Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT DONDERDAG 1" OCTOBER 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 12 ZANDVOORT PROPAGANDAFILMDAG N.C.G.O.V. De propagandafilmdag van de N.C.G.O.V. is vel een succes geworden, 's Middags was de zaal van Ons Huis geheel bezet met kinderen die volop genoten hebben van de komische films de natuuropnamen en niet het minst van de mooie hoofdfilm, getiteld: „De Zwer ver". Ook 's avonds was de groote zaal zeer goed bezet. De bijeenkomst werd op de gebruike- lenke wijze door den heer Oskam geopend, waarna enkele komische films en een film- reis naar Noorwegen werden vertoond. Hierna kwam de mooie film Nelly" waarvan de aan wezigen tot het einde genoten hebben. In de pauze hield de heer D. B. van Veen een korte propagandarede. „Hoewel hel drankmisbruik de laatste jaren minder wordt' zoo zei de spreker, „moet de strijd tegen de alcohol met onverminderde kracht worden voortgezet. Gebeurt dat niet, dan zal het al coholgebruik zeker weer snel toenemen, om dat er telkens nieuwe geslachten opgroeien, die aan de verleiding blootstaan. De drank handel zal niet ophouden reclame voor de al coholhoudende dranken te maken. Daarbij komt nog. dat velen door den nood der tijden moedeloos worden en „er een borrel opzetten' omdat ze toch niets meer te verliezen heb ben. Deze menschen hebben vooral moreelen steun noodig en daarom is het niet genoeg dat wij alleen geheelonthouders zijn. Wij mosten ook drankbestrijders zijn. die er op uittrekken om het kwaad te bezw'. en". Met vele voorbeelden uit zijn veeljarige praktijk van drankbestrijder toonde spreker aan, hoe groot op het oogenblik nog de ellen de is. uit drankmisbruik ontstaan. Het was Christenplicht zijn beste krachten te geven om aan deze ellende een einde te maken. Tot slot sprak de heer Oskam nog een woord van dank en sloot daarna de bijeenkomst met- gebed PERSONALIA. De heer Bennema, stationschef alhier is als zoodanig benoemd te Vlissingen. Voor den heer Bennema be teekent dit een mooie promo tie. daar hij van de 2e klasse bevorderd is tot de le klasse B. In zijn plaats is met ingang van 16 October benoemd de heer Bellaart uit Rhenen. Ook voor den heer Bellaart is dit een promotie, daar hij van de 3e klasse bevorderd werd tot de tweede klasse. JONGE HERVORMDEN. De Jonge Hervormden hebben besloten hei winterseizoen Vrijdag a.s. te openen met een bijeenkomst in de consistorie van de Ned. Hervormde Kerk alhier. Ds. Tromp zal op dezen avond spreken over: „Kerk en Ker ken". N. B. B. De Ned. Bestuurdersbond. afdeeling Zand- voort is een eigen gebouwtje rijk geworden nl: in de Stationsstraat no. 9. Het aardige lo kaal, zal in de eerste plaats gebruikt wor den als vergaderlokaal en is als zoodanig ook te huur voor andere vereenigingen. Het belangrijkste is evenwel, dat het zal worden ingericht als ontspanningslokaal voor de werkloozen. GARNALENKRTTIEN. Om in deze benarde tü<?~u althans iets te verdienen trekken vele inwoners van Zand- voort er op uit om „garnalen te kruien" Meermalen tot de borst in het water schui ven ze moeizaam het net voor zich uit. niet zelden twee uur en zelfs langer achter elkaar. Is de vangst gunstig, dan lukt het wel eens in dien tijd voor een a twee gulden garnalen te vangen. Meestal blijft evenwel de vangst tot enkele dubbeltjes bepaald. Vooral de laatste dagen waren de vangsten gering. Er waren wel garnalen, doch ze lieten zich slecht van gen. Nu is het een bekend feit. dat garnalen kruien bij donker meestal beter gaat. Ver scheidene visschers die overdag weinig ge vangen hadden, beproefden dan ook in den avond nogmaals hun geluk en terwijl u en ik bij de zacht brandende haard ons krantje lazen, liepen zij tot de borst in het koude water. Ais ze dan door en door verkleumd tegen elf uur of later al naar gelang van het getij thuiskomen heeft moeder-de-vrouw het water aan de kook. want de vangst moet onmid dellijk gekookt worden. Als 't even lijden kan zorgt ze ook voor een „bakje leut". Een paar koppen heete koffie zijn dan ook wel noodig voor den man om weer eenigszins op zijn ver haal te komen. Of die visschers er niet ziek van worden? Sommigen wel. doch de meesten schijnen er tegen te kunnen. Alleen hun huid wordt op den duur door het zeewater ernstig aangetast, doch wat doet men niet als de nood stijgt. HILLECOM PROPAGANDA MISSIE-SPORTAVOND. Gisteravond werd In de voormalige St. Jo- sefkerk een propaganda-avond gehouden voor den missie-arbeid en het R.-K. Sport- vereenigingsleven. Na een welkomstwoord van den voorzitter van „Concordia", den heer F. C. van Lierop. was het woord aan den heer P. Putter, vooc- zitter van den Diocesanen Haaa-lemschen Voetbalbond, die het ontstaan en den groei der R.-K Sportbeweging schetste en ten slotte aanspoorde tot steun. Pater Zoetmulder. Afrikaansch missiona ris hield een causerie over het leven in de verschillende deelen der Afrikaansche wil dernis, een en ander verduidelijkt door licht beelden. PADDENSTOELEN-EXCURSIE. Voor de leden van het Nut wordt Zondag a.s.. onder de leiding van den heer Van der Wal, een excursie door bosch en duin georga niseerd ter bewondering van de paddenstoe- lenpracht die daar thans te aanschouwen is. R AADS'VERG ADERIN G. Woensdagmiddag kwam de gemeenteraad in vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Pont. Alle leden waren aan wezig. Nadat de burgemeester den leden verzocht had zich van hun zetels te verheffen, memo reerde hij de groote vreugde van het Ne- derlandsche volk ter gelegenheid van de verloving van Prinses Juliana. Spreker hoopte dat de komst van prins Bernhard voor ons volk een zegen zal zijn. Verder besprak hij het verlaten van den gouden standaard. Zeer velen zullen dit feit met gevoelens van vreugde begroet hebben en het eerste optimistische geluid wordt ln de bloembollenstreek gehoord. Van ganscher, harte hoopte spr. dat de toekomst voor de bloemisten herstel van welvaart en delging- 'der geleden verliezen zal mogen brengen. Het voorstel tot afkoop der rentevergoe ding aan de R.K. Scholen werd met alge- meene stemmen goedgekeurd. Het aangevraagd suppletoir-subsidie voor het Burgerlijk Armbestuur f 3000 plus dek king van het nadeelig saldo over den dienst 1935 ad f 2436.99 werd met algemeene stem men verleend. Volgens het advies der Commissie van Toezicht werd de voorgestelde verlenging van het crediet aan de kleine kweekers met een jaar verlengd tot 15 September 1937. De salarisherziening van het gemeente personeel lokte weinig discussie uit. De bur gemeester deelde mede dat het college al het mogelijke beproefd heeft om meer te berei ken; er is in elk geval iets bereikt waarmede men tevreden moet zijn. Verwerping van de voorgestelde regeling zal geen effect heb ben. De heer Loerakker zou eigenlijk ver hooging wenschen doch ziet in. dat tegen de overmacht niet te vechten valt; de heer Van Lierop wijst op eenige onbillijkheden. De verlaging zooals reeds door ons medegedeeld werd vervolgens met algemeene stemmen aangenomen. Inzake de door B. en W. gevraagde grootere vrijheid voor het college betreffende verhuur van gemeente-eigendommen geeft de bur gemeester met voorbeelden uit de praktijk een nadere verklaring; gaarne is het college bereid na iedere transactie daarvan in de eerstvolgende vergadering den raad mede- deeling te doen. Na eenige discussie werd het voorstel aan genomen met tegen de heeren Fijma, Spilker Paase en Van Lierop. Het aanschaffen van een bezuinigings apparaat voor de centrale verwarming in het gemeentehuis voor f 615 wordt goedge keurd. Berekend wordt een jaarlijksche be zuiniging van f 200 Met 9 tegen 6 stemmen werd aan den heer Pijnaker verlof verleend voor zijn interpel latie inzake het beleid van B. en W. betref fende de gewijzigde steunregeling. Wethouder Vermeer beantwoordde de ge stelde en reeds door ons medegedeelde vragen en gaf een uitvoerige beschouwing over het geen door het college voor de werkloozen was gedaan. In de plaats van den heer B. Rijnveld, die bedankt had als lid der Commissie voor cre diet aan kleine kweekers, werd benoemd de heer J. R. J. N. Bijl van Duivenbode. Ten slotte deelde de burgemeester nog mede. dat binnenkort door de Prov. Staten de verbetering der Wilhelminalaan, hoek Loosterweg II en Beeklaan zal worden aanbe steed. Het werk zal vóór de aanstaande Wereld-Jamboree gereed moeten zijn. Hierna sluiting. HAARLEMMERMEER CHR. GEREF. GEMEENTE. Ds. P. Zwier. Chr. Geref. predikant te Schie dam, heeft voor het beroep naar de Chr. Geref. Gem. van Nieuw-Vennep bedankt. LISSE BENOEMING. Tot onderwijzeres aan de Chr. School alhier is benoemd mej. M. J. Nijhuis te Kampen. DRIEHUIS UITSLAG OPENBARE VERKOOPING. In Hotel Velserbeek vond ten overstaan van notaris G. D. Boerlage te Velsen de openbare verkooping plaats van het woonhuis met erf Be Genestelaan no. 1. Het huis werd gekocht door den heer L. G. d Sloot te Haarlem voor f 5000. BLOEMENDAAL PERSONALIA. Onze plaatsgenoot de heer G. J. Puister is Dinsdag aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam geslaagd voor het artsexamen. Ds. J. S. VAN DIJK ONGESTELD. Ds. J. C. van Dijk. predikant der Ned. Herv. Kerk. Is in het Diaconessenhuis opgenomen, waar hij een operatie heeft ondergaan. HEEMSTEDE ZILVEREN JUBILEUM BIJ DE AMSTERDAM- SCHE WATERLEIDING. Vandaag herdenkt de heer N. J. Lammers dan dag, waarop hij vóór 25 jaar in dienst kwam van het Waterleidingbedrijf te Leyduin. In een tweetal auto's werd de jubilaris om half 11 met zijn familie, waaronder zijn 83-jarige vader, die zelf ook 40 jaar aan dit bedrijf heeft gewerkt, en nu al 18 jaar gepensïonneerd is, van zijn woning gehaald. Voor den ingang van het schaftlokaal, waar het geheele ambtenaren en beambtencorps vereenigd was om de jubilaris te huldigen had men als eerepoort twee elevetors geplaatst, die de jubilaris in het filterbedrijf bedient, met er onder de oliekan, vetpot en krabber, gereedschappen voor zijn dagelijkschen arbeid en het woord „welkom", gedrapeerd met de nationale vlag. Toen de jubilaris en zijn familie in het fraai met groen en bloemen versierde lokaal hadden plaatsgenomen, voerde eerst het woord de heer J. Boelhouwer, chef van het filterbedrijf, waarbij de jubilaris thans werk zaam is. Deze 25 jaren aldus spr., zijn voor u niet zonder groote moeilijkheden voorbijgegaan. Veel hebt u te kampen gehad met ziekten, en zelfs op dezen dag moet u nog staan onder de controle der Rijksverzekeringbank, maar in voor- en tegenspoed is u gebleven de man vol toewijding en trouwe plichtsbe trachting. Bijzonder verheugd zijn wij, aldus spr. dat wij hier ook nog in ons midden heb ben uw vader, die, hoewel oud in jaren, altijd jong blijft. Namens B. en W. van Amsterdam bood spr, de jubilaris een fraai uitgevoerde certificaat voor trouwe plichtvervulling aan, benevens van hetpersoneel een zilveren horloge met inscriptie en een dito ketting. Moge u nog lang tot het personeel behoo- ren en met dezelfde opgewektheid uw taak bij dit zoo belangrijke bedrijf vervullen, zoo be sloot de heer Boelhouwer. Hierna volgde de gebruikelijke felicitaties van de aanwezigen, waarna de jubilaris de ge legenheid kreeg, in den familiekring den dag verder door te brengen. FILM. ,Dat is het land" Een nieuwe film over Palestina. Zondagmorgen 3 October zal in het Frans Halst heater de première gaan van de nieuwe Hebreeuwsche fiim over Palestina, getiteld „Dit is het land". Wij geven hier een kort beeld van den In houd van deze film. 50 jaar geleden besloot een groep Rus sisch- Joodsbhe studenten, voor wie de poor ten tot hoogere ontwikkeling gesloten waren, naar het land van hun voorvaderen terug te keeren, om hun boeken en laboratoria om te ruilen voor de schoffel en den ploeg. Een troosteloos land. Gebrek aan water, niets om te drinken. En dit in Het Beloofde Land, het land van melk en honing! Maar zij gaven den moed niet op. Dan de wereldoorlog het weinige dat bereikt was wordt verwaarloosd, vernietigd. Maar als er weer vrede heerscht gaan de poorten van het vernietigde land opnieuw open en nieuwe krachten stroomen toe. Op nieuw begint het werk. Het breidt zich uit en wordt tot een symphonisch gedicht gebouwen rijzen uit den grond, kolonies vesti gen zich, de landbouw geraakt tot bloei, dor pen en steden verrijzen een netwerk van scholen en inrichtingen, fabrieken en sport velden en dat alles tegen 'n liefelijken achter grond van groenende aanplantingen, boom gaarden en weiden, glanzend in het zon licht. „Merijntje Cijzen's Jeugd" komt in Haarlem. Een aantrekkelijke Nederlandsche film met zeer goed spel van Piet Bron in Rembrandt. De regisseur van Bamstijn's filmstad bij Den Haag. Kurt Gerron, heeft geen moeite gespaard om het boek van A. M. de Jong .Merijntje Gijzen's Jeugd" zoo getrouw mo gelijk wat sfeer en inhoud betreft, te verfil men. Hij is daarin tamelijk goed geslaagd, zooals men van Vrijdagmiddag af in het Rembrandt Theater zal kunnen zien. Zeer getrouw is het verhaal van De Jong, bijna hoofdstuk voor hoofdstuk, gevolgd, althans het eerste deel van deze merijntje-triologie. Ook de sfeer is goed getroffen. Het dialect, dat behalve door het jongetje Marcel Krols en niet minder door de kleine Frieda Gon- nissen „Blozekriekske", het best wordt weer gegeven door Piet Bron en A. M. de Jong, heeft tot het leggen van de Brabantsche sfeer in deze zeven en twintighonderd meters film veel bijgedragen, terwijl ook de verschillende opnemingen van landschappen de locale kleur on de film brengen. Het is jammer, maar onvermijdelijk dat de korte filmscènes dikwijls moeten missen wat het boek den lezer geeft: de verklaring en de aannemelijkheid van stemmingen. Dit gebrek komt in films het duidelijkst tot uiting in scènes, die zelfs in een roman reeds gevaar van sentimentaliteit en melo-dramatiek mee brengen. „Merijntje Gijzen's Jeugd" is hieraan niet ontsnapt; enkele passages zijn eenigs zins melodramatisch en gerekt. Men moet in het begin van de film aan het geluid (bij de nasynchronisatie zijn eenige kleine foutjes gemaakt) en vooral ook aan het dialect wennen. Maar dan valt er aan de film veel te beleven. De fotografie bijvoorbeeld is subliem. Er zijn verschillende alleraardigste mooie landschapsbeelden ongedwongen tusschen de spelscènes ingelascht. De dorps beelden zijn buitengewoon natuurgetrouw, al zijn ze gemaakt op filmstad bij den Benoorden- houtschen weg. Architect Wegerif heeft eer van zijn werk en de cameraman, Akos Far- kas, niet minder. Hij heeft op artistieke wijze een gaaf geheel gemaakt van minutieuze goedgeslaagde illustratie. Marcel Krols, die het type van een primi- tief-geloovig Brabantsch boerenjongetje is, speelt zijn rol bijzonder aardig. Maar de krachtigste rol in deze Nederlandsche film, die een bewijs is dat men het zeer zeker begint te leeren, is ongetwijfeld die van Piet Bron als Goort Perdams, alias „de Kruik", de on- beheerschte strooper met zijn ongecompli ceerde natuur, die zijn instincten gehoorzaamt. Geen overdreven machtige en woeste gebaren, maar natuurlijk, forsch en ruig spel heeft deze acteur, wien de rol buitengewoon gelegen heeft, geleverd. Mimi Boesnach speelt de rol van Janekee, de boerin die „den Kruik" tot het uiterste drijft door haar houding tegenover diens doodsvijand den „grensjager" (Bill Benders). De auteur van het boek, waarnaar de film is vervaardigd, heeft de rol van den sympathie ken, levenswijzen pastoor op zich genomen en hij speelt haar kalm en eenvoudig; juist den gemoedelijken Zuidnederlandschen platte landspriester typeerend. Flierefluiter, de fa meuze kosterfiguur, in de film op den achter grond gehouden, wordt voorgesteld door Harry Boda. Verschillende bekende tooiïeelspelers, die grootendeels voor de film debuteren, treden verder in „Merijntje Gijzens Jeugd" op. Duitsche moeilijkheden met Heinrich Heine. „Zijn gedichten hebben geen waarde." Die Lorelei is niet-Duitsch. De laatst verschenen editie van de Na- tionalsozialistische Monat-shefte bevat een zeer uitvoerige beschouwing van Dr. Wolf gang Lutz onder het opschrift „Weg met Heinrich Heine!". Aan de hand van drie gedichten van Heine tracht de schrijver uit een te zetten, dat Heine geen Duitsch dich ter, geen goed lyricus en eigenlijk ook geen behoorlijk dichter is. De bedoelde gedichten zijnDie Lorelei, Belsazar en Die Grena- diere. „Het is" aldus Dr. Lutz „zeer ver derfelijk, dat in leerboeken der literatuur geschiedenis Heine's naam wordt genoemd en dat hoogleeraren zijn beteekenis voor hun studenten uiteen zetten. Het is onbegrijpe- lyk, dat Duitsche dichters, wien men immers zin voor echtheid en diepte van gedichten niet kan ontzeggen, voor Heine partij hebben getrokken. Heine vormt een probleem en men kan dit pas goed begrijpen, indien men daarvan het geheim kent, n.l.: Heine was een Jood. Heine heeft zich veel van wat echt Duitsch is toegeëigend en dit later als iets van zichzelf doen gelden. Heine's ge dichten zijn Joodsche producten, die zich slechts van de Duitsche taal als uitdrukkings middel bedienen. Heine is geen Duitsche lyricus. Zijn ge dichten is slechts een luimig- bijeenrapen, aan elkaar plakken van bij elkaar passende elementen, motieven, stemmingen, meeningen e.d., en daarom is het slechts maakwerk, ef fect, schijn. Een beschouwing zijner gedich ten vertoont Heine in zijn naakte Joodsche onbekwaamheid tot scheppende arbeid, hij is een armzalige stumper, die zelfs in kleine werken geen behoorlijk peil bereikt. De Lorelei heeft slechts opgang gemaakt, doordat zij door Silcher was gecomponeerd, terwijl de Grenadiere slechts hun roem te danken hebben aan de muzikale vertolkingenen van Robert Schumann Reisziger". Ondanks haar wijde verspreiding is de Lorelei volgens Dr. Lutz een voorbeeld van Heine's onduitsche dichterschap. Het is slechts een banaal huilerig huis-, tuin- of keukengedicht. Het is vol van een groote onrust,, hetgeen aldus Dr. L. begrijpe lijk is, daar deze in het onduische wezen van Heine is gelegen. Ook echt-Duitsche dichters maken fouten, doch bij Heine vox-men zij de regel. Uit de zinsnede „Der Gipfel des Berges funkelt", blijkt tevens, dat Heine geen gevoel voor de Duitsche taal heeft. Aan dit alles heeft Heine geen schuld, het is hem nu een maal niet in de wieg meegegeven, zoo fijn en teeder te voelen als een echt-Duitsch dich ter. Ook bij' de bespreking van Belsazar wordt aangeteekend, dat Heine slechts een zeer op pervlakkige kennis van de Duitsche taal bezit en deze zelfs niet beheei-scht. Het eenige, dat dit gedicht geeft, is de triomf van Jehova over zijn bestrijders en vreemde koningen. Een dergelijke brutale ballade, aldus Dr. Lutz hebben wij in de Duitsche litera tuur niet noodig. Het gedicht Die Grenadiere moet volgens den schrijver als een keuze uit het Joodsche onderbewustzijn van Heine zijn ontstaan, n.l. uit de gedachte aan de Babylonische ballingschap der Joden. De taal van een aantal strophen herinnert al te sterk aan het Jiddisj, in een zuiverheid, die men thans nog slechts in Oost-Europeesche koffiehuizen kan vernemen. Het gedicht is slechts een verheerlijking van Frankrijk en Napoleon, die moet branden in de harten van alle goede Duitschers, het is een vuistslag tegen de Duitsche ziel. Heine voelt, ondervindt, overweegt anders dan een Duitscher, en daarom heeft zijn werk voor Duitschers geen waarde. Aan het eind van zijn opstel komt Dr. Lutz tot de volgende normatieve conclusies: 1. Alles betreffende Heine moet uit de Duit sche literatuurgeschiedenis worden ge schrapt; zij verliest daardoor even weinig als een groote beuk. waaruit men een ver dorde zwam wegsnijdt. 2. Zoo weinig moge lijk energie van literatoren moet worden verspild aan Heine en zijn werk. Zij moet worden gebruikt voor echt-Duitsche dicters; 3. Geen Duitsch uitgever mag zich meer ertoe leenen, een nieuwe uitgave van Heine het licht te doen zien. Deze eic-hen zoo besluit Dr. Lutz moeten met pijnlijke nauwkeurig heid worden uitgevoerd. Dan zal ook het buitenland zich moeten richten naar de wil van het Duitsche volk, waardoor Heine van zijn hooge plaats zal neerstorten. VRIJZ. DEM. BOND. In een openbare vergadering van de afdee ling Haarlem van den Vrijz. Dem. Bond op Woensdag 14 October a-s. zal het lid der Tweede Kamer, mr. A. M. Joekes spreken over „Langs Democratischen Weg" RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TELEF 6 7 2 6 T"? met sarantla. P«n- vanar «j«j. 1oos trekken inbegr BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zaterd. 912 uur Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. ingez. Med.J 472e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 8ste lijst Trekking van Donderdag 1 October 193G Hooge Prijzen 10.000 6479 5.000.— 653 1.000.— 12909 16354 400— 8359 8773 20698 200.— 4692 13387 15209 20641 100.— 2123 2393 2722 3273 4688 7695 11049 J.1472 12254 14500 17301 19290 19607 20185. Prijzen van 70. 96 102 281 282 634 668 833 1023 1040 1250 1318 1326 1345 1459 1498 1666 1783 1844 1975 1990 2034 2356 2573 2695 2696 2783 2931 3051 3100 3127 3212 3267 3385 3552 3642 3722 3829 3839 3970 4059 4134 4346 4377 4437 4758 4776 4816 4948 5120 5129 5181 5241 5261 5486 5547 5640 5708 5721 5748 5790 5851 6339 6370 6382 6509 6524 6729 6730 6769 6876 6921 7039 7136 7295 7317 7438 7504- 7634 7770 7951 8039 8160 8167 8195 8205 8333 8367 8376 8395 8505 8606 8640 8654 8746 8793 8975 9025 9126 9140 9155 9184 9188 9390 9447 9612 9776 9812 9892 9897 9900 9997 10174 10211 10426 10508 10580 10719 10749 10908 10962 11188 11214 11280 11444 11517 11523 11623 11626 11647 11685 11841 11844 11895 12111 12165 12413 12461 12510 12624 12729 12974 13072 13131 13215 13249 13283 13295 13467 13554 13561 13861 13924 14015 14470 14526 14581 14605 14651 14755 14860 14973 14980 15204 15293 15511 15700 15795 15816 18975 16171 16210 16299 16321 16349 16395 16616 16617 16710 16834 16907 17017 17145 17189 17217 17273 17302 17319 17357 17538 17555 17803 17944 18026 18067 18078 18081 18085 18104 18160 18176 18189 18204 18302 18396 18463 18506 18518 18616 18644 18658 18683 18917 19003 19275 19331 19480 19765 19977 20026 20136 20140 20290 20397 204» 20812 20864 20947 29 312 1008 1121 1251 1262 1478 1485 1692 1694 1881 1916 2094 2152 2342 2380 2612 2654 2736 2737 2877 2900 3106 3208 Nieten 114 876 1125 1314 1490 1727 1922 395 654 884 1141 1329 1556 1747 924 1970 1986 2224 2475 Bron ais de „Kruik" en Mimi Boesnach („Janekee") in de Nederlandsche film naar De Jong's boek: „Merijntje Gijzen's Jeugd". 2168 2180 2410 2452 2663 2668 2692 2762 2789 2795 2969 2975 2982 3231 3245 3298 3372 3377 3381 3561 3565 3705 3738 3742 3767 3782 3925 3935 3941 3963 3966 4015 4035 4042 4051 4053 4248 4253 4279 4284 4302 4371 4391 4434 4515 4572 4662 4665 4682 4734 4787 4920 4943 4950 4959 4990 5136 5263 5278 5287 5292 5383 5386 5425 5448 5525 5580 5644 5655 5658 5712 5849 5852 5906 5926 5935 6028 6031 6080 6105 6116 6204 6228 6235 6252 6270 6399 6421 6422 6434 6435 6674 6765 6810 6911 6919 7019 7045 7083 7090 7101 7237 7284 7334 7379 7427 7477 fo34 7548 7554 7565 7744 7764 7776 7909 7970 8076 8083 8108 8128 8179 8318 8357 8399 8460 8463 8592 8614 8656 8665 8672 8775 8792 8840 8903 8922 8964 8969 9014 9045 9051 9241 9274 9298 9300 9325 9409 9443 9454 9457 9469 9626 9628 9642 9656 9667 9713 9745 9777 9778 9801 9874 9918 9928 9933 9954 10027 10114 10132 10151 10224 10307 10312 10314 10328 10362 10417 10425 10440 10510 10530 10674 10804 10815 10875 10883 10991 11065 11073 11120 11145 11265 11323 11332 11348 11353 11483 11498 11508 11521 11578 11675 11744 11748 11765 11774 11947 11993 12016 12027 12064 12185 12202 12329 12419 12430 12663 12728 12808 12816 12822 12945 12973 13046 13127 13194 13319 13336 13354 13363 13394 13535 13549 13588 13606 13669 13765 13767 13828 13838 13879 14124 14186 14214 14220 14238 14387 14442 14498 14541 14604 14673 14684 14691 14744 14750 14935 15013 15096 15161 15173 15223 15274 15339 15363 15371 15417 15427 15437 15445 15493 15584 15592 15636 15651 15718 15847 15921 15934 15946 15959 15988 16164 16167 16268 16273 16302 16347 16402 16418 1644S 16456 16584 16614 16623 16634 16674 16743 16782 16863 16908 16932 17118 17143 17178 17314 17329 17378 17386 17488 17544 17553 17620 17637 17646 17857 17862 17965 17973 17987 17998 18040 18137 18142 18152 18238 18247 18559 18565 18603 18618 18648 18695 18696 18848 18853 18856 18915 18922 18964 18974 18977 19220 19273 19302 19385 19405 19509 19511 19547 19555 19569 19712 19752 19781 19787 19798 20062 20082 20098 20112 20252 20296 20297 20301 20323 20332 20383 20427 20439 20462 20481 20618 20624 20634 20660 20691 Verbet. 5de klasse. 7de lyst: m. z. 11264 met niet. 396 461 539 760 984 1228 1457 1642 1834 2014 2244 2535 2706 2857 1427 1615 1770 2008 2242 2499 2700 2827 2«r Mr 768 100» 123®. 1464- 1672- 183*-, 204») 2272- 2570- 2707 2870 3003 3070 308® 3301 3321 3349 3580 3647 3663 3837 3848 391® 3978 3999 401®ï 4063 4230 423^ 4330 4334 4342 4573 4591 4601 4849 4875 4876 5033 5080 5085 5330 5334 5362 5531 5536 5573 5796 5816 5847 5940 5977 6017 6139 6152 6173 6294 6318, 6367 6480 6501 6552 6947 6969 6997 7137 7150 7163 7437 7457 7461 7621 7655 7732 8011 8031 8070 8200 8226 3261 8485 8539 3540 8684 8717 8744 8940 8948 8954 9080 9197 9233 9377 9388 9393 9510 9591 9622 9677 9690 9709 9807 9851 9860 '768 9979 10002 '7238 10283 10294 10375 10382 10409 10595 10618 10622 10909 10912 10978 11158 11167 11235 11361 11422 11459 11603 11611 11664 11797 11881 11924 12083 12108 12181 12468 12499 12502 12857 12871 12938 13214 13236 13271 13396 13433 13445 13678 13761 14027 14099 14120 14313 14327 14360 14612 14624 14648 14751 14857 14882 15176 15178 15218 15384 15391 15411 15525 15536 15574 15740 15763 15822 16132 16320 16518 16742 17036 17353 17595 17923 18125 18556 16039 16058 16308 16319 16471 16503 16696 16734 16984 .17006 17341 17342 17585 17594 17865 17889 18087 18121 18335 18343 18650 18661 19001 19036 19119 19431 19479 19482 19648 19667 19684 19808 19820 20017 20259 20268 20286 20358 20379 20381 20539 20544 20555 20821 20932 20972 11264 m. 70.—

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 8