H.D. VERTELLING SUNLIGHT ZEEP Kinderen demonstreeren voor den vrede. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT DONDERDAG 12 NOVEMBER 1936 HAARLE M'S DAGBLAD 9 De provinciale ziekenhuizen. Moet één ziekenhuis gesloten worden? Het algemeen verslag der afdeelingen van de Prov. Staten van Noord-Holland betref fende de balansen en rekeningen over 1935 en de begrootingen voor 1937 der Provinciale Zie kenhuizen nabij Santpoort, Duinenbosch te Bakkum en te Medemblik vermeldt o.m. het volgende: Men achtte het doeltreffend, dat thans één. lid van het college in de drie besturen de lei ding heeft en constateerde met dankbaarheid, dat een grooter eenheid in het bestuur der ziekenhuizen en een grootere uniformiteit in de verslagen, begrootingen, belansen, exploita tierekeningen en berekeningen bereikt is. Men verzocht het college op dezen weg voort te gaan en b.v. ook meer eenheid te brengen in de verschillende staten en rubriceeringen. Op verdere verlaging van den verpleegprijs werd aangedrongen. Naar de berekening van een der leden heb ben de opgelegde salaris-verlagingen tot ge volg, dat de begrootingen van de drie zieken huizen te zamen ca. 300.000 lager zijn dan anders het geval zou geweest zijn. Dit doet voor hem de vraag rijzen hoe zonder die ver laging de begrootingen in evenwicht hadden kunnen worden gebracht. Hij had den indruk, dat de salarisverlaging onbillijk was, dan had deze opmerking wellicht anders geluid, maar van de Commissie van Bestuur is niet, zooals van den directeur van het P.W.N. de klacht vernomen, dat de verlaging onevenredig groot zou zijn. Enkele leden protesteerden tegen deze op vatting: zij noemden de opgelegde kortingen stellig onevenredig groot, het personeel onder vindt dit h.i. aan den lijve. Een lid had het bijzonder getroffen, dat alleen te Santpoort aan gymnastiek wordt ge daan. Het aantal verpleegden in de provinciale zie kenhuizen neemt volgens een der leden regel matig af. Is het nu niet mogelijk een der drie ziekenhuizen te sluiten?. Een ander lid vroeg nauwkeurig en overzichtelijk de volgende ge gevens te verkrijgen: Hoe groot is de gemiddelde en hoe is de maximale bezetting geweest, bijv. in de laatste vijf jaar voor mannen en vrouwen in de drie ziekenhuizen? Hoe groot was Ir. dien tijd het aantal leege bedden in de drie ziekenhuizen? Kunnen Ged. Staten mededeelen of de ver hooging van de bijdrage van de Provincie in de verpleegkosten reeds een merkbaren in vloed op het totaal aantal patiënten, dat van uit de provincie wordt opgenomen, heeft uit geoefend: en hoe staat het met de relatieve bezetting der provinciale ziekenhuizen? Tegen den bouw van een nieuw zusterhuis en de herstelling van het oude werden geen bezwaren geuit. Een der leden, ontsteld over de geheel onvoldoende huisvesting van een deel van het personeel te Santpoort, welke toch reeds jaren bekend is en voor welker verbetering de financieele toestand der Pro vincie immers geen beletsel kon zijn, vroeg waarom de betreffende commissie daaraan nu pas aandacht heeft geschonken. Hij memo reerde de. voorgekomen gevallen van open longtuberculose en meende, dat ook in de andere provinciale gestichten, vooral wat de conversatie- en werklokalen aanbelangt, de toestand nog veel te wenschen laat. Gevraagd werd verder of Ged. Staten het baar toevallig, na onderzoek van een deel van het verpleegsterspersoneel, gevallen van open tuberculose kon worden geconstateerd. Wordt nu ook het overige personeel onderzocht, en ook het mannelijke? Gevraagd werd veder of Ged. Staten het voortbestaan van het ziekenhuis te Medem blik nog gewenscht achten en zoo ja, om welke redenen? Een lid achtte het te slecht om nog aan moderne eischen te kunnen voldoen. Zijn Ged. Staten volledig georiënteerd over de financieele leiding aldaar? Hoe is de inkoop van materialen geregeld? Is er behoorlijke controle op de exploitatie? KENNEMER FOTOKRING. Op Woensdag 18 November a.s. houdt de Kennemer Fotokring een werkavond in het vergaderlokaal van de sociëteit „Vereeniging" aan den Zijlweg. Aanvang acht uur. Beoefend z Iawonerdh0ingenaa2en enen Beoefend zal worden het maken van por- trett van twee personen en het opnemen van voorwerpen voor stofweergave. Toestellen, ge vulde chassis en statief meebrengen. S 19-092 H (Adv. Iiigez. Med.) De T rac. Naar het Hongaarsch van DINYS LIPPA. Detective Bartok, die in de prachtitge hall van het Hotel Residenz zijn opmerkzame blikken liet rondgaan, merkte een heer op, die niet ver van hem af tegen een zuil leunde en op iemand scheen te wachten. Hij waa klein van gestalte en droeg een bril.' De detective slenterde door de hall. ging toen langzaam naar een tafel, waarop de bonte reisprospectussen lagen en zette zich zóó. dat hij den kleinen heer in de donker bruine overjas, wiens gezicht hem zeer be kend voorkwam, go.ed maar onopvallend in het oog kon houden. Een oogeixblik later wist hij wien hij voor had. Nu echter scheen de kleine, man zich eens klaps een dringende aangelegenheid te her inneren, die op afdoening wachtte. In. elk ge val liep hij met vlugge passen naar de draai deur, waardoor hij naar buiten verdween. Detective Bartok hield er niet van, dat lieden wier gelaatstrekken hij zich zoo goed kon herinneren, hem zoo kortweg verlieten. Hij vond het taktloos, als men zich met zulk een plotselinge haast uit de voeten maakte zich uit zijn omgeving verwijderde. Evenwel, hij was aan zulke onbeleefde gedragingen gewoon en eenige oogenblikken later volgde hij den kleinen man, die in groote haast de Petösistrasse af liep. De detective had hem al gauw in het oog en zag, dat het slechts de vraag van enkele minuten zou zijn, om den vluchteling in te halen. De kleine man, die herhaaldelijk omkeerde, scheen dit eveneens te begrijpen. Plotseling gaf hij de vluchtpoging op en liep een huis binnen. De detective posteerde zich voor den in gang en de man, dien hij gevolgd had. zat in de val. De speurder besloot te wachten, totdat de kleine heer zou trachten er uit te sluipen. Dan had hij hem Stephan Ipoly. den in geheel Europa bekenden chevalier d'in- dustrie, wiens laatste slag in Venetië, zoowat drie maanden geleden, zooveel opzien gebaard had. Een kwartier verliep. De detective bette zijn parelend voorhoofd. Een knaap van 'n jaar of 15 kwam op hem toe en haalde een opgevou wen briefje uit zijn zak, dat hij den detective aanbood. ..Een heer heeft mij dit briefje op het Oos- rerstation gegeven. Ik moest het den heer die voor dit huis. Botondgasse 60. wacht, overhandigen". Detective Bartok nam het briefje en las: ..Waarde heer inspecteur. Alvorens ik Boedapest verlaat, wil ik niet verzuimen u vaarwel te zeggen Mijn trein vertrekt over een paar minuten. Mochten wij eikander nog eens ergens ontmoeten, dan zal ik u gaarne mededeelen. hoe ik voor uw oogen het huis heb kunnen verlaten. Uw Ipoly". Een sevige toorn laaide in den detective op. Hij riep een voorbijrijdende taxi aan. ..Naar het Oosterstation!", beval hij den chauffeur. „Ik heb groote haast!" Vijf minuten later trad een kleine heer met 'n bril op die een goedzittende bruine overjas aan had. het huis Botondgasse 60 uit en ging de straat op. Op zijn gemak stak hij over naar den anderen kanten verdween !n een zijstraat, die ->aar den Donauoever voerde. Stephan Ipoly was in een tevreden, vroolijke stemming. „Dat idee van dat briefje", zei hij lachend tot zichzelf. ..was onbetaalbaar! Het was trouwens de eenige mogelijkheid om de arrestatie te ontgaan". De koopmansleerling Feri Perecz was ook in een stralende luim. Op het onverwachtst had hij van een vriendelijken heer twee pengö gekregen. Voor de kleine moeite om een an deren heer, die voor het huis stond te wach ten, pen briefje te overhandigen. Met de woor den. die weliswaar niet de volle waarheid waren omdat er van het station gesproken werd. Want geld en briefje waren hem door den vriendelijken kleinen heer in het trap penhuis ter hand gesteld. Wie twee dikkere stukken Sunlight Zeep - in een origineel pak - voor 10 ets. kan kopen, behoeft geen zepen van twijfelachtige herkomst meer le gebruiken. Sunlight Zeep, hel van ouds bekende standaardmerk, is zwaarder in gewicht en toch nog verlaagd in prijs. Dit is een voordeel, dat geen enkele huisvrouw zich in deze tijd mag laten ontgaan. En de bekende geschenkenbons blijven, als steeds, op elk 10 ets. pak gehandhaafd. Voortaan niet anders meer dan Indrukwekkende lichtommegang. Kon, Ned. Ver. „Onze Vloot". De buitenlandsche marinepolitiek. Woensdagavond hield de afd. Haarlem en omstreken van bovengenoemde vereeniging een bijeenkomst, waarin de heer H. Th. de Booy. oud-zeeofficier sprak over de marine- politiek der voornaamste mogendheden. De voorzitter der afdeeling. de heer L. J. van Rossem. memoreerde In zijn openings- woord het bezoek, dat de leden eenigen tijd geleden bi'achten aan HJM. kruiser ..De Ruy- ter". Mede naar aanleiding daarvan, had men den heer de Booy verzocht, over dit on derwerp te spreken. De heer de Booy behandelde in de eerste plaats Engeland, dat toch heel lang de eer ste zeemogendheid is geweest. Dit vindt zijn oorzaak voornamelijk in de ligging. Het I scheepvaartverkeer Is zeer belangi'ijk voor dit land. Voor de grondstoffen is men voor een groot deel op aanvoer van buiten aan gewezen. De vloot moet dan ook als bescher ming daarvan beschouwd woi'den. Het is juist gezien van de Britsche admira liteit, aldus spr., om voor een voldoend aan tal vlootbases te zorgen. Deze zijn onmisbaar voor een moderne vloot, en ook bij de an dere mogendheden zullen we het streven daarnaar telkens opmerken. Singapore is een van de belangrijkste steunpunten van de Britsche vloot, wat voor al met het oog op de spannng In de Stille Zuidzee van belang is. Door de nabije ligging van ons Indië zal het ons in geval van een eventueelen oorlog moeilijk vallen, onze neu traliteit te handhaven. De Amerikaansche vloot ls over het alge meen moderner dan de Engelsche vloot, doch beide landen staan ver achter bij Japan. Het merkwaardige is, dat de grondslagen voor de Japansche vloot werden gelegd door Neder- landsche marine-officieren. Nu echter vormt Japan als maritieme macht een stage bedrei ging van ons Indië. Vooral daar de Japan sche vloot voor de stookolie op het buiten land is aangewezen, zoodat vooral Borneo een begeerenswaardig bezit is geworden. De Japansche mandaat-eilanden grenzen aan onzen archioel. Midden daarin ligt het Amei-ikaansche Guan. dat de sleutel voor de Pacific had kunnen zijn. doch niet versterkt is. Zou Amerika dit thans nog trachten te versterken, dan kan dit door Japan wel eens als een casus belli worden opgevat. Ook Rusland soreekt in het Oosten een woordje mee. In Wladiwostok zouden veel onderzeeërs geconcentreerd zijn, doch het juiste daarvan is niet bekend. De positie van het Fransche Indo-China is niet ideaal, wat Frankrijk zelf inziet. Nedei-land zal. aldus spr.. niet op de hulp van groote bondgenoo- ten kunnen rekenen. Vooral de positie van Engeland is in de laatste jaren zeer ver zwakt. In de Middellandsche Zee gaat de bewa- peninssstrüd voornamelijk tusschen Enge land Frankrijk en Italië. Ook hier is Enge- land's positie zeer achtei-uitgegaan. tei-wi.il Italië daarentegen veel sterker is geworden. Den laatsten tijd spreekt ook Duitschland een woordje mee. De herbewapening ge schiedt in een zeer snel tempa en het mate riaal is uiteraard zeer modern. Spr lichtte een en ander toe met verschil lende kaart jes en statistieken, terwijl ook een aantal afbeeldingen van verschillende krui- sers vertoond werd. De voorzitter dankte den spreker voor zijn prettige uiteenzetting --.en hooote. dat het gespi'okene den leden een beeld-heeft gege ven van den huidlgen, internationalen, ma- ritiemen toestand. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N TELEF K i 6 C t met garantie, pijn- van^*" T «jD.- [00S trekken inbegr BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 1—4 uur Zaterd. 9—12 uur Avondspreekuren Dinsdag Woensd en Donderd v 7—9 u. (Adv. Inqez. Med.) FILIAAL STADSBIBLIOTHEEK EN LEESZAAL. „Huis te Zaanen". Nieuwe aanwinsten. Sociale wetenschappen: Dam. Van. De surséance van betaling en het akkoord buiten faillissement. Jong. De, en Verrijn Stuart. De gouden standaard; pro en contra. Politieverordening, Algemeene. voor Haarlem. Nederlandsehe Taal- en Letterkunde: Middendorp en Vomberg. Onze letterkunde in korte trekken. Tinbergen. Nederlandsehe spraakkunst. Heijermans. Eva Bonheur. Geschiedenis: Hans. Holland's bruidspaar. Mortimer. Prinses Juliana verloofd! Veeneklaas. Doktoren op marsch. Ligt. De Erasmus. Nederlandsehe en in het Nederl. vertaalde romans: Baum. Helene Willfüer. Conrad. De neger van de Narcissus. Dood, De De profeet. Hogenbirk Jzn. Deze twee.één. (Chr.) Neumann. De duivel. Vries, De Stiefmoeder aarde. Wilder. De hemel mijn beloning. WolfCatz, Helena Wouter. Engelsche romans: Frankau. A centrury of love stories Oppenheim. The governors: Sinclair. Roman holiday. GROENTEMARKT HAARLEM. Tomaten 2032 ct. per K.G. Lof per K.G. 10—18 ct. Knakpeen 5—7 ct. per K.G. Spinazie 4070 ct. per kist. Postelein 30—60 ct, per kist. Andijvie 15—25 ct. per kist. Groenekool 1520 ct. per kist Gele kool 4055 ct. per kist. Boerenkool per kist 1430 ct. Sla 2080 ct. per kist. Bloemkool 49 ct. per stuk. Roode kool 3—6 ct. per stuk. Knolselderie 48 ct per stuk. Spruiten 1.802.00 per zak. °rei 2—10 ct. per bos. Selderie 25 ct. per bos. Peterselie 25 ct. per bos. Wortelen 46 ct. per bos. Na afloop van den Kindei'lichtommegang voor den Vrede gingen de deelnemende kinderen gedeeltelijk naar de Groote Keirk, gedeeltelijk naar het gebouw der St. Josephs-gezellen. In de Groote Kerk kwamen ongeveer 1500 kinderen samen. Ds. G. J. Duyvendak spreekt de kinderen toe. Bijeenkomsten op twee plaatsen. Honderden en nog eens honder den kinderen, allen voorzien van een brandende witte lampioen, zijn gis teravond in lange, lange rijen van verschillende punten der stad door Haarlem's straten maar de binnen stad getrokken,, waar zij ten deele in de Groote Kerk, ten deele in het Vereenigingslokaal der St. Joseph's Gezellen in de Jansstraat samen kwamen. Het was eigenlijk de bedoeling, dat het einddoel van dezen kinderlichtommegang voor den vrede aaxx de Dreef op de binnen plaats van het gebouw der Provinciale Grif fie gelegen zou zijn. Het weer echter, dat den geheelen dag vrij behoorlijk was geweest, verslechterde tegen den avond in dier mate, dat een bijeenkomst in de-openlucht niet meer mogelijk was. Dat was jammer, maar onder de hooge gewelven van de aloude Bavo was het een even mooie plaats voor deze indruk wekkende demonstratie als onder de rijzige boomen van den Hout. Indrukwekkend was de lichtommegang zeer zeker en als propaganda voor de vredes- gedachte uitstekend geslaagd. Wie, die deze scharen kinderen met hun lampions door onze straten zag trekken, werd niet gesterkt ih zijn vredeswil of werd tot nadenken ge bracht, waardoor hij iets besefte van de brandende noodzakelijkheid, zich te keeren tegen den oorlog! Juist het feit, dat het kinderen waren, die hier zwijgend demonstreerden voor den vrede, maakte den indruk sterker. Kinderen, menschen in de onschuld des levens, zijn van ons allen toch wel het verst verwijderd van alles wat aan de gniwelen van den oorlog herinnert. En de vraag komt op, wat zal er van deze kinderen worden, als wederom een krijg in al zijn ontzetting ontbrandt. De vre- desvrienden en ook velen, die tot dusver on verschillig en sceptisch waren, zullen gister avond sterker dan ooit hebben beseft, dat zij den ooi'log tot eiken prijs moeten voor komen. En daarmede heeft de Commissie voor. Moeders en Opvoedsters uit de Ver eeniging voor Volkenbond en Vrede, die dezen Kinderlichtommegang organiseerde, haai doel bereikt. Bijeenkomst in de Groote Kerk In de Groote Kerk waren ongeveer 1700 kinderen bijeengekomen, terwijl bijna 1000 ouderen een plaatsje hadden bemachtigd. De kinderen wer den toegesproken door ds. G. J. Duy vendak, Luthersch nredikant en ds. J. Yntema, Doopsgezind predikant alhier. De eerste spreker bracht tot uitdrukking, dat het verheugend is, dat zoovele kinderen hebben deelgenomen aan dezen lichtomme gang. Het is immers goed. reeds vi-oeg den vrede te willen. Die vrede zal komen, aldus spr., alleen als wij allen werkelijk willen zijn: „Kinderen van één Vader". Op het oogenblik is de toestand ti'eurig, maar God wil het an ders. „Als er vrede is in je hart", zoo zeide ds. Duyvendak tot de kinderen, „dan zal de vrede komen". Laten jullie naar huis gaan met de gedachte, dat er van avond iets groots gebeurd is in deze kerk. De kinderen zongen hierna de liederen „Kind'ren van één Vader" en „Wij willen". De heldere kinderstemmen klonken indrukwek kend door de groote ruimte van de oude kerk. Het koor werd door de bekwame hand van Marinus Adam geleid Ten slotte sprak ds. J. Yntema,' die het een groote teleurstelling noemde, dat men ten gevolge van het slechte weer het schouw spel heeft gemist van het samenkomen dei- kinderen in de openlucht. Men had dan ge zien, aldus spr., hoe tallooze bi-ooze vredes- lichten, gedragen door kleine, zwakke kin derhanden, één groot licht maken, dat de duisternis dooi-straalt en dat bewijst, dat in de jonge harten het licht van den vrede straalt. Maar ook in deze eeuwenoude kei'k bespeuren wij dat licht, die vurige bezieling voor een heerlijk ideaal. De tijden zijn niet gunstig' voor dat ideaal, maar, wanneer wij volharden, zal het oogenblik komen, dat de volkeren in vrede naast elkaar zullen leven en dat het licht der liefde over de heele we reld zal stralen. De groote vredesdemonstratie was hier mede ten einde en de tallooze jeugdige deel nemers, alsmede de ouderen, die de plechtig heid hadden bijgewoond, keerden naar huis terug, met een sterkeren wil tot vrede in hun hart. De kinderen van de deelnemende katholieke scholen werden in het gebouw van de St. Jo- seph-gezellenvereeniging in de Jansstraat toe gesproken door den voorzitter van de afdeeling Haarlem van den R.K Vredesbcnd den heer L. H Povel, die in een korte rede de beteeke- nis van dezen herdenkingsdag uiteenzette. Spr. wees op de vele ernstige gevolgen van den wereldoorlog, behandelde de beteekenis van dén Volkenbond en het Internationaal Ge rechtshof en bracht den kinderen onder het oog dat een hoopvolle toekoinst in hun handen zal worden gelegd. Hoopvol, mits zij zich door een voorbeeldigen levenswandel en vurigen vredesijver die toekomst waardig maken. Met een dankwoord tot de aanwezige bestuursleden van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede sloot spr. de bijeenkomst in dit gebouw. HERHALING SCHOOLVOORSTELLING De tweede voorstelling van Langendijk's Wederzijdsch Huwelijksbedrog voor de leer lingen der scholen was nog voller dan de eei'ste. Onze Stadsschouwburg was tot de laatste plaats uitverkocht en er zijn zelfs meer dan honderd niet toegelaten kunnen worden. Evenals de eerste maal had ook nu de op voering. met Jan Musch in de hoofdrol, een zeer groot succes bij de jeugdige bezoekers. JULIO BAGHY. Zaterdag a.s. zal de in esperantistenkringen bekende literator Julio Baghy spreken over Esperanto-litei-atuur. Voor de pauze zal hij verschillende boeken bespreken, waarna hij na de pauze eenige fragmenten zal voordragen. Negentien jaren Sovjet Unie. Herdenking door de Communistische Partij Nederland. In het gebouw van den Protestantenbond herdacht de afdeeling Haarlem van de Com munistische Partij de Russische revolutie. In zijn openingswoord herdacht de voorzit ter, de heer D. Noordewier de zege van de Russische revolutionairen en sprak de hoop uit dat in Spanje de ofstandelingen, die ook tegen de wettige regeering in opstand zijn ge komen, niet de zege zullen behalen. Spr. herdacht hen, die als slachtoffers van het fascisme zijn gevallen. Vervolgens declameerde Jan Lemaire eeni ge revolutionaire gedichten. De declamator deelde mede, dat hem verboden was een vers van den katholiek gestorven dichter Frederik van Eden voor te dragen. De spreker van dezen avond was de heer G. van Munster. Voorop staat bij deze ne gentiende herdenking, aldus spreker, hulde aan Lenin, wiens genie Rusland bevrijd heeft en het werk van Stalin. Spreker herdenkt hexx, die door het fascis me gevallen zijn, in de eerste plaats André en Thalman. Thans gaat in Rusland het woord van Le nin in vervulling: Sovjetmacht en electrici- teit zullen het socialisme brengen. Ook hier zal dat gaan. Wel grijpt men naar andere middelen, zoo komt men ovei-al met een „Plan" en zelfs is er reeds strijd over de vraag wie het eerst dat Plan heeft bedacht. Wij moeten er dan toch werkelijk aan herinne ren, dat het de Sovjet-Unie is geweest, die het eerste plan heeft bedacht niet alleen, doch ook verwezenlijkt. Wat Rusland bereikt heeft wordt tenslotte door allen erkend. Mathijsse schreef in 1932 in Het Volk de er kenning ervan neer. Zoo welvarend is Rus land, dat het kapitalisme er begeerig naar kijkt. Vei-klaarde Hitier niet, dat Duitschland al tevi-eden zou zijn, als het Oekraine of de Oeral met Siberië „kreeg". Wij durven ech ter wel zeggen, dat daar geen kans op is. Als men er een oorlog om aan zou durven, dan zou die niet op Russischen grond worden uit gevochten. Wat doet echter de Nederlandsehe regeei'ing tegenover onze fascistische buren? Het laat Kortenhorst, beleedigd, rustig terugkomen en neemt geen enkelen maatregel. Ankersmit wordt veroordeeld, doch is dit niet een on- Nederlandsch vonnis? Is het eerlijk, dat men een partijleider niet mag aanvallen, omdat hij tevens staatshoofd is gemaakt-door zijn tra wanten? Wij staan thans voor de verkiezingen Wij moeten een regeeringskoers hebben, die het fascisme onmogelijk maakt. De massa moet zich aaneensluiten tot een krachtige linker vleugel, in staat, onze vrijheid te handhaven. Vervolgens werd een Russische film ver toond, getiteld „Vrouwen vechten om Mazur ka". Deze viering van de Russische revolutie werd vooi-afgegaan door een kindei-matinee. De heer Oostenbroek legde de kinderen uit, wat de Sovjet-Unie be teekent. Verder werden eenige komische films vertoond en versnape ringen uitgedeeld HET WETSONTWERP BETREFFENDE HET ZIEKENFONDSWEZEN. De Vrijz. Dem. Vrouwenclub en de afd. Haarlem van den Vrijz. Dem. Bond houden Vrijdagavond een buitengewone vergadei-ing in hotel Lion d'Or waar Dr. M. Mauritz (pro) en de heer E. W. Goedhart icontra) het wetsontwerp betreffende het Ziekenfonds wezen zullen bespreken.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 13