JEKKERS MENSEN) 0.%-9oitiunta Vijfduizend gulden subsidie aan Haarlem's Bloei. ^WEERBERICHT ZATERDAG 7 NOVEMBER 1936 H A A R E E M'S DAGBLAD 2 Voor ieder een geschikte VULPEN, zoowel voor de pensoort als de prijs! Zijlstraat 90 - Haarlem - Telef. 11161 (Adv. Ingez. Med.) Actie voor een nieuwe zeesleepboot. Motie van de afdeeling Velsen van den V. D. B. De afdeeling Velsen-IJmuiden hield in café „Centraal" aan den Zeeweg een algemeene ledenvergadering van den Vrijz. Dem. Bond, die vrij goed bezocht was. Nadat de vergadering geruimen tijd van gedachten gewisseld had over de jongste, droevige gebeurtenissen ter zee, buitengaats zoowel als in de haven van IJmuiden, werd, na hulde gebracht te hebben aan de beman ningen van de sleepboot „Nestor" en de „Neel- tje Jacoba" voor de moedige redding door hen verricht, de volgende motie aangenomen: „De afdeeling Velsen-IJmuiden van den Vrijz. Democr. Bond in huishoudelijke verga dering bijeen, Gehoord de besprekingen over de jongste ge beurtenissen ter zee in de nabijheid van de haven van IJmuiden; Vernomen hebbende, dat het in nautische kringen van het allergrootste belang wordt geacht, dat in de haven van IJmuiden weder gestationeerd wordt een sleepboot van een type, tevens in staat om in nood verkeerende schepen ook van groote afmetingen hulp en bijstand te bieden; Dat het pogen van ondernemerszijde om daartoe te geraken afstuit op financieele be zwaren; Van oordeel zijnde dat hierin van Regee- ringswege op de een of andere wijze dient te worden tegemoet- gekomen, aangezien het een object van groot maatschappelijk belang be treft; Besluit ook harerzijds de aandacht van Bur gemeester en Wethouders en van de Regeering op deze zoo belangrijke zaak te vestigen en deze motie ter kennis van het Gemeente bestuur van Velsen en de Regeering te brengen. OUDERAVOND SCHOOL 41. Vrijdag werd aan School 41 een ouderavond gehouden, welke druk bezocht werd. Dr. W. G. N. v. d. Sleen sprak over het onderwerp: „Java als de parel van Insulinde" het gesprokene werd toegelicht met lantaarn plaatjes en film. Na de pauze was er gelegenheid tot ge- dachtenwisseling. Daarna had de verkiezing plaats van drie bestuursleden: Gekozen werd mevr. E. M. de Keyzer en de heeren H. Roeland en T. Wals. De heer H. Bandel. hoofd der school dankte den spreker voor zijn uiteenzetting. gl|||||||l!IIHillllll!ll!llil!llll!ll!ll!lllllllllllllllillllill:i|!ll II1 llflIIINI IGII MflIMg I WOLLEN EN LEEREN 1 ëiiMiiiiiiiiiimM Vakkledingmagazijn g Paarlaarsteeg 1, Tel. 12842 m Voorstel van B. en W. aan den raad. Haarlem Vooruit! Wij hebben reeds verschillende mededeelin- gen gedaan betreffende de plannen voor de organisatie van een Comité „Haarlems Bloei", dat zich belasten zal met de taak, den bloei van onze stad in alle opzichten te bevorderen De voorzitter der Commissie „Haarlem's Bloei", wethouder W. J. B. v^n Liemt, heeft in een conferentie met pers-vertegenwoordigers eenige mededeelingen gedaan over de plannen van C.H.B. (met welk initialen het Comité kortheidshalve zal worden aangeduid). Dl eerste van deze mededeelingen was al zeer verheugend, n.l. dat het dagelijksch bestuur der gemeente Haarlem zeer veel belangstelling gevoelt voor het streven van de Commissie en aan den Gemeenteraad zal voorstellen, voor 1937 5000 ter beschikking van het Comité te stellen onder de voorwaarde dat, indien voor 1938 hetzelfde bedrag zou moeten worden toegekend, de burgerij (particulieren, instel lingen en organisaties) minstens het dubbele zal bijeenbrengen aan contributies. |Het wil vreemdeling en landgenoot naar Haarlem trekken, Haarlem propageeren als plaats van vestiging voor forensen en „oud- Indlsch-gasten", als industrie- en congres- stad het wil door concerten en feesten Haar lem aantrekkelijk maken voor Inwoners en bezoekers: het wil Haarlem écht maken tot de bloemenstad; het wil streven naar ver fraaiing van de stad en, bij verbouwing, naar samenwerking met de Vereeniging „Haerlem"; het wil trachten in onze stad tentoonstellin gen van beteekenis te organiseeren. Dit alles kan, neen: móét een grooteren bloei van Haarlem ten gevolge hebben en een grootere bloei van de stad komt dc gcheele burgerij ten goede. Hét is hier de plaats, de aandacht te vestigen op een misvatting, die bestaat, zooals al herhaaldelijk gebleken is, ten opzichte van de taak van het C.H.B. Men hoort n.l. vaak zeggen: „Haarlems Bloei" zal alleen voor den middenstand werken! Niets is minder waar. Men begrijpe toch, dat van een bloeiende stad iedereen, en waarliik niet alleen de middenstand, de vruchten plukt. Het geldt hier een maatschappelijk belang, waarvoor uitgaven, uit de gemeentekas ver antwoord zijn. Helpt dan, bij Raad en gij particulieren, in stellingen en organisaties, helpt Haarlem op stuwen in der steden vaart! (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: ZATERDAG 7 NOVEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Een Mid- zomernachtsdroom", door de Amst. Tooneel- vereeniging. 7.30 uur. Gem. Concertgebouw: Bouwmeester-revue „Lachende Komedianten" met Buziau, enz. 8 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater; „Paarlenroof', 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Ave Maria". 2.30. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „lm Sonnenschein", 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Gelukskinderen" 2.30 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG S NOVEMBER Stadsschouwburg. Wilsonsplein: Het Chi- neesche Landhuis", Amst. Tooneelvereeni- ging, 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: Bouwmeester-revue „Lachende Komedianten" met Buziau, enz. 8 uur. Frans Hals- Theater: Pandion de Visch- arend, spr. Jan P. Strijbos. 11.30 uur. Rembrandt Theater: Tropisch toerisme, L. D. Petit, 11.30 uur. Gebouw Caecilia, Jansstraat: Spiritisme en Parapsychologie, een nieuw bijgeloof. 10.30 u. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. MAANDAG 9 NOVEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Prof. dr. Hiob Pratorius, Centraal Tooneel. 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: Bouwmeester-revue „Lachende Komedianten" met Buziau, enz. 8 uur. Gebouw Zang en Vriendschap: Algemeene vergadering „Weten en Werken", 8.30 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. ROOSTER VAN APOTHEKEN. (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben, om 's avonds en 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 7 Nov. des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 13 Nov. zijn de volgende apotheken op Zondag, 's avonds na acht uur en des nachts geopend. P. Th. A van Rijn, Kleine Houtweg 15. Tel. 10539. S. G. Beckerïngh, Apotheek Loomeyer, Zijl- weg 34 Tel. 12495. F. C. Kuipers Azn., Schoterbosch-Apotheek, Rijksstraatweg 19, Tel. 12711, I De heer W. J. B. van Liemt. wetnouder, voorzitter van de commissie „Haarlem's Bloei". Het Comité zal worden een semi-gemeente- lijke instelling, hetgeen al blijkt uit de aanwij zing van een lid van het college als voorzitter en uit bovengenoemd subsidie-voorstel. Bo vendien zullen B. en W. uit de organisaties en vereenigingen, die direct of indirect belang hebben bij den bloei van Haarlem, een veer tigtal personen benoemen tot lid van het C, H. B. Wanneer de gemeenteraad in zijn vergade ring van 11 Nov. a.s. het voorstel strekkend tot het verleenen van 5000 subsidie voor 1937, aanneemt, zal de aanwijzing van genoemden „raad van 40" zoo spoedig mogelijk plaate hebben. Het ligt voorts in de bedoeling verschillende subcommissies in te stellen voor de financiën, persaangelegenheden, de propaganda in bin nen- en buitenland, handel en industrie, ves tiging, stadsverfraaiing en verkeer, festivitei ten en congressen, vreemdelingenverkeer enz., terwijl een werkcomité van enkele personen, waarvan de leden door het comité uit zijn midden gekozen worden, als dagelijksch be stuur zal fungeeren. Ook bestaat het plan, een eigen bureau als centrum van propaganda te stichten. De uitvoering der door het comité te nemen besluiten zal berusten bij den admini strateur-secretaris, die verantwoording schuldig zal zijn ^an he't dagelijksch bestuur en daardoor aan het geheele comité en aan het college van B. en W. Het Comité en Vreemdelingenverkeer: Zooals algemeen bekend mag verondersteld worden, bestaat er te Haarlem een Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, die óók het vreemdelingenbezoek wil bevorderen, die óók Haarlem aantrekkelijk wil gemaakt zien. Dat zulk een vereeniging, die in vele opzichten hetzelfde doel beoogt al vindt zij door ge brek aan middelen haar werkkring niet op zulk een uitgestrekt veld als „Haarlem's Bloei" hoopt te bewerken naast dat Comité zou kunnen blijven bestaan, is ondenkbaar. Er zal dus een vorm moeten gevonden worden, beide organisaties zullen kunnen samenwer ken aan het ééne groote doel: den bloei van Haarlem. Het is wel zeer waarschijnlijk, dat deze vorm een fusie zal zijn, waarbij dus Vreemdelingenverkeer ontbonden wordt en met lusten en lasten overgaat aan „Haarlem's Bloei". Die „lusten" zijn in hoofdzaak: het archief van Vreemdelingenverkeer, haar verder materiaal (2700 folders en 2500 gidsen van Haarlem en 1700 platte gronden), het gebouwtje aan het Stationsplein ende leden, die natuurlijk allen blijven bijdragen aan de bevordering van den vooruitgang en den bloei hunner stad, te meer daar hun contributie 1, wij meldden dit reeds) aan merkelijk minder zal zijn, dan die zij voor Vreemdelingenverkeer betaalden. Het Comité zal ook nog wat financieele lasten moeten overnemen, maar dit is geen onoverkomelijk bezwaar. Van belang is nog dat Vreemdelingen verkeer bij dit huwelijk een bruidschat van 600 meebrengt, in den vorm van een reserve- fondsje en ongeveer 1450 vaste inkomsten aan donaties en contributies. Het spreekt vanzelf, dat getracht zal worden, de dona ties, die Vreemdelingenverkeer thans ont vangt (van de Kamer van Koophandel en van Horecaf) voor het C.H.B. te behouden. Zoo hoopt men, al met al, de 10.000 bijeen te krijgen," die voor 1937 benoodlgd zullen zijn. Het ls niet meer dan natuurlijk, dat, mocht de Raad op Woensdag 11 November a.s. aan het voorstel van B. en W. 5000 subsidie te geven voor 1937, zijn goedkeuring niet hech ten, Vreemdelingenverkeer, voorloopig althans, een zelfstandig bestaan zal blijven voeren en de samensmelting met het C.H.B. niet door gaat. Alles hangt van den Raad af. Alles hangt dus nu van den Raad af, van den Raad enonze stadgenooten: par ticulieren, organisaties, instellingen. Maar in de eerste plaats van den Raad. Dit college bedenke a.s. Woensdag, als het op stemmen aankomt, dat hier groote belangen op het spel staan, de belangen van de stad onzer Inwoning. Lodewijk van Deyssel schreef ons over het „opstuwen" van ons volk „in de vaart dei- volken", welnu: het Comité Haarlem's Bloei wil Haarlem opstuwen in de vaart der steden! VERZOEK OM GEMEENTELIJKE UITKEERING. Mejuffrouw de weduwe Dirk Eiser, geboren G. Leffring, thans nog werkzaam in de vesti aire van het gemeentelijk concertgebouw, heeft zich tot B. en W. gewend met het ver zoek, haar na haar ontslag als garderobiste een gemeentelijke uitkeering' te verstrekken. B. en W. stellen voor haar een uitkeering, voorloopig voor den tijd van één jaar a f 200 per jaar toe te kennen en ten laste te brengen van het gemeentelijk pensioenfonds. BENNEBROEK Bezoek van de Prinses. In vervolg op hetgeen wij reeds berichtten in ons blad van gister deelen wij nog het volgende mede. Na afloop van de jachtpartij op het „Paar- denkerkhof" te de Zilk heeft Prins Bernhard zich naar het huis van den Burgèmees- ter van Bennebroek Mr. K. J. G. Baron van Hardenbroek begeven. Alhier werd een diner aangeboden, waaraan ook H.K.H. Prinses Juliana aanzat, die pl.m. 8 uur te Bennebroek arriveerde. De komst van H.K.H. was goed geheim ge houden, zoodat er uitgezonderd een aantal genoodigden niet veel publiek bij de aan komst aanwezig was. .Qni ongeveer elf .uur vertrok het gezelschap weer haar den Haag. VERGADERING O&ANJE-COMITé. De inwoners van Bennebroek worden nog eens herinnerd aan de vergadering van de Oranje vereeniging op Dinsdag 10 November in Cafe „Berg en Dal". Vergadering „Kerk en Vrede" tn de Ned. Herv. kerk had Vrijdagavond de propagandavergadering plaats van „Kerk en Vrede" die ten doel had te geraken tot de oprichting van een zelfstandige afdeeling. De bijeenkomst, die bezocht was door een i-tal belangstellenden, werd geopend dooi den heer Spreukelink uit Amsterdam, den voorzitter van de federatie Noordholland-Zuid. Aan den Kerkeraad werd, dank gebracht voor .het welwillend afstaan van het kerkgebouw. Na het zingen en het uitspreken van het gebed werd een korte inleiding gehouden, waarin spr. uitdrukking gaf aan de hoop dat deze avond aan tegenstanders van „Kerk en Vrede" een beter begrip van de gedachte Kerk pn vrede zou geven. Daarna nam Ds. v. d. Voet van Schoten het woord. Begonnen werd met het voorlezen van de vredesprofetie van Jesaja 11. Eerst werd stilgestaan bij de. getuigenis die de Bijbel zelf -over dit vraagstuk geeft. In 't bijzonder werd het Oude Testament bekeken omdat in 't algemeen de dwaling bestaat dat het Oude Testament voor de vredesgedachte geen geldige argumenten kan leveren en als een oorlogsboek wordt beschouwd, waarbij spr. met eenige voorbeelden het tegendeel bewees. Het Nieuwe Testament moet naar den geest worden begrepen. Tegenover twee schijnbare geweldsgedachtende uitdrijving uit den tempel en de gelijkenis van de twee zwaarden, staan twintig andere voorbeelden, uitsluitend den innerlijken vrede verkondigend. Jezus geeft nergens geboden of verboden inzake den krijgsmansstaat, doch behandelt de houding van den mensch tegenover God en het Leven. Na deze bijbelsche geschiedenis, werd een kort overzicht gegeven van de kerkgeschiede nis. Tot pl.m. 170 na Chr. deed geen enkele Christen als krijgsman dienst. Een wijziging kwam pas in de vierde eeuw onder de kerk vaders Ambrosius en Augustinus, die wegens het dreigende binnenvallen van de barbaren in Rome, het oorlogsgeweld sanctionneerden door déze barbaren voor te stellen als misda digers en roovers. Luther en Calvijn hebben deze stelling he laas min of meer overgenomen en de kerk der latere dagen heeft deze dwaling gehandhaafd. Nog heden is het zoo dat de buitenlandsche vijanden worden beschouwd als „hunnen" en „vandalen". Het is de eer van de secten en van Erasmus, dat dezen het evangelische standpunt tegen over den krijg weder zuiver hebben gesteld. Spr. gelooft dat het verzet tegen den oor log niet meer te stuiten zal zijn. Hoewel wij zeer miskend worden, zegt spr., is Gods geest in deze getuigenis niet te loochenen en zal de gedachte voortgang hebben. Spr. ontzenuwde de bezwaren inz. de eer der natie etc., doch de eer der natie is niet te overwinnen, en niet te ontrooven door geweld. Wij hebben ons vaderland innig lief. doch de onafhankelijkheid daarvan mag niet tot eiken prijs bevochten worden. Men verwijt ons dat wij als onwezenlijke defaitisten door onze houding een chaos te weeg zouden brengen, doch wat is deze tegen den chaosdie door een oorlog ontbonden wordt. Het geweten van den mensch, gebonden aan Christus is door den laats ten oorlog zoodanig levend geworden dat het niet meer gedood kan worden. De tijd eischt het laten hooren van deze geluiden. De Bilt voorspelt Matigen tot krach tigen Zuidwestelij ken tot Westelijken wind, gedeeltelijk be wolkt tot betrokken, regenbuien, iets kouder. BAROMETERSTAND Hoogste 759,7 m.M. te Reval. Laagste 725.5 m.M. te Valentia. De depressie in het Westen verplaatste zich langzaam naar het Zuidoosten en ligt thans met verscheidene kernen boven de Britsche eilanden. Het diepste minimum, met barometerstan den beneden 725 m.M. ligt boven Ierland. Het gebied van lagen luchtdruk strekt zich nog ver naar het Westen uit en de schepen aan de Westzijde van het minimum melden nog dalende barometers. Op IJsland en in het hooge Noorden is de luchtdruk nog langzaam stijgende. Het mi nimum over de Noorsche zee is langzaam op vullend. De gebieden van hoogen luchtdruk zijn ver naar het Oosten en Zuidwesten terug geweken. In Frankrijk kwam de luchtdrukverdeeling tot staan, in Scandinavië stijgen de baro meters. Op de Britsche eilanden viel veel regen, in Duitschland bleef het droog, even zoo in het Oostzeegebied. Het weer vertoont plaatselijk zeer groote verschillen en blijft snel wisselend. Voorloopig is dan ook zeer ongestadig weer te wachten met regenbuien en snelle opklaringen. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 741 m.M. Stand van gister 749 m.M. Neiging: Achteruitgang. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112. HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 9.21 uur; n.m. 22.02 uur. Strand berijdbaar van 14.1520.00 uur. Zondag v.m. 10.41 uur; n.m. 23.IS uur. Strand berijdbaar van 15.4521,15 uur. Maandag v.m. 11.46 uur; n.m. uur. Strand berijdbaar van 16.4522.00 uur, 't kau.d af nat Halen van. ,,de Spaaznestad'' Fr. VARKENMARKT 6—10 Telefoon 14164 (Attv. Ingez. Med.) In hooger beroep bij de Koningin. Tegen een. beslissing van Ged. Staten. Bij raadsbesluit van 22 April 1936 werd af wijzend beschikt op een door het bestuur der R.K. Jongensschool aan de Gedempte Oude Gracht 120 te Haarlem ingediende aanvrage om vergoeding uit de gemeentekas ingevolge art. 1Ó0 der Lager-onderwijswet 1920. Van dat besluit is heb schoolbestuur in beroep gegaan bij Ged. Staten. Het "'daarop betrekking heb bend besluit van dat College van 14 October 1936, waarmede B. en W. zich niet kunnen vereenigen, is voor de raadsleden ter lezing gelegd. Zij verzoeken, hen te machtigen van voren genoemde beslissing in-hooger beroep te gaan bij H.M. de Koningin. DANTE-GENOOTSCHAP. Hedenavond zal het Dante-genootschap een bijeenkomst houden in „De Kei-kuil' aan de Nieuwe Gracht. Professor Guiseppe Lipparini zal een lezing houden over: Giosue Carducci. Surséance Zaanlandsche Bank N.V. Bewindvoerder adviseert een surséance van anderhalf jaar. Wij hebben inzage gehad van het rapport van den bewindvoerder, mr, A. Bruch, inzake de voorloopig. door de Haarlemsche Recht bank aan de Zaanlandsche Bank N.V. ver leende surséance van betaling. De bewindvoerder komt in zijn rapport tot de conclusie dat. ook al is voortzetting van het bankbedrijf zoo goed als uitgesloten te achten, verleening van surséance in het be lang der crediteuren zal zijn. Bij faillissement toch zal de curator, althans na de verificatie vergadering, zoo spoedig mogelijk tot ver effening van den 'boedel moeten overgaan en, ook al zou hij zelf, na machtiging van den rechter-commissaris, daarmede nog eenigen tijd willen wachten met het oog op redelijken kans van hoogere waarde dier ac tiva, zullen de eerste hypotheekhouders bin nen één maand na de verificatievergadering executeeren. Faillissement beteekent dus, dat het omvangrijk onroerend goed van twee van de grootste debiteuren, waarin voor den boe del gunstig perspectief zit, binnen zeer kor ten tijd zal worden geëxecuteerd. Uiteraard zal ook de liquidatie van de ove rige debiteuren een meer versneld tempo dienen te hebben bij faillissement. Voorts wordt dooor surséance nog de kans zij het een uiterst geringe, behouden dat het bedrijf, althans de kantoren met apparatuur, door een derde overgenomen worden. Wel zal, wil het belang der crediteuren be hoorlijk worden gediend, het personeel tot den hoogst noodzakelijken omvang moeten worden teruggebracht, in verband waarmede aan het geheele personeel tijdig ontslag is aangezegd tegen 1 December 1938. Daar, naar is te voorzien, de doorwerking der depreciatie van den gulden, de hoofdfac tor, die stijging van de waarde der .onroeren de goederen tengevolge zal hebben, eerst na vrij geruimen tijd duidelijk waarneembaar zal zijn, verzoekt mr, Bruch een surséance van anderhalf jaar in overweging te willen nemen. Omtrent, de vooruitzichten, die bij een ge leidelijke liquidatie tijdens surséance zich voor de crediteuren zullen openen, kan nog heel weinig met zekerheid worden geraamd, doch met aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid is wel aan te nemen, dat een geforceerde liquidatie een niet onbelangrijk lagere, opbrengst ten gevolge zal hebben en in deze omstandigheid, alsook in de, zij het nog zeer geringe, mogelijkheid van over dracht van een of meer kantoren der Bank aan derden, is de grond gelegen van het gunstig advies van den bewindvoerder op het verzoek tot verleening van surséance. JUBILEUM LEO STRAUS. Naar wij vernemen zal het op 3 Januari a.s. 25 jaar geleden zijn, dat de in onze stad en in verschillende andere plaatsen van ons land bekende voordrachtkunstenaar Leo Strauss voor het eerst in het publiek op trad. Een huldiging wordt voorbereid. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZONDAG 8 NOV. Progr. I. Hilversum I iHuizen). Progr. II. Hilversum II. Progr. III. 8.30 Keulen Populair concert door het W. Duitsche Kamerorkest olv. Hermann Hagestedt. 9.05 Fransch Brussel Gramofoon- muziek. 10.05 Keulen Gramofoonmuziek. 10.50 ld. Cantate „Ich steh' mit einem Fuss im Grabe" van J. Seb. Bach. 11.20 ld. Militair concert uit Berlijn. 12.20 ld. „Ein Wort an die Hörer". 12.30 id. Gelukwenschen. 12.35 Id. Concert uit Berlijn. Barnabas von Géczy speelt. 1.20 Vlaamsch Brussel Gesproken dag blad van het N.I.R. 1.30 ld. Bioscooporgelspel door Jos Vaes. 2.05 Diversen. 2.50 Keulen Ka mermuziek. 3.20 ld. Nette Sachen aus Köln. 5.20 Parijs Radio Concert door het Orchestre symphonique de Paris in de „Salie Pleyel". 7.20 Keulen Bunt ist die Welt der Oper. 9.20 Parijs P. Parisien Verzoekprogramma. 9.50 Boeda pest Concert door het Bohrandt Weidinger Orkest. 10.35 ld. Zigeunermuziek door het San dor Bura orkest. 11.00 Berlijn Uit Mün- chen Concert. Progr. IV. 8.30 Vlaamsch Brussel Kroniek van den dag. 8.40 ld. Gramofoonplaat. 8.45 ld. Gesproken dagblad van het NIR. 9.00 ld. Gramofoonmuziek. 9.20 ld. Weerbericht Tuin- bouwkroniek. 9.25 ld. Gramofoonmuziek. 10.05 ld. Populair concert olv. Karei Walpot. 10.50 Deutschlandsender Philharm. Orkest olv. W. Mengelberg mmv. Claudio Arrau (piano). 1.20 Droitwich Fred Hartley met zijn Novelty Kwin tet en Brian Lawrance. 1.35 ld. Het Coventry Hippodrome Orkest olv. William Pethers. 2.20 Id. Tuinpraatje door C. H. Middleton. 2.40 ld. Oratoriumprogramma. 3.20 ld. Gramofoon muziek. 4.00 Diversen. 4.20 Londen Reg. Rawicz en Landauer, twee piano's. 4.50 Droitwich BBC Harmonie orkest olv. B. Walton O'Donnell. 5.20 London Regional Callender's Senior Or kest olv. Tom Morgan. 6.20 ld. Concert van Weenen door het Studio Orkest olv. Jos Hol- zer. 6.50 Droitwich The table under the tree. 7.35 Id. Eugene Pini met zijn Tango orkest. 8.15 Id. Kerkdienst in St. Martin-in-t-he-Fields. 9.05 Diversen. 9.25 Droitwich. Jo Vincent, so praan. 9.50 London Regional. BBC-Theater orkest olv. Mark H. Lubbock. 10,20 Id. BBC Koor olv. Leslie Woodgate. 10.50 Epiloog. 11.00 Weenen Dansmuziek door het Othmar Rau- scher-dansorkest mmv. Heinrich Freidl (zang). Progr. V. 8.$) v.m.24.00 n.m. Diversen. Radio-distributie Haarlem. U moet niet denken dat distributie-radio op zettelijk is uitgedacht voor menschen met smalle beurzen. Haarlemsche-distributie-radio is een verbete ring in het radio-ontvangsysteem dat het minder kost, is een bijkomstige omstandig heid. Zulk een belangrijke verbetering is distribu tie-radio, dat het binnen enkele jaren wel haast algemeen zal worden gebruikt. Een radio-distributie-abonnement kost twee kwartjes per week of twee gulden per maand. (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO -CENTRALE op Maandag 9 November. Progr. I Hilversum I (Huizen). Proigr. II Hilversum II. Progr. III 8.05 Parijs Radio Gymnastiek; 8.20 idem Gramofoonmuziek; 9.20 Keulen Es wachen die toten Soldaten, cantate van He- rybert Menzel. Muziek van Karl Schafer; 11.20 Radio Danmark Uurslag en klokken spel van den Raadhuistoren; Kai Julian's or kest uit Kilden te Aalbrog; 12.20 Vlaamsch Brussel Gramofoonmuziek; 12.50 idem Po pulair concert; 1.20 idem Gesproken dag blad van het N.I.R. 1,30 idem Dansmuziek o.l.v. Stan Brenders; 1.50 idem Gramofoon muziek; 2.20 Diversen; 2.55 Parijs Radio, Gramofoonmuziek; 3.20 Droitwich Gramo foonmuziek. Berlioz-programma; 4.20 Parijs Radio Programma van Straatsburg. Concert. 5.20 Keulen Programma van Breslau Marsch muziek; 7.20 Weenen Echt Wienerisch., het Tautenhayn-kwartet speelt Weensche mu ziek; 8 20 idem Symph. concert d. h. stede lijk opera-orkest o.l.v. Hans Knapperbusch; 9.30 idem Nieuwsberichten. Weei-verwachting 9.40 Boedapest Concert d.h. Zigeuner-orkest Joseph Vidak; 9.55 Weenen .Het vroolijk kwartet van den Weensehen Schubertbond zingt; 10.35 idem Nieuwsberichten: 10.45 id. Dansmuziek d. h. Sylvester Sehieber-orkest m.m.v. Leo Elmar (zang). Progr. IV 8.00 Vlaamsch Brussel Gymnas tiek; 8.20 idem Tijdsein. Gramofoonmuziek; 8.30 idem Kroniek van den dag; 8.40 idem, Gramofoonplaat: 8.45 Gesproken dagblad van het N.I.R.: 9.00 idem Gramofoonmuziek, 9.20 Diversen; 10.35 Droitwich Korte gods dienstoefening; 10.50 idem Tijdsein van Greenwich. Weerbericht; 1105 idem Orgel concert door Horque Finch: 11.35 London Regional B.B.C. Sehotsclh orkest o.l.v. Guy Warrack; 12.05 idem Haydn Heard en zijn orkest; 1.05 idem Elisabeth Drew: Reporting our civil war: 1.20 idem Nieuwe Gramofoon- platen; 2.05 idem Arthur Salisbury met zijn orkest: 2.55 idem B.B.C. Midland orkest o.l.v. Reg. Biirsten; 3 55 idem Solistenconcert: 4.20 idem Orgelconcert door Reg. Dixon; 4,50 id. Het Victoria Hotel orkest o.l.v. Emilio Co lombo; 5.35 Droitwich Het J. H. Squire Ce leste Octet; 6.20 Diversen; 7.00 Droitwich, Schotsch Studio Strijkorkest o.l.v. Guy War- rack; 7.40 idem The Music Shop. Het Ge- raklo Orkest speelt de nieuwste schlagers; 8.20 London Regional From Jungle to Jazz; 8.40 idem Charles Ernesco met zijn kwintet en Webster Booth. 9 40 Droitwich Uit The Guildhall: Uitzending van de toespraak door the Rt. Hon. Stanley Baldwin aan The Lord Banquet; 10.10 idem Orgelconcert door Reg. New; 10.50 Droitwich Arthur Catterall, viool en Berkeley Mason, piano; 11,35 idem Billy Gerhardi en zijn orkest. Progr. V 8.0Ó7.00 n.m. Diversen Orgel-, piano- en accordeonmuziek. 7.00 Eigen gramofoonplatenconeert. 1 Selectie uit Sweet Adeline, Reginald Dixon2 Log Cabin, Lullaby. Piano accordeon Band; 3 Truckin', Gerry Moore; 4 Campus Moon, Scott Wood met refreinzang; 5 Send me, Gerry Moore; 6 The white cliffs over Dover. Accordeon Band; 7 Selectie Golddig- gers of 1936 Reginald Dixon; 8 The Cuba- lero. Scoot Wood met refreinzang; 9 Piano Medley, Charley Kunz; 10 Saddle your blues to a wild mustang. Gipsy Accordeon Band; 11 Through Southern Climes. Reginald Dixon 12 Please believe me. Piano accordeon Band; 13 Alone. Gipsy Accordeon Band; 14 Black pool Song mixture. Reginald Dixon: 15 Poor little Angeline, Piano accordeon Band.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2