DE STRIJD OM MADRID. Toestand voor de hoofdstad was gisteren stationnair. Thijs IJs en Dickie Dons in de wolken. Zwitsersche regeering neemt maatregelen tegen het Communisme. DONDERDAG 12 NOVEMBER 193d HAARDE M'S DAGBLSÖ 4 Italiaansche artilleristen in Franco's gelederen? Radio-Sevilla heeft gisteravond medege deeld, dat de toestand aan het Madrileen- sche front gestabiliseerd is. Alle tegenaan vallen der regeeringstroepen zijn afgeslagen. De zestiende Russische tank werd buit ge maakt. Zestien vliegtuigen der rechtschen hebben de regeeringslinies, alsmede vijande lijke concentraties gebombardeerd. De rechtsche troepen zijn nog steeds meester van de Toledo-brug en de Villaverde-brug. Er wordt thans in het Retiro-park gevochten Met betrekking tot het trage tempo, waarin de bezetting van Madrid geschiedt, verklaart Radio-Sevilla. dat dit normaal is wegens de uitgestrektheid van de stad. Een voorzichtige actie en een onberispe lijke organisatie der achterwaart-sche ver bindingen is noodzakelijk. Bovendien, aldus deze zender, bieden de regeeringstroepen, die hun laatste kaart uitspelen, wanhopig tegen stand, doch hun spel kan als verloren wor den beschouwd. In een radio-toespraak heeft generaal Queipo de Llano een aantal door de radio zenders der regeering verspreide berichten tegen gesproken en verklaard: Aan het zui delijk front hebben de regeeringstroepen ons te Santa Maria, Penarubia en Casares in de nabijheid van Gibraltar aangevallen. Deze drie aanvallen werden afgeslagen en de vijand leed zware verliezen. Aan het front van Asturië gaan wij voort met de versterking van de verbindingswe gen, die een normale voedselvoorziening van de mijnstreek mogelijk maken. In den sector van Guadalajara hebben de regeeringstroepen met tanks een aanval ge daan. Zij werden met achterlating van 36 dooden terug gedreven. De radioclub te Teneriffe maakte bekend, dat Martinez Barrio, die met de voedselvoor ziening van Valencia is belast, een langdu rige bespreking heeft gehad met president Azana om hem de „nutteloosheid aan te toonen van een verder weerstand bieden aan de opstandelingen". Azana heeft daarop Ca- ballero geraadpleegd, die weigerde tot over gave over te gaan. Martinez Barrio heeft Va lencia met onbekende bestemming verlaten en zijn vertrek heeft diepen indruk gemaakt. De radioclub deelt verder mede. dat de op standelingen hun opmarsch naar de hoofd stad voortzetten. Bij het noorderstation werd een kanon op de regeeringstroepen buit ge maakt. In Casa del Campo zijn aanzienlijke groe pen militietroepen omsingeld. In het univer siteitskwartier duurt de strijd in de Toledo en Las Delicias straten voort. „Voor de vrijheid van geheel Spanje". Uit Barcelona. 11 November: President Azana heeft te Montserrat een groep Fran- sche journalisten ontvangen, die door Com- panys waren uitgenoodigd naar Barcelona te komen. Hij verklaarde te Montserrat eenige dagen rust te nemen. Ondervraagd aangaande den burgeroorlog, zeide hij, dat Madrid niet zou vallen en dat zelfs indien de hoofdstad zou vallen, de strijd zou wor den voortgezet. ..Wij strijden niet", zoo zeide hij, „voor de vrijheid van Madrid, doch voor de vrijheid van geheel Spanje". Italiaansche artilleristen bij de opstandelingenn? Uit Londen; In zijn schriftelijk antwoord op een vraag van den Labour-afgevaardigde .Cocks bevestigt minister Eden van den am bassadeur van Spanje een rapport te heb ben ontvangen betreffende inlichtingen, die den Spaanschen autoriteiten zouden zijn verstrekt door een gevangen genomen Ita liaan. Deze zou hebben medegedeeld, dat manschappen en kanonnen van het tien de regiment artillerie te Rome door den gouverneur dezer stad naar Spanje zouden zijn gedirigeerd om de opstandelingen te steunen. Eden verklaart, dat het niet op den weg der Britsche regeering ligt de regeering te Rome rechtstreeks over deze kwestie te polsen en dat de zaak voor de noninterven- tiecommissie zou zijn gekomen, indien een goede vorm voor de beschuldiging zou zijn gevonden Protest van het internationale Roode Kruis. Het internationale Roode Kruis Comité te Genève heeft tot de autoriteiten te Madrid. Barcelona, Bilbao. Santander, Malaga en Sa lamanca een manifest gericht, waarin gespro testeerd wordt tegen de gevangenhouding van gijzelaars, hetgeen „onvereenigbaar is met de strijdmethoden van beschaafde sta ten". Engeland Ciano naar Londen? De geruchten omtrent een te verwachten bezoek van den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken, Ciano, aan Londen, worden in diplomatieke kringen noch beves tigd noch ontkend. Tsjecho'SlowaMje Hodza versus de Sudeten- Duitsche partij In de begrootingscommsisie van de Kamer, heeft minister-president Hodza in een rede voering gesproken over de teekenen voor een economische verbetering in Tsjeeho-Slowakije welke in Maart a.s. een verhooging der ambte naarsalarissen mogelijk zal maken. In het vervolg van zijn rede, wende Hodza zich tot de sprekers van de Sudeten-Duitsche partij, waarbij hij met nadruk verklaarde, dat er geen sprake kan zijn van Duitsche auto nomie in Tsjeeho-Slowakije, allereerst reeds omdat territoriale autonomie zou verplich ten tot opoffering van 380.000 Tsjechen, die in de Duitsche streken leven en van 730.000 Duit- sc.hers, die in Tsjechische gebieden wonen. Wat de eischen van de Sudeten-Duitsche partij betreft, wees spreker er op, dat de re geering en de coalitie nooit a priori hebben geweigerd overleg te plegen, maar dat zij niet kunnen aanvaarden, dat deze partij zich uitgeeft voor de eenige vertegenwoordigster van de Duitsche minderheden. Spreker kwam vervolgens op tegen de methodes van Henlein, die, geen lid van het parlement zijnde, de partij van buiten af leidt en die de door zijn partijgenooten in het parlement gesloten ententes heeft ge desavoueerd. Een toespeling makende op de reis van Hen lein naar het buitenland zeide Hodza: „Het merkwaardige is, dat de kortste weg van een Duitsche stad in het Noordwesten van Bohe- men naar Praag loopt over Genève, Londen of Berlijn. Wanneer de Sudeten-Duitsche partij een brug wilde vormen in psychologi- schen zin tusschen Praag en Berlijn, dan is die brug verbroken Op de bewering van een der Sudeten-Duitsche sprekers, dat Tsjeeho- Slowakije ten prooi was aan een „angstpsy chose" jegens Duitschland, antwoordde Hodza tenslotte: „Wanneer ons volk zich voor een beproeving mocht bevinden, hoe hard die ook zou zijn voor zijn politieken of militairen weer stand. zou het onder alle omstandigheden overwinnend daaruit te voorschijn treden." In zijn antwoord op de rede van Hodza zeide de Sudeten-Duitsche afgevaardigde Kundt, dat president Benesj op zijn reizen verheugende toespraken heeft gehouden, maai de bureaucratie en de' Tsjechische organisaties maken de woorden van Benesj niet tot de hare. Tien jaar activisme aldus Kundt heb ben tot resultaat gehad, dat wij thans geen vertrouwen in de Tsjechen hebben. Wij zijn bereid alles te doen, wat toenadering tusschen de volken kan bevorderen. Hongarije's streven naar rechtsgelijkheid. Aan de orde op de driemogendheden- conferentie te Weenen. Havas meldt uit Weenen, 11 NovemberHoe wel omtrent de vandaag gehouden besprekin gen der drie mogendheden geen enkele offi- cieele mededeeling is verstrekt, is toch wel reeds den eersten dag haar beteekenis en draagwijdte gebleken. In welingelichte politieke kringen is men geneigd in de officieele erkenning van het Italiaansch-Ethiopische keizerrijk niet alleen het politieke feit van den dag te zien, doch ook het politieke feit van de conferentie zelve. De Hongaarsche minister van buitenland sche zaken, Von Kanya, heeft in de vandaag gehouden bijeenkomst der drie mogendheden den wensch van Hongarije inzake rechtsgelijk heid tot uitdrukking gebracht en zijn confe- rentiegenooten verzocht dezen eisch te willen steunen. Hij slaagde er weliswaar in hun prin- cipieele toestemming te verkrijgen, maar niet de conferentie te leiden in de richting van een te duidelijke manifestatie dezer goedkeuring. Men gelooft dat, indien het slotcommuniqué deze kwestie der rechtsgelijkheid zal vermel den, het slechts in gematigde termen zal zijn. Ten aanzien van de kwestie van het herstel der Habsburgers wordt gezegd, dat dit een aangelegenheid is, waaraan iedereen denkt, doch waarover niemand spreekt. Oostenrijk erkent de ver overing van Abessynië. Hongarije zal spoedig volgen. Thans is komen vast 'te staan, dat de Oos- tenijksche regeering Abessynië als Italiaansch bezit heeft erkend. Bij een banket, door bondskanselier Schuschnigg' aangeboden aan de gedelegeer den ter conferentie, heeft Schuschnigg n.l. een dronk uitgebracht op „den koning van Italië en keizer van Abessynië". De Hongaarsche minister van buitenland sche zaken. Von Kanya, verklaarde, dat de rijksbestuurder bij zijn aanstaand bezoek aan Rome den koning van Italië er van in ken nis zal stellen, dat Hongarije hem erkent als keizer van Abessynië. In een officieel Oostenrijksch communiqué betreffende de godsdienstige plechtigheid, die gisterenmorgen heeft plaatst gehad in de Ita liaansche kerk te Weenen, naar aanleiding van den verjaardag van Victor Emanuel HI. wordt zoo meldt Havas verder nog de Italiaan sche vorst aangeduid als koning van Italië, keizer van Ethiopië. Italiaansch vliegtuig met vijf inzittenden verongelukt. Bij het reddingswerk vier personen door brandende benzine omgekomen. Tijdens een zwaren storm is nabij het plaatsje Rocca Gorga tengevolge van ijsaf zetting een bombardementsvliegtuig neerge stort, meldt Stefani uit Rome. Van de in zittenden zijn vijf om het leven gekomen; een. zesde inzittende wist zich met behulp van zijn parachute te redden. Tijdens het reddingswerk werden, doordat de uit het toestel stroomende benzine vlam vatte, vijf burgers zoodanig gewond, dat zij spoedig overleden. Incidenten te Parijs. Bij de herdenking van den wapen stilstandsdag. Gistermiddag begaf zich een stoet, bestaan de uit invaliden, weduwen en weezen van oorlogsslachtoffers, benevens groepen oud strijders naar den Are de Triomphe. waar onder het graf van den onbekenden soldaat zich bevindt. Om drie uur deed zich een incident voor: een groep betoogers schreeuwde n.l. plotseling „leve La Rocque", welke kreet door tegenbetoogers beantwoord werd met „hang La Rocque op". Een kleine vechtpartij die daarop ontstond, werd spoedig onder drukt. Eenigen tijd later deden zich wederom relletjes voor op de Champs élysées. Mobiele garde en agenten van politie kwa men hier tusschenbeide. Politieke tegen standers uitten ook hier weer hun leuzen. Weer een bergstorting aan het Loenmeer. Drie millioen ton grond stortte omlaag; geen slachtoffers. Naar uit Oslo gemeld wordt, heeft bij het Loenmeer, bijna op dezelfde plek, waar in September de catastrofale aardverschuiving geschiedde, opnieuw een bergstorting plaats gehad. Er zijn thans echter geen menschen- levens te betreuren. Bijna drie millioen ton grond is in den nacht naar beneden gekomen. De wegen, die juist weer hersteld waren, zijn opnieuw ver nield. Het geheele dal is met rolsteen gevuld, de bevolking is gevlucht. Men heeft het vee kunnen redden. De rijksbioloog Bugges, die na het ongeluk van 13 September nieuwe bergstortingen voor speld heeft, is van meening, dat de bodem ook thans nog niet tot rust is gekomen. Vliegtuig verliest schroef en motoronderdeelen. Drie dooden en acht gewonden in de straten van Moskou. MGSKOU. 10 November (Havas) Tijdens een luchtvaart-parade zijn de schroef en ver schillende motoronderdeelen van een dei- zware vliegtuigen., die boven de stad vlogen, losgeraakt en in een straat terechtgekomen. Drie voorbij gangers werden daarbij gedood en acht licht gewond. Het toestel kon de vlucht op de drie overige motoren voortzetten en landde op de gewone wijze op het vliegveld. Interessante enquête van Fransch blad. Het Fransche' blad l'Oeuvre heeft een enquête uitgeschreven, waarbij het oordeel dei- lezers wordt gevraagd over een aantal belang rijke kwesties van dezen tijd. De voornaam- sten laten wij hieronder volgen: Moet de arbeid door de gehuwde vrouw ver boden worden? Moet de vrouw militairen dienst verrich ten? Moet de pensioneering op 50-jarigen leeftijd verplicht worden gesteld? Moet de indienstneming van buitenlandsche werkkrachten verboden worden? Moet de sport verplicht worden gesteld? Moet de doodstraf afgeschaft worden? Moeten aan Duitschland koloniën worden Moet de C.G.T. (het verbond van vakver- eenigingen) met wettelijke, officieele macht worden bekleed, zoodat zij haar invloed kan doen gelden op een lichaam, belast met de regeling van het economische leven van het land? ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. „Dickie Dons, wat ben je dom, ga toch naar huis," zei het stemmetje van binnen. Maar Dickie liep steeds verder. Maar tenslotte werd hij toch wel een beetje moe. Hij ging aan den wegkant op een grooten steen zitten, om even uit te rusten. Nog steeds merkte hij niet, dat het al zoo laat was, en dat de nacht hem overvallen zou, als hij niet oppaste. Daar zag hij het vogeltje zitten. „Hé, wat kijk jij me aan? Het mag wel, hoor," zei hij lachend tegen het diertje. Maar och, wat werd hij opeens slaperig. Hij zat te geeuwen en in z'n oogjes te wrijven, en verlangde opeens heel erg naar z'n bedje. Om dezen tijd moest hij eigenlijk al lang slapen. Activiteit en propaganda der partij wordt aan banden gelegd. Groot debat in de Zwitsersche Kamer te wachten. GENèVE, November 1936. (Van onzen correspondent) Sinds eenigen tijd hebben de Zwitsersche regeering en de pers zich vrij druk met de bestrijding van het communisme in Zwitser land bezig gehouden. Dit geschiedde niet, omdat er plotseling eenig ernstig gevaar zou onstaan zijn, dat de communisten heerschap pij over Zwitserland zouden veroveren! Het Zwitsersche volk is steeds in zijn overgroote meerderheid scherp tegen de communistische beweging gekant geweest. Dat Motta in Sep tember 1934 met de vertegenwoordigers van Nederland en Portugal tegen de toelating van Sovjet-Rusland tot den Volkenbond stemde, was stellig geheel in overeenstemming met de in Zwitserland overheerschende anti-commu nistische stemming. En nog bij de laatste alge- meene parlementsverkiezingen een jaar ge leden, in October 1935, verkregen de commu nistische candidaten in het geheel land slechts 12,000 stemmen bij een totale kiezersopkomst van ruim 900.000! Van de 187 leden der Zwit sersche Kamer behooren dan ook slechts 2 tot de communistische partij. Bovendien bleek juist verleden Zondag bij de verkiezingen voor het kantonale parlement van Schaff- hausen, welk kanton een jaar of tien geleden een communistischen afgevaardigde naar de Zwitsersche Kamer gezonden had, dat van een plotselinge communistische vloedgolf in Zwit serland hoegenaamd niet kan worden ge sproken. De communistische candidaten ver kregen in de stad Schaffhausen slechts 400 van de 5000 stemmen en op het platteland natuurlijk een nog geringer percentage! Ge vaar. dat de Zwitsersche communistische par tij weldra een invloed van beteekenis hier te lande zou verkrijgen, bestaat dus werkelijk niet! Wanneer dan toch in den laatsten tijd ver schillende kringen bij de Zwitsersche regee ring op strengere maatregelen ter bestrijding van het communisme aangedrongen hebben, dan is dit grootendeels geschied met het oog op de verscherping van de internationale poli tieke spanning. Met het oog hierop achten velen het onduldbaar, dat een Zwitsersche partij zou blijven voortbestaan, die zich niet in de eerste plaats door de belangen van het eigen land, doch door de voorschriften der Derde Internationale uit Moskou laat leiden en die daarbij tegen revolutionnaire ongrond wettige actie niet zal opzien. Niemand minder dan de bekende katholieke oud-minister van financiën Jean Musy heef dan ook in de Zwit sersche Kamer reeds de motie ingediend, waarbij de regeering wordt uitgenoodigd het geheele voortbestaan der Zwitsersche commu nistische partij te verbieden. De strooming naar krachtiger maatregelen ter bestrijding van de communistische actie in Zwitserland is' de vorige maand nog aan zienlijk versterkt door de uitkomsten van een „razzia", die de politie van Ziirich op een vroegen ochtend in een aantal woningen on dernam, waar, naar haar ter oore was ge komen, aan vreemdelingen gastvrijheid werd verleend, die eigenlijk geen toestemming had den in Zwitserland te verblijven. Bij dezen verrassenden politie-ovefval werden niet min der dan 20 buitenlandsche communisten ont dekt, die allen hetzij met een valschen pas Zwitserland waren binnengekomen, hetzij zonder eenigen pas over de Zwitsersche grens in het land waren binnengedrongen, Verschil lende hunner bleken korten tijd te voren op last van de politie wegens het voeren van aan vreemdelingen verboden politieke actie uit Zwitserland te zijn gezet. Zij waren echter vrijwel onmiddellijk met een valschen pas of ongemerkt langs een verboden weg weer in Zwitserland teruggekeerd. Een nader onderzoek toonde toen aan, dat deze buitenlandsche communisten meeren- deels in het bezit waren van verboden com munistische propagandalectuur uit Duitsch land en andere landen. Zij zorgden in Zwitser land voor een vermenigvuldiging dier ge schriften en brachten ze dan van Zwitser land uit wederom naar andere landen. Ver schillende hunner bleken goed van geldmid delen voorzien. Bij één hunner werd geld uit niet minder dan twaalf verschillende landen, die hij alle in den laatsten tijd met valsche passen bezocht had, aangetroffn! Sommigen schenen in Zwitserland ook dienst te doen als raadslieden der leiding der Zwitsersche com munistische partij; zij spraken op grond hun ner rijpere ervaring hun oordeel uit over de „geschiktheid" van verschillende leden der Zwitsersche partij voor de een of andere hun toe te vertrouwen opdracht Vooral het resultaat dezer politie-razzia in Ziirich heeft de Zwitsersche regeering er toe bewogen strengere maatregelen tegen de communistische actie te treffen. De Zwitser sche regeering kon er nog niet toe besluiten overeenkomstig den wensch van haar vroe- geren collega Musy tot een volstrekt ver bad en een ontbinding der Zwitsersche com munistische partij over te gaan. De regeering wil zoo lang mogelijk het democratische recht der vrijheid van vereeniging ook tegenover de communisten nog in eere houden en vreest bovendien, dat bij een volstrekt verbod der communistische partij het toezicht op de ac tiviteit der communisten moeilijker zal worden en dat vele communisten zich dan bij de so ciaal-democratische partij zullen aanslui ten, waar zij dan de uiterst-linksche richting van Nicole tegenover de meer gematigde uit Duitsch-Zwitsex-land zouden ondersteunen. De Zwitsersche regeering heeft daarom be sloten zich voorloopig te beperken tot eenige maatregelen, die de communistische actie zul len bemoeilijken en die vooral vermijden zullen, dat Zwitserland in moeilijkheden met andere landen zou kunnen geraken, omdat het Zwitsersche grondgebied door de commu nisten misbruikt zou worden als uitgangspunt voor het verbreiden van verboden commu nistische propagandalectuur naar andere lan den. De regeering heeft daarom op grond van de bepaling der Zwitsersche grondwet, die haar den plicht oplegt voor de veiligheid van het land naar binnen en naar buiten te zor gen aan de politie de verplichting opgelegd alle uit het buitenland Zwitserland binnen- gevoerde „communistische, anarchistische, anti-militairistische en anti-godsdienstige" geschriften, enz. in beslag te nemen, evenals de in Zwitserland vervaardigde stukken, die de binnen-of-buitenlandsche veiligheid van het land of de openbare orde en rust zouden kunnen in gevaar brengen. Voorts zijn all# cursussen in communistische tactiek verboden en is aan de kantons het recht toegekend communistische vergaderingen te verbieden, wanneer daarvan ordeverstoringen of een in gevaar brengen van de veiligheid des lands te vreezen is. Mocht een kanton toestem ming tot een communistische bijeenkomst verleenen, doch de Zwitsersche regeering de ze gevaarlijk achten, dan zal de Zwitsersche regeering het vergaderverbod aan het kan ton kunnen opleggen. Terwijl de regeering deze maatregelen ter bestrijding van de communistische actie reeds terstond in werking heeft doen treden, heeft zij bovendien nog de indiening van een wets ontwerp voor een beter bescherming der openbare orde aangekondigd. Dit wetsontwerp zullen Kamer en Senaat reeds in hun winter- zitting van December te behandelen krijgen. Dan staat het land dus waarschijnlijk een groot debat over de bestrijding van het communisme te verwachten. Want eenerzijds meenen de aanhangers van Musy, dat de re geering nog veel te zachtaardig tegen het com munisme is opgetreden, anderzijds vinden de socialisten, dat de regeering door haar strenger maatregelen den communisten te veel eer bewijst. Het schijnt, dat de socialis ten ook hierom tegen de tegen het communis me getroffen maatregelen zijn, omdat zij vreezen, dat deze een gevaarlijk precedent zijn, dat later ook tegenover het socialisme zou kunnen worden toegepast. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. Dr. B. J O. Schrieke tot hoogleeraar benoemd. De gemeenteraad van Amsterdam benoemde Woensdagmiddag tot buitengewoon hoog leeraar in de Koloniale Volkenkunde als op volger van wijlen prof. J. C. van Eerde, prof. dr. B. J. O. Schrieke, te 's-Gravenhage, van wiens hand dezer dagen eenige uiterst interes sante artikelen over „Het koloniale vraagstuk" in ons blad zijn verschenen. NEDERLANDSCHE VISSCHERIJ CENTRALE. De minister van landbouw en visscherij heeft benoemd tot voorzitter der Nederland- sche Visscherij Centrale mr. J. H. Kiewiet de Jonge, advocaat en procureur te 's-Graven hage. PPCEVAMMA VRIJDAG 13 NOVEMBER HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen Progr. verzorgd door den KRO. 8.00—9.15 en 10.— Gram.pl. 11.30—12.00 Bijbelsche causerie. 1215 KRO-Orkest en gram.pl. 2.Gram.pl. 3.05 Dito 3.10 Zang en piano. I. d. pauze: Grampl. 3.45 Gramofoon- platen 4.— De KRO-Melodisten mmv. solist en gram.pl. 6.— Land- en Tuinbouwcauserie 6.20 KRO-Boys mmv. solist en gram. 7.— Be richten 7.15 De KRO-Luchtlijn 7.35 Musica catholica 8.Berichten ANP. 8.10 Reportage uit een Schoenfabriek 9.Gram. pl. 9.25 Het Rotterdamsch Philharmonisch Orkest, kooi en solisten 10.15 Gram.pl. 10.30 Berichten ANP. 10.35 Gram.pl. 10.45 Bela Kiss en zijn orkest 11.15—12.— Gram.pl. HILVERSUM Iï, 301 M. 8.— VARA 12.— AVRO 4— VARA 8.— VPRO 11.— VARA 8.— Gram.pl. 10.— Morgenwijding VPRO 10.15 Voordracht 10.35 Gram.pl. 11.— Ver volg voordracht 11.20 Gram.pl. 12.De Pal- ladians en Orgelspel 1.30 Voor de Vrouw 1.50 Omroeporkest èn solist 3.25 AVRO-Dansor- kest 4.— Gram.pl. 5.—Kinderuurtje 5.30 De Ramblers 6.30 Politiek Radio-journaal 6.50 Gram.pl. 7.— „Opvoeding tot gemeenschaps zin", causerie 7.20 Gram.pl. 7.50 Berichten ANP 7.57 Herh. SOS-Ber. 8— Berichten VGP 8.05 „Wat- dunkt U van den mensch?", cause rie 8.30 Cello en piano 9.— „Het idealisme in de Hollandsche schilderkunst der 17de eeuw" causerie. 9.30 Gram.pl. 10.„Het leven van de vrouwen in Indië", causerie 10.30 Gram.pl. 10.40 Avondwijding 11.Berichten ANP 11.05 Paedagogische causerie 11.3012.Gramo- foonplaten. DROITWICH, 1500 M. 11.40—11.50 Piano-recital 12.10 Orgelcon cert 12 50 Het BBC-Dansorkest. 1.35—2.20 Het Birminghamsch Dames-strijkkwartet 4.20 BBC-Midland-orkest 5.35 Het Arthur Dulay-kwintet. 6.20 Berichten 6.45 BBC-or- kest 7.40 Muzikale causerie 8.— Causerie 8.20 „Money for Jam", revue-programma 9.20 Berichten 9.40 „The British Empire and the sea causerie. 10.05 Tweede acte „Don Juan" 11.15 Sydney Kyte en zijn Band 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 en 12.35 Gra- mofoonplaten 1.35 Zang. 1.50 en 2.50 Gram pl. 4.20 Reitlinger-kwartet 5.50 Parijsch Sym- phonie-orkest 8.20 Zang en piano 9.05 Ope rette „La Teresina", mmv. solisten, koor en orkest 11.201.05 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5 50 Militair orkest 11.20 Omroeporkest 12.35 Omroeporkest 1.35 Gram.pl. 3,20 Lezin gen en gram.pl. 6.20 Dansmuziek 7.30 Om- roepkleinorkest 8.20 Zie Deutschlandsender 9.45 Literair-muzikaal programma 10.25 11.20 Boerenkapel en solisten. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroepdansorkest 1.30 Salon-orkest 1.50—2.20 Grampl, 5.20 Salon orkest en zang 6.05 Piano-recital 6.35 en 7 20 Omroeporkest 8.20 Omroep-Symphonie-or- kest 10.3011.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salon-orkest 1.30 Om roepdansorkest. 1.50 Zang 2.00—2.20 Gramp pl. 5.20 Omroeporkest. 6.35 Gram.pl, 6.50 Caba ret 7.10 Gram.pl. 7.35 Zang 8.20 Voor Oud- Strijders 10 30 Gram.pl. 10,45—11.20 Accor- deonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Londensch Philh. orkest 9.20 Berich ten. 9.40 Amerikaansch nieuws 9.50 Cello- en piano 10.05 Weerbericht 10.20—11.20 Dans muziek (gr.pl.)

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6