Thijs IJs krijgt een huisgenoot België s Minister-President motiveert zijn besluit. VRIJDAG 23 OCTOBER 1936 H A A R L E M'S DAGBtAD De verboden opmarsch der Rexisten. Ord ent streng gehandhaafd te worden. F Ting verbiedt het laten loopen van extra-treinen. De Belgische minister-president Van Zeeland heeft gisteravond zijn reeds aangekondigde redevoering' voor de radio uitgesproken. Hierin ontwikkel de hij de redenen, die er toe leidden, dat de regeering' het noodzakelijk achtte de Rexistische betooging, die voor Zondag was aangekondigd, "te verbieden. Bij dit besluit heeft de re- geering -vooral rekening gehouden met de essentieele overweging, dat de orde moet worden gehandhaafd. Daartoe had zij niet alleen het recht, maar ook de plicht. Orde heerscht in België en zal er blijven heerschen. Vervolgens ging de eerste minister over tot bespreking vaii den binnenlandschen toestand in België. Daarbij zeide hij o.m. dat een poli tieke partij tegen de nationale regeering een heftige, hatelijke campagne voert van een zuiver negatieven en destructieven aard, door systematisch haar toevlucht te nemen tot beleediging, leugen en laster. Wat doet nu de regeering? Zij werkt, zij schenkt geen aandacht aan dit optreden en wenscht het vrije spel der natio nale instellingen te doen eerbiedigen. Nooit zal België een regeering van de straat aan vaarden. De resultaten van een lange en moei lijke inspanning van bijna twintig maanden zouden snel in gevaar kunnen worden ge bracht, wanneer opwinding zich van ons va derland meester maajkte. In dezen geest heeft de regeering het besluit genomen, van Dinsdag af en zoolang de tegenwoordige spanning zal duren, alle betoogingen te verbie den, welke ook.de opvatting zij van de organisatoren, wanneer haar omvang de controle, die het openbaar gezag moet kunnen uitoefenen op de bewe gingen der massa, twijfelachtig zou maken. Allen, die de wettigheid zouden willen ver laten, zullen de zwaarte der wet voelen. Er is in België slechts één enkele regeering, deze alleen regeert, deze alleen beveelt in het kader van de grondwettelijke bevoegdheid en is volledig gewapend om de orde te handhaven tegen wie dan ook en zij zal dit doen met rustige kracht. Gewapend tegen eiken opstand. Vervolgens sprak minister-president Van Zeeland over de vrees, welke vele burgers koesteren voor het communistisch gevaar. Spreker bevestigt, dat de regeering gewapend is tegen elke poging tot opstand of geweld van communistische zijde en in staat is zich doeltreffend te verzetten tegen elke opwel ling van een linksche dictatuur. Evenwel moeten in den strijd tegen het communisme niet de methodes worden gevolgd, welke som migen willen. Het gebruik van geweld roept geweld op. Onwettigheid is op zichzelf een kwaad; het zou de grootste vergissing zijn als men in den wil de orde te verdedigen, welke door sommigen wordt gevoerd en waarvan het karakter geheel gekunsteld is. Drie problemen toch beheerschen op het oogenblik het openbare leven in België. In de eerste plaats dat der nationale verediging; de regeering heeft een ontwerp opgesteld tot regeling van het militair statuut voor langen tijd. Dan komt het probleem van de buitenland- sche politiek. Hier moeten opnieuw de ont zaglijke consequenties worden bepaald, ons internationaal statuut maakt dit noodig. Tenslotte worstelt België met eco nomische moeilijkheden. De crisis is overwonnen, doch de strijd is nog niet volbracht en het resultaat zou in het gedrang kunnen komen als de troe pen, die tot nu toe overwonnen, na de discipline zouden opzeggen. Dit zijn de drie kapitale aspecten van ons politiek leven. Dit interesseert alle burgers. De demonstratie van Zondag as. werd niet georganiseerd om de wending van een deel van onze medeburgers ten aanzien van deze vitale problemen uit te drukken en dit toont duidelijk de ij delheid ervan. In het slot van zijn rede verzoekt Van Zeeland alle Belgen na te denken over de houding, welke het land moet aannemen ten aanzien van deze essentieele vraagstukken, opdat het België van morgen sterker, gelukki ger en voorspoediger zij. Geen extra treinen. Er heeft een conferentie plaats gevonden tusschen den minister-president, de minis ters van binnenlandsche zaken en justitie, den burgemeester van Brussel en eenige hooge ambtenaren, teneinde de ordemaat regelen vast te stellen, die voor a.s. Zondag zullen worden genomen. De regeering heeft toesloten aan de Belgische spoorwegmaatschappij te verbieden de extra treinen te laten loopen welke de Rexisten hebben be steld voor Zondag a.s. in verband met de betooging welke zij in Brussel willen houden. Relletjes te Brussel. Gisteravond hebben zich te Brussel kleine incidenten voorgedaan in de nabijheid van een lokaal der Rexisten tusschen dezen en leden van het nationale legioen. In verband met deze incidenten patrouil leerde bereden gendarmerie door de binnen stad. Rexisten toch te Brussel. In een gisteravond te Brugge gehouden rede zeide de leider der Rexisten, Léon Re- grelle, o.a.: Wij eischen eerbiediging van de de volksvrijheden. Rex had voor Zondag een bijeenkomst georganiseerd. Hierin was niets ongrondwettigs, toch is zij verboden. Zondag zullen wij allen te Brussel zijn. Dë speciale treinen zullen niet rijden, doch Za terdag zullen 50.000 Rexisten uit de provincie te Brussel zijn, waar zij onderdak en voeding zullen vinden bij de (Brusselsche Rexisten. De Koning zal ons Zondagmorgen hooren ter gelegenheid van het défilé der oudstrijders van den IJzel'. Wij zullen 100.000 man sterk zijn om hem toe te juichen. Frankrijk „Het Volksfront moet blagen," aldus Daladier. De president der radicaal-socialistische partij. Daladier, heeft het congres te Biarritz geopend met een rede, waarin hij allereerst de beteekenis der bijeenkomst in zoo ernstige tijden besprak. Hij zeide, dat de bewapenings- wedstrijd buiten Frankrijk in steeds sneller tempo wordt voortgezet en dat opnieuw de .doodsschaduw van nationaal antagonisme" over de wereld valt. Daladier vervolgde met te verklaren, dat de radicaal-socialistische partij trouw is geble ven aan de verplichtingen, die zij op zich heeft genomen, toen zij toesloot samen te wer ken met de arbeiders en boeren van Frankrijk. Het congres zal thans hebben te beslissen, of de mandaten, verleend aan de radicaal socia listische vertegenwoordigers in het kabinet, al of niet verlengd moeten worden. De groote meerderheid der party heeft de sociale her vormingen, door de regeering voorgesteld en door het parlement aanvaard, goedgekeurd. Intusschen is het een feit aldus Daladier dat de overwinning van het Volksfront on der de arbeiders een soort exaltatie heeft ver oorzaakt, waarvan eenige betreurenswaardige fouten het gevolg zijn geweest. Bu-itenland- sche „agents provocateurs" hebben in de ar beidsconflicten een onduldbare rol gespeeld. De radicalen hebben niet opgehouden aan te manen tot kalmte en er aan te herinneren, dat de individueele vrijheid, de particuliere eigendommen, de republikeinsche orde en de souvereiniteit van de wet geëerbiedigd moes ten worden. Daladier zeide zich er over te ver wonderen, dat men reeds spreekt van de mo gelijkheid van het verbreken der regeerings- meerderheid, terwijl deze meerderheid de door het land gekozen regeering blijft steu nen. Een zeer groote meerderheid der radicale federaties heeft zich uitgesproken voor hand having van het volksfront. Het volksfront moet slagen, want anders zou het groote gevaar, dat voortvloeit uit een ineenstorting, niet be zworen kunnen worden. Dé économische kwesties hebben thans den voorrang boven de politieke. Indien de Fran- sche activiteit haar rhythme en kracht her vindt, zullen alle moeilijkheden vlot overwon nen worden. Het lot van het Volksfront is afhankelijk van den economischen vooruit gang. Daladier besloot zijn rede met het uitspre ken van de overtuiging, dat de eenheid der radicaal-socialisten na het congres sterker dan ooit zal zijn. Gebalde vuist en gestrekte arm. Reuter meldt nog uit Biarritz: Toen Daladier bij de opening van het radi caal socialistische congres het spreekgestoelte besteeg, werd hij luide toegejuicht. Een aantal afgevaardigden bracht den groet met den gebalden vuist, anderen strek ten den arm met vlakke hand uit. Naar aanleiding hiervan deden zich eenige, minder ernstige incidenten voor tusschen de aanhangers van deze verschillende wijzen van groeten. Daladier kwam krachtig tusschen- beide zeggende, dat.de besprekingen der groote partij in orde, met waardigheid en koelbloe digheid gevoerd moesten worden. Oneenigheid onder de jeugdgroe pen der radicaal-socialisten. Ook de jeugdgroepen der radicalen zijn in het kader van het congres bijeengekomen. De zitting had een tamelijk bewogen verloop en er bleken nogal wat meenigsverschillen te bestaan. Er ontstonden eenige vechtpartijen tusschen jéugdige militanten van de federatie van het departement Seine en jongelieden, behoorènde tot de provinciale federaties. In het bijzonder de Zuidelijke. Amerika. pa weg te laten en de-Sovjet Unie van dit pact uit te sluiten. 6. De beide landen zouden het eens zijn met betrekking tot de economische penetra tie in het Donaubekken, Er zou voor het oogenblik geen sprake zijn van een erkenning van het Italiaansche kei zerrijk Abessynlë door Duitschland. Het gerucht doet voorts de ronde dat Ciano Zondag een rede zal houden, waarin hij zich tot de internationale openbare meening zou richten. Uitwisseling van gevangenen en gijzelaars. De arbeid van het Britsche Roode Kruis in Spanje. Tegenslag voor de republi keinen. Uit El Paso (Texas)Op voorschrift van den geneesheer moet de republikeinsche candidaat voor het presidentschap Landon, in den special en trein, van waaruit hij zijn verkiezingscampagne leidt, het bed houden. De trein is op wegn naar Oklahoma City, De dokter verklaarde, dat Landon lijdt aan een keelontsteking, die veroorzaakt is door een lichte verkoudheid, welke verergerd is door vermoeienis van zijn stem tengevolge van de vele redevoeringen welke hij heeft gehouden. De dokter voegde hieraan toe, dat indien Landon geen rust neemt, hij tijdelijk zijn stem zou kunnen verliezen. (Reuter) Duitschland Ciano's besprekingen te Berlijn. Volgens te Rome in omloop zijnde geruch ten aldus Reuter zouden de te Berlijn gevoerde besprekingen betrekking hebben op de volgende punten: 1. Geen militair bondgenootschap noch ver drag van welken aard ook. 2 Berlijn en Rome zouden de regeering te Burgos erkennen. 3. Italië zou zijn steun geven aan een ver zoek van Duitschland om een tweezijdig Fransch-Duitsch pact, gegarandeerd door Italië en Engeland. 4. Wederkeerige consolidatie voor alles wat het optreden der beide landen ten aanzien van den volkenbond betreft. 5. Italiaansche ondersteuning van het Duitsche verzoek om uit het Locarnopact ieder accoord met betrekking tot Oost-Euro Reuter meldt uit Londen 22 October: Vol gens door Britsche officieele kringen uit Spanje ontvangen berichten bevinden zich op het oogenblik 10.000 gevangenen en gijze laars, onder wie 1500 vrouwen te Madrid. Dr. Junod van het Internationale Roode Kruis, is met hulp van de Britsche autoriteiten actief doende met de uitwisseling van gijzelaars. Tusschen 11 en 17 October zijn 114 vrouwen van Burgos naar St. Jean, de Luz gebracht, verder 41 kinderen en 5 vrouwen van San Se bastian naar Burgos, terwijl tenslotte dr. Ju nod met een honderdtal uitgewekenen uit Bilbao is vertrokken. Alle voorzorgsmaatregelen zijn genomen met het oog op luchtbombardementen. Zoo zijn de Engelsche kleuren geheschen op het dak van de ambassade en zijn Engelsche vlaggen uitgespreid rondom de Britsche centra. De opmarsch naar Madrid. Uit Burgos: Aan het front van Siguenza de uit N.O. richting naar Madrid oprukkende op standelingen de plaatsen Vascona en Morat- kalla bezet. De regeeringsaanhangers hebben zware verliezen geleden en een groote hoe veelheid oorlogsmateriaal moeten achterlaten. Aan het front van Teruel zijn de plaatsen Cadaredas en San Vicente ingenomen, waarbij de volksfronttroepen eveneens zware verlie zen hebben geleden. Men is, naar uit Madrid wordt gemeld, al daar van meening, dat de opstandelingen niet met een georganiseerden opmarsch naar de hoofdstad zullen kunnen beginnen, voordat al hun strijdkrachten min of meer op gelijken af stand van Madrid zijn. In den N.O. sector, aan het front van Si guenza, bevinden de opstandelingen zich op nog 125 K.M. van de hoofdstad. Intusschen zal de regeering de gelegenheid hebben haar defensieve stellingen te. consolideer en. Ook autonomie voor tie pro vincie Valencia? Een aantal Cortes-afgevaardigden heeft bij de regeering te Madrid 'n plan ingediend voor een statuut van autonomie voor de provincie Valencia, zooals deze onlangs aan de Baski- sche provinciën is verleend. Het ontwerp zou in een der komende zittingen van de Cortes moeten worden aangenomen. Meer belangstelling voor de Wintersport in Engeland Tekort aan ijsbanen. f NOORSCH STOOMSCHIP BIJ FORT RAMME- KENS AAN DEN GROND GELOOP EN. VLISSINGEN, 21 Oct. In den afgeloopen nacht is het 6852 ton metende Noorsche stoomschip „B'eth" nabij fort Rammekens aan den grond geloópen. Het schip dat van Casa blanca naar Vlissingén onderweg was lag sinds Zondag op de reede van Vlissingen voor anker, doch is, door den storm, afgedreven. Er zijn twee sleepbooten in de nabijheid en men verwacht, dat de „Beth" in den namid dag met hoog water wel zal vlotkomen. PLATINA IN ABESSYNIë. Tot bij het uitbreken van den oorlog werden de platina-mijuen bij Birbiir geëxploiteerd door een buitenlandsche maatschappij. De jaarlijk sche productie steeg echter nooit boven 180.000 gram. Een wetenschappelijke' expeditie, waar aan de bekendste geologen uit Italië deelna men, heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld en is tot de conclusie gekomen dat de jaar- lijksche productie belangrijk kan worden ver hoogd. Het gebied waarin platina voorkomt moet even groot zijn als de platina-aders in den Oeral. „Piraten" veroordeeld. Het vonnis tegen de gebroeders Osborne. LONDEN, 22 October. De gebroeders Os borne zijn schuldig bevonden aan diefstal van den trawler „Girl Pat", die tot „piraten- schip" was verklaard. George werd veroor deeld tot 18 maanden dwangarbeid en James tot 12 maanden. LONDEN, 13 October (Van onzen correspondent) Een deel van Engeland is als de Polen win ter en zomer onder ijs. Dit feit alleen is mis schien niet de moeite der vermelding waard. Maar het deel, dat aldus kil bedekt is, wordt steeds grooter. Een nieuwe openbare liefde heeft het gedaan, de liefde voor de ijssport. Ze zal wel zijn geboren uit de aanschouwing in het verleden van de foto's in de bladen over de wintersporten in Zwitserlandin het bij zonder: die van de verrukkelijk kunstschaat sende jongedames. Elke jonge Engelsche vrouw begon toen te droomen van de dartele toiletjes, die behooren bij kunstrijden op de. schaatsen en van een sport, die de schoonheid van haar gestalte en haar ledematen zoo sier lijk, zoo overtuigend, zoo voordeelig en toch zoo argeloos kon doen uitkomen. Enkele gelukkigen, die in den winter van Zwitserland een verblijfplaats maakten en een hoog peil in de kunst bereikten, deden in den zomer in Londen van zich spreken door de wijze, waarop zij op het enkele kunstijsbnan- tje, dat Londen bezat, spotten met de wetten der zwaartekracht en zich en passant bewo gen met een gratie, die in haar lichtheid niet van deze aarde scheen en die de toeschouwers sprakeloos maakte. Op de dansende, pirouet- teerende schouders van deze dametjes, van de prille jeugd af vertrouwd met het ijs en zijn heerlijke mogelijkheden, moet de verantwoor delijkheid worden gèlegd voor de komst van den nieuwen ijstijd in Engeland. Het kan wor den gezegd, dat zij onder de verantwoordelijk heid allerminst gebukt gaan. In Harringay, in Noord-Londen, is juist een nieuwe kustijsbaan van 2100 M2. oppervlakte geopend. Het is London's achtste. En het is de negentiende in het land. Tezamen leggen ze zoowat 35000 M2. grond van „Good Old England" onder het ijs. De rage is nog in haar begin en vreesachtige mensdhen voorzien, dat de vierkante mèters over eenigen tijd hecta ren zullen zijn en dat de afkoelende invloed van zooveel ijs de toch al schaarsche zomer- sche dagen van het land verre zal houden. De nieuwste kunstijsbaan in Harringay is een deel van een amalgamate, waartoe be hooren hondenrenbanen en „dirt track"-ba- nen (waar beroepsmotorwielrenners it stroomlijnkleeding halsbrekende wedstrijden houden). Bij een bezoek aan deze nieuwste ijsbaan, de grootste in Londen naar ons werd verteld, werd ons medegedeeld, dat wij er één of twee van die dametjes zouden zien rijden, die op het ijs doen wat libellen in de lucht doen. Dat bleek een misverstand of bedrog te zijn. Het was zoo vol op de baan, dat men slechts op enkele gelukkige oogenblikken een stukje ijsvloer kon zien, hopeloos doorkrast en gehavend. Harringay had beloofd het grootste volksijspaleis in het land te brengen; en het heeft zijn belofte gehouden. Er was echter meer volk dan ijs en de menigte op een vaderlandsch ijsbaantje in den loop van een kwakkelwinter heeft de ruimte van het heelal vergeleken bij de drommen, die op déze baan in Noord-Londen of stonden te stampen om de voeten warm te houden of tevergeefs beproefden schaatsen te rijden. Maar het zal wel beter worden wanneer Noord-Londen een dozijn kunstijsbanen heeft. Zooveel zal men er moeten hebben orn aan de vraag naar rij-ijs te kunnen voldoen. En dan kunnen de jongedames .misschien ook gaan leeren en aan de verwezenlijking van haar droomen gaan werken. Het kan niet verbazen, dat in een tijd, die grondige herziening verlangd van den eens aanvaarden zin der dingen, de zomergasten der Engelsche zeebadplaatsen met schaatsen in plaats van met zonneschermen of badpak jes op de boulevards wandelen. Dat verschijn sel heeft den den afgeloopen zomer hier kun nen waarnemen en het laat zich redelijk ver klaren uit de nieuwe rage voor de ijssport. Elke zeebadplaats, die begrip heeft van het geen het publiek verlangt, bezit een kunst ijsbaan naast de bioscoop, naast het concert paviljoen, naast het Romeinsch zwembad. De grootste trek is naar de ijsbaan. In een popu laire badplaats als Brighton hebben den af geloopen zomer gemiddeld 15000 menschen per week schaatsen gereden. Het vooruitstre vend stadsbestuur heeft in zijn ijspaleis, deel van het plaatselijk sportstadion, een dozijn leermeesters, leermeesteressen en vrouwelijke en mannelijke partners voor hen, die een ijs- dansje willen doen. De ijsvlakte moest er ge durende het zomerseizoen drie maal per dag worden geschrapt en herbevroren. Londen heeft uiteraard zijn selecte kunst ijsbaan. Alle lagen en standen vallen en her rijzen op het ijs. Weinigen begeven zich met zooveel vertrouwen uit vertrouwdheid ge boren op glad ijs als Sir Samuel Hoare het doet. Hij is bijna volleerd in de kunst en heeft het zoo ver gebracht dat hij partner kan zijn van de Engelsche kampioene. Het is ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. De twee kameraden maken eerst eens een onderzoekingstocht door hun tijdelijke woning. Veel valt er niet te kijken. Er is één lantaarn opgehangen en die zendt wat magere stralenbundeltjes langs de muren en over den grond. „Sjonge," zegt Sim, „ik ben nog stijf van de kou." Thijs geeft hem den raad eens flink heen en weer te loopen en met de voeten te stampen. En werkelijk, van dat middeltje knapt Sim geducht op. Dan gaan onze beide avonturiers gezellig bij elkaar zitten en wat keuvelen. Ze vinden, dat het zoo best uit te houden is. Alleen jammer, dat er niets te eten voor hen is! een lust dit paar in de Queen's Club op het ijs te zien draaien als zwaluwen, glad, snel en stil, met een sierlijkheid van beweging die nergens haar weerga heeft. Zulke verschijningen zijn echter nog uit- zonderingen. De groote ijs- en schaatslieven- de menigte krabbelt een wankelt, valt en staat op aan de kanten van de baan. Ze doet het volhardend en klaarblijkelijk met vreugde, in de hoop eens vrij te kunnen zijn op het ijs als een vogel in de lucht en even sierlijk. De kunstijsbanen zijn ook de velden voor ijs hockey, dat de Canadeezen hier vooral heb ben ingevoerd en dat een geliefd schouwspel wordt voor een snel groeiend deel der gemeen schap. Alle kunst-ijsbanen hebben eigen ijs- hockey-ploegen en de adembenemende snel heid, de felheid en de hachelijkheid van dit spel trekken duizenden toeschouwers. De ijs banen zijn te klein om ze allemaal op te ne men; en dat is een tweede symptoom van het tekort aan ijsbanen, waarmede men te kam pen heeft en dat doet veronderstellen, dat binnen niet te langen tijd meer en meer Engelsche grond in de winterboeien zal wor den geslagen, ongeacht seizoenentenzij het in zijn liefhebberijen toch altijd wat gril lige publiek zou besluiten, dat alleen de film en voetbal permanente belangstelling waard zijn. A. K. VAN R. Noodlottige ontploffing in steengroeve. 21 arbeiders om het leven gekomen. Een Reuterbericht uit Caen meldt, dat gistermiddag in een „castine"- groeve in de gemeente Cauvicourt in het Noord-Fransche departement Cal vados op 16 K.M. van Falaise een ernstig ongeluk heeft plaats gehad. 21 arbeiders kwamen hierbij om het le ven, vier werden gewond. „castine" is een soort kalksteen, die met ijzer erts wordt vermengt om het smelten te verge makkelijken. Teneinde de castine-steen te doen springen gebruikt men gewoonlijk vloei bare luchtpatronen, die op geregelden afstand van elkaar worden geplaatst en met een Bick- ford leiding worden verbonden. Tusschen het oogenblik, waarop de lont wordt ontstoken en dat, waarop de ontplof fing ontstaat, verloopen meestal twintig mi nuten. Ditmaal echter deed de ontploffing zich veel sneller voor, met toovenvermeld nood lottig -gevolg. PASSAGIERSDIENST OVER DEN STILLEN OCEAAN GEOPEND. ALAMEDA, (Californië) 22 Oct. (A.N.P.) De passagiersdienst der Panamerican Airways over den Stillen Oceaan is gisteren officieel geopend met het vertrek van de „Hawaii Clipper" die zes passagiers vervoert. =:X\CHT VAN SMAAK - PRIJS 70 ct (Adv. Ingez. Med.) RADII), l i PROGRAMMA ZATERDAG 24 OCTOBER 1936. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-orkest, en Grani.pl. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 KRO-Melodisten, en zang. 3.00 Kinderuurtje. 4,05 Vervolg KRO- Melodisten. 4.45 Gram.pl. 5.00 KRO-Melodisten (vervolg). 5.30 Gram.pl. 5.45 Voor Kath. Pad vinders. 6.20 Journ. weekoverzicht. 6.45 Gra- mofoonpl. 7.00 Berichten. 7.15 Kath. RVU. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten ANP. Mede deelingen. 8.10 Overpeinzing met muzik. omlijsting. 8.30 Gram.pl. 9.30 „De a.s. Esperan- to-cursus", causerie. 9.40 „Even tijd voor 9.45 Intern, sportrevue. 10.00 Trio Willy Hons- beek. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Gram.pl. Ca baret. 11.0012.00 Gram.pl. HILVERSUM n, 301 M. VARA-Uitzending. 8.00 Gram.pl. 10,00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Orgel, gram.pl. en voordracht. 12.001.45 Gram.pl. 2.00 Dansmuziek. 2.30 Filmpraatje. 2.45 Gram.pl. 3.15 Schaakles. 3.30 Gram.pl. 4.40 „Socialistische volksscholen in Mexico", cau serie. 5.00 „Melody Circle". 5.40 Literaire le zing. 6,00 Orgelspel. 6.30 Gram.pl. 7.00 „De Flierefluiters" m.m.v. solisten. 8.00 Herh. SOS-Ber. 8.03 Berichten ANP. VARA-Varia. 8.15 „The four serenaders", (accordeon), en gram.pl. 9.00 N.V.V.-Uitzending (zang, toe spraak en VARA-Maandrevue m.m.v. solisten en het VARA-Theater orkest). 10.00 Berichten A. N. P. 10.15 VARA-Groot-orkest. 11.05 Dans muziek. 11.3012.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgelspel. 11.05 Het Chelsea Strijkkwar tet. 12.50 Gram.pl. 1.20 Commodore Grand Or kest. 2.25 Gram.pl. 3.20 BBC-Schotsch Orkest, m.m.v. soliste. 4.20 Voordracht. 4.35 Bas én piano. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Welsch intermezzo. 7.05 Het Bridgewater Kwin tet. 7.50 Radiojournaal. 8.20 Voordracht. 8.35 Dansmuziek. 9.20 Berichten. 9.40 Gevar. pro gramma. 10.40 BBC-Theaterorkest, m.m.v. so liste. 11.50 Tijdsein, berichten. 12.0012.20 Dansmuziek. RADIO PARIJS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Nat. Orkest. 2.50 Gram.pl. 4.20 Pascal-orkest. 5.50 en 6.50 Gram.pl. 8.20 Zang en piano. 9.05 Opera-uit zending. 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Militair orkest, en solisten. 1.35 Gram.pl. 3.20 Omroepkleinorkest. Koorconcert, m.m.v. solisten. 6.00 Gram.pl. 7.30 Omroepkleinorkest, -koor en solisten. 9.50 11.20 Vroolijk programma m.m.v. orkest en solisten. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Klein- orkest. 1.502.20 Gram.pl. 2.23 Pianorecital. ".50 Zang. 3.20 Gram.pl. 3.35 M. Alexys' orkest. 50 Cellorecital. 5.20 Omroeporkest. 6.20 Sa lonorkest. 7.20 Gram.pl. 8.20 Cabaret. 9.20 Gram.pl. 10.30 Dansmuziek. 11.2012.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Klein-orkest. 1.30 Sa lonorkest. 1.50 Gram.pl. 2.20 M. Alexys' orkest. 1.20 Gram.pl. 4.30 Gram.pl. 5.35 Dansmuziek. .35 Omroeporkest. 8.20 Kamermuziek. 9.20 Dansmuziek. 10.30 Klein-orkest. 11.2012.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Dansmuziek. 9.20 Berichten. 9.50 Piano recital. 10.05 Weerbericht. 10.2012,20 Ilja Livschakoff's orkest.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6