JU Tc= ==r H.D.* BIJVOEGSEL VAN HAARLEM'S DAGBLAD Ook een Kamer van Koophandel in Monrovia. ZATERDAG 17 OCTOBER 1936 HAARtE M'S DAGBEAÖ 13 m Geen verplicht lidmaatschap. Men kan zich aanmelden. In 1935 volgde Liberia het voorbeeld van vele Europeesche- en andere staten en ging over tot de oprichting van een Kamer van Koophandel. Deze is evenwel niet bij de wet ingesteld, doch ontleent haar beteekenis aan een Statuut, bestaande uit een achttal artike len en een Reglement, hetwelk in een negen en twintigtal artikelen is samengevat. De zetel der Kamer is de Liberiaansche hoofdstad Monrovia. Alhoewel het de bedoeling is, dat zij haar zorgen uitstrekt over de geheele Re publiek. zal in de praktijk wel blijken, dat zij ten hoogste actief kan optreden voor de 500 K.M. lange kuststrook, dus van Cape Palmas tot Cape Mount, terwijl vermoedelijk alleen Monrovia en naaste omgeving er daadwerke lijk voordeelen van kunnen ondervinden. De Kamer beoogt begrijpelijkerwijze de be hartiging der commercieele belangen. Het Statuut omschrijft dit doel nader en in ver band met het verkrijgen van een juist inzicht in deze materie meen ik den gekozen tekst onveranderd te moeten weergeven. Bovenbe doelde commercieele belangen dienen uitge sproken verband te houden met: a) Legisla tion (wetgeving), b) Administrative rules (ad ministratieve reglementen), c) The relation of Steamship-Companies with the general community <de verhouding der Stoomvaart maatschappijen en het algemeen belang), d) Labour matters (arbeidsaangelegenheden). Ten einde het terrein van werkzaamheden der Kamer nader af te bakenen, zijn deze hoofd-doeïeinden nader uitgewerkt, waarbij evenwel een zekere vaagheid blijkbaar niet overwonnen kon worden. Zoo vermeldt het Statuut, dat de Kamer al die maatregelen heeft te bevorderen en te steunen, die in het welbegrepen belang zijn van handel, industrie en landbouw; dat zij als intermediair heeft op te treden tusschen den handel, het Gouver nement en de openbare organen; dat zij sta tistisch materiaal heeft te verzamelen en ter beschikking heeft te stellen van het handels leven, de industrie en den landbouw, zoomede alle andere informaties; dat zij heeft te be vorderen de opleiding voor commercieele en technische doeleinden en dat zij zich ten slotte heeft in te laten met allerhande aan gelegenheden, die zich „van tijd tot tijd" voor doen. De Kamer is samengesteld uit: bankiers, importeurs, exporteurs, landbouwers, hande laren, scheepseigenaren, delfstofkundigen, voor zoover deze hoofd of agent eener onder neming zijn, zoomede andere personen, die bij de ontwikkeling van het handelsleven en den landbouw van Liberia belang hebben. Het Bureau der Kamer -wordt ieder jaar in de maand December gekozen en bestaat uit een Voorzitter, Viee-Voorzitter en Secretaris- Penningmeester. De geldelijke verplichtingen der Kamer moeten beperkt blijven tot het be drag, hetwelk ieder jaar aan contributies door de leden wordt opgebracht. Wijzigingen, zoomede doorhalingen en toe voegingen mogen in dit statuut alleen aange bracht worden, nadat deze tweemaal aan de orde zijn gesteld in de pleno zittingen dei- Kamer. In het Reglement is de opbouw van het in stituut verder omschreven. Daaruit blijkt in de eerste plaats, dat de aanmelding voor het lidmaatschap schriftelijk dient te geschieden bij den secretaris der Kamer. Er is dus van een verplichting geen sprake. Nieuwe leden worden geballoteerd, nadat zij op de juiste wijze zijn voorgehangen en met twee derde gedeelte der stemmen zijn aangenomen. Wan neer in de leiding der zaken van de leden ver andering komt, dient men daarvan de Kamer schriftelijk in kennis te stellen. Mocht een lid failliet gaan of insolvent worden, dan vervalt het lidmaatschap automatisch. De jaarlijksche verkiezing voor de leden van het Bureau dei- Kamer geschiedt door stemming. De Kamer voorzitter is verplicht alle Kamerzittingen te leiden, zoomede de Kamer officieel te verte genwoordigen bij het Gouvernement en de andere officieele organen. Hij is voorts aan gewezen de genomen besluiten over te brengen ter plaatse, waar deze behooren te komen; hij dient alle cheques te teekenen en zorg te dra gen, dat de Kamer zich houdt aan haar sta tuut en reglement. De vice-voorzitter treedt in de rechten van den voorzitter, wanneer laatstgenoemde afwezig is. Hij draagt dan tevens de verantwoordelijkheid. De secretaris penningmeester houdt nauwkeurig aanteeke- ning van de financieele transacties der Ka mer en draagt de verantwoordelijkheid, opdat het budget niet wordt overschreden. Hij houdt de notulen der Kamerzittingen, voert de cor respondentie met leden en zorgt, dat deze alle benoodigde stukken ontvangen, voorts maakt hij de jaarlijksche balans en begrooting, wel ke beide in de zitting van den vierden Maan dag in Januari in behandeling komen. Bij het ontstaan van een vacature in het Bureau wordt de opvolger gekozen in de eerstvolgende zitting der Kamer, nadat de vacature is ont staan. In het oorspronkelijke Reglement was be paald dat de zittingen der Kamer iederen der den Maandag van de maand, des namiddags om 3 uur zouden plaats hebben, terwijl voor bijzondere aangelegenheden door den voorzit ter, of bij diens afwezigheid door den vice- voorzitter, een extra zitting kan worden uit geschreven. Later zijn in deze regeling eeni- ge wijzigingen aangebracht. In de Kamerzit tingen van 16 December 1935 en 20 Januari 1936 werd besloten het uur van samenkomst vast te tsellen op: een uur, nadat de kantoren gesloten zijn, terwijl in de Kamerzittingen, gehouden op 23 Maart en 20 April 1936, werd besloten te vergaderen op den vierden Maan dag van elke maand. Geen enkel onderwerp kan in behandeling komen of het moet op de agenda geplaatst zijn, welke van te voren aan de leden moet worden rondgezonden, tenmin ste drie dagen vóór de vergadering. In spoed gevallen mag deze agenda 24 uur van te vo ren worden rondgezonden. Besluiten kunnen slechts worden genomen, wanneer tenminste zeven leden aanwezig zijn, terwijl over geen onderwerp een beslissing kan vallen, tenzij twee derde gedeelte der aanwezige leden zich er vóór heeft verklaard. Zoowel de voorzitter als de vice-voorzitter hebben het recht niet- leden der Kamer uit te noodigen de vergade ring bij te wonen, teneinde advies uit te brengen. Afschriften van de notulen der ver gaderingen moeten, nadat deze gearresteerd zijn, in een bepaald boek bewaard blijven en ter beschikking gesteld worden van de leden. In de jaarvergadering der Kamer, welke plaats heeft op den vierden Maandag in Ja nuari, worden o.m. de financieele stukken be handeld, de begrooting goedgekeurd en twee accountants aangewezen, terwijl het Bureau wordt samengesteld. Ieder lid der Kamer kan slechts één stem uitbrengen. Indien een lid de Kamerzitting niet kan bijwonen, is hij ge rechtigd een ander, door middel van een schriftelijke volmacht, aan te wijzen om zijn stem uit te brengen. In dergelijke gevallen dient de volmacht gedeponeerd te worden bij den secretaris, terwijl geen enkel lid meer dan twee volmachten mag hebben, waarop hij zijn stem kan uitbrengen. Het entreegeld voor de leden in „Montserrado County" bedraagt 10.—, de jaarlijksche contributie 25.—, ter wijl voor de leden in het overige Liberia deze bedragen op resp. 25 en 12 zijn vast gesteld. In de Kamerzitting van 20 April werd nader vastgesteld, dat leden, die na 24 Octo ber 1936 toetreden 10 entreegeld en 10. jaarlijksche contributie betalen, terwijl een groep Buitenleden is ingesteld. Deze betalen 5— entreegeld en 5.— jaarlijksche contri butie. De jaarlijksche contributies moeten in de eerste week van het nieuwe jaar betaald worden. Zij, die einde Januari aan deze ver plichting niet hebben voldaan, krijgen een aanmaning. Blijft de betaling dan nog ach terwege, dan wordt daarvan in de Februari zitting der Kamer mededeeling gedaan, ter wijl hij van zijn lidmaatschap ontslagen ver klaard kan worden. De fondsen der Kamer staan onder toezicht der leden. In het geval, dat de Kamer wordt ontbonden, wordt het geldelijke overschot verdeeld onder de leden, of op andere wijze besteed. De door den secre taris-penningmeester opgemaakte balans be hoeft de onderteekening der beide accoun tants. De Kamer heeft het recht certificaten van oorsprong te verstrekken, welke geteekend moeten worden door den voorzitter en den secretaris. De kosten bedragen 2.40 en wor den gestort in de kas der Kamer. Het stempel der Kamer is rond en vertoont een vijf puntige ster, omgeven door laurierbladen, met het randschrift „Monrovia Chamber of Commerce Liberia". Het mag alleen gebruikt worden op officieele Kamerstukken. De Kamer heeft het recht commissies in te stellen, ten einde over bepaalde onderwerpen te rapporteeren. Bij mijn omzwervingen in Monrovia heb ik voldoende gelegenheid gehad met leden der Kamer van Koophandel aldaar van gedach ten te wisselen, omtrent dit nieuwe instituut en hun oordeel over den invloed der Kamer gevraagd. De tot dusver opgedane ervaring en de verwachtingen voor de toekomst zijn niet rooskleurig. Op mijn vraag, of het vrije lidmaatschap geen bezwaar was. antwoordde men ontkennend. Een verplichting om lid te worden der Kamer zou uiterst weinig veran dering brengen in de bestaande positie, om dat het aantal firma's, hetwelk voor het lid maatschap in aanmerking komt, ook werke lijk lid is. Dat geldt in de eerste plaats voor Monrovia. Voor de andere plaatsen in Liberia geldt in hooge mate het bezwaar, dat de communicatiemiddelen een geregeld contact feitelijk onmogelijk maken. Vandaar dan ook de regeling, dat men zijn stem kan overdra gen. Eenige macht van beteekenis heeft deze Kamer niet, ook al, omdat vele wenschen overgebracht behooren te worden naar de Tweede Kamer der Volksvertegenwoordiging, bestaande uit 21 leden, waar de al- of niet- bekrachtiging ten slotte vandaan moet komen. Aangezien de zitting dezer Tweede Kamer slechts gehouden wordt van October tot einde December behoeft het wel geen betoog, dat de noodige snelheid ontbreekt. Intusschen geeft de stichting der Kamer gelegenheid een gere geld overleg te plegen, waardoor een zekere waarde aan dit instituut niet ontkend kan worden. Vreemd doet het aan, dat men in het reglement ook aandacht heeft besteed aan de industrie, terwijl deze op dit oogenblik feitelijk in Liberia niet bestaat. De Kamer van Koophandel in Monrovia is een gloed-nieuw instituut. Wanneer men nagaat, hoe lang men in ons land heeft gewacht, totdat de ..oude" in de „nieuwe" Kamer was omgezet, dan zal in Liberia ook eens het tijdstip aan breken, hetwelk zich eigent voor een reorga nisatie van het thans bestaande instituut. MOLLERUS Dit jaar is het de 350ste keer, dat de bekende ponymarkt in Shagford (Engeland) gehouden wordt. Binnen een omheining wachten de paardjes op hun koopers. Prinses Juliana verloofd Hoewel er weer van allerlei te vertellen valt over diverse tourneetjes en andere wetens waardigheden, wil ik beginnen met te zeggen hoe het groote nieuws van de verloving van Prinses Juliana tot ons kwam, waarover heel Bali nog vol is en waarvan ik de volle portie kreeg door mijn radio, waardoor je alles zoo fijn van dichtbij meemaakt. Dinsdag 8 September zat ik 's middags na een drukke Hoofden-vergadering met diverse vrienden, onder een koelen dronk, voor mijn huis onder het genot van de radio, die tot on ze verwondering steeds maar nationale liede ren deed hooren. We snapten het niet, want het was toch maar een gewone dag; tot er plots een telefoontje kwam. Ik er naar toe. Daar was de A. R. aan den anderen kant met de vraag: „Weet je het al?" „Nee, wat? Ik hoor wel aldoor nationale liederen door de radio, maar wat is er?" „Nou, Prinses Juliana is verloofd!" Nog even een verder verhaal, met den naam van den Prins, totaal onbekend en driemaal gespeld, maar ik wist genoeg. Dien avond hebben we nog vele telefoontjes gehad en oppassers uitgestuurd om mede te deelen dat zooveel mogelijk menschen (voor namelijk ambtenaren) om 9 uur 's morgens bij mij thuis moesten komen om een zeer be langrijk en heugelijk nieuws te vernemen. Met het gevolg dat er dien morgen geen plaatsje onbezet was op mijn toch heel ruime voorgalerij lo bij 8 Meter) en dat daar vlak vóór al de schoolkinderen van de stad Kloeng- koeng, 3 scholen met over de 500 leerlingen, stonden. Ik deelde hun het nieuws mee. Toen zongen de kinderen het Wilhelmus en andere liederen en daarna gingen we allemaal met de driekleur voorop, ons dorp rond, zingend en juichend. Overal, bij de Chineezen, de Arabieren en natuurlijk bij alle ambtenaren en kantoren, werden de vlaggen uitgehangen: het was een reuze-feest. En tot belooning sloot ik na af loop van den ommegang, geheel eigenmachtig alle scholen en kantoren. Wij Hollanders ter plaatse, vijf stuks, vierden natuurlijk nog na en toen er toevallig twee Duitschers uit den Passar bij me langs kwamen, kende het enthousiasme geen grenzen. Den volgenden dag kregen we bericht, dat er 's avonds een radio-uitzending zou zijn van de speechen ter eere van de verloving, door de Koningin, de Prinses en Minister Colijn. Ik had diverse collega's met hun vrouwen uitgenoodigd om te komen luisteren, die allen op tijd aanwezig waren. Even over zevenen begon de Koningin, die door een beetje luchtstoring niet zoo goed te verstaan was. Toen Prinses Juliana, uitste kend en zoo echt spontaan. En toen ze zoo te gen het eind van haar speech kwam en zei: Nu komtdachten we dat Colijn kwam maar toen kwam er tot ieders groote verras sing.,Nu komt Bernhard voor de micro foon" en toen kwam tot nog grooter verras sing en heel groote blijdschap, die frissche en Hollandsche speech van Prins Bernhard. Dr. John Trump, een Amerikaansch genees heer, wil voor de genezing van diep-zittende, gevaarlijke gezwellen een apparaat gebruiken, dat met een energie van meerdere millioenen Volt werkt. Wat heeft die succes gehad én door den in houd èn door het keurige Hollandsch; wat deed dat ons aller vaderlandsche hart in den vreemde goed! We waren er allen zichtbaar van onder den indruk, veel meer dan u zou denken, omdat we hier zoo ver weg zitten van het dierbare vaderland en er ons toch zoo één mee voelen. En toen de volgende dagen al die leuke berichten door de radio: over het jonge paar, den intocht per two-seater, het gearmd voor de microfoon staan, het neerlaten van de autokap bij den intocht in Den Haag, het bezoek aan de Cineac, het stoppen voor ken nissen midden in Den Haag enz. enz. Enfin, dien avond waren we weer in uitstekende stemming en hoorden toen ook pas den juis- ten naam van den Prins. Daar we de kranten nog niet hadden, zaten we nog steeds te vechten of het nu Dichterberg of Bichterfeld of Lichtenberg was, tot we nu wisten dat het Biesterfeld was. Den volgenden morgen wist ik het heelemaal zeker, omdat toen pas de of ficieele mededeeling kwam van het Gouverne ment, ambtshalve, dus goed en juist, wel per telegram, maar dan toch twee dagen later. Ik vernam toen tegelijk dat de 12de September als Nationale feestdag gevierd zou worden en schrok toen wel een beetje, omdat wij dat op Kloenkoeng al op 9 September hadden gedaan! Achteraf bleek gelukkig wat wij de eenigen niet wai'en, maar dat Batavia en Soerabaja net zoo hadden gedaan. We moesten dus eigenlijk de verloving nog eens op 12 Septem ber vieren, maar jammer genoeg moest ik daar als Controleur een stokje voor steken, want dan moet je het nuchter verstand la ten spreken, dat in dit geval zei: We hebben hier al voorbarig (bedoel „juist op tijd") feest gevierd, alles spontaan en zoo feestelijk ge daan, dat het niet beter kon. Voor weer een viering over twee dagen ontbreekt geld en ook voorbereiding, dus sparen we die twee facto ren op tot straks bij de huwelijksfeesten en die zullen we dan op een enorme wijze viei-en. Het is net tijd geworden voor de Phohi uit zending op de radio, n.l. kwart voor negen hier en 1 uur 's middags in Holland; ik hoorde dus van den kerkgang van het Koninklijk ge zin naar de Mauritskerk in Den Haag en de geboorte van d_e tweeling in Zevenbergen, die Juliana en Bernhard gedoopt zijn. Gek idee, j dat de menschen die in Holland geen i-adio hebben, dat nu nog niet weten, tenzij ze een Maandagochtendblad hebben gekocht waar het in staat. Dan zijn we hier toch niet ach terlijk! Den 12den September werden dus alleen vlaggen uitgehangen en kantoren gesloten en konden we ongestoord luisteren naar de uit zending uit Batavia. Eerst het verslag van den reuze-optocht, die voor het paleis van den G. G. voorbij trok Het verhaal van den ver slaggever over dien optocht was fijn om te hooren, maar duurde zoo lang, dat ik met pijn in het hart me moest gaan verkleed en voor de fuif in de Soos in den Passar, waar ik om 9 uur pas belandde. Daar begon net de fuif; eerst aanhooren van de her-uitzending van de toespraken van Koningin, Prinses en Prins, toen een speech van collega B., voorzitter van de Soos. De heele zaal was versierd met por tretten van het Vorstelijk Huis en er heerschte een daverende feestvreugde. Tot drie uur in den vroegen morgen bleef ik op het warme Den Passar, dat 1 Meter boven de zee ligt met een temperatuur van over de 80 gi-aden; reed toen naar het 1500 Meter lioogere Kintamani, waar het net 60 gx-adeix was en kwam daar om ruim vier uur aan, dus net een uur later, maar 60 K.M. verder, 1500 M. hooger en 20 gr. kouder. Toen naar bed; maar niet lang, want om half zes, dus anderhalf uur later, zat xk weer aan de koffie, met de W.'s en de B.'s met wie ik, nog voor de verloving bekend was, een af spraak had gemaakt om dien dag den 2200 M. hoogen berg Abang te beklimmen. Zij waren niet naar de Soosfuif geweest, maar ik wel en toch stapten we dien morgen om 6 uur op en hadden een fijnen, zwaren, maar mooien tip pel. We waren daar om 10 uur op den top en toen kon ik me toch wel met een beetje trots op den schouder kloppen, dat ik na 7 uur afscheid nemen van de Soos. toen toch al. na een tippel van 16 K.M. en een autorit van 70 K.M. en een slaapje van anderhalf uur, op 2200 M. hoogte, op het hoogste punt van mijn ressort en op één na het hoogste punt van Bali, zat en neerkeek op de rest van het gezel schapwant ik was het eerste boven! We werden beloond met een prachtig helder uit zicht; heel Bali en ook de piek van Lombok, kwam boven de wolken uit. Want bewolkt was het wel. maar met erg veel beweging in de lucht, zoodat je steeds de meest verrassen de veranderingen had, wat 't nog veel mooier maakte dan bij onbewolkten hemel. Ziezoo, voor ditmaal genoeg! VERTELLING Den anderen Dag door ELSA KAISER. Kai-el zuchtte van vei-wachting. „Als ik aan mox-gen denk, zeide hij, boog het hoofd achter over en keek in de geverfde glazen lampekap. .Morgen!"juichte Annie„Eindelijk, mijn hemel, waarom zou het niet kunnen? Wij probeeren ons geluk net als alle anderen. Stel je voor dat we ditmaal eens werkelijk geluk hadden. Wat zou je doen?" „Ik geloof dat ik zou huilen", antwoordde Karei, een beetje verschrikt. „Ja, van vreugdeJaach ja.. Karei." „Ons huis zal op zijn kop staan en wij zul- ien geen raad met onszelf weten", zeide Karei verwonderd. „Geen schulden meer", fluisterde Annie. „Je moet dadelijk acht nieuwe costuums bestellen en ik tien japonnen." „Wij gaan verhuizen", besliste Karei energiek. „Naar een villa" zeide Axxnie. „Die liggen alle nogal ver uit de buurt", bedacht Karei. „Met de auto ben je er zoo". „Ja natuurlijk met de auto „Maar wat ik zeggen wil, we nemen geen chauffeur". „Neen, natuurlijk niet, als jij aan het stuur zit is het veel veiliger. We blijven met ons bei den, jij en ik en vliegen in onze auto naar het einde der wereld". ,We zullen eerst in de omgeving blijven, daarna gaan we naai- de Fjorden", zeide Ka- x-el bedachtzaam. „O, o!" juichte Annie, „neen laten we liever naar Tanger gaan?" „Ach dat is waar", zei Karei", „want we zou den immers, altijd als we geld hadden, naar Algiers en Tunis gaan „Ik heb gehoord dat de autowegen in Afrika heel goed zijn", zeide Karei opnieuw en met het air van een wereldreiziger. „En hoe doen we met Italië?" vroeg Annie. „Italië? Wel daar gaan we met April naar toe. Italië kun je het best in April bezoeken". Kax-el deed erg bereisd en toch had hij zijn- reizen enkel maar op de kaart gemaakt, maar hij was de beste van zijn schoolklas geweest. „Wacht even Karei, je kantoor. Hoe doe je daar mee?" „Ach wat!" riep Karei uit en veegde met een handgebaar het kantoor weg. „Ik neem een jaar vex-lof". „Prachtig, dan gaan we in den winter naar St. Moritz voor de wintersport. Van daar ver trekken we naar Nice". Annie had het géheele plan in haar hoofd, ook de verschillende cos tuums die zij zouden dx-agen, waren er bij. „Wij zullen een villa aan de Middellandsche zee laten bouwen", overlegde Kax-el. „Of aan den over van het Comomeer" stelde Annie voor. „Dat zullen we later overwegen." „In ieder geval moeten we rozen en druiven- kassen hebben en een wintertuin vol exotische planten", zeide Annie. „Natuurlijk", gaf Kax-el toe. „Ik neem ook een paar kostbare honden, barzoi's of zoo." Annie klapte in haar handen. „Karei wat zullen we gelukkig zijn. O, ik kan niet wachten tot mox-gen, we reizen toch dadelijk weg?" „Natuurlijk lieveling, wat zouden we hier nog langer doen?" „We geven een architect opdracht een huis voor ons in te richten, laten het geld daarvoor op de bank achter en als we dan terugkomen staat onze villa klaar." Annie viel haar man om den hals. „Kaïel lieveling, zooveel opeens, ik kan het bijna niet dragen Den volgenden morgen was de trekking be gonnen. Om één uur was de hoofdprijs ge vallen. Karei durfde niet meer te denken. Annie zat sprakeloos, haar handen waren klam. Bevend schonk ze de koffie in de goedkoope witte kopjes. „Annie", Karel's stem was schor van ont roering, „Annie, welk nummer hebben wij?" Geef mij even het lot aan. Ik heb op de bul letin's gekeken en het nummer over ge schreven." „Het lot? Maar jongen, dat heb jij! Jij zoudt er een koopen." „Wat.... hoeik?" Karel's oogen puil den uit zijn hoofd. „Maar kind wil je daarmee zeggen dat je geen lot hebt? Je weet toch wel dat ik geen tijd heb om voor zulke dingen te zorgen. Jij zoudt het koopen." „Heb jij er dus geen gekocht?" Annie kon slechts fluisteren. ..Neen, kind. Jij ook niet?" Daar zaten ze en durfden elkander niet aan te kijken. Ze verweten elkaar niets, werden niet boos. Ze waren enkel onzegbaar bedroefd en teleurgesteld. Zwijgend zaten ze. Eindelijk begon Annie Karei te troosten. Zijn bleek, verschrikt, hul peloos gezicht deed haar pijn. „Jongen, lieve jongen, er is niets verlóren, we kunnen het later nog eens probeerenZe zweeg, haar stem stokte, als ze meer gezegd zou hebben, zou ze in tranen zijn uitgebarsten. Karei keek op. Annie's bleek gezichtje ont roerde hem. Wat had hij haar graag alles ge geven waarnaar zij verlangde. Nu bleef het bij het oude. De schulden, de goedkoope lee- ren stoelen en de afschuwelijke glazen lamp Hij strekte zijn hand over de tafel naar haar uit. Annie legde de hare er in. „Lieveling we hebben nog wat.... Het geld van het lot, we hebben dat toch apart gelegd?" Annie knikte en glimlachte hem toe. „Laten wp daarvan genieten, zullen we Zon dag een taxi bestellen en een ritje maken?" stelde Karei schuchter voor. „Lieve jongen.graag", zeide Annie dap per en siikte haar tranen in. UIT DEN MOPPENTROMMEL. Ze waren met zUn tweeën gaan kampee ren, maar den eersten nacht werden ze aan gevallen door een zwerm muggen. Ze trok ken de dekens over hun hoofden. Eindelijk zei Piet: ..Ik geloof, dat ze weg zijn. Jan." Jan stak zijn hoofd voorzichtig buiten zijn deken Daar zag hij een paar glimwormen. Vlug kroop hij weer onder de dekens en riep: „Blijf weg, Piet, die akelige muggen zijn nu met lantaarntjes naar ons aan 't zoeken."

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 15