ULSTERS Een Hondenleven Meer gevallen van vergiftiging. 't P.&C.-Nieuws van heden: Mooi en goedkoop PEEK CLOPPENBURG Philips geeft 6 procent dividend. Hléét cautakteutedaHte DONDERDAG 15 OCTOBER 1956 HAARLEM'S DAGBLAD 3 zijnde Fragmenten, Mijn Nazaten. Er schijnt een meneer te zijn die een zoon van mij wil hebben. Hij heeft mijn Boek ge lezen en er iets over geschreven in een krant. De Baas heeft het mij voorgelezen. Er staat in, zwart op wit, dat hij graag een zoon van mij zou willen koopen. „Waarom?" blafte ik. „Hij denkt dat je een aardige hond bent", antwoordde de Baas, „en nou wil hij net zoo'n teckel hebben". Ik peinsde even en schudde den kop. „Zijn je zoons geen teckels?" Ik hield den kop scheef en keek hem droef geestig aan. Daarna dacht ik opnieuw na en kreunde zacht. Als Mama mij uit den honden- hemel kon zien zou zij immers terecht den ken: „Tom, wat heb je gedaan voor de voort zetting van ons roemrucht en aristocratisch geslachtde Von Hohenheims zu Werni- gerode St. Pierre?" Helaastot dusver niets. Als ik de rij mijner vrouwen naga, is het niet denkbaar dat ik ook maar één enkele na komeling zou kunnen hebben die op den naam Von Hohenheim etc. aanspraak zou mogen maken. Erger: geen enkele kan het recht heb ben zich een teckel te noemen. Onlangs zag ik Elvira, mijn eerste liefde, in gezelschap van een modderkleurig gedrocht met een pluim staart en één krommen voorpoot. Het was vrij wat hooger dan ik, zoodat mij eerst niet opviel dat zijn kop sprekend de mijne was. Toen ik het zag rees een vreeselijk vermoeden en ik nam in allerijl de beenen. James zegt, dat hij het nest van mijn ex- geliefde Bella, de foxterrier, gezien heeft. „Waarachtig, Tom", zegt hij, „het waren schoothonden. Een soort Maltheser teckel- terriers. Ongelogen". Ik was in een extra goede bui en bovendien kan James een potje breken. Dus grinnikte ik maar. Elly's kinderen kunnen ook niet veel fraais zijn. Wie was Elly zelf? Een poedelachtig soort keeshondwat ik in haar zag is mij nu volkomen duister. En dan Betty, Lona, Ellen, Hertha, Dinkie, Wies (denk aan de plaats ruimte, zegt de Baas al, en wat komt de rest er trouwens op aan?). Neen, het was allemaal niets. Dat wil zeggen: ze waren tijdelijk wel aardig, maar geen teckels. „Nu, Tom", vroeg de Baas ongeduldig, „waar vinden we nu een teckel die een zoon van je is, of liever gezegd een zoon van je die een teckel is?" ,3estaat niet", blafte ik en zuchtte diep. „Geen dochters ook?" „Natuurlijk evenmin". „Denk er dan in de toekomst eens aan", zei de Baas, „want hier mis je nou een pracht- gelegenheid tot propagatie van het Ras en van de Familie bovendien". Hij heeft gelijk. Maar hij moet me dan zelf maar eens een blauwbloedige teckel-vrouw be zorgen. Ik heb al eens eerder de gelegenheid gehad op te merken, dat het hondsche fami lieleven niet sterk ontwikkeld is. Nu, dat is nog mild uitgedrukt. Hoe kan het anders als wij reuen allemaal een vrijgezellen-bestaan moeten leiden en van de opvoeding onzer kin deren geheel verstoken blijven? Een overleve ring in de Familie beweert, dat het vele eeuwen geleden anders geweest moet zijn. Maar sinds de Mensch ons tot zijn huisvriend benoemd heeft is ons gezinsleven verstoord. We zijn deel van zijn gezin geworden. Ik be treur dat niet, het bevalt mij best en ik weet hoe noodig hij ons heeft. Wat zouden vooral de Bazen zonder ons beginnen? Als zij droe vig gestemd zijn vroolijken wij hen op, als zij kwaad zijn halen wij streken uit en incassee- ren met dankbaarheid de straf, waarna we ons allebei opgelucht voelen en als zij plezier heb ben is onze vreugde mateloos. Dit alles doet de geneugten van het eigen vaderschap tenvolle vergeten. Maar ik voel toch mijn plicht tegenover de Familie. Stel u voor dat de Von Hohenheims zu Wernigerode St. Pierre uitstierven! Het zou een groot verlies voor het teckeldom, voor de hondenwereld en het zij in bescheidenheid opgemerkt misschien zelfs voor den Mensch zijn. Alzoo, Baas, als je zoons van mij noodig hebt om de critici te vriend te houden, geef mij dan een teckel-freule tot vrouw. De stam boom moet goed wezen; de rest komt er niet op aan. „In het belang der Familie", zei Ma ma, „zijn wij altijd gaarne tot een mariage de raison bereid geweest. Het Hoogere in de Lief de plegen wij trouwens voor den Mensch te re serveeren, zoodat het niet zoo erg moeilijk is, ons bij het huwelijk soepel te toonen". James, de Aberdeen-terrier, heeft geen zor gen meer over zijn nazaten sinds zijn kort- stondigen echt met „Scottie", uit de clan Dun- can-Cameron-Campbell. Er rent nu een heel stel kleine kleerborsteltjes door het huis van Scottie's Baas. Ze hebben er James ook heen gebracht, om ze te zien. Maar hij was heele- maal vervuld van de angst dat de dokter pa tiënten zou gaan rijden zonder hem, zoodat hij gejankt en aan deuren gekrabbeld heeft tot-ie er eindelijk uit was. En Scottie wou hem niet eens bij de mand laten komen en moest vast gehouden worden, anders was ze hem aange vlogen. Ik moet erkennen, dat het hondsche gezins leven niet veel bijzonders is. Brand in bioscooptheater gesticht. Jeugdige daders spoedig gearresteerd. Tijdens de matinee heeft gistermiddag een 14-jarige jongen kans gezien om een begin van brand te veroorzaken in theater Nögge- rath te Amsterdam. De jongen is in afwach ting van het verdere onderzoek in het bureau Singel ingesloten. De brand werd gelukkig tijdig ontdekt en kon met de eigen biuschinstallatie van het theater gebluscht worden. De jongen heeft bekend den brand te hebben gesticht, doch omtrent de motieven, welke hem geleid heb ben, tast men nog in het duister. Betrokkenen bezochten allen hetzelfde café te Spekholzerheide. Een soort jenever waarschijnlijk oorzaak van de vergiftiging. Uit het onderzoek, hetwelk is inge steld naar het geheimzinnig overlij den van den caféhouder Lemmen en den oud-onderwijzer Fischer te Spekholzerheide, is gebleken, dat beiden zeer waarschijnlijk gestorven zijn aan de gevolgen van het gebruik van vergiftigde of ondeugdelijke dranken (methyl-alcohol?) Thans zijn ook nog meer personen plotse ling ziek geworden. In totaal zijn er vijftien patiënten, van wie er zes in het ziekenhuis zijn opgeno men. Van vier van hen is de toestand ern stig. van twee van hen bijna hopeloos. De politie neemt aan. dat Lemmen. al of niet in samenwerking met zijn vriend Fi scher, in Duitschland of België goedkoope methyl-alcohol insloeg, die werd versneden en als „diverse bitters" aan de bezoekers van het café werd getapt. Methyl-alcohol is, gelijk bekend, niet be stemd voor menschelijke consumptie. Er kunnen de afschuwelijkste aantastingen der organen uit voortspruiten, o.a. is blindheid er wel eens het gevolg van. Daar het café van den heer Lemmen ook veel bezocht wordt door mijnwerkers, die elders woonachtig zijn, is het niet uitgeslo ten, dat er zich nog meer gevallen in de om geving van Spekholzerheide zullen voordoen. Van vijftien personen, die in het café Lem men vertoefd hebben, is Woensdag in het hospitaal te Kerkrade de maag uitgepompt. NU WEER EEN BUITENMAN BEROOFD. In een pand aan de Diergaarde te Rotter dam is een buitenman beroofd van een por tefeuille met duizend gulden. In verband daarmede zijn twee vrouwen en twee kooplieden aangehouden. Het aantal beroovingen neemt den laatsten tijd in Rot terdam aanmerkelijk toe J. F. VAN ROSSUM OVERLEDEN. Op 54-jarigen leeftijd is te 's-Gravenhage in het Roodé-Kruis Ziekenhuis overleden de heer J. F. van Rossum, oud-directeur van de Javasche Bank. De thans ontslapene is gedu rende zijn geheele loopbaan aan de Javasche Bank werkzaam geweest, waar hij is opge klommen tot directeur. Deze laatste functie vervulde hij tot 1929. De begrafenis heeft plaats Zaterdag a.s. op Oud Eik en Duinen. Gestolen 7500 nog niet terug. Een gearresteerde bekent. Het geld blijft echter zoek. In den middag van 1 October is zooals bekend op het terrein van de gemeentelijke handelsinrichtingen aan de Stieltjesstraat te Rotterdam, een brutale diefstal gepleegd. Een postrijtuig van de Rotterdamsche Tram weg Maatschappij werd opengebroken en de dieven hebben daaruit een kist met een geld zending, waarin zich een zeer groot bedrag aan specie bevond, gestolen. In verband hiermede werden drie verdachten in het huis van bewaring ingesloten. De justi- tieele dienst van de afdeeeling Rotterdam- Zuid heeft spoedig na het bekend worden van den diefstal, den 35-jarigen loswerkman, J. J. E. van B., die op den dag van den dief stal op het terrein was gezien, gearresteerd. Hij gaf voor, een fiets te hebben willen leenen van den arbeider A. van der E., die in dienst is bij de R.T.M. De gearresteerde moest echter wegens gebrek aan bewijs worden vrijgelaten. Van der E. vertelde, dat van B. inderdaad op dien dag bij hem is gekomen om een fiets te leenen. Daar de aanwijzingen tegen van B. sterker werden, werd hij voor de tweede maal aangehouden. De zwaarte van de kist deed al dadelijk ver moeden, dat de dieven over een transport middel de beschikking hadden gehad en in verband hiermede werd een uitgebreid onder zoek ingesteld bij alle verhuurders van hand wagens, bakfietsen e.d. te Rotterdam. Uit dit onderzoek bleek, dat op 1 October de 37-jarige loswerkman C. B. uit de Kamperfoeliestraat een bakfiets had gehuurd van een verhuur der in de Zwederstraat. Voorts bleek, dat deze B. een zwager is van den reeds eerder genoem den van B. Bij het verdere onderzoek kwam aan het licht, dat buren van B. hem op den lsten October hadden gezien, toen hij bezig was een zwaarvoorwerp van een carrier te laden, daarbij geholpen door van B. Het voorwerp was de woning van B. binnengedragen. B. ontkende aanvankelijk, iets met de zaak uitstaande te hebben. Hij had geen zwaar voorwerp in huis gehad, was niet met een carrier in de Kamperfoeliestraat geweest en had nooit een bakfiets gehuurd. Later heeft hij echter zijn aanvankelijke lezing herroepen. Hij deelde toen mede, dat van B. op den lsten October een kist met een voor hem on bekenden inhoud te hebben vervoerd van den Breede Hilledijk naar zijn woning. Toen van B. en hij de kist eenmaal boven hadden, is de reeds genoemde spoorwegarbeider van der E. gekomen en met z'n drieën hebben zij de kist open gemaakt, welke een groote partij zakjes met guldens en rijksdaalders bleek te bevat ten. Hij verklaarde, dat hij toen pas heeft begrepen, dat er iets niet in orde was. Hij heeft daarop van B. en van der E. de deur uit gezet, echter nadat deze twee de buit hadden veitleeld. B. heeft, volgens zijn verklaring, niets gekregen. Naar aanleiding van deze verklaringen en in verband met nog enkele andere aanwijzin gen, zijn B„ van B. en van der E. in bewaring lesteld. Zij ontkennen pertinent ,iets met de zaak uitstaande te hebben. Van B. wordt van den diefstal, van der E. van medeplichtigheid en B. van heling verdacht. De kist bevatte een bedrag van 7500 gulden aan specie. De Incassobank te Rotterdam had het bedrag afgezonden naar de beetwortel suikerfabriek te Puttershoek. Het geld is tot op heden nog niet terug ge- I vonden. Nieuwste modellen in alle genres! Kom ze eens vrijblijvend passen! GROOTE HOUTSTRAAT - HAARLEM - TELEFOON 10390 (Adv. Ingez. Med.) Minder dan het vorig jaar. Leiding der Vennootschap wordt gewijzigd. Wij vernemen dat door commissa rissen der N.V. Philips Gloeilampen fabrieken aan de jaarlijksche alge- meene vergadering van aandeelhou ders zal worden voorgesteld over het boekjaar 19351936 uit te keeren een dividend van 6 procent op de gewone aandeelen en 6 pet. op de preferente aandeelen. Verder zal aan de algemeene verga dering van aandeelhouders worden voorgesteld om ingenieur P. F. S. Of ten te benoemen tot directeur en na ontvangen goedkeuring tot wijziging der statuten dr. A. F. Philips te be noemen tot president der vennoot schap. (De uitkeering bedroeg vorig jaar 11 pet. op de gewone en 7 pet. op de preferente aan deelen). N.V. gemeenschappelijk bezit van aandeelen Philips Gloeilampenfabrieken. ,Door den raad van beheer der N.V. ge meenschappelijk bezit van aandeelen Philips Gloeilampenfabrieken zal aan de jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders worden voorgesteld over het boekjaar 1935— 1936 een dividend uit te keeren van 6 pet. op de gewone en 6 pet. op de preferente aan deelen. volkomen gemotiveerd. „Onze advertenties zullen dit jaar in ongeveer 200 couranten méér verschij nen dan vorig jaar" verklaarde B. E. Green, reclame-chef Chrysler Auto mobile Corp., in het begin van 1936. Deze reclamepolitiek blijkt thans vol komen verantwoord; vergeleken bij het eerste halfjaar van 1935 maakte de Chrysler Corp. in deze periode 10.814.328 méér winst. Loonbijslag in bollenbedrijf opgeheven. Meerdere gemeenten stelden geen prijs op hervatting. De minister van Sociale Zaken heeft be sloten, dat de loonbijslagregeling, welke in het bollenbedrijf tot 1 Juni j.l. heeft gegolden, niet zal worden hervat, aangezien verscheiden gemeenten in de bollenstreek op deze hervat ting geen prijs stelden. Moerdijkbrug wordt 12 December geopend. Naar het A.N.P. verneemt zal de opening van de Moerdijkbrug door de Koningin in den voormiddag van Zaterdag 12 December plaats hebben. Daarna zullen de talrijke autoritei ten en de deelnemers aan de diverse ster- ritten. clubtochten enz., uitgeschreven door de K.N.A.C., den A.N.W.B. en den B.B.N., den eersten rit over de brug maken. Te Breda zullen dien dag groote festiviteiten plaats hebben. Door losschietende takel getroffen. Arbeider levensgevaarlijk gewond. Woensdagmiddag heeft bij het uitbaggeren van een kanaal te Steenderen welk werk door de Nederlandsche Heide Maatschappij in werkverschaffing wordt uitgevoerd, een ern stig ongeval plaats gehad. Bij het plaatsen van een duiker schoot plot seling een takel los, waardor de voorwerker Noordhuis, werd getroffen. Hij liep daarbij een ernstige kneuzing aan de wervelkolom op en is, nadat door een medicus de eerste hulp was verleend, naar het algemeen ziekenhuis te Zutfen ver voerd. De toestand van Noordhuis. die gehuwd is en vader van een kind, was Woensdagavond levensgevaarlijk. De roofoverval over het IJ. Tegen één der verdachten zes jaar geëischt. De Officier van Justitie bij de Amsterdam- sche Rechtbank heeft tegen een der daders van den roofoverval aan den overkant van het IJ te Amsterdam, een gevangenisstraf voor den tijd van zes jaar geëischt. Verd. is gearresteerd, op den dag waarop de overval welke zooals men weet mislukt is. werd gepleegd. Hij heeft verschillende van elkaar af wijkende verklaringen afgelegd en de justitie achtte het noodzakelijk deze zaak met ge sloten deuren te behandelen, daar het on derzoek nog voortduurt. Geen groenten dit jaar meer naar Frankrijk. Klap voor de Westlandsche tuinderij. In het laatste kwartaal zullen uit ons land in het geheel geen groenten naar Frankrijk verzonden kunnen worden, daar het Fransche invoercontingent van groenten voor het laat ste kwartaal van 1936 op nul is bepaald. Dit besluit beteekent voor de schorseneeren kweekers in het Westland een zware klap. INTERNATIONALE ZAKKENROLLER VOOR DE RECHTBANK. Twee jaar geëischt. De officier van justitie bij de Amsterdam- sche rechtbank requireerde Woensdag tegen een internationalen Italiaanschen zakkerroller die reeds vele malen in het buitenland is veroordeeld, een gevangenisstraf voor den tijd van twee jaar. De man had op de tram in de Ferdinand Bolstraat een passagier van een gouden hor loge beroofd. Hij werd op heeterdaad betrapt. De schietpartij te Broek op Langendijk. Verzoek ingediend om vervolging tegen den brigadier in te stellen. In den vroegen ochtend van 22 September j.l. werd te Broek op Langendijk de 24-jarige M. Kool door den brigadier van den Rijksveld- wacht Van den Bosch neergeschoten, toen K. met een vriend van de kermis te Zuid- Scharwoude huiswaarts keerde. Naar wij vernemen is thans door de ouders van den verslagene bij den officier van Jus titie te Alkmaar een verzoek ingediend om een vervolging in te stellen tegen genoemden brigadier Geldersche Crediet Vereeni- ging. Ned. Handel Maatschappij wil dit bedrijf overnemen. Naar wij vernemen zal de directie van de N.V. Geldersche Credietvereeni- ging aan haar aandeelhouders mach tiging verzoeken om met de Neder landsche Handel Maatschappij N.V. een overeenkomst te sluiten, waarbij de Nederlandsche Handel Maatschappij N.V. optie krijgt om het geheele bedrijf der N.V. Geldersche Credietvereeni- ging te koopen. Deze optie moet binnen 3 maanden na heden worden uitge oefend. De Nederlandsche Handel Maatschappij N.V. heeft zich bereid verklaard houders van ge wone aandeelen N.V. Geldersche Credietver- eeniging in de gelegenheid te stellen hun aan deelen om te wisselen tegen gewone aandee len Nederlandsche Handel Maatschappij N.V. op de wijze als volgt: drie gewone aandeelen N.V. Geldersche Cre diet vereeniging ad nominaal f 500 kunnen om gewisseld worden tegen vier gewone aandee len Nederlandsche Handel-Maatschappij. N.V. ad nominaal f 250 welke in alle opzichten ge lijke rechten hebben als de uitstaande gewone aandeelen, zulks van 1 Januari 1936 af. Indien houders van gewone aandeelen N.V. Geldersche Credietvereeniging bij inlevering hunner aan deelen den wensch te kennen geven in plaats van aandeelen Nederlandsche Handel Maat schappij N.V. certificaten van zulke aandeelen te ontvangen, neemt de Nederlandsche Han del Maatschappij N.V. de kosten van aanmaak van die certificaten voor haar rekening. Aan hen, die slechts één of twee gewone aandeelen N.V. Geldersche Credietvereeniging ter omwisseling inleveren, zullen scrips wor den uitgereikt. Drie van zulke scrips geven recht op één gewoon aandeel Nederlandsche Handel Maatschappij N.V. ad nominaal f 250 of een overeenkomstig certificaat. Bij inleve ring van een niet door drie deelbaar aantal gewone aandeelen N.V. Geldersche Crediet vereeniging geldt voor het resteerende aan deel of de beide resteerende aandeelen het zelfde. 1 Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1886. 15 October: De gemeenteraad alhier benoemde op 12 December 1883 een commissie uit zijn midden, om voorsteilen te doen tot op heffing van het ongerief, dat door het spoorwegverkeer ontstaat voor de ge meenschap tusschen het Noordelijk en Zuidelijk deel der gemeente. Tot leden dier commissie werden gekozen de heeren Mirandolle, Rethaan Macare en Van de Poll. In de plaats van den heer Miran dolle. sedert overleden, werd later de heer Teding van Berkhout gekozen. Ge noemde commissie biedt thans den Raad een plan aan waarover zij in over leg is getreden met den raad van admi nistratie van de Hollandsche Spoorweg maatschappij en waarvoor deze zijn medewerking heeft toegezegd. In hoofdzaak wordt door dit plan, dat door den neer Telders, vroeger inge nieur bij de Staatsspoorwegen, thans hoogleeraar te Delft, is ontworpen, voor gesteld de geheele spoorbaan en de Spaarnebrug te doen rijzen, zoodat er zoowel aan den Kruisweg als aan den Jansweg doorgangen onder de baan worden verkregen, en de scheepvaart door het Spaarne aanmerkelijk wordt gebaat. Verder is in het plan begrepen een spoorweghaven met loskade. en een nieuwe veel doelmatiger en veiliger in richting van het station. Rumoerige vergadering in Den Haag. Van Eenheid door Democratie Politieke tegenstanders uit de zaal verwijderd. De Haagsche afdeeling der Nederlandsche beweging voor eenheid door democratie hield Woensdagavond in de groote zaal van den Dierentuin te 's Gravenhage een propaganda- vergadering. waarin als sprekers optraden dr. H. Faber, uit Velsen. pater H. de Greeve uit Haarlem, prof. mr. A. C. Josephus Jitta uit den Haag en ds. A. van der Heide uit Voorburg. De toeloop tot deze vergadering was zoo groot, dat velen moesten worden afgewezen. De leiding was in handen van den heer Weiss, die na een kort openingswoord het woord gaf aan dr. Faber. die de beginselen der beweging uiteenzette. Tijdens deze rede werd het achter in de zaal reeds onrustig, zoodat de voorzitter moest waarschuwen niet te inter- rumpeeren en de ordeverstoorders met ver wijdering uit de zaal dreigde. Pater de Greeve's redevoering gaf van den aanvang af aanleiding tot. heftige protesten. Binnen enkele minuten ontstond er een ge weldig rumoer. Van alle kanten werd geroepen, zoodat de spreker zijn onderwerp „de totale staat en het katholiek beginsel" niet kon ver volgen. Tal van ordeverstoorders werden op hardhandige wijze uit de zaal verwijderd, doch nauwelijks had de spreker weder eenige zin nen voltooid of er ontstond opnieuw een oor- verdoovend lawaai, dat verder spreken onmo gelijk maakte. Van alle kanten klonken kreten en wederom werden tal van personen, voor het meerendeel jeugdige, met behulp van den gum mistok verwijderd. In totaal werden ongeveer 150 demonstranten op deze wijze door de po litie naar buiten gewerkt. Gedurenden de pauze verzamelden zich ver schillende groepen in de zaal, de zijgangen en de rotonde. Na de pauze sprak prof. Josephus Jitta, die vrijwel ongestoord zijn onderwerp kon behan delen, waarin hij de vrijheidsgedachte sedert eeuwen door het Nederlandsche volk hoogge houden als onvergankelijke waarde belichtte. De laatste spreker, ds. van der Heide, die naar aanleiding van een uitspraak van den Engelschen staatsman Churchill, waarin deze op de zegening der democratie wees, deze uitspraak tegenover de autocratie in andere landen stelde, lokte eveneens protesten uit. Daar het overgroote deel van de tegenstanders der democratie evenwel reeds uit de zaal ver wijderd was kon spreker zijn rede rustig be ëindigen. De voorzitter deelde mede, dat een honderd tal aanwezigen zich tijdens de pauze als lid had opgegeven, en dat de nationale landdag der beweging op 4 November a.s. te Amster dam zal worden gehouden. PROF. DR. J. KRAUS 75 JAAR. 's GRAVENHAGE 14 October. Heden vier de de oud-minister van waterstaat en oud- hoogleeraar aan de technische hoogeschool te Delft prof. dr. J. Kraus zijn 75sten verjaardag. Daar de jubilaris tijdens zijn arbeidzaam leven talrijke functies bekleedde, heeft het hem heden niet aan belangstelling ontbroken. Talrijke brieven, bloemstukken en geschen ken waren reeds hedenmorgen aan zijn wo ning aan het Nassauplein bezorgd, o.m. van den senaat en het college van curatoren van de Technische Hoogeschool te Delft, van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs en van de Nederlandsch-Indische Spoorweg Maatschap pij. waar de jubilaris tot verleden jaar voor zitter was van den raad van beheer. Vele vrienden en bekenden maakten van de gelegenheid, dat prof. Kraus dezen dag te zij nen huize doorbracht, gebruik om hem te com pl imenteeren FEDERATIE VAN NEDERLANDSCHE SCHIJN FIR M A'S De Federatie van Nederlandsche Schijn- firma's schrijft ons: Reeds vele handels- en kantoorbedienden zagen de noodzakelijkheid er van in, om zich door middel van onze oefenfirma's practisch te bekwamen. Het aantal aanmeldingen was de afgeloopen week zoo groot, dat wij overwogen om bij vol doende deelneming, niet alleen op Maandag en Dinsdagavond gelegenheid te geven aan het schijn fir ma werk deel te nemen, maar ook op andere avonden. Het zij nog vermeld, dat men door tot de federatie toe te treden, de gelegenheid krijgt met ruim 4000 binnen- en buitenlandsche oefenfirma's in relatie te treden. Zij, die niet te Rotterdam of Amsterdam woonachtig zijn. wenden zich tot den heer W. Waterbeek. Kuinderstraat 35. Amsterdam (Z.), zoo mogelijk geven zij op waar het plaatselijk centraal comité voor jeugdige werkloozen is gevestigd. Kantoorbedienden, die overdag werkzaam zijn. kunnen zich iederen Maandag- en Dins dagavond aanmelden van 8 tot 10 uur. Adres Keizersgracht 377. kamer 22. Zij die op genoemde avonden verhinderd zijn. kunnen zich schriftelijk tot den heer Wa terbeek wenden.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 5