Behandelt de dieren met zachtheid... ZATERDAG 3 OCTOBER 1936 H A A R t E M'S DAGBLAD 7 Wereld-Dierendag op 4 October. Den vierden October wordt de sterfdag herdacht van Franciscus van Asslsie, den grooten dierenvriend. Te zijner eere wordt over de geheele wereld telkenjare een Dierendag ge vierd. Dan moet tot de menschen de roep uit gaan. dat zij de beschermers en de vrienden moeten zijn van het dier, dat naast ons door het leven gaat. Dit behoeft geen tijd en geen geld te kosten. Het dier vraagt alleen onze aandacht, ons oog. En als het onze aandacht trekt dan is aan het dier ook iets gegeven van de warmte van ons hart. Helaas denken nog vele menschen bij het woord .Dierenbescherming" aan weekhartige overdrijving, maar hiervan is althans bij de georganiseerde dierenbescherming geen sprake. Er moge dan eens een enkel indivi dueel geval van sentimentaliteit zijn, dat stui tend is, maar de groote massa der dierenbe schermers is hier vrij van. Alleen al het feit, dat vele uitnemende en in het volle maat schappelijke leven staande menschen. die niet verdacht kunnen worden van eenige overge voeligheid, enthousiaste voorvechters der dierenbescherming zijn, bewijst dit. Want dat er een krachtige vereeniging tot dierenbe scherming noodig is, is zeker. De ergerlijkste staaltjes van dierenmishandeling komen nog dagelijks voor. Nu zegt men, laat dat maar aan de politie over, maar men weet niet dat de hulp van particulieren de politie in dezen zoo welkom is. Samenwerking tusschen politie en burgerij is een eerste eisch. In dezen tijd zal bij het vernemen van het bericht, dat er een dierendag gehouden wordt, wellicht de vraag opkomen: Waarom een die rendag als een „menschendag" nog niet be reikt kan worden? Zoolang er in de maat schappij menschen leven, die een voortdu rende worsteling om het bestaan moeten voe ren, die zooveel onvolkomens en onverdiends moeten dragen, die lijden onder werkloosheid en dergelijke rampen, zoolang is het niet verantwoord, zijn krachten te wijden aan de dierenbescherming, aldus redeneeren zij. Maar zij maken bij hun redeneering een fout. Zou het niet-verhelpen van menschenleed ge wroken moeten worden door het ook niet ver helpen van dierenleed? De mensch heeft nog altijd de mogelijkheid zich tegen zijn mede- menschen te uiten en steun te vragen, het dier kan zelfs dit niet. Het kost zulk een klei ne moeite het leed, dat een dier lijdt te voor komen. Bovendien is de dierenbescherming zich wel degelijk bewust van het leed, dat de menschen moeten dragen. De Nederlandsche Vereeni ging heeft dan ook al herhaalde malen men schen geholpen en zij zal daarmee voortgaan. Bezitters van trekdieren worden in de gelegen heid gesteld hun broodwinning te verbeteren, eigenaren van dieren worden geholpen aan voeder voor hun dieren, aan betere tuigage en dergelijke zaken. Dikwijls ook helpt de ver eeniging lieden," die niet in staat zijn hun huisdieren te onderhouden en die ze toch niet willen missen. Kortom de dierenbescherming laat het menschelijk gevoel gelden tegenover mensch en dier. Want degeen die zijn men schelijk gevoel loochent tegenover het dier. die kan ook geen waarachtige menschelijk- heid tegenover menschen bezitten. Moeilijk is de arbeid der Dierenbescherming waar nog zooveel menschen onbegrijpend te genover haar staan. Daarom is de jaarlijk- sche Dierendag zoo'n mooie gelegenheid om kennis te nemen van het zegenrijke, schoone en nuttige werk van deze beweging. Ook te Haarlem wordt de Dierendag ge vierd. De afdeeling Haarlem heeft de hulp in geroepen van alle hoofden van scholen en van geestelijken van alle gezindten om den Die rendag dit jaar op school en in de kerk te willen gedenken. Laten wij allen bedenken, hoeveel moois een dier in ons leven kan brengen. Hoeveel geluk wij kunnen beleven aan onzen hond, kat of ander huisdier! En vindt men dit niet zake lijk genoeg, welk een groot nut bewijzen ons de dieren! Daarom moeten wij hen niet ach teloos voorbijgaan. Daarom moeten wij hun liefde betoonen, waar wij kunnen. Hun leed voorkomen en verzachten, hun leven verbete ren. Jeugdige werkloozen. De Centrale Werkplaats aan de Spaarn- wouderstraat 12. WINTERDIENST N.Z.H.T.M. Verschenen is de op 4 October a.s. in wer king tredende winterdienstregeling op de door de N.Z.H.T.M. geëxploiteerde tram-, autobus- en veerlijnen. Het lijvige boekje zal weer voor velen een vraagbaak blijken te zijn. Welvaart Comité. Financieele steun dringend noodzakelijk. Zooals gemeld heeft het Welvaart Comité alhier Woensdag 23 September een alge- meene vergadering gehouden met de ver schillende organisaties, die het Comité fi nancieele hulp hadden toegezegd en is op die vergadering besloten, de tot nu toe gevoerde „Meer-Werk-Actie" voort te zetten, in ver band met het feit, dat de bereikte resultaten tot tevredenheid stemden: tusschen 1 Fe bruari en 15 September werd n.l. voor een bedrag van f 75.000 aan orders geboekt. In een dezer nagen aan alle organisaties en ook aan vele particuliere instellingen ver zonden circulaire wordt op een en ander nog eens de aandacht gevestigd en tevens ver meld, dat het Comité een nog doeltreffender en intensiever actie wil gaan voeren onder de inwoaters van Haarlem en omliggende ge meenten. Om hiertoe te geraken is financieele hulp dringend noodig. Op grond van de in de af- geloopen maanden bereikte resultaten vraagt het Comité, in de gelegenheid gesteld te worden, zijn arbeid voort te zetten: bijdragen worden gevraagd, hetzij in eens of gedurende eenige maanden achtereen. Er zijn voldoende aanwijzingen, dat de verstrekking van deze gelden een gunsti- gen terugslag zal hebben op het bedrijfs leven. Tot zoover deze circulaire. Ons dunkt, dat de tot heden behaalde re sultaten voor zichzelf spreken. Door een drachtige samenwerking kan het Comité zijn arbeid op nóg succesvoller wijze voortzetten. Financieele steun is daarvoor onmisbaar. Onzerzijds willen wij dan ook de circulaire in quaestie met warmte in de aandacht aan bevelen van hen, die haar hebben ontvan gen of nog zullen ontvangen. Door aller me dewerking kon nog veel meer gedaan worden tot vermindering dat werkloosheid. De Centrale Werkplaats biedt de gelegen heid aan jonge menschen, die werkloos zijn, de vakken, die zij beoefenen, te onderhouden en zich daar verder in te bekwamen. Vooral nu de werkplaats door de jeugdige werkloozen zelf. onder deskundige leiding ge heel wordt verbouwd, is er ruimschoots ge legenheid om in verschillende vakken nuttig bezig te zijn. Er is thans nog plaats voor constructie bankwerkers, machine-bankwerkers, draaiers, schilders, loodgieters, metselaars, stucadoors, timmerlieden en electriciens. De deelnemers aan de Centrale Werkpiaats ontvangen een zakgeld, terwijl er voortdurend contact is tusschen de werkplaats en de Ar beidsbeurs. Vele werkgevers hebben reeds van de Cen trale Werkplaats jonge menschen in hun be drijf geplaatst. Aanmelding kan geschieden eiken dag van 1.303.00 uur n.m., behalve des Zaterdags- Uitbreiding Noorderschool. De uitslag van de aanbesteding van uit breiding der Noorderschool (architect H. Korirnga) is als volgt: B. Wardenaar, Amsterdam f 16.120; G. en J. Broertjes, Heemstede f 15.650; H. Klaas- sen, Heemstede f 15.493; Gebrs. van Keulen, Zwanenburg f 15.490; J. Elskamp. Haarlem f 13.871; F. Philips, Haarlem f 13.620; J. Bre- voord. Haarlem f 13.400; C. Rose en J. Brou wer, Haarlem f 13.375; Fa. D. Baas en Zonen Haarlem f 12.697; J. van den Putten. Haar lem f 12.547; H J. Oppenkamp. Haarlem f 11.970: P. Cupido. IJmuiden f 11.950; J, C. van Oers en Co. Haarlem f 11.690: W. H. A. Revers. Haarlem f 11.300; M. Ebbing, Haar lem f 10.973. Het stoomgemaal van Spaarndam. Spoedig weer in werking, nu met Diesel motoren. Dit gemaal, nu geen stoom gemaal meer staat in nauw verband met de droogmaking der Haarlemmermeer. Dit toch was de boe zem van Rijnland, dat van 't begin der droog making af voor de waterloozing snellere af voer noodig had. In de eerste vergadering der Haarlemmermeercommissie werd al over een stoomgemaal te Spaarndam gesproken n.l. 4 Juni 1839. De leden-Hoofdingenieurs namen terstond op zich het bouwen der nieuwe sluis in de zeedijk te Spaarndam voor te bereiden. Nauwkeurig werd de grond opgemeten. Eerst wilde men het gebouw zeer nabij de nieuwe sluis zelf oprichten en daarmede als het ware verbinden. Men wilde de inrichting zoo maken, dat de nieuw te bouwen sluis, wanneer daar toe gunstige gelegenheid was. ten dienste van Rijnland's gewone waterloozing gebruikt kon worden. Ook moest om deverdediging van Amsterdam worden gedacht. Besloten werd, dat het gemaal verder van de sluis zou komen, maar voor den vollen schep uit het Spaarne even gunstig zou staan. Die afstand eischte een toeleidend kanaal tusschen gemaal en sluis en zoo werd gelegenheid geboden om bijna kosteloos een voorboezem te maken. Men weet, dat hier vóór een lange planken- brug ligt. Men noemde het nu „proefboezem. Evenwel moest de commissie eerst Rijnland polsen. Eén punt werd tusschen Rijnland en de Meercommissie vastgehouden n.l. van één of twee gemalen. Het laatste wenschte Rijn land. Het slot der historie was na veel wikken, dat er twee stoomgemalen kwamen, n.l. één te Spaarndam en één te Halfweg en „alzoo gemakkelijker toevoer van water ter afmaling zou ontvangen. Intusschen was het gebouw voor het ééne groote werktuig den 31 Januari 1843 voor f 104.800 aanbesteed om nog in dit jaar geheel te worden voltooid. Reeds vroeger nJ. Mei 1842 had de com missie met de heeren Dixon en Comp. te Am sterdam een overeenkomst gesloten wegens de levering en opstelling van het werktuig zelf. Daarbij kwamen verdere uitgaven in verband met dit gemaal, meerdere zouden later noodig blijken. In 1843 was het bedrag reeds tot een ton gestegen om later weer te verminderen. Zoo werden ook de aanhoorende werken aanbe steed als het kanaal met den proefboezem, tusschengemaal en sluis en het kanaaltje naar de kleine sluis met de brug aan het Spaarne; voorts de nieuwe sluis zelf bij de kerk van Spaarndam. kosten samen f 107.500. Daarmee was alles wat te Spaarndam tot hulp van Rijnlands verkleinden boezem moest worden aangelegd, reeds is bewerking of voorbereid. Het oorspronkelijke stoomgemaal bestond uit een stoomwerktuig met liggenden cylinder van 1.52 el middellijn bij een lengte van slag van 3.04 el. Hc% moest 10 slagen doen in de minuut. Het drijfwiel had een middellijn van 8.55 el. De ketels van 't stoomgemaal, ten ge tale van 4, hadden een middellijn van 1.65 el bij een lengte van 11.80 en waren ingericht volgens de wijze in gebruik bij de groote stoomwerktuigen in het Graafschap Corn- wallis. Het moest met 10 staande scheprade ren, vijf aan elke zij, tezamen een breedte van 22 el beslaande, Rijnland's boezem afmalen. Het zou dus werken somtijds met alle rade ren tegelijk, als er weinig verschil was tus schen buiten- en binnenwater, ook wel ter bespoediging van uitloozing als het buiten water reeds iets lager was. Soms kon dat met een gedeelte der raderen, welke alle naar willekeur buiten werking konden worden ge laten, wanneer het buitenwater, toen nog het IJ, hoog was en de last te zwaar. De sluis moest met haar 2 openingen, samen 14 el breed en met een diepte van 3 el A.P. berekend zijn om al dat om te zetten water door te laten. De sluis heeft een lengte van 31-50 el, was voorzien van een rij schotbalken en van een paar pantdeuren, voorts van een paar ebbedeuren om den boezem te kunnen ophouden. In een der paren puntdeuren wer den toldeuren getimmerd om tot krijgskundige onderwaterzetting te kunnen dienen. Over de sluis zou een vaste brug komen.Bij de commissie heeft de gedachte bestaan, zoo noodig den geheelen Spaarndammerpolder. groot ruim 5514 Are zoo aan te leggen, dat hij bij winter tijd tot bergboezem zou kunnen dienen, of schoon de uitgestrektheid daartoe wel de ruimste was. In het defensiestelsel zou het stoomtuig de hoogere landen aan den Spaarndammer Polder grenzende, weder onverhoopt noodig onder water kunnen zetten en houden. Het stoomgemaal moest in werking kunnen wor den gebracht 12 maanden na goedkeuring, uitkomende op Mei 1843. Elke dag van te late oplevering zou den aannemer 40 gulden kos ten Vertraging van allerlei aard oa. op de fabriek de Atlas (voor de onderdeelen) waren oorzaak, dat. niet voor 26 November 1846 het j stoomgemaal geregeld in dienst kon worden gesteld. (Adv. Ingez. Med.) Oranjevereeniging „Prins Bernhard". De Oranjevereeniging „Haarlem West" en de Kindervereeniging „Prins Bernhard" heb ben na eenige besprekingen besloten een fu sie aan te gaan Voor de Stadswijk Wester kwartier is dus opgericht, de Oranjevereeni ging .Frhis Bernhard". zijnde een onderaf- deeling -van de vereeniging Koninginnedag. Het secretariaat is gevestigd bij H. Dorre- paal Sr., De Clercqstrti&C 121. GUNNING. Het bouwen van een Villa in Haarlem of Omstreken is aan U opgedragen en nu is het zaak om de materialen zoo vlug mogelijk in huis te hebben. Voor raamdorpels en vensterbanken in alle maten, kunt U voortaan terecht bij Kol, die alle materialen van „De Valk" uit voorraad levert. Knoop dit in Uw oor en noteer het adres KOL'S Tegelhandel, Kleine Houtweg 13, Haarlem. Telefoon 16572. (Adv. Ingez. Med.) Extra Kerkconcert. Ten bate der H. O. V. Maandag 5 October a.s. zal in de Groote Kerk een concert worden gegeven, waarbij de Haarlemsche Motet- en Madrigaalvereeni- ging samen met de bekende Duitsche Violiste Ria Schmitzgohr hun belanglooze medewer king verleenen. De opbrengst komt ten bate der H. O. V.. Aangezien bij vorige concerten gebleken is, dat bij lage toegangsprijzen in Haarlem voor goede muziek een zeer groote belangstelling bestaat, is de entreeprijs zoo laag gehouden, dat voor niemand een bezwaar kan bestaan, dit concert te bezoeken. Betreffend het programma zij vermeld, dat de Haarlemsche Motet- en Madrigaalvereenl- ging o.a. werken zal uitvoeren van 15e en 16e eeuwsche componisten, als J. Obrecht. Orlando di Lasso, e.a. terwijl van Diepenbrock zal worden uitgevoerd Caeleatis Urbo Jerusalem. Op het gebied van a capellazang heeft de Haarlemsche Motet- en Madrigaalvereeni- ging een uitzonderlijke reputatie. Zoo schrijft Arntzenïus in de Telegraaf: ..Iedere prestatie zuiver en geacheveerd, ieder klankgeheel een edel en bewogen geluid, ieder nummer een verrukking van muziek en meesterlijke kunst; al wat Dresden en zijn zangeressen en zangers boden, schonk genieting." De Maasbode schreef o.a.: Een zeldzaam schoonen middag, waarop men verukkelijke muziek in een feillooze weergave hoorde"; ter wijl het Handelsblad schrijft: „Ontroerende zuiverheid, volmaakte beheersching. De koor klank steeds edel en voornaam, rijk aan expressie, nog rijker aan devotie". Ten slotte schrijft de Nieuwe Rotterdammer: „Een en semble van den allereersten rang.. Een en semble dat men overal in den lande zou moe ten hooren." De violiste Ria Schmitzgehr is in Haarlem geen onbekende. Op het concert van de H.O.V. op 13 November trad zij reeds met zeer groot succes op. Als nicht van Arthur Nikisch is zij afkomstig van een zeer muzikale familie en behaalde reeds op jeugdigen leeftijd den Mendelssohnprijs, de hoogste muzikale on derscheiding. die buiten haar en Elly Noy door geen vrouw werd verkregen. Zij bespeelt een beroemde viool, namelijk de prachtige Amati. welke destijds bespeeld werd door de aan oudere muziekliefhebbers nog wel bekende vioolvirtuoos Wilhelmj. In onze Groote Kerk. met haar uitnemende acoustiek zal de prach tig gedragen klank van dit instrument onge twijfeld zeer schoone oogenblikken verschaf fen. Spijskokerij van de St. Vincen tiusvereeniging uitgebreid. De St. Vincentiusvereeniging heeft haar be kende en zoo nuttige spijskokerij aan de Nieuwe Groenmarkt een aanzienlijke uitbrei ding doen ondergaan. Over de nieuwe, practi- sche en moderne inrichting van de keukens hebben wij reeds eerder het een en ander me degedeeld. Gistermiddag werd de nieuwe spijskokerij officieel in gebruik gesteld. De voorzitter van den Bij zonderen Raad der vereeniging, de heer P. J. van Kessel, sprak hierbij een rede uit. In de eerste plaats verwelkomde hij de aan wezigen, in het bijzonder het gemeentebestuur, waarvan tegenwoordig waren burgemeester C. Maarschalk en de wethouders A. G. Boes en M. A. Reinalda, verder de dames van het be stuur van „Kindervoeding", den directeur van den Gem. Geneeskundigen Dienst en dien van den Keuringsdienst alsmede pastoor Roorda. Spr. ging de geschiedenis van St. Vincentius vereeniging na. De oprichting had in 1854 plaats, in welk jaar er 2500 porties werden uitgedeeld. In 1863 onderging de spijskokerij de eerste uitbreiding. Het aantal kookketels werd toen van 2 op 4 gebracht. De samen werking met „Kindervoeding" dateert van 1885. In 1930 kwamen er nog 2 ketels bij en sinds 1934 wordt alles op gas gekookt. De uit breiding der stad en de toeneming van het aantal behoeftigen deed ook het werk der ver eeniging toenemen. In 1890 werden 25000 porties uitgedeeld, ter wijl met een geleidelijke stijging in 1935 een aantal van 257.333 porties werd bereikt. 143.429 porties waren hierbij voor „Kindervoe ding", 27.150 voor de Dagopenluchtschool en 9211 voor de bewaarscholen. De verbouwing waarborgt thans een capa citeit van 2200 porties per dag. De heer van Kessel noemde vervolgens eenige belangrijke gebeurtenissen uit het be staan der kokerij. In 1866 werd tijdens de cholera-epidemie heilzaam werk verricht. In 1914 werden eerst vele militairen gehuisvest en gevoed en later de Belgische vluchtelingen verzorgd. In 1917 werd de kokerij door de gemeente tot centrale keuken gepromoveerd. In 1929 nog. tijdens de periode van felle koude, werd op verzoek van B. en W. aan tallooze minderbe deelden een middagmaal verstrekt gedurende 4 weken. Tenslotte dankte spr. God, die het werk zoo rijk gezegend heeft. De heer van Kessel dankte den edelen welodener, die den bouw mogelijk gemaakt heeft, den architect, den heer Leeu wenberg. den aannemer, den heer A. Philips Jr. en allen, die aan de verbouwing hebben medegewerkt. Met een gelukwensch aan den voorzitter, den heer G. Gussenhoven, en met een heil- wensch voor de St. Vincentiusvereeniging, be sloot spr. zijn rede. De aanwezigen maakten hierop een rond gang door de moderne keukens. MEIJER HAMEL'S REVUE 1936. „Kom je ook 's bijken?" Meijer Hamei's groote succes revue „Kom je ook 's kijken", die met groot succes meer dan 6 maanden voor uitverkochte zalen werd opgevoerd in A'dam (Theater Carré). Den Haag (Scala Theater), Rotterdam (Theater Tivoll). men zal zich de veschillende radio uitzendingen nog wel herinneren, zal op Vrijdag 9. Zaterdag 10 en Zondag 11 Octo ber te 8.15 uur in den Stadsschouwburg wor den opgevoerd. Zooals bekend vervullen de befaamde re- vue-artisten Kees Pruis en Sylvain Poons de hoofdrollen in deze revue. Behalve deze beide .sterren" zullen vele oude bekenden van Meijer Hamei's Revue- Ensemble ook nu weder optreden: Maria Hamel, die van veel komisch talent blijk geeft, Jan Blok, Sophie Kohier, Stanowsky. en Riemke v. d. Voort. Evenals vorige jaren zal Alex Ludowskv weder met zijn ballet medewerken Ook Ta- byana Tamarova zal weer als east optreden De revue „Kom je ook 's kijken?" heeft overal in den lande een uitmuntende pers gehad. fck I/touwseUtiffl.' Vertrouwen. Moeder, zei Wimpje, waar komen de plant jes vandaan? Uit den grond antwoordde moeder prompt. En wie doet ze dan in den grond? wilde Wimpje weten. We leggen zaadjes in de aarde en dan schijnt de zon er op en dan regent het er op en dan komt er een groen puntje uit het zaadje en dat groeit naar boven tot het uit den grond kijkt en dat wordt dan een plantje. En waar komen de bloemen vandaan? Die groeien vanzelf aan het plantje Wimpje peinst ernstig over het wonder der schepping. Ik wou ook zoo'# plantje zegt hij ten- slotte. Des middags brengt moeder een kleine knol mee. Kijk Wimpje hier is een potje aarde. Nu maken wij «r een kuiltje in en daar doen we die knol rn. Nu een beetje water en dan wat aarde om toe te dekken zie je wel? Zoo nu moet het stil blijven staan. Waarom stil blijven staan? vraagt Wimpje. Nu moet er eerst een groen puntje uit dat zaad komen dat heb ik Je toch ver teld? En wanneer komt het plantje nu? Wimpje vindt het klaarblijkelijk een ta melijk onbevredigenden toestand, zoo'n kaal bloempotje waar niets aan te zien is wat heb je daar nu aan! Nu niet meer aankomen vent waar schuwt moeder, anders groeit het niet. Twee dagen lang houdt Wimpje zich aan het verbod. Den derden dag moet hij toch eens even tjes kijken of er al wat te zien is. Voorzichtig wroet hij met z'n vingertje in de aarde. Ha! daar heeft hij de knolnu kijken of er al wat uitkomt Er is nog niets te zien. Teleurgesteld stopt Wimpje de knol weer onder de aarde. Een paar dagen later klikt hij nog eens. Het is heusch of er al een begin van een spruitje zichtbaar wordt Nu zal het plantje wel gauw komen. Telkens weer graaft Wompje de knol op om te zien hoe het verder gaat, en als ein delijk een ziekelijk armetierig plantje te voorschijn komt peutert hij voorzichtig de opgerolde blaadjes los. Nu zullen de bloemen wel gauw komen. Maar de bloemen komen niet en het mis handelde plantje sterft een ontljdigen dood zonder ooit gebloeid te hebben. Tot zoover Wimpje en zijn plantje. Doen wij groote menschen niet heel vaak zóó met onze hoop. ons verlangen en onze liefde, met onze vriendschap en met het re sultaat van onzen arbeid? Wij kunnen niet rustig afwachten. Wij hebben geen vertrouwen en wachten kunnen wij heelemaal niet. Wij willen voort durend tastbare bewijzen, wij willen zien- hoe-het-verder-gaat en wij meenen zoo vaak met de beste bedoelingen het goede resultaat te bespoedigen door onze ontijdige inmen ging, waarmede wij bijna altijd een ave- rechtsch resultaat bereiken. Vooral de voortvarende en actieve onder ons valt het moeilijk zich afzijdig te houden. Zij kunnen niet afwachten. Wat het ook zij dat hun belangstelling op wekt zij moeten er zich mee bemoeien, zij moeten aandringen, aansporen, aanmanen, zij roepen om resultaten, zij verlangen be wijzen en met de edelste bedoelingen be zield. gunnen zij datgene wat groeien moet tijd noch rust om zich te ontwikkelen. Geduld oefenen is moeilijk maar geduld al leen is nog niet eens genoeg! Het is geduld gepaard aan vertrouwen dat bergen weet te verzetten. Alle normale groei gaat langzaam en het welslagen van de groote dingen des levens is voor een niet gering gedeelte te danken aan niets anders dan: geduld en ver trouwen. En daarom: laten wij vertrouwen hebben in onze jonge menschen, laten wij niet da delijk vijandig staan tegenover nieuwe pogin gen en min of meer verrassende uitingen, laten wij vertrouwen hebben in de goede be doelingen van onzen naasten en laten wij een beetje geduld aankweeken om de tast bare blijken hiervan af te wachten. Laten wij onze kinderen voorgaan in ge duld en vertrouwen ook in de kleine levens dingen. Het zal hen later bij het oplossen van belangrijke levenskwesties te stade ko men. AMY GROSKAMP-TEN HAVE. GEREFORMEERDE KERK. De Gereformeerde Kerk heeft besloten de verbouwing van de kosterij van de kerk aan de Ged. Oude Gracht voor onbepaalden tijd uit te stellen wegens de veranderde omstan digheden op financieel gebied, wegens het verlaten van den gouden standaard. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor IJmuider. en de daar onder ressorteerende hu'.ppostkantoren werd gedurende de maand September 1936 inge legd f 68663 37: terugbetaald f 54608.46. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 27970. GEVONDEN VOORWERPEN. (Inlichtingen over gevonden voorwerpen aan het bureau van politie Smedestraat uitsluitend tusschen 11 en 13 uur) Terug te krijgen bij: Handschoenen en ceinturen, kinderarm bandje, heerenhoed, kralen snoer, schilder doos, Politiebureau, Smedestraat, kerkboek, Vogel. Zwaluwstraat 44, autoband met velg Keut, Anthoniestraat 8c., postduif. Kieft, Jan Gijzenkade 208, armbandhorloge. Honig, Preangerstraat 41, hond. Noorderhoven, Crayenesterlaan 45, halsketting, v. d. Berg. v. Nesstraat 77. koffer met inhoud, Berkhout Lange Heerenvest 40. loten. Zandbergen. Ro- zenprieelstraat 11. portemonnaie met inhoud Kendella. Delftstr. 15rd.. portemonnaie met inh., v. d Landen. Dennenstr. 12. portemon naie met inh.. Putman, Rijksstraatweg 86c, rozenkrans in étui, Heerens. Delistr. 96, ro zenkrans, Haye, Koninginneweg 24, rijwiel, Roon, Saenredamstraat 99, rijwlelplaatje, Ha- dersmeet, Sophiastraat 2rdrijwielplaatje, de Rooy, Venneperweg 927 te Nieuw-Vennen, gymn schoenen. Dorsman, v. Hogendorpst'r. 11, schoen. Staal. Uittenboschstraat 12, tasch met inhoud. Leleux. Zijlstr. 12. tasch met in houd, Okkogeus, Nassaulaan 34L. actentasch met. inhoud. Schreionders. Esschilderstr. 3, wagenzeil. Visser, Zuid-Brouwersstraat 34;

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 9