IBIS SHAG ELKE HUISVROUW SPAART NU GELD Dobbelmann lekker... man! h l/touw scütifft DONDERDAG 8 OCTOBER 1936 HAARLEM'S DAGBLAD '6 Het nationaal huwelijks geschenk. Een Provinciaal Comité gevormd. In een ten Provinciehuize te Haarlem op liitnoodiging van den Commissaris der Konin gin gehouden bijeenkomst heeft zich een Pro vinciaal Comité voor Noord-Holland (buiten Amsterdam i gevormd, met het oog op de aan bieding van een Nationaal huwelijksgeschenk aan Prinses Juliana en Prins Bernhard von Lippe-Biesterfeld Dit Comité is samengesteld uit de volgende heeren: jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hoge- landen te Overveen. voorzitter; mr. S. H. Ve- ning Meinsz, te Aerdenhout, onder-voorzitter; J. A. Fontein te Haarlem, penningmeester; prof. mr. A. Anema te Haarlem; mr. G. C. B. van der Feen de Lille, te Alkmaar; E. Luden, te Hilversum; dr. Henri Polak, te Laren (N.- H.); M. A. Reinalda, te Haarlem; Deken H. C. J. Sondaal, te Haarlem; P. Stapel, te Hoog- parspel; mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, te Haarlem; J. A. E. Verkade, te Zaandam; J. Versteeg Jr. te Monnikendam; C. Wij denes Spaans, te Anna Paulowna. Mr. A. J. Backer, Referendaris ter Provinciale Griffie, is als lid en secretaris aan het Comité toegevoegd. Besloten is de medewerking van de burge meesters in de provincie in te roepen, ten einde, door de vorming hetzij van plaatselijke comité's hetzij van comlté's voor groepen van gemeenten, dan wel op andere wijze, indien hun dit geraden mocht voorkomen, de inge zetenen in de gelegenheid te stellen aan het nationale geschenk bij te dragen. Het bureau van den secretaris is gevestigd ten Gouvernementshuize te Haarlem (Dreef 31dat van den penningmeester ten kantor van de heeren Guépin en Van der Vlugt, Spaarne 56, te Haarlem (gironummer 2292). Bij den penningmeester kunnen ook rechtstreeks bij dragen worden gestort. BADHUIZEN „WITTE KRUIS" HAARLEM. Het aantal genomen baden in de afgeloo- pen maand September was: School- Baden. Badhuis Mannen. Vr.wen. baden.werkl. Tot. Koudenhorn 900 356 127 1383 Leidscheplein 1225 617 536 220 2598 Schotersingel 1284 652 986 231 3152 Hofdijkplein 1316 486 1159 311 3272 V. Egmondstraat 1609 829 1173 550 4161 JUBILEUMFONDS N.Z.H.T.M. Het Jubileumfonds der N. Z. H. T. M. geeft Vrijdag 16 October a.s. een feestavond in de Gem. Concertzaal ter gelegenheid van 40- en 25-jarige ambtsjubilea bij de N. Z. H. T. M. Welwillende medewerking wordt verleend door de N. Z. H.-Muziekcorpsen. directeur de heer R. van 't Hoff. Het gezelschap Willy Der by zal optreden. Het bal staat onder leiding van het Dans instituut W. F. van Wijk: de balmuziek wordt verzorgd door Marinucci's Ensemble. De feestavond in Leiden wordt Vrijdag 30 October gegeven in de Stadsgehoorzaal. VEREENIGING VAN LEERAREN EN ONDERWIJZERS IN DE LICHAMELIJKE OPVOEDING. De afdeeling Haarlem van bovengenoemde vereeniging houdt Zaterdagavond een leden vergadering in restaurant Brinkmann, Groote Markt. De afdeeling Haarlem van bovengenoemde vereemging houdt Zaterdagavond een leden vergadering in restaurant Brinkmann, Groote Markt. Na mededeelingen van het bestuur komen in bespreking: de Lighaluitvoering en be handeling van het. winterprogramma. Na af loop der vergadering houdt de heer J. A. G. van Pagée, lid der afdeeling, een causerie over de Olympische Spelen, waarbij lichtbeelden worden vertoond. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP VRIJDAG 9 OCT. Progr, 1: Hilversum II. Progr. 2: Hilversum I. Progr. 3: 8.05 Parijs Radio. Gymnastiek. 8.20 Gramofoonmuziek. 9.05 Keulen. Tijdsein Nieuwsberichten. Waterstandberichten. 10.10 Deutschlandsender. Kindergarten. 11.20 Pa rijs Radio. Concert olv. Pierre Mangeret 11.50 Causerie voor boeren 12.05 Causerie voor Is raëlieten 12 35 Vervolg concert 1.05 Brussel Vlaamsch. Concert olv. Walter Feron 1.20 Ge sproken dagblad van het NIR 1.30 Concert olv. Paul Doulzier 1.50 Gramofoonmuziek 2.20 Diversen 2 50 Parijs Radio. Gramofoonmu ziek 3.50 Yvonne Save leest een verhaal van Lucien Descaves 4.05 Fr. de Tèramond: L'in- dustrle de la lutherie. 4.20 Kamermuziek d. h Kwartet van Rennes 4.50 London Regional Het Hongaarsch Zigeunerorkest 5 20 Keulen. Programma van Leipzig (Populair concert) 6 20 London Regional Pianorecital door Ce cil Dixon 6.35 Ernesco en zijn Kwintet met Webster Booth 7.20 Leipzig of Diversen. Berichten. 7.30 Tweede dag van de Bruck- nerfeesten 8.50 London Regional Eddie Car roll met zyn orkest 9.20 Droitwich. Weer- en nieuwsberichten 9.40 Brussel Fransch Popu lair concert 10.20 Brussel Vlaamsch. Gespro ken dagblad v. h. NIR 10.30 Weenen. Fritz Wolferl's kwartet 11.30 Klange von der Donau Progr. 4: 8.— Brussel Vlaamsch. Gymnas tiekles 8.20 Tijdsein. Gramofoonmuziek 8.30 Kroniek van den dag 8 40 Gramofoonplaat 8.45 Gesproken dagblad v. h. NTR 9.— Gra mofoonmuziek 9.20 Diversen 10.35 London Regional. Korte Godsdienstoefening 10.50 Tijdsein van Greenwich. Weerbericht 1105 Orgelconcert door Sydney Gustard 11.50 Het Rutland Square en New Victoria Orkest 12.50 Droitwich. Het BBC Dansorkest olv. Henry Hall 1.35 Het Birmingham Strijkorkest olv. J. Hoek 2.25 London Regional. Het BBC dans orkest olv. Idris Lewis 3.05 Pianorecital door Wilfrid Perry 3.35 Gramofoonmuziek 4.20 Droitwich. Het BBC Midland Orkest olv. Les lie Howard 5.35 John Reynders met zijn or kest 6 20 Diversen 6.45 Droitwich. Gramo foonmuziek 7.20 Sir Walford Davies: Music and The ordinary listener 7.50 London Re gional. Het BBC Schotsch Ork. olv. Ian Wyte 8.35 Diversen. 1045 London Regional. Jack Payne met zijn orkest. Progr. 5: 8.00—7.Diversen 7.008.00 Eigen Gramofoonplatenconcert. 1. Een vroo- lijke boel. Groot Orkest. 2. Mijn Holland, Willy Derby. 3. Vaste Verkeering, Willy Dc-rby 4. Als het orgel speelt. Accordeon orkest 5. Geen dag en geen uur. Bob Scholte ö.Omdat ik zooveel van je houd. Jopie Koopman 7. Twee oogen zoo blauw, Willy Derby 8 Wij brengen U. 2 Cavelli's 9. Kinderliedjes, W. Hespes Kin derkoor 10. Draaien, Jopie Koopman en Willy Derby 11. Geen geld en ook geen zorgen. Bob Scholte 12. Als Kobus harmonica speelt. Ac cordeon Orkest 13. Omdat ik zooveel van je hou. Willy Derby 14. Als je voor een dubbel tje geboren bent, L Davids 15 In de petoet Willy Derby 16. Adee, Willy Derby 8.00^—12.00 Diversen. Sunlight Zeep voor10 ets. per dubbel stuk! Dit is een buitenkansje, dat nog niemand ooit heeft J meegemaakt. En bekijkt U het nieuwe stuk eens! Voelt U wel, hoeveel zwaarder het geworden is? Het nieuwe pak geeftU een besparing van 36° o! J Nu is Sunlight Zeep binnen ieders bereik. En. op elke doos blijft de geschenkenbon Koop nog heden Sunlight Zeep, dan weet U zeker, dat U het beste koopt, wat U voor Uw geld kunt krijgen. 13-092 H (Adv. Ingez. Med.) EEN NIEUWE LICHTRECLAME VOOR DEN STADSSCHOUWBURG. Wie 's avonds over het Wilsonsplein gaat, zal getroffen worden door de nieuwe, fleurige lichtreclame, die de heer Deinum voor den stadsschouburg boven den hoofdingang heeft laten aanbrengen. In telkens aan gloeiende groote roode letters wordt den naam van het stuk vermeld, dat 's avonds in het gebouw wordt gespeeld. Onze Stadsschouwburg ziet er dank zij ook de felle belichting van den voorgevel, door schijnwerpers van buiten 's avonds recht feestelijk uit en wij mogen den heer Deinum toewenschen dat deze lichtreclame haar doel zal bereiken en de zaal eiken avond zal volloopen. INZAMELING OUD METAAL. Men schrijft ons: Het bestuur der Vereeniging tot bevorde ring der belangen van T.B.C.-patiënten in Nederland, afdeeling Haarlem en omstreken heeft een comité gevormd, dat de volgende week alle stadswijken huis aan huis zal bellen, wie van u nog In het bezit is van oud koper, tin, lood, capsules of zilverpapier. Huis moeders zoekt u eens in alle hoeken van uw huis. allicht vind u iets, of in vaders oude ge- reedschapkist, dat voor ons groote waarde heeft. Vele kleintjes maken een groote. De op brengst komt ten goede aan hen, die Nazorg verpleging behoeven, in meest uitgebreiden zin. Op voor de lijdende menschheid. Namens het bestuur. Secr. Havikstraat 51 (H.N.) niii'iiiiiiiiiiiiiiiii'iifiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiiiiiiiiiiiiiiP.ii H.D.* VERTELLING Triomf der Traditie. Kermis in BretagneEen beeld van wonderlijke schoonheideen tafereel van voortreffelijk raffinement Bretagne viert kermisDraaimolens gie ren rondcaroussels laten hun sonoor ge fluit hoorenknetterend vliegen pijlen van het hoofd van jut hoog de lucht inknet terend ook. tikken kogeltjes in de schietten ten Het rad van avontuur dendert onophoudelijk in het rondschel-klingend luiden bellen der luchtschommelsdof dreunt de gong slag van een theatertent Het rhythme versnelt in een tempo van prachtige dynamiek en verbluffende vaart orgels draaien tien, twaalf, vijftien schlagers tegelijkertijd, echter in verschillende volgorde aftheater-orkesten spelen, soms valsch uithalend, waarschuwingsmuziekbeelden warrelen dooreenhet is een dolle vaart van geluid, van stemming, van levendigheid en variatie Menschen in schilderachtige, Bretonsche visscherskleeding, die een sfeer van nationaal karakter en oude traditie uitbeeldt, kijken naar paardenspelen, naar goochelaars en too- venaars.kijken naar de aanlokkelijke tin teling van honderden en nog eens honderden, soms in bonte kleurenschakeering aangebrach te lichtpunten. Het is dan ook alles van won derlijke schoonheideen spel van licht en donker van schaduwen, van contrasten, van nuanceseen spel bovendien fantastisch verlicht door de maan, die, naast de sterren, aan den donkerblauwen hemel troont Paul Bontemps kocht aan een der loketten een toegangsbewijs voor het avondfeest. Ook hij had de Bretonsche granietkust en haar havenplaats, zij het voor even, verlaten.... ook hij geraakte in den maalstroom van dolle feestvreugde en verbluffende vaart van ge luiden, die hem het melodieus ruischen der zee voor een wijle deden vergeten. Paul was gekleed in Bretonsche visschers- dracht: hij was visscher, omdat zijn vader en grootvader vissohers waren Opgegroeid tus- schen en met het vissehersvolk had ook hij op gezette tijden, de zeilen van zijn bootje geheschen, om de altijd geheimzinnige zee te bevaren. Hij kende de gemoedelijke rust, de ..CRISISTIJD IS CHRISTUSTIJD". Op Dinsdagavond 13 October zullen de hee ren G. Oversteegen en P. Kool over boven staand onderwerp spreken in de Broederkerk Parklaan 34. VOOR DE PIJP. Kees 17'/, „Rookt IBIS bij voorkeur uit een IBIS-pijp. Bij Uw winkelier verkrijgbaar." (Adv. Ingez. Med.) jiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuy stille intimiteit der visschershuisjes, straatjes en havens, maar hij kende ook de nerveuze beklemming en groeiende angst, die de soms geweldige stormen aan de Noord-Westelijke Fransche kusten konden veroorzaken, waarbij rustige intimiteit onmiddellijk veranderde in verslappende nervositeit. Paul deed zijn werk. hetwelk ook zijn vader en grootvader deden, maar tijdens het varen vooral, kon hij, in de roef van zijn boot, soms uren aan andere dingen dan visschen den kenhetgeen steeds eindigde in een con flict met zijn vader, Paul dacht in dien tijd veel aan Parijs en sprak wel eens over de ro mantische stad, die Parijs voor hem scheen te zijn ..Jongen," zei zijn vader telkens weer. „zet Parijs toch uit je hoofd! Wat weet jij van zoo'n groote stad af en wat moet je daar be ginnen? Doe liever met alle energie je werk hiér. zoodat je dan binnenkort een eigen boot kan koopen en met Irène kan trouwen. Het lieve kind blóóst al als zij je naam hoort. Het zou eeuwig jammer zijn als dit prachtige vis- schersvrouwtje met een ander zou gaan. Het eenige antwoord dat Paul hierop dan altijd gaf was het brommende „U, altijd met Irène!" Paul Bontemps genoot van de feestvreugde. Er was iets van romantiek, van internationale sfeer, vooral wanneer hij voor het geweldige circus „Variété" stond. Hij was Irène reeds tweemaal tegengeko men. Ook zij wilde dus van dit avondfeest ge nieten. Zij had hem met haar vriendelijke grijze oogen, onder aantrekkelijke, donkere wimpers, héél even aangekeken, maar hoewel er een hevige tweestrijd bij hem was. had hij haar bij haar vriendinnen gelaten en was ten slotte weer naar het circus geslenterd. Want hier was het wat hij zocht. Het groote Pa- rijsche circus bracht met tenten en met ar- tisten een grootsteedsche sfeer. Om te begin nen was daar Charmaine. de bekoorlijke en elegant danseuse. Knap-geschminkt. het mooie, ravenzwarte haar in een keurige wrong, voerde zij, in een costuum van fel- schitterend brocaat, op het podium vóór de tent. haar beheerschte danspassen uit. Voorts was er Monsieur le Directeur, die het publiek opmerkzaam maakte op den dans van Ma demoiselle Charmaine. en daarna achtereen volgens den beroemden Franschen clown Pier rot. Monsieur Voila, den sterksten man ter wereld, Mademoiselle Yvonne, de schoone paardrijdster, alsmede Messieurs Rigardin et Sognet, de twee beste luchtacrobaten aan de vliegende trapeze, voorstelde. Paul Bontemps kocht een entreebewijs Hij hield van clownerie, van paardendressuur en van krachttoeren door athleten, maar het was hem thans meer te doen om nogmaals Char maine te zien, de donkere danseuseHij A. N. W. B. populariseert de nieuwe verkeersregels. Brochure zal worden verspreid. Naar aanleiding van de verschijning der ge wijzigde verkeersvoorschriften, heeft de Kon. Ned. Toeristenbond A. N. W. B. aan de com missarissen van politie en aan de districts commandanten van de marechaussee en de rijksveldwacht medegedeeld, voornemens te zijn zeer spoedig een eenvoudige brochure te laten verschijnen, waarin een volledig over zicht van de bestaande en nieuwe verkeers voorschriften. verkeersborden enz. voor alle weggebruikers zal worden gegeven. Deze brochure zal in vele honderdduizenden exemplaren verschijnen en gratis ter beschik king van de politie gesteld worden, ter ver spreiding onder belanghebbenden. In de afgeloopen jaren heeft de A. N. W B reeds eenige malen met veel succes dergelijke brochures door bemiddeling van de politie, de pers, de scholen enz. doen verspreiden, te verwachten is. dat door deze nieuw actie van den toeristenbond de nieuwe voorschriften in korten tijd de algemeene bekendheid zullen verkrijgen, welke voor een veilig verkeer ge- wenscht is. TOONEELVEREENIGÏNG „POSTAAL GENOEGEN". De Tooneelvereeniging „Postaal Genoegen" geeft Zaterdag 10 October in gebouw St Bavo, Smedestraat, een openbare uitvoering met bal, met medewerking van Haarlem's Dansorkest, leider de heer B. J. Stoete. Opgevoerd wordt de klucht „Kitty jokt nooit", door Ad. Pool. ALLIANCE FRANcAISE. Op Woensdag 14 October zal de heer André Demalson voor de afdeeling Haarlem van de Alliance Franqaise een lezing houden, over het onderwerp: „Dans 1' intimité des bêtes qu'on appelle sauvages". De bijeenkomst heeft plaats ln restaurant „De Kroon". VIJFDE WINTERCURSUS VOOR KAPPERS. Woensdag is de vijfde win tercursus van den Nederlandschen Bond van Kapperspersoneel. welke, in het gebouw Olympia gehouden wordt, geopend. In zijn openingswoord bracht de voorzitter hulde aan den directeur van de vakschool, den heer Meeuwig te Bloemendaal. Daarna was het woord aan den secretaris van de Eerste Nederlandsche Vereeniging tot Stich ting van Vakscholen in het kappersbedrijf, den heer Nieuwenhuis. Deze wees op het stijgend aantal leerlin gen van dezen wintercursus, welk verschijn sel gepaard gaat aan een stijgend peil van de cursussen zelf. De moderne kapperstechniek is ver gevorderd en er is vrijwel geen clientèle meer, die niet de hoogste eischen stelt. Alom is dan ook, volgens den heer Nieuwen huis, een streven merkbaar onder de jongeren, om zich groote vakbekwaamheid eigen te maken, omdat zij voelen dat dit de eenige werkelijke goede basis is voor het op bouwen van een bestaan. De directeur van de vakschool, de heer Meeuwig, sprak hierop nog enkele woorden. Hij deelde mede, dat hij in den afgeloopen zomer een onderzoek heeft ingesteld naar de bestaansmogelijkheid, die er is voor goed en voor slecht onderlegde kappers. Het is mij aldus de heer Meeuwig, gebleken, dat veelal les woerdt ontvangen van onvoldoende ge> schoolde krachten, wat zich dan natuurlijk later wreekt. De slecht onderlegden moeten dan veelal hun gebrek aan vaardigheid com- penseeren door buitengewoon lage prijzen, doch dit is natuurlijk voor het kappersbedrijf geen voordeel, en bovendien voor henzelf zei' den een bevredigende oplossing. Vervolgens werd aan de aanwezigen een demonstratie gegeven van wat in den komen den winter op den cursus behandeld zal wor den. Voor deze demonstratie bestond groote belangstelling. zag het geheele programma, maar droomde dien nacht alléén van een circus, waarin niets anders dan danspassen werden uitgevoerd door een donkere, bekoorlijke vrouwDroip- men? Neen, hij droomde niet, maar was klaar wakker en stond 's ochtends vroeg, met een ondefinieerbaar gevoel op. Hij at vier brood jes, maar het ging er niet mee weg. Dat was het dus niet Al héél vroeg ging hij op stap. Hij liet boot. haven en zee in den steek en toog naar het circus, dat hij langs een omweg kon bereiken zóó, dat hij weldra midden in het kampement stond. Hij zag vier, vijf woonwagens en koos den mooisten en grootsten wagen uit om eenige inlichtingen te verkrijgen. Op het trapje van den wagen zat een lenig, donker meisje. Haar gelaat had een vreemde uitdruk king. al viel het hem op. dat het gezicht toch ook iets bekends had. alsof hij het reeds eer der moest hebben gezien. Het zwarte haar was slordig opgemaakt.Hij vroeg haar den Circus-directeur te mogen spreken Het meisje keek op; zij was druk bezig met aardappelen schillen, en plompte een ge schilden aardappel, met geweldige handigheid in een emmer met water, welke naast haar stond, zoodat het water hoog op spatte Voila" zei ze bits, en wees naar een man, die zich buiten stond te wasschen „Ah, mon cher ami," zei de directeur van Circus „Variété" reeds, „Wat is er van Uw dienst?" Paul was heel kort, „Ik wil Mademoiselle Charmaine spreken!" zei hij kort. „Ah, mon cher ami," repliceerde monsieur le directeur, .Voila"; hij wees naar het meisje, daar bij den woonwagen dat juist van het trapje sprong en wat schillen uit haar schort deed Het duizelde Paul. Onmiddellijk verdween dat zonderlinge ondefinieerbaar gevoel ge heel. Moest dat meisje die bekoorlijke dan seuse voorstellen? Hij dacht een oogenblik na.dan nam hij een besluit.stopte een pijp tabak en draaide zich op zijn hakken om Paul Bontemps kocht dien avond twee toe gangsbewijzen voor het avondfeest. Opnieuw gierden de draaimolens rond, opnieuw waren er klanken van orgels en orkesten door elkaar, terwijl dit alles fel verlicht werd door elec- trische gloeilampen van wonderlijke kleuren, om van de maan maar niet te spreken Twee menschen in Bretonsche kleederdracht waren in dezen stroom van dolle feestvreugde opeenomen. Paul keek In Irene's prachtige grijze ooeen en kuste haar Tradities triom feerden opnieuw ELDERT VAN ELK. Wat zal „hij"ervan zeggen? Wat zal „hij" ervan zeggen? Ziedaar een vraag, die driekwart van de vrouwen voortdurend stellen. En het overige kwart, dat zoogenaamd te zelfstandig is om die vraag te stellen.houdt er zich stilletjes mee bezig!! Als de mannen eens wisten, hoe wij vrouwen aan hun oordeel hangenhoe wij vaak hunkeren naar een waardeerend woord of een klein blijk van belangstelling! Vooral waar het om ons uiterlijk gaat zijn we overgevoelig voor een blijk van waar deer ing. IJdelheid? Behaagzucht? Misschien. Maar echt vrouwelijk is het in ieder geval. .Hij" is meestal conservatief van opvatting d.w.z. bijna iedere man is conservatief van opvatting waar het zijn vrouw, zijn dochters of zijn zusters betreft. Al wat opzichtig, modieus of opvallend is, acht hij goed voor andere vrouwen. Hij vindt het heel-aardig-om-te-zien, zoo langzijn eigen vrouw zich er niet aan bezondigt. En zooals de groote mannen zijn zoo zijn de kleine jongens. Iedere moeder van jongens heeft wel eens moeten hooren: hè toe mams zet nou niet dat rare ding op! of: ajakkes. ga je met dat gekke ding uit. En tien tegen één dat het dan altijd een kleeding stuk of een hoofddeksel is waarmede moeder de vrouw zich juist zoo bijzonder ele gant, zoo modieus en mondain gevoelde! Al wat buitennissig en uitmiddelpuntig is wekt onmiddellijk den afkeer op van de hee ren der schepping. De gewone hoed de sobere mantel de onopvallende japon, dat is de tooi waarmede ,hij" ons het liefste ziet. Een handig man maakte zijn vrouw eens het volgende fijngekozen compliment: je per soonlijkheid, zoo zei hij, is zoo belangrijk voor mij, dat ik niet wil dat je kleeding de aan dacht daarvan teveel afleidt. Daarna droeg zij nog slechts het allereenvoudigste. (Maar ook dat kanpeperduur zijn!!). Als er één ding is waaraan iedere man. oud of jong, een geweldigen hekel heeft, dan is het wel het zich in het publiek vertoonen naast een „opgedirkte" vrouw, al beweert me vrouw dan ook honderdmaal, dat zij elegant en volgens de laatste mode gekleed is. Het verschil tusschen elegant en opgedirkt is een van de begrippen waarover een man het met zijn eigen vrouw zelden of nooit eens wordt. Mannen hebben geen verstand van vrouwen- kleeren ziedaar een geliefkoosd gezegde van ons vrouwen. Tot op zekere hoogte is dat waar en dat is maar gelukkig ook. (Verbeeldt U eens, dat het anders was!!) Er bestaan geen mannen die zeggen; lieverd, trek-vanavond-die-rose-japon-met-de-zilveren -loovertjes-aan Hoogstens zeggen zij; Doe-dat-ding-van- laatst-maar-aanWat-was-het-ook-weer Toch zijn mannen niet onverschillig waar het vrouwenkleeding betreft: zij missen ech ter den zin voor het détail en zij kunnen vol strekt niet zeggen, waarom zij het eene ding aardig vinden en het andere afschuwelijk. Welke vrouwt kent niet het teleurstellende gevoel na een opmerking als deze: O, is dat wat nieuws, ik dacht, dat ik het al eerder ge zien had. Het schijnt helaas, dat het eenige wat een man opmerkt, altijd iets moet zijn wat niet in orde is: een missende knoop, een gesleten zool, een niet meer brandhelder kraagje of iets dergelijks! De meeste mannen gaan graag uit met een goedgekleede, elegante vrouw, maar o wee wanneer élegance dreigt te ontaarden in op zichtigheid. Dan is Holland in last! Er is weinig, waar de doorsnee man zoo'n hekel aan heeft, als aan overdadigen opschik enkleeren die er goedkoop uitzien. Goed koop mag het zeker zijnals het er maar niet naar uitziet. Verbeeldt U niet dat er behalve de vak man dan één man is, die meer dan een vluchtige gedachte geeft aan vrouwenkleeren. Een man ziet de vrouwenkleeding als en semble en krijgt hiervan een gezamenlijken indruk, die hem al of niet prettig aandoet. De les, die hieruit te trekken valt is: ver zorgt niet alleen uw kleeding, doch ook uw kapsel, uw schoeisel, uw houding en uw glim lach! „Hij" zal er U dankbaar voor zijn. AMY GROSKAMP—TEN HAVE. De herberekening der pensioenen. Uit betrouwbare bron wordt gemeld, dat de regeering ten opzichte van de maatregelen tot verlaging van de publieke uitgaven, met inbegrip van het aanhangige wetsontwerp tot herberekening van de pensioenen, haar stand punt in verband met de gewijzigde monetaire politiek nog niet heeft bepaald, doch de ont wikkeling van den toestand wenscht af te wachten. DE SPOORWEGWERKEN GEGUND. De N.V. Holl. IJ. S. M. te Utrecht heeft het maken van een voetgangerstunnel met toe gangen en een pompgebouwtje op het empla cement te Bloemendaal, gegund aan den heer J. G. Steensma, aannemer te Lemmer, voor een bedrag van f 27750. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. De eerstvolgende zitting der Kamer zal plaats hebben op Dinsdag 3 Novembei 1936 des namiddags te 8 uur in het gebouw Nas- sauplein 4—6, Haarlem. HERMAN HEIJERMANS SPEELT „ALLERZIELEN'. De tooneelvereeniging „Herman Heijer- mans" geeft in samenwerking met de Ned. Vereen, van Spoor- en Tramwegpersoneel, op Zaterdag 10 October in de Tuinzaal van het Concertgebouw een voorstelling van „Aller zielen". HAARLEM'S POSTAAL MANNENKOOR. Haarlem's Postaal Mannenkoor viert 21 December a.s. ziin eerste lustrum. Ter ge legenheid hiervan zal 20 December een Jubi leumconcert worden gegeven in de groote Gem. Concertzaal.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10