HOCKEY DAMES-HOCKEY HANDBAL TAFELTENNIS WATERPOLO GYMNASTIEK. CRICKET PAARDENSPORT WIELRIJDEN COLF. LAWNTENNIS MAANDAG 9 NOVEMBER 1936 HAARDE M'S DAGBLAD 8 NED. HOCKEY-BOND De Uitslagen. Westelijke afdeeling. Tweede klasse: H.D.M. Ill—B. M. H. C. III B.M.H.C. IV—A.M.V.J. Derde klasse: H.H.IJ.C. V—S.O.S. III ZandvoortH. B. S. II Alkmaar IIStrawberries n S. C. H. C. V—Hurley Vierde klasse: Kieviten IIT.O.G.O. IV H. B. S. IV—A. M. V. J. II Kampong II—B. H. V. rv DAMES. Westelijke afdeeling. Eerste klasse: B.D.H.C.—H.D.M. Gooi—H.H.IJ.C. Overgangsklasse: KievitenB.D.H.C. II Tweede klasse: H. H. IJ.C. II—Rood Wit II Be rail-—S.C.H. C. Derde klasse: H. D. M. III—Leiden II B. D. H. C IV—Rood wit III H. B. S. II—D. D. M. II SchaerweydeLaren Vierde klasse. H.H.IJ.C. IV—H.H.IJ.C. V A.M.V.J.—A.M.V.J. II B.D.H.C. VII—BJD.H.C. VI De Competitiestanden. TWEEDE KLASSE B: gesp.gew.gel.verl.pnt. 6—2 3—1 1-4) 3—2 2—0 2—0 4—7 2—1 3—3 3—0 4—3 2—0 3—2 3—2 4—2 6—1 3—1 1—1 S. O. S. 5 4 1 0 9 23—4 Alliance 5 3 2' 0 8 12—7 Leiden 2 4 2 0 2 4 10—12 B M. H. C. 3 5 1 2 2 4 7—11 H. H. IJ. C. 3 4 2 0 2 4 3—8 H. D. M. 3 5 1 0 4 2 11—18 H. B. S. 4 0 1 3 1 0—8 TWEEDE KLASSE C: Amsterdam 4 3 3 0 0 6 9—6 B. M H. C. 4 4 3 0 1 6 15—9 Oh Kay 4 2 1 1 5 6—6 Famos 4 2 0 2 4 8—6 Amsterdam 3 4 1 0 3 2 4—7 Gooi 3 3 1 0 2 2 5—8 A. M. V. J. 4 0 1 3 1 3—8 B. M. H. C. 4—A M V. J. (3 -i) TWEEDE KLASSE C. De Haarlemmers waren al direct veel ster ker, zoodat het spel bijna uitsluitend op de helft van A. M. V. J. gespeeld werd. Daar het veld nog al glad was misten de Haarlemmers nog al eens kansen voor doel. Uit de vele aan vallen konden echter door de Jong, Rhodius en Pot doelpunten gescoord worden, zoodat de rust met 30 voor B. M. H. C. 4 kwam. In de tweede helft nam de thuisclub het wat gemakkelijker op, waardoor A. M. V. J. meer in den aanval kon komen en zelfs in staat werd gesteld, een tegenpunt te maken. Het einde kwam met 31 voor B. M. H. C. 4. TWEEDE KLASSE B. H. D. M. 3—B. M. H. C. 3 (5—2) Het zes invallers moest B. M. H. C. 3 naar Den Haag. B. M. H. C. 3 nam de leiding, na goed door zetten van de Keijzer (01). Het succes bleef voor H. D. M. 3 echter niet uit; met de rust hadden de Hagenaars een 31 voorsprong. Wel ging het met B. M .H. C. 3 in de tweede helft iets beter, maar de overmacht bleek toch te groot, zoodat H. D. M. 3 met 51 kwam voor te staan. Toen slaagde De Keijzer er weer in, te scoren, zoodat het einde met 52 voor H. D. M. 3 kwam. VAN HOLKEMA-BEKER. B. M. H. C—H. H. IJ. C. (3—1) B. M. H. C. is er in geslaagd, de vuurproef te doorstaan, de eerste-klasser H. H. IJ. C. werd op volkomen regelmatige wijee geklopt. Het is een gelijk opgaande wedstrijd ge worden. Er werd snel en vlot gespeeld. Vooral de snelle Bloemendaalsche aanvallen waren gevaarlijk. De Haagsche keeper heeft daarbij op mooie wijze eenige doelpunten voorkomen. De rust kwam met 00. In de tweede helft gelukte het eindelijk aan Schmeink, een voorzet van Gunning in een doelpunt om te zetten. Een Haagsche aanval had toen echter ook onverwachts succes door goed werk van Bromberg. Het tweede Haarlemsche doelpunt kwam in direct van De Roos, de keeper stopte het har de schot wel, hij kon echter niet gauw genoeg wegwerken; Gunning was er bij om met een tik den bal in het doel te plaatsen. Een strafbully bracht het derde Haarlemsche doelpunt. De Roos benutte de bully feilloos. Het einde bracht B. M. H. C. dus een ver diende 31 overwinning. Z. H. c. I—H. B. S. 2 (3—2) Hoewel Z.H.C. I boven aan het ranglijstje prijkt en H.B.S. 2 onderaan, was er in het veld slechts een gering krachtsverschil te bespeuren. Eenigen tijd had H.B.S. met 12 zelfs de leiding. Kort voor de rust maakt H. Nagel evenwel gelijk. (22). Ook na de rust ging de strijd vrijwel gelijk op. Tenslotte wist H. Nagel met een mooi schot aan Z.H.C. weer de leiding te geven, die tot het einde behouden bleef. De wedstrijden van Zondag. Rood Wit had gisteren een gedwongen rust dag. doordat het terrein van H. O. C. na den velen regen onbespeelbaar was verklaard. B. D. H. C. die met flinke cijfers van H. D. M. won, 30, handhaafde zich bovenaan de ranglijst, terwijl de Hagenaars van de tweede plaats verdwenen. 't Gooi sloeg op eigen veld H. H. IJ. C., doch de cijfers 43 vallen ons van de Bussumers niet mee. Mevr. de Ru ij ter—Hofland werd voortdurend bewaakt, maar daardoor kregen de overige voorhoedespeelsters van 't Gooi zooveel gelegenheid tot vrij spel, dat zij vier goals konden scoren; juist genoeg voor de overwinning. De stand is thans: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t.gem. B. D. H. C. 3 3 0 0 6 9—1 2.— 't Gooi 3 2 0 1 4 9—10 1.33 H. O. C. 3 1113 6—2 1.— Amsterdam 3 1113 68 1. H. D. M. 4 2 0 2 4 7—9 1.— H. H. IJ. C. 4 0 2 2 2 7—9 0.50 Rood Wit 2 0 0 2 0 2—7 0.— In de overgangsklasse ging alleen de wed strijd Kieviten—B. D. H. C. n door, welke slechts een kleine 21 zege aan de vogels bracht. Vooral over het laatste doelpunt der Kieviten bestond eenige twijfel, maar de scheidsrechter meende dat de bal de lijn ge passeerd was en kende het punt dus toe. In klasse 2 A heeft Rood Wit n het in Den Haag leelijk afgelegd tegen H. H IJ. C. II. Met een 20 nederlaag keerden onze stad- genooten huiswaarts. De overige wedstrijden werden uitgesteld. Hier is de volgorde: Gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. gem. Togo 3 2 1 0 5 9—4 1.67 Victoria 3 2 0 1 4 9—5 1.33 B. D. H. C. III 3 2 0 1 4 6—5 1.33 Strawberries 2 10 12 45 1. H. H. IJ. C. II 4 2 0 2 4 4—6 1.— Te Werve 2 0 1 1 1 2—5 0.50 Rood Wit II 3 0 0 3 0 48 0.— Di de 3e klasse B heeft H. B. S. II de ver wachte nederlaag tegen H. D. M. II geleden, maar dat het 100 zou worden, hadden wij toch niet gedacht. B. D. H. C. IV bleek toch sterker dan Rood Wit III, wier verdediging te aarzelend optrad. Met 42 bleven de blauw- witten in de meerderheid. In 4 D kon alleen de wedstrijd B. D. H. C VIIB. D. H. C. VI doorgang vinden. Beide ploegen telden vele invallers en beide scoor den na rust één doelpunt. Eindstand 11. B.D.H.C.-H.D.M. (3-0) Het Bloemendaal-veld had de groote hoe veelheid regen uitstekend verwerkt, zoodat deze wedstrijd doorgang kon vinden. De thuisclub telde een invalster voor mej. G. Rigbers, in wier plaats mej, N. van Thiel meespeelde. In het begin vertoonden beide ploegen een matig spel, hoewel aan weerskanten eenige goede speelsters waren opgesteld. Geleidelijk kwam er echter meer verband in de elftallen, maar de Haagsche voorhoede kon niet tegen de Bloemendaalsche verdediging op. Bij een aanval der thuisclub werd een schot gelost, dat de Haaagsche keepster zooveel moeite be zorgde, dat de bal in het doel verdween (10). De rust kwam met eenig overwicht van B. D. H. C. In de tweede helft was Bloemendaal opnieuw wat sterker. Maar de groote hoeveelheid speel sters in den slagcirkel van H. D. M. belette de thuisclub te scoren. Het tweede doelpunt kwam tot stand na een strafbully (2—0). Nu kwam H. D. M. flink opzetten. Mej. Kier- dorff, die thans weer midvoor speelde, belaag de met hulp van den rechtervleugel wel eenige malen het doel der thuisclub, doch succes bleef uit. Na een corner, goed gestopt door mej. D. Roos, scoorde mej. W. van Bueren haar derde doelpunt (30). Met dezen stand kondigden de heeren M. Houbkooper en B. Onderwater het einde aan, zoodat. B. D. H. C. twee kostbare puntjes in de wacht had gesleept. H. H. IJ. C. 2—Rood-Wit 2 (2—0) Rood Wit II leed de derde nederlaag. Weder om was het zwakke voorhoede-spel de oorzaak, want in de 1ste helft hield de verdediging stand. Eerst in de 2de helft werd de druk te groot; toen scoorde H. H. IJ. C. tweemaal. On danks goed werk van mej. P. v. d. Zouwe in de half-linie wist de voorhoede door gebrek aan schotvaardigheid niet te scoren. NilocRapiditas (23) DAMES. Het begin is voor Rapiditas zeer bemoedi gend, maar de gevaarlijke schoten der voor hoede worden tot corner verwerkt. Niloc neemt uit een vrijen worp de leiding (1—0). Evenwel weet mej. Poorter eveneens uit een vrijen worp gelijkt to maken (11). Na rust speelt Niloc met den wind in den rug; aanvankelijk is zij in de meerderheid. Zij neemt dan ook weer de leiding (21), maar dan komt langzamerhand Rapiditas in de meerderheid; mej. Poorter maakt gelijk (2—2). Wanneer vijf minuten voor het einde mej. Poorter nogmaals scoort, heeft Rapiditas wederom een zwaren uitwedstrijd gewon nen. Kracht en VriendschapA.D.A. (05) Voor rust neemt A.DA. de leiding (10). Na rust was Kr. en Vr. niet meer opge wassen tegen het zeer snelle aanvalsspel der dames-athleten; zij voeren den stand tot 05 op, waarna het einde komt. HEEREN. NilocLijnden (86) De strijd ging voor rust gelijk op. Niloc wist 4 maal het net te vinden; Lijnden wist door Van Santen en Buis drie maal te scoren (4—3). Direct na de thee maakte Lijnden twee fraaie doelpunten (45). Berkhout scoort nu den gelijkmaker (55). Lijnden's aanval is nu aanzienlijk ver zwakt en speelt veel slechter dan voor rust. Lijnden verliest met 86. Afgekeurd werden: HEEREN: RapiditasAalsmeer. Olympia-Simson Concordia nOdin. DAMES: ConcordiaOdin LijndenRapiditas II. Haarl. Tafeltennisbond. Secretariaat: Oranje Nassaulaan 169, Over- veen. Tel. 15684. Wedstrijdformulieren. Aan de aanvoerders van de teams wordt dringend verzocht de wed strijd formulieren direct na afloop van den wedstrijd te verzenden aan den heer F. Vetter, Frans Lisztlaan 7, Heemstede. Het is de bedoe ling, dat beide aanvoerders der teams, welke den wedstrijd gespeeld hebben, een wedstrijd- formulieir inzenden, verzuim leidt tot boete. Boetes. T. T. C. Zandvoort, beboet met f 2,50 wegens het niet nakomen van het com petitiereglement van den N. T. T. B., artikel 17. Propagand„commissie. De heer H. W. Fris is afgetreden als lid van deze commissie. De leiding van de propaganda berust nu bij de heeren: E. J. F. van Abbevé, Allard Pierson- straat 26, Haarlem en P. C. Telchuys, Klever laan 81, Bloemendaal. Voor het vele werk, dat de heer Fris ver richt heeft, wordt hem dank gebracht, Bestuursvergadering. Aan de bestuursle den wordt medegedeeld, dat op Dinsdag 17 November een bestuursvergadering zal worden gehouden ten huize van den secretaris, Oranje Nassaulaan 169, Overveen, aanvang 8 uur. Wedstrijduitslagen competitie Nederlandsche Tafeltennis Bond, afd, Haarlem, van 18 No vember. Heeren 1ste klasse: T. O. G. 2—H. T. T. C. 4 8—2 Shot 1—Barna 1 28 H. T. T. C. 3—T. O. G. 1 uitgesteld Victoria 1Zandvoort 1 82 Heeren 2de klasse: Barna 2T. O. G. 4 64 T. O. G. 3Victoria 2 1 Shot 2Zandvoort 2 82 Victoria 2Hillegom 1 100 Heeren 3de klasse: T. O. G. 6—Barna 3 28 Barna 4T. O. G. 5 37 Damesklasse Barna 1Barna 2 82 H. T. T. C. 3—Barna 1 64 Programma competitiewedstrijden der N. T. T. B., afd. Haarlem van 315 November. Heeren 1ste klasse: Barna 1—T. O. G. 2 9 Nov. T. O. G. 1—H. T. T. C. 4 9 Nov. Shot 1Zandvoort 1 li Nov. Victoria 2H. T. T. C. 3 14 Nov. Heeren 2de klasse: Hillegom 1Barna 2 9 Nov. T. O. G. 3—T. O. G. 4 9 Nov. Shot 2Shot 3 11 Nov. Heeren 3de klasse: Hillegom 2T. O. G. 6 9 Nov. T. O. G. 5.Barna 3 9 Nov. Shot 4Hillegom 2 li Nov. Victoria 3Barna 4 14 Nov. Damesklasse Barna 2Barna 3 9 Nov. Hillegom 1Hillegom 2 9 Nov. H. T. T. C. 2—Barna 3 12 Nov. H. T. T." C. 3Barna 212 Nov. Afdeeling Haarlem. Het programma tot en met 14 November luidt: Heeren eerste klasse: 9 November: Barna 1—T.O.G. 2. 9 November: T.O.G. 2—H. T. T. C. 4. 11 November: Shot 1Zandvoort 1. 14 November: Victoria 1H. T. T. C 3 (7 u.) Tweede kalsse: 7 November: Victoria 2Hillegom 1 (7 u.) 9 November: T.O.G. 3T.O.G. 4. 9 November: Hillegom 1Bama 2. 11 November: Shot 2Shot 3. Derde klasse: 9 November: Hillegom 2T.O.G. 6 9 November: T.O.G. 5—Barna 3. 11 November: Shot 4—Hillegom 2. 14 November: Victoria 3—Barna 4 (7 u.) „Tot Ons Genoegen". Het bestuur van bovengenoemde vereeni- ging heeft besloten, in verband met het een jarig bestaan op Dinsdag 10 November een onderling tournooi te organiseeren. waaraan alle lede"n kunnen deelnemen. Op het programma staat onder meer Ihan- dicapwedstrijden om een fraaien beker en dubbelspel met hindernissen. Deze wedstrij den zullen worden gespeeld in het lokaal van T.O.G. in het gebouw Olympia De avond i zal worden opgeluisterd met muziek. 1 H. P. C. 3—D. J. K. 2 (1—2) Na opzwemmen van Heerkens Tliijssen wordt er slecht overgeplaatst. De bal komt bij een vrijliggenden D.J.K.'er, die zuiver in schiet (0—1). Nog voor de rust weet de D.J.K.- midvoor te scoren (02). Na rust is het Stuifmeel die met een fraai schot den achterstand verkleint (12). Met dezen stand komt het einde. H. P- C. 2—Neptunus (13—1) Uitendaal opent de score, waarna Neptunus gelijk maakt. Kooyman maakt er 31 van, waarna Uitendaal nog voor rust den stand op 71 brengt. Na rust scoort Leloux 81. En na opzwem men van Uitendaal, scoort Van Groningen (91). Leloux brengt den stand op 121, waarna Uitendaal den eindstand brengt op 13—1. Haarlem—H. P. C. (0—1) Beide zeventallen kunnen op een goeden wdestrijd terug zien. De H.P.C.-ploeg beschikte over snellere zwemmers, waardoor zij gere geld in den aanval was. Derx zwom telkens op. Als hij naar Leih plaatst, lost deze een goed schot, dat doelverdediger Hölsken corner slaat. Thans worden wegens verzwemmen twee Haarlemmers en twee H.P.C.'ers het water uitgezonden. Het is wederom Derx die opzwemt; hij plaatst naar Leih, die op fraaie wijze het eenige doelpunt maakt (01). Na rust is H.P.C. sterker; Hölsken echter is op zijn post; hij stopt menig schot. Thans krijgt Eldering de kans om den voorsprong te vergrooten, maar zijn hard schot vliegt van den paal terug. Beide zeventallen doen nog pogingen om verandering in den stand te brengen, het blijft echter- 01. H. V. G. B—De Dolfijn 2 (1—2) De gasten speelden te zwaar, waardoor de thuisclub haar gewone spel niet kon ont plooien. Wel werden voor de rust eenige goede aanvallen opgezet, doch dezen leverden geen goals op. In de tweede helft werd de H.V.G.B.'er Bon- gertman wegens het zich opstellen binnen de 2 Meter het water uitgezonden. Hierdoor kreeg Dolfijn een numerieke meerderheid. Niettemin duurde het nog geruimen tijd, alvorens zij de leiding nam.Nadat H.V.G.B. weer compleet was, werd een serie snelle aanvallen opgezet. Rol zwom op, schoot in, doch het leder werd gestopt. Er lag nu een Dolfijn-man vrij; deze had geen moeite Boeree te passeeren. Tegen het einde maakt Rol uit een strafworp een tegenpunt (12). Dameswedstrijden van Concordia. Mej. C. Kwant kampioene. De wedstrijden voor dames van Concordia hebben een bijzonder spannend verloop ge had. Vooral de strijd om het kampioenschap van de hoogste afdeeling, den eersten graad, bood wisselende kansen, Hier ging het alleen tusschen de dames C. Kwant en S. Smit, daal de anderen daar vrij belangrijk onder ble ven. Mej. Kwant, die in het eerste onderdeel een kleinen achterstand kreeg, wist onmiddellijk daarna de leiding te nemen, die zij niet meer afstond, ofschoon haar meerderheid in de tweede helft van den wedstrijd door mej. Smit danig in gevaar werd gebracht. Het verschil tusschen beide turnsters bedroeg ten slotte dan ook maar een halve punt. Mej. Kwant werd ka.mpioene met 50.5 p. van de 60 p. maximum, mej.. Smit volgde daarop met 50 p. en no. 3 werd mej. M. Duijff. Ook van al le afdeelingen behaalde de kampioene het hoogste aantal punten. Door alle turnsters werden voorgeschreven oefeningen verwerkt aan brug, ringen, zwaai en stil en paard; voorts waren een vrije oefening en een paardsprong voorgeschreven. In het 2e gelid was de uitslag: 1. F. Fran ken, 50 p.. 2. A. Wehrle 48.5 p., 3. M. Bies- brouck 45.5 p. Voor het 3e gelid werd de volgorde: 1. G, Brandt 45.5 p. 2. N. de la Court 44.5 p. 3. D. Daalen en R. Harkmans 41.5 p. Aan de wedstrijden werd door 45 dames deelgenomen. Cricket in Australië. Zaterdag viel in de 1ste innings van de M. C. C. het laatste wicket reeds op 344. Fishlock kreeg geen steun van Fames, Voce en Wade, scoorde 16 van de 18 runs en bleef met een ge- duldigde 42 (7x4), waarover hij 13.'4 uur deed, not out. Frederick, een jonge Australische bowler, nam de laatste 3 wickets voor 7 runs en debuteerde door in totaal 665 te nemen, wel opvallend goed. Zware regenval maakte verder spelen onmogelijk. Vereeniging „De Haarlemsche Manege". De openingsjaclitrit van het winterseizoen 19361937 werd Zaterdag onder leiding van den jagermeester A. Breitenstein gereden. Van de Manége werd gereden naar de Van Haemstedelaan, waar een zevental opge stelde hindernissen op vlotte wijze werd ge sprongen. Langs Kraantje-Lek ging het door de dui nen en langs den Zeeweg naar het Ronde Huis. Niettegenstaande het slechte weer be reikte men in de beste stemming het strand, waar wederom een tiental hindernissen was opgesteld. De vlotte wijze van rijden door den jagermeester >en de keurige wijze waarop deze hindernissen door het veld werden genomen, had ieders bewondering. Via Zandvoort, Visscherspad en Naalden- veld bereikte het gezelschap te 5 uur de Manége, dankbaar gestemd jegens hen, die hun terreinen welwillend voor dezen jacht- rit beschikbaar hadden gesteld. Een thee. vriendelijk aangeboden door een der leaen der vereeniging. hield de deelne mers nog lang en gezellig bijeen, waarbij woorden van dank werden gericht tol jager meester en fieldmaster voor hun bekwame leiding. De vereeniging heeft met dezen jachtrit het seizoen op mooie wijze geopend. Mej. C. Kwant Selectie keurturners D. H. G. B. Zondagmiddag werd in het voormalige Zan der-instituut een selectiewedstrijd voor D.H.G.B. gehouden om te bepalen welke tur ners die bond zal afvaardigen naar den in Enschedé te houden „kerndag", welke te be schouwen is als een wedstrijd om het R. K.- nationaal kampioenschap. Voor dezen wedstrijd waren 11 turners in geschreven uit Haarlem, Beverwijk, Amster dam en Den Haag. Het grootste gedeelte bleek afkomstig te zijn uit Kennemerland. Verwerkt moesten worden oefeningen naar keuze aan de vier hoofd-toestellen, een vrije oefening en een paardsprong. Waren de turnei-s uit- Haarlem en Beverwijk dus in getal de sterksten, in hoedanigheid wa ren zij 't niet. Reeds het eerste onderdeel (vrije oef enigen) wees in die richting. Nadat de eerste helft van den wedstrijd met vrije oefeningen, brug en ringen was gepasseerd, bleek slecht één van de Kennemers tot de beste zes (het getal, noodig voor de vertegen woordigende keurploeg, reserves inbegrepen, te behooren, nl. de veteraan H. van Rijn. Vooral de Amsterdammers bleken op dreef te zijn, ook aan het volgende onderdeel: rek, Stond tot dusver het geleverde werk vrijwel op peil, het nu volgende paardturnen gaf weinig fraai werk te zien. Met een paard sprong werd de wedstrijd besloten. Het resultaat werd, dat in de vertegen woordigende ploeg worden opgenomen M. Vis, A. de Lange en H. Felix van Jong Leven te Amsterdam, en L. van Velzen, van Stè Rafaël te Den Haag. De beide reserves zijn H. van Rijn van S.S.S. te Beverwijk en G. Comaïta van Winfried te Haarlem. Dr. Pelle trekt zich terug. Dr. Pelle. Uit Boedapest: De bekende Hongaarsche turner dr. Peile, die tijdens de Olympische Spelen 1932 te Los Angelos meervoudig Olym pisch kampioen werd en die den eerenaam van „het rekwonder" droeg, heeft besloten zich uit het wedstrijd-turnen terug te trekken. Dit besluit van dr. Pelle die dit jaar nog te Amsterdam tijdens het K.N.G.V.-feest ver schillende schitterende demonstraties van zijn wonderlijk rek-turnen gaf, beteekent een groot verlies voor de nationale Hongaarsche ploeg en voor de gymnatsiek in het algemeen. De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag haar eersten rit voor de najaarscompetitie De uitslagen zijn: A kl. 30 K.M. 59 min. 45 sec. 1. J. Smit 6 p., andere opgegeven. kl. 30 K.M. 1 uur 7 min. 3 sec. 1. H. Veer man 6 p., 2. F. Jansen 5 p., anderen pech. C kl. 20 K.M 42 min. 55 sec. 1. Tichelaar 6 p„ 2. Meyers 5 p.. 3. de Looper 4 p. Juniores 10 K.M. 21 min. 15 sec. 1. K. Neeft 6 p., 2. Kurschner 5 p., 3. de Groot 4 p. Achilles. Door het slechte weer kon de tweede rit van de Herfst-competitie geen doorgang vin den. De eerste rit van de B-klassers werd niet gewonnen door T. de Klerk, doch door C. Sie- beling. B. en W. hebben toestemming tot het houden van een verloting gegeven. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging heeft den wed strijd voor de revanche van 't clubkampioen schap wegens de slechte weersomstandighe den uitgesteld tot de volgende week. De Rotterdamsche Zesdaagsche Leelijke val van Piet van Kempen. Het bezoek was Zondagavond iets minder talrijk dan in de middaguren. De wegblij vers hadden ditmaal ongelijk, want de jach ten, die te kwart over tien begonnen, wa ren buitengewoon interessant. Aanvankelijk domineerden Pijnenburg en Wals met de beide Amerikanen, doch toen de strijd een half uur gedmu-d had bleek, dat Rausch, prachtig gesteund door Guimbretière, er de zen avond prachtig inwas. En juist op dat moment had er een valpar tij plaats, welke een zeer ernstig karakter droeg. In een der bochten kreeg Pellenaars een lekken band; hij gleed naar beneden, kwam in botsing met P. van Kempen, die eveneens neerplofte. Pellenaars kwam er vrij behoorlijk af, maar met Van Kempen was het minder goed gesteld. Want tijdens zijn val verloor hij zijn helm, waardoor hij met het onbeschermde hoofd tegen de planken terecht kwam. Bloedend gewond moest hij worden weggedragen naar de observatie zaal, waar hem voorloopig enkele uren rust wer den voorgeschreven. Eerst daarna zou de dokte beoordeelen of Van Kempen den strijd nog zou kunnen voortzetten. Pellenaars kreeg 2o minuten rust. De wed strijd werd na dit ongeluk voor eenigen tijd geneutraliseerd. Daarna werd de resteerende zesde sprint verreden. De stand te vier uur vanmorgen was als volgt: 1. PijnenburgWals 320 p. 2. Slaats Charlier 77 p. Op 1 ronde: 3. P. en J. van Kempen 201 p. 4. Schön-Pellenaars 117 p.5. Walthour-Crossley 100 p. 6. RauschGuimbretière 41 p. Op drie ronden: 7. BillietDe Pauw 106 p. Op vijf ronden: 8. B'raspenninxVan der Ruit 279 p. Op acht ronden: 9. RiegerEhmer 68 p, Op negen ronden: 10. MatenaHeslinga 172 p. 11. LeducqWambst 24 p. Op veertien ronden: 12. Cathel—Gilliet 99 p. 13. De KorverOverwell 181 p. De toestand van Piet van Kempen Bij informatie hedennacht vernamen wij, dat Piet van Kempen hedenmorgen naar het Sint Franciscus Gasthuis zou worden over gebracht, waar men een Röntgenfoto van den schouder en den rug van den gevallen ren ner zal nemen. Het resultaat van dit onderzoek zal moe ten worden afgewacht of hij aan den strijd nog verder zal kunnen deelnemen. De wonden aan het gezicht zijn gehecht; ze bleken niet van ernstigen aard te zijn. Plet van Kempen rijdt hedenavond weer. Naar de directie van de Zesdaagsche ons mededeelt, zal Piet van Kempen vanavond weer rijden. Weliswaar is hij aan lip en voor hoofd gewond, doch overigens heeft hij bij zijn val geen letsel opgeloopen. Aanvankelijk vreesde men. dat hij ook den rug bezeerd had. Een Röntgen-onderz-oek heeft echter uitgewe zen, dat hiervan geen sprake is. Wedstrijden te Antwerpen. Zaterdag hadden te Antwerpen wielerwed strijden plaats. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: Snelheid: tweede reeks: 1 Scherens, 2 Mi- chard op tien centimeter; 3 van Egmond op een lengte. Handicap-wedstrijd voor snelheid: 1 Mer- tens met 60 meter voorsprong: 2 van Eg- mond met 75 meter; 3 Martinetti met 45 me ter; 4 Scherens Scratch en 5 Arlet met 30 meter; 6 Michard 15 meter. Tweede aanmoedigingswedstrijd. Zondag had op de banen van de Kenne- met Golf en Country Club te Zandvoort de tweede aanmoedigingswedstrijd voor heeren plaats. Ondanks de ongunstige weersomstan digheden namen 22 spelers deel. Er werd ge- speeeld 36 holes medalplay. De uitslag luidt: 1. M. Wetselaar (Kennemer Golfclub) 82 en 90 is 172. 2. Mr. G. M. Bierman (De Pan) 90 en 83 is 173. 3. Jhr. A. Calkoen van Limmen (De Pan) 87 en 87 is 174 Kennemer Golfclub. Zaterdag en Zondag had op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zand voort de Maandelijksche wedstrijd plaats. 18 holes handicap tegen bogey. Eerste werd ir. F. Elhorst (18) 2 down. Mevr. Veltman (28) eindigde als tweede met 3 down. Derde werd H. Rotbarth (25) met 4 down. Wedstrijden van oefenmeesters. Ongetwijfeld hebben de vrij talrijke toe schouwers Zaterdagavond volop genoten bij de tenniswedstrijden tusschen oefenmeesters op de overdekte banen in het Krelage-huis. Deelnemers waren de heeren R. Wijbrandts, A. Waasdorp, W. Hemmes en J. Goedraad. Vooral bij de enkelspelen werden spannen de partijen te zien gegeven. Eerst speelden Wijbrandts en Hemmes. Deze laatste wist met 64, 63 te winnen; zijn spel was door grooter variatie van slagen voor de toeschouwers aantrekkelijker. Spannend vooral was de partij Waasdorp Goedraad. Eerstgenoemde had voortdurend de jrootste moeite met de service-ballen van Goedraad. Zijn spel was overigens iets meer af. Met 64 won hij de eerste set. De over winning ontging hem in de tweede set toen de umpire bij den stand 65 op set-point een o.i. minder juiste beslissing gaf. Het werd 66, waarna Goedraad met 86 wist te winnen. Met het oog op den tijd werd besloten de derde set in te korten. Bij 2—2 werd nu ge staakt. Bij het dubbeispel, waarbij Hemmes en Wijbrandt den strijd aanbonden tegen Goed raad en Waasdorp was goed tennis te zien. Ook was het, nogal van komischen aard. Vooral Hemmes had hier zijn aandeel in. Na dat Goedraad en Waasdorp op hun gemak de eerste set met 62 hadden gewonnen, verlo ren zij de tweede set met 6—3. In de derde set bleef het spannen tot 55, waarna Hemmes Wijbrandts met 75 verloren. Bij deze partij bleek, dat scoren nog niet ieders werk is. Het was overigens een leerrijke tennisavond. Om den Koning Gustaaf-beker. DUITSCHLANDBELGIc. Zaterdag werd te Hamburg de tenniswed strijd DuitschlandBelgië op overdekte ba nen om den Koning Gustaafbeker voortgezet met het dubbelspel. De Duitsche spelers Beuthner en Bartko- wiak sloegen hun Belgische tegenstanders Lacroix—eie Borman met 46, 75. 75, 6—1, waardoor zij hun land na den tweeden dag een 21 voorsprong bezorgden. Uit Hamburg: In het tournooi om den Ko ning Gustaafbeker eindigde Zondag de lan den wedstrijd DuitschlandBelgië met een 4—1 overwinning voor de gastheeren. In de derde ronde komen de Duitschers uit tegen den winnaar van Ierland—Dene marken 1

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 12