8 ZULSTRA I. C. HAAN Van Veen ZIJLSTR. 19 MATRASSEN OUDE KRANTEN 2 FLINKE THEEDOEKEN Muziek-Instrumenten DrukKerij Haarlem's Dagblad 2 CENT PER K.G. TEGEN REGEN en KOUDE beschermt VAN VEEN U! 13.50 DONDERDAG 15 OCTOBER 1936 HA AR I, EM'S DAGBE'AD 12 UITKNIPSELS (topprestatie) 75 KRUIDENIERSWINKELS op eigen ateliers uit de beste grondstoffen vervaardigd, zijn DUURZAAM en BILLIJK. Door onze groote voor raden grondstoffen kun nen wij U nog tegen de OUDE PRIJZEN leveren Barteljorisstraat 39-41 - Telef. 10250 Ter gelegenheid van zijn 70sten verjaardag werd de bekende filosoof Dr. J. D. Bierens de Haan benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Minister Slotemaker de Bruine speldt den jubilaris het onderscheidingsteeken op de borst. Rechts mevr. Bierens de Haan. Dr. J. D. Bierens de Haan 70 jaar. Benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Onder vele blijken van belangstelling, doch vooral van vriendschap en waardeering heeft de Nederlandsche wijsgeer dr. J. D. Bierens de Haan Woensdag te zijnen huize zijn 70- sten verjaardag gevierd. Het waren vooral zijn vrienden, die dezen dag niet onopge merkt voorbij wilden laten gaan en hoewel hem in den loop van de week nog een huldi ging tijdens een officieel diner in Den Haag en een huldigingsbijeenkomst te Amster dam wacht, waren toch Woensdag reeds ver scheidene vrienden en bekenden naar Aer- denhout gekomen, om den sympathieken ge leerde in huiselijken kring geluk te wen- schen Tegen half vier arriveerden de voorzitter en de secretaris van het gevormde huldigings comité, prof. R. Josselin de Jongh en de heer D. Munniks met den minister van onderwijs, kunst en wetenschappen, prof dr. R. J. Slote maker de Bruine Op hartelijke wijze sprak de minister den jubilaris toe. Hij verklaarde dankbaar te zijn voor het feit. dat hij hier mocht spreken als een goede kennis en oude studiemakker van dr. Bierens de Haan. Vijftig jaar geleden was de tegenwoordige minister door den jubila ris als student te Utrecht „doorgezaagd", zooals men toen in studentenkringen het ont groenen noemde. Nog andere jeugdherinne ringen haalde minister Siotemaker de Bruine op, doch over examens en promoties wilde hij het niet verder hebben, hoewel hij als be wijs van de verdiensten van den jubilaris er toch nog aan wilde herinneren, dat deze, na in zijn jeugd op normale wijze in de theolo gie tot doctor te zijn gepromoveerd, kortge leden door de Amsterdamsche Universiteit werd onderscheiden met een doctoraat hono ris causa in de letteren en wijsbegeerte. „Het is u gelukt," aldus de minister, „een eigen kring om-u heen te vormen, een kring die dankbaar tegen u op ziet. Nu ben ik per soonlijk gekomen om u mede te deelen, dat het de Koningin heeft behaagd, u te benoe men tot ridder in de orde van den Nederland schen Leeuw" De minister wenschte dr. Bierens de Haan met deze onderscheiding geluk, waarmee de andere aanwezigen van harte instemden. Dr. Bierens de Haan dankte den minister voor het gesprokene en verzocht hem, zijn oprechten dank voor de ontvangen onder scheiding aan de Koningin over te brengen. Het was langzamerhand vol geworden in de ruime kamers van het huis aan den Slin gerweg. Tot de velen die in den loop van den middag kwamen feliciteeren behoorden oa. de burgemeester van Bloemendaal jhr. mr. C. J. A Den Tex, de oud-griffier der pro vinciale Staten van Noord-Holland mr. S. H Vening Meinesz. de oud-directeur van het Rijksmuseum jhr. van Riemsdijk, een ver tegenwoordiger van het Leidsche studenten corps en vele anderen, terwijl tal van tele grammen waren binnengekomen van perso nen. die de komende dagen van de meer of- ficieele geiegenhden tot huldiging van dr. Bierens de Haan gebruik zullen maken om hem van hun sympathie te doen blijken. Tal van bloemstukken en geschenken sierden de woning, die de meeste bezoekers pas tegen zes uur verlieten. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, ge-plaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. „Het Brokkenhuis". (Donkere Spaarne 34. Tel. 23676). Het bestuur van het Brokkenhuis kan met blijdschap mededeelen, dat het beroep op de ingezetenen van Haarlem en omstreken, on langs in dit blad gedaan, om gedragen klee ding, schoeisel, beddegoed etc. gelukkig niet te vergeefsch is geweest. Velen gaven hieraan gehoor, door een briefkaartje te zenden aan bovengenoemd adres, of ons telefoonnummer 23676 op te bellen, met de mededeeling, dat er het een en ander kon worden gehaald, om zoodoende een steentje bij te kunnen dragen tot leniging van den nood. die in vele gezin nen weder schrikbarend hoog is gestegen. Gebrek aan warme kleeding, schoeisel, dek king, en beddegoed treft men aan in tal van gezinnen, die jaar in jaar uit van een kleine ondersteuning moeten leven. Middelen om zelfs maar het geringste aan te schaffen ont breken ten eenenmale. zoodat een beroep wordt gedaan op de Instellingen van Welda digheid, vooral nu het tegen den winter loopt. Aangezien er dagelijks nog tal van aanvragen om hulp binnenkomen, hoopt het bestuur op de sympathie en offervaardigheid van. allen te mogen rekenen, die met het lot van boven geschetste gezinnen begaan zijn. Laat een ieder zijn garderobe nog eens ter dege nagaar of er niet iets is, dat niet meer wordt ge bruikt. dus opgeruimd kan worden. Het be stuur zorgt dat het komt. daar, waar de hulp het meest noodig is. Doordat nog tal van ge zinnen, zelfs met een groot aantal jonge kinderen, niet in het bezit zijn van een kachel, hopen wij spoedig ook hieraan ge holpen te worden. Ook financieele bijdragen zullen dankbaar worden aanvaard, daar deze speciaal bestemd zullen worden voor aankoop van ondergoederen. Het post-giro- nummer van de Vereeniging „Het Brokken huis" is 147245. De laatste 3 weken werd in vriendelijke dank uitvangen: van mevr. M. eenige klee ding; van dr. E, S. ledikanten en matrassen; van den hr. De J. 'n haard; van mvr. O. eenige kleeding; van mevr. S. kinderkleeren en schoeisel; van mevr. de wed. H. meisjesklee- ren en schoenen; van mevr. V. een fornuis; van mevrouw H. kinderkleeding; van mevrouw T. kleeding; van den heer K. eenige kleeding; van jhr. R. diverse voorwerpen en kleeding; van mevr. O. een kachel en een petroleumkachel; van den heer B. een springbak; van mevr. O. L. kleeding en speelgoed: van den heer v. d. H. diverse klee- dingstukken; van mevr. v. d. H. schoenen en kleeding; van mevr. T. doos met goed; van den heer N. vele goederen; van mevr. C. eenige goederen; van mevr. H. hout ledikant met stroomatrassen; van mevr. G. kinder goed; van mevr. T. v. A. R. Heemstede pakje goed; van mevr. v. H. Aerdenhout, groote kachel; van de fa. K. schoenen en kleeding; van mevr. M. J. diverse kleeding; van mevr. K. winterjas en colbertjasje; van ds. M. een doos met goed; van mevr. B. een waschtafel- tje en diversen; van mevr. H. T. Overveen, pe troleumstel en kleeding; van mevr. S. Heem stede. 2 pers. springbak en schoenen; van mevr. van G. eenige kleedingvan mevr. S. Bloemendaal, een kamerscherm; van mevr. P. Overveen. een kinderstoel; van mevr. v. d. M. Bloemendaal, doos met goed: van den heer L. divan en kleeding etc.; van den heer H. Overveen, 3 tuinstoelen en 2 keukenstoelen; van mevr. B. Heemstede een kachel; van mevr. v. H. Heemstede, eenige kleeding; van de fa. K. eenige matrassen; van mevr. Ten H. d. L. Aerdenhout, eenige kleeding; van mevr. V. Bloemendaal, dameskleeding en schoeisel; van de firma v. O. een fornuis en gasoventje: van mevr. wed. v. T. W. een kapokmatros en een deken; van mevr. W. eenig heerengoed: van mevr. V. te Velsen, eenige kleeding; van mevr.H. te Heemstede, goederen; van mevr. v. d. P. Bloemendaal, een ledikant met stroo matrassen; van mevr. v. O. Aerdenhout, di verse voorwerpen en kleeding; van den heer S. Heemstede, gasstel met tafeltje: van mevr. van mevr. wed. v. T. W. een kapokmatras en P. T. doos met kleeren; van mevrouw R., Bentveld, goederen; van mevrouw T. Bloemendaal, diverse voorwerpen; van Haarl. Jachtclub, heeren- en kinderkleeding; van dr. G. diverse kleeding. Ten slotte wordt medegedeeld, dat de goe deren na ontvangst van een berichtje, ten spoedigste aan huis worden afgehaald. Het bestuur van het Brokkenhuis, A. v. MARSELIS HARTSINCK, presidente. P. J. MULDER, secretaris-penningmeester Herberekening der pensioenen. Mijnheer de Redacteur, Het heeft mij bijzonder getroffen, dat het voorloopig verslag over 't wetsontwerp tot her- berekening der pensioenen van burgerlijke en miltaire ambtenaren, dat blijk geeft van een zeer zorgvuldig onderzoek, een punt onbe sproken laat, dat m.i. toch van alles over- heerschend belang is. Ik mis daarin n.l. een paragraaf, die naar mijn meening aldus had moeten luiden: Verscheidene leden zouden gaarne ver nemen of van de Regeering intrekking van het aanhangig wetsontwerp kan worden ver wacht, nu zij in de additioneele artikelen van de Ingediende webontwerpen tot Grondwets herziening heeft V/oorgesteld, de verkregen pensioenrechten der leden en gewezen leden van deze Kamer onaangetast te laten. De leden hier aan het woord waren van oordeel, dat hoe men ook over de aan tastbaarheid van reeds verleende pensioenen moge denken in ieder geval bij beide van pensioenen eenzelfde gedragslijn behoort te worden gevolgd. In het belang eener gelijke rechtsbedee- ling meen ik, dat het gewenscht is, hierop de aandacht te vestigen. De Staatscommissie tot herziening der Grondwet heeft het voorstel gedaan de reeds verleende pensioenen aan gewezen Kamer leden en de pensioenrechten der zittende leden onverkort te laten en de Regeering heeft dit voorstel overgenomen. Dat stand punt acht ik volkomen juist, maar dan is het onbegrijpelijk, dat dezelfde Regeering ter zelfder tijd een wetsvoorstel handhaaft om een andere groep van ingezetenen, verkregen pensioenrechten te ontnemen. Even onbegrijpelijk is het, dat van meten met twee maten in het Voorloopig Verslag geen melding is gemaakt, zoodat hier blijk baar is te denken aan een onwillekeurig ver zuim. waarop het mij gewenscht lijkt alsnog de aandacht te vestigen. Bij vooTbaat betuig ik u mijn vriendelijken dank voor de plaatsing. Hoogachtend. EEN GEPENSIONNEERDE. Het een of ander instrument wilt U hebben? Wij zijn zóó spot goedkoop met alles, dat het verplicht tot koopen. Kofferpathé foons, Gitaars, Mandoline's, Violen, Harmonica's, gewone en chromatische, 3, 4, 5 rijen, Pianoklavier, Mondorgels en Snaren. Alles spot en spot goedkoop. Beslist nieuwe platen 50 ct„ 75 ct. en 85 ct. Ook kunt U platen en instrumenten bij ons huren. Reparaties aan alle instrumenten billijk en onder garantie. Muziekhandel JOH. KIEKENS Breestraat 24. VERKRIJGBAAR BIJ: Maatschappij biedt HEERENKLEEDING aan NAAR MAAT vanaf f 5.— p. mnd., betere genre. Vraagt inzage stalencollectie. Coupeurs bezoeken U door geh. land. Br. nr. 5364 Bur. v. d. Blad. STERKE BADHANDDOEK VOOR UITKNIPSELSCtopprestaue) Behalve de waardevolle geschenkenbons, die geldig blijven voor alle artikelen van onze bekende cadeaulijst, zijn thans geheel extra geschenken tot 21 November a.s. beschikbaar, n.l. badhanddoeken en theedoeken die U als volgt kunt bekomen: Knip het op onderstaande afbeelding aangegeven stukje van de zijkant van het originele Radion pak uit, waarop staat: „Radion .'n top-prestatie". Voor 8 dezer uitknipsels „top-prestatie" kunt U een prima sterke badhand doek met modern gekleurde rand bekomen en voor 5 „top-prestaties" twee flinke theedoeken, keurig gelust en gezoomd, uitsluitend producten onzer vaderlandse nijverheid. Bovendien stellen wij wederom verkrijgbaar de bekende Radion kop en schotel voor 4 en het bijpassend ontbijtbordje voor 3 uitknipsels „top-prestatie". Uitknipsels wisselen aan Geschenkendepot Kruisweg 57, Haarlem, maar denk er om, alleen uitknipsels „top-prestatie'' en beslist niets anders. Zo vult Radion gratis Uw linnenkast! Radion, Neerlands zelfwerkend wasmiddel met zijn speciale eigenschap van overvloedig schuimend sop, gecombineerd met ongeëvenaard doel matige zuurstofwerking, waardoor al Uw linnen goed prachtig helder wordt in ongelooflijk korte tijd en op verrassend gemakkelijke /i wijze. Werkelijk.Radion wast allééni,-^^ -1 HAARLEM, BARTELJORISSTRAAT 25, TELEF. 14793 In dit grootste kleedingmagazijn op afbetalingsgebied hangen tallooze Regen- en Winter jassen voor U klaar. NIEUWE modellen, maar nog steeds de OUDE prijzen ROTTERDAM - HAARLEM - ARNHEM - DORDRECHT - BRIELLE 4 pakken pudding van 32 voor 22e 4 blikken groenten van 96 voor 86e sperciebonen, snijbonen, spinazie, andijvie 2 pond pruimedantenvan 48 voor 38° Hele Edammer 40+,4 pond van 104 voor 94c IV2 pondsblik heerlijke amandel-speculaas van 60 voor 50c '/2 pondsbus fijnste cacao van 50 voor 40c 1 fles witte of rode port van 90 voor 80c 1 fles prima advocaat. van 100voor 90c 1 pot fijnste honing van 50 voor 40e 1 bus a 20 bouillonblokje van 35 voor 25c 1 flacon aroma No. 1 van 30 voor 20c 2 pond boekweitgrutten van 24 voor 14e 2 dozen choc, kattetongen van 36 voor 26e 1 bonbonnière, gevuld met 2 ons choc, pastilles van 50 voor 40c 3 ons vanille toffees van 30 voor 20c 1 fles slaolie, extra van 85 voor 75c 1 fles levertraan van 45 voor 35c Bij koffie, thee en 1 50 andere artikelen spaar- zegels voor serviezen, tafelzilver, linnengoed l Het van ouds bekende en voo rdeeligste adres voor Haarden, De kens, Meube len. Ill

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 8