DE STRIJD OM MADRID. Nog een bepaling van Versailles door Duitschland opgezegd. Internationale controle op de rivieren niet langer erkend. Drie colonnes van Generaal Varela over de Manzanares. Thijs IJs en Dickie Dons in de wolken. RAM® A A N D A G 16 N O V E MBER 1956 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Fransche regeering poogt tot tot een gemeenschappelijk protest te komen. Zaterdagmiddag heeft de Duitsche regeering in de hoofdsteden van de betrokken landen medegedeeld, dat Duitschland sectie twee van deel 12 van het verdrag van Versailles in zake de scheepvaart op de Duitsche rivieren Elbe, Oder, Njemen, Donau en Rijn opzegde. Deze mededecling werd gedaan te Londen, Parijs, Rome, Brussel, Praag Warschau, Kopenhagen, Stockholm, Kaunas, Boekarest, Belgrado, Boe dapest en 's-Gravenhage. Dit opzeggen sluit in, dat Duitsch land de commissies, welke de toepas sing van het verdrag in deze kwestie controleeren, niet meer erkent. In Duitsche politieke kringen wordt verklaard, dat het doel van deze actie zuiver politiek is, men wenscht de souvereiniteit van Duitschland op de territoriale wateren te herstellen, de scheepvaart op de rivieren zal hier van geen hinder ondervinden en de vrijhavens Hamburg en Stettin, wel ke aan Tsjecho-Slowakije zijn toe gestaan, blijven gehandhaafd. Tegelijk met genoemd besluit deel de de Duitsche regeering de volgen de door haar getroffen regeling mede; De scheepvaart op de op Duitsch gebied liggende waterwegen staat open voor alle met het Duitsche Rijk in vrede levende staten. Er wordt geen onderscheid gemaakt tusschen Duitsche en buitenlandsche schepen. Dat geldt ook voor de kwestie van de scheepvaartgelden. Daarbij veronderstelt de Duitsche regeering, dat op de waterwegen van de andere betrokken staten weder- keerigheid verleend wordt. Bovendien zal de Duitsche regee ring den Duitschen autoriteiten over de waterwegen instructie geven met de bevoegde autoriteiten van de an dere aan de waterwegen liggende staten gemeenschappelijke proble men te bespreken en daarover even tueel overeenkomsten af te sluiten. Aan de kennisgeving van Berlijn aan de Europeesche regeeringen ontleenen wij het volgende: De vrijheid van scheepvaart op alle water wegen en de gelijke behandeling van alle in vrede levende staten op deze waterwegen, zijn voor de wereldoorlog gedurende bijna hon derd jaren de grondslagen voor een vrucht bare samenwerking tusschen de aanliggende staten van bevaarbare stroomen geweest. Daarentegen is te Versailles in tegenspraak met de grondgedachte van gelijkgerechtigd heid ook op dit gebied eenzijdig ten nadeele van Duitschland een kunstmatig en met de practische behoeften van de scheepvaart strijdig systeem geschapen dat Duitschland een duurzame internationale bewaking van zijn waterwegen zocht op te leggen. De Duitsche regeering heeft ten ernstigste getracht deze onverdragelijke regeling door andere overeenkomsten op zij te schuiven. Een succes is dit streven ontzegd gebleven, daar de andere betrokken machten er niet toe hebben kunnen besluiten, een stelsel op te geven, dat in zijn grondslagen met de Duitsche hoogheidsrechten onvereenigbaar is. Bovendien is aan den Rijn de na Duitschland gewichtigste oeverstaat, het Koninkrijk der Nederlanden, niet tot de in Mei j.l. getroffen regeling toegetreden. Maar juist aan dezen stroom zijn duidelijke betrekkingen noodzakelijk. Aan de Elbe is het niet gelukt, de nieuwe rgeling van den grondslag van Versailles los te maken en in het bijzonder een einde te maken aan den toestand, dat vier oeverstaten zonder speciale belangen bij de scheepvaart op de Elbe ook thans er nog aanspraak op maken, garanten te zijn voor de vrijheid van scheepvaart op deze stroomen. Voor de Duitsche rivier de Oder bestaat nog heden, zij het ook buiten deelneming van Duitschland. een internationale commissie met een in 1920 buiten Duitsche medewer king voorloopig aangestelden Franschen secretaris-generaal. Aan den Donau heeft een streven van tien jaren van den Donau-oeverstaat Duitschland om weer in de commissie voor de monden van den Donau te worden opgenomen, geen succes gehad. Tenslotte gelooven de andere mogendheden met betrekking tot het Kaiser Wilhelm-kanaal vast te moeten houden aan de te Versailles aan Duitschland opgedrongen willekeurige beperkingen van de Duitsche hoogheidsrech- t6De Duitsche regeering kan het niet ver antwoorden, nog langer met den hiervoor om schreven stand van zaken genoegen te ne men Zij ziet zich daarom gedwongen tot de verklaring, dat zij de in het verdrag van Ver sailles vervatte bepalingen omtrent de zich op Duitsch gebied bevindende waterwegen en de op deze bepalingen berustende internatio nale stroomacten niet meer voor zich als bin dend erkent. Hieraan wordt toegevoegd, dat de deelneming van Duitschland aan de nviei- commissies vervalt. Frankrijk zegt Fransch-Duitsche overeenkomst op. Naar aanleiding van het jongste Duit sche besluit maakte het Fransche ministerie van buitenlandsche zaken Zaterdag het vol gende bekend; De opzegging door Duitschland van de clau- sules van het verdrag van Versailles betref- ferde de waterwegen op Duitsch grondgebied, evenals van de rivieracten, die op deze clau sule gebaseerd zijn, komt op het oogenblirv. waarop de centrale Rijnvaartcommissie te 'Straatsburg bijeen zal komen en aan den vooravond van het in werking treden van de bepalingen, welke bestemd zijn, om voor de clausules van het verdrag van Versailles in de plaats te komen. Deze bepalingen waren opgesteld als resul taat van een Fransch-Duitsche overeenkomst, waarvoor Duitschland het initiatief genomen had. Een overeenkomst van denzelfden aard was reeds voorzien voor de Elbe en onder handelingen betreffende de Oder waren op den goeden weg. De Fransceh regeering treedt in overleg met de andere belanghebbende mogendhe den. Zij heeft verder instructie gege ven aan haar delegatie te Straatsburg om de op 4 Mei j 1. tot stand gekomen modus vivendi op te zeggen, waarin de bovengenoemde Fransch-Duitsche overeenkomst opgenomen was en die op 1 Januari as. in werking had moeten treden. Havas meldt in aansluiting hierop, dat de Fransche regeering Zaterdagavond aan de hoofden van de Fransche missies in de hoofd steden van de belanghebbende landen op dracht heeft gegeven om zich in verbinding ta stellen met de regeeringen, waarbij zij ge accrediteerd zijn en met deze tot een onder zoek naar den door den Duitschen stap ge schapen toestand over te gaan. De Fransche regeerïng is van haar kant van meening, dat een gemeen schappelijk protest tot Berlijn zou moeten worden gericht. Haar uitein delijke beslissing zal echter afhan gen van het overleg, dat zal worden gepleegd. De eerste indruk te Parijs: „Een onbegrijpelijk gebaar". Havas herinnert er aan, dat de Rijnvaart regeling reeds sedert twee jaar in debat is. De moeilijkheden hadden voornamelijk betrek king op een voor de haven van Antwerpen gunstig regime van entrepot. Eenige maanden geleden heeft Duitschland Frankrijk gevraagd rechtstreeksche onder handelingen over deze herziening te openen. De Fransche regeering heeft het voorstel direct aanvaard. Er begonnen onderhandelin gen die nimmer onderbroken zijn, zelfs niet toen de Duitsche regeering in Maart j.l. een eind maakte aan de demilitarisatie van de Rijnzone. De bereikte overeenkomst werd in April bij Rijnvaartcommissie ingediend, die haar zon der ernstige wijzigingen overnam. De overeen komst werd dan ook door alle in de commissie vertegenwoordigde mogendheden geteekend, op Nederland na, dat totdusver voorbehoud ge maakt had vanwege de kwestie van de sur taxes d'entrepot, maar juist dezer dagen te kennen had gegeven, dat het bereid was zich bij de overeenkomst aan te sluiten. Zij moest op 1 Januari 1937 in werking treden. Indien zij tot stand heeft kunnen komen, aldus Havas, was het, omdat Frankrijk in zeer groote opofferingen had toegestemd. Her innerd wordt dan aan het feit, dat Frankrijk zijn privilege van het permanente voorzitter schap heeft prijsgegeven, Duitschland zou op 1 Januari 1937 het voorzitterschap gekregen hebben. Terwijl Frankrijk tevoren over een voor zitter en vier afgevaardigden, ieder met een stem, beschikt had Duitschland vier afgevaar digden had. die ook ieder een stem hadden, Zwitserland twee, Nederland drie, en de an dere mogendheden, ieder een, hadden volgens de nieuwe regeling alle mogendheden zonder uitzondering één stem, zoodat Duitschland volledig voldoende gekregen had ten aanzien van den eisch van gelijkgerechtigdheid, z De eerste indruk was dan ook, dat het gebaar van Duitschland onbegrijpelijk was. De bereikte resultaten zijn door het eenzijdige initiatief van het Duitsche rijk volkomen on derstboven geworpen. Parijs koestert dus terecht eenige verdenking en voelt eenige ont moediging over de mogelijkheden van recht streeksche besprekingen met Duitschland. Eden zal lieden in liet Lagerhuis een verklaring afleggen. In Britsche kringen is de opzegging door Duitschland van de clausules betreffende de navigatie op de rivieren met groote reserve ontvangen. Men legt er den nadruk op, dat wanneer Duitschland van meening was, dat deze clausules van het verdrag van Versail les niet in overeenstemming waren met zijn souvereiniteit het de herziening daarvan had moeten nastreven langs onderhandelings- weg, gelijk de Turksche regeering dit heeft gedaan ten aanzien van de Dardanelles Men is van meening, dat deze abrupte opzegging niet gerechtvaardigd is. De minister van buitenlandsche zaken, Eden, zal waarschijnlijk vandaag in het La gerhuis een verklaring afleggen naar aan leiding van het jongste Duitsche besluit. Men weet nog niet. of een Britsche stap te Eerlijn zal volgen, het is niet onmogelijk, dat Eden's verklaring in het Lagerhuis de eenige officieele reactie zal zijn.-Nietteman zal over dit punt eerst een beslissing worden geno men, wanneer het standpunt der an dere belanghebbende regeeringen bekend zal zijn. Volgens Havas is men overigens in po litieke kringen te Londen niet zeer geneigd groote beteekenis aan de beslissingen van Hitier toe te kennen. Men had dat gebaar al lang verwacht. 30 dooden en 300 gewonden bij het laatste bombardement van de hoofdstad? Havas meldt uit Salamanca, 16 November: Het groote hoofdkwartier van de opstande lingen deelde gistermiddag vier uur mede, dat drie afdeelingen van den linkervleugel van het leger van generaal Varela de Man- zanaresover waran getrokken en den vijand uit zijn stellingen hadden verdreven. De drie colonnes zetten hun opmarsch voort en de noordwestelijke sector zou tegen het vallen van den nacht bezet zijn, aan gezien de grootste tegenstand der regee- ringstroepen was gebroken. In een radorede heeft generaal Queipo de Llano de mededeeling van het hoofdkwartier toegelicht. Hij zeide nog een telefonisch on derhoud te hebben gehad met generaal Franco, die hem meedeelde, dat de recht- sche troepen de straten van Madrid waren binnengedrongen. Zondagmorgen heeft de luchtmacht der opstandelingen opnieuw een aanval op Ma drid gedaan. Een tiental bombardements vliegtuigen, geëscorteerd door twaalf jagers, vlogen boven de stad en wierpen bommen, waardoor vele slachtoffers wei-den gemaakt. Ook het Noorderstation werd door verschei dene bommen getroffen. De volkrijke wijk Quatro Vaminos werd eveneens gebombar deerd. Hier zijn de meeste slachtoffers ge vallen. Toen de jachtvliegtuigen der regee ring opstegen om de aanvallers te bestrij den, verwijderden zich de toestellen der op standelingen. Volgens een onbevestigd be richt zouden twee driemotorige vliegtuigen der rechtschen neergeschoten zijn. Een aanval der Marokkaansche troepen zou afgeslagen zijn. Drie tanks zouden daar bij in de handen der regeeringstroepen ge vallen zijn Geen verwondering tc Genève. In Volkenbondskringen Is men niet ver wonderd over de opzegging van de bepalin gen van Versailles inzake de rivieren door Duitschland. aangezien men hier reeds lang voelde, dat de bepalingen van Versailles be treffende Duitschland moesten verdwijnen. De gevolgen voor België. Uit Brussel, 15 Nov&mber: Morgen zullen de desbetreffende Belgische autoriteiten be ginnen met de studie van de gevolgen voor België van het opzeggen door Duitschland van de bepalingen inzake de internationali satie van de rivieren. Voor België is deze stap van veel belang, aangezien de vloot van Belgische Rijnsche pen ongeveer 1000 vaartuigen telt. De „Na tion Beige" schrijft, dat onder de opgezegde bepalingen er één is, welke bijzonder België betreft. Dit is het artikel, dat bepaalt, dat indien België een bevaarbare verbinding zou aanleggen van den Rijn naar de Maas. ter hoogte van Ruhrort. Duitschland het stuk zou moeten maken, dat over zijn gebied loopt. Het blad voegt hieraan toe, dat de scheep vaart van de betrokken mogendheden in het vervolg kan plaats hebben bij de gratie van Duitschland, d.w.z. van zijn politieke inzich ten. Dit is een nieuwe bron van wrijving en conflicten aan alle Duitsche grenzen. Europa heeft nu juist een dergelijk risico niet noodig. Havas meldt nader over het bombardement op Madrid: De opstandelingen hebben van Zondag avond half tien af het centrum der stad met kanonvuur gebombardeerd. Achtereenvolgens ontploften een drietal granaten in de nabij heid van het Cortes-gebouw. Het geknetter van het geweervuur was in het centrum dei- stad'te hooren. De opstandelingen hebben op 2 plaatsen getracht een overval te doen, één in den sector van den weg naar Estramadura en de andere in de omgeving van de Fransche brug. Deze aanvallen werden op energieke wijze afgeslagen. In het officieele communiqué Het minste tandbederf, indien U poetst met wat goeds, dus met Tu*>e 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVOROL (Adv. Ingez. Med.) wordt medegedeeld, dat de regeeringstroepen de Fransche brug hebben opgeblazen. Volgens de radio-club van Teneriffe zijn bij het jongste bombardement van Madrid 30 dooden en 300 gewonden gevallen. Franco ontkent met verwoesting van van Madrid gedreigd te hebben. Generaal Franco heeft ontkend tegenover een journalist verklaard te hebben zooals door Reuter uit Lissabon gemeld was, dat het bombardement van Madrid zou worden voort gezet en dat de stad wijk voor wijk verwoest zou worden, omdat dat de eenige oplossing zou zijn. Noch deze bewering nog een derge' lijke uitlating is van mij afkomstig, aldus Franco. De Spaansche minister van luchtvaart deelde mede, dat een bombardements-esca- drille van de regeeringsluchtmacht 24 groote lucht-torpedo's op het vliegveld der opstan delingen, Avila, heeft geworpen. Zeven groote Heinkel bombardementsvliegtuigen en drie jachtvliegtuigen van hetzelfde Duitsche merk werden vernield. Een ander escadrille bombardeerde Torrijos, waar eveneens groote schade werd aangericht. Zondagavond zond het radiostation van de vakvereeniging weer uit, na ongeveer 14 dagen te hebben gezwegen. Verscheidene redenaars voerden het woord, o.a. sprak een communist, die zeide dat alle politieke par tijen te Madrid eensgezind zijn. Zij hebben slechts één doel, den oorlog te winnen. Generaal Miaja, de commandant van de Madrileensche troepen zeide voor de micro foon o.a.: „Madrid zal tot het uiterste verdedigd wor den, want het Madrileensche volk herinnert zich den tweeden Mei en Napoleon. Ook toen heeft het volk de overwinning behaald en de geschiedenis zal zich herhalen. Miaja sloot zijn nota met de woorden: ,.Ma drilenen, strijdt verder en de overwinning is verzekerd". Duitschlancl Economische samenwerking met Italië. Te Frankfurt a. d. Main zijn besprekingen gevoerd door Duitsche en Italiaansche han delsdelegaties, die tot het resultaat hebben geleid, dat een permanente samenwerking tusschen beide leiden tot stand is gekomen. Ingedeeld in zes technische commissies hebr ben de leden der delegaties van gedachten gewisseld over vraagstukken, waarbij beide landen belang hebben. In een communiqué, dat gepubliceerd is na afloop der besprekin gen. wordt vastgesteld, dat het resultaat al leszins bevredigend is. België Ernstige fraude door hoog ambtenaar. Het A. N. P. verneemt uit Brussel, dat een directeur van het ministerie van onderwijs wegens malversaties tot een bedrag van on geveer 100.000 francs gearresteerd is. Frankrijk Blum over aanvals- en verdedigingsoorlog. Minister-president Léon Blum heeft te Sois- sons een groote rede gehouden voor het Volks front. Blum herinnerde aan de plechtigheid van dien ochtend (de onthulling van het stand beeld ter eere van een zoon van Jean Jaurès). Toen de gedachte van Jaurès „socialisme is vrede" begon veld te winnen, deelde toch niet iedereen haar. Inderdaad' was de universeele bevrijding door den oorlog, de opstanding van volken tot vrijheid door middel van den oor log een eeuw lang een revolutionnaire ge dachte. Onder luide toejuichingen drong Blum aan op de besliste en onherroepelijke veroordee ling van den oorlog, welke men in overeen- steming moet brengen met de gedachte van Jaurès betreffende de verdediging van het va derland, de verdediging van den nationalen bodem. Het volk, zeide Blum, moet het ini tiatief opeischen voor de leiding van de landsverdediging. Oorlog, nooit, be halve, wanneer het een verdedigings oorlog is. Oorlog, nooit, behalve, wanneer -het er om gaat den nationalen grond te verdedigen. Oorlog, nooit, behalve, wanneer het er om gaat het lot te verdedigen dier genen, wier bestaan nauw aan het onze is verbonden. Blum merkte op, dat het niet steeds ge makkelijk is het verschil te zien tusschen ver- dedigings- en aanvalsoorlog. Dat heeft Jaurès ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. tot de gedachte gebracht van een oplossing van geschillen door arbitrage. De aanvaarding of niet aanvaarding van arbitrage laat het verschil blijken van verde diging of aanval. Arbitrage moet vergezeld gaan van ontwa pening. Bij een stelsel van bewapeningswed loop kan een machtige staat steeds in enkele uren de wereld voor een voldongen feit plaat sen om zijn prooi te bemachtigen en vervol gens alle recht, alle vonnissen te trotseeren. Is het niet paradoxaal thans op die wijze te spreken over ontwapening in Europa, waar nieuwe credieten voor bewapening aan oude worden toegevoegd? Wij zelf zijn ook in die noodzakelijkheid gebracht. Hoe meer Europa zich bewapent, hoe meer wij den plicht heb ben het denkbeeld van ontwapening niet te laten verdwijnen. Indien men zich in dit Europa, dat zich wapent, verplicht gevoelt over ontwapening te spreken, dan is dat, om dat er eischen van een wereldgeweten bestaan, waaraan geen enkele staat zich zou kunnen onttrekken. Blum zeide er zeker van te zijn, dat de vrede door den wil der volken zal wor den bewaard. Ik ben overtuigd, dat het thans aan Europa opgelegde bewapeningsregime zal eindigen, en dat een poging, die wij binnen enkele weken opnieuw te Ge nève zullen doen, zal slagen, omdat het noodzakelijk is. STANDBEELD VOOR MENDELSSOHN VERNIELD. Uit Leipzig wordt bericht, dat het stand beeld, dat in 1392 te Leipzig opgericht werd ter herinnering aan den componist Felix Mendelssohn Bartholdy, van zijn voetstuk gehaald en stukgeslagen is. Deze daad heeft levendige emotie gewekt in tal van kunstenaarskringen. Tandheelkund. Inrichting voor den Middenstand Rijksstraatweg 25, H.-N. (tegenover het oude raadhuis). MINIMUM-TARIEF Geheel gebit met inb. van trekken 35.met garantie. Spreekuren alle werkdagen v. 9-4 u. Avondspreekuren Maandags, Dins dags en Donderdags van 7-9 uur. (Adv. Ingez. Med.) (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA De vogel scheen hier goed thuis te zijn, want hij vloog recht op het kasteel af en ging zonder aarzelen de poort binnen. Hij was heele- maal niet bang en ging rustig door de gang naar een der vertrekken. Daar trof hij den eigenaar van dit tooverslot. Het was een vriende lijke man. Alleen wat zonderling, maar dat zijn alle toovenaars. moet je maar denken. Want dat het een toovenaar was, zul je al wel lang begrepen hebben. De vogel groette den toovenaar eerbiedig, en begon toen te spreken. DINSDAG 17 NOVEMBER 1936. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-uitzending. 4.005.10 HIRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Het KRO-orkest en Gram.pl. 2.Vrouwenuur. 3.Modecursus 4.Gram.pl. 4.05 Causerie over de beteeke nis van de Theosofische Vereeniging. 4.30 Gram.pl. 4.35 HIRO-Post. 4.40 Gram.pl. 4.45 Causerie. „Wat is parapsychologie". 5.10 KRO-Melodisten en solist. (Om 5.45 Felicitatie bezoek). 6.40 Esperanto-cursus. 7.00 Berich ten. 7.15 Causerie „De materieele positie van het groote gezin". 7.35 Sporthalfuur. 8.Be richten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Muzikale causerie. 8.30 Sted. orkest Maastricht en soliste. 9.15 Gram.pl. 9.30 Radio-tooneel. 10.20 Gram.pl. 10.30 Berichten A.N.P. 10.35 De „Golden Band". 11.1512.00 Gram.pl.. HILVERSUM n, 301 M. AVRO-uitzending. 11.en 6.30 RVU. 8.Gram.pl. 10.Morgenwijding 10.15 Gram.pl. 11.— Causerie over het eerbiedigen van natuurschoon. 11.30 Gram.pl. 12.De Minstreels en Gram.pl. 2.Het Omroeporkest en solist. 3.Knipcursus. 4.Piano-recital. 4.30 Kinderkoorzang. 5.Kinderuur. 5.30 Het Omroeporkest. 6.30 Psychologische causerie. 7.Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.Berichten A.N.P. Me dedeelingen. 8.10 Dinsdagavondtrein. 10.20 Bridgeles. 11.Berichten A.N.P. Hierna tot 12.AVRO-Dansorkest. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Huish. wenken. 11.2011.50 Gram.pl. 12.10 Het Royal Theater-orkest. 1.10 Het Gwauncaegurwen Prize-orkest en solist. 4.20 Causerie „General Election". 4.40 Het Forum- Theater-orkest. 5.05 Gram.pl. 5.35 Het Crook kwintet. 6.20 Berichten. 6.40 Landbouwnieuws 6.45 Het BBC-Empire-orkest en solist. 7.50 Causerie „The Village Church". 8.20 BBC- Theater-orkest, koor en solisten. 9.20 Berich ten. 9.40 Causerie over kalksteenvorming. 10. Radio-tooneel. 11.10 Jack Jackson's Band, 11.50—12.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Het Poulet- Kamerorkest. 2.45 en 4.20 Gram.pl. 5.50 Pas- deloup-kamerorkest. 9.05 Operette „Le ma- riage de Zephirin" 11.2012.35 Pascal-Dans- orkest. KEULEN, 456 M. 5.507.20 Westduitsch kamerorkest. 11.20 Rheinbahn-Blaasorkest. 12.352.20 Omroep orkest. 3.20 Amerikaansche Volksmuziek. 4.20 Omroepkleinorkest en solist. 7.30 Kamermu ziek. 8.35 Radio-tooneel. 8.50 Vocaal en instru mentaal concert. 10.Gramofoonmuziek. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salon-orkest. 1.30 Om- roepdansorkest. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Om- roepdansorkest en Gram.pl. 6.50 en 7.20 Gram. platen. 8.20 Omroepsymphonie-orkest. 10.30 11.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroepdansorkest. 1.30 Salon-orkest. 7.35 Gram.pl. 1.502.20 Gram. platen. 5.20 Zang. 6.35 Salon-orkest. 7.35 Gram.pl. 8.20 Klein-orkest en Radio-tooneel 10.3011.20 Cabaretprogramma. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Solistenconcert. 8.20 Radiotooneel met muziek. 9.20 Berichten. 9.50 Hans van Benda's Kamer-orkest. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Dansmuziek (Gr.pl.),

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6