hof als lid zullen opgeven. De tuin is opgericht om hem te eeren, een alleszins verdiende eer, als we bedenken, wat dr. Thijsse voor de levende natuur van ons vaderland gedaan heeft, en nog steeds doet. Een werk, dat van onschatbare beteekenis is geweest, en dat gelukkig de juiste waardee ring heeft gehad, niet alleen in dezen Plan ten. en Vogeltuin en in het Natuurmonument op z'n geliefde Texel, dat hem verleden jaar als cadeautje bij z'n 70sten verjaardag werd geschonken, maar vooral in liet eere-docto- raat, dat hij zoozeer verdiend heeft! HERSTELLINGSOORD-VEREENTGING VOOR SPOOR- EN TRAMPERSONEEL Op Zaterdag 10 October zal de Commissie Haarlem dezer vereeniging in de groote zaal van den Haarlemschen Kegelbond zijn 12de jaarfeest herdenken. Ook dit jaar wordt weer wat nieuws ge bracht en wel een z.g.n. „bonte avond" on der leiding van Jack Funny. Ook is de me dewerking verkregen van Mevr. Lili Orgodet met de leerlingen van haar balletschool. Voor dansmuziek zorgen Jack Funny's Rhythm Kiddies. Het bal staat onder leiding van den dansleeraar W. Schroder. Het belooft dus een gezellige avod te worden, waar men tevens een steentje bijdraagt voor een goed doel, daar het batig saldo wordt gestort in de kas van het aflossingsfonds. HAARLEMSCHE ARTISTEN-BEURS. Woensdagmiddag had in café Bruggink al hier de oprichtingsvergadering plaats van de Haarlemsche Artisten Beurs. Er werd een voorloopig bestuur gekozen met den heer Jan Boom als voorzitter. Tot se cretaris werd benoemd de heer Daniël Vrugt, Vrouwehekstraat 80. CRISIS COLLECTE. De Commandant der Vrijwillige Burger wacht Haarlem heeft de Stafmuziek, onder leiding van Kapelmeester H, J. Schulpzand, ter beschikking gesteld aan het Comité tot bestrijding van de gevolgen der werkloosheid te Haarlem voor den Collectedag op Zater dag 3 October a.s. PERSONALIA. Bevorderd tot arts onze stadgenoot G. W. Hylkema. Aan de Gemeentel.'Universiteit te Amster dam is tot arts benoemd de heer J. J. L. Pieters Jr. te Heemstede. VEREENIGING VAN VRIJZINNIGE HERVORMDEN. Zondag 18 October 's morgens te half elf zal de bevestiging en intrede plaats hebben van Ds. G. H. Moll van Charante. Ds. A. Trouw van Den Haag zal hem bevestigen. o, Aanvang Seizoen 1936- 3715 October Spreekuur dagelijks van 11-12, 2-5 en 7-9 uur. Schagchelstr. 29, Telef. 10806. N.V. DANSACADEMIE QJ. G. MARTIN ZONEN HAARLEM AMSTERDAM BUSSUM HILVERSUM (Adv. Ingez. Med.) Over algemeene ontwikkeling en een groot gevaar. Generaal Graziani, de gouverneur van Abessynië, heeft te Addis Abeba het eerste filiaal van de „Bank van Rome" ingewijd. De school wil en moet o.a. aan de leerlingen een zekere algemeene, harmonische ontwik keling geven. Als we nu aan 10 personen vra gen wat onder algemeene ontwikkeling wordt verstaan, dan zullen we waarschijnlijk ook 10 nogal uiteenloopende antwoorden krijgen. De één zal meenen. dat ieder ten slotte over veel (niet alles) een woordje moet kunnen meepra ten, een ander zal de eischen hooger stellen en verlangen, dat veel grondig moet worden geleerd en gekend om met kennis van zaken er over te kunnen meepraten. We zullen ons met een nadere definitie niet bezighouden, daar het doel van dit opstel er weinig mee gediend zou zijn. Velen zullen het intusschen wel met ons eens zijn. dat het een innerlijk genot geeft, wanneer we in staat zijn, door het op school e. a. geleerde de prestaties van anderen te be grijpen. We mogen voorts als redelijke eisch aan ieder stellen, dat hij van het streven en werken van en in onze maatschappij een beeld met zich draagt. We nemen voorts aan, dat elke algemeene ontwikkeling noodwendig in meerdere of mindere mate oppervlakkig Is, al naar den aard, den aanleg,' de belangstel ling van den persoon in kwestie. Enthousiaste menschen en die zijn er ondanks de ongunst der tijden nog vele in de scholen, zoowel lagere als middelbare laten geen gelegenheid voorbij gaan om de leer lingen algemeen te ontwikkelen. Schoolreizen, schoolwandelingen, mooie plaatwerken, bes te boeken, tentoonstellingen op het gebied der schoone kunsten (vaak met een uiteenzetting van de exposeerende kunstenaars), lidmaat schappen van clubs, extra lessen, sportbeoefe ning in ruimen zin, eigen koor en orkest, ze laten deze en nog veel andere middelen mee werken om het gewenschte doel te bereiken en zeer zeker moeten we veel, mogelijk alles, van harte toejuichen en aanbevelen. Alle zorg moet er aan worden besteed dat het kind, groot geworden, zich gemakkelijk zal kunnen bewegen en niet door uiterlijke tekorten zal worden gehandicapt. Wat aldus aan algemee ne ontwikkeling wordt verkregen is niet uit sluitend een plicht, het is ook een genieting voor elk mensch. De huidige school doet in dit opzicht stellig heel wat meer dan de vroegere. Maarhier komen we meteen aan een groot gevaar. De hierboven genoemde midde len kunnen ook een averechtsche uitwerking hebben. Als we kinderen op het gebied van kunst, door exposities, jeugdconcerten enz. het werk van de allerbesten voorzetten, dan zal menigeen dat gevaar mogelijk niet direct onderkennen. Het is, dat veel, al te veel' van het gebodene voor de meerderheid der kin deren nog totaal onbegrijpbaar ls. We meenen dat een algemeene ontwikkeling alleen van waarde kan zijn in iemand, die bovendien goed eenzijdig ontwikkeld is, in iemand, die zich reeds een levenstaak schiep, waaraan hij met hart en ziel arbeidt, zoodat hij daardoor leerde begrijpen welk een arbeid er noodig is om iets te bereiken. Zonder een d.g.l. ervaring door eenzijdige ontwikkeling zal er een groot gevaar ontstaan voor een verwaand dilettan tisme, erger dan onwetendheid. In een school zal een poging om een stuk algemeene ontwikkeling te schenken dan ook alleen voldoende ten goede kunnen werken als het zedelijk overwicht van leider en do centen in staat is. de leerlingen te doen in zien, dat alleen het trouw vervullen van hun eigen taak en het opvoeren van eigen kunnen de eerste eisch is. Dan is ook te verwachten, dat het in aanraking brengen met het door leefde werk van anderen, die daarvoor een heelen ontwikkelingsgang moesten doormaken voldoende opvoedend kan werken. Voldoende, omdat wel nooit bij zulke kinderen een ge heel doorvoelen, begrijpen zal voorkomen, maar ten slotte toch genoeg om mee te wer ken tot het aandrijven van eigen krachten. In het andere geval duchten we een sterke oppervlakkigheid en een grenzenloos onbe voegde critiek. Dan loopen we gevaar, men schen te kweeken, die er helaas al te veel zijn, die niets hebben begrepen, maar niettemin alles oordeelen en veroordeelen, die op jeug digen leeftijd reeds met alles in aanraking zijn geweest en ten slotte blasé zijn. De groot- Een groote verbetering van het armenrecht. e Eerste Kamer heeft onlangs het „wetsontwerp tot herziening van de voorschriften nopens de toelating tot de kostelooze procedure" aangenomen, zoodat dit onwerp zijn weg naar het staats blad zal vinden. De wijzigingen, die hiermede in de artikelen 855—875 W. v. B. R. v. worden gebracht, zijn zeer ingrijpend en verdienen, vooral onder de huidige economische omstan digheden de aandacht in breeden kring. Volgens de bestaande regeling kan een ieder die zich heeft voorzien van een z.g. „bewijs van onvermogen" worden toegelaten tot de koste looze procedure. Deze toelating geschiedt door de Rechtbank, na verhoor van de wederpartij. De bewijzen van onvermogen worden afgege ven door den Burgemeester der Gemeente, waarin de aanvrager woonachtig is. De groote moeilijkheid, die telkens bij deze afgifte rijst, is de vraag, of de aanvrager „onvermogend" is. Hierbij werden vaak zeer verschillende maat staven genomen, die tot vele onbillijkheden aanleiding hebben gegeven. Naast gegevens, welke bij de belastingadministratie werden opgevraagd, was de vraag, of de aanvrager eigenaar was van onroerende goederen, veel al doorslaggevend. Bezat de aanvrager deze goederen, dan kwam hij voor een bewijs van onvermogen niet in aanmerking. In normale omstandigheden kan het in eigendom hebben van onroe rende goederen een juiste maatstaf zijn. Thans echter, nu vele eigendom men dusdanig in waarde zijn terug- geloopen, dat bij eventueele executie de opbrengst onvoldoende is om de hypotheekhouders te voldoen, is zij veelal volkomen onjuist. Anderzijds zijn velen, die geen onroerende goede ren bezitten, vaak zeer wel in staat. t,ot betaling van proceskosten, al thans een deel ervan, hoewel hun be lastingaanslag dit niet steeds doet vermoeden. Een ander bezwaar van de bestaande re geling is, dat zij slechts „onvermogenden" en „vermogenden" kent. Een tusschenvorm be staat niet. Dit heeft tot gevolg, dat iemand, die juist even boven den gestelden norm komt. de proceskosten ten volle moet betalen, ter wijl hij. wiens inkomen even minder bedraagt, geheel kosteloozen rechtsbijstand geniet. Ingrijpende wijziging De nieuwe wet nu laat de bewijzen van on vermogen vervallen en stelt daarvoor in de plaats: ambtelijke rapporten van het Ge meentebestuur omtrent verzoekers beroep, ge zin, inkomen en vermogen, terwijl, indien ge- wenscht. ook inlichtingen bij de belasting administratie kunnen worden ingewonnen. Verder zal worden ingesteld een nieuwe cate gorie van rechtzoekenden. n.l. de minvermo genden. Dit zijn personen, die rechtsbijstand kunnen verkrijgen tegen verminderd tarief. Dit wordt gefixeerd op de helft der griffierech ten, salarissen en executiekosten. Hoewel de Regeering aanvankelijk van dit instituut niets wilde weten, is het toch. op aandrang van de 2e Kamer in het ontwerp opgenomen. Deze wijziging beteekent zeer zeker een groote verbetering Zii maakt een einde aan vele onrechtvaardige toestanden. Hij, die nog te veel inkomen heeft, om als zuiver ..pro- deaan" te fungeeren, doch te weinig, om de vaak hooge oroceskosten te betalen, zal met deze regeling ziin gebaat Anderzijds zal de balie deze bepaling toejuichen, omdat thans velen, die wel een deel der kosten betalen kun nen en toch prodeo procedeeren, tot de beta ling daarvan kunnen worden gedwongen. In tusschen zal de praktijk moeten leeren. of cn in hoeverre deze viizieingen tot tastbare ~rp- siiitaten zullen leiden. TV> geschiedt volgens de oude regeling door den President der Rechtbank, of door het Bureau van consultatie, dat aan elke Arrondisse- ments-Rechtbank is verbonden. Deze instan ties hebben te beoordeelen, of het verzoek voor toevoeging, in verband met de gepretendeerde rechten, voor inwilliging vatbaar is. „Een te gering belang" is echter geen voldoende mo tief, om toevoeging te weigeren. Zoo gebeurde het, dat advocaten werden toegevoegd om over bedragen van 10 en 15 gulden te procedeeren! Anderzijds, was bij weigering eener toevoeging hooger beroep niet mogelijk. Het gevolg dei- toevoeging is, dat de betrokken advocaat kos teloos rechtsbijstand moet verleenen, terwijl geen griffierechten en deurwaarderskosten in rekening kunnen worden gebracht. Het nieuwe ontwerp bepaalt nu, dat alle toevoegingen geschieden door het Bureau van Consultatie met beroep op den President der Rechtbank. Toevoe ging van een advocaat kan worden ge weigerd. op grond van een te gering belang van den verzoeker bij de in te stellen vordering. Ook deze wijziging is een groote verbetering. Behouden is de regeling, dat het verlof tot kostelooze procedure wordt verleend door de Rechtbank, de wederpartij gehoord. De op roeping der wederpartij zal niet meer bij ex ploit geschieden, doch door middel van een brief van den Griffier. Vermeld zij nog een wijziging, die een wan toestand, welke onder de oude wet bestond, heeft weggenomen. De oude wet bepaalt, dat op degeen, die kosteloos procedeert en de pro cedure verliest, de proceskosten door de wederpartij kunnen worden verhaald. Proce deerde echter deze wederpartij eveneens kos teloos, dan had hij toch het recht de kosten te verhalen. Dus niet de- Staat, de advocaat en de deurwaarder, die de kosten hadden ge maakt. doch de partij (die geen kosten ge maakt had) kreeg dit voordeeltje! Hieraan maakt het wetsontwerp een einde door te bepalen dat de Staat, de advocaat en de deurwaarder zelf het recht krijgen in dat geval hun kosten op de wederpartij te ver halen. Over het geheel genomen, beteekent dit wetsontwerp een groote verbetering van de regeling van dit gedeelte van ons armenrecht. Veel zal echter wederom afhangen van de wijze, waarop in de praktijk de ambtelijke rap porten der eemeente-besturen zullen worden uitgereikt. Mr. J. H. v. GELDEREN ste zegen, die ons ten deel kan vallen, is nu eenmaal niet het genieten van „anderer werk", maar die ligt in den arbeid, de taak die we zelf verrichten en daardoor in het Juist begrijpen van den arbeid van anderen, in den arbeid zelf dus. Geestelijk geven geeft o.i. meer geluk dan geestelijk ontvangen. En nu is het met de waardeering van den arbeid bij velen tegenwoordig treurig gesteld. Wij matigen ons niet aan te oordeelen over de al of niet mogelijke oorzaken van dit ver schijnsel; we brengen deze uiting slechts naar voren op grond van onze exwaring alweer, die ons helaas vaak liet zien, dat men veeleer den arbeid ontvlucht in plaats van hem te zoe ken. Maar er zijn ook teekenen te over, die er op wijzen dat men, ik zou haast willen zeg gen een groot deel en me dunkt stellig niet het minste) der jeugd, terug wil naar den arbeid, En de scholen zullen goed doen in die richting mee te werken. In de eerste plaats dienen menschen te worden gevormd, die hun plicht kennen cn daardoor des te beter kun nen leeren waardeering te hebben voor het werk van anderen. Het in aanraking brengen met de kunst en het kennen van de allerbes ten kan in dit opzicht niet genoeg te waardee ren steun geven, maar men bedenke steeds dat de beste waardeering en belangstelling ten slotte komen door den arbeid zelf. Als men heel jonge kinderen vaak mee neemt naar concerten b.v. dan zal het be oogde result-"-lang niet altijd worden be reikt. Vaak is op de keper beschouwd, liet slot niet meer dan een „kunnen meepraten", een gelegenheid om tusschen muziekkenners nu niet totaal meeningloos te zijn. Wie met een echte muziekstudie kennis maakte zal intus schen wel goed onderscheid weten te maken tusschen schijn en wezen, tusschen echt ken nen en de kleinheid van wat uiterlijke ken nis. Indien intellectueelen eens den arbeid van den gewonen volksman, boer, visscher of wie dan ook, een paar weken in de praktijk mee maakten, dan zouden ze ongetwijfeld voor dat werk en voor de menschen meer waardee ring voelen, meer belangstelling koester ?n in hun lot dan door tien tentoonstellingen op het gebied van landbouw, visscherij enz. te be zoeken. Waarmee we zeker niet willen zeggen, dat deze laatst daarmee veroordeeld zijn of dat hun nut moet worden ontkend. Het te gendeel is waar, maar steeds moeten we in het oog houden dat ze tegenover den arbeid zelf slechts gebrekkige hulpmiddelen zijn. Doen we dat niet, dan dreigt het gevaar eener schijn-, eener vernislaagontwikkeling. Geen schitterende vernislaag moet de algemeene ontwikkeling zijn, maar een innerlijk bezit, evenals de eenzijdige ontwikkeling, die ons tot een levenstaak in staat stelt. Aldus voede men op niet tot een oppervlakkigge arbeidscritiek, maar tot een arbeidswaardeering. J. BASTIAANS VRAAGT POLIS VOOR JARIGE VERZEKERING VAN LAMPEN EN REPARATIEKOSTEN SCHOTERWEG 1, TELEFOON 16659. (Adv. Ingez Med.) Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet veranüvoordelijJc. Van ingezonden stukken, geplaatst o] niet geplaatstwordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Weldadigheid naar Vermogen Dringend verzoek aan alle inwoners van Haarlem en Omstreken. De Vereeniging „Weldaligheid naar Vermo gen" Pandpoort, Koningstraat, doet met het oog op de extra nooden van den komende winter, wederom een beroep op het medege voel van alle inwoners van Haarlem, Bloemen daal, Overveen en Heemstede. Wij vragen kleeren, schoeilsel, beddegoed enz. Met alle aandrang vragen wij U, wilt toch uw kasten en zolder eens grondig nazien of er niet iets is wat U missen kunt, en ons dit afstaan. Met Uwe hulp kunnen wij dan, na onderzoek in vele gezinnen helpen om in het nijpend te kort te voorzien aan warme dekking en klee ding. Het aantal aanvragen is ontstellend groot. Voor alles wat U ons wilt afstaan zijn wij U zeer dankbaar. Geeft schriftelijk of telef. 11855 uw adres op, en wij laten het gaarne bij U halen. WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN. De Haarlemsche Radio- Centrale. Geachte Redactie, In Uw blad d.d. 23 Sept. j.l. trof ons het be richt betreffende de Haarlemsche Radio Cen trale. De geachte inzender die blijkbaar voor zich zelf overtuigd is met niet voldoende ge fundeerde gegevens te komen, gezien het N. N„ beweert, als zou de helft van het vaste personeel der Haarlemsche Radio Centrale uit niet-Haarlemmers bestaan. Ik kan U echter de volgende officieele cijfers geven: Het vaste personeel van de "Radio Distributie bestaat uit 4 2menschen. Naasfc deze 42 vaste menschen zijn er 3 monteurs in dienst voor de montage; totaal 45 man, Van t'p/e <*5 wonen 3 personen buiten Haarlem. Deze cijfers zijn te onzen kantore te con troleeren. Alhoewel het nooit in onze bedoe ling ligt op een anoniem schrijven in te zian, leek het ons toch alleszins wenschelijk 'eze zaak recht te zetten, aangezien hier een be roep werd gedaan op de Haarlemsche be volking. Hoogachtend, N.V. CENTRAAL RADIO BEHEER.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11