H.O.* Kw a 1 i t e i t WOENSDAG 21 OCTOBER 1936 HAARtE M'S DAGBEAD 6 Ned. Blindenbond. Propaganda-avond. De afdeeling Haarlem van den Ned. Blin denbond hield Dinsdag een propaganda kunst- en filmavond in de Gemeentelijke Concertzaal, die geheel met belangstellenden ■gevuld was. Welwillende medewerking werd verleend door Haarlem's Kinder- en Meisjes koor onder leiding van den heer Jacob Ha mel, aan den vleugel begeleid door Jacq. Hamel. De bijeenkomst werd geopend door den heer A. Smit, die een speciaal woord van welkom richtte tot den heer K. Brants; tot de wethouders A. G. Boes en M. A. Reinalda; een groot aantal raadsleden; den heer A. W. Michels, lid van Ged. Staten; Dr. W. B. Smit, directeur van den Gemeentelijken Genees kundigen Dienst; Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, voorzitter van de A.V.O., bestuurs leden van Nazorg, enz. Spreker bracht dank aan den heer Jacob Hamel, die zich voor dezen avond belange loos beschikbaar had gesteld. Ook dankte hij mej. Fortgens en den heer E. P. Schuyt, die zooveel voor het organiseeren van deze bijeenkomst hadden gedaan. Onmiddelijk hierna ibegon de heer Jacob Hamel, die bij zijn komst, op het podium met een daverend applaus begroet werd, met zijn jeugdige zangers te zingen. Achtereenvolgens werden ten igehoore ge- •bracht; .Baas Jan de Timmerman"; „Een tramrit"; „Een haantje en een hennetje"; Klepper ma rsch"; „Lente" en „Meilied". Het behoeft geen betoog, dat alle nummers met een luid applaus beloond werd en dat de Kleppermarsch gebisseerd moest worden. De heer Joh. van den Berg een blinde hield een rede over het onderwerp: „De blinde mensch". „Gij hebt wel gedaan", zei hij, „om dezen avond te bezoeken en te genieten van den reinen meisjes- en kinderzang. Door deze propagandistische bijeenkomst wordt ge nader gebracht tot het leven en den strijd der blinden. Deze avond is bedoeld als pro paganda voor het behartigen van de geeste lijke en maatschappelijke belangen van 4000 onzer lotgenooten. Het verheugt mij, dat zoovelen gekomen zijn om kennis te ma ken met het streven en verlangen der blin den. Men weet nog zoo weinig van wat er in de blinden omgaat, hun verlangens en hun kunnen. Het is meestal medelijden, dat voor hen geconstateerd wordt. En daar zijn wij wel dankbaar voor. maar we willen liever met opgeheven hoofd en fierheid van geest ons lot dragen. Wij missen één zintuig, maar geestelijk en verstandelijk zijn wij gelijk met u. Ook wij mogen beschikken over gaven en krachten, die we tot ontplooiing brengen. Wij willen een blindenzorg op een hooger plan; ook wij willen een plaats aan den ge- meenschappelijken disch; een plaats te midden van u. Vele blinden verrichten pro ductieven arbeid op verschillend gebied. Ge lukkig komen er andere denkbeelden voor de verzorging van blinden, omdat men begrijpt, dat ook de blinden levensverwachtingen hebben. Zij hebben hun lot aanvaard als een ladder, nie't om af te dalen, maar om op te klimmen. Zij moeten daarbij geholpen worden. Wij erkennen met een dankbaar hart, dat in den loop der jaren al veel tot verzachting van het lot der blinden is ge daan. Maar nog niet voldoende. O.a. wen- schen wij goed onderwijs voor de blinde kin deren, die niet als stumpers mogen worden beschouwd; ook zij kunnen goed opgeleid worden tot volwaardigen en daarvoor is goed onderwijs noodlg. Nog altijd is een blind kind in ons land niet leerplichtig. Dit acht ik een ernstige leemte in onze wetgeving. Ik hoop, dat hier spoedig het voorbeeld van andere landen in Europa gevolgd zal worden, opdat ook hier leerplicht voor het blinde kind wordt ingevoerd, want zij, die iniet arbeiden kunnen, hebben te kampen met allerlei moeilijkheden. Welnu, de Nederlandsche Blindenbond streeft naar gemeenschapszorg. Ik juich het toe, dat ook in (Haarlem veel van gemeentewege voor de blinden wordt gedaan en hoop dat het subsidie gehand haafd zal blijven, opdat er nog meer blinden aan den arbeid gezet kunnen worden. De Ned. Blindenbond, die in 1895 werd opge richt, is een licht en steunpunt voor duizen den lotgenooten. Deze bond is een algemeene organisatie, waarin plaats is voor alle blin den. ongeacht van welke richting of stand ze zijn. Het geldt hier vooral: allen voor één en één voor allen". Spreker hoopte, dat op dezen avond veel personen als donateur of donatrice zouden toetreden en dat ze blijvende vrienden van den Ned. Blindenbond zullen worden. „De zon der gemeenschapzsorg zal weldra haar stralen uitzenden over de sombere blinden- wereld. Ook zij zullen worden beschouwd als medemenschen, die een zegen voor zichzelf en voor de omgeving'kunnen zijn". (Applaus) Mr. J. N. J. E. Heerkens T h ij ss e 11 acht het eveneens niet juist om blinden on- volwaardigen te noemen. De A.V.O. heeft tot doel, werk te geven aan en werk te zoeken voor de menschen, die lichamelijk niet vol waardig zijn. Deze vereeniging streeft er naar, van de onvolwaardigen volwaardigen te maken, want er wordt door hen veel vol waardig we*k geleverd. Nadat het Haarlem's Kinder- en Meisjes koor zich nog eens met klimmend succes on der leiding van den heer Hamel, had doen hooren („Dansende haasjes" van Prin ses Juliana moest herhaald worden), dank te de heer E. P. Schuyt de kinderen voor hun prachtigen zang en voor hun hulp bij den verkoop der toegangskaarten, waarvan zij meer dan de helft verkocht hadden. Hij dankte ook den heer Hamel in warme be woordingen voor zijn belangelooze medewer king en verklapte dat de populaire dirigent juist op dezen dag zijn verjaardag vierde, wat een storm van langdurige toejuichingen ontketende. Spontaan zongen alle aanwezi gen „Lang zal hij leven!", waarvoor de heer Hamel met een buiging dankte. Ook de heer Schuyt noemde het een schande, dat hier de leerplicht voor blinde kinderen nog niet is ingevoerd. (Hierdoor blijven vele blinde kinderen door misplaat ste ouderliefde vei'stoken van het zegenrijke onderwijs, Er zijn vele uitstekende inrichtin gen voor onderwijs aan blinden in ons land. zoodat het voor de regeering geen motief .meer kan wezen om de leerplicht nog niet in te voeren. „Er zijn nog menschen". zei spreker, „die het niet goed vinden, dat te genwoordig zooveel voor de blinden gedaan wordt. Ik heb eens een bezuinigingsinspec teur gesproken, die vertelde, dat twin tig jaar geleden niet zooveel voor de blin den gedaan werd en toch leefden ze. Men moest de posten voor die inrichtingen schrappen. Ik heb hem toen geantwoord, dat hij niet zoover terug moest gaan. om bezui niging te bepleiten. Hij behoefde slechte twee jaar terug te gaan, toen de Ibezuini- gingsinspecteurs nog niet bestonden. Die kon men dus best schrappen". (Applaus). Ook de heer Schuyt sprak een geestdriftig propagandistisch woord voor hulp aan de blinden. „Het particulier initiatief kan niet gemist worden, want anders doet de over heid ook niet veel". Tenslotte werd de propagandafilm „Wat wij willen" vertoond. Ook deze maakte veel indruk. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP DONDERDAG 22 OCTOBER. Progr. 1: Hilversum H. Progr. 2: Hilversum I. Progr.: 3: 8.05 Parijs Radio. Gymnastiek. 8.20 Diversen. 9.05 Keulen. Tijdsein. Nieuws berichten. Waterstandberichten. 9.20 Volks liederen, gezongen olv. Hugo Schmidt 11.20 Parijs Radio. Gevarieerd concert door het omroeporkest. 11.50 Causerie voor boeren. 12.05 Causerie voor Protestanten. 12.35 Ver volg concert. 1.05 Brussel Vlaamsch. Cabaret programma. 1.15 Populair concert. 1.20 Ge sproken Dagblad van het NIR. 1.30 Salon orkest olv. Walter Feron 1.50 Cabaretprogram ma. 2.00 Gramofoonmuziek. Verzoekprogram ma. 2.20 Parijs Radio: Lena Ghis: „Souve nirs de Sicile" 2.35 Yvonne Save leest een verhaal van P. Blanchard. 2.50 Gramofoon- muziek. 3.20 Keulen. Populair Concert. 4.10 Parijs Radio. M. van Co: „Légendes d'annam' Grammofoonmuziek. 5.20 Brussel Vlaamsch. Salonorkest olv. Walter Feron. 6.05 Kinderuur. 6.50 Brussel Fransch. Kinderuur. 7.20 Berlijn: Nieuwsberichten: „Wir teilen mit"." 7.30 „Tanz nach Wunsch", verzoekprogramma. 9.20 Droitwich. Weer en Nieuwsberichten. 9.40 Weenen: Frans Liszt uurtje. 10.40 Nieuwsbe richten. 10.55 Dansmuziek door het Charley Gaudriot-Lansorkest. Progr. 4: 8.00 Brussel Vlaamsch, Gymnas tiekles. 8.20 Tijdsein. Gramofoonmuziek. 8.30 Kroniek van deü dag. 8.40 Gramofoonplaten. 8.45 Gesproken dagblad van het NIR. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.20 Diversen. 10.35 Lon den Regional. Korte Godsdienstoefening. 10.50 Tijdsein van Greenwich. Weerbericht. 11.05 Het BBC Schotsch Orkest olv. G. Warrack. 12.10 Orgelconcert door Harold Coombs. 12.50 Het Troeadero Cinemaorkest olv. A. van Dam, I.40 Ethel Barlett en Rae Robertson, 2 piano's, 2.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Het BBC Empire Orkest. 3.35 Droitwich. Het stedelijk orkest van Bournemouth. 5,05 Gramofoonmuziek. 5.35 All Collins en zijn dansorkest. 6.20 Diver sen. 7.00 Droitwich. Honderd jaar operette muziek. 7.50 „Star gazing". 8.50 Londen Regio nal. Het BBC. Orkest olv. Frank Bridge. 9.05 North of the River", variété programma. 9.50 Parijs Poste Parisien. Zigeunermuziek door het Zarou Orkest. 10.20 Droitwich. Korte Kerkdienst in St. Michael Chester Square. 10.4OLaelia Finneberg, sopraan en Gordon Walker, fluit. 11.35 Lew Stone en zijn orkest. II.50 Dansmuziek (gr. pl.) Progr. 5: van 8.00 v.m. tot 7.00 n.m. Diver sen. 7.00 n.m. Eigen gramofoonplatencon- cert:: Variété en film. 1. Selectie uit de film Sweet Adeline, Reginald Dixon. 2. Truckin, Gerry Moore; 3. La Cucaracha, Londen Piano Accor deonband4. Selectie uit „Golddiggers of 1935", Reginald Dixon; 5. The Ydellini Mountaineer, Andréany; 6. Reine de musette, Emile Vacher. 7. Oua Oua Kanui en Lula; 8. The Valley of Echoes, Andréany; 9. Through Southern Climes, Reginald Dixon. 10. Tomi Tomi, Kanui en Lula; 11. Kitten on the Keys, Russian Rag, Nola, 2 vleugels; 12. Send me, Gerry Moore; 13. The Continental, Londen Piano Accordeonband; 14 Les Triollets, Emile Vacher. Van 8.0012.00 Diversen. PERSONALIA. Aan de R.K. Handelshoogeschool te Til- burg slaagde voor het propaedeutisch examen in de economische en sociale wetenschappen, de heer H. P. Krouwels te Haarlem. S. O. S.! Ik sta buiten. Met een flink vaartje trapte ik langs den. weg, mopperend op mezelf, dat ik me weer had laten lijmen, dat het toch weer laat was geworden en dat je bij die Mulders nu ook eeuwig en altijd aan de praat werd gehouden.-, Toch waren het geen ongeschikte menschen, als ze je maar niet altijd tegen heug en meug in overreedden om langer te blijven dan je zelf wou. Eigenlijk was ik volmaakt onrede lijk, want zoo erg hadden ze niet aange drongen; als ik gewild had was ik om tien uui al weg geweest, maar ik had een vleugje ge roken van die zalige nierbroodjes, die me vrouw Mulder zoo verrukkelijk kan klaarma ken en bovendien zaten we zoo geanimeerd te praten, dat ik alle gedachten aan vroeg opstaan en een drukken dag uit m'11 hoofd bande. Maar nu, in de frissche buitenlucht, doemde m'n bed als een verleidelijk vooruit zicht op en kreeg ik wroeging, dat ik al niet veel eerder er behagelijk in was weggegleden. Ziezoo, nog even dezen hoek om ,dat eindje straat, de fiets even neerzetten en grabbelen naar den sleutel. Vervelend dat die dingen al tijd heelemaal naar beneden glijden! Wacht, daar is ie. Nee, dat was een potlood. Kalm aan maar, anders haalde ik den boel zoo on dersteboven. Zoo, zie je wel,... nee, dat was weer datzelfde stomme potlood. Ellendig ding ook! Dat kon ik beter zoo lang maar tus- schen m'n tanden nemen, anders greep ik er telkens naar. Nu even met overleg zoeken. Dat was m'n zakdoek; m'n beurs; een poeder doos bah, dat vervelende ding was openge gaan van al dat gerommel, wat zou m'n voe ring er uitzien! een brief, van wien ook weer, oh ja van Mies; een biljetje van de Ci neac; een perronkaartje, hoe kwam ik aan dat vod; m'n lippenstift,nog een zakdoek; een opschrijfboekje; een leege enveloppe ik moest m'n tasch toch eens uitmesten! een tramkaartje en dan verder niets. Ver slagen keek ik naar de deur, hoe kwam ik er in, als ik m'n sleutel niet had? Maar ik had hem natuurlijk, want het zijzakje was nog niet nagekeken en daar zat hij natuurlijk in en vol vertrouwen begon ik aan het vervolg van het onderzoek met even een schuwe, angstige gedachte aan wat er moest gebeu ren, als de sleutel daar niet.onzin, hij was er natuurlijk! Zie je wel, daar was hij al! Twijfelend keek ik naar den sleutel en slechts aarzelend bekende ik mezelf, dat die van de linnenkast was. Toen grabbelde ik zonder overleg en geagiteerd in m'n tasch rond en nam zelfs de moeite om naar een lantaarn paal te gaan en daar onder het licht, tegen beter weten in, nog eens den inhoud te con troleeren. Van alles was er, maar geen sleu tel! Een huisgevel heeft Iets agressief vijandigs, wanneer je er om half één ln den nacht langs omhoog kijkt en de donkere ramen lijken als hoonende oogen over je heen te kijken, naar het onbestemde. Dan maar bellen. Een maal, twee maal, een j GOUDETIKET: pittig en krachtig BRUINETIKET: vol en zacht 1 Kilo bus f. 1.65 Kilo bus 0.85 Kilo bus 0.45 1 ons zakje 0.16 is altijd het kenmerk van onze cacao geweest. Deze is door jarenlange veredeling tot zulk een hoog peil opgevoerd, dat zij thans onovertroffen mag heeten. Het bleek wenschelijk, dit ook door een nieuwe ver pakking uit te drukken. Het smaakvolle uiterlijk voor den smakelijken inhoud, daar aan herkent gij: DE B SEDERT (Adv. Ingez. Med.) HOT TUNE CLUB. Op Zondag 25 October a.s. zal de kortgeleden opgerichte „Hot Tune Club" een Thé-dansant houden in het Gebouw van den Haarl. Kegel Bond. De dansmuziek zal wederom verzorgd worden door „The Rhythm Sellers", onder leiding van Tom Reerink. Introducties zullen aan de zaal verkrijgbaar zijn. HEEMSTEEDSCH KLEEDINGFONDS. Men schrijft ons: Nu de schoone kleurenpracht der herfsttin ten ons herinnert aan den naderenden winter, die door één nachtvorst al ,die schoonheid kan doen vergaan, is de tijd .aangebroken, dat wij genoodzaakt zijn wederom ,een beroep te doen derde maal lang gerekt als een gierende si rene. Niets bewoog, de ramen bleven donker en afwijzend. Wacht, een steent-je tegen het raam. De eerste steen kwam tegen het huis van de buren, gelukkig tegen den muur, zoo dat ik niemand wekte. De tweede steen be landde op het luifeltje voor de deur, de dér- de haalde het kozijn op de eerste étage, een vierde tikte veel te zacht tegen een raam van een kamer, waar niemand sliep, een vijfde klopte op m'n eigen raam en zag in vogel vlucht m'n onbeslapen bed, dat zacht en ge makkelijk lokte, een zesde wekte een van m'n buren, die ongemakkelijk boos door het raam op m'n onschuldig hoofd neerkeek en die vast onvriendelijke dingen heeft gedacht over dat mensch, dat in het holst van den nacht thuis kwam. Toen maar weer bellen, maar zonder over tuiging, want alle hoop was dood ln mij. Een hotel? Zonde en bovendien zouden ze den volgenden morgen stom verbaasd zijn als ik er niet was. Menschen kunnen zoo on- geloovig verbaasd doen bij de gewoonste dingen! In arrenmoede stapte ik maar weer op m'n fiets en reed langzaam weg, op zoek naar iemand die redding zou kunnen brengen. In een garage brandde licht en vier man nen speelden ev een spelletje kaart, wachtend op de klanten, die zich zouden kunnen mel den. M'n binnenkomst werd niet met vreugde begroet, noch vond ik veel interesse voor m'n zielig verhaal. Op m'n vraag of ze me een loo- per konden leenen moest ik eerst omstandig vertellen, wie ik was en waar ik woonde, voor ik het antwoord waardig was, dat ze geen loo- per hadden, er nooit een hadden bezeten en er ook wel nooit een zouden krijgen. Toen bo den ze twee klaveren en ik mag lijden, dat ze drie down gingen. Met een sprankje hoop, dat iemand thuis misschien kiespijn, hoofdpijn of iets anders zou kunnen hebben gekregen en uit dien hoof de licht zou hebben gemaakt, althans wakker was fietste ik weer terug en begon opnieuw te bellen, zonder het minste resultaat. Aan het steenen-experlment waagde ik me niét meer, de buren konden eens terug gaan gooien! Zou ik een ruit indrukken? Er stond me iets bij van zeep en een doek, die je daarbij noodig hebt, maar de hak van m'n schoen scheen nogal solide en ik had goede hoop op het eind resultaat. Gelukkig werd me dat bespaard, zoodat ik niet wegens vernieling gedaagd kan worden. De sterke arm der wet fietste voorbij, in den vorm van twee hoogst vriendelijke, zeer be hulpzame agenten. De lantaren speelde even onderzoekend over m'n gezicht, daarna over het naambordje, vervolgens over het sleutel gat en daarna langs den gevel, die veel van z'n brutaliteit verloor en zich bij voorbaat al boog voor het gezag. Het gezag zelf was echter nog niet zoo erg met den voorkant van m'n huis ingenomen, er schenen te weinig uitspringsels te zijn, en het balcon aan den achterkant bleek veel- belovender. Maar hoe moesten we daar ko men? In ons gescharrel om den hoek van het blok stootten we een aschemmer om, waarna een andere buur in pyjama optrad, die de politie vlak onder z'n veranda wenschte te zien, om te verifieeren dat het wel degelijk politie was en geen vermomde inbreker, want in deze tij den, nietwaar? Gerustgesteld over onze goeds intenties leidde hij toen van boven af onzen tocht, waarschuwde voor een uitstekenden balk, als op de gemeenschap om ons in staat te stellen vele nooden te lenigen. Ons bestuur, dat uitgebreid is door de toe treding van twee nieuwe., bestuursleden, n.l. mevrouw Kwak en mejuffrouw Blom, heeft met moed zijn taak hervat. Dit jaar zal de krachtige steun van het Crisis-Comité, dat opgehouden heeft te bestaan, noode worden gemist. Des te dringender moeten wij aan kloppen bij zoovele menschlievende ingeze tenen, ten einde in het bezit te komen van bruikbare onder- enbovenkleedlng, schoenen, kachels, linnen- en beddegoed, enz.. Alles is van onze gading, en mocht iets niet dade lijk passen, dan wordt het door rappe handen, die zichbelangeloos beschikbaar stellen, ver-, maakt. de agent zich net gestooten had, wees op een ladder, toen net met levensgevaar een steile muur beklommen was, kortom hij maakte zich zeer verdienstelijk en gedroeg zich daar naar. We waren nu zoo ver, dat een agent op het balcon stond, de andere was op het dak van het fietsenschuurtje geklommen en ik stond in den tuin, terwijl de pyjama-buurman over de leuning van z'n eigen balcon hing, tenge volge waarvan hij den volgenden dag waar schijnlijk grieperig geweest zal zijn. Tot zoover was alles goed gegaan, maar wat nu? Klopt u op de deur, raadde ik. Knip je lantaren aan en licht door de ruit, raadde de eene agent, waarop de andere beide raadgevingen volgde, nog gepaard gaand van een luid „hédaar" op eigen initia^ tief. Geen succes. Slapen ze altijd zoo vast?, vroeg de agent op het schuurtje en keek achterdochtig. Er zal toch niks wezen? We maken lawaai ge noeg! Ik vond ook, dat het daar niet aan man keerde en het geklop, dat daar weer op volg de, schalde pijnlijk in m'n oor, maar het kon de slapers niet storen. Eindelijk, na. veel geklop, geroep en gelicht met de lantaren, kwam er van binnen een „ksjt! Wil je wel eens maken dat je weg komt Wordt u eens wakker! Als je niet weggaat roep ik de politie! Ik schiet hoor! De politie is hier al! Mevrouw staat bui ten, wilt u even open doen? Mevrouw? Wat voor een mevrouw? Er is hier geen mevrouw. Dat was het toppunt! Van beneden riep ik: Sta toch op Marie, ik ben het. Niks hoor! Blijft u maar lekker in bed mevrouw, ik houd ze wel buiten; Maar ik ben buiten, ik heb geen sleutel! Wie? U? En wie is dan op het balcon? De politie. Een gordijn kierde opzij en ik stelde me voor hoe Marie terugdeinsde voor de glanzen de knoopen van het gewapend gezag. Wacht u es effetjes. We wachtten, om Marie daarna te zien op treden, gehuld in kimono en met papillotten voor de krulletjes van achteren. Nadat ze had vastgesteld, dat ik het heusch was, die daar in den tuin stond en nadat ze een keer of wat had gemompeld, dat het zon de was, „gut nog an toe, 't is toch zonde", kwam ze naar beneden, deed van verbouwe reerdheid eerst de straatdeur open en toen pas de keukendeur waarna we alle drie naar binnen konden, nadat de agenten eerst naar beneden waren geklauterd en we buurman welterusten hadden gewenscht. Maar waarom kwam u er niet in met uw sleutel? - Als ik die had gehad, had ik het wel ge daan. Dat is ook wat! Ik heb hem zeker op het tafeltje in de gang laten liggen. Niks hoor. U heb em in uw zak gestopt toen u wegging, ik heb het zelf gezien. In m'n zak? M'n hand gleed erin en stootte op het koude metaal van den huissleutel, dien ik verbouwereerd bekeek in het licht van de ganglamp. Ik durfde niet op te kijken en sloop maar gauw naar boven, terwijl Marie de agenten uitliet. Als ik een uniform zie aankomen, rijd I ik in het vervolg maar een straatje om. HELEN I Het Haarlemsch Ziekenfonds. Het nieuwe kantoorgebouw. Zooals reeds gemeld zal a.s. Zaterdagmid dag te 4 uur de officieele opening plaats heb ben van het nieuwe kantoorgebouw van het Haarlemsch Ziekenfonds. Jansstraat 27. Wij namen eenigen tijd geleden een uitvoerige be schrijving van het gebouw op. Verschillende omstandigheden, vooral de voortdurende groei van het aantal leden, maakten een belangrijke uitbreiding en ver nieuwing noodzakelijk. "Daarom werd het naastliggend pand aangekocht en geheel af gebroken. De architect, de heer J. J. van Nop pen, kreeg opdracht- plannen te maken voor een nieuw kantoorgebouw. Dinsdagavond werden wij door het bestuur van het Haarlemsch Ziekenfonds in de gele genheid gesteld, het nieuwe kantoorgebouw te bezichtigen. Wij konden daarbij constateeren dat de heer Van Noppen er in geslaagd is, jp de door de afbraak vrijgekomen ruimte en door inwendige vernieuwing van het bestaan de gebouw een kantoorgebouw te doen ver rijzen, dat aan alle moderne eischen voldoet. Een inderdaad mooi, harmonisch geheel is hier verkregen, dat den binnentredenden da delijk een indruk geeft van degelijkheid en vriendelijkheid. Het trappenhuis en de ruime overgang van het voorste naar het achterste gedeelte van het perceel zijn rood en zwart geschilderd, hetgeen het geheel een vroolijk aanzien geeft. De inrichting is sober en de gelijk, eenvoudig en doelmatig; alle vertrek ken in 't bijzonder de ruime en stemmige be stuurskamer, getuigen van goeden smaak. De verlichting is uitstekend en het daglicht kan overal in ruime mate toetreden. Voor goede ventilatie is gezorgd. Een greote verbetering is ook de moderne, practische telefooninstallatie, waardoor be langhebbenden zich bij dag en nacht in ver binding kunnen stellen met het ziekenfonds. Zoowel het bestuur en de leden als de archi tect kunnen met dit nieuwe kantoorgebouw gelukgewenscht worden. Aannemer was de heer Jac. Klerk, die ook alle eer van zijn werk heeft. Dat men het Fonds goed gezind is, blijkt wel uit de vele geschenken, die voor de aan kleeding van het gebouw van verschillende zijden gegeven zijn, als het kleed en het tafelkleed in de bestuurskamer, de lampen en de wandversieringen in die kamer, de klok in de hal en de electrische kroon op den overloop. MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Dinsdagavond hield de afdeeling Haar lem van bovengenoemde maatschappij een vergadering in de muziekzaal van café Brink- mann. Bij afwezigheid van den voorzitter, den heer J. L. Bouwer,' heette de heer J. F. Ch. Dix de aanwezigen hartelijk welkom. De voorzit ter was helaas door bijzondere omstandig heden verhindert, de vergadering te leiden. Daarna was het woord aan den secretaris, den heer R. M. van der Hart, voor het voor lezen der notulen van de vorige vergadering. Nadat enkele mededeelingen waren gedaan, werd overgegaan tot de bespreking van den beschrijvingsbrief voor de algemeene verga dering. Door de leden werden verschillende stukken voor de onderlinge tentoonstelling ingezonden. De uitslag daarvan luidde als volgt: 1 mand Ixora van H. W. Brakel, lo pamten. 1 fantasiestukje S. Pool en Zn., 9 punten. 1. groep Adiantum Gold Else van A. Koper 10 punten. 1 Goleus, 7 punten en 1 Cyclamen 8 punten. De laatste inzendingen van de vereeniging „Eigen Tuin". Tenslotte vertoonde de heer K. Hoogeboom een serie lichtbeelden van planten, bloemen, stillevens en landschappen. Foto's van een werkelijk onberispelijke techniek, al beschou wen we de instelling persoonlijk als verouderd. In hun soort zijn ze werkelijk on overtref felijk. De kleurenfoto's waren wat de kleurwaarde betreft subliem doch de compositie kon ons daar zelden bevredigen. De heer Dix dankte den heer Hoogeboom voor het vertoonde en sprak de wensoh uit dat men nog vaak van zijn werk zou mogen ge nieten. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. (Inlichtingen ten politiebureele Smedestraat 9, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur). Ceintuurs en handschoenen: Politiebureau Smedestraat 9, Stalenboek: Hesselman. Kloosterstraat 49; Jongensbril: Van Lent, Leidschevaart 356; Zwarte cape; Wikke, Vinkenstraat 53; Etui met pincet: Moekroon, Hagestoaat 49; Hondje: Kennel Fauna, Fr. Varkensmarkt 24; Heerenhoed: Politiebu reau, Smedestraat 9; Regenjasje: Steenkist, Bakenesserstraat 10 rood; Katje: Kennel Fauna, Fr. Varkensmarkt 24; Kindermuts: Kollmeier, Godfr. van Bouillonstraat 21; Port. met 4 bankbiljetten: Prik, winkel Jamon, Zijl straat; Pakje waarin slipover: Meijer, Frans Halsstraat 51 rood; Rijwielbelastingmerk: Van der Zande, N. Tuindorplaan 28: Idem: Warmerdam, Pieter Kiesstraat 36. Idem: Wit, Iordensstraat 39 rood; Blauwe tompouce: Co- hen, Koninginneweg 92; School tasch met in houd: Van Dam, Gasthuisstraat 48 rood. Handschoenen en ceinturen: Politiebureau, Smedestraat; Kinderbroekje: Politiebureau Smedestraat; Leesboek: van Rijswenk, Park straat 10; Scboolétui met inhoud: v. d. Berg, Jansstraat 33; Regenjas, Meegades, Parklaan 108 zwart; Portemonnaie met inhoud: Zue- len, Sumatrastraat 8; idem, idem, Verhagen, Voorhelmstraat 50; idem, idem: Klooster, Doopsgezind kinderhuis, Gr. Heiligland 4; Ro zenkrans: Dekker, Spaarndamscheweg 486; Rozenkrans: v. d, Meer, Rijpstraat 35; Rij wielplaatje. Schneider, Bosch en Vaartstraat 13; Kinderschortje: Linker, Waldeck Pyr- montlaan 6, Overveen; Gymn. schoentje: Po lak, Nic. Beetsstraat 4; Ring met sleutels; Ver meren, Zuid Polderstraat 133; Vulpen, Bros, Zijlstraat 61 rood; Vulpen:: v. Egmond, Prin- sessestraat 8. Vulpen: Alink, Voorduinstraat 14. Handschoenen en ceinturen, portemonnaie met inhoud, rijwielplaatje, Politiebureau, Smedestraat; bankbiljetten, Boling, H. van Alphenstraat 19; diploma van hockeyclub, Kwant, Damaststraat 7; Etui met potlooden, Zuiderstraat 29rd.; hond, Stover, Kogelstraat 8; idem, v. d. Bos, Leidschestraat 98; dames- armibandhorloge, Laarschot, Voorzorgstraat 47; jongensjas, Lange Heerenstraat 26; hals ketting, Hunting, Voortingstraat 12; alpino- muts. Goos, KL Houtstraat 67; Portemonnaie met inhoud, Holst, Dekkerstraat 1; idem, Vis ser, Zuid Brouwersstraat 1; idem, Kennel Haarlem, Amsterdamschevaart 329; idem. Hij koop, Adr. de Jongestraat 39; Portefeuille, v. d. Pol, L. Heerenvest lOrd. gouden ring, van Gelder, Eindenhoutstraat 24, snelbinder van rijwiel, Bosma, Joh. de Breukstraat 21; gymn. schoentjes; Warmerdam, v. Oosten de Bruijn- straat 75; Damestasch met inhoud, Wit-Wiik- huizen, Kolkstraat 23rd.; teekeningen, Hille, de Witstraat 22.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10