V R IJ D A G 23 OCTOBER 1936 HAAEEE M'S DAGBLAD S Fraai succes van Wales; Hel Engelsche elftal heeft niet aan de verwachtingen beantwoord; Chelsea's moeilijke tegen stander; Charlton beleeft een invasie; Indrukken van het spel der Duitschers; Lof voor Szepan; Slechte tijden voor Gateshead en Manchester City; Over het Noorsche elftal; Waring komt terug; Voetbal in Beverwijk. Voor de eerste maal sinds 1882 is Wales er in geslaagd, op eigen terrein van Engeland te winnen. Weliswaar hadden de roodbaadjes in totaal reeds acht overwinningen op deze te genstanders behaald, doch in de laatste 54 jaar was dit in een thuismatch niet meer voorgekomen. Stel u eens voor, lezer, dat het Nederlandsch elftal, na meer dan een halve eeuw daartoe vergeefsche pogingen in het werk te hebben gesteld, in het Amsterdamsche Stadion de Belgen zou verslaan, hoe groot het enthousiasme over zulk een prestatie zou zijn en ge hebt een idee van de geestdrift der 40.000 toeschouwers, die Zaterdag j.l. te Car diff hun landgenooten zagen zegevieren. Wales heeft dit succes ten volle verdiend, doch daarbij dient onmiddellijk te worden vermeld, dat het Engelsche elftal met zijn zes nieuwe spelers niet aan de verwachtingen heeft beantwoord. De keeper Holdcroft van Preston North End heeft prachtig gespeeld en ook de bekende spil Barker was uitstekend in vorm, maar de backs Sproston (Leeds) en Catlin (Wednesday) stonden machteloos te gen de snelle aanvallen van de fel op den bal zittende Welshe voorhoede. Daar bovendien de kanthalfs Smalley (Wolves) en Keen (Derby) hun vleugels onvoldoende steunden en slecht plaatsten en de middenvoor Steele (Stoke) door den spil Griffiths totaal overschaduwd werd, „blotted out of the game", zooals de Engelschman dit zoo kernachtig uitdrukt, is het duidelijk, dat de beide buitenspelers Ci-ooks en Bastin slechts weinig gelegenheid kregen om het doel der tegenpartij in gevaar te brengen. Desondanks bezorgde de Arsenal- linksbuiten zijn team voor de rust een 1—0 voorsprong, doch daarna kwam Wales zoo overdonderend opzetten, dat slechts het bui tengewone doelverdedigen van Holdcroft een grootere nederlaag voorkwam. De centre-half Griffiths was de ster van het; veld en men begrijpt niet, waarom het be stuur van zijn club, Aston Villa, hem met alle geweld als achterspeler wil opstellen. Ook de middenvoor Glover (Grimbsy) heeft kranig gespeeld en het scoren van het winnende doelpunt was een juiste belooning voor zijn oordeelkundig spelverdeelen. De gelijkmaker van Wales wekte herinneringen aan een be langrijken bekerwedstrijd op hetzelfde ter rein in 1922 op. Cardiff en Tottenham waren de tegenstanders en de Londenaars behielden tot de laatste seconde een 1—0 voorsprong. Toen kreeg de thuisclub een hoekschop te ne men, die rechtstreeks met den laatsten trap van de match in het Spurs-doel werd gede poneerd, waardoor Cardiff het recht op een „re-play" verkreeg, die zij, het zij terloops medegedeeld, echter met 21 verloren. Thans was het de rechtsbuiten Morris, die. rekening houdend met den stormwind, liet leder met een sierlijken boog net onder de Engelsche deklat deed verdwijnen, waarna Glover even later het vonnis voltrok. Intusschen heeft de Engelsche keuze-com missie reeds het team samengesteld, dat Woensdag op het Everton-veld tegen de Scot tish League moest spelen, een wedstrijd, die, wanneer deze regelen in druk verschijnen, reeds weer tot het verleden behoort. In dit elftal zijn verschillende wijzigingen aange bracht, hoewel aan Catlin en Keen nog een kans gegeven wordt om zich te rehabiliteeren. De opstelling luidde als volgt: Holdcroft (Pres ton) Male (Arsenal, aanvoerder) en Catlin (Wednesday); Britton (Everton), Gee (Ever- ton) en Keen (Derby); Crooks (Derby), Ri chardson (Huddersfield), Dean (Everton), Westwood (Bolton) en Bastin (Arsenal). Men ziet, dat Male wederom gekozen is en dat voorts Dixie Dean en Britton weer eens in het vuur worden gebracht. De rechtsbinnen Richardson is niet dezelfde speler van dien naam, die als middenvoor destijds tegen Hol land uitkwam; dat was een naamgenoot uit West Bromwich Albion. Chelsea is hard op weg, het record van Wales te evenaren. Weliswaar betreft het hier geen tijdsverloop van 54 jaar, doch de club van Stamford Bridge heeft in 23 jaar geen thuismatch tegen Sheffield Wednesday ge wonnen; de wedstrijd van Zaterdag eindigde in een gelijk spel. Thans heeft ook de laatst overgebleven on geslagen League-club een nederlaag geleden, want Huil City' (5,IEE Noord) werd met 5—2 door Mansfield Town (3) geklopt. Charlton Athletic (10), dat twee seizoenen geleden nog in de derde klasse speelde, be leefde een der hoogtepunten in haar bestaan, want niet minder dan 77.000 toeschouwers woonden den thuiswedstrijd tegen het, op Bastin na, volledige Arsenal (15) bij. De be kerhouders waren technisch juist iets betel en wonnen door doelpunten van Davidson en Compton verdiend met 2—0. De beide wedstrijden, die Duitschland in de afgeloopen week in Groot-Brittannië heeft ge speeld en waarvan het resultaat ongeveer aan onze, twee weken geleden in deze rubriek uit gesproken verwachtingen heeft beantwoord, hebben in de Engelsche sportpers aanleiding gegeven tot veel commentaar. Algemeen wordt het in de match tegen Schotland ver toonde spel geprezen en er zijn zelfs deskundi gen, die de technische kwaliteiten der Duit schers even hoog aanslaan als die der Schot ten, wat toch inderdaad lof van de hoogste orde beteekent. Over Szepan is men enthou siast; men noemt hem den besten binnen- voorwaarts, die er momenteel op de wereld te vinden is en dat, terwijl een rechtsbinnen als Walker, voor wien Arsenal meer dan 10.000 pond heeft geboden, in denzelfden wedstrijd speelde. Wij hebben deze match niet bijge woond en bovendien Szepan sléchts eenmaal in actie gezien, doch het wil ons lichtelijk overdreven voorkomen, als beweerd wordt, dat zijn aanwezigheid in het Arsenal-team dit Londensche elftal weer even sterk zou maken als twee jaar geleden. Overigens is men in Engelsche voetbal kringen thans wel terdege overtuigd, dat hel continentale voetbal groote vorderingen maakt en weinig achter staat bij het inheemsche. Dit betreft niet zoozeer het spelpeil der League-clubs, wier spelers natuurlijk goed op elkaar zijn ingesteld, dan wel de nationale ploegen. Want terwijl men in Engeland, wel licht niet ten onrechte klaagt over een elf tal van internationals, spreekt. rrjen over het Duitsche team als een internationaal elftal, m. a. w. dat de ploeg door gezamenlijke oefe ning een betere eenheid vormt In dit ver band wordt lof toegezwaaid aan de leiding van Otto Nerz, aan wien het Duitsche verte genwoordigende voetbal alles te danken heeft. Hieruit blijkt dus wel, dat we in Holland ten aanzien van de training van het Nederlandsch elftal reeds lang op den goeden weg zijn, al zullen er zich binnenkort ongetwijfeld moei lijkheden voordoen bij het zoeken naar ge schikte plaatsvervangers voor Van Heel Anderiesen. Tegen den Ierschen Vrijstaat hebben de Duitschers het er niet zoo goed afgebracht. Zelfs in aanmerking genomen, dat het hun tweede wedstrijd in één week was en dat de Vrijstaters met enkele, in Engelsche clubs uit komende landgenooten waren versterkt, komt de Hollandsche 5—3 overwinning van het vo rige seizoen toch wel in een zeer gunstig licht te staan. Het tempo van de Ieren was voor de Duitschers op den duur te hoog, met het ge volg, dat ze in de tweede helft welhaast over speeld werden. Men kan de situatie misschien het beste vergelijken met het spelbeeid van de onlangs gespeelde match R. C. H—Ajax, waarin onze stadgenooten door een voortdu rend hoog tempo den technisch beteren Am sterdammers beletten, in het voordeel te ko men, met dit verschil, dat Ajax geenszins overspeeld werd. Het is bekend, dat verschillende League clubs in de Noordelijke en Zuidelijke derde divisies er financiëel slecht voorstaan, maar Gateshead heeft het toch wel heel ongelukkig getroffen. Deze vereeniging, die oorspronkelijk onder den naam South Shields in de tweede klasse uitkwam en tenslotte degradeerde, kon zich, door de concurrentie van het nabije Newcastle United niet handhaven en de di rectie besloot, de geheele club met toebehoo- ren naar Gateshead over te brengen en tege lijkertijd den naam te veranderen. Aanvan kelijk bracht deze verhuizing eenig succes, de recettes waren iets grooter en het team was geruimen tijd in „the running" voor promotie. Totdat in het door hen verlaten South Shields een nieuwe club werd opgericht, die om de een of andere reden zich direct in de belang stelling van de bevolking mocht verheugen, zoodat de recettes veel hoog er zijn dan ze ooit bij haar voorgangster waren, terwijl thans bijna niemand meer naar de matches van Gateshead komt kijken. De club staat thans met 4 punten uit 10 wedstrijden onder aan de ranglijst en het is zeer de vraag, of zij het tot het einde van het seizoen kan bolwerken, Doch ook in de eerste klasse is het niet alles rozegeur en maneschijn. Manchester City dat in 1934 en 1935 toch nog in de bekerfinale uitkwam, zit eveneens op zware lasten. De club is zelfs bereid, enkele van haar beste spelers te verkoopen (o.a. Donnelly, die naar Schotland terug wil) om met het aldus ver kregen geld een geschikten middenvoor te kunnen aanschaffen. Sinds de verwonding van Tilson heeft men verschillende krachten als aanvalsleider geprobeerd, b.v. Doherty, Heale en den uitstekenden linksbuiten Erie Brood, doch geen van allen voldeed geheel aan de eischen. Intusschen heeft de club zich tot nu toe goed kunnen handhaven; zij staat momenteel op de achtste plaats met 11 pun ten uit 11 matches. Men schijnt vrij algemeen van meening te zijn, dat het Nederlandsch elftal met Noor wegen weinig moeite zal hebben. Er is echter geen enkele aanleiding om een gemakkelijke overwinning van onze nationale ploeg te mo gen verwachten. In de eerste plaats hebben de Noren nog onlangs te Berlijn het sterke Duitsche elftal op eigen grond met 2—0 ver slagen en voorts is in de vroegere ontmoe tingen tusschen Nederland en Noorwegen laatstgenoemd land er het beste afgekomen. Op 31 Augustus 1919 werd te Oslo de eerste wedstrijd gespeeld, die in een 1—1 gelijk spel eindigde. Het duurde tien jaar, alvorens de tweedo match, eveneens te Oslo, plaats had. Holland, dat aanvankelijk een 3—0 voorsprong hod, zag zich deze totaal ontnomen en enkele minuten voor het einde nam Noorwegen zelfs met 4—3 de leiding. In de laatste oogenblik- ken slaagden de onzen er toen in, den stand 4—4 gelijk te maken. De derde ontmoeting had op 3 Novern' )r 1929 te Amsterdam plaats en daarin toonden de Noren zich verre de meerderen, want met niet minder dan 4—1 moest Nederland het onderspit delven. Er is dus allerminst reden om zoo optimis tisch gestemd te zijn, want al is het Neder landsch elftal sindsdien zeer in kracht voor uitgegaan, daarom zal Noorwegen ook niet stil gezeten hebben en bovendien heeft hun elftal in de laatste maanden verscheidene in terlandwedstrijden gespeeld, terwijl onze ploeg sedert Mei niet meer als zoodanig in het veld is geweest. Laat ons echter hopen, dat de optimisten gelijk krijgen, al voelen wij meer voor een fraaien, spannenden kamp dan voor een gemakkelijke overwinning, zooals het vorig jaar op Denemarken behaald werd. Het gebeurt niet dikwijls, dat een beroeps speler, wanneer hij eenmaal door zijn eerste club verkocht is, na enkele jaren weer naar dezelfde vereeniging terugkeert. Dit is het ge val met „Pongo" Waring, die destijds door Tranmere Rovers (III Noord) aan Aston Villa voor een hoog bedrag werd overgedaan. Door verschillende bijkomstige omstandigheden kon Waring, goed speler als hij was, zijn aan dacht niet ten volle aan het spel geven en na een paar seizoenen vertrok hij naar Barnsley. Deze club bereikte, mede door zijn toedoen, het vorige jaar de zesde ronde van den be ker, alvorens door Arsenal te worden uitge schakeld. Waring kwam intusschen door een gebroken arm op non-actief en verscheen bij den aanvang van dit seizoen in de kleuren van Wolverhampton Wanderers. Ook daar heeft hij het om bovengenoemde redenen niet lang uitgehouden en thans is hij tot zijn eer ste liefde, Tranmere Rovers, teruggekeerd. Een dergelijk geval heeft zich ook voorge daan met den Barnsley-binnen voorwaarts Hine, een vooral tactisch, buitengewoon goed speler. Hine vertrok na lange onderhande lingen naar Manchester City, had daar -eel succes, doch werd tenslotte aan Leicester City overgedaan. Na een verblijf van enkele jaren te Leicester scoort hij thans weer waarde volle doelpunten voor Barnsley, dat, na vorig jaar op het nippertje ontsnapt te zijn, thans de gevende plaats op de ranglijst inneemt met j3 pijnten uit 11 wedstrijden. Opmerkelijk Is de snel groeiende belang stelling voor voetbal in Beverwijk. Ten deele is dit waarschijnlijk een gevolg van het succes der plaatselijke clubs, die beide, zoowel de HAARLEM: GROOTE HOUTSTRAAT 32. TEL. 13440. (Adv. lngez. Med.) Kennemers als Beverwijk, in de laatste twee seizoenen promoveerden. Deze twee vereeni- gingen hebben een groote schare supporters, die met onverflauwde belangstelling de ver richtingen van hun favorieten volgen en ook bij de wedstrijden der reserve-elftallen dik wijls aanwezig zijn. DAMMEN. JAARVERGADERING DISTRICTSBOND „NOORD-HOLLAND". Zondagmorgen 25 October zal te IJmuiden in „Kennemerhof" de algemeene jaarverga dering van den districtsbond „Noord-Hol land" gehouden worden. Deze vergadering zal te 10 uur v.m. aanvangen. Op deze vergadering zal o.m. in behande ling genomen worden het voorstel, dat na mens de Haarlemsche clubs door de Dam- vereeniging „Het Oosterkwartier" is inge diend betreffende het organiseeren van een competitie voor de kleine Haarlemsche ver- eenigingen (Haarlemsche Damclub en Dam club „Haarlem" zullen uitkomen in de com petities van den Nederl. Dambond en dis trictsbond „Noord-Holland") en de instel ling van een propaganda-commissie voor Haarlem DAMVEREENIGING „D. O. S." In het clublokaal van bovengenoemde ver eeniging werden de wedstrijden om de club kampioenschappen 19361937 voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Clubkampioenschappen 19361937. Eerste klasse: C. Vrolijk wint van W. Dijkhof. H. J. van Berk wint van P. Heidweiller. Tweede klasse: J. G. Vaars, wint van S. Vermeer J. G. Vaars wint van E. W. F. Bor ger, J. Schalenkamp remise met H. Kol. ATHLETIEK. WINTERTRAINING DER H.A.V. HAARLEM. De H. A. V. heeft Woensdagavond een be gin gemaakt met haar indoortraining. Na een welkomstwoord van den voorzitter, die de uit stekende wedstrijdresultaten van het alge- loopen seizoen memoreerde, begonnen de in grooten getale opgekomen athleten, onder leiding van den heer Rinkel de oefenstof door te werken. Deze indoor-oefeningen dienen voornamelijk om de spiergroepen losser en steviger te ma ken. Dat dit behalve voor athleten ook voor andere sportbeoefenaren'geen overbodige luxe is, kunnen wijgeregeld constate eren o.a. bij het voetballen. Ten einde aan deze training een grootere bekendheid te geven in kringen van andere sportbeoefenaren en ook voor scholieren van Middelbare, scholen, stelt het bestuur der H. A. V. hen in de gelegenheid gedurende eenigen tijd deze avonden bij te wonen en zelf actief deel te nemen. De training heeft plaats in het Kennemer Lyceum op Woensdagavond te kwart voor acht. OLYMPISCHE SPELEN. DE OLYMPISCHE VLAG. Uit Berlijn: De Olympische vlag, onder welker bescherming de athleten uit alle deelen der wereld in Augustus j.l. te Berlijn gestreden hebben, is, zooals bekend, bij de sluitingsplechtigheid aan de hoede van de stad Berlijn toevertrouwd voor de volgende vier jaren tot de Spelen in 1940. De vlag is nu met eenige plechtigheid in het stadhuis te Berlijn nog eens uitgerold, waarna men het witzijden dundoek met een hakènkruisvlag weer oprolde en te zamen met den vlaggestok in een zinken houder plaatste, welke daarna werd dichtgesoldeerd. Het geheel zal in een speciale kluis worden bewaard, totdat de vlag in 1940 de reis naar Tokio zal aanvaarden. HOCKEY. CIIR. LYCEUM—OUD-LYOEïSTEN (Vet.) Zaterdagmiddag 3 uur zullen bovengenoem de elftallen elkaar bekampen op het Lyceum terrein aan de Leidschevaart. Het Lyceum be schikt over vele goede spelers, waaruit zeer zeker een sterk elftal te formeeren valt. Onder de veteranen die tot de beste spelers behoord hebben tijdens hun schooljaren zal nog materiaal genoeg aanwezig zijn, dat een span nende match te verwachten is. COMPETITIE-STANDEN. Tweede klasse B. gesp. gew gel. verl. pilt. V.—t. s.o.s. 3 3 0 0 6 15—1 Alliance 3 2 1 0 5 9—4 B.M.H.C. 3 3 1 1 1 3 5—5 Leiden 2 2 1 0 1 2 6—5 H.H.IJ.C. 3 2 1 0 1 2 2—6 H.D.M. 3 3 0 0 3 0 5—15 H-B.S. 2 0 0 2 0 0—6 Tweede klasse c. gesp. gew gel. verl. pnt. V.—t. Fa mos 3 2 0 1 4 6—3 B.M.H.C 4 3 2 0 1 4 12—8 Oh Kay 3 1 1 1 3 4—5 Amsterdam 4 1 1 0 0 2 4—3 Gooi 3 2 1 0 1 2 4—6 A.MV.J. 2 0 1 1 1 1—3 Amsterdam 3 2 0 0 2 0 1—4 IJSHOCKEY. CANADEESCIIE IJSHOCKEYPLOEGEN NAAR EUROPA. Uit Toronto: Eenige buitengewoon sterke Canadeesche ijshockeyteams zullen in het a.s. seizoen in Europa nieuwe lauweren gaan oogsten. De „Kimberly-Dynam iters" zullen vooral Duitschland bezoeken en daar een acht tal wedstrijden spelen. Deze ploeg is ook door Canada aangewezen, om dit land bij het ijshoclcey-tournooi om het wereldkampioenschap in Londen van 17—27 Februari a.s. te vertegenwoordigen. SCHAKEN. SIMULTAAN-SéANCE VAN LANDAU. 42 partijen gewonnen. De Nederlandsche schaakkampioen schaken Landau heeft te Winschoten een 'simultaan- séance gespeeld tegen de sterkste spelers uit deze stad en omgeving. Hij behaalde een schitterend resultaat door van de 54 partijen er 42 te winnen, 8 remise te spelen en slechts één te verliezen. Landau behaalde 46 van het maximaal te behalen aantal punten, hetgeen een percentage van ruim 90 beteekent. LAWNTENNIS. DE KONING GUSTAAF- BEKERWED STRIJDEN. In zijn jongste vergadering heeft het dage lij ksch bestuur van den N.L.T.B. besloten deel te nemen aan de wedstrijden om den Koning Gustaaf-beker. Met Frankrijk, de a.s. tegenpartij, zal in contact worden getreden. De wedstrijd zal in Amsterdam worden ge speeld; hij moet op 22 November zijn ge ëindigd. BILJARTEN. MASSAKAMP. KORENBEURSD. H. S. De eerste partij werd Donderdag gewonnen door de Korenbeurs met 36 caramboles. Het resultaat van dezen derden avond was: 113 caramboles in het voordeel van de .Koren beurs". HENGELEN. HAARL. HENGELAARSBOND. De Haarlemsche Hengelaarsbond hield zijn tweeden halfjaarlijksche bekerwedstrijd op baars in de Leidschevaart tusschen Benne- broek en Hillegom. Aan dezen wedstrijd was tevens verbonden een onderlinge wedstrijd. De beker werd voor een 5en keer gewonnen door J. Concent die hiermede eigenaar van den beker werd. Dê animo voor deze wedstrijd was zeer groot doch de vangst was matig. De prijzen verbonden aan den onderlinge wedstrijd, wer den gewonnen door de hier onder volgende hengeiaars: 1. v. Dijk, 2. Schouten, 3. Jansen- Kok. 4. Logmans, 5 Peper, 6. Houtkamp, 7. Kollaard, 8. Smits, 9. Wensveen, 10. Heezemans 11. v. Leeuwen, 12. Zwarts, 13. Eland. Er wer den totaal 35 stuks baars gevangen. Na afloop van den wedstrijd werden de prij- zijn uitgereikt. VOORKOM DE GEVOLGEN VAN RUGPIJN. Nleraandoenlngen veroorzaken veel onge» makken. Als voorbehoedmiddel ls het ln ruime mate drinken van melk en water uitstekend, doch als duizeligheid, rugpijn, rheumatlsche pijnen en andere kenteekenen erop wijzen, dat de werking der bloed- filtreer-organen traag Is, is het gebruik van een dluretisch middel noodzakelijk. Fosters Rugpijn Nieren Pillen worden reeds 50 jaren voor dit speciale doel met sticces toegepast, Gij kunt niet, betel- doen dan naar de on dervinding vragen van ben, die ze gebruikt hebben. 1 1.-7 1.75 en per doos. (Adv. lngez. Med.) CRICKET. CRICKET IN AUSTRALIë. Een 2e century van Hammond. Ook Donderdag op den eersten dag van de 2en wedstrijd dien de M.C.C. te Perth tegen 'n sterke West-Australische combinatie speelt, heeft het batten der Engelschen een grooten indruk gemaakt. Na een goed begin van het openingspaar R. E. S. Wyatt (27) en Fagg (35) kwamen Hammond en Worthington samen die voor het 3e wicket een grooten stand opzetten. De beide batsmen als ook Fishlock speelden schit terend en scoorden in een hoog tempo. Ham mond op 94 staande sloeg 2 zessen achter elkaar en werd op den volgenden bal gevan gen. Hij scoorde zijn 2e achtereenvolgende century (108 3 x 6 en 13 x 4), Worthington 89 (60 runs aan boundaries). Fishlock 91 not out (4 x 6 en 11 x 4) scoorde met voorliefde op Grimmitt, die ditmaal met weinig ont zag behandeld werd. Het totaal werd 420—6. Ames heeft wederom last van zijn oude blessure en speelde niet. Fortuinlijk is Allen tot op heden met zijne spelers geenszins. MOTORWIELRIJDEN. NIEUW WERELDRECORD OVER 1 MIJL MET STAAND'EN START. Uit Boedapest: Op den betonweg nabij Gyon heeft de Engelsche motorrenner Fernihough in de 1000 cc.-klasse een nieuw wereldrecord over den mijl met staanden start gevestigd. Hij reed dezen afstand met een gem. uursnel heid van 174.270 K.M. HONKBAL. ALG. VERG. NED. HONKBALBOND. Thans is vastgesteld dat de najaarsverga dering van den N.H.B., die gehouden wordt op Dinsdag 27 October, zal plaats hebben in het gebouw Krasnapolsky te Amsterdam. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN AMERIKA. Candidaten voor het kampioenschap van Amerika waren dit seizoen twee negentallen uit New York, The Giants als kampioen der National League en the Yankees als eerste der American League. Voordat voldaan was aan den eisch: de eene partij heeft vier wedstrijden gewonnen, moesten zes wedstrijden gespeeld worden. Wel wonnen de Yankees drie maal achtereen, na dat zij den eersten wedstrijd verloren had den, maar toen wonnen de Giants weer. Door het winnen van den zesden wedstrijd werden de Yankees kampioen. De belangstelling was, eenige koeren zelfs ondanks het slechte weer, overweldigend. Als gevolg daarvan bereikte de recette een re cord. Aan entrée's werd opgebracht 1.304,0-00 dollar. De een en dertig spelers, die door de Yankees gebruikt waren, kregen ieder als aandeel 6000 dollar, De zeven èh twintig speler? der Giants ieder 5000 dollar. In de bondskas ainsmi 324000 dollar, waarbii log 100.000 dollar kwamen van de omroep- vereenigingen voor het recht van uitzen den. VOETBAL. D.F.C.—STORMVOGELS. Het Stormvogels-team is als volgt samen gesteld: Kollenberg, Haak Sr.. Haak Jr., Bravenboer, Wey, Tol, Bloemink, Schildwacht, Schoorl, Fijen, Prins. Mocht Fijen niet van de partij zijn, dan speelt Woudenberg midvoor en Schoorl links binnen. C. V. v.—R. C. II. R. C .H. vertrekt Zondag met het volgende gewijzigde elftal naar C. V. V.: Metten, Kors, Pre vost, Siegerist, Slot, v. d. Gevel, Lam, Troost, v. d. Horst, Hoogendoorn, Lenselink R. C. H. 2—SPARTAAN 2. De Racing-reserves verschijnen als volgt: Bergsma, v. Thiel, Kaestner, van Esch, Dansik, Prevost Jr., Brandse, v. d. Bel, v. Eek, Hellingman, Hut. HAARLEM—AJAX BIJ KUNSTLICHT. Donderdagavond 29 October speelt Haar lem op het terrein aan den Sehoterweg haar eersten lichtwedstrijd in dit seizoen tegen Ajax. WEDSTRIJDEN VAN RIPPERDA. A.s. Zondag speelt Ripperda tegen A.V.O.G, aan den Zuidelijken Wandelweg te Amster dam. Vertrek per bus te 12 uur 45 van de Turfmarkt. Het elftal is als volgt samenge steld: Koster, Harwijne, Kruyff. B. Cop, H. Dreijer, A, Dreijer, Spoor, Kops, Roode-, Jac. Cop, Peperkoord, Ripperda 2 speelt Zondag a.s. tegen Hil legom 2, in de volgende opstelling: v. d. Aar, Langeveld, Houweling, Icke, Dollé, Lunenburg, Noulon, Heijerman, Riethoff, Jansen, v. Veen Vertrek per bus te 9 uur van de Turfmarkt. E. D. O.—B. F. C. E.D.O. komt als volgt uit; Van Roon v. d. Borne, Zandstra, v. d. Schalie, Koppen, Oomen, Kohier, Schijvenaar, v. d. Putten, Perukel, P. Spek. STORMVOGELS 2—E.D.O. 2. Mét het volgende elftal gaat E.D.O. 2 naar IJmuiden: Verhagen, N. Kollerie, v. d. Sluis, W. Koene, Vrenegoor, v. Esch, P. Perukel, v. Geemen, Goemaat, v. Noort, C. v. d. Schalie. A. DE HAAN AZN. EERELID VAN DEN K.N.V.B. De heer A. de Haan Azn., die onlangs uit het bondsbestuur van den K.N.V.B. is getre den, is bij schriftelijke stemming door de bond vergadering benoemd tot eerelid. Deze zeldzame onderscheiding werd hiermede voor de zestiende maal verleend. NEDERLAND—NOORWEGEN. Naar wij vernemen zal de wedstrijd Neder landNoorwegen óp 1 November a.s. te Am sterdam worden geleid door den Duitschen scheidsrechter Birlem. Hoewel zijn naam in Nederland geen bekenden klank heeft, heeft hij toch reeds verscheidene internationale wedstrijden gefloten. Verder kan medegedeeld worden, dat de belangstelling voor dezen wedstrijd zoo be vredigend is, dat de kaarten van 1 en 2 gul den reeds zijn uitverkocht. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE Kennemerland bleef op den goeden weg doorgaan en won wederom. Thans moest WIJ I de eer aan de goed spelende oranje hemden laten; de IJmuidenaren verloren met niet minder dan 5—2. VGS, dat tot dusverre nog geen enkel punt bemachtigd had, weerde zich in den uitwedstrijd tegen Tweede Jeugd uitstekend. De thuisclub werd met 42 ver slagen. Dit resultaat zal den Velsenaren den noodigen moed geven voor de komende wed strijden. Telefonia viel geducht tegen na de goede wedstrijden der laatste weken. Van WIJ 2 werd met 8—3 verloren. In de tweede afdeeling gaat de strijd om de bovenste plaats tusschen JOHEZ, Kenne merland 3 en ZSV. De strijd tusschen laatst genoemde teams bleef onbeslist. Van veel belang is de uitslag van de ontmoetingen, die JOHEZ tegen deze elftallen moet spelen. Het programma voor morgen ziet er als volgt uit: A TelefoniaSIZO, 3 uur, B. Serphos VJB—WIJ, 2.30 uur, Chr. Klerk. VGSKennemerland, 2 30 uur. J. v. d. Wereld. WIJ 2—Tw. Jeugd, 2.30 u.. A. Wildschut B WRAKennemerland 2, 2.30 uur, G. H. Hesselink Jr. SIZO 2—ZSV, 2.30 uur, H. Sondorp Jr. Kennemerland 3WB, 2.30 uur, M. J. van Toorenburg. VEWJohez, 2.30 uur, L. van de Ven. C Johez 2—WIJ 3, 2.30 uur, A. Zomer Jr. Kennemerland 4—VEW 3, 2.30 uur, A. Burgerhout ZSV 2—VEW 2, 3 u„ P. F. W. Schildwacht Telefonia krijgt het enthousiast spelende SIZG op bezoek. Willen Van Hoven c.s. niet onderaan komen, dan zal deze ontmoeting tegen de Hillegommers gewonnen moeten worden. Dat is een zware opgave voor de te- lefoonmenschen. V. J. B. zal vermoedelijk tegen het eerste elftal van WIJ geenoverwinning weten te behalen; zelfs een gelijk spel lijkt ons uitge sloten. In Van Gelder's Sportpark speelt VGS te gen Kennemerland. De Haarlemmers zijn dit seizoen ongenaakbaar, doch zij zullen tegen VGS, dat Zaterdag j.l. tegen Tweede Jeugd een fraai succes boekte, op hun tellen moeten passen om geen punt te verspelen. Dat be looft een aardige wedstrijd te worden. WIJ 2 doet dit seizoen goed werk. Tot dusver werd slechts één ontmoeting verlo ren. Wij vermoeden, dat Tweede Jeugd de eer aan de gastheeren zal moeten laten. I WIELRIJDEN. EXCELSIOR. Bovengenoemde vereeniging houdt a.s. Zondag 25 October een record-wedst.riid nVer RÓ KM. A-lel. 50 K,M. B-kl.. 40 KM k' Vertrek te 8 uur 45 min. Start 9 uur. Het secretariaat is thans gevestigd bij W, van Dok, Gen. de la Reystraat 21 r„ |j

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 14