Prijzen van vaste goederen. Vlucht der tijden. BRANDSTOF BESTELLEN - VAN ALTENA Bellen 11716 Hei Befauftijksie 54e Jaargang No. 16360 Verschijnt üagelijEs, heKalve öp Zon- en Feestdagen Donderdag 22 October 1936 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. OITGAVE LOURENS CGSTEK MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand 1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week ƒ0.05, p. maand ƒ0.22, p. 3 mnd. ƒ0.65, franco p. post 0.72^ Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 o Redactie 10600 Drukkerij: 10152,12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 15 regels 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f 400.-, Duim 250.-, Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 30.-, Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Verlies Duim f 75.-, Verlies Wijsvinger f 75.-. Verlies andere vinger 30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. HAARLEM, 22 October. Mededeelingen. De Belgische regeering zal aan de Engelsche berichten dat zij bereid is tot deelneming aan een tweede Pact van Locamo als dit niet in strijd met het Belgische landsbelang is. De Belgische minister Jaspar heeft ver klaard, dat Frankrijk geen oorlog wil. Het zou onbillijk zijn als men de Belgische regeering alléén een verwijt maakte van der gelijke mededeelingen. Ook andere regeerin gen blinken er in uit. Hun beteekenis is, voor een mensch die nadenkt, absoluut nihil. Als men de machteloosheid, de ordeloosheid, de anarchi van de internationale politiek in Eu ropa wil verbergen door nietszeggende verkla ringen, is dit soort toch wel erg versleten. Neem nu nr. 1. België wil geen verdrag sluiten dat met zijn landsbelang in strijd zou zijn, m.a.w.: dat het met zijn eigen belang in strijd acht. Heeft ooit eenige mogendheid een dergelijk verdrag onderteekend? Neen. Hoogstens heeft imen wel eens verdragen onderteekend die een direct nadeel (voor den handel b.v.) opleverden maar alleen als daarmee anderzijds of op den langen duur een voordeel van grooter omvang te behalen was. Viel dit in de practijk tegen, dan zegde men het op, of kwam het eenvoudig niet na. De verdragen die op deze wijze in het niet verzonken zijn talloos. Te Genève ziet men zich hetzelfde voort durend afspelen. De leden van den Volken bondsraad en van de Assemblée komen er als vertegenwoordigers van hun naties en als be hartigers van het eigenbelang dier naties, zoo als de regeeringen dat meenen te moeten taxeeren. Niet de geringste kans bestaat dat men er een besluit onderteekent tegen zijn eigenbelang, tenzij dat onbewust geschiedt en dan herroept men het later gauw genoeg. Waarom legt de Belgische regeering dus zulk een verklaring af? Is het om haar eigen bevolking gerust te stellen? Of dient de uit lating om alvast wantrouwen te kennen te geven in een pact dat nog niet eens ontwor pen is? Dat lijkt dan op een nieuw record in het Europeesche wantrouwen. De uitlating van minister Jaspar heeft nog (minder beteekenis. Dat Frankrijk „geen oorlog wil" weten we nu allemaal wel. De andere Europeesche mo gendheden willen ook geen van allen oorlog. Ongelukkigerwijze spelen ze dermate met het gevaar, met oorlogsmateriaal, met vuur dus, dat de omstandigheden hun wilskracht wel eens volkomen teniet zouden kunnen doen. Zij beheerschen de omstandigheden niet. Zij be- heerschen de psychosen, in demagogisch-be- werkte volksmassaas gewekt, nog minder. En geen enkele regeering beheerscht ook maar eenigermate den toestand in het ver scheurde Europa, dat alleen zijn leidende po sitie in de wereld zou kunnen heroveren als het zich aaneensloot. Economisch wordt het steeds zwakker tegenover de 48 Vereenigde Staten van Noord Amerika, politiek wordt het steeds zwakker tegenover het Verre Oosten, dat zijn koloniaal bezit bedreigt. Met de Vereenigde Staten zou het tot sa menwerking kunnen komen, tot collectieve veiligheid, tot een daadwerkelijken Volken bond, tot een alles-overheerschende en den vrede waarborgende macht, als het al zijn energie, alsmede den kostbaren Tijd, niet verknoeide in versnippering en onderlinge ruzies, voortvloeiend uit bekrompen visie en jacht naar onmiddellijke voordeeltjes voor kleine staatjes. Briand's Europeesche Federatie Plan, de Fan-Europa gedachte, de nog veel verder gaande idéé van de Vereenigde Staten van Europa.... dat is een richting waarin alleen menschen van zeer ruimen blik, van groote menschlievendheid zoowel als van helder en objectief verstand, schijnen te kunnen denken. En omdat zij zoo schaarsch zijn kunnen an dere werelddeelen met veel minder bescha- vings-voordeelen van den toestand profitee red raakt Europa steeds meer achterop en poogt men het publiek zoet te houden met zulke leege, nietszeggende uitingen als de twee bovenstaande van Belgische zijde. Die, zooals gezegd, alleen maar als een paar nor male voorbeelden kunnen gelden R. P. JUBILé N.Z.H. Maandag 26 October hoopt de heer J. de Beunje, Onderhoudsmonteur in de remise aan het Soendaplein, den dag te herdenken dat hij 25 jaar geleden bij de N.Z.H. in dienst trad. HERDENKING VAN HET GRAVEN VAN DEN NIEUWEN WATERWEG. Op Zaterdag 31 October a.s. zal het feit herdacht worden dat voor zeventig jaren door den Prins van Oranje te Hoek van Holland de eerste spade in den grond werd gestoken voor het graven van den Nieuwen Water- (De vertegenwoordiger van de K.L.M. te Kopenhagen ga] als zijn meening te kennen, dat binnen 5 of 10 jaren dagelijks een toestel van Schiphol naar Batavia zal vertrekken) Hoe kort is het per slot nog maar geleden, Dat 't eerste vliegtuig naar de Oost toe vloog, De mannen, die dat pionierswerk deden, Vereerden wij, met recht, toen hemelhoog. Daarna is gauw de vaste dienst gekomen En onze trots in het succes was groot, Er kwam een tijd van vele jongensdroomen Vol roem als Holland-Indië piloot. De regeling was eens per veertien dagen, Toen eens per week, toen tweemaal in de week. Elke versnelling bleek opnieuw te slagen, Totdat het bijna niets bijzonders leek. Tweemaal per week stijgt in de morgenuren, Een vliegtuig in het wijde firmament, Voor 't reisje dat een kleine week zal duren, Wij merken 't nauw, wij zijn eraan gewend. Nu heb ik de voorspelling al gelezen, Eerlang zal er zelfs dag aan dag een gaan, Die toekomst hoeft niet eens zoo ver te wezen, Die tijd komt over vijf of tien jaar aan. 'k Geloof het graag, dat dit ons staat te wachten. Binnen een week naar Java op en neer, Het lijkt zelfs geen fantastische gedachte, SchipholBatavia in buurtverkeer. De K.L.M. zal dagelijks verkeeren Met onze Oost wanneer zij dat zoo wil. Dat andre landen zooiets niet presteeren, Daar staan wij nimmer eigenlijk bij stil. Misschien als 't eerste vliegtuig gaat vertrekken, Op dezen toekomstdienst van allen dag, Zal 't feit nog eenmaal juichtonen verwekken. Van nationalen trots en van ontzag. Maar na dien feestdag zal men verder zwijgen, Als weer op 't nest een Indiëvogel daalt, En er een ander vliegtuig op gaat stijgen, Zooals de dagelijksche dienst bepaalt. Dan hoort dat ook weer tot het doodgewone, Net als 't vertrek van mailboot of van trein, Voor onze dochters en voor onze zonen, Maar voor onszelf zal iets verloren zijn. P. GASUS, Jubileum Ds. C. Veen. Ds. C. Veen. Donderdag 29 October a.s. herdenkt Ds. C. Veen, em.-predikant te Haarlem, den dag waarop hij voor 60 jaar het predikambt in de Ned. Herv. Kerk aanvaardde. Dr. Cornells Veen werd 10 Mei 1852 te Ga meren, waar zijn vader arts was, geboren. Hij bezocht het Chr. Gymnasium te Zetten en studeerde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, theologie. In 1876 candidaat geworden in Drente aanvaardde de jubilaris 29 October van dat jaar zijn ambt te Hall bij Brummen, sprekende over Rom. 1:10, na tevoren te zijn bevestigd door Ds. J. Romeny van Brummen, die tot tekst gekozen had 1 Tim. 3:1. In 1880 vertrok Ds. Veen naar Enter, welke stand plaats hij in 1881 met Stedum verwisselde. In 1890 vertrok hij naar Schiedam, om zich in 1892 aan de gemeente Haarlem te verbin den. sprekende over Hand. 10:36, na tevoren te zijn bevestigd door zijn academievriend, wijlen ds. J. M. Snethlage van Amsterdam. Deze gemeente heeft ds. Veen gediend tot aan zijn emeritaat. Ds. Veen was tal van jaren predikant van de Haarlemsche strafgevangenis, alsmede van het Huis van Bewaring. Ook was hij regent van het Oirschothofje en directeur van de Haarlemsche Jongemannenvereeniging. Van zijn hand zag het licht een geschrift: „Varia Sacra". Tal van bijdragen publiceerde hij in Dagboeken en in het Haarlemsch Pre dikbeurtenblad. De jubilaris, die ook zijn 60-jarige echtver- eeniging met mevrouw J. M. Veen—De Kat Angelino vieren mag, is de vader van den be kenden voorzitter van het Ned. Jongelings verbond, Ds. P. Veen te Utrecht. Het predikantsliihMoum van Ds Veen wordt op 29 October alleen in intiemen kring her dacht ten huize van zijn schoonzoon. Ds. P. W. Foeken. Ter gelegenheid van het diamanten huwe lijksfeest zullen Ds. en mevrouw op 18 Novem ber receptie houden te gunnen huize aan het Wilhelminapark 23. (Adv. Ingez. Med.) Welke invloed de waardevermindering van den gulden had. Wij hebben bij het bestuur van de Haarlem sche Makelaarsvereniging geïnformeerd naai den invloed van de waardevermindering van den gulden op den prijs van de vaste goederen in onze omgeving. Ons werd medegedeeld, dat de makelaars den indruk hebben, dat er wel eenigen invloed te merken is. De in den laabsten tijd gehou den veilingen van huizen toonen aan dat de markt wat „williger" geworden is. Er worden wat hoogere prijzen voor de huizen betaald. Dit is vermoedelijk ook wel een gevolg van het feit, dat de kostende prijs van nieuw te bou wen woningen met ongeveer 15 pet. gestegen is. Dit wil natuurlijk niet zeggen, dat ook de verkoopsprijzen van nieuwe huizen meteen met 15 pet. naar boven gegaan zijn. De verkoop prijzen worden namelijk beïnvloed door de voorraad beschikbare huizen. Zooals men weet staan op dit oogenblik alleen te Haarlem no; 1600 huizen ledig, terwijl ook in de omgeving nog vele huizen op koopers en huurders wachten. De wijziging op monetair gebied heeft ook tengevolge gehad, dat de daling van de huur prijzen der huizen in deze omgevipg tot staan gekomen is. Bovendien wordt thans door de huiseigenaren niet meer toegegeven aan bij zondere eischen van huurders zooals eenige weken kosteloos wonen, vergoeding van ver huiskosten, enz. Ook van andere zijde werd ons bevestigd, dat de verkoopsprijzen van vaste goederen de laatste weken wat naar boven gegaan zijn. De markt was voor de waardevermindering van den gulden ook wel zeer laag. Blijkbaar zijn er onder de menschen die door de stijging van aandeelen en effecten geld verdiend hebben die hun winst willen beleggen in vaste goede ren. Vandaar dat er meer belangstelling voor de huizen als beleggingsobject gekomen is. Wat de stijging van den prijs van den bouw van nieuwe huizen betreft, valt op te merken, dat een belanghebbende bij den bouwmateria- lenhandel oris mededeelde, dat hij een stijging van 15 pet. voor huizen te hoog vond. Het is waar de prijzen van verschillende bouwma terialen zijn als een gevolg van den ge wijzig den monetairen toestand naar boven geloopen. In het bijzonder van het hout. Verder ook van glas, ijzer, marmer, tegels, sanitair, enz. Dus van de artikelen die uit het buitenland komen, of die gemaakt worden van grondstoffen uit liet buitenlaind. Steenen, die uit het binnen land komen, zijn weinig in prijs gestegen. Maar zoo vervolgde deze handelaar wij hebben een berekening gemaakt wat de in vloed van deze hoogere materiaalprijzen is op den bouw van huizen. Daarbij zijn wij tot de conclusie gekomen dat een huis dat voor de waardevermindering van den gulden f 8000 kostte van bouw, nu f 8600 zal kosten. Op dit oogenblik verkeeren wij evenwel nog in een overgangstoestand. Er zijn handelaren die hun aanwezige voorraad nog voor den ouden prijs verkoopen, maar er zijn er ook die reeds berekenen wat voor het hout bij aankoop in het buitenland gerekend wordt. Ook is er een groep die in dezen tijd een gemiddelde prijs berekenen. Wij vroegen ook nog de meening van een eigen bouwer. Die deelde ons mede, dat de houtprijzen veel meer zijn opgeloopen dan de waardevermindering van den gulden wettigt. Er zijn handelaars die 50 pet. verhooging vra gen omdat zij niet alleen rekening houden met- de waardevermindering van ons geld, maar ook van de gelegenheid gebruik maken om de prijzen die laag waren, te gaan verhoogen. De aannemers trachten evenwel zoo goedkoop mogelijk te koopen, zoodat velen weigeren die hooge prijzen te betalen. Ik ga op dit oogenblik aldus deze eigen- bouwer middenstandhuizen bouwen die aanvankelijk f3700 zouden hebben gekost. Nu ik verschillende materialen duurder heb moe ten koopen, wordt elk huis f 135 duurder. Maar als in de toekomst alle bouwmaterialen voor de verhoogde prijzen berekend worden, zal dit tengevolge hebben dat zoo'n hurs ongeveer f 300 duurder wordt. Dan reken ik, dat voor de geïmporteerde artikelen ongeveer 30 pet. meer betaald zal moeten worden dan een maand ge leden. Een stijging die voor het geheele huis dus blijft onder de 10 pet. Dit komt omdat de prijs van den grond onveranderd blijft,, ter wijl ook hetzelfde gerekend wordt voor den post arbeidsloon. Omdat de hierboven gegeven schattingen over het stijgen van de bouwkosten nogal varieeren hebben wij tenslotte de meening gevraagd van een der deskundigen van Bouw en Woningtoezicht. Deze kon zich de ver schillende ramingen wel verklaren omdat wij nog in een overgangstoestand zijn. De eene aannemer is bovendien beter koopman dan de andere, zoodat de prijzen die beiden betalen Bloemendaal krijgt een kunstijsbaan. Tusschen Bloemendaalschenweg en Verhulst- weg. De ijsclub „Duinwijk" bereidt de exploitatie voor van een kustijsbaan tusschen den Joh. Verhulstweg en den Bloemendaalschen Weg. Deze baan krijgt een oppervlakte van 5000 M2. en'wordt electrisch verlicht. Er komt een consumptietent en ook wordt voor muziek gezorgd. wel verschillen vertoonen. Daarbij komt nog, dat de toestand vrijwel eiken dag nog aan het veranderen is. Misschien is het de vol gende week weer heel anders dan nu. Ook moet rekening gehouden worden met het feit, dat aan het eene huis meer geïmporteer de materialen verwerkt worden dan aan het andere. Dat heeft ook invloed op het per centage van de verhooging. Deze zegsman achtte het meest aanne melijke dat de verhooging van dit oogenblik getaxeerd wordt op een gemiddelde stijging van de kosten van huizen van ongeveer 12 pet. Mijdrechtsche „millioenen- zaak" weer voor. Kweeker voor het Amsterdamsche Gerechtshof. AMSTERDAM, 22 October. De „Mij drechtsche millioenenzaak", zooals deze strafprocedure in de wandeling wordt ge noemd. zal wederom een rechterlijk college geruimen tijd bezig houden. Opnieuw zal de kweeker. die reeds jaren lang een hoofdrol in de omvangrijke straf zaak speelt, voor zijn rechters verschünen. verdacht van valschheid in geschrifte." Na indertijd, in 1932, door rechtbank en Hof veroordeeld te zijn tot vier jaar gevangenis straf, heeft de kweeker den strijd om de door mevrouw van Wieringen nagelaten mil- lioenen voortgezet. In een civiele procedure heeft hij opnieuw stukken geproduceerd en weer werd hij beschuldigd van valschheid in geschrifte. Ten tweeden male volgde een ver oordeeling en wel tot twee jaar gevangenis straf en van dit vonnis staat de man thans in hooger beroep terecht Mevrouw van Wieringen was aanvankelijk huishoudster en trouwde later met den schatrijken Mijdrechtschen grondbezitter van Wieringen. Na diens dood beheerde zij de vele onroerende goederen. Haar opvattin gen waren tamelijk eigenaardig. Zij wensch- te zoo weinig mogelijk met formaliteiten te maken te hebben en met het klimmen dei- jaren zou deze eigenschap nog sterker domi- neeren. Haar notaris wikkelde haar zaken af. De Mijdrechtsche kweeker B. geeft, de vol gende lezing: „Ik deed in het geheim zaken voor haar. mevrouw vertrouwde mij volko men en zij stelde mijn werk zoozeer op prijs, dat zij mij vorstelijk beloonde, door me een groot deel van haar bezittingen na te laten". Hij toonde stukken, die later valsch zouden worden verklaard. Een schuldbekentenis van eenige tonnen en nog andere stukken zou den door de oude dame zijn geteekend. Vlak voor haar dood zij was toen 90 jaar zou mevrouw van Wieringen echter de echt heid reeds tegenover haar notaris hebben ontkend. Ook de schriftdeskundigen a char ge noemden de stukken valsch. Een veroor deeling tot twee-en-een half jaar gevange nisstraf wegens valschheid in geschrifte was het gevolg. In hooger beroep verbeterde het er niet op: Het Hof verhoogde de straf tot vier jaar. Tweede proces. Door zijn raadslieden, mr. Venhuizen en mi". Ten Bokkel uit Haarlem deed de kwee ker. terwijl hij zijn straf onderging, een nieuw stuk overleggen in een civiele proce dure. die hij met de erfgenamen voert. Uit dat nieuwe stuk, onderteekend door mevrouw van Wieringen, zou blijken, dat hij recht heeft op landerijen ter waarde van drie ton. Wederom betwistte de tegenpartij de echt heid van 't stuk en ten tweeden male maak te het O.M. een strafprocedure aanhangig tegen den Mijdrechtenaar. Conform den eisch van mr. Wassenberg veroordeelde de rechtbank den man wegens gebruik maken van valsch schrift tot twee jaar gevangenis straf. Verdachte houdt vol. dat het stuk echt is. de deskundigen van het O.M. verklaarden ook deze koopovereenkomst valsch. Daarte genover staat de meening van Dr. Brunner uit Zuerich. die concludeerde tot echtheid van de acte. Thans is het woord aan het gerechtshof. De procureur-generaal heeft thans twin tig getuigen a charge opgeroepen. Het Hof wordt gepresideerd door Mr. J. Jolles, ver dedigers zijn wederom mr. Venhuizen en mr. Ten Bokkel. Door de verdediging zijn 17 getuigen a décharge opgeroepen. Verdachte zegt. dat hij de nieuwe stukken heeft overgelegd bij de civiele procedure voor het Hof en dat tot de strafvervolging is over gegaan na „overleg" met den procureur-ge neraal. De president spreekt deze bewering echter tegen. „Hebt u gezien, dat mevrouw van W. de acte, waar het nu over gaat, onderteekende?" i „Ik ben er bij geweest", zegt verdachte. De onderteekening had plaats in de huiskamer en niet in de „geheime groene kamer". —UW va- -7-r TT' vat ze teekende?" „Absoluut, ze wist precies wat ze deed". Pres.: „Dat is knap. want het is een bui tengewoon ingewikkeld .stuk. waar maar met veel moeite uit wijs te worden is". .(De zitting duurt voort.). Het woord is aan.... Voltaire: Wie een pen heeft, heeft strijd te voeren. „MERCURIUS". De afdeeling Haarlem van de Nat. Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius" hield Dinsdagavond haar maandelijksche bij eenkomst. Ditmaal was echter geen ledenvergadering uitgeschreven, doch werd de „Internaatsfilm 1936" vertoond. De Internaten zijn dit jaar gehouden in het gebouw van de Nederl. Christ. Studenten Ver- eeniging te Woudschoten en kunnen in alle opzichten een groot succes genoemd worden, evenals de film. Een en ander heeft inderdaad de overtui ging gegeven dat met deze Internaten den door werkloosheid getroffen leden van „Mer curius" iets bijzonders is bereid en het Bonds- bestuur er volkomen in is geslaagd hen eens voor een week de dagelijksche zorgen te ont nemen en weder met nieuwen levensmoed te bezielen. Verder werd deze gezellige bijeenkomst nog voorzitter, den heer W. Ch. van Dalen over opgeluisterd door een causerie van den bonds- „Organisatie en kameraadschap". „ARDENNEN-WEEKEND" OP ASSUMBURG. Vele trekkers bezochten in de afgeloopen jaren de Belgische en Luxemburgsche Arden nen. Prettige avonden werden gemeenschap pelijk doorgebracht. Op 24 en 25 October a-s. wordt nu in de Jeugdherberg „Slot Assum- burg" een groote réunie gehouden voor allen die de laatste .jaren de Ardennen bezochten. Er zullen ook lichtbeelden worden vertoond. De N.T-B. (Ned. Trekkersbond) verleent zijn medewerking. „KUNST AAN HET VOLK". Woensdagavond hield de Vereeniging „Kunst aan het Volk" een ledenvergadering in het gebouw van den Protestantenbond, on der leiding van haar voorzitter, arts L. C. W. Naessens. De verslagen van de secretaresse, mej. S. C. van Alphen en van den penningmeester, den heer Joh. E. Post, werden goedgekeurd. Een bespreking werd gehouden over de plaatsbespreking in den Stadsschouwburg; het bestuur zal deze zaak regelen. De beide aan de beurt van aftreding zijnde bestuursleden, de heeren Dr. Th. de Crauw en A. v. d Boom, werden herkozen. In de plaats van den heer Maurits Plate, die als bestuurs lid bedankt had, werd gekozen mevr. E. HaalebosVöllmar. Na een korte rondvraag werd de vergade ring gesloten. JOSEPHINE BUTLER VEREENIGING. Hedenavond te 8 uur, zal in het gebouw „De Nijverheid". Jansstraat, voor de leden der Josephine Butlervereeniging Ds. A. R. de Jong spreken De bijeenkomst is voor ieder vrij toeganke lijk. De burgeroorlog in Spanje. Bevel tot aJge- meen offensief op Madrid. pag. 4 De Britsche regeering treedt op tegen het anti-semitisme. pag. 4 Het Belgische kabinet verbiedt den Rexisti- schen „opmarsch naar Brussel". pag. 4 Duitscliland ontkent het wapenembargo in zake Spanje geschonden te hebben. pag 4 De bakkers zullen door prijsstijging van on- gebuild tarwemeel geen schade lijden. oag. 3 De Indië-dienst der K. L. M. boekt goede suc cessen. pag. 3 De invloed, welke de waardevermindering van den gulden op de prijzen der vaste goederen had. pag. 1 De geschiedenis en de toekomst van de Rijks kweekschool te Haarlem. pag. 2 In het Nederlandsch elftal is voor den wed strijd tegen Noorwegen Ch. de Bock van Bloemendaal opgenomen. pag. 9 ARTIKELEN ENZ. R. P.: Mededeelingen. pag. 1 Een Hondenleven: De Singel. Dag. 3 C. B.: Uit den Spaanschen Broederkrijg. pag. 3 Van onzen Wecnselien correspondent: „Ge- neralappel" te Weenen. pag. 4 J. B. Schuil over „De heer en mevrouw Sé- verin". pag. 11 Amy Groskamp-ten Have: Een vrouw schrijft pag 6 P. A. Lammerts van Bueren: Nederlandsch «rinket. H. D. Vertelling: Gelukspop. Voor de Vronw. pag. 9 pas. 0 pag. 10 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op pag. 7,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 1