Mensen ^WEERBERICHT Maatregelen der regeering. DOXp E R D A G 1 OCTOBER 1936 HAARLE M'S DAGBtAD 2 Onze vischuitvoer naar Frankrijk. Voorloopig worden geen consenten verstrekt. Heden zal het contingent voor een nieuwe periode moeten ingaan, doch tot groote teleurstelling van de Fran- sche exporteurs is tot op den dag van heden door de Fransche regeering nog geen opgave verstrekt van de quota, die voor de nieuwe periode zijn vast gesteld. Als gevolg hiervan kunnen door het certificatenbureau geen con senten worden uitgereikt, hetgeen practisch beteekent, dat voorloopig geen uitvoer van visch naar Frankrijk kan plaats vinden. Nadere bijzonderheden omtrent deze Fran sche maatregel zijn nog niet bekend, maar het kan vrij zeker worden aangenomen, dat deze in verband staan met de monetaire moeilijk heden tengevolge van de waardevermindering van den franc. De gevolgen van het wegblijven van de Fransche koopers waren hedenmorgen in den afslag nog weinig merkbaar. De tongprijzen bewogen zich ongeveer op hetzelfde peil als gisteren. Nader vernemen wij nog, dat in de kringen van vischexporteurs de meening heerscht dat het niet beschikbaar stellen van consenten het gevolg is van het feit, dat de publicatie een dag te laat is verschenen in het Journal Offi- ciel 'De Fransche Staatscourant). Men ver wacht in deze kringen, dat hedenmiddag of morgen kan worden uitgevoerd. WIE ZAG DIE AANRIJDING? merstraat nabij de Saenredamstraat een Dinsdagavond half zeven is in de Kenne- wielrijder door een vrachtauto aangereden, waarbij hij zoodanig gewond werd, dat hij voorloopig niet in staat is zijn werkzaam heden te verrichten. Aan hen. die deze aan rijding gezien hebben, wordt verzocht, zich voor hef verstrekken van inlichtingen aan het Politiebureau Smedestraat te willen aan melden. RECHTS HEEFT DEN VOORRANG! Woensdagmorgen, elf uur heeft op de Jan Gijzenkade een aanrijding plaats gehad tus- schen een 18-jarige wielrijdster en een 17- jarige fietser, beiden S. geheeten. Laatstge noemde reed links van den weg en verleende geen voorrang aan het verkeer van rechts. Het meisje werd over den straat geslingerd. Zij kreeg een hersenschudding en een wond aan den bovenlip, Door een dokter en leden van den Ongevallendienst werd zij behandeld, waarna zij per ziekenauto naar het Sint- Elisabeths Gasthuis vervoerd werd. Tegen den wielrijder werd proces-verbaal opgemaakt. AUTOBOTSING. Op den Rijksstraatweg bij het Haarlem terrein heeft Woensdagmorgen kwart voor tien een aanrijding plaats gehad tusschen een autobus en een bestelauto, die beide in de richting van de stad reden. De autobus stopte vor het uitlaten van passagiers, waar door het roode stoplicht zichtbaar werd. Dit werd niet opgemerkt dor den bestuurder Van de bestelauto, die er op ongeveer twintig meter afstand achter reed. Het gevolg was. dat zijn wagen tegen de autobus botste. Van deze laatste' werd de achterzijde inge deukt en een treeplank afgerukt; van de be stelauto geraakten het rechter voorwiel en de stuurinrichting defect; een spatbord werd ingedeukt en de voorbumper afgerukt. De bestuurder daarvan, de 18-jarige S. uit IJmui- den, kreeg een wond aan het hoofd. Tegen he mwerd proces-verbaal opgemaakt. NOODLOTTIG ONGELUK AAN DE PAPIER FABRIEK. Den gehuwden arbeider J. Janson, wo nende te IJmuiden-Oost is hedenmorgen op de Papierfabriek een ernstig ongeluk overko men Toen hij bij een der papiermachines stond geraakte hij met zijn rechterhand tus schen een aandrijfkamwiel, waardoor dit lichaamsdeel verbrijzeld werd. Na door dr. Fierstra te zijn verbonden is net slachtoffer naar het Antoniusziekenhuis overgebracht. MANCHESTER BROEKEN MOUWVESTEN COLBERTS ENGELSCHLEER BROEKEN FANTASIE BROEKEN In uitgebreide sorteering van kwaliteit en maat tegen de laagste prijzen. VAK KI B DINGMAflAlVW BA ARl AAR STEEG I. TKL1 11 «49 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: DONDERDAG 1 OCTOBER Groote Kerk: Orgelbespeling, 3—4 uur. Soc Vereeniging: Lezing Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia", S.15 uur. Broederkerk: Lichtbeelden over het Zen dingswerk, 8 uur. Palace-Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Cinema Palace: Harry Baur in Samson" 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: de Nederlandsche film „Rubber" geprolongeerd, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Spook te koop", re gie René Clair. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Regine" met o.a. Adolf Wohlbrück, 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. VRIJDAG 2 OCTOBER Stadsschouwburg: Haarlems Tooneel, 8 u. Palace Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Nieuw programma. Bioscopen, nieuw programma. Afscheid W. P. J. Overmeer. Bij zijn aftreden als reclasseeringsambtenaar. Nadat de heer W. P J. Overmeer in ver band met zijn aftreden als reclasseerings ambtenaar gisteren reeds van verschillende zijden belangstelling had ondervonden, ver een igden zich te 4 uur verschillende verte genwoordigers der Haarlemsche reclassee- ringsinstellingen in zijn bureau om afscheid van hem te nemen en hun gevoelens te ver tolken omtrent zijn persoon en arbeid. In een uitvoerige rede wees mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen. voorzitter van den Re- classeeringsraad. van de afd. Haarlem van het Ned, Genootschap tot Zedelijke Verbete ring der Gevangenen en van de Commissie van Voorlichting in Strafzaken in het Ar rondissement Haarlem, o.m. op den «velen en goeden arbeid op reclasseeringsgebied door den heer Overmeer verricht, met groote ken nis van zaken en bijzondere toewijding en liefde, waarbij hij door zijn rustig werken en zijn welwillendheid de achting wist te verwerven van allen, die met hem samen werkten of in aanraking kwamen. Meer dan 20 jaar was de heer Overmeer secretaris van spreker, gedurende dien tijd heeft mr. Heer kens Thijssen met den heer Overmeer dage- lijksch samengewerkt. Het. deed spreker leed, dat hij hem, die zijn rechterhand was, nu zal moeten missen, maar hij verheugde zich er over, dat de aftredende ambtenaar, die al is hij de 65 jaar gepasseerd, nog krach tig lichamelijk en geestelijk is. zich blijft wijden aan den arbeid, die hem lief is, zij 't dan geheel belangloos. Namens de genoemde instellingen bood mr. Heerkens Thijssen den heer Overmeer een mahoniehouten cylinder schrijfbureau aan, daarbij den wensch uitsprekende, dat hij nog vele jaren rustig aan dat bureau zal mogen arbeiden. Verder voerden nog het woord de heeren J. H. Ledeboer, directeur van het Centraal Bureau van Reclasseeringsinstellingen te Amsterdam;! J H. Varekamp, namens het Consultatie-bureau voor Alcoholisme te Haarlem; W Kelder namens het Leger des Heils. die hem bovendien een boekwerk aan bood, J. G. A. Klein namens de R.-Katholieke Reclasseeringsvereeniging en Mr. C. Blanke voort als secretaris van 't Ned. Genootschap tot Zedelijke Verbetering der Gevangenen. De heer K. Brants, hoofdinspecteur van het Christelijk Onderwijs en voorzitter van de afd. Haarlem der Protestantsch-Christe- lijke Reclasseeringsvereeniging. die niet tij dig aanwezig kon zijn, heeft daarna den heer Overmeer hartelijk toegesproken. Van een medewerkende ontving de schei dende ambtenaar nog een mooien sigaren aansteker. De heer Overmeer heeft allen hartelijk dank betuigd voor dit afscheid en voor het prachtige cadeau, dat hem is aangeboden. Tenslotte bracht mr. Heerkens Thijssen ook namens allen hulde aan mej. M. I. P. Schmeink, voor de bijzondere wijze waarop zij haar taak heeft vervuld als assistente van het bureau van den reclasseeringsamb tenaar. dat nu met ingang van 1 October is opgeheven, waardoor aan haar eervol ontslag werd verleend. Als opvolger van den heer Overmeer is benoemd de neer A. E Put te Amsterdam, die zijn bureau gevestigd heeft aan de Schouwtjeslaan 67rood. ONTHULLING ERASMUS-GEDENKTEEKEN TE STEIN. Woensdagmiddag is de Erasmus-viering be sloten met de onthulling van een gedenk steen in de boerderij ,,'t Klooster" te Stein bij Gouda, de plaats, waar eertijds het klooster van het regulieren-convent St, Gregorius stond, in welk klooster Erasmus heeft verblijf gehóuden. De plechtigheid werd verricht dooi den minister van onderwijs, prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine. ZWARE STRAF VOOR DRONKEN AUTOMOBILIST. Voor den Delftschen kantonrechter mr. M. G. J. Bevers, moest Woensdag terecht staan de autobestuurder K. uit den Haag, die des ochtends vroeg te Delft had gereden terwijl hij onder den invloed van sterken drank verkeerde. In den auto werden negen leege bierfleschjes gevonden. Conform den eisch van het O.M. werd de verdachte, die niet ter zitting was verschenen bij verstek veroordeeld tot 14 dagen hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. De h. o. v. Tweehonderd nieuwe leden. De stroom van nieuwe leden voor de goed- koope serie Vrijdagavond-concerten houdt steeds aan. Reeds hebben zich ruim 200 nieu we leden opgegeven, en het is te verwachten dat dit aantal nog belangrijk zal stijgen. Het eerste Vrijdagavond-concert wordt ge geven op 23 October, men kan zich dus als nog opgeven als lid aan de volgende adres sen: H. H. Luijken. Ridderstr. 25a, telefoon 11277, Muziekhandel W. Alphenaar, Kruis weg 49. telefoon 11532 en bij den administra teur der H.O.V. Jhr. D. E. E. Dibbits, Vondel kade 2. telefoon 26859. De vermaarde violiste, Ria Schmitz-Gohr, zal Maandag haar medewerking verleenen bij het kerkconcert, dat Maandag 5 October a.s. 'ook met medewerking van de Haar] Motet- en Madrigaalvereenigingi zal wor den gegeven in de Groote Kerk en georga niseerd is door het Comité van Actie tot steun aan de H.O.V. De Bilt voorspelt: Matigen Noordelijken tot Noordooste lijken wind. Gedeeltelijkt bewolkt. Wei nig of geen regen. Iets koeler. BAROMETERSTAND Hoogste 770.5 m.M. te Thorshavn. Laagste 756.1 m.M. te Memel. Koeler. Het hooge drukgebied nam op de Britsche eilanden slechts weinig af maar breidt zich sterk over Scandinavië uit. De diepe depressie op den Oceaan strekt zich van de Azoren tot Groenland uit maar blijft zich in Noordelijke richting bewegen. Op de Britsche eilanden nam de bewolking toe en steeg de ochtendtemperatuur, Scandinavië heeft opklarend weer met lichte vorst in Midden- en Noord-Zweden, in Duitschland valt in het Oosten en Zuiden nog vrij veel regen. Frankrijk heeft bedekte lucht met mist in het Westen. De verplaatsing van de hooge drukking naar Scandinavië zal het grootendeels droge weer doen voortduren met eenige daling van temperatuur. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 762 m.M. Stand van gister 766 m.M. Neiging: Achteruitgang. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112. THERMOMETERSTAND Hoogste heden Laagste hedennacht HOOG WATER TE ZANDVOORT: 59 gr. F. 48 gr. F. Vrijdag v.m. 4.23 uur; n.m. 16.44 uur. Strand berijdbaar van 9.3014.45 uur. Grootwinkelbedrijven tegen onredelijke prijsverhooging. Regeering om „aanpassing" der crisis maatregelen verzocht. Aan den minister van handel, nijverheid en scheepvaart is het volgende schrijven ver zonden: Excellentie. Namens de Vereeniging van Grootwinkel bedrijven in Levensmiddelen, waarbij nage noeg alle filiaalbedrijven in levensmiddelen zijn aangesloten, hebben ondergeteekenden de eer Uwe Excellentie hierbij het besluit mede te deelen. waartoe hare ledenvergade ring, naar aanleiding van uw verzoek, neer gelegd in uw schrijven van 27 September j.l. is gekomen. lo. Haar leden zullen hun ondersteuning verleenen tot verwezenlijking van den ge- dachtengang door Zijne Excellentie den Mi nister-President, in zijn radio-rede ontwik keld. 2e. Haar leden zullen bevorderen, dat de rust onder de bevolking wordt behouden, door aan hun filiaalhouders instructie te geven om bovenmatige inkoopen tegen te gaan.. 3e. Haar leden zullen bevorderen, dat geen onredelijke prijsverhooging in hun winkels platas vindt. Dit besluit werd genomen in de veronder stelling, dat de regeering binnen den kortst mogelijken termijn maatregelen zal treffen, opdat de bestaande heffingen, accijnzen en andere crisismataregelen op levensmiddelen toegepast, zich zouden aanpassen aan de ge wijzigde omstandigheden. e vereeniging vleit zich met de hoop, dat de regeering het contact met haar zal willen behouden, voor het geval de regeering meent belangrijge wijzigingen in de bestaande si tuatie te moeten aanbrengen alsmede maximum-prijzen te moeten vaststellen. (W.g. JAC. ZIJLSTRA, (w.g.) G. A. J. MUTSAERTS.01 secretaris. HOOGLEERAAR IN DE GRIEKSCHE ARCHAEOLOGEE TE LEIDEN. Naar wij vernemen heeft le Leidsche univer siteitsraad van het Leidsch universiteits fonds benoemd tot hoogleeraar in de Griek- sche archaeologie den heer dr. C. W. Lunsingh Scheurleer te 's-Gravenhage. Tot curatoren van dezen bijzonderen leerstoel zijn be noemd de heeren mr. W. C. Beucker Andreae en dr. P. C. Molhuysen, beiden te 's-Graven- hage en Mr. C. P. van de Mandele te Rotter dam. Uitspraken van de Rechtbank. UITSPRAKEN. Rijwieldiefstal. Twee jonge mannen stonden op 17 Septem ber terecht voor de rechtbank te Haarlem, omdat zij een fiets hadden gestolen in Wor- merveer. Tegen den jongste eischte de officier van justitie, omdat hij meende, dat deze slechts onder invloed van den oudere had gehandeld, vier maanden met aftrek van preventief. Tegen den ander werd een jaar geëischt. Hedenmorgen werd in deze zaak uitspraak gedaan. Voor den jongste werd een reclassee- ringsrapport gevraagd. De tweede werd con form den eisch veroordeeld tot 1 jaar ge vangenisstraf. Automobilist veroordeeld. De automobilist uit Amsterdam die in appèl van een kantongerechtszaak verstek had laten gaan, in welke zaak bevestiging was gevraagd van het vonnis van den kantonrechter ,te weten veertien dagen hechtenis en ontzegging van de rijbevoegdheid van een jaar, werd vandaag veroordeeld conform den eisch. Zware mishandeling. Eveneens op 17 September werd door de rechtbank behandeld de zaak tegen den 36- jarigen inwoner van Zaandam wegen „zware mishandeling, den dood ten gevolge heb bende". De man zou zijn slachtoffer een slag tegen het hoofd hebben toegebracht, aan de gevolgen waarvan de man was overleden. Trans werd in deze zaak uitspraak gedaan. De dader werd veroordeeld tot negen maan den gevangenisstraf. De eisch luidde toen een jaar gevangenis straf. Het feilloos middel Een handelaar in een wonderapparaat voor de rechtbank. Een veertigjarige Amsterdammer stond te recht wegens oplichting. Hij had zich tot een bewoner van Assendelft gewend en dezen aan geboden, hem als agent aan te stellen van een preparaat tegen glasaanslag. Het was een goed zaakje, zoo zou de verdachte gezegd heb ben, want hij had in Zaandam ook pas een agent aangesteld. Een demonstratie was gevolgd. Verdachte had iets uit een busje op een glasruit ge smeerd en het uitgewreven. Toen bleek zelfs de wasem uit een theepat niet meer aan te slaan. De Assendelftenaar had er in toegestemd agent te worden en daarvoor twaalf busjes „afgenomen". Daarbij was gekomen, dat ver dachte zijn Agent" had toegezegd, dat hij hem reclamemateriaal zou leveren en een demonstratie zou houden. Natuurlijk ging het er om, of de „agent' zich door het toegezegde alleenverkooprecht had laten overhalen, dan wel de verhalen over de aanstelling van andere agenten en al die voorgespiegelde reclame er het hunne toe hadden bijgedragen. In ieder geval zat de agent met zijn 12 busjes a 1.50, want toen de agent zélf eens wilde probeeren, of het middel werkte, ging het niet zoo best meer. „Eerst op het moment wel, maar la,ter niet meer", zei de agent. „Hoeveel later?" vroeg de president. „Ongeveer een kwartier". De zoon van den agent wordt gehoord en er ontstaat langzaam aan een aanzienlijk ver schil tusschen de verklaringen van deze en het proces-verbaal. Verdachte zegt, géén agent, nog in Zaan dam, noch elders genoemd te hebben. Het krijgt er ook even den schijn van, dat niet de verdachte zélf, doch veeleer de zoon van den agent zoo op spoed had aangedrongen. Dan wordt voor geroepen een pompstation- houder, die door verdachte zou zijn genoemd. Doch zoowel deze getuige als ook verdachte zeggen, elkaar nooit gezien te hebben. En dan komt de „Zaandamsche agent" voor. Hij zou door verdachte genoemd zijn, doch verdachte heeft reeds eerder gezegd, dat hij niet over dezen man gesproken heeft. De zoon van den „agent" moet het in het boek hebben gelezen. Deze laatste getuige zou „hoofdagent" zijn voor de Zaanstreek. „Ja, dat ben ik nog. Maar ik had geen on der-agenten". Dan ontspint zich een discussie, of verdach te eigenlijk reclamemateriaal had gegeven. „Ja", zei verdachte. ..Neen", zeiden de getuigen, maar het bleek wel, dat verdachte een circulaire had gege ven, waar met potlood de naam was ingevuld. De Officier zeide, dat dergelijke gevallen maar al te veel voorkomen. Meestal kan men er niets aan doen en vaak ook worden derge lijke „zakenlui" nog niet direct vervolgd. In dit geval heeft men. in verband met informa ties, de zaak nu eens aangepakt. Maar gezien de verwikkelingen stelt de Officier voor, de zaak naar de instructie te verwijzen. Op dringend verzoek van verdachte wordt de getuige a décharge gehoord. Hij heeft ver dachte op zijn handelsreis naar den „agent' vergezeld, doch heeft geen mond open ge daan. Maar hij verklaarde wel, dat er uitdruk kelijk over de mogelijkheid van een rem- bourszending was gesproken. De zaak werd tenslotte geschorst en ver wezen naar den Rechter-commissaris. Amokmaker doodt zes personen Zelf door een agent neergeveld. PATJITAN (Madioen), 1 Oct. (Aneta). Gisteravond heeft te Patjitan een Madoe- rees amok gemaakt. Hij doodde met zijn piso bxatti (scherp kapmes), zijn aanstaanden schoonvader, vervolgens viel hij de toege snelde inwoners van de kampong aan, van w;e twee werden gedood en zes zwaar ge wond. De veldpolitiek, welke na waarschu wing aankwam, trof den amokmaker aan in een nauwe steeg, waar hij den posthuiscom mandant aanviel, die zwaargewond werd. Een agent van de veldpolitie doodde den amokma ker met zijn klewang. De zwaargewonden wer den naar het ziekenhuis te Solo overgebracht, waar drie van hen, na operatief ingrijpen, zijn overleden. De posthuiscommandant zal ver moedelijk herstellen. Men neemt aan dat de amokmaker ruzie had met zijn a.s. schoonouders. Haarlem krijgt zijn artisten- beurs „En als er dan van die prïjsbedervers, van die onderkruipers zijnDe stem klinkt luidt in het kleine zaaltje van het café Brug- gink aan de Koningstraat, de rook is er dicht. Door den nevel heen onderscheiden wij een tafel, waarachter eenige heeren ge zeten zijn, en verder veel stoelen, en daarop veel menschen. Haarlemsche artisten zijn bijeengekomen, want zij gaan een beurs oprichten. Er is heel wat te doen geweest over deze beurs en er is nog steeds veel over te doen. De moeilijkhe den zijn velerlei. Wie is artist, wie niet. Moe ten er alleen beroepsartisten toegelaten wor den. moet de beurs opgericht worden als ar beidsbemiddeling, of als prijsbeschermer? Over al deze vragen zit men daar uren te beraadslagen, zonder veel verder te komen. Nu, na de tweede Woensdagmiddagbij een- fcomst, bestaat er een voorloopig bestuur, dat gedurende drie maanden met dien warwin kel van vragen, van tegenstrijdige belangen en van onvoorziene complicaties opgescheept zit. Daarover en over nog veel meer, en toch weer voortdurend over hetzelfde, heeft men daar reeds twee middagen verpraat. Want allen, die hier zitten, voelen dat er iets ge daan moet worden tot steun van het beroep, van het stervende beroep van „artist". Hier zijn zij bijeen, niet in den luister van schijnwerpers en fraaie pakjes, hier zijn zij bijeen als gewone menschen, die vechten en redeneeren voor hun broodje. Het gaat tegen de amateurs, tegen de prijs- bedervers, tegen alles wat op het oogenblik de markt bederft voor hen, die er van leven moeten en er niet van leven kunnen! „Ster vend beroep" noemde één van hen het. Er is nog weinig besloten. De beurs is op gericht. het bestuur zit. Maar wie er lid zul len kunnen zijn, is nog niet zeker Zij die een bijverdienste hebben, kunnen allen lid zijn, als het werkelijk een „bij"-verdienste is. Dat zal de tijd leeren Haarlem heeft een artistenbeurs. Tedere hotel- of dancinghouder kan thans Haar lem's variété- en cabaretartisten vinden, op Woensdagmiddag, in café Bruggink. Tegen prijsstijging eerste levensmiddelen. Gelijk reeds werd medegedeeld, is het de bedoeling der regeering zoodanige maat regelen te nemen, dat zekerheid bestaat, dat de prijzen van brood, aardappelen, boter, melk, consumptie-zetmeel en suiker zich niet zullen wijzigen als gevolg van de nieu we monetaire situatie. De heffing op boter is daarom, zooals bekend, met terugwerkende kracht van Maandag 28 September af verlaagd van f 0.85 op f 0.75, ter wijl met ingang van dien datum de restitutie bij export van boter f 0.75 zal bedragen. De steun uit het Land- bouw-Crisisfonds op zuivel zal, in verband met de stijging van de zui- velwaarde, met ingang van 5 October a.s. worden verlaagd. De prijs van consumptiemelk zal ten gevolge van een en ander geen verhooging ondergaan. De restitutie bij export van kaas wordt verlaagd voor volvet en 40 tot 1 cent en voor 30 en 20 tot V2 cent per K.G. Ten aanzien van tarwe zijn zoo danige maatregelen getroffen, dat ze kerheid bestaat, dat de bloemprijs en dus de prijs van brood niet be ïnvloed wordt door de monetaire maatregelen. Ten einde een ontwrichting van de markt van consumptie-aardappelen te voorkomen, is de denaturatietoe- slag op dezelfde hoogte gehandhaafd. De toeslag bij export is echter ver vallen, zoodat de aardappelprijs on geveer in evenwicht is op hetzelfde peil als in de vorige week. Voor zoover de suiker betreft, zal de crisisheffing op suiker evenveel worden verlaagd, als de stijging van den wereldmarktprijs bedraagt. De heffing op de voornaamste zet- meelen zal met ingang van 30 Sep tember a.s evenveel worden verlaagd als de wereldmarktprijs gestegen is. In verband met de stijging van den wereldmarktprijs van rogge en gerst is met ingang van 28 September jl. de denaturatietoeslag op rogge ver laagd van f 3 op f 2 en de dorschtoe- slag op gerst verlaagd van f 2.25 tot f 0.75. In verband met een en ander worden de monopoliewinsten bij invoer en de restitutie daarvan bij uitvoer, gehandhaafd op het zelfde peil als de vorige week, zulks met uit zondering van eenige technische wijzigingen als gevolg van bovengenoemde maatregelen, zoodat de monopoliewinst van rogge vastge steld wordt op f 4 'f 2 monopoliewinst op ge denatureerde rogge f 2, denaturatietoe slag). GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Inlichtingen over gevonden voorwerpen aan het bureau van politie, Smedestr., uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te krijgen: Hand schoenen en ceinturen: Politiebureau Sme destraat. Actentasch met inhoud: Bannink, Reitzstraat 82. Hond, Kennel Kleijst, Hout- vaartpad 206. Dameskousen: Timmermans, Leliestraat 29. Overhemd: Mozer, Raamvest 47. Pakje met tijdschriften: IJzendooms, Rijks straatweg 76. Portemonnaie met inhoud: Oudhof, Klaverstraat 17. Portemonnaie met inhoud, Molenaars, Oranjeboomstraat 159. Pakje met breiwerk: de Korte, Hertzogstraat 4 rd. Rijwielplaatje: Veldkamp, Coornhert- straat 30. Rozenkrans: Voskuijl, Velserstraat 30. Tennisschoen: Borgerding, Raamvest 21. Schooltasch: De Haan, Oranjestraat 171. Vul pen: Politiebureau Smedestraat. Wandelstok Derogee, Turfsteeg 2. Dekzeil, v. Gelderen, Oostvest 40. MABI/T Ufe BlilCBÏIN WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 9.03. Berlijn 71. Parijs 9.13Vè- Brussel 30 5/8. New-York 1.821/4. 12 uur: Londen 9.04. Berlijn 70y2. Parijs 9.05. Brussel 30 7/8. Zwitserland 42. New-York 1.82 3/4. Praag 7.00. COÖP. CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G.A. Afdeeling Eieren. Eendeneieren, aanv. 110.000 stuks. Prijs 1 852.75. Kippeneieren 70.000 stuks, 70/80 K.G. ƒ4.80 a ƒ5; 65/66 K.G. ƒ4.70 a ƒ4.80. /64 K.G. ƒ4.60 a ƒ4.75. 60/62 K.G. ƒ4.50 a ƒ4.70; 58/59 K.G. ƒ4.50 a ƒ4.60; 56/57 K.G. ƒ4.25 a ƒ4.40; 53/55 K.G. ƒ3.90 a ƒ4.30; 50/52 K.G. ƒ3.25 a ƒ3.80; 45/49 K.G. ƒ2.80 a ƒ3,20. Afdeeling pluimvee: Oude kippen f 0.38 a f 1.10 per stuk. Jonge hanen f 0.25 a f 1.per stuk. Oude eenden f 0.25 a f 0.45 per stuk. Kiloprijs oude kippen f 0.22 a f 0.30. Kiloprijs jonge hanen f 0.40 a f 0.50. MARKTBERICHTEN VAN BARNEVELD. (Donderdag). Pluim veemarktOude kippen 0,22—0.60. Oude kippen per K.G. 0,18—0.26. Oude hanen 0,300,65. Jonge hanen 0,250,60. Jonge ha nen per K.G. 0,30—0,37. N.H. Blauwen per K.G. 0,45—0,55, Jonge hennen 0,751,40. Duiven per paar 0,20—0,30. Tamme eenden 0,150,45. Ganzen 0,80—1,25. Kalkoenen per K.G. 0,35 —0,45. Tamme konijnen 0,65—1,25. Wilde ko nijnen 0,20—0.30. Piepkuikens 0,20—0,30. Aan voer 28.530; Handel traag. Eiermarkt. Witte eieren 4,60—4,70. Gemeng de eieren 4,654,80. Bruine eieren 4,755,25. Eenden eieren 1,75—2,50. Aanvoer 880.000: Handel matig. Veemarkt. Zeugen f45—f67.50. Dr. Zeugen f 35—f 45. Schrammen f 16—f 21. Biggen f 9 f 14. Zware varkens 18—19 ets. p. pond. Zouters 18—20'ct. p. pond. Vette kalveren 1825 ets, p. pond. Nuchtere kalveren f5—f12.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2