Tegenaanvallen der Spaansche regeeringstroepen. Opmarsch der nationalisten te Madrid tot staan gebracht? Monarchisme in Oostenrijk wint terrein. hijs IJs en Dickie Dons in de wolken RADIfl V R IT D A 0 13 N O V E M B E R 1936 HAAEEE M'S D A G B 12 A 13 Cetafe en andere dorpen zouden heroverd zijn. Havas meld uit Madrid 12 November De ministers van buitenlandsche zaken en justitie zijn te Madrid aangekomen, teneinde met de commissie van verdediging den loop der operaties te bestudeeren en rapport uit te brengen aan de regeering over den indruk van het oogenblik. Het- staat vast. dat zij be langrijke beslissingen hebben genomen de besprekingen, die zij met de leden der commissie van verdediging hebben gevoerd. Het corps diplomatique heeft de commissie van verdediging den meest uitgebreiden bij stand aangeboden voor alle problemen be treffende de veiligheid van de Madrileen- sche bevolking. Er is onder voorzitterschap van den Mexi- caanschen ambassadeur een commissie ge vormd voor dit doel. Bijzitters zijn de zaak gelastigden van Groot Brittannië en die van Argentinië. Omtrent het verloop van den strijd meldt de speciale correspondent van Havas o.m. nog liet volgende: De strijd is gedurende een deel van den afgeloopen nacht op felle wijze voortgezet aan het Madrileensche front in den sector van Casa de Cam- po. De opstandelingen deden razende aanvallen, waarbij zij gebruik maak ten van de beste elementen hunner infanterie, van cavalerie en tanks met den steun van geschutvuur. Terwijl een fijne regen viel beten de regee ringstroepen zich echter vast in hun stellingen, waaruit zij een regen van mitrailleurkogel^ op de opstandelin gen deden neerdalen en er aldus in slaagden hun opmarsch tot staan te brengen. Tegen middernacht gingen de militietroe- pën met steun van de internationale lonne, die te hulp gekomen is, op hun beurt tot het offensief over. Deze felle, plotselinge tegenaanval dwong de opstandelingen terug te trekken. Hun verliezen waren zwaar, aldus de correspondent van Havas, de lijken van Spaansche opstandelingen en Marokkaan- sche soldaten liggen gezaaid over het veld. De regeeringstroepen maakten een duizendtal geweren buit, terwij] zij 200 opstandige leden der guardia civil krijgsgevangen maak ten. In Casa de Campo zit nu nog een groep Marokkanen en opstandelingen, die volkomen omsingeld is Aangezien zij echter over wa penen beschikken, blijven zij zich verdedi gen. Van een toren, die Casa de Campo be- heerscht, vuren groepen regeeringstroepen zonder ophouden op de omsingelden, die, naar men verwacht,, niet lang meer zullen wach ten met zich over te geven of gevangen ge nomen te worden. Ook daalt een veelvuldiger artillerievuur op hen neer dan in de laatste dagen het geval was. Aan den anderen kant van de Manzanares, teeenover de brug van Toledo, vuren de mi trailleurs der loyale troepen en beletten zoo doende iedere samentrekking van hun te genstanders. Vanmiddag om een uur regende het nog steeds en hing het wolkendek zeer laag, met het gevolg, dat de vliegtuigen der opstan delingen hun dageliiksehe raids op de hoofd stad niet konden uitvoeren. Om twee uur dreunden de regeeringskanonnen nog zonder ophouden voort. Getafe en andere dorpen heroverd? Van officieele zijde wordt uit Ma drid gemeld, dat de regeeringstroe pen Getafe en andere dorpen in die omgeving hebben heroverd. Vliegtuigen der regeering zouden drie bommenwerpers der opstandelingen hebben omlaag geschoten. Aanvallen der rechtschen. Van het front voor Madrid wordt mede gedeeld: Ondanks den hevigen regen heb ben de opstandelingen om zes uur gister avond een aanval ontketend, waarbij zij werden gesteund door in den afgeloopen nacht door geregelde troepen aangelegde stellingen. De tanks werden gevolgd door infanteris ten. De aanval is gericht op den sector van de Segovia-brug en Carabanchel Bajo. Om den aanval der opstandelingen te steunen, heeft de rechtsche artillerie alle stellingen der regeeringstroepen onder vuur genomen. Op den weg naar Estramadura hebben manschappen van het vreemdelingenlegioen twee tanks der regeeringstroepen in brand geschoten. Volgens Radio-Sevilla heeft de 17e divisie van de rechtschen, welke aan het front voor Madrid strijdt, het terrein „gezuiverd" en de stellingen verbeterd met het oog op den komenden aanval. De troepen der opstande lingen hebben den rechteroever van de Man zanares bezet. De regeeringstroepen hebben verscheidene aanvallen gedaan. De „witte" troepen sloegen een van deze aanvallen, welke werd uitge voerd door een „internationale" kolonne sa mengesteld uit vrijwilligers van verschillen de nationaliteiten af. Een andere aanval werd afgeslagen door kolonel Stella. De artillerie vuurt op militaire deelen en trof een concentratie van regeeringstroepen in een station-van de Metro. Oostenrijk muniqué een fundamenteel beginsel rechtvaardigheid is. Italië zal rekening hou den met de wenschen van de Oostenrijk- sche en Hongaarsche regeeringen betreffen de deelneming harer landen aan de econo mische exploitatie van Abessynië. Voorts constateert het communiqué volle dige overeenstemming der drie regeerin gen zoowel betreffende de problemen van algemeen belang als ten aanzien van de vraagstukken, die in het bijzonder de drie staten interesseeren. De economische samen werking der drie landen zal worden voortge zet cp dezelfde bases als te voren. Verwijzende naar de recente besprekingen van Ciano met Hitler en Von Neurath gaven de vertegenwoordigers van Oostenrijk Hongarije uiting aan hun levendige voldoe ning over de beslissing van de Italiaansche en Duitsche regeeringen om de problemen van het Donaubekken in een geest van vriend schappelijke samenwerking te behandelen. In dit verband bevestigen de drie regeeringen wederom de geldigheid van de schikking der aanvullende protocollen van Rome van 1936 Oostenrijk en Hongarije hebben „de jure" het Italiaansch-Abessynische imperium kend. In een protocol zijn de behandelde kwesties en verkregen resultaten opgeteekend. Geen gemeenschappelijke „kruistocht" tegen het bolsjewisme. Volgens uit doorgaans goed ingelichte krin gen ontvangen mededeelingen zou het pro tocol ..memorandum" zou een passender naam zijn ook den strijd tegen commu nistische propaganda behandelen. Evenwel zijn de voorstellen van Berlijn, beoogend een soort, anti-bolsjewistischen kruistocht te or ganiseer en, door de conferentie niet aan vaard. Het memorandum zou er zich toe be palen aan ieder der staten-onderteekenaars den strijd tegen bolsjewistische propaganda binnen zijn grenzen aan te bevelen, zoomede een samenwerking van hun onderscheiden politiecorpsen. In de uitwisseling van in lichtingen op dit gebied zou zijn voorzien. Het principe van een erkenning van het Spaansche „nationalistische" regime tegen een niet vastgestehlen datum is eveneens in het memorandum vastgelegd. In de kwestie van Locarno zou de confe rentie het Italiaansche standpunt hebben joedgekeurd. JTet memorandum maakt op geen enkele wiize melding van een herstel der Habsburgers. Regeering klaagt over ongemotiveerde aanvallen der Poolsche pers. Officieel wordt medegedeeld, dat de Dant- ziger regeering gisteren bij de diplomatieke vertegenwoordiging van Polen geprotesteerd heeft naar aanleiding van bepaalde voorval len, die de laatste dagen in Polen en Dant- zig hebben plaats gehad, meldt het D.N.B. De vertegenwoordiger van de Dantziger re geering heeft daarbij gewezen op de „scher pe en ongemotiveerde aanvallen der Pool sche pers naar aanleiding van deze gebeurte nissen" De diplomatieke vertegenwoordiging van Polen werd verzocht al haar invloed te wil len aanwenden, opdat dergelijke onaange name voorvallen, die de betrekking tusschen Dantzig en Polen ernstig zouden benadee- len, in de toekomst niet meer voorkomen. Tegelijkertijd werd,het antwoord van den senaat op het Poolsche protest met betrek king tot de kwestie der arbeidsbemiddeling overhandigd D nltsehland Duitsch protest tegen arrestatie van Duitsche onderdanen. De Duitsche ambassade heeft bij het Volkscommissariaat van buiten landsche zaken geprotesteerd tegen de arrestatie van eenige Duitsche staats burgers. Onder de gearresteerden bevinden zich naar het D.N.B. mededeelt ook de laatste en eenige Evangelische predikant te Moskou, pastor Streek, een onderwijzer van de Duitsche school, de rechtskundige adviseur der ambassade en de huisarts van eenige leden der ambassade. Zondag j.l. heeft men de gods dienstoefening in de Evangelische kerk reeds moeten laten vervallen. Vliegongeluk in Italië eischte twintig dooden. Zestien dorpelingen door brandende benzine omgekomen. Talrijke gewonden. Afval wordt opgespaard. Duitschland's jongste campagne. De „afval-campagne", die de Duitsche re geering onlangs heeft ingezet om het te kort aan grondstoffen te verminderen (onze correspondent te Berlijn wijdde er een arti kel aan), wordt thans ook tot de Duitsche schepen uitgebreid. In een der nieuwste schepen, die thans voor de Hamburg-Amerika lijn worden ge bouwd, wordt een speciale drooginstallatie aangebracht om het vocht te onttrekken aan keukenafval, opdat dit bewaard kan blij ven tot de eerstvolgende haven wordt be reikt. Indien deze installatie een succes blijkt te zijn, zullen alle schepen van de Hamburg- Amerika lijn hiermede worden uitgerust. Broodkorsten, ledige blikken, tandpasta tubes, schroeven en moeren, alsmede tal van andere artikelen worden op de Duitsche schepen verzameld en bij aankomst in de haven aan de Duitsche autoriteiten overhan digd. Kwestie der restauratie op de Weensche conferentie ter sprake? De geruchten om Otto van Habsburg. De langste brug ter wereld geopend. Oakland met San Francisco verbonden. Donderdagmorgen is de brug over de Gou den Poort, de prachtige natuurlijke ingang van de haven van San Francisco, op plechtige wijze geopend. Deze brug, die San Francisco met Oakland verbindt, heeft een lengte van 13.200 Meter en is de langste ter wereld. De bouw ervan, die langer dan 3 jaar heeft geduurd, heeft bijna 150 millioen gulden gekost. Ter gelegenheid van de opening zijn tal feestelijkheden georganiseerd, waaraan o.a. de marine zal deelnemen, dagen zullen duren. en die drie Nobelprijzen toegekend. Literatuurprijs voor Eugene O'Neill. De Nobelprijs 1936 voor natuurkunde is toe gekend aan de hoogleeraren Hess van de uni versiteit te Innsbruck en David Anderson van het Colifornische Instituut voor technologie Beide geleerden hebben belangrijke onder zoekingen gedaan op het gebied der cosmische stralen. De Nobelprijs voor literatuur viel ten deel aan den Amerikaanschen tooneelschrijver Eugene O'Neill. Van zijn werken noemen wij „Emperor Jones", „Al God's Chillun got, wings" en .Diefde onder de olmen". Landsreizigers naar Indië. Met December gaat een nieuwe klasse- indeeling in. In Maart j.l. werd een nieuwe regeling vastgesteld betreffende de klasse-indeeling van de landsreizigers naar en van Neder- landsch-Indië, welke een vermeerdering van het aantal landsreizigers 3de klasse tenge volge heeft gehad. Daar echter door de overbezetting van de 3de klasse der mailschepen, moeilijkheden zijn ontstaan, is van regeeringswege besloten daaraan eenigermate tegemoet te komen. Derhalve is bepaald, dat (behalve de reeds in de 2e klasse gerangschikte burgerlijke lands dienaren) tijdelijk ook in de 2de klasse wor den ingedeeld de mannelijke burgerlijke lands dienaren met een bezoldiging van f 275 tot f 330 's maands, terwijl voorts ook even eens tijdelijk alle onderofficieren boven den rang van sergeant-majoor van leger en ma rine in genoemde klasse zullen reizen. Deze regeling gaat in, voor zoover betreft reizen van Nederland naar Ned.-Indië, op 1 December a.s. terwijl het tijdstip van in gang voor reizen in omgekeerde richting dooi den gouverneur-generaal van Ned.Indië zal worden vastgesteld. w Zenuwen komen tot rust, kal- meeren en worden daarbij tevens gesterkt door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten. Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. lngez. Med.) WEENIEN, 10 November. (Van onzen correspondent). Weenen staat op het oogenblik in het mid delpunt van de belangstelling van de geheele wereld, want de bijeenkomst van de Italiaan sche, Hongaarsche en Oostenrijksche staats lieden, welke hier plaats vindt, kan heel be langrijk worden. Op deze conferentie zal besloten worden in hoeverre en in welke op zichten de drie staten met elkaar samen zullen gaan en wat hun positie ten opzichte van Duitsehland en hun verhouding tegen over de Kleine Entente zal zijn. Er wordt ge fluisterd, dat op deze bijeenkomst ook over een eventueele restauratie van de Habsbur gers op den Oostenrijkschen troon gesproken zal worden. Nu wordt er ook wel beweerd, dat dit nog steeds als een interne Oostenrijksche aangelegenheid beschouwd wordt en men weet, dat de Oostenrijksche regeering voort durend verklaard heeft en nog steeds ver klaart, dat zij zich op dit standpunt stelt, maar daarom is het toch nog niet waar schijnlijk. dat zij tot het doen van zulk een belangrijke stap als het herstel van het kei zerrijk zou overgaan zonder hieromtrent over leg gepleegd te hebben met haar intiemste bondgenooten Italië en Hongarije. Zoodat wel aan te nemen is, dat deze kwestie, die zich steeds meer en meer op den voorgrond dringt, zeer zeker op dezez conferentie ter sprake zal worden gebracht. Ook doen geruchten de ronde, volgens welke de pretendent voor den Oostenrijkschen troon Otto van Habsburg, zich nu eindelijk toch met de jongste dochter van het Italiaansche koningspaar, prinses Marie van Savoye, jong- koningspaar, prinses Marie van Savoye zal verloven. Haar naam was vroeger meermalen in verband met trouwplannen van ex-keizerin Zita's oud sten zoon genoemd. Opmerkelijk is het, dat de leider van de voornaamste monarchistische partij in Oostenrijk, den zoogenaamden „IJzeren Ring", welke verschillende groepen omvat, Von Wiesner, zich juist ongeveer een week te Rome heeft opgehouden, waar hij verschillende belangrijke besprekingen schijnt gehad te hebben. Von Wiesner, die onder het keizerrijk aan het hoofd van den persdienst van het ministerie van buitenlandsche zaken aan den Ballhausplatz stond en die als zoo danig den titel van buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister voerde en nog voert, is thans weer te Weenen teruggekeerd en druk bezig met de voorbereidingen voor een grootsche monarchistische demonstratie, welke de volgende week Donderdag in den vorm van een reusachtige bijeenkomst van Habsburg-aanhangers in de groote, zaal van het Konzerthaus zal plaats vinden. Op dien dag toch, den negentienden, viert „keizer Otto", zooals hij door de monarchisten reeds genoemd wordt, zijn vierentwintigsten ver jaardag. Deze vergadering zal onder het voorzitterschap staan van hertog dr. Max von Hohenberg, den oudsten zoon van den in 1914 te Sarajewo vermoorden Oostenrijk- Hongaarschen troonopvolger Franz Fer dinand en diens morganathische echtge- noote hertogin Sophie von Hohenberg (ge wezen gravin Chotek). Von Wiesner, baron Werkmann en een docent van de universiteit dr. Plöchl, zullen het woord voeren, alle mo narchistische corporaties en studentenver - eenigingen zullen er met hun vaandels en vlaggen verschijnen en de militaire kapel van het populaire Weensche Deutschmeister-regi- ment zal er zich doen hooren. Verschillende leden van het Habsburgsche huis zullen in de zaal aanwezig zijn. Het is opmerkelijk, dat de monarchistische idee in alle kringen steeds meer en meer doordringt en tot uiting komt. Ik was dezer dagen in het Stadttheater, dat altijd veel publiek trekt, omdat het lage entréeprijzen verlangt, waarin thans de operette „Sissy" opgevoerd wordt, welke ook al in ons land ge speeld werd. De muziek ervan is van Fritz Kreisler. De geschiedenis behandelt de verlo ving van keizer Franz Joseph met zijn Beiersch nichtje Elisabeth, die door haar naaste omgeving „Sissy" genoemd wordt. D< handeling berust op historische waarheid aanvankelijk had het plan bestaan, dat de jeugdige Oostenrijksche keizer, wiens rol door Wakher Schmid gespeeld wordt, met Sissy's oudere zuster Helene, bijgenaamd Néné. zou trouwen, maar Sissy, in wier rol Paula Pfhi- ger zeer charmant is, bevalt den keizerlijken jongen man veel beter en hij vraagt daarom ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Conferentie van drie spreekt zich uit voor rechtsgelijkheid. In een na de Weensche conferentie der drie mogendheden uitgegeven communiqué wordt het standpunt van Oostenrijk en Hon garije ten aanzien van de rechtsgelijkheid in bewapeningsopzicht goed gefundeerd ge noemd. De drie regeeringen zullen elkander op de hoogte houden van de verwerkelij king van het principe, dat, aldus het com- Uit Rome, 12 Nov.: Het vlieg ongeluk, dat gisteren te Rocca Gorga heeft plaats gevonden, heeft, naar nader bekend wordt, 20 menschen- levens geëischt. Toen alle dorpelingen zich op de plaats des onheils bevonden, ont plofte eensklaps de benzinetank, waardoor talrijke aanwezigen in vlam men werden gehuld. Behalve vier inzittenden van het vliegtuig, die reeds bij den val waren gedood zijn inmiddels 16 dornehngen aan bun brandwonden bezweken terwijl 30 anderen nog min of meer ernstig gewond zijn. aan haar vader, hertog Max, in welke rol de buitengewoon populaire Weensche tenor Wal ter Kochner herhaaldelijk door het publiek wordt toegejuicht, of hij haar hand mag hebben. Hertog Max zegt „ja" en wanneer het jonge paar -dan op het balkon van de keizer lijke villa te Ischl verschijnt en de volksme nigte den twee gelukkigen jongen lieden op het tooneel uitbundig toejuicht onwille keurig maak ik hier een vergelijking met wat er op het oogenblik in ons land gebeurt dan kent ook die opgetogenheid van het echte Weensche publiek in de zaal geen grenzen meer. En overal, uit loges en in het parket, op de balkons en op het schellinkje, stijgt spon taan de kreet op: „Hoch Habsburg! Hoch Habsburg!" Het geen weer eens een bewijs is, dat het verlangen naar een restauratie in Oostenrijk bijzonder sterk is. Misschien kunnen hier belangrijke dingen nog vlugger geschieden dan men mogelijk acht! W. M. BEKAAR. In aansluiting aan zijn artikel deelt on ze Weensche conrespondent nog mede, dat hij, nadat -hij bovenstaand stuk reeds ge schreven had, naar de wekelijksche bijeen komst van de leden van de Union der Korres- pondenten der auswarti-gen Presse in Wien geweest is, op welke samenkomst ditmaal de persattaché van het Hongaarsche gezant schap te Weenen, Von Ziegler, het woord ge voerd heeft. Op een na afloop van zijn voor dracht aan hem door een Amerikaanschen journalist gestelde vraag, deelde hij mede, dat het wel mogelijk zou zijn, dat de Habs burgsche kwestie op de Weensche conferentie ter sprake zou worden gebracht. Dit wil veel zeggen, daar de heer Von Ziegler zéér voorzichtig in zijn uitlatingen omtrent poli tieke vraagstukken is. Vrouw verraadt haar man. Dinsdagmiddag kwam aan het bureau Berg- singel te Rotterdam, een vrouw haar beklag doen, omdat zij door haar man mishandeld was. Bij deze gelegenheid liet de vrouw zich ontvallen, dat haar man wel eens likeur stookte en de politie achtte het daarom raad zaam eens poolshoogte te gaan nemen. Zij begaf zich naar een pand aan de Gerard Scholtenstraat en daar trof zij inderdaad den 48-jarigen H. J. A. aan bij twee in wer king zijnde distilleertoestellen. Tegen A., chemicus van beroep, is proces verbaal opgemaakt. De distilleertoestellen, alsmede de in voorraad zijnde dranken, be nevens granen en haarwater, dat de man eveneens fabriceerde, zijn in beslag genomen. (Adv. lngez. Med.) PHOERAMMA Dickie voelde zich zóó vermoeid, dat hij dacht: „Ik ga maar weer naar huis terug! Maar in dat eind loopen heb ik heelemaal geen zin, ik denk dat ik eerst nog maar wat uitrust. Het is hier anders wel erg koud!" Hij zat daar een poosje, en voelde zich erg slaperig. Zijn oogen vielen dicht, en even later rolde hij achterover, door den slaap over mand. Daar lag de stoute knaap, en sliep als een marmotje. Hij kon wel kou vatten en ziek wordenr. En niemand wist. dat hij daar lag. Alleen het nieuwsgierige vogeltje zat nog even naar hem te kijken, maar het duurde niet lang of dat vloog ook weg. Daar lag Dickie alleen. Dat zou nog slecht met hem af loopen. ZATERDAG 14 November 1936. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-Melodisten, m.m.v. zangsolist. 1.00 Gram.pl. 1.20 KRO-Orkest. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Vervolg KRO-Or kest. 3.05 Kinderuur. 4.05 KRO-Orkest. 4.45 Gram.pl. 5.30 Esperantonieuws. 5.45 De KRO- Nachtegaaltjes, 6.15 Gram.pl. 6.20 Journ. week overzicht. 6.45 Gram.pl. 7.00 Berichten. 7.15 Kath. RVU. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Voor dracht en concert. 8.30 Gram.pl. 8.45 KRO- Melodisten m.m.v. zangsoliste. 9.45 Gram.pl. 10.00 KRO-Melodisten. 10.15 Filmpraatje. 10.30 Berichten ANP. 10.3512.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. VARA-Uitzending. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.20 Voordracht en gram.pl. 12.001.45 en ".00 Gram.pl. 2.30 Causerie over de toekomst van de luchtvaart. 2.45 R'damsch Philh. Or kest, voordracht en zang. 4.30 Esperantouit- zending. 4.50 Vervolg concert. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 „De Wielewaal'.' en toespraak, 7.00 Veluwsche uitzending. 7.30 VPRO. Bijbelvertellingen. 8.00 Berichten. 8.03 Berichten ANP. 8.10 Uit de Nenijto-Hal, Rot terdam: Gevar. programma m.m.v. VARA- Groot-orkest, de Ramblers, de Flierefluiters, solisten, wielrenners, e. a. (Om 9.15 Gram.pl.; om 10.15 Berichten ANP. VARA-Varia, en toe spraak). 11.5512.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgelspel. 11.50 Het Schwiller Strijk- sextet. 12.50 Gram.pl. 1.20 Het Commodore Grand Orkest. 2.25 Gram.pl. 3.20 Sportrepor- tage. 3.50 Orgelconcert. 4.20 Voordracht. 4.35 Het BBC-Schotsche Orkest. 5.35 BBC-Dans- orkest. 6.20 Berichten. 6.50 Welsch intermezzo. -.05 BBC-Orkest. 7.50 Radio-journaal. 8.20 Voordracht. 8.35 Peter Yorke en zijn Band. .20 Berichten. 9.40 Variété-programma. 10.40 BBC-Theater-orkest en zang. 11.35 Ambrose ®n zijn Band. 11.50 Tijdsein, berichten. 12.00 12.20 Vervolg dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 en 12.35 Gram.pl. .35 Zang. 1.50 en 2.50 Gram.pl, 4.20 Pascal- orkest 5.50 en 6.50 Gram.pl. 8.20 Zang en piano. 9.05 Operaconcert. 11.20—12.35 Goldy-orkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Hindenburger Symphonie-orkest. 11.20 Militair orkest en het HoUinger-orkest. 1.35 Gram.pl. 3.20 West-Duitsch Kamerorkest, mi litair orkest en solisten. 5.25 Omroepkwintet. .30 Omroepkleinorkest en solisten. 9.50—11.20 Omroeporkest en solisten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Klein- orkest. 1.50 Gram.pl. 2.20 A. Felleman's orkest. 3.05 Gram.pl. 4.50 Klein-orkest. 5.20 Kamermu ziek. 6.20 Gram.pl. 7.20 Dansmuziek. 8.20 „Faust", opera-uitzending. Hierna tot 12.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Salon- orkest. 1.40 Gram.pl. 3.20 A. Felleman's orkest 4.35 Kamermuziek. 5.35 Klein-orkest 6.35 Gram.pl. 8.20 Oratorium-uitzending, m.m.v soilsten, koor en orkest van de Kon. Munt schouwburg. Ca. 11.55—12.20 Gram.pl.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6