c H.D.* remolda VERTELLING ,,'t Gaat erin als koek!" Rubriek voor Vragen VRIJDAG 13 NOVEMBER 1936 HAARDE M'S DAGBLAD Tien jaar Amateurfotografie. De H. A. F. V. vierde haar tweede lustrum. De Haarlemsche Amateur-Fotografen Ver- eeniging, die op 11 November tien jaar be stond. heeft dit feit gisteren herdacht met een herdenkingsavond in de groote zaal van haar vereenigingsgebouw. Deze feestelijke bijeenkomst werd geopend met een korte toespraak van den voorzitter, den heer B. Schaap, die de talrijke aanwezigen en de vertegenwoordigers der zustervereni gingen hartelijk welkom heette. Spreker zeide. dat men ondanks den ongunstigen tijd ge meend had het feit van het tienjarig bestaan te vieren, omdat er voor de vereeniging reden 1s tot vreugde. Zij mag zich in een grooten bloei verheugen en iedere vergadering valt er leden winst te boeken. Verder memoreerde spreker de uitstekende verstandhouding met de zuster verenigingen, de dagblad- en fotopers. In het bijzonder richtte de heer Schaap zich tot den voorzitter van de Nederlandsche Amateur- Fotografen Vereeniging, den heer Van Dalsum. die ten allen tijde een groote steun voor de HA.F.V. is geweest. Onder applaus der aan wezigen overhandigde spreker hem het eere lidmaatschap der vereeniging. Ook de heeren Groote en Hardebil, bestuurslid, die beiden van de oprichting af lid zijn, viel een onder scheiding ten deel; zij ontvingen het lidmaat schap van verdienste. Na de rede van den voorzitter las de secre taris, de heer J. Spaander, de vele ingekomen schriftelijke gelukwenschen voor. Hierbij be vonden zich felicitaties van het college van B. en W. en de Kamer van Koophandel. Na mens de afdeeling Haarlem der Nederlandsche Smalfilmliga sprak de voorzitter, de heer Sellenraad. de jubileerende vereeniging met een hartelijk woord toe. Hij herinnerde aan de verwantschap tusschen de film en de fotogra fie en sprak den wensch uit, dat de H.A.F.V. nog veel zou mogen bijdragen tot verhooging van het peil der fotografie. De heer Gerhard richtte zich namens den Bond van Nederland sche Fotografen tot het bestuur, waarna ook de heer D Boer uit Bloemendaal zijn geluk wenschen kwam aanbieden. Het eigenlijke programma bestond uit films van leden van de Haarlemsche Smalfilmliga. Men kreeg allereerst een fraai filmpje van den heer A. Bakels te zien, getiteld „De reddings boot", die gedeeltelijk op de motorreddings boot Neeltje Jacoba werd opgenomen en waar in prachtige opnamen van zee en strand te be wonderen vallen. Daarna volgden twee films van den heer A. Haye, een interessant en geestig rolprentje van de wintersport en een korte kleurenfilm. Van den heer W. Kuyck zagen wij vervolgens een levendige reportage van de Alkmaarsche kaasmarkt, gedeeltelijk in kleuren opgenomen, en eenige grappige snapshots uit Stoop's bad. eveneens in kleuren. Ook werd vertoond „Met de Tarakan naar Noorwegen", de zeer geslaagde film van den heer Bakels welke kort geleden voor de leden der Smalfilmliga draaide. Een poëtisch ge stemde zomer- en bloemenfilm in kleuren van den heer J. Smits sloot het programma, dat met onverdeelde aandacht werd gevolgd en veel bijval oogstte. De voorzitter sprak na de pauze een her denkingsrede uit, die hij getiteld had: „Ver leden. heden, toekomst." Daarin gaf hij een beknopt overzicht van het wel en wee der ver eeniging in den loop van de tien jaren harer bestaan. Uit zijn terugblik bleek, dat het pad der vereeniging aanvankelijk geenszins over rozen is gegaan. Ondanks het feit, dat er bij de oprichting al -veel animo te constateeren viel de vereeniging telde 26 leden bij de stichting had men gedurende verscheidene jaren met veel moeilijkheden te kampen, die o.a. haar oorzaak vonden in onvoldoende con tact met de zusterverenigingen, gebrek aan lezingen, voortdurende bestuurswisseling, enz In September 1933 had de vereeniging er zelfs bijna het leven bij in geschoten, maar dank zij het initiatief van de heeren Kion. van Mourik en Hardebil is het zoover niet gekomen. Nadien is het crescendo met de H.A.F.V. ge gaan. Het ledental vermeerderde gestaag, in 1935 kon de eerste wedstrijd en tentoonstelling gehouden worden, het bestuur moest wegens de toenemende werkzaamheden met twee leden worden uitgebreid, de kostelooze cursus werd ingesteld. Die opgang is te danken aan de goede verstandhouding in de vereeniging en tusschen de bestuursleden onderling. Spre ker zelf heeft het steeds een' vreugde gevon den de vereeniging te mogen dienen. Haar bloei zal ook in de toekomst verzekerd zijn. wanneer op de hulp van alle leden gerekend kan worden In de pauze bestond er gelegenheid het be stuur te complimenteeren, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Nog zij gemeld, dat de heer van Maurik namens de leden het bestuur een bedrag in geld ter hand stelde als bijdrage voor de aan schaffing van een projectie-apparaat. Aan het slot van den avond sprak de heer Schaap een hartelijk woord van dank tot de Haarlemsche Smalfilmliga voor haar gewaar deerde medewerking. STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL PRINSENHOF. (Openbare leeszaal en bibliotheek). Nieuwe aanwinsten. Zede en zïelekunde. Copyn. Leiding; technische leider als leider van menschen in het bedrijf. Freud. Zur Psychopathologie des Alltags- lebens. Freud. Zur Technik der Psychoanalyse und zur Metapsychologie. Hoeve, van der, Kohnstamm en Van Veen. Stil-lees-stof als denkmateriaal en denk- maatstaf. Kohnstamm. De formele logica en het kin derlijk denken: Wennicke. Sexueele gelijkgerechtigdheid van man en vrouw. Opvoeding en onderwijs. nkersmit. Het wezen der school in Sovjet Rusland, zooals het uit den arbeid der kin deren tot ons kwam. Jaarboek van het onderwijs en de opvoe ding der R.K. jeugd in Nederland. Natuurlijke historie. Hulssen, van. Ademhaling, gisting en groei. Kohlbrugge. Critiek der descendentie- theorie. Wigman. Bruine verten en blinkend zand. Wolterson en Van Schaik. Over planten gemeenschappen. Aardrijks-, land- en volkenkunde. Bridges and Hessell Tiltman. Recent heroes of modern adventure, Buschan. Die Völker Europas. Nansen. Door Armenië. Reinwaldt. Brasilien. Trenker und Schmidkunz. Berge und Heimat. Nederl. en i. h. Nederl. vert. romans. AsscherPinkhof. Voor een schuit met violen. Corsari. De weg naar Scutari. Daum. Goena-goena. Tretjakov. Een Cineesch testament verteld door Den Sji-Choea. Wasch. Judith van Esten's donkere jaren. Middenstandsweek 1937. Vele organisaties zeggen medewerking toe. De Hoofdcommissie van Uitvoering voor de Middenstandsweek 1937 had op Donderdag avond in een der zalen van café-restaurant Brinkmann. Groote Markt, een vergaderin; georganiseerd van de bestuursleden van mid denstands- en vakorganisaties, straat- buurtvereenigingen. ten einde de plannen te bespreken voor het houden van een Midden standsweek in de lente van 1937, waarover wij in ons nummer van Maandag mededee- lingen deden. De voorzitter der Hoofdcommissie, de heer Th. S. J. Hooy sprak in zijn welkomstwoord zijn vreugde uit over de groote opkomst, uitte den wensch, dat de Middenstandsweek uitste kend zal slagen en heette in 't bijzonder het raadslid, den heer Van Kessel, welkom. Hierna gaf de secretaris der Hoofdcommis sie, de heer H. C. Sprenge r, een overzicht van de plannen voor de Middenstandsweek. De voorzitter deelde nog mede, dat de Middenstandsweek een vierledig doel heeft le. Haarlem als koopstad propageeren, vooral tegenover Amsterdam, waar nog te veel Haar lemmers koopen: 2e. de Haarlemmers er toe brengen te koopen bij den Haarlemschen middenstand; 3e: den vakpatroons ge legenheid geven, te laten zien, wat zij op hun terrein kunnen presteeren; 4e.: het publiek uit de provincie naar Haarlem lokken. Hierna kregen de aanwezigen gelegenheid, zich uit te spreken over de plannen. Verschillende vertegenwoordigers van orga nisaties enz. vroegen nadere inlichtingen. De opmerking werd gemaakt, dat de tijd voor de Middenstandsweek 3 tot 10 Mei misschien wat te laat gekozen was, omdat de bezoekers van de bloemenvelden dan al uit Haarlem en omgeving weg zijn. De heer Spr enger ant woordde dat de heer Voors, secretaris-pen ningmeester der Alg. Vereen, voor Bloembol lencultuur, het genoemde tijdstip uitstekend gekozen achtte, omdat dan juist de sterke stengeltulpen bloeien. Voorts werd gezegd, dat tentoonstellingen voor elk vak afzonderlijk te duur zullen wor den, vooral als het de bedoeling is, bedrijven in werking te laten zien. En zouden daarvoor wel voldoende lokaliteiten in Haarlem be schikbaar zijn? De Voorzitter antwoordde dat com binaties mogelijk zijn; bij een tentoonstelling ,de gedekte tafel'bij voorbeeld zullen ver schillende branches kunnen samenwerken. Overigens moeten de vakgroepen uitmaken wat zij op haar gebied willen doen. De bestu ren van de verschillende vakgroepen zullen nog door de Hoofdcommissie bijeengeroepen worden voor besprekingen van details. Naar aanleiding van een vraag of de straat versieringen worden betaald door de straat- vereenigingen of door de Hoofdcommissie, deelde de heer Spr enger mede. dat het de bedoeling is, dat de kosten voor versie ringen zullen moeten worden gedragen dóór de straat- en buurtvereenigingen; algemeene kosten kunnen komen voor rekening van dc Hoofdcommissie. Lokaliteiten voor de ten toonstellingen zijn in Haarlem voldoende aan wezig. Op een vraag hoe het staat met den steun van gemeentewege antwoordde de v o o r z i t- t e r, dat alles zal gaan in samenwerking met .Haarlem's Bloei'van welk Comité een wethouder voorzitter is. Spr. twijfelde er niet aan, of de gemeente zal krachtig steunen. Verschillende organisaties zegden medewer king toe en bespreking met de leden. Hierna volgde een puntsgewijze behande ling van de verschillende acties, in de plan nen der Hoofdcommissie vervat. De Voorzitter vestigde er de aandacht op, dat er plannen bestaan voor het organi- seeren van een groote loterij met duizendtal len loten en eclatante prijzen. Wie bij den Haarlemschen middenstand in de Midden standsweek voor of boven een zeker bedrag koopt, krijgt een of meer bonnen, die tegen loten inwisselbaar zullen zijn. Toestemming voor zulk een loterij zal zeker gegeven wor den, daar het hier een algemeen belang geldt; ook voor de verloting van ,Iiet volle Profijt' is toestemming verkregen. De voorzitter sloot hierna de verga dering met twee verzoeken aan de aanwezige bestuursleden; n.l. de leden der verschillende organisaties en vereenigingen op te wekken, in grooten getale op te gaan naar de Mobili satievergadering van 25 November a.s., waar een vooraanstaand middenstander het woord zal voeren en voorts spoed te betrachten met de besprekingen in de vakgroepen. „De Victoria" en de Controleur. door Huey McCoy. (Nadruk verboden). Het was des morgens 7 uur, toen Alton Brown, ambtenaar bij den controledienst VI der stad Chicago, met zijn vrouw aan het ontbijt zat. Plotseling belde de telefoon. Mijnheer Brown nam den hoorn van den haak. „Aha, dokter Fergosh: goeden morgen, dok ter. wat hebt u zoo vroeg op het hart?" .,Een zeer gewichtige aangelegenheid, Mr. Brown. Ik kom vanmiddag even bij u". Neen, dokter", sprag meneer Brown lang zaam, „niet op het bureau astublieft. Er waait op het oogenblik een scherpe windMis schien kunt u vanavond even bij mij thuis komen?" „Goed, meneer Brown, afgesproken Tot van avond dan". Brown hing den telefoonhoorn weer aan den haak en zette zich met een zucht aan tafel. „Wat zet je 'n bezorgd gezicht", zei zijn vrouw. .Fergosh Co. hebben weer wat „En kijk je daarom zoo sjagrijnig? Dat levert toch waarschijnlijk wel weer wat op?" Alton Brown trok zijn voorhoofd in rim pels. „Onze nieuwe hoofdcontroleur schijnt zeer streng te zijn. En van alles is hij goed op de hoogte. Nieuwe bezems vegen schoon en ik heb het onaangename gevoel, dat hij mij voort durend in de gaten houdt!" Een paar minuten later nam de ambtenaar afscheid van zijn vrouw, om zich naar zijn bureau te begeven. XXX Tegen noentijd betraden twee heeren een huis in Lennox Avenue en lieten zich met de lift naar de zevende verdieping brengen. Toen zij uitstapten viel hun oog op een naam- Wanneer er maar Cremolda op de boterham is. En dan deze verrukkelijke choco- ladecrême kan dun ge smeerd worden, zoodat Cremolda ook nog zeer voordeelig is. Groote pot 37'/2 cent, plus statiegeld. Verkrijgbaar in drie smaken: Vanille, Orange, Citroen. Vraag vanc/aag bijv. eent Cremolda Vanille, BUYViSi „een crème van chocolade" (Aav ingez. Mea.) NIEUW LEVEN. De geheelonthouders tooneelvereenigmg „Nieuw Leven" zal Zaterdag 21 November in de Gemeentelijke Concertzaal voor haar Kunstlievende leden een amusementsavond organiseeren. Het is het bestuurgelukt de heeren Tholen en Van Lier voor dezen avond te engageeren, alsmede Maloitz. den zingenden telepaat (met telepathische experimenten, blindlezen en blindt eekenen) benevens een dansgroep. Een en ander gevolgd door bal. Zwart als roet is Josepne. Maar haar linnen hagelwit. Want dat bleekt ze met Glorine. „Tooverij"zegt Josepne! 'n Toovermiddel, dat is GLORINE. Zoo mooi wordt het goed ge bleekt, zoo smetteloos wit, zonder dat het iets te lijden heeft. Een flesch kost 16 cent en is vol doende voor 5 flinke wasschen. Slechts ruim 3 cent per wasch. Daarvoor kunt U geen risico nemen met minderwaardige bleekmiddelen. Glorine bleekt witter (Adv. Ingez. Med.) lllllllillllllllllllllllllllllllll bordje, waarop in eenvoudige letters A. Brown geschilderd stond. Een der heeren belde daar aan. Een dame opende de deur op de helft. „Mrs. Brown?" „Jawel", knikte de dame. vriendelijk glim lachend. „Komt binnen heeren, u bent zeker van Fergosh Co.?" „Nee, van de geheime politie", antwoordde een der heeren, terwijl hij den revers van zijn jas omsloeg en zijn dienstschild liet zien. Mrs. Brown bleef verstijfd staan. „Wij komen hier in opdracht van de hooge autoriteiten om een kleine huiszoeking bij u te doen. Uw man, die zich reeds twee uren in arrest bevindt, heeft de laatste jaren aan zienlijke verduisteringen gepleegd. De som der aldus op onrechtmatige wijze verkregen gelden beloopt ongeveer vijftig duizend dollar. Wij nemen aan, dat u met een en ander be kend moet zijn en wenschen u daarom eenige vragen te stellen". De aangesprokene begroef haar gelaat in de handen en begon krampachtig te snikken. Toen zij weer tot kalmte gekomen was, zei een der beambten: „Kunt u ons zeggen, wat uw man met die vijftig duizend dollar gedaan heeft?" Mrs. Brown's haastig antwoord luidde: „Het waren er geen vijftig, hoogstens vijftien of twintig duizend!" U vergist u, Mrs. Brown, ons onderzoek heeft onomstootelijk aangetoond, dat het minstens vijftig duizend is!" Mrs. Brown was zeer bleek. Zij bibberde alsof zij het erg koud had. „Weet u wel, dat uw man achter de vrouw tjes aan zat. Waarom kijkt u ons zoo aan? Ja, ja, zóó zal de vork wel in den steel zitten. Dat is gewoon de ondergang van een man. Waarschijnlijk heeft hij het grootste gedeelte van het geld met zijn dame verteerd". Mrs. Brown geraakte nu heelemaal van haar stuk. Haar oogen kregen een andere kleur en uit haar mond kwam het nu, als een lang tegengehouden stroom: „Ik heb het altijd wel gedacht, dat mijn man mij bedriegt. lederen Woensdag ging hij uit; zoogenaamd naar zijn club en dan kwam hij eerst tegen 1 uur thuis. Nu is mij alles duide lijk". Haar voorhoofd rimpelde zich in na denken en dan ging zij voort; „Ja. eens kwam hij zelfs pas om 3 uur 's morgens thuis; hij zei. dat hij zoo lang schaak gespeeld had. Nu weet ik het. mijn man heef' mij bedrogen. Hij moet een andere vrouw hebben, die hem schatten gelds kostte. Want mij maakte hij „WETEN EN WERKEN". Aan het jaarverslag 1935—1936 ontleenen wij het volgende: De tien bijeenkomsten in dit seizoen werden gehouden op Vrijdag avonden, in het gebouw van „Zang en Vriendschap". De spreekbeurten werden ver vuld door de heeren H. C. Verkruysen, Henri Dekking. Dr. J. Weener. G. van der Laan, J. B. Schuil. Dr. G. J. de Groot, Dr. W. G. N. van der Sleen, J. W. Wichers. A. F. J. Por- tielje en Dr. N. Tinbergen. Uit de overgroote belangstelling, waarmede de verschillende voordrachten .rijk aan afwisseling, gevolgd werden, bleek, hoezeer zij door het publiek gewaardeerd werden. Tot nu toe hebben de financiën, hoewel niet rooskleurig, het moge lijk gemaakt, dat de leden een tiental le zingen kunnen bijwonen, die door een groote verscheidenheid, elk wat wils. bieden. Even wel zou het voor de nog steeds met jeugdige kracht werkende vereeniging, die tachtig jaar geleden werd opgericht, hoogst aange naam zijn, indien, ter stijving van de kas. het aantal leden of begunstigers, die een eenigszlns hoogere contributie dan f 1 bij dragen. vergroot werd. Bij de vele aanvra gen. tot het publiek gericht tot onderstem ning van inrichtingen van diverse strekking, is het wel moeilijk de noodige belangstelling voor deze oude. Haarlemsche vereeniging te onderhouden of te wekken, en dikwijls blijkt, dat het nuttige doel van „Weten en Werken" nog bij velen zelfs niet bij name bekend is. In het belang van den arbeidenden stand opgericht, heeft zij door een werkzaamheid gedurende tachtig jaar getoond, dat zij vol komen recht van bestaan heeft. Laten velen zich gedrongen gevoelen, haar bij voortdu ring te steunen! Men kan zich steeds als lid of als contribuant opgeven bij den heer Bre mer, gebouw „Zang en Vriendschap", Jans straat 74, of bij een van de leden van het bestuur. In het bestuur kwam dit jaar geen veran dering. Het bestaat thans uit de heeren: J. D. Rutgers van der Loeff, voorzitter; P. S. Hartogh Heys van Zouteveen, penningmees ter; J. W Ruinen, secretaris, de leden H. D. Tjeenk Willink Jr.. Dr. A. A. G. Land, G. A. de Reede. Jac. van den Bosch en de commis sarissen P. H. Craandijk en D. H. van der Sande. Voor het a.s. winterseizoen is het bestuur er in geslaagd de volgende sprekers bereid te vinden een spreekbeurt te vervullen: de heeren G. van der Laan. H. C. Verkruysen. Henri Dekking. A. F. J. Portielje, J. B. Schuil, Dr. W. G. N. van der Sleen. Mr. G. J. Salm, J. W. Wichers. M. A. van Heuven en mevr. Francien Koote-Gerrese. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO-CENTRALE OP ZATERDAG 14 NOVEMBER. Progr.I Hilversum I (Huizen). Progr. n. Hilversum II. Pirogr. m. 8.05 Parijs Radio. Gymnastiekles. 8.20 Parijs Radio. Gramofoonmuziek. 9.05 Keu len. Tijdsein. Nieuwsberichten. Waterstandbe- richten. 9.20 Keulen. Stellungskrieg, een front soldaat vertelt. 9.50 Keulen. Voor de kleintjes. 10.20 Keulen. Richard Heinemeyer: Was ist los im Sport? 1.20 Vlaamsch Brussel. Gesproken dagblad v. d. N. I. R. 1.35 Keulen. Gramofoon muziek. 2.35 Fransch Brussel. Gramofoonmu ziek. 3.20 Keulen. Concert m.m.v. het West- Duitsch kamerorkest ol.v. Hermann Hagestedt. 5.20 Keulen. Programmanieuws. 5.25 Keulen. Po pulair concert door het Kamerkwintet. 6.20 Londen Regional.. Reginald King met zijn or kest, James Topping, tenor. 7.20 Berlijn. Be- ichten. Wir tielen mit7.30 Berlijn. Pro- jramma van Stuttgart. Populair concert. 9.20 Boedapest. Zigeunermuziek door Elemér Sarai en zijn orkest. 9.50 Berlijn. Programma van Leipzig. Uun morgen ist's Sonntag. 11.20 Ber lijn. Dansmuziek door het orkest van de Gebr. Walter. Pogr. IV. 8.00 Vlaamsch Brussel. Gymnastiek les. 8.20 Vlaamsch Brussel. Tijdsein. Gramo foonmuziek. 8.30 Vlaamsch Brussel. Kroniek van den dag. 8.40 Vlaamsch Brussel. Gramo- foonplaat. 8.45 Vlaamsch Brussel. Gesproken dagblad v. h. N. I. R. 9.00 Vlaamsch Brussel. Gramofoonmuziek. 9.20 Diversen. 10.35 Londen Regional. Korte Godsdienstoefening. 10.50 Londen Regional. Tijdsein van Greenwich, Weerbericht. 11.05 Londen Regional. B.B.C, Northern orkest o.l.v. Alfr. Barker. 11.20 Droit- wich. Orgelconcert door Frederic Bayce. 11.50 Droitwich. Het Schwilier Strijksextet. 12.50 Droitwich. Gramofoonmuziek. 1.20 Droitwich. Het Commodore Grand orkest o.l.v. Harry Davidson. 2.20 Droitwich. Vissoherijberichten. 2,25 Droitwich. Gramofoonmuziek. 3.20 Londen Regional. Piano Recital door Leslie England. 3.30 Droitwich. Orgelconcert door Frank New man. 4.20 Droitwich. Eric Gillett leest Shadows Deepen van G. Eliot. 4.35 Droitwich. B.B.C. Schotsch orkest o.l.v. Guy Warrack. 5.35 Droit- nilllllllllllllllllllllll|[||lll||l|!lllllllllill|||!lll|||l!llllilllllllll|!llll|||||[|||llllll||||||||H wijs, dat het maar drie of vier honderd dollar in de maand was, die sommige lieden hem toestoppen als hij als controleur een oogje toedeed. Daar mijn man pas vier jaar in dienst is, kan hij op die manier tot nog toe hoogstens 15.000 tot 20.000 dollar ontvangen hebben. Maar de mogelijkheid bestaat natuurlijk, dat andere vrouwen hem er toe gebracht hebben grootere onregelmatigheden te plegen". „En waar zijn die 15.000 dollars?" „Een paar duizend hebben wij aan reisjes gespendeerd. Tienduizend dollar hebben wij op de Illinois National Bank staan". „Om hoe laat kwam uw man gewoonlijk thuis?" „Hij ging 's morgens om 8 uur weg en kwam regelmatig 's middags om 5 uur thuis". „Kunt u ook zeggen, wat uw man 's mid dags tusschen drie en vijf deed?" „Dan had hij dienst". „Dat klopt niet. Om 3 uur worden de bureaux gesloten. Dan gaan alle ambtenaren en be ambten naar huis en dan worden de deuren van de Victoria gesloten". „Dat geloof ik niet, want menigmaal heb ik mijn man 's middags om 5 uur afgehaald. Dan pas worden de kantoren gesloten. Dat zal men u bij den controledienst, bureau VI, zonder mankeeren bevestigen". „Controledienst? Wat heeft de controle dienst met de „Victoria" te maken?" „Mijn man is toch controleur bij den con troledienst VI". „Neen, Mrs. Brown, uw man is kassier bij de levensverzekeringbank „Victoria"!" Terwijl Mrs. Brown de beide politiemannen met ongeloovige oogen aanstaart, ging haar eensklaps een licht op. „Och, dan bedoelt u zeker Anthony Brown, die op deze verdieping maar dan aan den achterkant woont!" Verbaasd kijken de beide mannen elkaar aan, en dan zegt een hunner: „Wij verzoeken u beleefd ons te willen ver ontschuldigen, Mrs. Brown. Wij bedoelen in derdaad Anthony Brown. De massa's Browns, die hier in stad wonen, geven dikwijls aan leiding tot vergissingen en verwisselingen". Den volgenden morgen begroetten de kas sier Anthony Brown en de controleur Altop Brown elkaar heel vriendelijk. Maar ditmaal niet in de lift van hun huis. waar zij elkaar bijna eiken morgen ontmoetten, maar wèl bewaakt in de beklaagden-wachtkamer van j het parket, waar de officier van justitie hen I een verhoor zou afnemen wich B.B.C. dansorkest o.l.v. Henry Hall. 6.20 Diversen. 7.05 Droitwich. B.B.C. orkest Julian Clifford. 7.50 Droitwich. In Town Tonight. 8.20 Londen Regional. Gramofoonmuziek. 8.35 Droitwich. Peter Yorke en zijn orkest met Ja- net Lind en Sam Coasta. 9.20 Diversen. 9.40 Droitwich. Music-Hall. 10.45 Londen Regional. Ambrose en zijn orkest met- Evelyn Hall. Progr. V. 8.00—7.00 Diversen. 7.00 Eigen gra- mofoonplatenconcert: Zang. 1. Die ganze Welt dreht sich um Liebe, Martha Eggerih; 2. Liza, Al Jolson. 3. Tip toes, Revellers. 4. L' éioile d'amour, Lucienne Boyer. 5. Sailor beware!, Bing Crosby. 6. Schau mich ar., sei mir gut, Martha Sggerth. 7. Tiger Rag. Mills Brothers. 8. Heebie Jeebies, Boswell Sisters 9. Was kann so schön sein, Gitta Aipar. 10. Mein Herz ruft immer nur nach dir. Jan Kiepura. 11. One swet kiss, Al Jolson. 12. Sunny, Light Opera Company. 13. J'ai rèvé de t'aimèr. Lucienne Boyer. 14. Erst eine Walzernacht, Martha Eg- gert-h. 15. My heart and I, Bing Crosby. 16. Some of these days. Mills Brothers. 17. Ich sing mein Lied, Jan Kiepura. 18. Dort wo die Walder griih'n, Gitta Alpar. 19. My future just gandy past., Boswell Sisters. 20. Ich bin heut' so froh, Martha Eggerth. 8.0012.00 Diversen. STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL. De heer J. Kuiper, volontair aan de Stads- Bibliotheek en Leeszaal, alhier, is benoemd tot assistent van de redactie voor het Groot Nederlandsch worodenboek. VOLKSUNIVERSITEIT. Men verzoekt ons mede te deelen dat de lezing „Chantage", door den heer Th. M. Lucas, op Zaterdag 14 November a.s. niet toegankelijk is voor personen beneden 21 jaar. HET IS NIET NOODIG om aan rugpijn, duizeligheid, onnatuurlijk* vermoeidheid, gewrichtspijnen of ander» gevolgen van trage werking der bloed-' filtreerende organen te lijden. Men behoeft» slechts een dluretlsch middel te gebrulkenj dat de nieren doorspoelt. Foster's lïugpUn! Nieren Pillen worden reeds 50 Jaren vobn dit speciale doel gebruikt. Hoe zij voldoen?» Vraag het. een der dankbare menschen. dial ze gebruikt hebben, f 1.—, >.1.75 en ƒ.3.—s (Adv. Ingez. Med.) DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnés van dit blad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan het bureau van ons blad, met duidelijke vermelding van naam en woonplaats. De namen der vragers blijven redactie- geheim. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken worden terzijde gelegd. De antwoorden worden GEHEEL KOSTE LOOS thuis bezorgd. Alleen die vragen, welker beantwoording voor vele anderen behalve den vrager, van nut kan zijn, worden tevens in ons blad ge plaatst. RECHTZAKEN VRAAGHeeft een meisje van IS jaar. dat on der voogdij staat, de toestemming van den voogd noodig, wanneer zij in betrekking gaat voor dag en nacht? ANTWOORD: Ja, dit ls inderdaad het geval. VRAAG: Een meisje heeft voor haar huwelijk meubels gekocht op afbetaling. Bij het huwelijk was nog niet alles betaald. Nu zijn de echtgenoo- ten bij elkaar vandaan, doch niet gescheiden. De •rouw heeft geen inkomen meer. Wie is voor de schuld aansprakelijk? ANTWOORD: Beiden, man en vrouw VRAAG: Ik heb op mondelinge overeenkomst een huis gehuurd, weelcwonlng, waaraan eenige veranderingen zijn aangebracht, niet op mijn uitdrukkelijk verlangen. Nu wil ik van het huis af. Ik wil slechts een week huur betalen, maar de eigenaar eischt twee weken. Wat ben ik nu •ettelijk verplicht? ANTWOORD: U zult twee weken huur moeten betalen. VRAAG: 1. Ivan op het pensioen van een spoor wegambtenaar. die volgens de pensioenwet voor spoorwegambtenaren van 1925 gepenslonncerd beslag door derden worden gelegd? 2. Kan dit beslag door meer personen tegelijk worden gelegd en dan pond-pondsgewljzo over hen verdeeld worden? Of geldt hier: wie het eerst komt. het eerst maalt? 3. Welk bedrag ls onaantastbaar en blijft in ieder geval voor den gepensionneerde voor levens onderhoud? Zoudt u bij de beantwoording de wetsartikelen en c.q. reglementen kunnen opgeven waar een l ander te vinden is? ANTWOORD: 1. Ja, tenminste als en voor ■over dit een bedrag van 800 per jaar over schrijdt. 2. Ja, dit kan. Komen de anderen niet op, dan wordt alleen aan den beslaglegger uitge keerd. 3. Zie onder 1 Pensioenwet voor de Spoorwegambtenaren 1925 d.d. 23 Juli 1925. Stbl. no. 294, artikel G5. RECEPTEN VRAAG: Hoe kan ik een chocoladevlek uit een lichte blauwzijden Japon verwijderen? ANTWOORD: Met oen dotje watten de vlek betten met lauw-warm water. Het dotje watten uitwrijven en de vlek daarmee luchtig wrijven. Daarna met koud water, waarin een weinig mie- renzuur gedaan is, afsponsen. Met leeren lap zoo droog mogelijk kloppen cn de plek bedekken met een laagje magnesia, dat na een paar uur afge borsteld kan worden. PLANTEN VRAAG: Ik heb een palm, die Ieder jaar een nieuwen stengel krijgt. Maar dan gaat tegelij kertijd een blad kwijnen. 1. Ts dit altijd zoo? 2. Moet ik de palm leder jaar andere aarde ge ven en wanneer kan ik dat doen? 3. Welke aarde ls daar het beste voor? ANTWOORD: 1. Noen. Wij vermoeden dat de plant onvoldoende voedsel of water of belde heeft. Neen. Om de 3 a 4 jaar is dat voldoende, in dien men maar zorgt dat de plant voedingsstof fen krijgt, door toedienen van bloemenmest of erdunde koemest. 3. Bladgrond 1/3, tuingrond 1/3 en kleigrond 1/3 is het beste grondmcngsel. VRAAG: Hoe moet lk mijn roode-bessenboo- men behandelen, wat. betreft het snoeien en be mesten? Dit jaar heb lk heel weinig bessen ge had. ANTWOORD: Roode bossen moeten beschik ken over voldoende voedingsstoffen en betrek kelijk vochthoudenden bodem. De wlntersnoel bepaalt zich tot het wegnemen van waterlootcn. De houttwijgen snoeit men In op pl.mln. 4 oogen en de kleine twijgjes, de vruchttwijgjes, laat men ongehinderd. Zfj geven veel en mooie vruchten. Men moet zorgen dat er voldoende licht bij kan komen.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7