Fransch-Britsche resolutie voor economisch verkeer. vri|er THIJS IJS EN HET KATTENLECER Uit de zeventiende Volkenbondsvergadering WOENSDAG 7 OCTOBER 193fi HAARLEM'S DAGELAB De economische commissie der Assemblee. Nederland en de monetaire overeenkomst der drie mogendheden. Dinsdag zijn in de tweede commissie der Assemblée uitvoerige debatten gehouden over de economische en financieele problemen. De Roemeensche gedelegeerde zeide, dat zijn land bereid is mede te werken aan het be- studeeren van concrete maatregelen, die tot een daadwerkelijke verwerkelijking zouden leiden van de Engelsch-Fransch-Amerikaan- sche verklaring, vooral ten aanzien van de op heffing van contingenteeringen en van de maatregelen tot deviezen-controle. De Nederlandsche gedelegeerde, mr. Van Lanschot, hield vervolgens een redevoering, waarin hij als het standpunt der Nederland sche regeering uiteenzette, dat de monetaire overeenkomst tusschen de drie landen een gunstige zaak is voor zoover daardoor een af schaffing van de tariefmuren mogelijk zal worden. ~De Nederlandsche regeering zou het levendig betreuren, wanneer deze overeen stemming beperkt mocht blijven tot mone taire kwesties en niet gevolgd zou worden door eer. commercieel accoord. Voortgaande verklaarde de Nederlandsche afgevaardigde, dat het systeem van den gou den standaard "net best beantwoordt aan de economische behoeften. Nederland is bereid mede te werken aan het herstel van dit systeem. Zoolang echter de betrekkingen tus schen de internationale valuta's instabiel zul len blijven zal de Nederlandsche regeering haar volledige vrijheid van handelen behou den. Spreker besloot met zijn goedkeuring uit te soreken ten aanzien van het Fransche plan over te gaan tot bestudeering van de kwestie van den toegang tot de grondstoffen. Hij herinnerde er in dit verband aan, dat de pveferentieele tarieven door Nederland verre van gaarne gezien worden. De verdediger van Denemarken, Christiani, sprak eveneens zijn voldoening uit over de monetaire overeenkomst, die de drie mogend heden hebben gesloten en daarbij de ver wachting uitgesproken, dat een verlaging der tolmuren er het gevolg van zal zijn en dat andere landen het door Frankrijk gegeven voorbeeld zullen volgen. De Noor Masseng vestigde de aandacht der commissie op de aspecten der douanebe scherming anders dan door contingenteering en controle van het ruilverkeer, met name die door uitvoerpremies en douanerechten welke eveneens verboden zouden moeten worden. De Belg Van Langenhoven was van op vatting dat een breedopgezette politiek het hooger doel der Engelsch-Fransch-Ameri- kaansche verklaring moet stellen boven an dere egoïstische overwegingen. Tekst der FranschEngelsche resolutie. De delegaties van Frankrijk en Engeland hebben gisteravond bij het einde der debat ten in de commissie voor economische aan gelegenheden den volgenden ontwerp-tekst bij het bureau der commissie ingediend: „De Assemblée met voldoening kennis ne mende van de gemeenschappelijke verklaring der regeering van Frankrijk, de Ver. Staten en Engeland van 26 September en de directe adhaesiebetuigingen daarop van verscheidene staten, Erkennende, dat deze verklaring in over eenstemming is met de aanbevelingen, welke geformuleerd zijn door de oeconomische commissie van den Volkenbond in haar re cente verslag over den tegenwoordigen sta,nd der internationale oeconomische betrekkin- Overwegende dat een overeenstemmende financieele politiek welke beoogt een duur zaam evenwicht te herstellen tusschen de economieën der verschillende landen, hechter grondslagen te vormen voor de stabiliteit der oeconomische betrekkingen en den interna tionalen handel te begunstigen, op doel treffende wijze zou bijdragen tot de consoii- deeving van den vrede, het herstel der inter nationale orde, de ontwikkeling der wereld welvaart en de verbetering van het levenspeil der volken, Bevestigt den algemeenen wensch van an dere leden van den Volkenbond voort te gaan met de verwezenlijking dezer doelstellingen en noodiut alle staten, leden of met-leden van den Volkenbond uit te dien einde hun volledige samenwerking te verleenen en be veelt direct aan de belanghebbende landen als essentieele voorwaarde voor een uiteindelijk succes aan een vastomlijnde actie te organi- seeren om een toepassing te verzekeren van bovengenoemde politiek ter vermindering der buitensporige hinderpalen, wélke den mtei- nationalen handel en het verkeer in den weg zijn eelegd en met name ter opheffing van tegen een zoo vroeg mogelijke tijdstip het te genwoordig regime van contingenteering en controle op het ruüverkeer te verzachten. Engeland. Chamberlain over den inter nationalen economischen en financiëelen toestand. In een op het jaarlijksch banket van bankiers en kooplieden gehouden rede heeft de minister van finan ciën, Neville Chamberlain .naar Reu ter meldt, verklaard, dat de afgeloo- pen twaalf maanden een uitgesproken vooruitgang hadden gebracht in den Britschen uitvoerhandel, als gevolg van den grooteren voorspoed in een aantal landen, die tot de goede klan ten van Engeland behooren. Ofschoon, zoo vervolgde spreker, onze uit gaven voor ons bewapeningsprogram tot dus ver voldoende zijn geweest om het evenwicht in mijn begrootingsramingen te verstoren, hebben zij niet een zoodanigen omvang aan genomen, dat het volume van onzen opbloei er ernstig door is aangetast. Ten aanzien van de aanpassing van den koers van den Franschen franc zelde minister, dat men deze kan vergelijken met het kraken van een ijsveld bij de nadering van het warmere seizoen voor den Poolonderzoeker, wiens schip gedurende vele maanden door het ijs tot stilliggen gedoemd is geweest. Cham berlain voegde hier nog aan toe, dat zich wel nog verschijnselen in den toestand voordoen, die ongerustheid bij ons wekken, doch of schoon niemand met overtuiging kan zeggen, dat de vooruitzichten een tijdperk van duur- zamen vrede doen verwachten, wil daaren tegen ook geen enkel land den vrede versto ren, want niemand kan in vertrouwen geloo- ven dat zelfs de overwinning iets meer zou opleveren dan een ruïne en lijden. De minister sprak vervolgens zijn voldoe ning uit over de afschaffing van bepaalde contingenten en de verlaging van de invoer rechten door Frankrijk, en verklaarde met genoegen te hebben geconstateerd dat de re geeringen van Italië, Zwitserland en Neder land in dezelfde richting werkzaam zijn. Tenslotte, aldus eindigde Chamber lain, zullen wij waarschijnlijk tot den internationalen muntstandaard te- rugkeeren, doch natuurlijk moeten van te voren waarborgen geschapen worden tegen al te heftige fluctuatie in de waarde van het goud ten op zichte van de goederen. Indien wij dit kunnen bewerkstelligen en dit is 'n punt voor nieuwe internationale sa menwerking zie ik geen onover komelijke moeilijkheden om terug te keeren tot een monetair stelsel,, ge baseerd op vrijen ruilhandel en het goud. Dantzig. Protest van Greiser aan Avenol. De president, van den Senaat van Danzig, Greiser, heeft Dinsdag aan den secretaris generaal van den Volkenbond, Avenol, we derom een schrijven gericht Hierin zegt Greiser aldus het D.N.B. pas uit de ochtendbladen vernomen te heb ben, welke besluiten de Volkenbondsraad gisteren met betrekking tot Danzig genomen heeft. De Senaatspresident protesteert er te gen, dat door het houden dér raadszitting op 5 October Danzig a priori in de onmogelijk heid verkeerde zijn standpunt aangaande de agendapunten te bepalen of een delegatie naar Genève af te vaardigen. „De overijlde en eenzijdige methode", al dus het schrijven, „is niet in overeenstem ming met de tot nu toe gevolgde. Evenmin schijnen het rapport en de motie betreffen de de handelingen van de regeering der Vrije stad Danzig in zoodanige termen vervat te zijn, als men tot dusver jegens een staat piacht te bezigen". Finland De nieuwe regeering gevormd. Rijksdagpresident Kallio heeft den presi dent der republiek, Svinhufvud, zijn defini tieve ministerlijst voorgelegd, waarop hoofd zakelijk leden van de Agrarische partij voor komen. De regeeringsoverdracht vindt van daag plaats. De door den president der repu bliek gewenschte burgerlijke coalitieregeering is dus niet tot stand gekomen. De nieuwe regeering zal volgens Reuter slechts op 53 agrarische parlementsleden en zeven leden van de „Vooruitgangspartij" kunnen steunen, terwijl het parlement 200 leden telt. Genève. Ongerustheid over Palestina. In de zesde Volkenbondscommissie, dié voor de politieke vraagstukken, is gisteren een belangwekkend debat over de mandaten gehouden. De Noorsche gedelegeerde Lange toonde zich voldaan over het tot standko- men van het Fransch-Syrische verdrag, doch gaf uiting aan een zekere ongerustheid ten aanzien van de gebeurtenissen in Palestina. Hij stelde voor, dat de mandaatcommissie aan deze kwestie een speciale zitting zou wijden. De Pool Komarnicki zeide. dat zijn land er prijs op stelt, dat de nationale haard stede der Joden in Palestina behouden blijft. Hij sprak de hoop uit, dat de Britsche re geering niet zal overgaan tot stopzetting der immigratie en noemde het noodzakelijk, dat andere uitwegen worden gevonden voor de enorme Joodsche bevolking in Midden- en Oost-Europa. Polen behoudt zich voor, te dezen aanzien voorstellen te doen. De Fransche gedelegeerde. Vienot. ver klaarde de Engelsche moeilijkheden in Pa lestina ten volle te begrijpen. Frankrijk meent door het sluiten van het verdrag met Syrië een compromis te hebben tot stand gebracht tusschen het verlangen naar onaf hankelijkheid der Arabische bevolking en de traditioneele bescherming door Frankrijk der christelijke minderheden. Hongarije. Regeering dient haar ontslag in Het kabinet heeft na een buitengewone zit ting zijn collectief ontslag ingediend. De rijksbestuurder heeft den plaatsvervan- genden minister-president Daranyi voorloopig belast met de waarneming der regeeringsza- ken. Naar wordt medegedeeld, zal in het begin van de volgende week een nieuwe regeering worden gevormd. De kist met het stoffelijk overschot van Goemboes zal in de groote koepelzaal van het parlement op de baar worden geplaatst. De bijzetting zal Zaterdag plaats hebben. Het corps diplomatique heeft 'de regeering zijn deelneming betuigd. Italiaansche vliegtuigen in botsing. Acht man om liet leven gekomen. Het Italiaansche persbureau Stefani meldt, dat bij het vliegveld Ferrare Dinsdag twee bombardementsvliegtuigen van de Italiaan sche luchtvloot tegen elkaar gebotst zijn. Beide toestellen sloegen tegen den grond te pletter. Van de bemanning zijn acht personen om het leven gekomen. HET DUITSCHE SLAGSCHIP „SCHARNHORST" VAN STAPEL GELOOPEN. In tegenwoordigheid van Hitler is Zater dagmiddag te Wilhelmshafen het nieuwe slagschip Scharnhorst" van stapel geloopen. De Rijksminister van oorlog en opperbevel hebber van de weermacht, generaal Von Blomberg, hield daarbij een redevoering, waarin hij zeide: ,De in de laatste jaren voltooide indienststelling van U-booten andere klassen van kleinere oorlogsschepen heeft aan de wereld getoond, dat ook voor onze bewapening ter zee de ketens van Ver sailles verbroken zijn. Doch meer nog dan zijn voorganger is dit machtige schip, dat wij heden aan zijn element overdragen, het trotsche symbool der feitelijke rechtsgelijkheid en der kracht van de oorlogsmarine van het Derde Rijk. Maar tegelijkertijd is het ook een zichtbaar bewijs van onze vredesgezindheid en van onzen wil, ons met anderen te verstaan. Want het slagschip is een resultaat van de Duitsch- Engelsche vlootovereenkomst van Juni 1938, van dat verdrag van den Führer, waarbij aan onze öorlogsmarine de vrijheid van be wapening werd teruggegeven en een vast ver- houdingscijfer ten opzichte van de Britsche vloot werd vastgesteld". INDISCHE ORDONNANTIE TEGEN PRIJS OPDRIJVING. BUITENZORG, 6 Oct. (Aneta). Bij staats blad 504 is afgekondigd de ordonnantie tegen prijsopdrijving van goederen, diensten huren, welke heden te middernacht in wer king treedt. Bij Staatsblad 505 is afgekondigd een re- geeringsverordening, waarbij wordt bepaald, dat de soorten van diensten, ten aanzien waarvan het bepaalde in Staatsblad 504 toe passing kan vinden, door den gouverneur- generaal worden aangewezen. Daarin wordt voorts bepaald, dat door den gouverneur-generaal kan worden vastgesteld, met welk percentage de prijzen dier diensten mogen worden verhoogd. Tenslotte is afgekondigd een gouvernements besluit, waarbij wordt vastgesteld, dat het vervoer van personen of goederen te water wordt aangewezen als een dienst, vallend onder laatstbedoelde regeeringsverordening. De prijzen dier diensten zullen door den direc teur van het departement van economische zaken worden vastgesteld. Voor het inter- gewestelijk verkeer zal dit geschieden door de hoofden van gewestelijk bestuur. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Zoo komt dus alles prachtig op zijn pootjes terecht. De booze hek sen zijn gevangen genomen en de rust keert weer in het dorp, dat niet langer door de betooverde katten geplaagd wordt. De burge meester is, zooals je kunt begrijpen, bijster goed over het moedige gedrag van Thijs te spreken. Hartelijk drukt hij onzen dapperen vriend de hand, ter-wijl hij hem in een mooie toespraak lof toezwaait. „Zoo'n flinke kerel als jij is er in het heele land niet te vinden," eindigt de burgemeester. „Als dank voor je goeden daad zal ik je een geschenk geven, waarmee je je huis gauw kunt bereiken. Geluk er mee, waarde Thijs, en behouden thuiskomst." Sterke aandrang, om de universaliteit van den Volken bond te bereiken. Geen ondersteuning voor Litwinof's anti-Duitsche politiek. Engeland en Frankrijk willen nog maals trachten Duitschland tot internationale samenwerking te brengen. Lester's benoeming tot onder-secretaris generaal van den Volkenbond. Vergeefsche Spaansche protesten tegen de niet-inmengings-politiek. Genève. 3 October 1936. (Van onzen correspondent). De tweede week der Zeventiende Volken bondsvergadering heeft den indruk ver sterkt. dat de Engelsche en Fransche regee ringen thans den vasten wil hebben een nieuwe pognig tot vermindering der inter nationale spanning te ondernemen. Aan de zen wensch ontsproot reeds in de eerste week hun poging, om Italië weder naar Genève terug te brengen door de niet-goedkeuring der geloofsbrieven van de Abessynische dele gatie. De vasthoudendheid van eenige dele gaties aan de Volkenbondsbeginselen, de angst van andere delegaties voor een gevaar lijk precedent, de wensch van anderen, om Italië van Engeland en Frankrijk verwijderd te houden ten einde een herleving van Mus solini's plan voor een Duitsch-Engelsch- Fransch-Itaüaansch Pact te verhoeden, al deze verschillende motieven hebben het En geland en Frankrijk onmogelijk gemaakt den terugkeer van Italië tot het Volkenbonds- werk reeds te verzekeren Eden en Delbos zijn echter niet afgeweken van hun besluit, om een nieuwe conferentie der Locarno-mogendheden. die het uitgangs punt van betere verstandhouding in geheel Europa zal moeten zijn, mogelijk te maken. Italië moge voorloopig niet naar Genève wil len terugkeeren, de kans op Italië's deelne ming aan een nieuwe Locamo-conferentie schijnt door het besluit der Volkenbondsver gadering tot toelating van de Abessynische delegatie niet vernietigd te zijn. Voor de En gelsche en Fransche gedelegeerden was het dus zaak er voor te zorgen, dat de Geneef- sche besprekingen de kans, dat Duitschland aan een Londensche Locarno-conferentie zou willen deelnemen, zoo mogelijk zouden vergrooten. althans niet verkleinen. En hier in zijn Eden en Delbos geslaagd. Bij de besprekingen over de Volkenbonds hervorming is van alle zijden erkend, dat de ernstigste tekortkoming van den Volken bond is. dat de universaliteit ontbreekt. Zoo lang dit gebrek zal blijven bestaan, zal de Volkenbond bij de groote vraagstukken van den dag hetzij tot on vruchtbaren stilstand, hetzij tot mislukking zijner bemoeiingen ver oordeeld zijn. Tal van sprekers wezen dan ook er op, dat het doel van de bereiking van de universaliteit (of van althans een regel matige samenwerking der niet-Volkenbonds- staten met den Volkenbond) zelfs belang rijke offers waard zou zijn. De gedelegeerde van Chili kondigde tenslotte aan, dat zijn regeering een voorstel zal indienen, dat de Volkenbondsraad met alle niet-Volkenbonds staten in gedachtenwisseling zal treden over de vraag, onder welke voorwaarden zij tot toetreding bereid zouden zijn. Slechts Litwinof verzette zich tegen deze strooming. In een felle anti-Duitsche rede, die wel te verontschuldigen was na de on- beheerschte aanvallen, waaraan de Sovjet- regeering te Neurenberg was overgeleverd, doch die de wereld toch niet voorwaarts kon brengen, protesteerde hij tegen de neiging, om door steeds nieuwe concessies te trach ten Duitschland voor terugkeer naar den Volkenbond te winnen. De Duitsche regee ring zou zich daardoor slechts versterkt ge voelen in haar geloof aan de Duitsche on overwinlijkheid, haar aanvalszucht zou er door worden aangewakkerd, meende Litwi nof. Slechts een krachtige taal der Volken bondsstaten, een hechte aaneensluiting ter verdediging tegen een Duitschen aanval, zou den op de Duitsche leiders indruk maken en hen op den duur er toe bewegen zelf weder opneming in den Volkenbond te verzoeken. Ofschoon menig gedelegeerde wellicht niet onontvankelijk was voor Litwinof's betoog, kreeg hij toch van niemand ondersteuning. Het was blijkbaar de wil der Volkenbonds vergadering aan Delbos en Eden nog een kans te geven Duitschland langs een zoet lijntje weder in de volkerengemeenschap te rug te leiden. In dezen zin moet men ook de benoeming van den tegenwoordigen Hoogen Commissaris van den Volkenbond te Dantzig, Lester, tot onder-secretaris-generaal van den Volken bond in de plaats van den in dienst zijner regeering teruggekeerden Spanjaard Azcarate bekijken. Lester, wiens bekwaamheid, moed en onafhankelijkheid boven lof verheven zijn, was nu eenmaal de roode doek geworden, die zich slechts te vertoonen had, om den Senaat van Dantzig tot dolle woede te brengen. Zijn aanwezigheid te Dantzig maakte, dat iederen dag nieuwe geschillen tusschen den Volken bond en den nationaal-socialistischen Senaat van Dantzig (en dus ook Duitschland) zou den kunnen uitbreken. De Volkenbondsraad kon en wilde den man, die op voorbeeldige wijze zijn plicht te Dantzig deed, echter niet ontslaan. De elegante oplossing is nu dank zij het heengaan van Azcarate mogelijk gewor den: Lester is bevorderd tot het hoogste ambt van den Volkenbond op dat van secre taris-generaal na! Hij is dus allerminst door den Volkenbondsraad verloochend, doch zijn verheffing tot het ambt van onder-secretaris generaal maakt toch den weg vrij voor de benoeming van een anderen Hoogen Com missaris. wiens persoonlijkheid minder voortdurend gevaar voor botsingen met Dantzig en Dunitschland zal opleveren. Ten slotte getuigt ook de wijze, waarop de Volkenbondsvergadering de Spaansche protes ten tegen de niet-inmengingspolitiek behan deld heeft, eveneens van den wil van Enge land en Frankrijk, om alles te vermijden wat de verstandhouding met Duitschland en Italië nog meer zou kunnen bemoeilijken. De Spaansche delegatie was naar Genève geko men met de hoop, dat de Volkenbondsverga dering groote aandacht aan de Spaansche zaken zou besteden en dat de Geneefsche dis cussies gevolgd bij de openbaarmaking van 'n Spaansche nota met bijzonderheden over militairen steun van Duitschland, Italië en Portugal aan de generalen, het verzet in ver schillende democratische landen, in Frankrijk vooral, tegen de niet-inmengings-politiek krachtig zouden aanwakkeren. De behande ling van de Abessynische geloofsbrieven had den Spanjaarden natuurlijk een versterking gebracht van de hoop. dat de Volkenbonds vergadering zich niet lijdelijk bij de Engelsch- Fransche niet-inmengings-politiek zou neer leggen. Inderdaad is toch heel veel voor het Spaansche standpunt te zeggen, dat het in strijd met alle gebruiken is door een verbod van wapenleveringen een wettige regeering buiten staat te stellen zich tegen een revo lutionaire beweging uit het eigen land te verdedigen! En het Katholieke lid der Spaan sche delegatie Ossorio y Gallardo, een dei- bekendste juristen van Madrid, had zeker geen ongelijk, toen hij de gelijkstelling eener wettige regeering met rebellen een juridisch onding noemde. En tevens een heel gevaar lijk precedent, vooral voor kleine staten, voor de toekomst! Want de in Spanje aange wende niet-inmengings-politiek is een aan moediging voor buitenlanders, om opstanden tegen een onwelgevallige regeeringsstelsel voor te bereiden! Er is echter geen sprake van geweest, dat de Spaansche kwestie tot onderwerp van breedvoerig debat werd. De protesten van de Spaansche delegatie zijn heel koeltjes met enkele woorden door Delbos afgedaan met de verklaring, dat in het belang van den vrede een gevoelsoffer noodzakelijk was. En de Spaansche nota met preciese gegevens over den militairen steun, die van Duitsche, Ita liaansche en Portugeesche zijden den opstao- digen generalen zou zijn verleend, werd niet door het Volkenbondssecretariaat openbaar gemaakt! Duidelijker kon men aan minister Del Vayo niet te verstaan geven, dat de Vol kenbond in de tegenwoordige omstandigheden nu alles op een verbetering der internatio nale betrekkingen gericht moet zijn, voor zijn klachten geen belangstelling had. Accoord! Ik zal de laatste zijn, om te betreuren, dat men ter wille van den vrede offers brengt. Doch zou het dan niet logischer en nuttiger geweest zijn, indien de Volkenbondsverga dering zich dit ook in haar eerste dagen herinnerd had en ook voor de geloofsbrie-* ven der Abessyniërs geen belangstelling had getoond? B. DE JONG VAN BÉEK EN DONK. Ook Ras Imroe heeft Abessynië verlaten. Met den Britschen consul naar Oeganda vertrokken. Officieel wordt uit Londen medegedeeld, dat Ras Imroe, die met Walde Sadik leider der regeering te Gore was, in gezelschap van den Britschen consul uit de stad is vertrokken. Hij heeft verlof gekregen zich in Oeganda te vestigen, zonder dat men het noodig heeft ge oordeeld hem te doen verklaren, dat hij zich niet meer met politieke actie zal bezig hou den. (Reuter). Bericht Thans naast goudgele ook witte Purol. Dit wrijft onzichtbaar weg en daarom is Purol (wit) zoo bijzonder aangenaam voor de ver zorging van het gelaat. Zelfde prijzen. Doos 30, Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) KAHC PROGRAMMA DONDERDAG 8 OCTOBER HILVERSUM I, 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gram. pl. 11.30—12.00 Gods. half uur. 12.15 KRO-orkest en Gram. pl. 2.00 Hand- werkcursus. 3.00 Gram. pl. 3.153.45 Vrou wenhalfuur. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Handenar beid v. d. jeugd. 5.30 Zang en piano. 6.45 Cau serie over Esperanto. 7.00 Berichten. 7.15 Journ. Weekoverzicht. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Evangelisatie-samen komst mmv. sprekers en het koor „Gode zij ons lied". 9.4511.30 Gram. pl. Hierna: Schriftlezing (Om 9.55 Berichten ANP). HILVERSUM II. 301 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gram. pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. pl. 10.30 Orgelspel. 11.00 Gram. pl. 12.00 Kovacs Lajos' orkest. 2.00 Spel en angst in het kinderleven, couserie. 2.30 Omroeporkest. 4.05 Voor zieken en ouden van dagen. 4.35 Gram. pl.. 4.50 Radiotooneel voor de kinde ren. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Orgelspel. 7.30 Causerie over de a.s. kniples. 7.35 Dansmuziek. 8.00 Be richten ANP. Mededeelingen. 8.10 Concert gebouw-orkest en solist. In de pauze Decla matie. 10.30 Gram. pl. 11.00 Berichten A.N.P. 11.1012.00 Dansmuziek. DROTTWICH. 1500 M. 11.05 Causerie „At home today" 11.2511.50 Gram. pl. 12.10 BBC-Northern orkest en so liste. 1.05 De BBC-Zangers. 1.35—2.20 Dans muziek. 3.35 Sted. Orkest Bournemouth en solist. 5.05 Gram. pl. 5.35 Dansmuziezk. 6.20 Berichten. 6.40 This way out, causerie. 7.00 Het Orchestre Raymonde. 7.50 BBC-Mannen- koor en solisten. 8.20 Van Philips en zijn twee orkesten. 8.50 „Our tradition of Freedom" Causerie. 9.20 Berichten. 9.40 Het Boyd Neel- Orkest. 10.20 Korte kerkdienst. 10.40 Gabaret. 11.4012.20 Dansmuziek. RADIO PARIS. 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 11.20 Omroeporkest. 2.50 en 4.20 Gram. pl. 5.20 Radio-tooneel 7.2. Gram pl. 8.20 Zang en piano. 9.05 Nationaal orkest. 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. KFULEN. 456 M. 5.50 en 11.20 Orkestconcert. 12.35 Hans Bund's orkest. 3.20 Omroeporkest. 4.45 Cello en piano. 5.20 Blaasconcert. 7.30 Hans Bund's orkest. 9.5511.20 Dansmuziek. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Klein-orkest. 1.50 Cabaret. 2.002.20 Gram. pl.. 5.20 Klein-orkest. 6.50 Gram. pl. 8.20 Sym- phonieconcert. 10.2011.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Klein-orkest. 1.302.20, 5.20, 6.35 en 7.35 Gram. pl. 8.20 Omroeporkest. Hierna tot 11.20 Gram. pl. DFT TSrm ANDSENDER. 1571 M. 7.30 Omroeporkest. 8.20 „Oktober", maand overzicht. 9.20 Berichten. 9.50 Viool en piano. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Gram. pl.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6