DONDERDAG 1 OCTOBER 1936 H A A R L E M'S D A G B E A D' 9 LAWNTENNIS. Om den Koning Gustaaf-beker Nederland loot in de tweede ronde tegen Finland. Koning Gustaaf van Zweden heeft eenigen tijd ge]eden het initiatief genomen, door het uitloven van een beker, om te komen tot een soort Davisbekertournooi in den winter, waar van de wedstrijden dus op overdekte banen zouden moeten worden gespeeld. De Koning-Gustaaf-beker is ter beschik king gesteld van den Zweedschen Lawntennis- bond. De Zweedsche Lawntennïsbönd heeft zich onlangs in verbinding gesteld met diverse nationale bonden; veel landen hebben hun adhaesie met dit tournooi betuigd, waaronder de Nederlandsche Lawn Tennisbond Een be richt uit Zweden maakt melding van negen inschrijvingen, terwijl ook de loting reeds is geschied. Deze loting had het volgende resul taat: tl Eerste ronde: NoorwegenDenemarken. Tweede ronde: winnaar wedstrijd Noorwe gen- -Denemarken tegen Ierland, Duitsch- land—België, NederlandFinland, Frankrijk- Tsj echo-Slowakij e. De wmnende landen komen dus in de halve eindstrijden. Het land, dat de finale wint, zal tegen Zwe den in de Challengeround spelen. Eerstgenoemde landen bepalen, waar de wedstrijd wordt gespeeld. Met andere woor den, Nederland zou dus een thuiswedstrijd te gen Finland hebben. De wedstrijden der tweede ronden moeten voor 8 November, die van de derde ronde voor 22 November zijn gespeeld. De Finale wordt gespeeld van 4 tot 6 De cember te Stockholm. Wij weten niet wat de andere landen be doeld hebben, doch de Nederlandsche Lawn- tennisbond heeft slechts adhaesie met het plan betuigd en gevraagd om nadere inlich tingen. Blijkbaar heeft men te Stockholm de adhaesiebetuigingen van den N.L.T.B. als een inschrijving opgevat en ons land maar al vast meegeloot. Het bestuur van den N.L.T.B. zal zich nader over deze aangelegenheid beraden. Nader verneemt het A. N. P.: Het bestuur van den Ned. Lawntennisbond heeft in beginsel besloten, deel te nemen aan het tournooi om den Koning Gustaaf-beker. De groote, moeilijkheid is echter, of een sterke ploeg kan worden samengesteld om in de tweede ronde thuis tegen Finland te spelen. Naar bekend speelt Timmer niet gaarne op overdekte banen en zonder hem zal toch moeilijk een sterke vertegenwoordigende ploeg kunnen worden samengesteld. Het be- stUur van den N. L. T. B. zal trachten een zoo sterk mogelijke ploeg samen te stellen; slaagt men daarin, dan zal de ontmoeting te gen Finland zeer zeker kunnen doorgaan. Eerst later zal worden bepaald, waar de ontmoeting zal worden gespeeld, maar de keus zal wel beperkt blijven tot Amsterdam of Den Haag. Olympische „tea" te Amsterdam. Op Zaterdag 10 October a.s. zal de ver- eeniging „De Amsterdamsche Sportpers" in de foyer van Krasnapolsky te Amsterdam, een z.g. Olympische tea houden. Het woord zal worden gevoerd door mr. A. baron Schim- nielpenninck van der Oye, voorzitter van het Nederlandsch Olympisch Comité, over het onderwerp „De toekomst van de Olympische Spelen". Verder zullen dien middag spreken de hee- ren K. J. J. Lotsy, chef de mission van de Nederlandsche ploeg, over „Ervaringen te Berlijn"; J. de Vries, voorzitter van den Kon. Ned. Zwembond over: „Waar zijn de Neder landsche zwemsuccessen aan te danken?" en tenslotte H. A./Meerum Terwogt over „Olym pische reportage van heden en 16 jaar ge leden". Jhr. L. J. Quarles van Ufford, bestuurslid van het N.O.C. en secretaris van den Ned. Hockeybond, heeft zich bereid verklaard, de première van zijn te Berlijn opgenomen smal film te reserveeren voor deze bijeenkomst. DAMMEN. DAMCLUB „HET NOORDEN". De jaar vergadering zal gehouden worden op 12 October. Maandagavond werd in het clubgebouw aan de Berken straat de zomercompetitie voortge zet.-De uitslagen luiden: J. KroonG. Olvers 20 J. BrouwerW. Reinhardt 20 W. Reinhardt—J. Brouwer 11 J. v. Hu venA. F, v. Leuffen 20 A. G. HoekstraA. Blom 20 J. v. HuvenJ. Kroon afgebr, M. v. d. MeeA. G. Hoekstra 20 T. H. LeijssenJ. Brouwer 02 J. Brouwer—T. H. Leijssen 2—0 DAMVEREENIGING „D. O. S." In het lokaal van bovengenoemde vereeni- ging werden de hieronder volgende wedstrij den, voortgezet Zomerwedstrijd: Afd. J. Spijker remise met W. Dijkhof, H. Cassé wint van C. Vrolijk. Clubkampioenschappen 19361937: 2e lel.: T. B. Dinkla wint van H. Kol, E. F. W. Bor ger wint van S. Stienstra Jr. Medaillewedstrijd: S. Stienstra Sr. wint van S. Vermeer. T B, Dinkla wint van H. Ie Noble, H. Kol remise met S. Stienstra Sr. DE MATCH SPRINGER-VAESSEN. Vrijdag a.s. zal te 's-Gravenhage de match tusschen den Belgischen kampioen Léon Vaessen en onzen landgenoot B. Springer be ginnen. Vaessen heeft Springer reeds eerder ont moet en wel in 1929 en 1930. Springer won toen. hoewel hij met voorgift speelde. Sprin ger stond toen echter op zijn hoogtepunt en Vaessen was nog pas in opkomts. En terwijl het bij Vaessen crescendo ging, trok Springer zich zoo goed als geheel uit het wedstrijdwezen terug. CUPWEDSTRIJDEN HAARL. DAMCLUB Voor de tweede ronde van bovengenoemde wedstrijden resteeren nu nog de volgende partijen: Groep I: P. J. van Dartelen—K. Olij (afgebr. partij) Groep II: H. W. C. van Rhoon—J. H. Bruggink; H Greeuw—H, A. v. d. Water; E. StammisH. A. Hoddenbach; G. BakkerChr. Gerritsen; Jonkhof—H. van Lunenburg Jr. De laatste diploma-zwemster in het open bad. Adèle Averink. Woensdag waren de gemeentelijke bad en zweminrichtingen voor het laatst in dit seizoen voor het publiek geopend. Enkele moedige dames en heren trokken nog en thousiast een baantje in het koude water, waarvan de temperatuur sedert j.l. Zaterdag- van 64 tot 57 graden gedaald was. Het acht jarige meisje Adèle Averink uit de Spaarnrijk- straat was de laatste diplomazwemster, een bijzonderheid die niet veel voorkomt op den laatsten dag van het seizoen. Zij had blijk baar. niet den minsten last van de koude temperatuur en haalde haar diploma glans rijk, waarvoor zij van den heer M. J. Vink, ambtenaar bij den dienst der lichamelijke Op voeding, een welverdiend pluimpje ontving. NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS NAAR WEST-DUITSCHLAND. Een Nederlandsche zwemploeg zal op 24 en 25 October a.s. naar West-Duitschland gaan om daar deel te nemen aan wedstrijden te Oberhausen en Dusseldorp. De Nederlandsche ploeg bestaat in hoofd zaak uit zwemsters van- de AmstefdamscHe Dames Zwemclub, waaronder Nida Senff en Jopie Selbach; verder maakt ook Willy den Ouden den tour mee. Zij start te Oberhau sen op 109 meter vrije slag en te Dusseldorp zoowel op de 100 meter vrije slag als op de 100 meter rugslag. VOETBAL. ZAMORA NTET DOOD? Uit Parijs wordt aan de Tel. gemeld, dat alle geruchten over den dood van den Spaan- schen doelverdediger Zamora onjuist zijn Een vriend van hem heeft aan een Parijsch dagblad verklaard, dat Zamora rustig met zijn gezin te Madrid leeft. Wel is waar heeft men huiszoeking bij hem gedaan. Deze heeft echter geen gevolgen met zich medege bracht. Hoewel Zamora sportredacteur van een politiek dagblad is geweest, is men van meening, dat hij zelf geheel buiten de poli tieke gebeurtenissen staat. LIEFDADIGHEIDSWEDSTRIJD. DE GAZELLE—HAARL. POLITIE SPORTVER. (1—3) Woensdagmiddag had bovengenoemde wedstrijd in het" Noorder Sportnark plaats. Er was. ondanks het oneun«t,io-e weer. veel belangstelling De gecostumeerde wedstrijd, die vooraf ging deed verscheidene malen net publiek lachen. Ook cje liefdadigheidswedstrijd had 'een vlot verloop. De rust kwam met 1—1. Na de thee scoorde de politie nog tweemaal, zoodat zij winnaar werd van den beker. De voorzitter van De Gazelle reikte dien uit, Het batig saldo, f 14.42, is ten goede geko men van de T. B. C. bestrijding („Brederode- duin"). R.C.H.—AJAX. Het bestuur van R.C.H. verzoekt ons er nog eens de aandacht van de werklooz-en op te vestigen, dat aan het terrein geen werkloozen- kaartjes verkocht worden. Deze kaarten zijn alleen bij de voorverkoopadressen verkrijg baar, tegen overlegging van contributieboekje of identiteitsbewijs van Maatschappelijk Hulpbetoon. HENGELEN HAARL. HENGELAARSBOND. De Haarl. Hengelaarsbond hield zijn jaar- lijkschen kaswedstrijd op witvisch in de Ring vaart tusschen Bennebroek en Hillegom. De uitslag was als volgt: 1. Jansen Kok, 2 Bezooye, 3 Van Meurs, 4 Van Keulen, 5. Van Woerkom, 6 Schouten, 7 Boogaard, 8 Eradus, 9 Schaap, 10 Eland, 11 Dirks, 12 Breeuwer, 13 Logmans, 14 v. d. Aar, 15 Lourenburg, 16 Van Hulk, 17 Houtkamp, 18 Van Leeuwen, 19 Van Zandvoort. 20 Zwarts 21 Hij mans, 22 Van Dijk, 23 Kollaard, 24 Peper, 25 Mathij. Voor het werk, dat de con troleur Knol voor den bond heeft gedaan, mocht hij een extra prijs in ontvangst nemen. Aanwezig was o.a. het oud-lid J. van Luik, die met verlof uit Indië over was en die over enkele maanden weer vertrekt. Hij werd dooi den voorzitter hartelijk verwelkomd. Na af loop van den wedstrijd werden de prijzen door den voorzitter, den heer J. H van Zandvoort, uitgereikt. BILJARTEN. MASSAKAMP KORENBEURS—D.H.S. Woensdag is wederom een massakamp be gonnen tusschen de biljartvereenigingen „De Korenbeurs" en D.H.S.De voorzitters van beide vereenigingen spraken eenige hartelijke woorden. De eerste partij ging tusschen C. H. v. d. Linden «Korenbeurs) en Brusselaar (D.H.S.). Van der Linden won met 10060 caramboles. POSTDUIVEN. „DE REISDUIF". Uitslag der wedvlucht van Mons, afstand 221 K.M..: C. Th. Verdonk 1 5 9; C. van 't Ende 2; W. Jansen 3 11; C. Alders 4 6; H. Boogaard 7; Th. Balm 8 10. Eerstgetoonde duif 12 uur 35 min.; laatste 12 uur 50 min. Quivrain, afstand 230 K.M.: C. Alders 1 5; W Jansen 2 8; C. Th. Verdonk 3 4 10: Tr. Balm 6 11; P. van Andel 7; H. J. Handgraaf 9 12. Eerstgetoonde duif 2 uur; laatste 2 uur 54 min. Kampioenschap navlucht: 1. C. Th. Ver donk met 90 pnt.: 2. C. Alders met 88 pnt.; 3. Th. Balm met 87 pnt. DE SNELVLIEGER. Uitslag der wedvlucht van Mons. afstand 220 K.M., losgelaten 8.30, wind Zuid-Oost. P. J. v. Daalen 1 2 3 5 9; L, H. Hamaker 4 8; W. Petri 6 7; J. Roodenburg 10. Uitslag wedvlucht Quievrain, afstand 230 K.M.. losgelaten 8.20, wind N.-West. J. Roodenburg 1 9; P. J. v, Daalen 2 3 5 8; L. H. Hamaker 4 10 11; J. Munnig 6 7; eer ste duif 1.34.34, snelheid 72583 meters per mi nuut. Kampioenschappen oude duiven: 1 P. J. v. Daalen 132 punten, 2 H, Roosdorp 76 p.; 3 P. Dik 72 punten. Jonge duiven: 1 P. J, v, Daalen 46 punten, 2 J. Munnig 45 p.; 3 PI. Roosdorp 44 p. De navlucht oud en jong: 1 P. J. v. Daalen 58 punten; 2 J. Munnig 27 punten; 3 L. K. Hamaker 18 p.; 4 W. Petri 18 punten. Generaal: 1 P. J. v. Daalen 236 punten; 2 H. Roosdorp 130 punten; 3 P. Dik 111 p. SCHAKEN. SIMULTAAN-SéANCE. Donderdagavond zal Dr. J. H. Pannekoek in café „Suisse", Rijksstraatweg 189 te Haar lem, simultaan spelen tegen introducé's en leden van de Schaakclub „De Rockade". PRIJSOPDRIJVING moet voorkomen worden, daarom zullen ook wij gevolg geven aan den wensch van DE NEDERLAND SCHE REGEERING en alle in voorraad zijnde OPEL OLDSMOBILE luxe- en bedrijfsautomobielen tegen de tot voor de devaluatie geldende prij zen te verkoopen. Wij verhoogen niet, noch de automo bielen noch de aanverwante artikelen, tenzij wij daartoe worden gedwongen door verhooging van onzen importprijs. Doet ook gij Uw plicht door normaal door te gaan met aanschaffing resp. vernieuwing van al datgene wat gij op dit gebied noodig hebt. Automobielbedrijf Gebr. H. F. KIMMAN N.V. WAGENWEG 8—10 - TEIEF. 13850 (Adv. Ingez. Med.) 13e Jaarvergadering B. M. T. Dezer dagen is de 13e jaarvergadering van de Vereeniging van Afgestudeerden aan de Middelbare Technische School te Haarlem gehouden. De voorzitter heette de leden van de goed bezochte vergadering welkom en deed eenige mededeelnigen over het werk van den Bond van Vereenigingen van Afgestudeerden aan de Middelbare Technische Scholen in Neder land (B.M.T.) In den B.M.T. zijn opgenomen acht van de elf vereenigingen in Nederland. Hij betrekt zijn inkomsten uit de contributies van de leden der aangesloten vereenigingen en wordt geleid door een bestuur waarvan eenige leden het dagelijksch bestuur vormen, bijge staan door een administrateur-hoofdredac teur. De B.M.T. laat het maandblad „de Middel baar Technicus" verschijnen en verzorgt de Betrekkinggids. Hij heeft goed werk gedaan in de Staats commissie voor het Middelbaar Technisch Onderwijs. De B.M.T.-Contactcommissie beschikt over een ledenregister, dat voor haar leden ter inzage is en waarvan een uittreksel aan haar leden wordt rondgezonden. De B.M.T., aldus vervolgt de voorzitter, is de beste hoeder voor het „keur" der M.T.S.'ers de Bond bereikt haar leden door de vereeni gingen van afgestudeerden en door de ge mengde vereenigingen, die opgericht zullen worden in Oost- en West-Indië, in Twente en in Eindhoven. Het nieuwe bestuur voor het vereenigings- jaar 1936—'37 wordt alsvolgt samengesteld. C. van Schieveen, voorzitter; W. A. Brandt, vice-voorzitter; C. J. van den Broek, secre taris-penningmeester; P. Bruyn, 2e secre taris; W. T. Derksema, commissaris. Een kas en een stemcommissie worden be noemd. Als gevolg van den groei van de vereeni ging worden de werkzaamheden te omvang rijk en wordt besloten tot het aanstellen van een gesalarieerden administrateur. Gevraagd wordt bij de rondvraag, naar de oprichtinug van den Kring Eindhoven, waar naar een behoefte wordt gevoeld, binnen kort hoopt men over te gaan tot oprichting van de kringen Eindhoven en Twente en verder in Oost- en West-Indië. Aangaande de plannen wordt medegedeeld dat op het programma staat een eventueel te houden cursus als aanvulling van het M T.-onderwijs, dit als gevolg van een bespre king gehouden op het Congres te Haarlem in Mei j.L. Verder het verzorgen van lezin gen en dergelijke door de Studiecommissif die in samenwerking werkt met de school en 't corps van leerlingen aan de M.T. School te Haarlem. Alg. Ned. Metaalbewerkers- Bond. Het Winterwerk. Als gevolg van de besluiten in de laatste ledenvergadering genomen, waren Maandag avond de vertrouwensmannen met een groep cursisten bijeen in een vergadering onder leiding van het bestuur, tot het treffen van de eerste maatregelen, voor de uitvoering van het winterwerk. In de eerste plaats zal begonnen worden met het werk, verbonden aan de groote pro- paganda-actie onder de leuze „Met volle kracht vooruit." Hiervoor gaf zich een 30-tal leden op, die de leden aan huis zullen bezoeken voor het thuisbezorgen van een oproeping voor een groote vergadering in het Concertgebouw, waar de nieuwe Bondsvoorzitter H. v. d. Born komt spreken, en waar een mooie film zal worden vertoond. De leden zullen bovendien worden uitgenoo- digd. adressen op te geven van nog niet aan gesloten metaalbewerkers te Haarlem, welke adressen daarna bezocht zullen worden. Echter ook aan de ontwikkeling is weer de noodige aandacht geschonken. Besloten werd onderstaand programma van cursussen, vastgesteld in overleg met het In stituut voor Arbeidersontwikkeling uit te voe ren. 5 November 1936. D. v. d. Zee: „Het Fas cisme economisch bezien." 19 November 1936. Ir Vos; „Het Plan in de Metaalindustrie". 3 December 1936. Ir. Dithuyzen; „De ont wikkeling van het spoorwegrijtuig". 7 Januari 1937. Ir. Cramer: „De spanningen in het Oosten". 28 Januari 1937. M. A. Reinalda: „De huur woning en zijn ontwikkeling van den parti culieren huisbaas, naar de vereenigingswo- ning". 4 Februari 1937. Dr. H. Brugmans: „Het Na tionale vraagstuk". 18 Februari 1937. Ir. v. Genderen Stort: „Wolkenkrabbers". 4 Maart 1937. G. v. d. Houven: „Voor de nieuwe leden". Einde Maart 1937. Feestavond als sluit stuk van de actie „Met volle kracht vooruit." NUTS-SPAARBANK TE HAARLEM. Vergelijkend overzicht over September 1936—1935. Aantal behandelde posten 15903, v. j. 13158. Aantal inlagen 10179, v. j. 8124. Aantal terugbetalingen 5724, v. j. 5034. Ingelegd f 362 425,14, v. j. f 376.000,75. Terugbetaald f452.375,48, v. j. f517.300,11. Minder ingelegd f89.950,34, v. j. minder f 141.299,36. Aantal nieuwe boekjes: 226, v. j. 206. Aantal afbetaalde boekjes: 177, v. j. 164. Spaarbusjes op 30 Sept. in omloop: 3376. Geledigd in Sept. 1936: 189 busjes met totaal inhoud van f2960,50. Aantal verhuurde kluisloketten op 30 Sept. 1936: 597. EEN WACHTGELD-KWESTIE. In de openbare vergadering van Ged. Sta ten van Noord-Holland is Woensdagmiddag behandeld; het adres van mevr. C. de Zomer- Kokkelkoren, betreffende de toepassing te haren opzichte van art- 36 der wet van- 21 April 1927 (Annexatiewet). Mevr. De Zomer genoot nl. oorspronkelijk een wachtgeld van f 2079, nadat zij eerst met de annexatie was meegegaan naar Haarlem en daarna was ontslagen wegens opheffing harer betrekking.Toen de wet tot verlaging van openbare uitgaven voor het onderwijs van 1 Februari 1936 in werking trad, verklaarden B. en W van Haarlem het wachtgeld vervallen met 1 Januari 1937, omdat die wet bepaalde, dat aan gehuwde onderwijzeressen geen wachtgeld meer zou worden uitgekeerd. Mevr. de Zomer meende echter nog aanspraak te kunnen maken op wachtgeld tot 1 Mei 1937, omdat de Annexatiewet gewaagt van het uit- keeren van wachtgeld gedurende 10 jaren na het ophouden der betrekking. (Dat was in mevr. Zomer's geval van 1 Mei 1927 af). De beslissing van B. en W. achtte mevr. Z. dus in strijd met de Annexatiewet. Voor reclamante trad op de heer S. N. Pos thumus, lid van het Hoofdbestuur van den Bond van Ned. Onderwijzers, die er de aan dacht op vestigde, dat mevr. Z. toen zij voor wachtgeld in aanmerking kwam, de keus had tusschen het wachtgeld, waarvan in de An nexatiewet sprake is en de Rijkswachtgeld regeling. Zij koos toen het eerste, wat haar een wachtgeld verzekerde tot 1 Mei 1937. Namens de gemeente betoogde de heer H. van Abs, dat het wachtgeld voor gehuwde on derwijzeressen volgens genoemde Bezuini- gingswet met 1 Januari 1937 vervalt en re clamante dus geen enkel recht kan doen gel den op uitbetaling van haar wachtgeld tot 1 Mei 1937. Ged. Staten zullen zich beraden en hun uit spraak nader bekend maken. Geldleeningen Noord-Holland 3.304.050 tegen ten hoogste 5 De collecte van Zaterdag. Geeft zoo royaal mogelijk! De penningmeester van het Comité tot be strijding van de gevolgen der werkloosheid, de heer W. Korvinus, schrijft ons: Sinds 1930 nam het aantal werkloozen met 329000 geheel en 55000 gedeeltelijk werkloozen toe. Deze sterk sprekende cijfers behoeven zeker geen nadere toelichting om ook u duidelijk te maken hoe groot de economische ellende is, die over ons volk is gekomen met al de ge volgen daarvan. Ook Haarlem gevoelt er wel zeer sterk den zwaren druk van. Ons Comité, opgericht in 1930, heeft nu reeds gedurende bijna 6 jaren zich ingespan nen, om tempering van leed te brengen en dank zij de offervaardigheid der Haarlemsche burgerij hebben wij in dien tijd aan 5981 ge zinnen kunnen uitdeelen voor een waarde van f 93.627 aan kleeding, schoeisel, beddegoed enz., terwijl aan rentelooze voorschotten een bedrag van f 16.268 werd vertsterkt-. Om deze verstrekkingen te kunnen doen is samenwer king van velen noodig geweest. De inkom sten van ons Comité worden uitsluitend ver kregen uit vrijwillige giften. Een niet onbe langrijk gedrag daarvan wordt gevonden uit de jaarlijksche collecte, waarvoor thans weder uw medewerking wordt gevraagd. Zelf zal U wel duidelijk zijn, dat alleen door aller daadwerkelijken steun een bedrag kan worden ingezameld, dat eenigszins kan die nen om ons werk voort te zetten. Elke gift. de groote zoowel als de kleine, is ons. welkom. Maar ik mag u wel dringend verzoeken, uw gift zoo royaal mogelijk te doen zijn. Gedeputeerde Staten van Noord Holland stellen aan de Prov. Staten voor ten laste van de provincie aan te gaan geldleeningen tot zoodanige nominale bedragen als noodig zullen blijken, om eene som te krijgen ter voldoening van: a f2.290.000,— wegens kasten van uitbrei dingswerken ten behoeve van het Provinciaal Electrieiteitsbedrij f b. f 636.000.— wegens kosten van uitbrei dingswerken ten behoeve van het Provinciaal Waterleidingbedrij f c. f363.050— wegens uitkeering aan het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort voor buitengewone werken d. f 15.000,— wegens uitkeering aan de Pro- vincale Ziekenhuizen voor onvoorziene werken van buitengewonen aard; Deze leeningin zullen worden aangegaan tegen eene reëele rente van ten hoogste 5 pet. 'sjaars, dat de aflossingen in gelijke of afloo- pende termijnen als volgt zullen geschieden: de*sub a genoemde leening in ten hoogste 40 jaren, de sub b genoemde leening in ten hoog ste 40 jaren, de sub c genoemde leening in ten hoogste 50 jaren, de sub d genoemde leening in ten hoogte 10 jaren. „HET VADERLAND GETROUW". B. en W. van Haarlem hebben vergunning verleend aan de Vereeniging van Oudstrij ders der Zee- en Landmacht uit Nederl.-Indië „Het Vaderland Getrouw" tot het houden eener collecte in deze gemeente, op Maandag 5, Dinsdag 6, Woensdag 7, Donderdag 8 en Vrijdag 9 October a.s. Deze collecte wordt ten zeerste aanbevolen. Aan oud-militairen weduwen en weezen zal een uitkeering worden verstrekt om in hun onderhoud te voorzien DE II. B. B. Door den Haarlemschen Bestuurders Bond wordt Maandag a.s. een spoed-ledenvergade- ring gehouden ter bespreking van de situatie na de invoering van den verminderde huur- toeslag. Op deze vergadering zal de heer H. Lindeman, bestuurder van het N.V.V. aan wezig zijn. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Veendam, 30 v. Rott. n. New-York. Nictheroy, Vancouver n. Rott. 29 te Liver pool. Statendam, 29 v. New-York n. Rott Delftdijk, Vancouver n. Rott. 28 te Port land (O.) HOLLAND—AMERIKA LIJN. Springfontein (thuisr.) 30 te Dakar. Heemskerk 29 van Amst. te Hamburg. Boschfontein, 30 v. Hamburg n. Amst. HALCYON LIJN. Stad Schiedam, 30 v. Narvik te Vlaardingen. Stad Arnhem, 30 v. Rott. n. Venetië. Maasburg, 30 v. Vlaardingen n. Narvik. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. JaaTStro'om, Amst. n.. West-Afrika pass. 29 Dungeness. Amstelkerk, 30 v. Hamburg te Amst. Maaskerk (thuisr.) 27 van Duala. HOLLAND—OOST-AZIc LIJN. Zuiderkerk 30 Japan n. Hamburg 30 v. Amst Gaasterkerk, thuisr.) 28 v. Yokohama. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (thuisr.) p. 30 Kaap de Goede Hoop. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland (uitr.) 29 te Santos. Eemland (thuisr.) 2 (9 v.m,) te IJmuidenvw Salland (thuisr.) 30 v. Bahia. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Hebe, 30 v. Amst. n. Kopenhagen. Oberon, 30 v. Amst, n. Hamburg. Medea, 30 v. Amst. n. Barbados. Orestes, 30 Amst. n. Rott. Simon Bolivar, 30 v. Amst. n. Hamburg. Bodegraven, Amst. n. Chili 28 v. Curasao. Mars, 30 van Susak n. Bari. Berenice, 30 van Danzig te Kopenhagen. Euterpe, 29 van Amst. te Bordeaux. Orion, Trapani n. Lissabon p. 30 Gibraltar. Deucalion, Candia n. Amst. p. 30 Gibraltar. Telamon, 26 van Cuba n. Londen. Rhea, 30 van Livorno te Napels. Ariadne, 29 v. Kopenhagen te Gdynia. Crijnssen. 29 v. Barbados n. Amst. Hermes, 29 van Stamboul te Izmir. Oranje Naussau, 30 v. Paramaribo te Amst. Bennekom, Amst. n. Chili 28 (2.43 n.m.) 85 mijl Z. van Land's End. Iris, 28 v. W.-Indië te Kingston (Ja.) Colombia, 28 v. Cristobal te Kingston (Ja.) Hercules, Constantza n. Amst. 29 te Malta. ROTTERDAMSCIIE LLOYD. Indrapoera (uitr.) pass. 30 Suez. Kota Gede (uitreis) pass. 29 Gibraltar. Kertosono (thuisr. 29 van Genua. Kedoe, 30 v. Rott. n. Hamburg. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi (uitr.) 29 te Montevideo. Alphacca (thuisr.) 28 van Montevideo. Alpherat, 30 van Hamburg te Rott. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (thuisr.) 29 te Genua. Benkalis (uitr.) 30 van Suez. Poelau Laut-, 30 v. Amst. te Hamburg. Johan van Oldenbarnevelt, 30 van Batavia n. Amsterdam. STOOMVAART MI.1 OCEA4N. Aeneas, Japan n. Rott 30 v. Singapore. Euryloches, Batavia n. Amst. p. 30 '/Gibral tar. Hector, Japan n. Rott. via Londen, 29 (11.33 n.m.) 95 mijl W. van Niton. Glenshiel. Dairen n. Rottè 30 v. Port Said. Polyphemus, 30 v. Batavia te Hamburg. Marnix van St. Aldegonde, 30 v. Amst. n. Batavia. z Agamemnon, 25 v. Yokohama n. Rott. Titan, Saignon n. Amst. vertr. 2 Havre via Liverpool. De vrachtdienst op Spanje. Door de gewijzigde omstandigheden daar toe in staat gesteld zal de K. N. S. M. weer verschillende havens aan de Oost-Spaansche kust laten aanloopen om te laden Het motor schip „Rhea" is daarvoor aangewezen en zal a.s. Zaterdag 3 October, in Barcelona aanko men, vervolgens verschillende havens bezoe ken en 14 October van Malaga naar Amster dam vertrekken.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 13