BREEMEN HAARLEM VRIJDAG 13 NOVEMBER 1936 H A A R L E M'S DAGEIAD ÜHIIIIIllllinüllilllllllOUlë Een 3apansche idylle Het Bulgaarsche elftal wordt in Belgrado tè hartelijk ontvangen Een voetbalstad in Amerika Bastin's methode van halfback-spelDe iichtwed- strijd Haarlem-Ajax Stam een candidaat voor de nationale ploeg Geel en blauw als kleuren Een belangrijk biljart- tournooi. Het is prettig, deze week met een idylle te Kunnen beginnen. Deze idylle wordt geweven rond het hoofd van de lieftallige Japansche zwemster Maehata, die op de Olympische Spelen te Berlijn het nummer 200 Meter schoolslag won. Vanzelfsprekend werd zij bij haar terug- keei in het land van de Rijzende Zon als een heldin gehuldigd en iedereen zou daarmede tevreden zijn geweest. Niet echter de direc teur van de school, wiens taak het was als voogd over de ouderlooze Maehata te waken. Hij was van meening, dat noch het Japan sche volk, noch hijzelf hun plichtt tot het uiterste hadden volbracht, zoolang, volgens landsgebruik, geen geschikte echtgenoot voor de zwemster was gevonden. Voorwaar een nobele opwtting van zijn taak. Des te meer doet het ons genoegen, dat hij in zijn voor nemen slaagde, want hij vond voor Maehata een levensgezel in den persoon van een an deren Olympischen uitblinker en wel den langen afstand looper Murakoso. Men zal zich herinneren, hoe deze athleet te Berlijn vierde werd op de 10.000 Meter achter de drie Finnen Salminen, Askola en Iso-Hollo en de zelfde plaats bezette op de 5000 meter, na Hoeckert, Lehtinen en den Zweed Jons- son. Het jonge paar is reeds getrouwd en wij gelooven namens alle lezers te spreken, wan neer wij den Olympischen echtelieden een levensweg zonder hindernissen toewenschen, derhalve zoo geëffend als een sintelbaan. Onze eenige angst is, dat bij een mogelijke huiselijke oneenigheid. Maehata niet zal kun nen nalaten om haar echtgenoot er op te wijzen, qat hij slechts een vierde plaats en zij een gouden medaille veroverde. Dan zaï Murakoso ongetwijfeld inzien, dat zijn tactiek om tegen het drietal Finnen steeds aan de kop te willen blijven, foutief is geweest. In dien hij het voorbeeld van Lovelock op de 1500 meter had gevolgd en zich gedurende het grootste gedeelte van de race met een positie achter de leiders haq tevreden gesteld waardor dien den wind voor hem zouden heb ben afgevangen, dan had hij wellicht in den eindspurt genoeg krachten over gehad om een betere plaats en daarmede een medaille te veroveren. Doch laat ons de idylle niet verstoren. Men heeft zich er steeds weer over ver wonderd, dat in de interlandwedstrijden tus- schen Joego-Slavië en Bulgarije de ploeg, die op eigen terrein speelde, altijd een gemak kelijke overwinning behaalde, zonder dat het bezoekende elftal figuurlijk gesproken, een voet aan den grond kreeg. Had de match in Belgrado plats, dan stond de zege van Joego slavië van te voren vast, speelden de teams in Sofia, dan bleef Bulgarije met groote meer derheid meester van het terrein. Tenslotte is men eens gaan informeeren. wat hiervan wel de reden kon zijn en een Bulgaarsche speler heeft de oplossing van het probleem aan de hand gedaan. Hij ver telde het volgende: „Als wij worden uitgenoodigd om in Belgrado te komen spelen, worden wij steeds in het beste hotel van de stad ondergebracht. Dat is natuurlijk een zeer elegante en moderne gelegenheid. Doch ge zult direct de reden van deze hotel-keuze begrijpen. In dit hotel is namelijk de grootste dancing van Belgrado gehuisvest en den geheelen nacht door is er dansmuziek, zoodat het onmogelijk is, om een oog dicht te doen. Nu nemen de technische commissie en de trainer wel de elementaire voorzorg om onze kamerdeuren aan den bui tenkant af te sluiten en de sleutels mee te nemen, maar waarvoor dienen de ramen dan eigenlijk? Natuurlijk om de kamer te kun nen verlaten en dan te gaan dansen, zingen en den dorst te lesschen tot dé ochtendsche mering aanbreekt. Even natuurlijk verliezen we daarna den wedstrijd, dat staat eiken keef bij voorbaat vast. Maar men kan niet zeggen dat wij op onze beurt niet weten, hoe wij in Sofia de Joego-Slaven gastvrij moeten ont vangen. Daar ontbreekt eenvoudig niets aan; dezelfde verdieping als de danszaal. Wij zijn dan verzekerd van de overwinning". Tot zoover de Bulgaarsche internationaal. Het is maar goed, dat Karei Lotsy en Bob Glendenning een dergelijke mental-training nooit van nabij hebben meegemaakt; ze zou den er grijze haren van krijgen. De Amerikanen zijn sterk in het uitvinden van nieuwigheden op allerlei gebied. Het eenige, waarin hun tot nu toe originaliteit ontbrak, was het bedenken van plaatsnamen. Immers zeer vele steden en dorpen in de Vereenigde Staten dragen den naam van een Europeesche plaats, meestal uit Engeland, Frankrijk en Duitschland. Doch thans heb ben de Yankees de schade ruimschoots in gehaald, want zij hebben een nieuwe stad in den staat Ohio met den naam Foot- bopolis begiftigd, d.w.z. de voetbalstad. Dit slaat dan op het Amerikaansche rugby. Men weet. dat dit spel geheel van ons voetbal verschilt. Weliswaar begint men met een volledige ploeg aan iederen kant, doch voor eiken gewonde (en dat zijn er in den loop van een wedstrijd dikwijls een dozijnj en voor eiken speler die niet voldoet ook, komt onmiddellijk een invaller in het veld, die op zijn beurt probeert met brute kracht den ovalen bal langs of over zijn tegenstanders naar de doellijn te dragen, gelijk dat bij rugby tot een score leidt. Het seizoen duurt slechts twee maanden, doch dat is ruim- sschoots genoeg, want het spel is dermate ruw en gevaarlijk, zelfs levensgevaarlijk, dat de beoefenaren, voor het meerendeel studen ten, de rest van het jaar noodig hebben om behalve aan de colleges der professoren voldoende aandacht aan hun kneuzingen en gebroken ledematen te besteden. Het eene schijnt het andere niet uit te sluiten, zeer zeker niet bij de studie der heelkunde. Er komen zelfs ieder jaar vele verwondingen met doodelijken afloop bij voor. Een Fransch sportblad is opgetogen over het prachtige all-round spel van den Arsenal- voetballer Bastin ter gelegenheid van de jaarlijksche match, die de Engelsche club in Parijs tegen de Racing Club de Paris heeft gespeeld en met 5—0 gewonnen heeft. Bastin heeft in zijn club en ook in het na tionale team verschillende plaatsen in de voorhoede bezet, o.a. linksbuiten, linksbinnen en rechtsbinnen. Ditmaal speelde hij rechts half en ondanks deze, voor hem nieuwe positie was hij de beste man van het veld. De wijze, waarop hij een defensieve situatie in een aanval omzette, herinnerde aan de tactiek van een achterspeler bij het. ijshockey, zoo snel ging het in zijn werk. De verraste tegen standers waagden het niet, hun dekking van de Engelsche voorwaartsen te verwaarloozen en Bastin trok daarvan profijt om zeer snel door de vijandelijke verdediging te loopen en een goed gericht schot op het doel af te vuren. Een dergelijke tactiek brengt dikwijls succes, zelfs bij het uitgesproken defensieve systeem, dat door vele clubs wordt gevolgd. Immers, de verdedigers, waaronder de „stop per-spil", besteden vooral aandacht aan de vijandelijke voorwaartsen. Een plotselinge „rush" van een kanthalf biedt zulk een speler meermalen een vrijen doorgang tot het doel en de kans op een succesvol schot. In vroeger jaren was de toenmalige Totten- ham Hotspurs-linkshalf en aanvoerder Arthur Grimsdell om dezez doorbraken ge vreesd, nog niet zoo lang geleden vond hij een opvolger in den linksmidden van New castle United Weaver, die intusschen reeds weer aan een andere club verkocht is. Bastin's Parijsche vórm schijnt ook den Arsenal-manager te hebben tevreden gestelr, althans in den competitie-wedstrijd tegen Leeds United nam deze speler wederom de rechtslialf-plaats in. Arsenal won met 4—1 en behaalde daarmede haar eerste thuis overwinning sinds 12 September 1.1. De lichtwedstrijden aan den Schoterweg krij gen meer en meer de reputatie van steeds goed spel op te leveren en ook de match tus- schen Haarlem en Ajax op Dinsdagavond 1.1. vormde daarop geen uitzondering. Van beide zijden werd vlot en aantrekkelijk voetbal ver toond, vooral in de eerste helft en het ware te wenschen. dat vele competitie-matches op een dergelijk hoog peil stonden. Ajax beschikt toch wel over een uitstekende ploeg, de spe lers zijn door trainer Reynolds terdege in de techniek en tactiek van het spel onderwezen en nu het tempo van den aanval door de twee snelle buitenspelers hoog wordt opgevoerd, is dit elftal zonder twijfel het beste, dat op de Hollandsche velden te vinden is. Voortreffe lijk was het spel van den watervluggen rechts buiten Stam, die momenteel in ons land zijn weerga niet vindt en die. wat activiteit, initia tief en „efficiency" betreft, den internationaal Wels overtreft. Zijn collega op den anderen vleugel, van Wijngaarden, heeft weliswaar niet denzelfden vluggen kijk op de spel-sïtuaties als Stam, doch ook hij toont, evenals de meeste Ajacieden, een goed begrip van positie-kiezen en van het juiste moment van starten. Wat vooral opvalt, is het feit, dat de spelers zoo goed op elkaar zijn ingesteld en elkanders bedoelingen direct aanvoelen, terwijl zij zich door hun goede looptechniek gemakkelijk ver plaatsen. De invaller Kluft heeft Anderiessen op de spilplaats voldoende vervangen en de beide kanthalfs, speciaal Schubert, hebben fraai werk geleverd. Het mag dan ook als com pliment gelden, dat hun Haarlemsche collega's, De la Mar en Van Gooi voor de rust zeker even goed, zoo niet beter speelden, voorname lijk doordat dit tweetal de voorhoede krachtig steunde. We schreven hierboven over de methode van Bastin en Grimsdell om als halfback een kans op een succesvol schot te wagen; welnu, de la Mar heeft in dezen wedstrijd laten zien, dat er met dit systeem, mits niet te veelvuldig toe gepast, een verrassend element in het spel kan worden gebracht. Zeer goed speelden ook van Polanen en Smit, hun combinatie, zuiver en snel uitge voerd en door den linksbuiten met berekende voorzetten besloten, leverde door het juiste opstellen van Smit twee doelpunten op. Bij beide ploegen was de achterhoede het minst sterke deel van het elftal, de Amster- damsche backs waren voldoende zonder meer; hun fout is, dat ze zich bijna voortdurend op één lijn opstellen, waardoor Keizer meer moeilijk werk krijgt dan strict noodig is. De verdediging van Haarlem was ditmaal wel erg zwak. doordat de samenwerking tusschen het achterio ontbrak. Verhappen dient meer aandacht aan de positie van zijn medespelers te best-eden in plaats van den bal zoo hard mogelijk te willen trappen; Vijgeboom heeft moeite, het juiste moment van ingrijpen en uitloopen te kiezen, al zal zijn verwonding daarop wellicht invloed hebben gehad. Huys- mans weerde zich moedig, waarbij vooral zijn koppen opviel, doch men kreeg nimmer den indruk, dat de verdediging der thuisclub „safe" was. Wellicht mogen we het voortvarende Haar lem-bestuur den raad geven, ook eens. in deze contreien minder bekende teams voor een avondwedstrijd -uit te noodigen; het voetbal- minnende publiek zal het ongetwijfeld op prijs stellen eens andere ploegen aan het werk te zien dan die, welke vanwege de competitie meermalen tegen onze plaatselijke clubs in het veld komen. Een moeilijkheid daarbij is na tuurlijk de afstand; teams uit de „provincie" hebben veelal 's avonds laat geen gelegenheid meer om de terugreis te voltooien. Een belangrijk punt bij deze lichtwedstrijden vormt de kleur van de kleeding der spelers; hierover werd op de tribune dan ook druk gedebatteerd. Donkere kleuren zijn uiteraard ongeschikt, doch wanneer beide partijen wit als hoofdkleur voeren, werkt dat eenigszins verwarrend. Het wil ons voorkomen, dat licht geel en hemelsblauw tinten zijn, die het tegen een donkeren achtergrond goed zullen „doen'.' Ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan organiseert de biljartclub „Haarlem" in haar clublokaal aan de Bartel.'jorisstraat 10 volgen de week een zeer interessant invitatie-tournooi. waaraan door de beste spelers van ons land zal worden deelgenomen. Sweering, de Leeuw, Van Vliet en Gehrels zijn namen, die in de biljartwereld alom bekend zijn, met hen zijn Katoer. er. onze stadgenoot Kobus, de winnaar van den Zilveren Fruitmand uitgenoodigd. Er worden partijen van 400 caramboles ge speeld, zonder handicap. De wedstrijden van gen aan op Vrijdagavond 20 November en zul len niet nalaten, veel publiek te trekken. Op een Londensch handelskantoor werd onlangs op een morgen de jongste bediende bij den chef geroepen. Deze sprak aldus: „Ik heb je gisterenmiddag vrij gegeven om je tante te gaan begraven. Nu lees ik in het ochtendblad, dat 28.500 personen die plechtig heid hebben bijgewoond. Heb je daar een ver klaring voor?" Ja zeker, mijnheer," antwoordde de spor tieve jongeman, „mijn tante was zeer poou- latr". DAMMEN. DAMCLUB OOSTERKWARTIER De uitslagen van de partijen zijn als volgt: J. FlinkJ. Broersma 2—0 C. M. Beck—W. Bel 2—0 H. v DuynH. Wals 2—0 J. PoppenIJ. de Jong 1—1 W de JongW. v. Pelt 1—1 J. P. v. EykA, de Jong 1—1 LuitenBorgmeier 1—1 Berkhoutv. d. Berg 2—0 Verdamde Jong 1—1 Berkhoutde Jong 1—1 DAMCLUB „HET NOORDEN'. In het clubgebouw Berkenstraat 10 werden voor de Zomer- en Wintercompetitie de vol gende partijen gespeeld: Wintercompetitie le klas: H. Boekei, wint van A. G. Hoekstra. J. v. Heuven remise met W. Reinhardt-, J. Kroon wint van A. Blom. 2e klas: G. Olvers wint van G. Haak, J. Besselink wint van S. G. Hoekstra, J. de Graaf verliest van H. Stooter. Zomercompetitie. A. F. v. Leuffen wint van J. Brouwer, J. Brouwer verliest van A. F. v. Leuffen. NED. DAMBOND EN DISTRICTSBOND „NOORD-HOLLAND". Voor bovengenoemde competities speelden te IJmuiden de Darhclub „IJmuiden" II en IV tegen de Haarlemsche Damclub II en IV. De gedétailleerde uitslagen volgen hier onder Competitie 1ste klasse Ned. Dambond. Damcl. „IJmuiden" II Haarl. Damcl. n J. KramerJ. J. van Kesteren 11 D. Ott—J. Balk 1—1 J. SmitK. Olij 11' A. PostC. Kool 11 K. de JongM. van Leeuwen 20 F. DukelA. Smit 1—1 T. Postma—J. J. Groenewoud 11 L. KoetsierA. Kiel 11 H. v. d. HeideI. Risseeuw 20 P. v. d. VeldeTh. v. d. Sluijs 20 Totaal 13—7 3de klasse Districtsbond „N.-Holland". Damclub „IJmuiden" TVHaarlemsche Damclub IV 13—7. SCHQUWTJESLAAN TEL. 10070 (Adv. IngezMed.) JUBILEUMWEDSTRIJDEN AMST DAMBOND. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van den Amsterdamsche Dambond zullen a.s. Zondag in „Atlantic" te Amsterdam districts wedstrijden plaats hebben tusschen de verte genwoordigende tientallen der districtsbonden „Noord-Holland", „Rotterdam", Haagsche Districts Dambond en Amsterdamsche Dam bond. Voor deze wedstrijden werd het Noord-Hol- landsch bondstiental als volgt samengesteld Bord No. 1. B. Dukel (IJmuiden); 2. P. J van Dartelen (Zandvoort); 3. A. Ligthart (IJmui den); 4. H. G. Giskes (Zaandam) 5. B. May (Zaandam): 6. J. W. van Dartelen (Heemste de); 7. A. de Jong (Haarlem'; 8. B. J. de Boer (Wormen; 9. P. Leijte (IJmuiden) en 10. D. C. W. Rab (den Helder). DAMVEREENIGING D.O.S. In het clublokaal van bovengenoemde ver- eeniging werden de wedstrijden om de club kampioenschappen 1936-1937, medaillewed strijd en zomerwedstrijd voortgezet. Hieronder volgen de uitslagen: Clubkampioenschap 1936-1937: le klasse: P. Heidweiller wint van J. Spijker: B. P. van Berk remise met F. Mollema: C. Vrolijk wint van H. Cassé; G. A. Ottolini wint van P. Heid weiller; G. A. Ottolini wint van W. Dijkhof. 2e klasse: E. E. W. Borger wint van T. B. Dinkla; H. J. Oudhof wint van H. Kol; I-I. Kruiswegt wint van J. G. Vaars; T. B. Dinkla wint van H. J. Oudhof. Medaillewedstrijd: J. Spijker wint van J. G. Vaars. Zomerwedstrijd: In den herkamp won H. Cassé met 4 punten uit 3 wedstrijden den tweeden prijs. COMPETITIE NED. DAMBOND EN DISTRICTSBOND „NOORD-HOLLAND". Het geschil tusschen den districtsbond „Noord-Holland" en de Heldersche Damclub is bijgelegd, zoodat deze vereeniglng met vier tientallen aan bovengenoemde competitie zal deelnemen. De Heldersche Damclub I zal uitkomen in de hoofdklasse van den Ned. Dambond; het tweede tiental in de le klasse: het derde tien tal in de 2e klasse van den districtsbond „Noord-Holland" en het vierde tiental in de 3e klasse. De Damclub ..Haarlem" zal met haar derde tientallen eveneens deelnemen aan de com petitie 2e klasse van den districtsbond „Noord Holland". AUTOMOBILISME. CARACCIOLA VESTIGT DRIE NIEUWE KLASSE- EN ééN NIEUW' WERELD RECORD. Zijn auto sneller dan een vliegmachine. Uit Frankfurt: Op de rijks auto-strada tusschen Frankfurt en Darmstadt heeft de bekende coureur Rudolf Caracciola Woens dagmorgen met zijn Mercedes Benz-racewa- gen drie recordpogingen gedaan, welke het gewenschte succes hadden. w In de B-klasse (5000—8000 cc vestigde hij drie nieuwe kiasserecords. waarvan er een tevens een nieuw wereldrecord beteekent. De nieuwe klasserecords werden gevestigd over 5 mijlen, 10 K M. en 10 mijlen, alle met vliegenden start. De gemiddelde uursnel heid, waarmede hij over den laatsten af stand reed. beteekent een wereldrecord, in dien zijn prestatie door de A.I.A.C R. zal wor den gehomologeerd. De nauwkeurige resul taten waren CARACCIOLA. 5 mijlen met vliegenden start: Heenweg 1 min. 26.53 sec., terugweg 1 min. 25.48 sec., ge middelde tijd 1 min. 26.005 sec., d.w.z. gemid delde snelheid van 335.5 K M. per uur (oud record auto Union met 291.035 K.M. gemid deld per uur). 10 K.M. met vliegenden start: Heenweg 1 min. 49.98 sec. Terugweg 1 min. 46.96 sec., gemiddelde tijd 1 min. 43.47 sec., d.w.z. ge middelde snelheid van 332 K.M. per uur (oud record auto Union met 288.612 K.M. gemid deld per uur) 10 mijlen met vliegenden start: Heenweg 2 min. 56.76 sec., terugweg 2 min. 50.70 sec., gemiddelde tijd 2 min. 53.73 sec. Gemiddelde snelheid van 337 K.M. per uur (tevens we reldrecord). (Oude record Hans Stuck met auto Union met 286 451 K.M. gemiddeld per uur). Het vliegtuig, waaruit gefilmd werd, kon hem niet bijhouden. Toen Caracciola Woensdagmorgen vroeg op de auto-strada bij Frankfurt aankwam en eenige keeren een stuk gereden had, meende hij, dat het Woensdag wel op niets zou uit loopen met de recordpogingen. Behalve dat er een vrij sterke wind stond, viel er af'en toe ook een regenbuitje, zoodat van groote snelheden geen sprake kon zijn. Maar na korten tijd had de wind het wegdek opge droogd. Hij besloot tot eenige pogingen. Eenige honderden meters verder stond een vliegtuig gereed, waarin behalve de piloot, ook een filmoperateur had plaats genomen. Nadat het vliegtuig eenige malen gecirkeld had. ging de piloot op een teeken met een vlag laag over de af te leggen route vliegen, terwiil Caracciola met een vaart van meer dan 300 K.M. met zijn Mercedes Benz over den weg suisde. Na afloop verklaarde de piloot, dat hij hem niet „te pakken had kunnen krijgen". De auto had de vliegmachine in snelheid ge slagen. Na een nauwkeurige berekening zijn de volgende officieele snelheden bekend ge- 'maakt: 5 mijlen met vliegenden start: gemiddel de snelheid 336.838 K.M. per uur, 10 mijlen met. vliegenden start: gemiddel de snelheid 333.484 K.M. per uur 10 K.M. met vliegenden start: gemiddel de snelheid 331.889 K.M. per uur. LAWNTENNIS. ENGELAND ZAL DEN DAVTS-CUP TOT HET UITERSTE VERDEDIGEN. Uit New-York: In tegenstelling met uitla tingen van andere autoriteiten op tennis-ge- bied heeft Perry, de nieuwe beroepsspeler, gewaarschuwd tegen te groot optimisme be treffende het verliezen van den Davis-cup voor Engeland. Zijn uittreden uit het ama teurisme en dus uif de Engelsche Davis-cup- ploeg beteekent niet, dat Engeland het vol gend jaar den cup zonder strijd eventueel aan een ander zal moeten afstaan. „Nu ik weg ben, zijn er verschillende andere spe lers. die hun kans zullen waarnemen en zij zouden de wereld wel eens een verrassing kunnen bereiden", verklaarde Perry. Miss Helen Jacobs, de Amerikaansche en Wimbledonkampioene. is met de „Aqultanïa" naar Engeland vertrokken. Gevraagd naar haar meening omtrent het overgaan van Perry naar het professionalisme, zei zij: ,.Ik vind het fijn, en ik hoop. dat Fred veel suc ces zal hebben. Ik zou alleen gaarne eenige partijen van hem tegen Vines willen zien". WIELRIJDEN. EXCELSIOR. Bovengenoemde vereeriiging houdt a.s. Zon dag een wedstrijd over 100 K.M. Revanche kampioenschap. Start 9 uur. Excelsior viert haar eenjarig bestaan op 28 November in liet gebouw St. Bavo aan de Smedestraat. SCHAKEN. ZANDVOORT II—BLOEMENDAAL II. De uitslag van dezen te Zandvoort ge speelden wedstrijd voor de competitie van de reserve 2e klasse B van den N. H. S. B. luidt: Zandvoort H—Bloemend aal II. A. PielageR. Verberne 01 H. v. d. GeerW. v. d. Werff, afgebr. H. v. d. WeydeP. Schutink 10 D. F. de Lange—J. Vermeer 01 J. DeniesA. J. de Vries 01 J. v. StekelenburgH. J. S. Beek 01 A. J. HollenbergenF. v. Reenen 0l C. Slagveld—J. H. Caro 1—0 Mevr. Crok—A. v. d. Werff Sr. 1—0 C. L. Bolwidt Sr.J. de Vries 10 Centrale Tandheelkundige Kliniek. KENAUPARK 26 A TELEFOON 12641 KUNSTTANDEN EN GEBITTEN ZIEKENFONDSTARIEF. SPREEKUREN 9—11 cn 1—2. Dinsdags- avonds 6.308.30. (Adv. Ingez. Med.) HANDBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Het K N. G. V.-Hand'oalprogramma voor a.S. Zondag luidt Hoofdklasse (A)-West. Dames: Kracht en VriendschapNiloc 12.40 uuf CarnaRapiditas 11.30 uur G. V. A.Simson 1.40 uur Zeeburg—D. O. S. 3 uur Heeren* TurnoRaoiditas 2.40 uur D. O. S.—Tonido 12.20 uur Concordia (z.)Aalsmeer 10.15 uur SimsonNiloc 1.40 uur LijndenOlympia 2 uur Bij de dames zal Rapiditas met haar nieuwe opstelling, die Zondag j.l. goed voldaan heeft wel van ~Carna te Zaandam winnen. Zeeburg, dat haar ouden vorm weer te pakken heeft, zal D. O, S. wel slaan. Simson doet dit waar schijnlijk ook G. V. A. Bij de heeren zijn wij benieuwd naar wat Rapiditas te Rotterdam gaat doen tegen het sterke Turno. dat Zondag j.l. van D. S. op het nippertje met 2—1 won .Wellicht zorgen de bezoekers, die volledig uitkomen, voor een ver rassing. Lijnden heeft een gemakkelijken dag; de Niloc-achterhoede krijgt een zvvaren dag tegen de snelle Simson-voorhoede. Een ver rassing lijkt ons hier niet uitgesloten, immers in vier wedstrijden is ook de Niloc-achterhoede reeds 15 keeren gepasseerd. Aalsmeer gaat een zwaren strijd tegemoet tegen Concordia te Zaandam, dat op eigen ter rein moeilijk te slaan is. Tonido zal haar 6da nederlaag wel te pakken krijgen. Westelijke le klasse. Dames: Concordia 2Lijnden 9.30 uur Rapiditas 2O. D. I. N. 3 uur S. S. S.—Concordia 11 uur Hercules HebeZaanland 9.30 uur Heeren: ConcordiaOlympia 2 9.30 uur S. S. S.Lijnden 2 9 uur A. V. Zaanland—Concordia 2 10.30 uur Concordia 2 (Z.)Aalsmeer 2 9 uur Bij de dames zal Concordia haar overwin ningenreeks wel voortzetten. Concordia 2 speelt thuis tegen Lijnden, evenals Rapiditas 2. dat Odin ontvangt. Voor de thuisclubs zullen dit wel kleine overwinningen worden. De Rapidi- tas-dames hebben nu een sterke voorhoede, die naar wij hopen thans eens het eerste doel punt in de competitie zal scoren. Bij de heeren heeft Concordia een gemak kelijken dag; te Halfweg zal het een spannen de wedstrijd worden tusschen Lijnden 2 en S. S. S. Rapiditas I speelt Zondag in de hoofd klasse (W.) met de volgende teams. Dames: L. Roosenhard. Mc. Bakker, T. Bakker, A. v. d. Schaaf, B. v. d. Aardweg. C. Bakker, B. Tanis, B. Joosten, M. Poorter, L. Bakker. E. Daudey. Heeren. J. v. Beek, A. Schweitzer. F. Hartendorp, Br. v. Leeuwen, D. Bakker, R. de Leeuw, P. Brusse, G. Kaufmann, v. Gorkum, M. Pal, H. Buter. Lezing over Handbal le Haarlem. Maandag 30 November zal de heer F. Marx van de Bonds-Handbal Commissie van het K. N. G. V. te Haarlem voor de leden der Haarl. Handbalclubs in het gebouw „De Nijverheid" een lezing houden over Handbal, en de gewij zigde spelregels. Voorloopig ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE De competitie heeft dit seizoen een vlot verloop. In afdeeling A bijv. zijn reeds vier elftallen, die de helft der wedstrijden achter den rug hebben. Overbodig is deze snelle af werking van het programma echter niet, want in December en gedurende de eerste helft van Januari staat de competitie stil, in verband met de vroeg invallende duisternis. J.l. Zaterdag had Tweede Jeugd een goeden middag. Van Telefonia werd met 53 gewon nen. Mooy c.s. zijn door de successen der laat ste weken weer eenige plaatsen op de rang lijst gestegen. V. G. S. had tegen het bezoe kende V. V. IJ. I niets in te brengen. Met niet minder dan 8—2 wonnen de gasten. De Vel- senaren hadden toch reeds bewezen, het veel beter te kunnen. In de tweede afdeeling verspeelden de drie kampioenscandidaten elk één punt. Johez zag op eigen terrein geen kans. van het sterke Z.S.V. te winnen; zij moest zich met een 3—3 gelijk spel, tevreden stellen. Z. S. V. blijft Johez dus op den voet volgen. Kennemerland 3. dat door een overwinning op V. E. W. een voorsprong op zijn twee concurrenten had kunnen nemen, liet deze gelegenheid voorbij gaan, want ook dit team speelde gelijk, nl. 4—4. Morgen hebben de volgende wedstrijden, plaats- Afd. A. Kennemerl.-Tclefonia, 2.30 u., J. v. d. Wereld. SIZO-VGS. 2.30 uur, F. J. Wenipe Jr. VVIJ 1-WIJ 2. 2.30 uur, Chr. Klerk. Afd. B. Kennemerl. 3-Kennemerl. 2, 2.30 u., G. H. Hcsselink Jr. Johez-WRA, 2.30 uur, H. J. Boeree. Afd. C. Kennemerl. 6-Johez 2, 2.30 uur, J. Kramer. ZSV 2-Kennemerl. 4, 2.30 u., W. F. Kruijff. VEW 2-VEW 3, 2.30 uur. A. van Kampen. Kennemerland speelt op eigen terrein aan de Ramplaan te Overveen tegen Telefonia. Let tende op de resultaten, weïke deze elftallen tot nu toe hebben behaald, zou men geneigd zijn. aan Kennemerland de kans op een groote overwinning te geven. Telefonia is echter een tegenstander, die niet te onderschatten valt; de thuisclub zal derhalve flink moeten aan pakken. In Hillegom wordt de wedstrijd SIZO—V. G. S. gespeeld. De thuisclub heeft dit jaar- met pech te kampen. O.i. bestaat er wel een kans dat SIZO de eerste overwinning van dit seizoen behaalt. De ontmoeting V.V.IJ. I—V. V. IJ 2 is van groot belang voor het bezetten van de tweede plaats. Het eerste elftal heeft een betere voor hoede dan de reserves, de middenlinie en de achterhoede van het tweede, met spelers als K, de Koning en Beenhakker is beslist sterker. Bij interelubwedstrijden wordt door gaans heftig om de overwinning gestreden. Deze match zal wel geen uitzondering op den regel vormen. In de tweede afdeeling hebben de kam- pioëhscandidaton Kennemerland 3 en Johez het niet moeilijk. Van Kennemerland 2 resr> van V.V.R.A. kan zeker gewonnen word»-; Z.S.V. is vrij.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 9