De burgeroorlog in Spanje. Thijs IJs krijgt een huisgenoot Waarom zonder Titulescu? Ruwe handen V R IT D A G 90CTOEEÜ 1936 HAAELE M'S D A G B LAD Opstandelingen bezetten verbindingswegen met Madrid. Bommen en pamfletten op Madrid, In den afgeloopen nacht om een uur heeft de zender te La Coruna het communiqué der noordelijke legers bekend gemaakt. Dit meldt: Aan het front van Guadalajara hebben de opstandelingen Siguenza bezet.. Aan het front van Avila is Naval Peral ingenomen, evenals San Martin de Val de Iglesias en Sotillo de la Aaraaa. In Asturië, aan het front van Bilbao rukken de opstandelingen op. Naval Peral werd bezet in den loop van den morgen. Het vormde het laatste punt voor weerstand van de regeeringstroepen in dezen sector, terwijl het tevens een proviandeeringscentrum van den eersten rang voor Madrid was. Zoodra de opstandelingen Naval Peral waren binnen gerukt heeft de regering te Madrid, die zich rekenschap gaf van het belang van deze plaats last gegeven tot een tegenaanval. Deze werd echter afgeslagen. Een infanteriekorporaal voerde bij dien tegenaanval het bevel. Bij de verovering van San Martin in de Val de Iglesias hebben de opstandelingen zich meester gemaakt van een belangrijke hoe veelheid oorlogsmateriaal, waaronder 10 stuk ken geschut, een munitietrein en 1500 grana ten. Voordat zij terugweken hebben de re geeringstroepen nog een seminarium in brand gestoken, waar zij een munitiedepot hadden gevormd. Bij den strijd om de dorpen Sotillo en La Adrada verloren de regeeringstroepen talrijke dooden, die zij op het slagveld achter lieten. Verder wordt per radio nog bekend ge maakt, dat alle verbindingswegen van Madrid met het Zuiden en Westen volkomen door de opstandelingen zijn bezet over een lengte van 50 K.M. De spoorweg van Madrid naar Valen cia is door de luchtmacht gebombardeerd en over een grooten afstand vernield. Ook het station van Aranjuez is met succes" gebom bardeerd. Antonio Primo de Rivera voor het gerecht. Per radio wordt vervolgens nog bekend gemaakt, dat, volgens een van den zender van Alicante opge- vangen bericht, de leider van den Spaanschen Phalanx, Antonio Primo de Rivera, die op het oogenblik te Alicante gevangen zit, binnen zeer korten tijd voor een volksrechtbank zal verschijnen. Pamfletten en bommen boven Madrid. De radiochib te Teneriffe maakt bekend, dat ruim 50.000 proclamaties boven Madrid zijn neergeworpen, waarin de regeering en de bevolking worden uitgenoodigd zich over te geven. Voorts is een bom neergekomen op een fabriek van wapentuig, die in brand vloog. Verscheidene vrouwen wei-den gewond. Twee torpedojagers hebben verder Motrico in As turië met. bommen bestookt. In Galicië is een regeeringscolonne afgeslagen, hetgeen de rechtschen in staat zal stellen vlug naar Ovie- do op te trekken. Ook Malaga werd gebombardeerd. Aftreden van Caballero geëischt. Radio Sevllla deelt volgens Reuter mede, dat her blad „Fudo Obrero" dat te Madrid ver schijnt, geëischt heeft, dat de regeering Largo Caballero aftreedt. Verder stelt het blad voor de militaire leiders die verantwoordelijk zijn voor het verlies van Toledo ter dood te veroor- deelen. Regeering meldt „successen" bij Oviedo en in Aragon. Het volgende communiqué werd gisteravond doo1* de regeeringstroepen verspreid: „De regeeringstroepen maken zich succes sievelijk van verschillende sectoren te Oviedo meester. Een groot aantal nationalisten zijn naar onze gelederen overgeloopen. Aan het front van Aragon heeft een sterke colonne opstandelingen een aanval onderno men in den sector Barbastro. Zij werden even wel tot den aftocht gedwongen, met achter lating van 400 dooden, 120 gevangenen en een belangrijke hoeveelheid oorlogsmateriaal. Aan het centrale front hebben onze batte rijen in de Somosierra eenige uren achtereen vijandelijke concentraties gebombardeerd, zoodat deze moesten terugtrekken. Onze troepen blijven in den sector van Naval Peral voortdurend druk op den vijand uitoefenen". den weg naar de overwinning, de eer en de verzoening". (Reuter.) Oostenrijk. Het conflict in den Heimat- schutz bijgelegd? Van regeeringszijde wordt medegedeeld, dat de besprekingen tusschen de regeering en den Heimatschutz vandaag zullen ein digen. Het schijnt wel. dat de groote lijnen van een compromis, waarvan de juiste inhoud geheim wordt gehouden, vastgesteld zijn, en dat de federale conferentie van den Heimat schutz. die vanmiddag te Weenen bijeenge roepen is, tot taak zal hebben, dit te ratifi- ceeren. België. Genève. China en Letland tot niet- permanente Raadsleden gekozen. In de zitting van de Assemblée van Don derdag werden China en Letland, met onder scheidenlijk 51 en 49 stemmen tot niet-perma- nente leden van den raad gekozen, welks aan tal hiermede op 15 is gebracht. De Assemblée nam vervolgens het voorstel van haar bureau aan een algemeene commis sie in het leven te roepen, welke belast wordt met het indienen van voorstellen betrekking hebbend op het pact en andere ermede ver band houdende kwesties. Frankrijk. Huiszoekingen bij de Fransch Sociale Partij. Er zijn huiszoekingen gedaan ten huize van kolonel de la Rocque te Parijs, zoomede ten huize van den vlieger Mermoz, die lid is van het comité der Fransche Sociale Partij, voorts in de voornaamste verenigingslokalen (de redactie van het blad Flambeau in den vroe- geren zetel van de Croix de Feu en in het ge bouw van de Fransche Sociale Partij). Ver scheidene documenten werden in beslag ge nomen. Tegenover de pers heef t De la Rocque in bijzijn van Mermoz en andere vrienden geprotesteerd tegen de maatregelen der po litie. Hij heeft er bij zijn aanhangers op aan- gedongen de kalmte te bewaren. „Wij zij op Toenadering tusschen Rex en de Vlaamsch-Nationalisten. Naar Reuter uit Brussel meldt is na een gis teren gehouden vergadering van Rexisten en Viaamsche-natio'rïalisten een communiqué uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat de be sprekingen hebben doen constateeren, dat een gemeenschappelijk programma bestaat, vol doende ruim om samen te werken vooral te gen het communisme. Men hoopt een toenadering tot stand te brengen, welke van groot belang kan zijn. In politieke kringen gelooft men, dat deze coa litie ook andere rechts-Vlaamsche groepen en links-liberalen tot zich zal trekken, reeds zijn stappen in deze richting gedaan. Rex heeft 20 zetels in de Kamer en de Vlaamsch nationalisten 18. China. Tsjang Kai Sjek en ambassa deur Kawagoe voeren besprekingen. De Japansche ambassadeur Kawagoe en maarschalk Tsjang Kai Sjek hebben Don derdag volgens den correspondent te Nan king van het Japansche bla'd Asahi Sjimbun een openhartige gedachtenwisseling gehad. De correspondent meldt, dat Kawagoe den nadruk heeft gelegd op de herziening der Chineesch-Japansche betrekkingen ten be hoeve van den vrede in Oost-Azië en Tsang Kai Sjek heeft verzocht de houding tegen over de Japansche voorstellen te verduide lijken, o.m. ter zake van de onderdrukking der anti-Japansche agitatie en het tegen Ja pan gerichte verzet in China, de stabilisatie van Noord-China ten einde de betrekkingen tusschen China, Mandsjoekwo en Japan met elkander in overeenstemming te brengen, gemeenschappelijke maatregelen om den communistischen invloed tegen te gaan. zoo mede ter zake van een Chineesch-Japansche economische samenwerking. De correspon dent verneemt, dat Tsjang Kai Sjek de voor-' stellen van Kawagoe in ernstige overweging heeft genomen en Kawagoe de verzekering heeft gegëven, dat hij een herziening der Chineesch-Japansche betrekkingen door mid del van diplomatieke onderhandelingen wenscht. Tsang Kai Sjek heeft er Kawagoe aan her innerd, dat het probleem Noord-Chlna de Chineesche gevoelens stimuleert. Hij vroeg de Japansche regeering de positie van de re geering van Nanking te waardeeren en voor zorgen te nemen bij haar houding de Chi neesch-Japansche betrekkingen te herzien. Nieuwe rechters voor het Permanente Hof te Den Haag. De Zweed Hammerskjoed en den Amerikaan Hudson gekozen. De Volkenbond heeft twee nieuwe leden voor het Permanente Hof van Internationale Justitie te 's Gravenhage gekozen, ter ver vanging van den overleden professor Schuecking en den afgetreden Amerikaan- schen oud-minister Kellogg. Gekozen werden den Zweed Ake Hammarskjoeld en den Amerikaanschen professor in het volkenrecht Manley Hudson. Voorts is benoemd tot rechter de Chinees Tsjeng Tien Hsi. Ake Hammarskjoeld werd in 1893 geboren als zoon van den gouverneur van de pro vincie Upsala in Zweden. Hij studeerde aan de universiteit van Upsala in de rechten. Na eenigen tijd in Genève te hebben gefungeerd als secretaris van de ju ridische commissie van den Volkenbond werd de heer Hammarskjoeld op 3 Februari 1922 voor den tijd van zes jaar benoemd tot grif fier van het Permanente Hof van Interna tionale Justitie, in welke functie hij nadier. werd herbenoemd en thans nog werkzaam is. Voorts is de heer Hammarskjoeld, die o.m. bekendrheid heeft verworven als schrijver van artikelen in juridische tijdschriften, lid van het instituut voor internationaal recht. Hij is commandeur in de orde van Oranje Nassau. Labour en de bewapening. LONDEN, 7 October. (Van onzen correspondent). De opvattingen van de leiders der Labour- partij in Engeland over nationale bewape ning zijn van groot belang, omdat deze partij eventueel de plaatsvervangers moet verschaffen voor de mannen, die thans de nationale regeering vormen. Ze heeft op het oogenblik weinig kans en ook voor de naaste toekomst weinig kans tot die taak te worden geroèpen. In tijden van gevaarlijke internationale spanning heeft het Engelsche volk veelal voor zijn bescherming en zijn be houd uitgezien naar de Tories. Er is nu een nationale regeering. maar haar karakter is Conservatief en er kan geen twijfel aan be staan, dat een meerderheid in het land (en zoo niet een rekenkunstige meerderheid dan toch de sterkste politieke macht in het land) hiermee gelukkig is bij het donkere inter nationale uitzicht. Niettemin moet men reke ning houden met de ongedurigheid van politieke omstandigheden, nationaal zoowel als internationaal, die veranderlijk zijn als April-luchten en dus ook met de mogelijk heid dat Labour hier in een nabije of min der nabije toekomst veel meer te zeggen zal hebben in het landsbestuur dan thans het geval is. De conferentie van de Labour-partij in Edinburg is dientengevolge met groote be langstelling gevolgd en in het bijzonder haar opvattingen over de nationale bewapening kregen ruim aandacht. Aan conservatieven kant was reeds tevoren plaagziek opgemerkt, dat de tegenpartij hier in een lastig parket zat en werd betoogd, dat zij niet anders kon doen dan de bewapeningspolitiek der re geering steunen. Aangezien de bewapenings politiek werd voorgeschreven door den inter nationalen toestand, zoo betoogden de pla gerig berispende Tories, mocht worden ver wacht, dat Labour haar verzet tegen de buitenlandsche politiek der regeering ook zou moeten prijsgeven. Dat Labour zeer zeker in een lastig parket zit bleek maar al te duidelijk op de confe rentie, waar men zonder opvallend succes be proefde zich er uit te redden. De bewapenings kwestie heeft de partij verdeeld en ze moest in de bewoordingen van de motie, waarin ze haar standpunt aangaf, hevig schipperen om de heerschende verdeeldheid niet al te zeer in het licht te stellen. Er bestaat geen verdeeldheid van inzicht over de regeerings- politiek. Deze wordt eensgezind als jammer lijk veroordeeld; en aan Baldwin en zijn hel pers wordt een flink deel van de schuld aan den gevaarlijken internationalen toe stand gegeven'. Maar; nu die toestand een maal zoo dreigend isyrinüdigén vele leidende, mannen in de partij,"die ongerust zijn over de aanmatigende machtsontplooiing der dic tators. een politiek van verhoogde bewape ning als middel om de democratieën van West Europa te beveiligen tegen deze ontstel lende bedreiging. Hoe zeer de verhoogde be wapening in strijd is mét hun lang gekoester de beginselen en hun geweten sart, zij erken nen dat zij, indien het landsbestuur in hun handen was, onder de omstandigheden van den tijd zich gedwongen zouden zien de strijdmacht uit te breiden. De motie, die ten slotte werd goedgekeurd, kwam aan deze in zichten geheel tegemoet. En de%verzetsfunctie van de partij kwam uit in de veroordeelin; van de buitenlandsche 'politiek der regeering, in de weigering zich in. te laten met bewape ning, die niet gebaseerd was op het stelsel van collectieve veiligheid, onder den Volken bond en in het uitgesproken voornemen critiek te blijven uitoefenen op het bewape ningsprogram der regeering. A. K. van R. Doos 30-60d Bij Apoih^n Drogisten (Adv. Inqez. Med ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Buiten is het plotseling ijskoud geworden, zoodat in alle huizen de kachels aangestoken worden. Het duurt niet lang of het begint te sneeuwen; heele wolken van vlokken dalen op de aarde neer. De men- schen zitten kleumerig bij het haardvuur en vinden het weer alles behalve aangenaam. Maar Thijs komt nu pas goed in zijn element en dat is begrijpelijk, want hij is van jongs-af-aan met de sneeuw ver trouwd geweest. Thijs staat voor het raam en kijkt verlangen' -*ar buiten. Duitsche strooming in Roemenië neemt sterk toe. Oud-minisfer is van oordeel, dat de revisie de ontevredenheid in het Donaubekken nog zou doen toenemen. Titulescu heeft een prachtige streek uitgezocht om tot rust te komen van zijn drukke werkzaamheden. In een idyllisch omgeving ergens in Zuid- Frankrijk op zijn verzoek verzwijg ik de juiste plaats maakt hij' da gelijks lange wandelingen en laat zich in de zon bruinbranden, ver van alle politiek. En om hem aan het praten te krijgen moest ik mee op de wandeling een tocht van bijna vijf uur door het schoone Fransche land schap En in dien tijd heb ik hem ook als mensch leeren kennen, en niet alleen als den steeds bezigen staats man. Titulescu. De zon scheen fel. het was heet, maar Ti tulescu droeg een overjas en scheen niet de minste last van de hitte te hebben Hij is een groot vriend van de pers, jour nalisten worden in zijn huis in Boekarest steeds gaarne door hem ontvangen, maar thans ,.Ik leef hier korten tijd als een kluize naar. zelfs teruggetrokken van mijn vrien den". zegt hij lachend. „Maar nu u er bent is u welkom, alleen: houd mijn verblijfplaats alstublieft stil!" Tweemaal was Titulescu voorzitter van de Volkenbondsverga dering, en in 1935 was hij niet slechts president van de Balkan, doch ook van de Kleine Entente. De Roemeensche „IJzeren Garde", de landelijke fascistenorga nisatie, wier leden voor enkele jaren den premier Duca vermoordden, heeft ook hem op haar doodenlijst staan. Hij is een vlot spreker, humoristisch ook, hetgeen maar van weinig staatslieden ge zegd-kan Worden. Zijn uiterlijk is zeer Mon- goolsbh, hij kan zijn gezicht in "haast clow neske plooien, trekken, vooral als hij na denkt. Dan zijn zijn wenkbrauwen hoog op getrokken, rimpels doorploegen zijn voor hoofd. de oogen zijn groot en rond en de mond tot een kleine, rood-e o samengetrok ken. „De vergelijking is een beetje gewaagd, maar toch kenschetsend. Daarom gebruik ik haar onder voorbehoud, Europa gelijkt te genwoordig -een koortspatiënt. Temperatuurs verhooging, bedenkelijke storingen in de or ganen Er was, langen tijd geleden reeds weer, het einde van den wereldoorlog. De mensch- heid herademde, eindelijk zou er voor goed vrede zijn Inmiddels is wel. gebleken dat dit een misrekening is geweest. Er zijn weer oor logen gevoerd en ook de koortspatiënt Europa drijft naar een crisis In een ziekteproces kunnen crises een gunstige wending aankon digen. In het ziekteproces van Europa zal de crisis echter doodelijk zijn. De patiënt is reeds verzwakt hij kan weinig meer ver* dragen. Er zijn lieden, die een operatie voorstéllen als het eenige redmiddel. Die operatie zou dan een revisie van de vredesverdragen moe ten 'zijn. Het middel is erger dan de kwaal. Twee landen zouden er in hoofdzaak door geholpen worden een groot aantal andere echter onder nog hef tiger ziekteverzchijnselen gaan lijden. Revisie kan niet helpen de on tevredenheid zou er slechts door ver groot worden. Toch vindt er in Euro pa een langzame revisie plaats. Eén der vredesverdragen, dat van Ver sailles, is practisch gesproken buiten werking gesteld. En de oorlog heeft ernstig gedreigd. Hij is nog voorko men. ieder hoopt voor goed. Maar in de laatste jaren zijn reeds vele hoop volle verwachtingen onjuist geble ken Europa vormt een geheel. Europa bestaat niet uit diverse zelfstan dige. onafhankelijk van elkaar werkende or ganismen. die men staten noemt. Ons we relddeel is als het menschelijk lichaam, geen- onderdeel is onafhankelijk van het andere. Toch handelt men alsof dit wel het geval ware. Ieder land bouwt hooge tariefmuren, streeft naar autarkie een funest drijven, waarvan het eenige resultaat een toenemen- heeft men hem zonder meer medegedeeld dat hij ontslagen was. Roemenië bezit een groote strategische be- teekenis, vooral door zijn oliebronnen. Frank rijk heeft het steeds als een der belangrijk ste schakels in zijn verdragensysteem be schouwd. Doch in de laatste jaren is er in Duitschland veel veranderd. Het Derde Rijk is een militaire, machtsfactor van beteekenis geworden, en petroleum is voor een modern leger onotbeerlijk. Duitschland zou de vriendschap van Roe menië zeer op prijs stellen. En Roemenië zelf? Een aantal overwegingen van Roemeen sche politici geven hierop het antwoord. Ten eerste, zeggen zij. is er een groote Duitsche minderheid in Roemenië. Zij heb ben ook het Roemeensche fascisme nieuwe bloei gebracht. Thans zijn er vier sterke fas cistische partijen in Roemenië. Zij houden het. oog op Duitschland gericht en hebben een afschuw van Frankrijk Ten tweede is Duitschland onze voornaamste afnemer van granen e.d. Ten derde: wat zal Frankrijk kunnen doen als Hongarije ons aanvalt? De afstand is zeer groot. Duitschland ligt dich terbij. en waarom zou het ons niet helpen? Het doet er een goede ruil door! En dan nog dit: de Roemeensche koning is van Duitsche afkomst en men mompelt, dat hij groote sympathie voor Duitschland koestert. De nieuwe kabinetsformatie vond plaats in Sinaia, juist toen koning Carol er vertoefde. En Titulescu was een tegenstander van Duitschland. Om deze redenen vraagt men zich op den Balkan met bezorgdheid af hoe de nieuwe politiek van Roeme nië wel zijn zal. Want Antonescu, de nieuwe mi nister van Buitelandsche Zaken, is „gematigd francophiel". En daar mede bedoelt men op den Balkan: zoolang Frankrijk méér voordeelen bieden kan dan het Derde Rijk blijft alles bij het oude. Worden de belof ten uit de Wilhelmstrasse echter lok- kender,. dan is ook de gematigde francophilie vooi'bijWie zal het hoogste bod doen? K. A. (Alle rechten voorbehouden). ((Nadruk verboden). VROEGERE ZWEEDSCHE PRINS VESTIGT ZICH IN DE VEREENIGDE STATEN. De-vroegere prins Sigvard, een zoon van den kroonprins van Zweden, die zich thans Ber- nadotte laat noemen, is te New York aange komen. Hij verklaarde zich voorgoed in de Ver_ eenigde Staten te zullen vestigen, en zin speelde op de mogelijkheid dat hij zich tot Amerikaan zou laten neutraliseeren. -^ZACHT WW SMAAK-PRIJS70ct (Adv. ingez. Med.) PRDERAMMA ZATERDAG 10 OCTOBER 1936. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en KRO-orkest. 2.00 Voor rijpere jeugd. 2.30 Gram.pl. 3.00 Kin deruur. 4.05 KRO-Melodisten m.m.v. solist en gram.pl. 5.30 Gram.pl. 5.45 Voor Kath. Padvin ders. 6.20 Joum. Weekoverzicht. 6.45 Gram.pl. 6.50 Inleiding a.s. Esperanto-cursus. 7.00 Be richten. 7.15 Kath. R.V.U. 7.35 Actueele aether- flitsem. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 3.10 Meditatie en Gram.pl. 8.30 Omroep-Op- roep door8.35 Gevar. Zaterdagavondpro gramma (In de pauze: Intern. Sportrevue). 10.30 Berichten A.N.P. 10.35—12.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. VARA-Uitzending. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht, orgel en gram.pl. 12.001.45 Gram.pl. 2.00 Filmpraatje. 2.15 „Melody Circle". 3.15 Schaakles. 3.30 Dansmuziek. 4.02 „Bij snel verkeer geen alcohol". 4.20 De Flierefluiters m. m.v. solist. 4.50 Voordracht. 5.10 Vervolg „De Flierefluiters". 5.40 Literair overzicht. 6.00 Orgelspel. 6.30 Gram.pl. 8.00 Herh. SOS-Ber. 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia. 8.15 Gram.pl. 9.00 Radio-tooneel met muziek. 9.30 Toespraak. 9.40 Accordeon-recital. 10.00 Berichten ANP. 10.05 VARA-Groot-Orkest. 11.05—12.00 Dans muziek en grampl. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Causerie „Over the sea". 11.20 Orgel spel. 11.50 Het Bessie Rawlins Strijkkwartet. 12.50 Gram.pl. 1.20 Het Commodore Grand- Orkest. 2.20 Gram.pl. 3.35 Het Serge Krish- Septet. 4.20 Voordracht. 4.35 Het BBC-Orkest m.m.v. soliste. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.40 Sportnieuws. 6.50 Welsch Intermezzo. 7.05 Dansmuziek. 7.50 Radio-journaal. 8.20 Voor dracht. 8.35 Het BBC-Orkest. 9.20 Berichten, 9.40 Variété-programma. 10.40 Het Parkington- kwintet. 11.2012.20 Dansmuziek (Om 11.50 Berichten). RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Gram.pl. 4.20 Pascal-orkest. 5.50 en 6.50 Gram.pl. 8.20 Zang en viool. 9.05 Opera-uit- de verergering van den wereldtoestand kan 1105^12'35 Dansmuziek en Populair zijn. De revisie-stat en klagen, dat zij niet meer de beschikking hebben over hun vroegere rijkdommen. Doch zij kunnen nog net zoo veel grondstoffen en ertsen koopen als zij willen. Vroeger moesten zij er eveneens voor betalen, in den vorm van productiekosten en andere lasten. Deze laatste zijn thans weg gevallen. daarvoor btealen zij nu evenveel voor die producten als iedere andere staat Het land is er niet wezenlijk door verarmd Door propaganda en tendentieuze cijfers laat men het zoo Voorkomen, doch het is een fantasiebeeld, een goocheltruc om eens zéér oneerbiedig te zijn". De tocht duurde nog lang en wij praatten over velerlei zaken En bii het afscheid zeide de minister nogmaals: „U kunt helpen aan het herstel van Europa aan het voorko men van de crisis. Juist door op de feitelijk? onjuistheid van de revisiepropaganda te wii- zen!" Minister af. Thans is Titulescu geen minister meer. In zijn teruggetrokken Fransche verblijfplaats j KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11 20 Orkestconcert. 1.35 Gram.pl. 3.20 Omroepkleinorkest. 5.20 Omroep- kwintet. 6.10 Kwintet-concert. 7.30 Omroep kleinorkest en solisten. 9.5011.20 Vroolijk pro gramma. BRUSSEL, 322 M. 12.50 Salon-orkest l.?0 Omroeporkest. I.50 Gramofoonplaten. 2.20 Kamermuziek. 3.20 Gram.pl. 3.35 Klein-orkest. 4.50 Gram.pl. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Salon-orkest. 7.20 Piano recital. 8.20 Cabaret. 9.20 Omroeporkest. 10.30 Gram.pl. 11.3512.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Sa lon-orkest. 1.50 Grampl. 2.20 Klein-orkest. 3.20 Dansmuziek. 4.35 Salon-orkest. 5.20 Gra- mofoonpl. 6.35 Klein-orkest. 8.20 Symohonie- concert. 9.50 Reportage. 10.30 Dansmuziek. II.20—12.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Populair concert uit Leipzig m.m.v. so listen, koor en orkest. 9.20 Berichten. 9.50 Viool en cello. 10.05 Weerbericht. 10.20I2.2Q Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6