VERTELLING ZATERDAG 14 NOVEMBER 1936 HAARLEM'S D A G B E A D 13 BLOEMENDAAL Verlaging van de politie- salarissen. Op aandrang van de Kroon. Met de door den raad op 19 October 1933 en 15 Februaiü 1934 gewijzigde verordening, regelende de rangen, het aantal, de samen stelling. de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging der politie heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken zich, blijkens brief van 28 December 1935 niet kunnen ver eenigen. De Raad heeft daarop op 16 Jan. 1936. evenals het college van b. en W. het stand punt ingenomen, dat de tijd tekort was om reeds vóór 1 Februari 1936 een beslissing te dezer zake te nemen. In raadsvergadering van 23 Juli 1936 was de raad, met B. en W. van meening, dat de gemeente Bloemendaal, vooral ten" aanzien van de door den Minister gewenschte sala rissen een ander standpunt moest innemen. Den Minister is toen verzocht te willen me- dedeelen of hij zich zou kunnen vereenigen met een voorstel de salarissen vast te stellen op de bedragen, die voor het Amsterdamsche politiecorps gelden, t.w. f 1700—f 2000 voor de agenten en f 2175—f 2550 voor de hoofd agenten. Bij brief van 22 Augustus 1936 deelde de Minister mede geen aanleiding te kunnen vinden tot wijziging van zijn standpunt over te gaan. B. en W, hebben den Minister bij brief van 25 September d.a.v. medegedeeld, dat de Raad, die zich hieromtrent uitsprak in zijn vergadering van 17 September t.v. noch hun college, de verantwoordelijkheid voor de vaststelling van salarissen, welke lager zou den zijn dan die van het Amsterdamsche po litiecorps, kunnen aanvaarden. Het antwoord hierop kwam in den vorm van een Koninklijk besluit, d.d. 17 October 1936, waarbij de Raad. overeenkomstig art. 126 der Ambtenarenwet 1929. wordt aange maand. om binnen een termijn van drie maanden, de jaarwedden voor de ambtena ren van politie te regelen overeenkomstig den wensch van den Minister. In dezen stand van zaken wil het B. en W. niet gewenscht voorkomen het eenmaal in genomen standpunt te handhaven, waarom zij aan den raad in overweging geven een besluit, waarin aan den wensch van den Minister wordt tegemoet gekomen te be krachtigen. In artikel 1 dezer verordening wordt be paald: Het politiecorps bestaat, onder leiding van den Commissaris van Politie, uit: 5 hoofdagenten, 31 agenten. 1 nachtwaker. 4 tijdelijke agenten voor de maanden Juni. Juli en Augustus: ten hoogste 6 reserve agenten: en 1 klerk of agent-schrijver. De reserve-agenten worden door den Bur gemeester opgeroepen, wanneer daaraan naar diens oordeel behoefte bestaat. De nieuwe salarissen. Artikel 4. De bezoldiging der ambtenaren van politie bedraagt: a. voor de hoofdagenten: f 2000 per jaar. welk bedrag met 5 één- jaarlij ksche verhoogingen van f 50 per jaar opklimt tot f 2250 per jaar; b. voor de agenten: f 1500 per jaar, welk bedrag met 8 éénjaar- lijksche verhoogingen- van f 50 per- jaar op klimt tot f 1900 per jaar; c. voor agenten op proef en agenten in tijdelijken dienst f 1400 per jaar; d. voor den nachtwaker f 1000 per jaar; e. voor den klerk: f 1140 per jaar, welk bedrag met 6 één- Jaarlij ksche verhoogingen van f 95 per jaar opklimt tot f 1710 per jaar. De in het eerste lid genoemde bezoldiging van de hoofdagenten en de agenten v/ordt verhoogd met f 25 voor het bezit vaif een der in artikel 2 genoemde diploma's zonder aanteekening en met f 50 voor het bezit van een dier diploma's met aanteekening. Aan den agent van politie, gestationneerd te Vogelenzang, wordt een toelage toegekend van f 50 per jaar. De agent-schrijver geniet dezelfde bezoldi ging als de agenten. De reserve-agenten genieten gedurende den tijd. dat zij werkelijken dienst verrich ten, gelijke bezoldiging als de agenten in tij delijken dienst. Zij, die worden aangesteld voor de tijde lijke vervulling eener betrekking genieten de minimum-bezoldiging, welke aan die betrek king is verbonden. Toelagen. Artikel 7 luidt: Burgemeester en Wethouders verleenen: a. aan één der hoofdagenten, door den Burgemeester aan te wijzen, een persoonlijke toelage van f 100 per jaar voor het verrich ten van bijzondere diensten; b. aan ten hoogste vier. door den Burge meester aan te wijzen politie-ambtenaren. belast met den opsporingdienst, gedurende den tijd hunner aanwijzing, een toelage van f 75 per jaar. Wegens zeer bijzondere omstandigheden, waaronder ook begrepen langdurige trouwe dienst, kan de Burgemeester een belooning toekennen. Artikel 8. Boven en behalve de wedden en toelagen naar de regelen van dit besluit toe te ken nen genieten de ambtenaren van politie bij wijze van tijdelijke toelage voor elk wettig of gewettigd kind boven de twee een kinder toeslag. Deze toeslag bedraagt per kind 3 ten hon derd van de wedden en toelagen, voor zoover deze inkomsten worden genoten op den len Januari van het jaar. of bij latere indienst treding, op den datum van de indiensttre ding. Een en ander met dien verstande, dat deze toeslag ten minste f 60 en ten hoogste f 216 per kind per jaar bedraagt. Overgangsbepalingen. Tenslotte wordt in artikel 44 bepaald: 1 Aan de op 31 December 1936 in dienst zijnde ambtenaren van politie, die gehuwd of kostwinner van een gezin zijn en wier netto-bezoldiging tengevolge van deze ver ordening met meer dan 10 pet. wordt ver7 minderd, wordt gedurende een jaar na den dag der inwerkingtreding een tijdelijke toe lage toegekend tot een zoodanig bedrag, dat hun netto-bezoldiging en de tijdelijke toe lage samen niet minder bedragen dan 90 pet. van de bezoldiging, die zij op 31 December 1936 genoten. 2. Aan de op 31 December 1936 in dienst zijnde ambtenaren van politie, die ongehuwd en niet-kostwinner van een gezin zijn en wier netto-bezoldiging tengevolge van deze verordening met meer dan 15 pet. wordt ver minderd, wordt gedurende een jaar na den dag der inwerkingtreding dezer verordening een tijdelijke toelage toegekend tot een zoo danig'bedrag dat hun netto-bezoldiging en de tijdelijke toelage samen niet minder be dragen dan 85 pet. van de bezoldiging, die Bij op 31 December 1936 genoten. 3. Voor de in het le en 2e lid bedoelde ambtenaren van politie, wier netto-bezoldi ging tengevolge van deze verordening met meer dan 20 pet., respectievelijk 30 pet. wordt verminderd, wordt gedurende het tijdvak van 1 Januari 1938—31 December 1938 een tijdelijke toelage toegekend tot een zooda nig bedrag, dat hun netto-bezoldiging en de tijdelijke toelage samen niet minder bedra gen dan 80 pet., respectievelijk 70 pet. van de bezoldiging, die zij op 31 December 1936 genoten. RAAD. Er wordt een openbare vergadering van den raad der gemeente Bloemendaal gehouden op Donderdag 19 November 1936 "te 14 ure nies namiddags 2 uur) in het raadhuis te Overveen. De agenda vermeldt: 1. Bezichtiging administratiegebouw van publieke werken. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling Capitulantenverordening 4. Vaststelling Jaarwedden ambtenaren van de gemeente-politie. 5. Benoeming onderwijzer aan de Bornwa- terschool. De voordracht luidt: No. 1. C. H, Hamelink te Anna Pauwlowna. No. 2. J. T. C. Willemsen te Arnhem. No. 3. Ch. Snakenborg te Lippenhuizen. 6. Overname van grond van mevr. L. G. A. SchoenLelsz. 7. Aankoop grond langs den Vogelenzang- scheweg. 8. Verkoop grond aan de Vrijburglaan. 9. Huur van de voormalige trambaan langs de Kleverlaan. 10. Onttrekking van een deel van den Vo- gelenzangsche Kerkweg aan den openbaren dienst. 11. Intrekking en opnieuw vaststelling be sluit tot bouw van 16 arbeiderswoningen in Vogelenzang. 12. Vaststelling 5e suppletoire-begrooting 1936, 13. Vaststelling suppletoir kohier Rioolrecht 1933 en beschikking inzake afschrijvingen. 14. Vaststelling suppletoir kohier Honden belasting 1936 en beschikking inzake af schrijvingen. 15. Vaststelling suppletoir kohier Precario- gelden 1936 en beschikking inzake afschrij vingen. 16. Wijziging aanwijzing dienstwoningen. 17. Voorloopige vaststelling gewijzigd uit breidingsplan terrein tusschen Kleverlaan en spoorweg Haarlem-Overveen. 18. Ontheffing bepalingen der bebouwings voorschriften. VERKOOP VAN GROND. B. en W. van Bloemendaal stellen den raad voor, aan hen machtiging te verleenen tot verkoop tegen den prijs van acht gulden per vierkante meter van een perceel bouwgrond, ter oppervlakte van plus minus 960 vierkante meter gelegen te Overveen aan de Vrijburg laan tegenover de Mauricialaan en wel als bouwgrond voor een blok van drie woon huizen. PARKEERTERREIN ZEEWEG. Bij B. en W. is ingekomen een verzoek schrift van K. B. Meijerhoff te Heemstede, om aan hem in verband met het- door hem geleden verlies bij de exploitatie van het par keerterrein aan den Zeeweg, als gevolg van de minder gunstige weersomstandigheden in het zomerseizoen gedurende de jaren 1934. 1935 en 1936. gemeld parkeerterrein voor het jaar 1937 opnieuw te verpachten tegen zoo danige gunstige voorwaarden, dat hij. daar door in de gelegenheid is het tekort aan te zuiveren. B. en W. stellen voor in zóóverre aan het verzoek van K. B. Meijerhoff tëge- moet te komen, dat hem een bedrag van f 1000 wordt kwijtgescholden van zijn nog verschuldigde pacht. Verlenging van den pacht.duur onder voor den pachter gunstiger financieele voorwaarden komt aan B. en W. niet raadzaam voor. ONTHEFFING VAN BEPALINGEN DER BEBOUWINGSVOORSCHRIFTEN. B. en W. van Bloemendaal stellen den raad voor, gunstig te beschikken op de verzoek schriften om ontheffing van het bepaalde in artikel 2 der Eebouwingsvoorschriften van: D, A. Appelboom te Haarlem, voor den bouw van drie woonhuizen met twee garages (een aangebouwd) aan de De Waal Malefijtlaan te Aerdenhout en van Ir. B. J. K. Cramer, architect te Rotterdam, namens Ir. J. C. Knars Sijpesteijn, voor den bouw van een schuurtje in den achtertuin van perceel Willem de Zwij- gerlaan 89 te Overveen. H.D.* Eens te vaak d o o r L. T. BARNARD. (Nadruk verboden). Voor het geval, dat de kleine page van het Grand Hotel „Panthéon" verwonderd was, dat een der gasten reeds zóó vroeg in den morgen bezoek ontving, verried zijn goed gedisciplineerd gezicht die verwondering toch niet, toen hij de lange corridors door wandelde, om tenslotte voor de kamer van Mr. Simon Culton te blijven staan. Hij klopte zacht aan, moest eenige oogen- blikken wachten, een antwoord kwam, waar op hij de deur opende en tegenover Mr. Cul ton stond. De heer, slechts in een pyjama ge stoken, zette juist zijn scheermes aan. De boy ï'eikte hem het kaartje van den be zoeker over. Culton las den naam; dan keek hij in de spiegel naar zijn gezicht en wierp een blik op zijn morgentoilet, Het jongmaatje dacht, dat de heer het vroege bezoek misschien niet erg prettig vond. Mr. Culton talmde nog even, keek op zijn horloge, dat op de tafel lag, en zei: „Breng den heer onmiddellijk hier, Ik kan niet wachten tot ik gekleed en gereed ben. Ik heb haast". De boy verwijderde zich om te doen zooals de heer hem gezegd had. Culton grijnsde raadselachtig en ging naar de toilettafel. Spoedig keerde de page terug en liet een zwakkelijken, kleinen man binnen treden, die krampachtig een documententasch in zijn handen hield. Simon Culton begroette hem vriendelijk: ..lk hoop. dat u excuseert, dat ik u hier zóó ontvang", zei hij hoffelijk, terwijl hij het scheermes nog in de hand had, „maar ik heb werkelijk groote haast. Ik moet binnen het urn- mijn trein in Euston pakken. U komt van den juwelier nietwaar?" „Zoo is het, sir. Ik heb verschillende arti kelen meegebracht, zooals u besteld hebt. om er iets uit te kiezen. Schuchter opende de bediende van den ju welier zijn tasch, waaruit hij eenige zeer Rijwielpad op de Kleverlaan. B. en W. van Bloemendaal stellen den raad voor te besluiten, ten behoeve van het maken en instandhouden van een rijwielpad van basaltinetegels, ter breedte van onge veer 3 meter, deels op grond van de Noord- Zuid-Holl. Tramweg Mij. en deels op grond van de gemeente, van de N.Z.H.T.M. te huren een strook grond aan de Zuidzijde van de Kle verlaan, over een lengte van plus minus 450 meter, van de spoorbaan tot ongeveer 50 M ten oosten van de Busken Huetlaan en de Korte Kleverlaan, ter oppervlakte van plus minus 620 M2„ zulks tegen een huruprijs van f 0.10 per vierkante meter per jaar. Het nieuwe administratie gebouw. Bezichtiging door den Raad. Het nieuwe administratiegebouw van pu blieke werken aan de Brouwerkskolkweg te Bloemendaal is gereed gekomen en reeds in gebruik genomen. Ten einde den raad de ge legenheid te geven het te bezichtigen, noodigt de Burgemeester den raad uit, op het uur, waarop de raadsvergadering van 19 November a.s. begint, in dit gebouw bijeen te komen. CAPITULANTEN - VERORDENIN G. B. en W. van Bloemendaal stellen den raad voor, een capitulantenverordening vast te stellen, zooals j.l. Donderdagavond ook de Zandvorotsche raad deed. DE VOGELENZANGSCHE KERKWEG. B. en W. stellen den raad voor, in te wil ligen het verzoek van het R.K. Kerkbestuur te Vogelenzang om een gedeelte van den Kerk weg aldaar aan het openbaar verkeer te onttrekken, teneinde een directe verbinding op eigen terrein tusschen het voorplein dei- kerk en den tuin der pastorie mogelijk te maken LEZING VAN DS. G. WESTMIJSE. Voor de afd. Bloemendaal van den Ned. Protestantenbond sprak Vrijdagavond Ds. G. Westmijse uit Rotterdam in het kerkgebouw aan den Potgieterweg over: „De groote vraag en het antwoord". Spr. begon met het verhaal van Schopen hauer, die, in gedachten verzonken, met het gezicht ter aarde gericht zich op verboden ter rein bevond en wien een koddebeier barsch toevoegde: „Wie zijt gij?" Waarop Schopenhauer antwoordde: „daar liep ik juist over te denken". Als wij die vraag aan ons zelf stellen, zoo vervolgde spreker, dan splitst deze zich on middellijk in een aantal andere vragen. „Wanneer zijt gij geboren" is de eerste vraag, en spr. bedoelt dan de geboorte van den geestelijken mensch. Sommige figuren kunnen de innerlijke be- keering nauwkeurig registreeren b.v. Paulus, Augustinus, Tolstoï. Maar zelfs bij hen, even als bij ons gewone menschen, is het proces der bekeering al lang groeiende geweest, meent spreker. Het leven is dynamisch en daarom kan de bekeering ook nooit statisch worden. De mensch moet voortdurende in actie zijn, en bekeering is niet aan leeftijd gebonden. De tweede vraag is: „Wat is uw ambt?" In ons beroep zijn wij het gelukkigst, wan neer levensvulling en levensbevrediging sa menvallen. Maai- dit gebeurt lang niet altijd en vaak is in veler leven iets scheef gezet en ont staat er een conflict. Waar dit het geval is, brengen de Zondag, de vrije Zaterdagmiddag en kortere werktijd compensatie. De derde vraag is: „Hebt gij lichaamsge breken?" Zeker, zegt spr., als wij gezond zijn, laten wij dan dankbaar zijn, maar het zwaartepunt voor Christenen is neit het lichaam, maar het innerlijk. Het Christendom heeft het zwaartepunt van den mensch naar binnen verlegd en gevraagd: „Wat zijn mijn zielegebreken?" Om deze vraag te beantwoorden is zelfverdieping noodig, wel ke leidt tot zelfkennis en grootere fijngevoe ligheid tegenover onze medemenschen. De laatste vraag, die spr. behandelde was: „Wat is uw kerkgenootschap?" De piepere vraag voor ons zegt spr. is: „Wie zijt gij o, God?" en „God" is het ant woord op de vraag aller eeuwen. De voorzitter der afdeeling, de heer H. M. Schiefferdecker sprak een woord van dank. kostbare breloques. diamanten hangers en colliers te voorschijn bracht, die hij zorg vuldig op de tafel étaleerde, Culton legde zijn scheermes weg en boog zich over de kostelijke kleinoodiën. woog ze. schattend, op de hand om tenslotte een won derschoon paarlen collier te kiezen. ..Dat is 'n mooi stukje werk", mompelde hij. „Wat kost dat?" „Zeven honderd pond, sir", „Accoord", knikte Simon Culton achteloos. Hij nam het parelsnoer in de hand. ging naar de toilettafel en liet ze nonchalant in een daarop staand byouterieschaaltje glij den. Dan wierp hij weer een blik op zijn hor loge. „Het is laat geworden", zei hij. „ik moet mij haasten. Wilt u hier een paar mi nuten wachten tot ik aangekjeed ben en dan met mij naar beneden gaan om bij den directeur een cheque te verzilveren? Ik houd het er voor. dat u liever contante betaling hebt". „Dat is bij ons een der regels van de firma, met nieuwe klanten, mijnheer". „Natuurlijk. Ik zal niet meer dan vijf mi nuten noodig hebben". Simon Culton ging naar de aangrenzende kamer en spoedig hoorde de juweliersbedien- de het haastige aantrekken van schoenen en kleeren. In zijn fauteuil gezeten, wacht te hij rustig. Maar toen de minuten verlie pen en plotseling een hoorbare stilte intrad, werd hij ongerust en bezorgd. Hij richtte zijn oog vol verwachting op de deur, waardoor Culton was verdwenen. Tenslotte stond hij op en ging naar de toilettafel om in de schaal te kijken, waar de heer de collier in gelegd had. De schaa.l was leeg. Met angst-trekken op zijn gelaat rende hij naar de deur, die op den corridor uitkwam, rukte haar open en stiet op een man, die kalm voor hem stond. „Waar wilt u heen?" vroeg hij. „Is er iets niet in den haak?" Alles is uit den haak", jammerde de ju weelenman. „Waar is de directeur? Ik ben nier schandelijk bestolen!" „Ik weet het", zei de andere, „ik heb op dit oogenblik gewacht". Hij sloeg den kraag van zijn jas om. De kleine ronde dienstpen" nïng van den beambte van Scotland Yard kwam te zien. ..Politie". De bediende trad schuw ter zijde. De be ambte ging de kamer binnen. Hij wees op de deur" „Daar?" Gevolgd door de blikken van den ver schrikten juweliersbedlende begaf hij zich naar de kamer, waarin Culton zich het laatst opgehouden had. Daar vielen enkele De bouw van 16 arbeiders woningen te Vogelenzang. Bij raadsbesluit van 17 September 1936 werd aan B. en W„ behoudens goedkeuring van Ged. Staten, machtiging verleend tot den bouw van zestien goedkoope arbeiders woningen te Vogelenzang over te gaan. waar toe in beginsel reeds besloten was bij raads besluit van 14 November 1935. Tegen het raadsbesluit van 17 September 1936 zijn eenige bedenkingen gerezen bij den In specteur van de Volkshuisvesting, niet tegen het bouwplan, maar tegen de exploitatie-op- zet gericht, welke aan Ged. Staten aanlei ding hebben gegeven wijziging en opnieuw vaststelling van het raadsbesluit in overwe ging to geven. B en W. stellen voor in te trek ken het in den aanhef van dit besluit ver melde raadsbesluit van 17 September 1936 en behoudens goedkeuring van Ged. Staten aan B. en W. machtiging te verleenen om tot den bouw van zestien goedkoope arbeiders woningen te Vogelenzang over te gaan. zulks op het terrein aan de Graaf Florislaan, dat bij raadsbesluit van 16 Mei 1935 (door Ge deputeerde Staten goedgekeurd bij besluit van 19 Juni 1935. no. 134) voor f 3 per M2 (in totaal voor 3094 x f 3 is f 9.282) werd aan gekocht, met verleening van een crediet voor dien bouw van f 47.100, nl.: Bouwkosten 16 x f 2250 is f 36.000. Kosten der grondwerken f 9.000, Kosten dagelijks toezicht f 1.500. Ren teverlies tijdens den bouw f 600 Besluiten van den bedrijfsraad voor het bloembollenbedrijf. Dezer dagen kwam de bedrijfsraad voor het bloembollenbedrijf in vergadering bij een. Na breede discussie besloot de raad. gelet op het bepaalde in art. 15 van de bedrijfs- radenwet en in verband met het per 1 Maart 1937 afloopen van het contract-jaar. meer speciaal nog met het oog op art, 18 van het huidige collectief contract bedoelde opzeg gingstermijn. aan de contracteerende pa troons- en arbeidersorganisaties in het bloembollenbedrijf het navolgende advies uit te brengen: 1 Contracteerende partijen zullen ter be vordering van de rust in het bedrijf, dit jaar 'geen gebruik maken van de opzeggings clausule neergelegd in art. 18 tweede alinea van het collectief contract. 2 Partijen zullen, teneinde misstanden te voorkomen, een commissie benoemen en mandateeren om samen te stellen. a. Een loonschaal naar leeftijd voor de jeugdige, niet volwassen arbeiders. b. Een regeling, welke een limiet stelt voor het loon voor aangenomen werk. De raad heeft voorts een breede gedach- tenwisseling gehouden over het vraagstuk der werkverruiming in het bedrijf. TUINBOU WEN PLANTKUNDE. De afdeeling Haarlem van de Kon. Nederl. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt op Dinsdag 17 November een vergade ring in Hotel Lion d'Or. Ook de leden der afd. Bloemendaal zijn voor deze vergadering uit- genoodigd. Eén der agendapunten is een lezing met lichtbeelden door den heer H. Sipkes over een botaniseertocht door de Carpathen en de botanische tuinen. OUDERAVOND LINNAEÜSSCHOOL. Op dezen avond waren vele ouder aanwezig De heer C. Sipkes hield een lezing over: „Het landschap en plantengroei van Haarlem en Omstreken". Door middel van lichtbeelden zag men den schat van bloemen en planten in onze duinen De heer Sipkes besprak het kwaad, dat de konijnen berokkenen aan de jonge planten en boompjes. Hij hoopte dat de ruim 100 aan wezige ouders propagandisten zullen worden voor het behaud van het natuurschoon en mede zullen werken tot het. open stellen van meer duinterrein, tot verheffing en ontwik keling van de menschen. Hij ontving een luid applaus. Het hoofd der school de heer W. G. F. Sant, dankte den heer Sipkes voor zijn leer rijke lezing en uitte den wensch. dat als de ouders in de duinen wandelen, zij het na tuurschoon op de juiste wijze zullen weten te waardeeren. Ook de voorzitter der Oudercommissie sprak een woord van dank. niiiiilliiiiiiiiiiiiiiiiliiiiliiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiliii woorden, na enkele seconden kwam de poli tieman met Simon Culton, die geboeid was. In de kamer terug. „Ik stol u hier een der gladste oplichters van ons land voor", zei de detective tot den juweelenman. „U hebt juist een staaltje van zijn werk gezien. Hij lokt een juwelier of diens bediende met een collectie kostbaarhe den in zijn kamer, kiest het duurste uit en laat het dan met een soort onverschillig ge zicht in een schaaltje of een bakje op de toillettafel vallen". Den betrapten bedrieger nog altijd bij zijn geboeide hand vasthoudende, stapte de po litiebeambte op de toilettafel toe en wenkte den bediende naderbij te komen: „Kijk eens hier!" hij nam de schaal weg en wees op een rond gat in het blad van de tafel. „De col lier of wat anders het mag zijn glijdt door een buis, die van 't onderkastje der tafel naar den muur en vervolgens daar door heen in de aangrenzende kamer uit komt, Het is dan de eenvoudigste zaak der wereld voor hem een verontschuldiging te vinden om naar die kamer te gaan. het kost bare voorwerp op te pikken en door de an dere deur te verdwijnen, nog vóór alarm ge maakt wordt. Zeer eenvoudig en zeer handig. Maar ditmaal was hij niet handig genoeg. „De duivel zal je halen!" vloekte Culton. 3 „Dat geloof ik! Ik weet heel goed wat u me toewenscht. Maar voor het zoover ls, zal ik u naar beneden bij den directeur bren gen en hem op de hoogte stellen. U wilt wel zoo goed zijn", wendde de krachtige man zich tot den kleinen bediende", hier te blij ven, om te zien, dat niemand de bewijzen van dezen diefstal verstoort, Later gaat u met mij mee naar de politie." „Ik geloof, dat het beter is, dat wij daar met z'n allen even heengaan, en wel ter stond!". klonk eensklaps een krachtige stem in het deurgat: en Culton zoowel als de man die hem vasthield, sidderden, toen drie robuste mannen het vertrek binnen drongen. Twee hunner handelden snel en grepen "den dief en den zoogenaamden detective. De der de zei: „Ja. we zullen nu gezamenlijk naai de ..Yard" gaan. Wij zoeken jullie belden reeds langen tijd. Je had je kunstje niet, zoo dikwijls moeten uithalen, heeren! De detec tive als diefjesmaat is niet nieuw. Voor het gappen van juweelen moet- je een beetje vindingrijk ziin en de beschikking over een flink" dosis fantasie hebben. Jullie hebt ie truc overleefd heeren Come along, and be quick about it!" Jno. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO-CENTRALE OP ZONDAG 15 NOV. Progr. I Hilversum (Huizen). Progr. II Hilversum n. Progr. Ill 8.35 Keulen Ochtendwijding. 9.05 Fransch Brussel Gramofoonmuziek. 9.20 Keu len Populair concert door het Westduitsche Kamerorkest olv. Hermann Hagestcdt 10.35 Id. Hirten- und Preisgedichte von Stefan George. 10.50 ld. Concert mmv. het Klempt- vocaal terzet. 11.20 Parijs Radio. Gevarieerd concert door leden van het Orchestre Sym- phonique de Paris door Roger Etli. 12.20 ld. Orgelconcert door Pierre Revel. 12.50 Fransch Brussel Salonorkest olv. Walter Feron. 1.20 Viaamsch Brussel. Gesproken dagblad van het N.I.R. 1.30 Keulen. Populair concert door het omroeporkest olv. O. Dobrindt. In de pauze: Reportage van den voetbalwedstrijd Duitsch- land—Italië. 3.20 ld. Nette Sachen aus Bonn. 5.20 Diversen. 5.35 Parijs Radio Concert. 6.50 Fransch Brussel Gramofoonmuziek. 7.10 Bero- münster Inleiding tot dc opera. 7.20 ld. Obe- ron, opera van C. M. von Weber olv. Otto Ackermann. 9.10 Diversen. 9.35 Beromiinster Was U weieens in den winter in Zwitserland? 10.05 Berlijn Programma van München. 11.20 ld. Ausklang," mmv. het Frans Ulrich Krolop- orkest. Progr. IV. Viaamsch Brussel: 8.30 Kroniek van den dag. 8.40 Gramofoonplaat, 8.45 Ge sproken dagblad van het N.I.R., 9.00 Gramo- foonmuziek. 9.20 Weerbericht. Wetenschappe lijke Actualiteiten. 9.25 Gramofoonmuziek. Verzoekprogramma. 10.15 Muziekkroniek. 10.20 Gramofoonmuziek. 11.05 Vioolspel door Del- phina Baeyens, 11.35 Populair concert. 12.20 Gramofoonmuziek. Droitwich: 12.50 Het Wal- ford Hyden Magyar orkest, 1.50 Dorothy Hog- ben's Ensemble, 2.20 Tuinpraatje door C. H. Middleton, 2.40 BBC Harmonie orkest olv. B. Walton O'Donnell, 3.20 Gramofoonmuziek 3e bedrijf van Verdi's Opera Rigoletto, 4.00 What is the Church for? 4.20 BBC Orkest, olv. Joseph Lewis. 5.20 London Regional Troise en zijn Mandoliers met Don Carlos. 5.50 Id. Johann Strauss (18251899). 6.55 Boedapest. Zigeu- nermuziek olv. Imre Magyari. 7.25 Droitwich Solisten concert, 8.15 Id. Kerkdienst van Li verpool. 9.05 Diversen. 9.25 London Regional BBC orkest olv. Adrian Boult. 10.50 Id. Epiloog. 11.00 Weenen Dansmuziek door het Heinz Sandauer Orkest. Progr. V. Diversen. Radiodistributie Haarlem. Als U 's morgens to acht uur Uw radio distributie-apparaat in werking stelt, en het ingesteld laat tot des avonds twaalf uur. dan verbruikt Uw radio-distributie-apparaat nog voor geen halve cent aan electriciteit. U hebt voor radio-distributie in het geheel geen electrischen stroom noodig. U kunt dus ook van radio-distributie ge nieten in het geval dat U niet electrisch is aangesloten. Radio-distributie is goedkoop omdat ze geen stroom gebruikt, en omdat U de uit gaven voor de aanschaffing en het onderhoud van een radio-ontvangtoestel geheel bespaart. Radio-distributie kost twee kwartjes per week of twee gulden per maand. NIEUWE GRACHT 5 TELEFOON 10010. (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE op Maandag 16 November 1936. Progr. I Hilversum I (Huizen). Progr. H Hilversum II. Progr. III 8.05 Parijs Radio Gymnastiek. 8.20 idem Gramofoonmuziek; 9 05 Keulen. Tijdsein. Nieuwsberichten. Waterstandberich 9.20 Deutschl.sender Kinderkoorzang9.50 Keulen Richard Heinemeyer: Was brachte der Sportsonntag? 11.20 Radio Danmark. Uurslag en klokkenspel van den Raadhuis toren A. Bendix' ensemble uit Rest. Wivex; 12.20 Viaamsch Brussel. Gramofoonmuziek: 12.50 idem Salonorkest o.l.v. Walter Feron; 1.20 idem Gesproken dagblad v. h. N.I.R.; 1.30 idem Het omroeporkest o.l.v. Paul Dou- liez; 1.50 idem Gramofoonmuziek; 2.20 Di versen; 2.55 Parijs Radio, Gramofoonmuziek; 3.20 Keulen Gramofoonmuziek; 4.20 Parijs Radio Programma van Straatsburg Concert; 5 20 Keulen Populair concert d. h. Kleine omroeporkest o.l.v. Leo Eysoldt; 6.05 Diver sen; 6.35 Fransch Brussel Voor muzieklief hebbers. Chout, ballet (Porkofjef); 6.50 idem Populair concert; 7.20 Berlijn Nieuwsberich ten; Wir teilen mit7.30 idem Heinrich Schlussnuss zingt gr.pl.: 7.50 idem Concert d. h. groote omroeporkest o.l.v. Max Fiedler m.m. v. Adrian Aeschbacher, piano; 9.20 id. Weerbericht.Nieuwsbericht. Sportber.; 9.40 Weenen Het omroeporkest o.l.v. v. Josef Holzer; 10.20 Viaamsch Brussel. Gesproken dagblad van het N.I.R.; 10.35 Weenen Ver volg populair concert o.l.v. Josef Holzer, Dansmuziek gr.pl. Progr. IV 8.00 Viaamsch Brussel. Gymnas tiekles: 8.20 idem Tijdsein. Gramofoonmu ziek: 8 30 idem Kroniek van den dag: 8.40 idem Gramofoonplaat; 8 45 idem Gesproken dagblad van het N.I.R.: 9.00 Gramofoonmu ziek; 9.20 Diversen; 10.35 Droitwich, Korte godsdienstoefening; 10.50 idem Tijdsein v. Greenwich. Weerbericht: 11.05 idem Orgel concert door Tom Jenkins; 11.35 idem Gra mofoonmuziek: 11.50 London Regional B B. C. Schotsch orkest o.l.v. Guy Warrack; 12.05 idem Haydn Heard en zijn orkest; 1.05 idem Lionel McColvin: Libraries in America: 1,20 idem Nieuwe Gramofoonmuziek: 2.05 idem Arthur Salisbury en zijn orkest: 2.55 idem. Het Revue orkest olv. Reg. Burston; 3.55 id. Solistenconcert: 4 20 idem Orgelconcert door Donald Thome; 4 50 idem Het Victoria Hotel orkest o.l.v. Emilio Colombo: 5.35 Droitwich Het Serge Krish Septet: 6.20 Diversen; 7.00 Droitwich Mile Nadia Boulanger leidt de Fransche koraal recitals in; 7.15 idem Fran- sche Koraalmuziek; 7.40 idem Entertainment Parade; 8.20 Weenen KartnerGrenzland. Aus dem Rosenthal. Gevarieerd programma van volkmuziek: 8.50 Droitwich Van Philips met zijn orkesten; 9.20 London Regional B.B.C. orkest ol.v. Clarence Rayboult: 10.20 Diver sen; 10.45 London Regional Billy Gerhardt en zijn orkest met Teddy Prince; 12.00 idem Gramofoonmuziek. Progr. V 8.00—7.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert: Popu lair concert, 1 Pariser Einzugsmarsch Groot orkest; 2 Tee bei Maikafer Dajos Bela; 3 Ritual Fire dance. Mondorgel door Larry Adler: 4 Die frechen Spatzen, Orkest met xylofoon; 5 On a local train jourhey Intern. Novelty Or kest; 6 The blue bird. Gino Bordin; 7 Wiener Volksmusik: Dajos.Bela: 8 Punpe und Ham- pelmann. Daios Bela: 9 Marine Liederoot- pourri. Orkest: 10 Le Canarl. George Boulan ger; 11 A Sailor's adventures Intern. Novelty Orkest: 12 Der Ritter vom Steckenpferd Or kest met. xylofoon: 13. Caprice Viennois, Larry Adler op mondorgel: 14 Vous êtes iolie, Madame George Boijlapger: 15 Tn Vto«na one night. Gino Bordin:-16 Unter dem Sie- gesbanner. Groot, orkest. 8.0012.00 Diversen.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7