De burgeroorlog in Spanje. OmpHA Thijs IJs krijgt een huisgenoot De Engelsche Regeering zoekt soldaten. ffiALB®. WOENSDAG 28 OCTOBER' 1936 H A A R E E -M'S D A G B E A" D Franco's troepen in den aanval aan het zuidelijke front. Strijd om Oviedo hervat? Van de zijde der opstandelingen werd in een per radio bekend gemaakte communiqué medegedeeld., dat aan het Alavafront, het dorp Gestafe de Alava door hen is bezet. Aan het zuidelijk front namen de opstandelingen de dorpen Grinon, Torrejon en Velasco en Torejon de la Calzada in. 200 man regee- ringsaanhangers werden gevangen genomen, twee vliegtuigen van den vijand werden hier neergeschoten. Aan het front bij het Escoriaal bezette de opstandelingen een belangrijke positie, na een aanval van de regeeringstroepen te hebben af geslagen. De vijand verloor 54 dooden. 15 mi trailleurs en 300 geweren. Hier werden drie vliegtuigen van den vijand omlaag gescho ten. Aan het front in Asturië rukten de onstan- delingen iets op. In den sector Guadalajara werd een vliegtuig van den vijand neerge schoten. Verder wordt medegedeeld, dat de kunst-schatten van het Escoriaal door de re geeringstroepen naar Madrid werden overge bracht. Radio Sevilla heeft Dinsdagmiddag het vol gende medegedeeld: De troepen van Madrid zijn gisteren tot een algemeenen aanval overgegaan op het front van Illescas. waarbij zij gesteund werden door een krachtige artillerie, tanks, een gepantserde trein en mitrailleurs. Drie colonnes vielen en masse aan. Hun aanval werd echter door ons artillerievuur gestuit, dat in een dag 800 tegenstanders doodde. De totale verliezen van de regeeringstroepen zijn dien dag gestegen tot 1500 dooden. Er werden tal van gevangenen gemaakt. In den sector van het Escortiaal zetten de opstandelingen hun aanvallen voort. Zij heb ben de kernen der loyale troepen omsingeld tijdens een bij verrassing uitgevoerden nach- teliiken overval. Een belangrijke afdeeling loyalen is, toen zij voor het vuur der opstan delingen artillerie vluchtte, gevangen geno men. Madrid heeft gisterenavond per radio de Madrileensche bevolking opgeroepen de ge wone werkzaamheden te laten varen en „en masse" naar het front te vertrekken. Minister Prieto heeft zich gisteravond naar Valencia begeven aan boord van een driemo- torig vliegtuig. Hij zou nog denzelfden avond naar Madrid terugkeeren. Uit Oviedo wordt aldus tenslotte radio- Sevilla vernomen, dat Gijon volledig geiso- leerd is, van land- zoowel als van zeezijde. Strijd om Oviedo opnieuw ontbrand? Volgens een Reuter-bericht uit Madrid is de aanval der mijnwerkers op Oviedo, die tot staan was gebracht door de aankomst van versterkingen voor de opstandelingen, hervat. Geleidelijk heroveren de loyalen de stellingen, die zij kort geleden moesten ver laten. De tegenstand der opstandelingen Is vooral krachtig in de wijk San Claudio, waai de opmarsch der mijnwerkers thans geremd wordt. Zij hebben derhalve hun pogingen ge richt op San Esteban de Las Cruces, waar zij reeds meester zijn van verscheidene stra ten. Ook zijn zij weer begonnen op te rukken in de wijk San Lazaro, vanwaar zij trachten binnen te dringen om het centrum van de stad aan te tasten. Het standpunt der Baskische Nationalisten. Naar uit Bayonne vernomen wordt zijn kort geleden zekere Baskische nationalisti sche elementen bijeengekomen ter bestudee ring van den toestand aan de verschillende fronten. Zij bespraken bij deze gelegenheid het hypothetische geval van een spoedigen val van Madrid en overwogen welke beslis singen in dat geval zouden moeten worden genomen. De meeste stemmen waren er voor, dat on der die omstandigheden de Catalaansche ge neraliteit en de autonome Baskische regee ring moesten samenwerken om haar geza menlijke actie te versterken en zich tot den Volkenbond of de mogendheden te wenden. Regeering Franco niet door Portugal erkend. Uit Lissabon: Het bericht, dat de Portugeesche regeering de regeering der opstande lingen te Burgos zou hebben erkend, wordt van officieele zijde categorisch ontkend. Portugal's grieven tegen de Spaan- sche regeering. De nota, die Armendo Monteiro, de Portu geesche minister van buitenlandsche zaken, op 23 October aan den Spaanschen gezant te Lissabon heeft overhandigd inzake de schor sing van de diplomatieke betrekkingen met de regeering te Madrid is thans gepubliceerd In de nota worden de motieven, welke nebben geleid tot het afbreken van de betrekkingen uitvoerig uiteengezet. De Portugeesche regee ring achtte de houding van de regeering te Madrid onvriendschappelijk door het Indienen van de nota van 15 October, waarin Portugal van schending van het niet-inmengingsac- coord werd beschuldigd voordat Portugal zijn antwoord had gegeven. De Portugeesche regeering noemt verder twee gevallen, waarbij het diplomatiek cor respondentie-geheim door Madrid niet in acht is genomen. Verzekerd wordt verder, dat de diplomatieke immuniteit van den derden secretaris van het Portugeesche gezantschap niet is geëerbiedigd. Als vijandige daad wordt verder gekenschetst de houding van de auto riteiten van Tarragon ten aanzien van het Portugeesche schip, waarmede Spaansche vluchtelingen naar hun land werden terugge bracht. Vervolgens wordt de persoonlijke hou ding van den Spaanschen gezant to Lissabon*. Sanchez Albornoz, gecritiseerd. Deze heeft het bericht uit Madrid, dat hij een gevangene zou zijn op het Spaansche gezantschap, niet tegengesproken. Ook wordt in de nota er op gewezen, dat Portugal zich genoodzaakt zag te verklaren, dat dp aanwezigheid van den militairen atta ché van de Spaansche ambassade, kolonel Golmayo. ongewenscht werd geacht. De at taché werd ervan beschuldigd „agent te zijn voor propaganda van valsche berichten in het buitenland". De nota vervolgt dan: „Deze feiten bewijzen. dat het onder de huidige omstandigheden voor de regeering te Lissabon niet mogelijk is de normale diplomatieke betrekkingen met de regeering, welke gij vertegenwoordigt, te on derhouden. Van dit oogenblik af beschouwt zij deze dan ook als geschorst". Frankrijk Begrootingstekort van ander half millioen verwacht. De Dinsdag gehouden ministerraad was voor een groot gedeelte gewijd aan een bespreking van den internationalen toestand. Besproken werden o.a. de conferentie van Londen, de ge volgen van de gewijzigde houding door België aangenomen en de toestand in Spanje- Met betrekking tot het laatste punt wordt er de nadruk op gelegd, dat de regeering eenstem mig haar in Augustus j.l. ingenomen stand punt handhaaft. De minister van financiën deelde ten aan zien van de begrooting mede dat het tekort IY2 imlliard francs zou beloopen. De uitgaven voor de nationale verdediging aan versterkin gen en materieel zouden 4 milliard 700 mil lioen francs bedragen, terwijl de uitgaven voortvloeiende uit de luchtbewapening en voor de vloot niet in het totaalcijfer der begrooting begrepen zijn. Het is te voorzien, dat nieuwe militaire uitgaven voor de verdediging van de Noordgrens zullen moeten worden goedge keurd. Waarschijnlijk zal minister Daladier zich binnenkort in gezelschap van het hoofd van den generalen staf naar dit Noordelijk gebied begeven en zal tijdens deze studiereis een beslissing worden genomen aangaande de beschermingsmaatregelen. Hongarije Conferentie van Weenen voorbereid. Het A-N.P. meldt uit Boedapest, dat de Oostenrijksche staatssecretaris van buiten landsche zaken, Guido Schmidt, gistermiddag zijn besprekingen met minister-president Da- ranyi en den, minister van buitenlandsche zaken. Kanya voortgezet en besloten heeft. Hij is door den rijksbestuurder Hof thy ont vangen. Bij de besprekingen is vastgesteld, dat de conferentie te Weenen op 11 en 12 November zal worden gehouden, Kanya, Ciano en Schuschnigg 'zullen daaraan deelnemen Het werkprogramma is reeds in groote lij nen voorbereid. In een officieel communiqué wordt gezegd, dat de staatslieden van gedachten hebben ge wisseld over alle actueele vraagstukken, die de publieke opinie in Europa bezig houden en die gevolgen hebben voor den toestand in beide landen. Met voldoening wordt geconstateerd, dat de samenwerking op den grondslag van vertrou wen ook bij de behandeling der kwesties, welke voortvloeien uit den bestaanden, ernstigen toestand, van groote waarde is .gebleken en volkomen overeenstemming ten'.aanzien van de te volgen wegen mogelijk maakte. De besprekingen hebben opnieuw bewezen, dat beide landen oprecht streven naar het voorkomen van conflicten en het scheppen van een grondslag voor vreedzame samenwer king tusschen de volken. De besprekingen betroffen ook de voorbe reiding van de conferentie te Weenen, waar door aldus wordt verklaard de gedachte van den vreedzamen, positievenarbeid een nieuwe versterking vindt, welke niet alleen voor de deelnemende staten maar voor de ge- heele Europeesche gemeenschap van groote beteekenis zal zijn. I"n Uc'lnrul Overeenkomst tusschen regeering en Lord Nuffield aanstaande? Sir Thomas Inskip. de minister voor Coör dinatie der Defensie, zekle Vrijdag j.l. in een rede te hopen, dat de meeningsverschillen. welke bestaan tusschen Lord Nuffield en het ministerie voor Luchtvaart, binnenkort zullen worden opgelost. De besprekingen, welke thans in het afge- loopen weekend hebben plaats gehad, schij nen. volgens Reuter, de moeilijkheden groo- tendeels uit den weg te hebben geruimd en naar verluidt is een overeenstemming aan staande. België Degrelle's beschuldigingen tegen Jaspar ongegrond verklaard. De instantie, die een onderzoek heeft inge steld naar de beschuldigingen van Degrelle tegen minister Jaspar, welke zich in zijn functie van advocaat aan onregelmatigheden zou hebben schuldig gemaakt, heeft thans uitspraak gedaan en verklaard, dat deze be schuldigingen volkomen ongegrond zijn en dat Jaspar geen enkele professioneele fout ten laste kan worden gelegd. GOEBBELS OVER „GEZONDE EROTIEK" OP HET TOONEEL. Rijksminister dr. Goebbels heeft bij een ontvangst van de landelijke leiders der rijks theaters een toespraak gehouden, waarin hij zich keerde tegen hen. die het liefst iedere critiek van het tooneel zouden willen verban nen. Hij herinnerde daarbij aan de woorden van een minister van Maria Theresia: „Maje steit, het kussen kunt u nooit afschaffen". Indien men de jeugd niet op ongezonde paden wil leiden, mag men een gezonde erotiek niet onderdrukken. Tenslotte vermaande Goebbels de leiders zich niet te gevoelen als bestuurders en ambtenaren, zij moeten de kunst inspireeren. SAIGON-VL1EOFRS DOOR PECH ACHTERVOLGD. LE BOURGET, 27 October (Reuter). De vliegers Challe en Bril. die hedenmorgen om 8 uur voor de derde maal naar Saigon hadder zullen starten moesten van dit voornemen afzien, aangezien de marconist plotseling ziek geworden is. Op het oogenblik wordt druk ge zocht naar een plaatsvervanger. ALS ZE JONG ZIJN en in de jaren van hun groei, geef Uw kinderen dan Diopha. Het verhoogt den eetlust en bezorgt hun een krachtige, kern-gezonde jeugd. Diopha, het krach tige D-VITAMINE VERSTERKINGS MIDDEL. (Adv. Ingez. MedJ Luchtrace met één deelnemer. Challe en Brill te Tunis. Zooals bekend hebben Detroyat en Dur- mont, die deelnemen aan den vliegwedstrijd Parijs-Saigon-Parijs en die te Boesjir panne hebben gekregen, besloten op te geven en naar Parijs terug te keeren. De vliegers zijn met hun toestel „Raid" uit Boesjir vertrokken naar Parijs en inmiddels in Bagdad aangekomen. Challe en Brill, de eenigen, die nog in den strijd zijn en gistermorgen uit Le Bourget gestart waren, zijn om 16.20 te Tunis aange komen Parasietenbestrijding met jazzmuziek. Japansche zijde-industrie van ernstige plaag verlost? Dr. Yoshimasa Yagi. een Japansch parasi- toloog, heeft ontdekt, dat de zijde-industrie van Japan door middel van jazz-muziek voor een schade van 15 millioen yen per jaar ge spaard kan worden. Hij wilde door middel van deze muziek den parasiet van de zijdewormen diep in het lichaam van de gastheeren drijven, waar hij dan binnen een half uur den verstik kingsdood moet sterven (A. N. P.) Rubberuitvoerquotum eerste halfjaar 1937. Het Internationaal Rubberregelingscomité dat Dinsdag te Londen heeft vergaderd, heeft het uitvoerpercentage van het basis-contin gent voor 1937 voor de maanden Januari tot en met Juni op 70 pet. vastgesteld. Tevoren was dit percentage 6.5 pet. Jongeman onder een tram gewaaid. Slachtoffer ernstig gewond. De storm, welke Dinsdagochtend woedde, heeft op de Laan van Meerder voort te 's Gravenhage, een ernstig ongeluk veroorzaakt. De 18-jarige wielrijder L. C. V., wo nende Seinpoststraat te Scheveningen werd door een rukwind gegrepen en tegen een stilstaande auto geslingerd Hij kwam te vallen, juist voorbeen tramwagen van lijn 7 welke aan kwam rijden en niet tijdig kon stop pen. De jongen werd ernstig gewond en in zorgwekkenden tne^and naar een ziekenhui? overgebracht. Veiwormpjes huidonzuiverheden, pukkels en puistjes PU ROL doet ze verdwijnen Gebruikt bij gelaatsverzorging witte Purol Doos 30, Tube 45. cL Rij Aooth en Drogisten. (Adv Inqez. Med.) Moeilijkheden bij de uitvoering van het Britsche bewapeningsprogram. (Van een medewerker). De onlangs benoemde Engelsche minister van defensie, Thomas Inskip, bevindt zich in een zeer moeilijke situatie. Bij zijn benoemini heeft hij de opdracht aanvaard, de bewapening, en de reorganisatie van het Engelsche leger ernstig ter hand te nemen. De benoodigde cre- dieten voor den bouw van een geweldige luchtvloot, nieuwe kruisers en kazernen zijn door het Lagerhuis goedgekeurd, doch thans ontbreken de menschen om de nieuwe vlieg tuigen, oorlogsschepen, tanks en kazernen te bevolken. De reden hiervan is, dat in Engeland geen algemeene dienstplicht bestaat, terwijl het werven van werkloozen om bij het leger ingelijfd te worden, tot dusver bijna zonder resultaat is gebleven. Te dien einde heeft het Engelsche dagblad „Daily Mail" eenigen tijd geleden reeds een prijsvraag onder zijn lezers uitgeschreven voor de beste idee om manschappen te krijgen voor leger en vloot. Daar de door de directie van genoemd dagblad uitgeloofde prijzen voor de beste antwoorden op deze vraag vrij aanzien lijk waren, is het begrijpelijk, dat. het aantal antwoorden, dat op deze prijsvraag inkwam, zeer groot was. Zooals bij iedere prijsvraag, kwamen er behalve een groot aantal aller zotste antwoorden, ook eenige, die de moeite van een nadere beschouwing waard waren. Doch het succes van de geheele campagne bleef gelijk nul! De regeering heeft reeds op verschillende wijzen getracht soldaten voor het leger aan te werven, doch al deze pogingen zijn betrekke lijk zonder succes gebleven. Wat hiervan de reden is? Is de dienst der Engelsche vrijwilli gers dan zoo streng? Vergeleken bij hetgeen andere landen van hun recruten eischen op het gebied van lichamelijke training en mili taire oefeningen, kan men den dienst in het 18.000 in huis en toch steun getrokken. De Schiedamsche recherche heeft een huis zoeking gedaan bij een weduwe op grond van het vermoeden, dat zich aldaar een flink be drag aan geld zou bevinden, zonder dat de bezitster, die steun trok, dit aan Maatschap pelijk Hulpbetoon zou hebben opgegeven. Het vermoeden was juist, want zij had niet minder dan f 18.000 bestaande uit bankbiljet ten en specie, in huis. Behalve het feit, dat zij eenige duizenden guldens moest terugbetalen, is tevens proces verbaal tegen haar opgemaakt. TREKKING LOTERIJ „ZONNESTRAAL". In gebouw „Bellevue" te Amsterdam heeft Dinsdagavond ten overstaan van notaris Hoef lake de trekking plaats gehad van de yijfde Zonnestraal-loterij. De hoofdprijs viel op nummer 149423, de tweede prijs op no. 154470, de derde op 176247 en de vierde op no. 13128. Steeds weer de onbewaakte. Vader van elf kinderen gedood. Dinsdagmiddag is op den onbewaakten overweg te Zalne, gemeente Zwollerkerspel, wederom een doodelijk ongeval gebeurd, het zevende in betrekkelijk korten tijd. Op den Almeloschen straatweg, die aldaar den spweg kruist, reed een Chevrolet-auto. bestuurd door den 42-jarigen heer J. G. Heut- horst, houthandelaar te Doetinchem, in de richting Zwolle. De bestuurder wilde den overweg nog passeeren, toen uit de richting Steenwijk een losse locomotief naderde, die een proefrit maakte. De heer H. werd nog op het gevaar, dat hem bedreigde, attent gemaakt door den bestuurder van een vrachtauto, die zijn wa gen aan de Zwolsche zijde van den overweg had gestopt. De heer H schijnt dit evenwel niet opge merkt te hebben. Hij reed althans door, met het gevolg, dat de auto door de locomotief werd gegrepen en ongeveer 200 meter mee gesleurd. De bestuurder werd uit de auto ge slingerd en kwam aan den voet van den spoordijk terecht. Het slachtoffer, dat een schedelbreuk had opgeloopen, was op slag gedood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van elf kinderen. De heer H. stond als een beza digd rijder bekend. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Voordat het tweetal er op verdacht is staat de man, die een lan taarn in de hand heeft, al midden in de schuur. Met barsche stem roept hij: „Wie maakt hier midden in den nacht zoo'n verschrikkelijk lawaai? Vooruit, kom eens voor den dag!" Het is de boer, die naar bed was gegaan, maar door de schreeuw van Thijs wakker geworden is. Thijs is gauw weer bij zijn zinnen en vertelt den boer met- een paar woorden, hoe ze hier verzeild zijn geraakt. „Nu," zegt de man, „als dat het geval is, zoek dan maar een plaatsje op in het hooi en ga rustig slapen." Dat loopt dus nog niet zoo kwaad af! Engelsche leger niet overdreven streng noe men. Daarbij wordt de Engelsche „Tommy" vrij goed betaald en gekleed, terwijl hij, bui ten de diensten over een groote vrijheid be schikt. Aan sport wordt in het Engelsche le ger zeer veel gedaan. Iedere divisie heeft zijn voetbal-, rugby- of cricketteam, welke op ge regelde tijden tegen ploegen van andere leger corpsen uitkomen. In de Engelsche kazernen heerscht een geest van sportieve kameraad schap tusschen officieren en soldaten. Ook het Engelsche volk schijnt over het ge heel niet afkeerig van het leger te zijn. Wan neer de Engelsche- garde op marsch is, wordt deze door tienduizenden bewonderd en het aflossen van de wacht voor het paleis van den Engelschen koning behoort tot de dagelijk- sche bezienswaardigheden van Londen. Des niettemin is de gemiddelde Engelschman geen voorstander van een groot staand leger, ter wijl anderzijds de herinneringen aan den we reldoorlog van 1914 nog te versch zijn om weer op een nieuwen oorlog aan te sturen. In geen land ter wereld is na den oorlog een zoo groote pacifistische campagne gevoerd als in Enge land. Nergens ter wereld werden zooveel anti- oorlogsbrochures verspreid, dan aan de over zijde van het Kanaal. Zelfs nu nog verschijnt vast iedere maand op de Engelsche markt een boek, dat handelt over de verschrikkingen van e'en oorlog in de toekomst. Een der ijverigste propagandisten tegen den oorlog is de Engelsche High Church geworden. De geestelijkheid van deze Kerk predikt zelfs dienstweigering. Om den bekenden prediker Reverend Dick Sheppard hebben zich reeds twee en een half millioen menschen geschaard, die een bond van dienstweigeraars gevormd hebben. Ieder lid van dezen bond verplicht zich bij eede nimmer een wapen tegen wien ook te ge bruiken. Niet minder intensief is de propaganda der verschillende vrouwenbonden, die nog tot voor enkele jaren millioenen handteekeningen verzameld hebben van personen uit allerlei rang en stand, die tegenstanders waren van iedere soort bewapening. Wagonladingen van deze handteekeningen werden t-oenmaals naar Genève geëxpedieerd ter gelegenheid van het bijeenkomen van de ontwapeningscommissie, welke toen was het toeval? onder voor zitterschap van Henderson gehouden werd. Deze ontwapeningsconferentie heeft gefaald en de wereldsituatie is sindsdien nog veel meer gespannen geworden, met het gevolg, dat het Engelsche parlement, onder den indruk van de redevoeringen van Chamberlain en Chur chill, tot de versnelde bewapening besloot. De aandeelen van de fabrieken van oorlogs materiaal stijgen voortdurend. De bezitters van dergelijke aandeelen hebben het laatste jaar enorme dividenden uitbetaald gekregen. Nochtans begrijpt de gemiddelde Engelschman nog steeds niet, waarom hij nu plotseling „airminded" moet worden en als soldaat in het Engelsche leger moet treden. (Nadruk verboden). POTI5PAMIMA DONDERDAG 29 OCTOBER, HILVERSUM I, 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gram. pl. 11.30—12.00 Godsd. half uur. 12.15 KRO-Orkest en Gram. pl. 2.00 Handwerkles. 3.00—3.45 Gram. pl. 4.00 Bijbel lezing. 5.00 Handenarbeid v. d. Jeugd. 5.30 Bas en piano. 6.30 Gram. pl. 6.45 CNV-kwar- tiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Philatelistische causerie. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 Propaganda-avond, mmv. spreker, dub bel gem. kwartet en NCRV.-orkest. (Om 10.15 Berichten ANP) 10.4512.00 Gram. pl. Hierna schriftlezing. HILVERSUM II. 301 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gram. pl. 10.00 Morgenwijding. Gram. pl. 10.30 Lyra-Trio. 11.15 Omroeporkest. 12.15 Gram. pl. 12.30 Kovacs Lajos' orkest. 1.15 Or gelspel. 1.35 Omroeporkest en soliste. 3.00 Naailes. 3.45 Gram. pl.. 4.05 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gram. pl. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos' Orkest en dans muziek. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinde ren. 7.05 Curtis-strijkkwartet. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. Gra- mofoonmuziek. 8.15 Concertgebouw-orkect en solist. In de pauze: Voordracht. 10.30 Gram. pl. 11.00 Berichten A.N.P.. 11.10 Dansmuziek. 11.3012.00 Gram. pl DROÏTWICH. 1500 M. 11.25 Gram. pl. 12.10 BBC-Welsch-orkest en zang. 1.05 Alt en tenor. 1.352.20 Dansmuziek (Gr. pl.) 3.10 Causerie over Florence Nightin gale. 3.35 Sted Orkest Bournemouth. 5.05 Gram. pl. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.40 Boekbespreking. 7.00 Hobo. fagot en piano. 7.35 Operetteuitzending. 8.50 „Freedom and the forces", causerie. 9.20 Berichten. 9.40 Pro gramma, gewijd aan de ontwikkeling van de televisie. 10.20 Kerkdienst. 10.4012.20 Dans muziek. RADIO PARIS. 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 11.20 Omroeporkest. 2.50 Gram. pl. 4.20 Zang 4.35 Gram. pl. 5.20 Radiotooneel. 7.20 Gram. pl. 820 Piano en zang 9.05 Nat. Orkest. 11.05—12.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN. 456 M. 5.50 Orkestconcert. 9.20 Volskliederencon- eert. 11.20 Omroepkleinorkest. 12.35 Dansmu ziek. 1.35 Gevar. concert. 3.50 Viool en piano. 4.20 Populair concert, 5.50 Gram. pl. 7.30 Opera uitzending. 9.5011.20 Dansmuziek. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Salonorkest en caba ret. 1.30 Omroeporkest en cabaret. 2.00—2.20 Gram. pl. 5.20 Omroeporkest, 6.50 en 7.20 Gram. pl. 8.20 Cabaret. 9.20 Hoorspel. 9.45 Gram. pl. 10.30—11.20 dito. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 2.20 Gram. pl. 5.20 Zang. 6.35 Salonorkest. 7.35 Gram. pl. 8.20 Operette-uitzending. 10.3011.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Militaire marschen. 8.20 Berl. Philh. Orkest. 9.20 Belichten. 9.50 Pianorecital. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Omroepklein orkest.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6