Mensen Nederlandsch Cricket. DONDERDAG 22 OCTOBER 1936 H A A R E E M'S DAGEE'AD 9 Het huidige competitiestelsel en mogelijkheid om tot beter cricket te geraken. de Onlangs is in Uw geacht blad een artikel verschenen, waarin o.a. bovengenoemd pro bleem ter sprake is gebracht. Het zou inderdaad alle aanbeveling verdie nen. in het belang van het doorsnee peil waarop ons cricket staat, een oplossing hier voor te vinden, welke oplossing echter zal blijken uiterst moeilijk vindbaar te zijn. Er zijn natuurlijk verschillende mogelijk heden, die een kans op eenig resultaat zou den opleveren, maar tevens weer hun vóór en tégen hebben.. In de eerste plaats wil ik nog even het punt aan een nadere beschouwing wijden, in voren genoemd reeds eerder geplaatste artikel aan gestipt, namelijk: afschaffing van het tot dusverre gebezigde competitiestelsel en invoering van een, laten wij het maar noemen „vrije competitie", zoo als deze in Engeland o.a. gebruikelijk is en waarbij de aangesloten vereenigingen elkaar onderling uitnoodigen. Dit systeem heeft inderdaad het voordeel, dat de betrokken teams in een minder strijd lustige" houding tegenover elkaar in het veld komen en de spelers ontegenzeggelijk in de gelegenheid zullen zijn, door „vrijer" cricket hun spel zooveel mogelijk te ontplooien en mogelijk te verbeteren. Maar, daartegenover voelt ook de lezer reeds onmiddellijk het be zwaar en wat veel erger is. het gevaar van dit systeem, waarbij clubs, die gaarne tegen el kaar spelen er onwillekeurig toe zullen ge raken andere elftallen minder, of in het ge heel niet uit te noodigen. En dit zou toch al lerminst in het belang zijn van de propaganda voor het cricket hier te lande. Neen, een dergelijke „uitnoodigings-compe- titie" mogen de Nederlandsche cricketautori teiten m.i. zelfs niet eens in overweging nemen! Cricket naast en buiten competitieverband verdient natuurlijk toegejuicht te worden en wordt ook herhaaldelijk gespeeld, hoewel eenigermate eenzijdig; doch het is voor de in de competitie uitkomende vereenigingen dik wijls heel moeilijk nog tijd en spelers te vin den voor nevenwedstrijden in week of week end cricket, waarbij verschillende vereenigin gen elkaar (wederkeerig) bezoeken. Het groote bezwaar van de competitie is, dat de betrokken elftallen een zekere angst hebben, een wedstrijd te verliezen en dit heeft vaak het gevolg, dat een elftal, om de nederlaag te ontgaan en- al het mogelijke te doen, ten einde een „draw" te forceeren, er toe overgaat door voor spelers en toeschou wers zeer onaantrekkelijk cricket, waarbij soms niet eens meer de moeite genomen wordt runs te loopen, dit doel te bereiken. Dit is dan ook zeer zeker niet de geschikte methode om te trachten het spelpeil te ver beteren, integendeel! en evenmin als propa ganda voor onze mooie sport; dat soort cricket jaagt de toeschouwers van het veld en draagt er evenmin toe bij een onderling aangename verhouding te bevorderen! Het moet natuurlijk niet zoo zijn. maar de competitie brengt in sommige gevallen een soort gevoel voor „lijfsbehoud" met'^iëh mede. Verandering van het puntenstelsel? Ook dit zou mogelijk ónder het oog kunnen worden gezien. Een wijziging waarbij voor een gewonnen wedstrijd een grooter aantal pun ten zou kunnen worden toegekend dan thans het geval is en dat grooter is dan twee gelijke spelen, zou er toe bij kunnen dragen, dat de spelers er toe over zouden gaan zich in te stellen op het sneller scoren, teneinde spoedi ger een behoorlijk totaal bijeen te hebben, dat de kans op een overwinning zou verhoo- gen. En de tegenpartij zou in dat geval waar schijnlijk spoediger geneigd zijn eveneens zooveel mogelijk te trachten te halen wat er te halen valt, om in den resteerenden tijd het totaal van hun tegenstanders nog te over schrijden, aangezien bij een draw men niet veel verder zou zijn dan bij een verloren wed strijd. (Als voorbeeld: gelijk spel: iedere par tij één punt; gewonnen wedstrijd: winnaar vier, verliezer 0 punten; inningsoverwinning: vijf punten en minus één punt). De clubs zouden hierbij zeer zeker méér op whist gaan spelen, wat het cricket ongetwij feld zou verlevendigen en ten goede komen. Een dergelijke puntenregeling zou mogelijk aanbeveling verdienen ernstig bij de N.C.B.- bestuurderen overwogen te worden. De spelers zouden hierdoor een zekeren drang voelen sneller te scoren dan thans meestentijds het geval is. doch zouden tevens trachten dit op solide wijze te doen en dit is de eenige manier om het spelpeil' te verbete ren hi wedstrijdcricket en het spel zelve zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. Het bondsbestuur zou tevens op een andere wijze het zijne tot deze verbetering kunnen bijdragen, indien liet tegen het begin van het komende seizoen aan de leden een schrijven richtte, waarin naast de mededeeling, dat het in principe niet in de bedoeling van het bondsbestuur lag, een aan het einde van de competitie laatstgeplaatste vereeniging te laten degradeeren, een opwekkend woord op genomen was, waarbij den vereenigingsbestu- ren dringend verzocht werd, hun spelers op het hart te drukken toch vooral zooveel mogelijk te trachten cricket te spelen, in den waren zin des woord en deze prachtige sport niet te doen verworden tot een dood, het aan schouwen niet waard, spel, wat het in heel veel gevallen helaas is, of beter gezegd waar toe het wordt gemaakt, door de spelers. Op die manier zou het cricket wel eens lang zamerhand door een gedurig minder worden de belangstelling van onze velden kunnen verdwijnen, want óók de cricketsport heeft de publieke belangstelling hard en hard noodig; zou door onaantrekkelijkheid deze belangstel ling die helaas toch al niet door omvang uit munt verdwijnen, dan is de cricketsport in Nederland zonder twijfel tot den ondergang gedoemd. De spelers zelf kunnen en móeten dit voorkomen. Zij kunnen deze belangstelling van het publiek voor het cricket aanwakke ren en danwie weet wordt deze sport dan óók eens in ons land populair! Door de steeds interessanter wordende in ternationale wedstrijden (Zuid Afrika is hier geweest, dezen zomer Kent, volgend jaar Nieuw Zeeland en wie weet in '38 Australië!) zijn we op den goeden weg, het bondsbestuur dóet wat het kan, aan de spelers het laatste woord! P. A. LAMMERTS VAN BUEREN. WIELRIJDEN. DE JONGE KAMPIOEN. Bovengenoemde vereeniging houdt Zon dag 25 October haar kampioenschappen over den langen afstand; "120 K.M. voor A-, B- klasse 60 K.M. voor C-kl., en 30 K.M. voor Juniores. Verzamelen te half twaalf Nagt- zaambrug. Start om precies 12 uur. Halle weet den bal nog juist boven de Engelsche aanvallers hun ploeg verloor gisteren te Rotterdam met 7—2 weg te stompen. VOETBAL. Voorl. Ned. elftalDoncaster Rovers. De Hollanders winnen met 7—2. Bakhuys scoort vijf doelpunten. Ongeveer 15000 toeschouwers hebben Woens dagmiddag den oefenwedstrijd van het voor- loopig Nederlandsch elftal tegen de Engelsche tweede klas prof-club Doncaster Rovers op het Sparta-terrein bijgewoond. Met niet minder dan 72 werden de gasten verslagen. Indien men in aanmerking neemt, dat de linkervleugel niet uit internationals bestond, dat Anderiesen. Smit en van Nellen op het appèl ontbraken, dan vallen de cijfers dezer overwinning nog meer op, vooral indien men bedenkt, dat de Rovers geen slechten wed strijd hebben gespeeld. Doch één ding staat vast; de K.N.V.B. dient naar sterkere tegenstanders uit te zien. Im mers het elftal, dat Nederland dezen middag vertegenwoordigde, was te sterk voor de tegen standers. van wie men weinig of niets heeft kunnen leer en. De Doncaster Rovers demonstreerden een spel, dat zeker niet slecht genoemd kon wor den, vooral ..wat techniek en samenspel be trof, doch de afwerking der aanvallen was slecht. Het verrassende element ontbrak totaal; men volhardde vaak in het korte spel, wat onze verdediging voor niet al te groote moeilijkheden stelde. Daarbij was het schie ten der Engelschen buitengewoon slecht. Juist dit onderdeel ,m.m s was bij onze landge- nooten beter verzorgd. Vooral Bakhuys was, hSXïjpJ hoewel hij uitstekend door den Engelschen i*?:| spil bewaakt werd, in uitstekenden vorm; niet minder dan vijf doelpunten scoorde hij. waarvan de eer ste vier direct achter elkaar. ze^er in de X :-.:i X i-erste plaats aan hem re danken geweest, dat de score zoo hoog is geworden. Onvol doende waren geen Rnirhws der voorhoedespelers, xsaKnuys. doch behalve Bakhuys en Wels blonken de anderen niet uit. Drok b.v. was bepaald zwak; zijn schot was weg Heel wat kansen heeft hij verknoeid. Op den linkervleugel kwamen Bergman en Van der Bout, naarmate de wedstrijd vorderde, er steeds beter in. Het was duidelijk te zien, dat beide spelers zich nog aan dit milieu moes ten aanpassen. Bergman deed dit nog het beste; zijn doelpunt was van uitstekend ge halte. Zoowel Bergman als Van der Bout zijn uitblinkers in clubverband, doch zoodra zij in een voor hen vreemde omgeving worden overgeplaatst, wordt hun optreden aarzelend- Vooral in de eerste helft ging er van dezen vleugel maar weinig kracht uit. maar in het verder verloop van de ontmoeting ging het veel beter. In de middenlinie waren Van Heel en Paauwe uitstekend; Wilders debuteerde op de spil- plaats niet onverdienstelijk. De backs Weber en Caldenhove waren beter dan ooit. Uit hun spel bleek duidelijk, dat hun routine uit vorige landen wedstrijden hun vertrouwen heeft vergroot; wij hebben weinig of geen fouten van deze beide achterspelers kunnen ontdekken. Dat kon helaas niet gezegd worden van doelman Hallc, die in de eerste helft zijn ouden vorm nog lang niet te pakken had. doch na de rust door eenige meesterlijke saves aan toonde. dat in momenten van gevaar altijd op hem te rekenen valt. De wedstrijd. Onder leiding van den heer Grootmeyer stel den de elftallen zich als volgt op: Nederlandsch elftal: Doel: Halle. Achter: Weber en Caldenhove. Midden: Paauwe, Wilders en Van Heel. Vóór; Wels, Drok, Bakhuys, Van der Bout en Bergman. Doncaster Rovers: Doel: Bradshaw. Achter; Shaw en Rodges. Midden: Gladwin. Bycroft. McMahon. Vóór; Keating. Malan, Dodd, Smith. Turner. Na een kwartier opende Bakhuys de score uit een pass van Drok, waarbij de Engelsche verdediging bleef staan wegens vermeend buitenspel Enkele minuten later kopte Malan op mag nifieke wijze uit een corner, uitstekend door Keating genomen, den gelijkmaker in het net (1—1). Het spel was verdeeld; de aanvallen der gast- heeren waren gevaarlijker. Een kwartier voor de rust maakte Bakhuys uit een voorzet van Bergman, onhoudbaar voor den Engelschen keeper, er 21 van. Enkele oogenblikken later was het weer de midvoor, die op dezelfde wijze, maar nu uit een voorzet van Wels, den stand op 31 bracht. Vlak voor de rust wist Dodd met een mooi boogschot Halle te verrassen. (3—2). In de tweede helft waren de Engelschen even iets sterker, doch hun aanvallen waren zeer slecht afgewerkt. Na een kwartier maakte Bakhuys er, in buitenspelpositie staande, 4—2 van, waarop de Engelschen dén moed opgaven, Bergman scoorde nummer vijf na goed aangeven van Van der Bout en nadat vlak voor tijd een Engelsch tegenpunt wegens bui tenspel geannuleerd was, wisten Drok en ten slotte Bakhuys nog te scoren, zoodat het einde van dezen oefenwedstrijd met een 72 over winning voor onze landgenooten kwam. Kampioenschap van Haarlem. De loting. Woensdagavond heeft de loting plaats ge had voor het tournooi om het kampioen van Haarlem. Deze had het volgende resul taat: - 1; De KennemersH. F. C. 2. StormvogelsKinheïm 3. R. C. H—E. D. O. 4. Haarlem—winnaar De Kennemers-HFC. 5. Bloemendaal-V. S. V. 6. Winnaar5Winnaar 4 7. Winnaar 3—Winnaar 2 8. Finale. De derde klas club Kinheim speelt mee, omdat zij de titelhoudster is. ENGELSCH LEAGUE-ELFTAL WINT MET 2—0 VAN HET SCHOTSCHE. Uit Londen: Woensdagmiddag werd op het terrein van Everton te Londen voor 25.000 toeschouwers een wedstrijd gespeeld tusschen het Engelsche en het Schotsche league-elftal. De onverwachte overwinning van de Engelschen werd reeds in de eerste helft van den wedstrijd bevochten. Het was de linksbuiten Bastin van Arsenal, die de score voor de gastheeren opende uit een on berispelijk genomen penalty. Ook het twee de doelpunt kwam van den linkervleugel, toen de linksbinnen Westwood met een on houdbaar schot den Schotschen keeper Dawson voor de tweede maal passeerde. Na de rust werd er niet meer gescoord, hoewel de aan elkaar gewaagde voorhoedes eenige goede scoringskansen kregen. Het einde kwam dus met 20. ZWEMMEN. BESLISSING KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De beslissingswedstrijd om het waterpolo- kampioenschap van Nederland tusschen Het IJ en de Haagsche Zwem- en Poloclub wordt Zondag 25 October, des avonds half acht. in het Sportfondsenbad te Haarlem gespeeld. KORFBAL. „DE OOSTHOEK". Secretariaat: Eschdoornstraat 2. Gespeeld: 18 October: Palvu 2Oosthoek 1 0—2, Te spelen 25 October: Oosthoek 1—Meerle- bosch 2 10 uur. DAMMEN. VOORWEDSTRIJDEN MEESTERTITEL DISTRICT ..NOORD-HOLLAND De inschrijving voor de voorwedstrijden om den meestertitel, district „Noord-Hol land". sluit op 24 October a.s. Inschrijvingen worden ingewacht door den voorzitter van den districtsbond „Noord-Holland", den heer K. de Jong. Kanaalstraat 83 te IJmuiden. SIIVÏULTAAN-SéANCE TE HOOFDDORP. De heer J. van Looy gaf een simultaan- séance te Hoofddorp. Aanwezig waren 22 deelnemers. Er werd in twee groepen ge speeld. De heer J. van Looy wist er acht te win nen: verloor er één en maakte er twee re mise. Eindresultaat: 18 voor en 4 tegen. De heer De Jong maakte een veel langeren tijd. doch wist al zijn -partijen te winnen. 22 voor en 0 tegen. Gewonnen werd door N. Broertjes. Remise: E. Nederveld en D. Lint hout. NederlandNoorwegen. Het Nederlandsch Elftal samengesteld. De Bloemendaal-speler De Bock in de ploeg." Het Nederlandsch elftal, dat Zondag 1 No vember a.s. in het Olympisch Stadion te Am sterdam tegen Noorwegen zal uitkomen, is als volgt door de keuze-commissie van den K. N. V. B. samengesteld Doel: Halle (GoAhead). Achter: Weber (A.G.O.V.V.) en Calden hove (D.W.S.) Midden: Paauwe (Feijenoord), Anderiesen (Ajax), en Van Heel (Feijenoord), aanvoerder. Vóór: Wels (Unitas), De Bock (Bloemen daal), Bakhuys (H.B.S.), Smit (Haarlem) en Van Nellen (D.H.C.) Reserve: Van Male (Feijenoord). Volgens de nieuwe bepalingen van de F. I. F. A. mag alleen de doelverdediger vervangen worden en wel tot vijf minuten voor de rust. In dit verband zijn geen andere reserves ge' kozen. De verkiezing van den Bloemendaler De Book voor den wedstrijd Nederland—Noorwe gen kwam, hoewel hij reeds eenigen tijd aan de Nederlandsch elftal training heeft deelge nomen en dus als het ware op den drempel stond, als een verrassing. Het is den laatsten tijd de, overigens verstandige, gewoonte van de keuzecommissie geweest, om zoo weinig mogelijk in de ploeg te veranderen, omdat het voor een voetbalelftal van zeer groot belang is, dat de spelers elkaar door en door kennen. Nu heeft men Drok laten vallen en daar zal iedereen vrede mee kunnen hebben. Een bij zonder voetballer is Drok nooit geweest, wel meermalen een zwakke stêe in de oranje voorhoede. De Bock is een experiment, zonder twijfel, want bij eiken debutant in het Neder landsch elftal is het altijd de vraag, of hij in dat speciale milieu zal voldoen. Talrijke spe lers met een groote clubreputatie hebben in dat opzicht in den loop der jaren gefaald, dikwijls tot verbazing van het publiek. Onze meening is, dat hij echter zeer zeker niet voor Drok zal behoeven onder te doen. De Bock is een handig, actief, intelligent en schotvaardig speler en speciaal thans in zijn besten vorm. Ch. de Bock. Wij zien in hem nog niet een speler van de uitgesproken extra klasse SmitBakhuys. Mis schien zal hij deze meening, ook weer juist in dit milieu logenstraffen. Wij zouden de eersten zijn om ons daarin te verheugen. Dat hij niets ongedaan zal laten, om zijn opstel ling te rechtvaardigen is wel zeker en dat hij beter kan dan Drok, staat ook voor ons vast, wanneer hij zich weet aan te passen aan het spel der Nederlandsche voorhoede. Wij zien zijn debuut met bijzondere belangstelling te gemoet en hopen van harte op een uitgespro ken succes, dat hem voor de naaste toekomst een yaste plaats in de nationale ploeg kan ver. zekeren. De Bock is op 3 Juli 1914 te Haarlem ge boren; hij is dus pas 22 jaar. Hij begon zijn voetballoopbaan als adspirantje bij Bloemen daal en heeft sindsdien altijd voor deze ver eeniging, waar hij snel promotie maakte, ge speeld. Van de adspiranten ging hij naar het derde elftal en vervolgens naar het tweede. Eén seizoen later speelde hij reeds in het eerste waar hij afwisselend op de rechtsbin nen- en middenvoorplaats speelt. Menigmaal is hij topscorer van zijn club geweest. Als de keeper van de tegenpartij den bal niet onmid dellijk en goed stevig in de handen heeft, is De Bock er altijd als de kippen bij om te trachten den bal te bemachtigen, wat hem heel vaak gelukt is: in de onmogelijkste en moeilijkste positie zag hij dikwijls kans, den bal in het net te jagen Dit is een soort spe cialiteit van den Bloemendaler. Jecovitol levertraan wetenschappelijk de lieste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en Vi. drogisten f 0.75 per flacon. H (Adv. Ingez. Med.) Ernstig ongeluk op den Amsterdamschen Straatweg. Chauffeur had van Maandag af bijna onafgebroken dienst gedaan. In den nacht van Woensdag op Donderdag te half vier raakte op den Amsterdamschen Straatweg tusschen Sloterdijk en Halfweg, ter hoogte van de ijsbaan een tractor met grooten aanhangwagen, komende uit Gro ningen en beladen met 10 ton aardanpelen van den weg en botste daarbij tegen een lichtmast van de natriumverlichting. De mast- kwam op de bovenleiding van de tram terecht. Doordat de aanhangwagen in de cabine van den tractor drong, kreeg de chauffeur een ernstige ruggegraatsfractuur. Het tramspoor in de richting Amsterdam raakte door auto en mast versperd. Zoo spoedig mogelijk kwam hulp van de N. Z. H. T. M en van het Prov. Electriciteits- bedrijf. Het verwijderen van auto en mast gaf voor het tramverkeer een ernstige stag natie van kwart voor 6 tot 7 uur. Met 3 autobussen liet de N. Z. H. T. M. de passagiers in den vroegen ochtend doorvoe ren naar Amsterdam. Volgens de politie moet dit ongeluk gewe ten worden aan het feit, dat de chauffeur van de vrachtauto drie dagen achtereen, van Maandag af, dienst had gedaan met korte rusttijden, waardoor hij oververmoeid in slaap was gevallen in de cabine. Een naast hem zittende jongen was eveneens inge dommeld Zij nog vermeld dat de chauffeur naar een der Amsterdamsche ziekenhuizen werd ver voerd. MANCHESTER Broeken Mouwvesten Colberts ENCELSCHLEER Broeken Vesten FANTASIE Broeken Vesten in de meest uitgebreide sorteering van kwaliteit en maat, tegen de laagste prijzen. VA K IC I m DtMG MA8AIVW PAARIAARSTIEC I.TSL: 12 8 AS (Adv. Ingez. Med.) Hel wonder en het mannetje. Het mannetje was een oud harig mannetje in een gescheurd jasje en met een hoofd vol baard en lokken. Het wonder was een wonder der techniek, dat de halve straat in rep en roer bracht. Het wonder heette televisie, een woord dat het mannetje niet begreep. Maar het wonder was er. Je keek naar een vierkant ruitje en dan zag je menschen bewegen, kleine maar volledige menschen. Het manne tje schudde verdwaasd met zijn hoofd. Het was niet te gelooven. Wat- de menschen toch al niet allemaal kunnen, het is wonderlijk, be dacht hij zich huiverig. En met bevende stem wendde hij zich tot zijn buurman, een grooten zwaren kerel, die naast hem stond in den drom van nieuws gierigen. Wat of dat nou eigenlijk was, tele visie? „Dat is kijken uit de verte," zei de groote man en het mannetje gaapte van verwonde ring. „En waarvandaan zouden we die menschen nou eigenlijk wel zien?" De man grijnsde breed en antwoordde hem: „Nou. uit Cloppenburg!" „Waar is dat. Cloppenburg?" „Man. dat is de hoofdstad van het vorsten dom Peek!" Toen ging het mannetje een licht op en ver ontwaardigd. dat men een ouden man als hij was voor den gek durfde houden, draaide hij zich af en mompelde zachtkens leelijke woorden. Maar één zwaluw maakt geen zomer en één mannetje dat weggaat, maakt de Groote Houtstraat niet leeg. En zoo komt het. dat de politie handen vol werk had om het verkeer in de Groote Houstraat te regelen bij de ..televisieuitzending" va.n Peek en Cloppen burg. HEEMSTEDE R.K. VOLKSBOND. Woensdagavond opende de afd. Heemstede van den Ned. R.K. Volksbond het winter seizoen met een propaganda-ledenvergaderlng Door het bedanken van den heer J. C. Behage was er een vacature gekomen in de commissie inzake toezicht op de arbeidsbe middeling. Als candidaat voor deze commissie is gesteld dei heer J. van der Mey als lid en als plaatsvervangend lid de heer J. B. Deelissen. Den heer Behage, die ook een 8-tal jaren deel van het bestuur heeft uitgemaakt en mede voor deze functie bedankte, werd dank gezegd voor het vele werk dat hij in de R.K. arbeidersbeweging heeft gedaan. Onder de vele mededeelingen noemen wij o.m. de plannen tot het organiseeren van een studieclub, waarvan de opgave tot deelneming sluit op 31 October a.s. Het jaarfeest zal worden gehouden op Zon dag 8 November en zal beginnen met een H. Mis in beide parochiekerken, waarna een ge meenschappelijk ontbijt in het R.K. Vereeni- gingsgebouw, terwijl de jaarlijksche feestver- gadering zal plaats hebben op Maandag 9 November, waarbij de Vereenigde Haagsche Spelers onder leiding van Pierre Balledux zal opvoeren „De Rare" van Jac. Ballings. Een voorloopig winterpi'ogramma werd vast gesteld. Behalve de viering van het jaar feest zullen er op 25 November, 16 December en 20 Januari door den heer Ant. J. M. Ange- nent, districtbestuurder, spreekbeurten ver vuld worden, met als onderwerp: „Hoe het communisme groeide", „Waarom de Paus zoo uitdrukkelijk waarschuwt tegen het commu nisme" en „Onze moderne Kruistocht". Mede werden besproken de resultaten der gehouden bestuursraadsvergaderingen en de instelling van een commissie voor uitzending van jeug dige werkloozen naar het Werkkamp Egmon- der Abdij en die over klachten betreffende de uitvoering der nieuwe steunregeling. Vervolgens had de installatie plaats van den nieuwen geestelijken adviseur kapelaan J. Klijn. De voorzitter schetste nog het vele werk dat de vorige adviseur voor de afdeellng had gedaan. Kapelaan Klijn zeide daarna, het een groot voorrecht te vinden, weer als adviseur van een Volksbond benoemd te zijn. Spreker deed een beroep op aller mede werking. Hierna kreeg de voorzitter, de heer H. A. Meeuwenoord het woord over het onderwerp: „Aan dei vruchten kent men den boom". Zeer uitvoerig zette spr. uiteen wat hij met den .boom" bedoelde: n.l. het R.K. Werklieden verbond in Nederland en den huidigen vorm daarvan. Met de vruchten werden bedoeld de talrijke onderorganisaties. Bij de rondvraag kwam ter sprake de nieuwe steunregeling, waaronder vooral de groote gezinnen lijden. De voorzitter verzoekt belanghebbenden door middel van dc vakorganisatie deze zaken aan hangig te maken bij de Commissie die be handelt de steunverieening aan werkloozen. Eventueel zal hierover een bestuursraadsver gadering gehouden word. Tevens werd de klacht geuit, dat er nog niets vernomen is van een bijslag op de brandstoffen. Het be stuur zegde t.oe, een onderzoek ter plaatse te doen. Ook werd het bestuur verzocht stap pen te doen bij het comité tot ontwikkeling en ontspanning van werkloozen tot het geven van een Esperanto-cursus aan werkloozen.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7