GELD EN LIEFDE Evenals vorige jaren zullen ook nu in Ned. Indië weder weldadigheidspostzegels worden uitgegeven, thans ten bate van het .Leger des Heils" daar te lande De aankomst van den kruiser .De Ruyter" in de sluizen te IJmuiden op weg naar Amsterdam De polder .Volharding", op Texel, de vorige week nog vruchtbaar land. is door den storm herschapen in een binnenzee. Op den achtergrond is nog een stuk dijk zichtbaar Tijdens de pauze van de aanmoedigingswedstrijden voor dames, die Donderdag op de terreinen der Hilversumsche Golfclub werden gehouden. V.l.n.r. mevr. Visser van de Haagsche Golfclub, de Oosten- rijksche trainer Ottwenger en mevr. Dudok van Heel FEUILLETON Roman van HUGO BETTAUER. (Nadruk verboden.) 8) In Bakerstrset, in de onmiddellijke nabij heid van het Regent Park, liet Cissy de auto stoppen en nam hartelijk afscheid van den Amerikaan. „Ik zal nooit vergeten, welken dienst u me bewezen hebt. Stel u eens voor, dat ik naar Londen terug had moeten loopen!" Fred hield haar handje in de zijne. Wan neer zou hij haar weer mogen ontmoeten? Cissy beloofde over drie dagen, in de dames salon van Hotel Majestic op hem te zullen wachten. Des Woensdags was zij steeds vrij wijl Lady Wilford dan altijd bij haar groot moeder in Windsor vertoefde. Toen Fred alleen was, knarste hij de tan den. „Dat vreeselijke Europeesche slavenleven! Zij had vrij als een dienstbode, niettegen staande ze „au pair" woonde. Enfin, als ik definitief besloten en voor Henry Garrick een huwelijksaanzoek gedaan heb. zorg ik voor kamers in het deftigste pension van Londen". Fatty zuchtte diep, Eigenlijk beviel Cissy hem zeer goed en zij had hem bij het afscheid nemen zoo lief aangekeken. Misschien hield ze van hem en zou haar hart breken als hij haar met Henry Garrick wildp 'aten '-ouwen' Dwaasheid; Dwaasheid! Henry en ik - een onmogelijke vergelijking! Hij. de rijkste man ter wereld, slank, gespierd, energiek ik, slechts een ondergeschikte, dik, slap en lui, verschikkelijk lui! Maar toch, als Garrick er niet was, zou hij toch zeker wel eenige kans hebben bij Cissy. 's Woensdags zat Cissy Baronesse O'Connor precies om 6 uur in den damessalon van het hotel, met tranen in haar mooie oogen Op de belangstellende vraag van Fred, begon zij te snikken en vertelde: „Mama heeft me een wanhopigen brief ge schreven, ik heb dien bij me hier nee ik heb hem thuis laten liggen stel u voor, m'n eenige broer is spoorloos ver dwenen! Een paar dagen geleden kwam er een geheime afgezant van De Valera, die zich langen tijd met m'n broer onderhield en deze is nu verdwenen. Hij liet slechts een briefje achter met. de woorden: „Het vaderland roept! Onze have en goed voor Homerule!" Papa loopt van den vroegen mor gen tot laat in den nacht zijn bibliotheek in ons slot op en neer. zonder een woord te spreken. Is het niet vreeselijk?" Fatty werd boos. Op de een of andere ma nier geraakte hij uit zijn evenwicht, hij be gon aan zijn verstand te twijfelen, stelde in alle haast vast, dat hij dezen dag slechts één flesch Rotspon en drie Manhattan- cock tails had gedronken, dat- hij derhalve dus on mogelijk onder den invloed kon zijn en be gon op spijtigen toon: „M'n lieve baronesse Cissy O'Connor ik be grijp van dat alles niets. Uw vader is ge- executeerd, uw twee broers werden terecht gesteld, uw moeder kon. zooals me trouwens zeer aannemelijk voorkomt, niet al die tegen spoeden overleven en nu is uw eenige broer verdwenen, uw papa loopt z'n biblio theek op en neer en uw moeder schrijft brieven' Neemt u me niet kwalijk, maar ik oegrijp er geen zier van". Cissy keek hem met haar groote oogen iroomerig aan. .Ik mag nie' méér zeggen dan ik al ver teld heb: dat zou wrraad zijn jegens de lersche zaak mijn papa neen. laten we er liever over zwijgen, u zult het immers toch niet begrijpen. Ierland is diep ongeluk kig, mijnheer!" Fred was gerust gesteld. Hij stond hier voor een raadsel en vroeg niet verder. Hij ver heugde zich. toen hij zag, dat Cissy weer wat opgewekter werd en met genoegen een uit- noodiging voor een voorstelling in het Ope rette-Theater aannam. Te middernacht bracht hij haar weer naar Bakerstreet. daarna reed hij naar de Im- perial-club in Piccadilly. Hij was door den vice-president van die club. een Amerikaansch studiegenoot van Garrick, geïntroduceerd. Dokter Johnson, de vice-president begroette hem vriendelijk, leidde hem door de fraaie zalen van de zeer voorname club en stelde hem in een kamer, waar juist flink gedron ken werd, aan een dozijn baronets, lords, earls en dukes. zoomede aan verscheidene Mem bers of Parliament voor, waarbij Fred na tuurlijk de meeste namen niet verstond. Fred Holme werd als privc-secretaris van den rijksten man ter wereld met alle on derscheiding begroet en het gesprek ging dadelijk over Amerika. De Earl of London derry prees de Vereenigde Staten. „Het is het gelukkigste land ter wereld, omdat, het geen nationaliteitskwesties kent Nu ja, de negers, maar dat is dan ook het eenige lastige punt. Wij daarentegen, wij vermoorden ons zelf mei Ierland. zullen daarmee nooit tot overeenstemming komen én verdwijnen terwille van dat miserabele groene eiland". „Tja de zonden der vaderen hè", merkte een der heeren op, waarop een ander heftig antwoordde: „Dat is het niet. Lord Wilford, het komt tenslotte alles voort uit het feit, dat deze hoogbegaafde Ieren een volk zonder begrip ran de werkelijkheid zijn. Fantasten die zich dechts inleven in een onwezenlijke roman- riek. Zij toonen vee] overeenkomst met de Polen die al evenmin in deze wereld leven maar in hun eigen luchtkasteelen". Fred Holme had, txum hij den naam Lord Wilford hoorde, scherp toegeluisterd en toen deze nu weer het woord nam, spitste hij de ooren. „U hebt volkomen gelijk. In ieder geval staat het wel vast. dat geen mensch zoo kan liegen als een Ier. Ik ondervind dat dagelijks in m'n eigen huis. Mijn vrouw heeft sinds eenige maanden een lersche ka menier, werkelijk een goed kind voor haar werk, maar dat ons toch dagelijks aanleiding tot groote vroolijkheid geeft.. Dit meisje liegt er werkelijk zonder eenige reden maar op los. Haar vader is een kleine landbouwer, in een van de dorpen aan de Oostkust, maar afwis selend laat ze hem generaal, baron, schilder, beeldhouwer en weet ik wat nog meer. zijn. Als ze haar uitgaansdag heeft gehad, komt ze 's avonds met de merkwaardigste verhalen thuis. De eene maal vertelt ze, dat gemas kerde roovers haar wilden ontvoeren; dan weer was ze getuige van een gruwelijken moord, een duel of iets anders, Verleden Zondag was ze in Richmond, 's Avonds vroeg m'n vrouw: Wel, Cissy ze heet Cissy O' Connor wat heb je vandaag weer beleefd? Waarop haar dat kind vertelt, dat Mister John D. Rockefeller uit New York haar aan gesproken en gevraagd had, of ze zijn vrouw wilde worden. Ja, ja, zoo was het en van daag zou ze een rendez-vous met hem heb ben, waarbij hij voor haar de beroemde paar- len van zijn overleden echtgenoote zou mee brengen M'n vrouw kon natuurlijk niet meer van het lachen". Gelukkig lette niemand tijdens deze ver telling op den Amerikaanschcn gast. anders zou men zich ongetwijfeld hebben afge vraagd wat dezen plotseling mankeerde. Wam Fatty maakt afgrijselijke grimassen. Hij rolde met z'n oogen, blies z'rT wangen bol, werd vuurrood en begon zelfs aan zijn stompen korten neus te frommelen. Toen Lord Wilford nog andere raadselachtige geschiedenissen van de kamenier ten beste gaf. verliet Fred stilletjes het gezelschap, spoedde zich naar z'n hotel, liet zijn koffers pakken en besloot den hooiberg van Parijs te doorzoeken. Enge land, Ierland en heel Groot-Brittannië had den het bij hem verbruid. Maar vóór hij ver trok zond hij Cissy zonder begeleidend schrij ven een bankbiljet van honderd pond. Haar rijke fantasie mocht 'zich, wat hem betrof, aan deze gift te buiten gaan. Claude. Fred Holme woonde in Parijs slechts enkele dagen in een hotel; toen huurde hij in het Quartier Monceau voorloopig voor twee weken, een keurige, kleine vrij gezellen-woning Men had hem dat reeds in New York aan geraden. Bij een particuliere woning behoort echter ook een kamerdienaar en op een adver tentie meldde zich een net slim en welge manierd jongmensch, dat behalve Fransch, ook goed Duitsch, Engelsch en Italiaansch sprak. Op de vraag, waar hij het laatst in betrekking was geweest, werd Gaston Duval een weinig verlegen, tot hij eindelijk vertelde een heel jaar lang aan een detectivebureau als rechercheur verbonden te zijn geweest, daar hij niets anders had kunnen vinden. Fred was enthousiast. Een particulier detec tive had hij juist noodig om achter de ge heimen van al die Cissy's, Madeleines, Jeannettes of hoe ze allemaal heeten moch ten, te komen. Hij zag al heel spoedig in, dat de Parijsche hooiberg tallooze moeilijkheden opleverde. Het was uiterst lastig, zoo niet onmogelijk, de vele aardige meisjes, die hij in het park de theaters of op de boulevards ontmoette, op haar juiste waarde te schatten. Nooit kon men met zekerheid zeggen of men een griset- :e, een mannequin, een midinette, of een wer kelijke dame voor zich had. Men moest het eerst uitvorschen, hetgeen dikwijls hoogst ■musanfc, maar altijd zeer tijdroovend was. (Wordt vervolgd), Bij de radio. Een intiem snapshot in de kamer van Prins Bernhard te Reckenwalde tijdens het verblijf van H. K. H. Prinses Juliana. Even wordt op een Nederlandschen zender afgestemd om het laatste nieuws uit Holland te vernemen midden der jacht-tropheeën. - H. K. H. Prinses Juliana het slot Reckenwalde, de ouderlijke woning van den Prins. door de en Prins Bernhard tijdens het verblijf der vorstelijke verloofden op De historische decoratie van het kasteel werd met belangstelling Prinses bewonderd De Amster damsche havenmeester, de heer W. N. van de Poll begeeft zich ter verwelkoming aan boord van den nieuwen kruiser .De Ruyter", die Donderdagmiddag in de haven van Amsterdam arriveerde

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 9