QUAKER HAVERMOUT .WEERBERICHT Hugo Wolf-Avond. DE DIONNE VIJFLING Geef uw gezin ook Quaker Havermout, dat specialisten kozen voor de vijfling! WOE ft S D A G 11 NOVEMBER 1936 H A A R L E M'S DAGBESD 2 HET TOONEEL. VARIA. IJMUIDEN. DE ZEVEN SLEUTELS VAN BALDPATE. „Een uitmiddelpuntig stuk", noemde de voorzitter van Varia te IJmuiden de heer K. Faber „De zeven Sleutels van Baldpate", dat gisteren op de eerste voorstelling in Thalia werd gegeven en daarmee had hij dit „myste rie-spel" van George M. Cahan, dat wij reeds van verschillende Haarlemsche dilettanten- vereenigingen en vroeger van Comoedia onder Constant van Kerckhoven hebben gezien, zeer juist gekarakteriseerd. Deze zeven Sleu tels hebben het ook bij het publiek van Varia uitstekend gedaan, zooals wel bleek uit het herhaald en uitbundig gelach en het klaterend applaus, toen de eigenaar van Baldpate de oplossing van het raadsel gaf. Toch leek het mij toe, dat Varia dat succes meer aan het ge halte van het stuk dan aan de opvoering te danken had. Het was net, of de spelers er gisteravond maar niet „in" konden komen. Over de voor stelling lag althans vóór de pauze, want la ter werd het beter iets mats, wat wij anders bij Varia niet gewoon zijn. Had men niet vol doende gerepeteerd of zaten de rollen er nog niet bij allen goed in? Het tempo was over het algemeen veel te traag, het tooneel „stond" herhaaldelijk en de spanning, die dit stuk zoo hoog noodig heeft, ontbrak. Zelfs tusschen drie zoo geroutineerde spelers als Boeree en de dames Boeree en RozaPeek vlotte het giste ren minder dan anders en was er niet het sa menspel, dat wij van hen gewend zijn. Daarbij kwam nog, dat er gisteren telken; ongelukjes gebeurden met het licht. Nu weten wij wel, dat de licht-installatie in Thalia al lergebrekkigst is en wij kunnen de regie voor die ongelukken dus niet verantwoordelijk stellen, maar in dit dwaze griezelstuk komt het op de verlichting voor de juiste stemming al te veel aan en het is dus wel erg hinderlijk, wanneer het telkens weer mis gaat. De heer Boeree had gisteren ook niet zijn avond. Ik had juist van dezen speler een uit stekenden Magee verwacht, maar het werd een teleurstelling; zijn spel is anders veel le niger en vlotter. Magee moet aldoor domi- neeren en'met zijn sang froid alles beheer- schen. Hij moet ook met zijn opgewektheid althans voor de pauze dr -temming er in houden. Ik ben er zeker van, dat Boeree deze rol goed spelen kan, maar gisteren was het of hij aldoor gedrukt werd. Hij zal er bij een volgende voorstelling en wij ver namen. dat die op Zaterdag 21 November in Concordia ten bate van de T.B.C -bestrijding zal worden gegeven veel aan kunnen doen, dat de opvoering meer vaart, kleur, en levendigheid krijgt. Hij zorge dan ook voor een betere grime. Waarom niet zondes pruik en snor gespeeld? Ook de dames Roza-Peek en Boeree-Karre- man konden gisteren niet recht op dreef ko men. Een verrassing daarentegen bracht het spel van mej. L. Feddema in de rol van de „vamp". Dat was werkelijk heel goed, voor al in standen en houdingen. Van deze kracht kan Varia nog veel genoegen beleven. Wie gisteren ook goed od dreef was, dat was de heer Jack Roza als Peters, de „geest". Hij „Bouwmeesterde", dat het 'n lieve lust was en je zag aan zijn spel, dat hij er zelf ontzettend veel pleizier in had. En het was ook bijzonder aardig al was het een enke len keer wel eens wat te veel. Maar hij gaf tenminste leven en kleur aan de tooneelen, waarin hij optrad. In het tweede tafereel zat wel wat meer gang dan ln het eerste, al waren er ook in dat. deel spelers, zooals Havden en Ken nedy die door té laat invallen of slapte van toon de spanning verbraken. En Kennedy, de inspecteur, was helaas ook niet de politieman die hij wezen moest. Dit is een heel belangrijke rol en het slot zou waarschijnlijk beter tot zijn recht zijn geko men wanneer Holtslag dezen inspecteur ge speeld had. Want van het oogenblik af, dat deze Kennedy opkomt, moet hij het spel be- heerschen en is van hem het tempo afhanke lijk. En daaraan ontbrak gisteren nog al iets. Bij het stelletje pseudo-boeven zagen wij enkele nieuwelingen. Voor Varia kan het niet anders dan goed zijn, dat er ook eens nieuw bloed inkomt. Een tooneelvereeniging moet steeds zorgen voor reservekrachten, die de vaste spelers kunnen vervangen. Gisteren kregen zij een kans en met genoegen zagen wij. dat zij ambitie hadden en vol animo speel den. Als Quimby en Mrs. Quimby zagen wij den heer D. J. Bais en mevrouw ListDaalder, EEN XUGGET" (Adv Ingez Med.) AGENDA Heden: WOENSDAG 11 NOVEMBER Stadsschouwburg: Schoolvoorstelling, Gez. Jan Musch: Het wederzijdsch huwelijksbe drog. 2.15 uur. Gem. Concertgebouw: Bouwmeester-revue „Lachende Komedianten" met Buziau. enz. 8 uur. Prinsenhof: Raadsvergadering, 1,30 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Paarlenroof", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Ave Maria", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „lm Sonnenschein", 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater; „Gelukskinderen" 2.30 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags Toegang vrij. DONDERDAG 12 NOVEMBER Broederkerk, Parklaan 34, Ds B. E. J. Bik spreekt over ..Het laatste oordeel 8 uur. Pslace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middagg en des avonds. Zandvoort: Raadsvergadering, 7.30 u. twee beproefde krachten, die echter ook in Baldpate niet zoo thuis waren als anders. De heer Reinhard Rijke voerde in De 7 Sleu tels van Baldpate voor het eerst de regie bij Varia. In de groepeeringen viel dikwijls veel te waardeeren zeer aardig bijvoorbeeld was de slotgroep, toen allen om de tafel, waarop Magee en Mary waren gezeten, heenstonden maar hij zal in de toekomst meer op tempo dynamiek en paraatheid der spelers hebben te letten. En ook zal hij fouten, zooals het niet overgaan of bijna onhoorbaar schellen van de telefoon die bij den souffleur behoort te staan kunnen voorkomen. Laten de spelers deze week nog eens flink repeteeren laat Boeree met meer feu sacré spelen en ik ben overtuigd, dat de voorstelling op 21 No vember veel beter zal zijn. Dat zij gisteren bij het publiek veel succes had. schreef ik reeds. maar Varia kan beter en daaromnog eens flink aanpakken, dames en heeren, opdat het in Concordia een model-voorstelling wordt! J. B. SCHUIL. MUZIEK Om van de schatten aan muziek en poëzie, die in de liederen van Hugo Wolf, den groot sten, veelzijdigsten en meest persoonlijken liederencomponist na Schubert, besloten lig gen, een denkbeeld te geven is een enkel con cert, dat inclusief de pauze van kwart na acht tot half tien duurt, ten eenenmale on toereikend. Jaren geleden hebben Mia Pelten- burg, Louis van Tulder en Hendrik Andries- sen in een drietal omvangrijke avonden een gedeelte van Wolf's liederenoeuvre ten ge- hoore gebracht toch kon het, ondanks den breeden opzet niet meer dan een deel zijn. Er bleef nog stof voor eehlge avonden over, en die zouden niet door de gegevens overbodig geworden zijn. Voor den Hugo Wolf-avond van Dinsdag 10 Nov. had de zangeres Johanna de Geus een programma samengesteld, dat 5 van de 44 Spanische, 5 van de 51 Goethe- en 4 van de 53 Möricke-Lieder bevatte. Al deze liederen boeken zijn in de jaren 1888-90 geschreven zoo dat de anti-chronologische opvolging waarin ze gegeven werden, niet stoorde. Een bevredigende weergave van Wolf's mu zikale poëzie verlangt van de vertolkenden, dat zij zich in den geest van elk lied verdiept hebben: dat zij elke der tallooze hetzij schril le hetzij teedere nuancen zoowel in de vocale- als in de klavierpartij aanvoelen en die tot expressie weten te brengen. Hendrik Andries- sen kan dit; hij heeft in dit opzicht zijn spo ren reeds lang verdiend en als er een ridder orde van den Nederlandschen Wolf bestond, dan had het eereteeken daarvan zeker reeds lang zijn borst moeten sieren. Johanna de Geus was een „nova" aan het artistieke uit spansel, althans voor zoover dit binnen den horizon van Haarlem waar te nemen is. En zoo die nova zich al niet als ster van de eer ste grootte deed kennen, bleek zij toch vol doende lichtkracht en flonkering te hebben om de meeste der gekozen liederen in den vereischten veelkleurigen glans te doen stra len. Ofwel, om nu alle beeldspraak ter zijde te stellen: het meerendeel harer vertolkingen was zeer goed, soms zelfs uitstekend. Te kort schoten haar stemmiddelen daar, waar groo- te kracht vereischt werd. Dan werd het flon keren een flakkeren en stond geen toon meer vast. Dit was het geval in „Blindes Schauen", in de laatste strofe van „So lasst mich scheinen"en in „Lied vom Winde". Daartegenover stonden tal van zeer mooie momenten: de voordracht van „In den Schat ten meiner Locken" met het kostelijke „Ach nein!", het spottende in „Treibe nur", het verlangen in het tweede, het gepassionneerde en expressieve in het vierde lied van Mignon, het mezza-voce en pianissimo in „Sehlafendes Jesuskind", het drastische in „Abschied". De guitigheid van „Philine" had nog wel iets lichter en vroolijker weergegeven kunnen worden dan de zangeres deed. Maar in de ge voelige momenten, vooral in die waaruit de „Sehnsucht" sprak, was Johanna de Geus voortreffelijk. Hendrik Andriessen vertolkte de klavierpar tijen zooals men het van dezen intelligenten kunstenaar verwachten mocht. Die klavier partijen zijn in Wolf's liederen zeer belang rijk: zij illustreeren de stemmingen van de gedichten in den regel meer dan de zangpar tijen doen. Andriessen's gevoelig spel sloot zich bij de zangstem volkomen aan en trok soms ook op zich zelf de aandacht; zoo b.v. in de fijne staccati van „Philine" en in de storm achtige passages van „Lied vom Winde". Bij wijlen was het wellicht iets te sterk in verge lijking met den zang; in het naspel van „Ab schied" had zijn trefzekerheid grooter kunnen zijn. Dit laatste lied werd gebisseerd. Het heeft dan ook wel een grappigen tekst, zij het ook dat er niet veel ridderlijkheid of oprecht heid uit spreekt. Die stiekum van de trap ge trapte recensent wel dat zou een episode uit Wolf's eigen leven kunnen zijn. Want Hugo Wolf, die van 1884—87 muziekrecensent van het Weensche „Salonblatt" was, stond in dien tijd bekend als de hatelijkste en meest be vooroordeelde criticus van heel de stad. In het bijzonder was hij fel tegen Brahms' sympho- nieën gekant; hij heeft daartegen heel wat gif gelanceerd. Veel heeft het hem niet ge holpen: Brahms' symphonieën zijn nog spring levend. Gelukkig worden Wolf's liederen ook nog gezongen: dat hebben we Dinsdagavond weer met vreugde kunnen constateeren. K. DE JONG Worden de Goya's en Velazques'en bedreigd? Toen, nog niet zoo vele jaren geleden, de heer Marinetti, als aanvoerder der futuristen, verkondigde dat men de musea in brand moest steken om de aandacht op zijn futuris tische kunst ongestoord te kunnen concen- treeren, heeft de beschaafde wereld dat als ge bazel van een half-gare gewaardeerd. Nu die zelfde beschaafde wereld ergens in een positie geraakt is waardoor zij misschien straks den heer Marinetti zijn zin gaat geven, kunnen wij niet meer van gebazel spreken, doch grijpt ons de angst dat. wat nonsens leek, verfoeilijke werkelijkheid worden kan. Wat er op het oogenblik in Madid gebeurt,... de vaak verwarde berichten, die ons bereiken wijzen er op dat het gevaar voor vernieling van onvervangbare cultuurgoederen niet denk beeldig is. Wanneer men zich kan indenken in een ramp, waarbij ons Rijksmuseum, door bommen getroffen, in vlammen zou opgaan, dan heeft men slechts zeer tennaastenbij den omvang van het verlies gepeild dat de kunst wereld treffen zou, zoo met het Prado-museum in Madrid iets dergelijks gebeurde. Want niet alleen dat quantitatief het Madrileensch Mu seum veel en veel omvangrijker bezit her bergt. maar, om slechts van enkele groot.e kunstenaars als Goya en Velazques te ge wagen.... het is in Madrid dat men het _;rootste deel en het voornaamste van hun levenswerk bijeen vindt. Het is natuurlijk al tijd een beetje onwijs vragen te willen be- Linies Yrcnnt tn rechts Cécile toen n 9 maanden waren, in een leuke hou- dine door de camera verrast wordt op voorschrift van specialisten gevoed met QUAKER HAVERMOUT Op 28 Mei 1934 voltrok zich vooi de oogen van een verbijsterden dokter te Cal- lender (Canada) een wonder. In consult geroepen om zijn bijstand te. verleenen bij de geboorte van een wereldburger, werden de ouders en hij verrast door de komst van een vijfling! Nimmer is het n de geschiedenis vooi gekomen, dat een vijfling langer dan een uur in leven bleef. Dat de vijf Dionne'tjes, zooals ze worden genoemd niet alleen leven loch au, na twee en een hall jaar ra den besten welstand verkeeren mag voor een goed deel worden toegeschreven aan de doctoren en de verpleegsters, die de kin dertjes met goede zorgen omringden. De meest vooraanstaande specialisten op het gebied van voedingsleer hebben niet geaarzeld Quaker als voeding voor de vijf- ingetjes aan te wijzen, nog voor ze een iaar waren Eiken dag krijgen ze het smakelijke, roomige Quaker Havermout Denk er eens aan, wat deze aanbeveling ook voor uw kinderen beteekent en geef hun dage lijks Quaker Havermout. Quaker wordt gemaakt van de beste zon- gerijpte haver ter wereld, welke volgens een spe ciaal procédé wordt geroosterd, waardoor Quaker Havermout zijn bijzondere eigenschappen en zijn roomigen, unieken smaak krijgt. Vlugkokend Quaker Havermout klaar in een paar minuten. (Adv. Ingez. Med.) antwoorden als daar zijn: wat is meer waard: Rembrandt's Nachtwacht of Velazques' Over gave van Breda? Maar vast staat, dat van ieder der twee kunstwerken het verlies onher stelbaar en niet met cijfertjes uit te drukken zou zijn. We willen er het beste maar yan hopen en vertrouwen dat dé strijdende par tijen eenige égards voor de schoonheid in acht zullen nemen. Tot nu toe echter heb ben wij er niets van vernomen, dat de Re geering de museumschatten in bomvrije kel ders heeft opgeborgen, zooals in 19141915 in Parijs in het Loüvregeschiedde. Wel" hééft zij, naar wij lazen, het beschikbare goudgeld in veiligheid gebracht. Van den heer Franco, aan de andere zijde schijnt men eenige voorzichtigheid te mogen verwachten, maareen ongeluk ligt in een klein hoekje. En of er onder zijn aanvoerders kunstzinnige generaals zijn, die zooals de Duitschers bij de bezetting van St, Quentin onmiddellijk de schilderijen van Latour netjes ingepakt en verzorgd hebben, ook het Ma- dridsche kunstbezit onder hun hoede zullen nemenwij we,ten het niet en moeten het afwachten. Nu loopte misschien het oeuvre van Goya nog grooter gevaar dan dat van Velazques. Van den laatste is bijna alles in het Prado bijeengebracht, van Goya is een zeer groot aantal buitengewone werken nog in het be zit van Madrileensche oud-adellijke families en het is zeer de vraag, of de paleizen dier bezitters, die politiek vermoedelijk rechts ge oriënteerd zijn, door den regeeringsaanhang wel met bijzondere zorg ontzien zullen zijn. Evenals na de Russische revolutie is een veel omvattende verplaatsing van kunstbezit ook in Spanje's naaste toekomst denkbaar. De kunstliefhebber zal echter menig beroemd ge worden werk liever ontvreemd of verstopt weten dan vernietigd, of verbrand. Voor het laatste is immers geen herstel. Om eenig idee te geven van de enorme voorraden kunstschatten die op het oogen blik alleen in Spanje's hoofdstad gevaar loopen, zou ik voor onze lezers een lange lijst van meesterwerken kunnen uitschrijven. Ze zou velen allicht niets zeggen. Men moet zich eens even indenken in het feit, dat alleen het Prado-museum. behalve de werken van Ve lazques en Goya nog tientallen Murillo's, Greco's en doeken van Jeroen Bosch bezit, die alle in de kunstlitteratuur met drie ster retjes gemerkt zijn. Blijven wij nog even bij de twee eerstge- noemden. Velazques was hofschilder en zijn beroemde portretten van Philips IV en zijn omgeving vindt men in het Prado. Ook die der hofnarren, maarschalken, geleerden en hooge vrouwen, die aan het hof verkeerden. Behalve de reeds genoemde overgave van Breda' vermeld ik nog slechts de beroemdste: de Smidse van Vulcaan, de Spinsters, de kro ning van' Maria, de Drinkers, de door repro ductie zoo 'bekende portretten van Menippus en den fabeldichter Esopus. En laat men bij Goya eens aan de bekend ste doeken denken als de beide Maja's en de Fusillade zonder welke Edouard Manet en de geheele verdere ontwikkeling der moderne kunst niet begrepen kan worden. Dan de Wijn oogst en de Pottenkoopman (uit 1778) en de schitterende portretten van de hertoging van Atorantes en van Cornells van der Gotten. Wij noemen er slechts enkele. Hoogst belangrijke Goya's worden ook in de Akademie voor Schoone Kunsten te Ma drid bewaard. Onder andere zijn Zelfportret uit 1815, en de Flagellanten-optocht. Eén verdwaald projectiel en het onheil is niet te overzien. Voor het nageslacht is het te hopen dat, waar de menschen elkaar niet ontzien, althans de kunst gespaard wordt. J. H. DE BOIS. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 9.06 1/4 Berlijn 74.75 Parijs 8.61 Vz Brussel 31.41% New York 1.85 3/4 12 uur. Londen 9.06% Berlijn 74.70. Parijs 8.62. Brussel 31.41% Zwitserland 42.67^ Kopenhagen 40.45 Stockholm 46.70 g|g|lg?t De Bilt voorspelt Krachtigen tot stormachtigen Zuidelij ken tot Zuidwesteiijken wind. Betrokken tot zwaarbewolkt met regen. Later op klarend. Aanvankelijk zachter. BAROMETERSTAND Hoogste 767.3 m.M. te Marseille. Laagste 739.0 m.M. te Valentia. Weer storm en regen. De nieuwe depressie nadert snel en geeft bij Ierland en het Kanaal barometerdalingen van 6 m.M. in 3 uur. De vorst loopt in Scan dinavië langzaam op. Een hooge druk-rug verplaatst zich naar midden-Europa, In Ier land stormt het uit Zuidoost en is reeds zware regen gevallen Om het Kanaal is de wind reeds krachtig tot stormachtig en Zuid tot Zuidoost De regen drong reeds tot West- Frankrijk door. In Schotland is het nog kalm. In Duitschland waait het nog krachtig uit Zuidwest, in het Oosten valt nog regen, in het Westen is de lucht tijdelijk opgeklaard. Scan dinavië heeft nog somber weer. Alleen in het binnenland is plaatselijk de lucht opgeklaard en heeft het gevroren. De nieuwe depressie zal weer regen en storm brengen met aanvankelijk stij gende temperatuur, waarna tijdelijk eenige opklaring is te wachten. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 754 m.M. Stand van gister 749 m.M, Neiging: Vooruitgang. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112 Radiodistributie Haarlem. Niet volgens luchtige beweringen, maar volgens officiëele gegevens, is distributie-radio belangrijk goedkooper dan het gebruiken van een eigen toestel. Dit behoeft evenwel niet den doorslag te geven als U kiezen gaat. Geld spielt keine Rolle. U moet in Haarlem distributie-radio kiezen omdat de Haarlemsche Radio-Distributie in klank en kwaliteit elke andere radio overtreft. Toch kost een Radio-Distributie-aborme- ment slechts twee kwartjes per week of twee gulden per maand. NIEUWE GRACHT 5 TELEF. 10010. (Adv. Ingez. Med.) VOETBAL. HaarlemAjax (47) Ondanks het minder gunstige weer, was de belangstelling voor bovengenoemden wed strijd toch nog groot; de toeschouwers hebben kunnen genieten van een pittig spelend Ajax el f tal waartegen vooral de Haarlem-verdedi ging niet was opgewassen. Deze laatste had geen gelukkigen avond, zoodat het vóór rust voor keeper Vijgeboom en in de tweede helft voor zijn plaatsvervanger Mulder niet gemak kelijk was. Het begin was interessant, want reeds spoe dig scoorde De la Mar met een goed schot. De strijd ging gelijk op/maar de techniek bij de Amsterdammers was beter verzorgd dan bij Haarlem, maar doordat Ajax voorloopig het spel te kort hield, kon de Haarlem-achter hoede steeds ingrijpen. Uit een vrijen trap maakte Ajax gelijk, toen een fout in de Haarlem-verdediging werd gestraft. Opnieuw nam Haarlem de leiding, thans door Smit. Toen Ajax het' spel meer open ging spelen en de buitenspelers Stam en Van Wijngaarden meer in den strijd werden betrokken, bleken zij een doorloopend gevaar voor Haarlem. Het werd spoedig gelijk, maar het was weer Smit, die voor de derde maal aan Haarlem de leiding gaf. Doch ook ditmaal kon deze voorsprong niet behouden blijven; door Van Reenen werd de gelijkmaker gescoord en nog voor rust maakte hij er 34 van. In de tweede helft was Vijgeboom in het Haarlem-doel vervangen door Mulder. Haarlem begon weer met de eerste aanvallen, maar de afwerking daarvan was voor de verdediging van Ajax te doorzichtig om succes te hebben; daarbij bleek het plaatsen van de halflinie ook niet voldoende. De beide vleugels van Ajax kregen veel bewegingsvrijheid. Zij profiteerden er steeds van en plaatsten herhaaldelijk den bal voor het Haarlem-doel. De Haarlem-ver dediging kwam. er niet meer in. Doelpunten bleven dan ook niet uit; de Amsterdammers wisten den stand op 3—7 te brengen. De voorhoede van Haarlem had nog eenmaal succes door Smit (4—7). Met deze cijfers won Ajax, dat met invallers speelde voor An- deriesen en Diepenbeek. Bij Haarlem ontbra ken Kammeijer en Van der Hulst. Hieronïmus Bosch Kruisdraging. (Escurial, Madrid.). DAMMEN. DE MATCH SPRINGER—KELLER. Naar wij vernemen, zal de match tusschen den ex-wereldkampioen B. Springer en onzen nationalen kampioen R. C. Keiler thans defi nitief 23 December a.s. beginnen. De match zal uit tien partijen bestaan: eiken dag zal één partij worden gespeeld (Zondag 27 December a.s. rustdag). De mogelijkheid bestaat, dat enkele partijen buiten Amsterdam zullen worden gespeeld. Vereenigingen, die een of meer partijen van deze match willen bespreken, kunnen zich wenden tot den lsten secretaris van den Ne- derl. Dambond, den heer W. H. Lieve, Willem straat 15 te Dordrecht. De winnaar zal begin 1937 uitkomen tegen den werelkampioen M. Raichenbach (Frank rijk) om den wereldtitel. SCHAKEN. H. S. C. 3—H. S. G. 4. Dinsdagavond heeft in „Boekenroode" bo vengenoemde wedstrijd in de competitie van den Noord-Hollandschen Schaakbond plaats gehad. Het resultaat luidt: Heemst. Schaakclub: Haarl. Schaak Gezels.: H. N. DoingF. H. de Lange 10 F. StuartM. van Waard J/2 J. C. LuitingA. J. Mooy 1/2V2 C. A. Timeyer—J. Scheffer 1—0 R. YntemaMej. M. W. Bannink V2 C. BüthkenH. W. v. Dort 10 P. J. Klein—R. Elzer 1—0 J. Ph. SmitsE. Hundepool 10 J. M. v. d. VeldenC. Nieuwendijk 01 J. v. WeertD. Rump l0 Voor het begin van den wedstrijd bood de heer W. A. de Tello aan de leidster van het H. S. G.-tiental. mejuffrouw M. W. Bannink. een fraaie bloemenmand aan ter eere van het 40- jarig jubileum van het Haarlemsch Schaak Gezelschap, welke attentie ten zeerste op or ijs werd gesteld.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2