Regeering Franco door Italië en Duitschland erkend. Zaakgelastigden naar Burgos. Gelijkluidend communiqué door beide regeeringen gepubliceerd. De Engelsche Koning naar noodgebieden. Thijs IJs en Dickie Dons in de wolken. DOND E EDAG 19 NOVEMBER 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Londen houdt vast aan de non-interventie. De regeeringen van Italië en Duitsch land hebben thans bekend gemaakt, dat zij de wettigheid van de Spaan- sche regeering-Franco erkennen. Officieel werd gisteren te Rome het volgende communiqué verspreid: Aangezien de regeering van gene raal Franco bezit heeft genomen van het grootste gedeelte van Spanje en gezien het feit, dat de ontwikkeling van den toestand op steeds klaar- blijkelij'ker wijze heeft aangetoond, dat men in de andere deelen van Spanje niet meer kan spreken van de uitoefening van een verantwoorde lijke regeeringsmacht, heeft de fascis tische regeering besloten de regeering van den generaal Franco te erkennen en haar een zaakgelastigde te zenden voor het aanknoopen van diploma tieke betrekkingen. De zaakgelastigde zal zich terstond derwaarts begeven. De tegenwoordige diplomatieke ver tegenwoordiging is teruggeroepen. Ook de Duitsche regeering heeft bekend gemaakt, dat zij de regeering- Franco erkent. Het communiqué is in volstrekt gelijke bewoordingen gesteld als het Italiaansche communiqué in dezelfde aangelegenheid, behalve, dat „fascistische regeering" vervangen is door „rijksregeering". en dat vermeld wordt, dat de, thans teruggeroepen, diplomatieke vertegenwoordiging in Alicante verblijf hield. Bovendien vermeldt het Duitsche communiqué nog, dat de zaakgelastigde van de „vroegere Spaansche regeering" op' eigen initiatief reeds in begin Novem ber uit Berlijn was vertrokken. Engeland trouw aan de niet- inmengingspolitiek. Officieele kringen te Londen verklaren naar aanleiding van de erkenning der regeering van Franco, dat dit een „practische blijk van sym pathie is, dat nimmer werd ontveinsd". Met andere 'woorden en ondanks den onaangena- men indruk, welke het nieuws heeft gewekt wil- men gelooven, dat het stelsel der niet-in- aardigen invloed op het stelsel der niet-in- menging zal zijn. Maar in feite vraagt de Engelsche openbare meening zich af of het Duitsche en Italiaan sche optreden niet een wijziging van stand punt jegens de tot nu toe gevolgde politiek doet vreezen. Met eenig ongeduld wenscht men dan ook op dit. punt de bedoelingen van Italië en Duitsch land te vernemen. Intusscben blijft de Britsche regeering trouw aan haar niet-iranengingspolitiek en de hou ding der beide mogendheden heeft in geen enkel opzicht haar standpunt gewijzigd. De ambtenaar van de Russische ambassade heeft 'geweigerd eenigerlei verklaring af te leggen over de mogelijkheid of deze kwestie aan de niet-inmengïngscommissie zal worden voorgelegd, maar in ieder geval, zoo zeide hij. is de Duitsch-Italiaansche stap niet voorbe stemd de niet-inmenging gemakkelijker te maken. Attlee zal vragen stellen. Attlee, de leider Labour-oppositie, zal van daag in het Lagerhuis vragen richten tot mi nister Eden met betrekking tot de houding der Engelsche regeering. Deze vragen zullen- ge goten worden in den gebruikelijken vorm van een verzoek om inlichtingen aan gaan den den Spaanschen toestand en Eden in de gelegen heid stellen de door hem noodzakelijk geachte opmerkingen te maken aangaande het besluit van Rome en Berlijn. Parijs niet verrast. Het besluit, dat Italië en Duitschland de regeering van Franco erkennen, heeft te Parijs geen verrassing gebaard, aldus Havas. In feite wist men sinds langen tijd, dat de kabinetten te Rome en Berlijn dit voornemen hadden, dat zij overigens officieel bevestigden bij de besprekingen van Ciano in Duitschland. Deze maatregel komt misschien wat vroeger dan verwacht werd, daar men dacht, dat Duitschland en Italië pas na de bezetting van Madrid dot erkenning zouden overgaan. Men vraagt zich af of deze snelle 'beslissing geen verband houdt met het bericht van de junta van Burgos aangaande eventueele ope raties der opstandelingen vóór Barcelona om de voorziening van Catalonië met oorlogsmate riaal te verhinderen. Het ministerie van buitenlandsche zaken zal zich dan in verbinding stellen met het mini sterie van marine om veiligheidsmaatregelen onder de oogen te zien, welke zouden moeten worden genomen ter verzekering van de on schendbaarheid van Fransche onderdanen en bezittingen te Barcelona. Houding der Amerikaansehe regeering onveranderd. Uit Washington: Het bericht van de er kenning der regeering van Franco door Italië en Duitschland heeft den pessimistischen in druk nog versterkt, welke door de uit Rome en Berlijn afkomstige rapporten sedert eenige dagen in officieele kringen haden gewekt. Het' standpunt der Amerikaansehe regeering is nog ongewijzigd: haar beslissing zal af hangen van de ontwikkeling van den toe stand Zullen ook Oostenrijk en Hongarije de regeering van Franco erkennen? In politieke kringen te Weenen, be vestigt men volgens het agentschap Stefani, dat Oostenrijk en Hongarije in navolging van het door Italië en Duitschland gegeven voorbeeld, zich voorbereiden eveneens de regeering Franco te erkennen. De indruk in Genève. Uit Genève meldt Reuter: De reacties op de erkenning van de regeering-Franco, aldus verwacht men hier, zal misschien nieuwe vraagstukken opwerpen voor den Volkenbond. Men wijst er n.l. op, dat de daad van Italië een schending vormt van artikel 10 van het Volkenbondshandvest. Er bestaat ook een verwijderde mogelijkheid op moeilijkheden in den Volkenbondsraad, waar de gedelegeerde van de Spaansche regeering een zetel bezet. Wanneer de stap van Italië gevolgd mocht worden door andere leden van den Volken bond zouden de moeilijkheden toenemen. Oordeel der „Voelkische Beobachter Over de erkenning der regeering van Franco door Duitschland, schrijft de Voel kische Beobachter o.m.: Het is niet in overeenstemming te bren gen met de waarheid en de eenvoudigste na- nionale verplichtingen van een regeering, wanneer zij aan een systeem de handhaving van zijn erkenning naar buiten verschaft, terwijl het in werkelijkheid aan geen enkele voorwaarde meer voldoet voor een zoodani- gen invloed. Duitschland heeft zich tegenover „de z.g. Spaansche regeering" van Caballero in deze positie geplaatst gezien en daaruit de conse quentie getrokken, welke volgens onze mee ning een zich van haar plicht bewuste re geering daaruit moet trekken. Niemand kan thans meer betwisten, dat de machtsbevoegdheden der regeering van Cabal lero, welke haar zetel reeds naar Valencia heeft moeten verplaatsen, thans zijn overge gaan op krachten, die in geen enkele wijze noch naar binnen, noch naar buiten bereid of in staat waren een verantwoordelijkheid op zich te nemén voor eenige gebeurtenis Wanneer het zoover komt, aldus dat blad verder, dat tegen de toezeggingen der re- geeringsautoriteiten te Barcelona in, en in strijd met de verordeningen der haar over gebleven poütiestrijdkrachten anarchistische groepen wekenlang' steeds opnieuw Duitsche bezitsrechten op de ergste wijze schenden, dan is dat het ondubbelzinnige bewijs er voor, dat verdere erkenning van een z.g. regeering niets anders meer is dan de handhaving van een schijn. De Duitsche regeering heeft zich genood zaakt gezien er de consequenties uit. te trek ken, dat de moord op vier Duitsche onderdanen tc Bereelona gepleegd, nog niet is vergolden, da' het geval van het doorzoeken van he: Duitsche stoomschip Kamerun in strijd met het volkenrecht nog niet is afgehandeld, dat de bescherming der Duitsche ambassade te Madrid niet langer kan worden gewaar borgd, en dat bureaux van organisaties, welke in zeer nauwe betrekking tot den staat staan, werden verwoest. De Giornale d'Italia, schrijft dat het ge nomen besluit de logische en internationale oplossing vormt van de ontwikkeling dei- jongste gebeurtenissen in Spanje. Alles spreekt er voor, dat de regeering van generaal Franco de werkelijke meerderheid van de Spaansche natie bezit en dat zij het grootste deel van Spanje in haar feitelijk be zit heeft genomen. De erkenning houdt met dit feit rekening aldus het blad. Gearresteerde Duitscher staat vandaag terecht. De eerste der gearresteerde Duitschers zal vandaag terechtstaan voor het gerecht te Novosibirsk bij Tomsk. Deze man is de mijn ingenieur Stickling, die er van beschuldigd wordt, den arbeid in een mijn gesaboteerd te hebben „in overeenstemming met de instruc ties van de fascistische organisatie, waarvan hij lid is". Tegen dit delict bedreigt het straf wetboek de doodstraf. De Duitsche consul zal de rechtzitting bijwonen. Oostenrijk: Banden met Duitschland worden nauwer aangehaald. Vóór zijn vertrek naar Duitschland heeft de staatssecretaris van buitenlandsche zaken dr. Guido Schmidt, een onderhoud toegestaan aan den vertegenwoordiger van het Duitsche Nieuwsbureau. Hij zeide dat de besprekingen te Berlijn gewijd zullen zijn aan alle hangende kwesties. Hindernissen, die in de laatste jaren ontstaan zijn, moeten worden verwijderd, de grenslijn der samenwerking op het gebied van wetenschap, kunst, tooneel, film enz. moet worden getrokken. De oude betrekkingen moe ten zooveel mogelijk weer aangeknoopt worden. De economische besprekingen zullen worden voortgezet, het is de bedoeling, dat een zoo groot mogelijk ruilverkeer verkregen wordt. Een der belangrijkste kwesties is die van het reisverkeer in den winter en het beschikbaar stellen van de deviezen, die daarvoor noodig zijn. Wie vrede in Europa wil aldus Schmidt moet de vrijheid van iederen staat, ook die van het. Duitsche rijk willen, want een duur zame vrede is slechts tusschen vrijen mogelijk. Wij gelooven, dat Duitschland zijn rol met vreedzame middelen wil spelen, want ook voor het Duitsche volk is de vrede de beste waarborg voor innerlijke versterking en herstel van het economische leren.. Doodvonnis tegen José Primo de Rivera uitgesproken. Zijn broer tot 30 jaar veroordeeld. Jose Antonio Primo de Rivera. Uit Alicante, 18 November: José Antonio Primo de Rivera is door het volksgerecht ter dood ver oordeeld. Zijn broer Miguel is tot 30 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Zware verwoestingen in Madrid aangericht. Rechtsche troepen pogen de stad van het Noorden uit te belagen. Bombardement op Madrid eischte 300 dooden en 500 gewonden. Uit Madrid, 18 November. Den geheelen nacht en vanmorgen tot 12 uur is hevig ge weervuur gewisseld in den sector van de brug der Franschen, waar Marokkaansche caval- lerie. en infanterietroepen der opstandelin gen er in slaagden stelling te nemen. De tactiek der opstandelingen verandert niet: zij bestaat er in te trachten om de loyale verschansingen heen te trekken en Madrid van het noorden te belagen. Tot dusverre is deze tactiek mislukt en in den nacht op Woensdag is. ondanks den druk dei- opstandelingen geen verandering in de re- geeringsstellingen ingetreden. De correspondent van Reuter te Madrid meldde, dat de verwoesting, welke tijdens de luchtaanvallen van Dinsdagavond zijn aan gericht, bijna niet te beschrijven is. De branden hebben het Carmen-plein ge heel vernield en een groot aantal gebouwen, o.m, de drukkerij van La Libertad en de In- formaciones ernstig beschadigd. Eienige blokhuizen werden geheel door brandbommen of granaten verwoest. De buurt van Arguelles ziet er uit als het tooneel van een oorlogsfilm. Dit stadsdeel is bijna ge heel ontruimd. Regeeringsvlïegtuïgen ma ken patrouillevluchten.om herhaling te voor komen van den rampzaligen luchtaanval van Dinsdag, waarbij volgens officieele mededee- lingen 300 personen werden gedood en 500 gewond, terwijl 50 huizen werden verwoest. 40.000 man versterking te Madrid. Woensdag zijn 40.000 man te Madrid aan gekomen om deel te nemen aan de verdedi ging der hoofdstad. Deze mededeeling werd kort na middernacht gedaan door den om roeper van het regéeringsst'ation te Bilbao, die daaraan toevoegde, dat verdere verster kingen worden verwacht. Gebruiken opstandelingen gifgassen? Te Londen wordt vernomen, dat de Spaan sche ambassade tijdens een telefonisch ge sprek met Madrid er van in kennis is ge steld, dat de opstandelingen traangassen ge bruiken tegen de regeeringstroepen aan het front van Madrid Met een impopulairen minister. Onze Londensche correspondent schrijft: Koning Edward, die als Prins van Wales herhaaldelijk heeft doen blijken, dat hij even zeer zijn volk in zijn verdriet en ellende als in zijn vreugde van nabij wil leeren kennen, is op reis gegaan naar Zuid-Wales om met eigen oogen te aanschouwen hoe het er met de nooddruft staat en wat men voor haar ver lichting onderneemt. Het is een reisprogram van twee dagen en het omvat bezoeken aan een paar dozijn mijndorpen, aan de arbeids beurzen, de nieuwe vakscholen en ontspan ningsplaatsen der werkloozen. Zuid Wales is een der speciale noodgebieden van het land. In die gebieden zijn eens belangrijke takken van nijverheid, die een broodwinning verschaf ten aan honderdduizenden menschen, te gron de gegaan. De wereldmalaise en de nieuwe economische experimenten van bijna alle lan den alsmede de moderne methoden voor ont wikkeling van arbeidsvermogen hebben de vraag naar de producten van deze gebieden sterk verminderd of geheel doen ophouden. Zuid-Wales dat voor den ooi-log elk jaar 57.000.000 ton steenkool aan de wereld ver kocht, verkoopt er nu nauwelijks 35.000.000. De werkeloosheid van ongeveer een derde deel van de mannelijke bevolking is er al jaren lang bestendig gebleven, Meer dan 100.000 mijn werkers hebben er niets te doen. Het is treffend en men gaat het zien als kenschetsend voor hern dat de Koning juist een van deze noodgebieden voor zijn bezoek uitkiest. Sinds lang heeft men aan de regee ring gebrek aan doortastendheid verweten met betrekking tot deze gebieden. Het bezoek kan daarom worden opgevat als een majestei telijke wenk aan Downing Street, om meer te doen dan het tot heden heeft gedaan om het lot van de bevolking der noodgebieden te ver lichten. Maar het initiatief kan ook van Downing Street komen (het is niet te zeggen waar het vandaan komt) en dan is het bezoek van den Koning aan Zuid-Wales de inleiding tot krachtiger maatregelen der regeering óm de .speciaie gebieden'(zooals ze tegenwoor dig officieel worden aangeduid met weglating van ,distresed'dat .nooddruftig'betee- kent) op te heffen uit hun verval. De minister van Arbeid, Ernest Brown, ver gezelt den Koning op zijn tocht. Deze Minis ter staat op het oogenblik in de noodgebieden in kwaad gerucht en in het bijzonder in Zuid Wales, waar hij geweigerd heeft sanctie te verleenen aan de verstrekking van schoenen aan schoolkinderen in een der graafschappen. Zijn houding heeft uiteraard niets te maken met persoonlijke gevoelens, maar wordt voor geschreven door de beperkte bevoegdheden van zijn departement. De mijnwerkers in Zuid-Wales hegrijpen dat echter niet en zijn ook niet in de stemming, om overtuigd te kun nen worden van de grenzen van de macht van een bewindsman. Minister Brown heet daar om hardvochtig. Suggesties zijn gedaan, in Wales en in Londen, dat deze onpopulaire Mi nister den Koning niet zou vergezellen. Maar minister Brown is voor geen gerucht vervaard en heeft zich, gesterkt in het besef dat hij voor niemand ondervoet in zijn zorg voor de nood gebieden, van deze zinspelingen niets aange trokken. Er is meer wrijving in verband met het koninklijk bezoek. Twee Labour-Lager huisleden, die districten van Zuid-Wales ver tegenwoordigen, Aneurin Bevan en Mamwa ring, hebben aan minister Brown geschreven dat zij geen gevolg kunnen geven aan zijn uitnoodiging, den Koning gedurende den tocht te ontmoeten. Zij maken bezwaar tegen het karakter van den tocht, dat verhoedt dat de Koning een juisten indruk zal krijgen van den waren toestand en dat naar hun oordeel te uitslui tend aandacht schenkt aan de liefdadigheids instellingen. Deze parlementsleden willen niet meewerken om den indruk te vestigen dat zulke instellingen, of de regeering die ze bij staat en bevordert, aan een oplossing van de moeilijkheden der noodgebieden bijdragen. Intusschen is aan den vooravond van het bezoek te verstaan gegeven, dat de regeering nieuwe voorsteilen voor verlichting van den nood in Zuid-Wales en andere .speciale ge bieden' in overweging heeft. Een reeks van die voorstellen is vervat in de rapporten van den inmiddels afgetreden -commissaris voor de speciale gebieden, Malcolm Stewart. In zijn eindrapport heeft deze commissaris tusschen de regels door even ernstige verwijten tot de regeering gericht om haar nietsdoen, als de oppositie in het Lagerhuis en haar pers. Ook vele Conservatieve Lagerhuisleden zijn in verzet gekomen tegen wat zij kenschetsen als de onverantwoordelijk zelfgenoegzame houding die de regeering aanneemt (om reden van de algemeene wederopleving der welvaart) in het aangezicht van het verschrikkelijk lot van de bevolking der speciale gebieden, die niet in de wederopleving heeft gedeeld. Bijna de helft van het Lagerhuis, de 150 leden of zoo van de Oppositie en een honderdtal Conservatieven, verlangt terstond maatregelen ten behoeve van de hier bedoelde districten. Er is wetge ving, voor deze districten beschikbaar, die ech ter weinig of niets heeft bereikt. Het Lager huis moet juist deze week een ontwerp voor bestendiging van tijdelijke wetgeving goedkeu ren. De wetgeving voor de speciale gebieden is er ook bij. Men wenscht geen bestendiging van dezen, wetsmaatregel, maar een nieuwe, die het vraagstuk beter en op nationalen grondslag aanpakt. Men kan niet verwachten dat de regeering zoo hard van stapel zal loo- pen als deze 250 Lagerhuisleden en hun aan hangers onder de bevolking zouden willen. Maar het schijnt dat zij nu wel overtuigd is geworden van de wenschelijkheid de belang rijkste voorstellen van Malcolm Stewart, aan moediging van de industrie om haar bedrijven in de noodgebieden te vestigen, door belang rijke belastingconcessies en het verstrekken van leeningen tegen lage rente en op langen termijn, te gaan uitvoeren. A. K. VAN R. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Uitspraken van de Rechtbank. UITSPRAKEN. Verduistering. Op 5 November stond voor de Haarlemsche Rechtbank een 29-jarige Haarlemmer terecht wegens verduistering. Hij had geld dat hem door zijn weldoeners gegeven was om rekenin gen mee te betalen, voor zich zelf gebruikt. De eisch luidde 1 jaar gevangenisstraf. De man werd nu veroordeeld tot 8 maanden met aftrek van preventief. Valschheïd in geschrifte. De man, die een kwitantie van de Twent- sche bank met een valschen naam had onder teekend, hoorde drie maanden tegen zich eischen. De zaak is teruggewezen naar den Rechter Commissaris, omdat de Rechtbank een reclasseeringsrapport wenscht. De open overweg. De bewaker van den overweg bij O verveen, die hij het naderen van een trein de boomen niet op tijd had neergelaten, werd thans ver oordeeld tot 1 maand voorwaardelijk met een jaar proeftijd en bovendien tot een boete van f 30 of 18 dagen. Aanrijding bij Zandvoorter Allee., De automobilist, die bij de Zandvoorter Allee op den Heerenweg op 2 Juli een wielrijdster had aangereden, hoorde veertien dagen ge leden f 20 of 10 dagen eischen. Hij werd echter vrijgesproken. De wegrenner. De racefietsrijder, die op den Heerenweg bij Bennebroek een wielrijdster had aangereden, waardoor deze ernstig gewond werd, werd ver oordeeld conform den eisch tot 14 dagen on voorwaardelijk. De blaffende hond. Mr. Bijvoet had in zijn verdediging' van den inwoner van Driehuis, wiens hond de buurt wakker gehouden had, de verordening', waarop de vervolging gebaseerd was, aangevallen. Het vonnis van den kantonrechter werd thans verneitig'd, omdat de verordening niet bindend is. PROGRAftêsA De toovenaar kwam vlak- voor de voeten van Dickie Dons terecht. Deze werd wakker, en keek slaperig om zich heen. O, wat had hij het koud. „Hij begon te huilen. „Ik ben zoo koud, ik wil naar huis toe, naar Thijs!" „Zoo, zoo," zei Akoedeboe, die medelijden met het ventje kreeg, „maar waar woon je dan?" „Dat weet ik niet," snikte de kleine man. „Ik ben stilletjes weg- geloopen, om een eindje te wandelen, maar ik weet niet, hoe ik weer thuis moet komen." Akoedeboe nam Dickie op zijn arm en zei „Wees maar niet bang. Ik zal je meenemen naar mijn kasteel in de wolken. Daar is het heerlijk warm, en dan kun je slapen tot morgen. Daarna zullen we wel eens zien, hoe we jou thuis krijgen." VRIJDAG 20 NOVEMBER HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen programma verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst 11.— Zang en piano 12.— Be richten 12.15 Gram.pl. 1.Ensemble van dei- Horst en Gram.pl. 2.30 Chr. Lectuur 3.003.45 Cello en piano 4.Het Haagsche Trio. 5. Gram.pl. 5.30 Orgelconcert 6.30 Voor tuin- liefhebbers. 7.Berichten 7.15 Literair half uur. 7.45 Reportage 8.Berichten ANP 8.15 Haarlemsche Orkestvereeniging en solist. 9. De parasiet als diplomaat, causerie 9,30 Ver volg concert 10.30 Berichten ANP 10.35 11.30 Gram.pl. Schriftlezing. HILVERSUM n, 301 M. 8.— VARA 12.— AVRO 4— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.— VARA S.Gram.pl. 10.Morgenwijding VPRO 10.20 Declamatie 10.40 Gram.pl. 11.15 Decla matie 11.30 Gram.pl. 12.Kovacs Lajos' or kest en Gram.pl. 2.Declamatie 2.10 Accor- deonmuziek 3.15 AVRO-Dansorkest 4.— Gra- mofoonpl, 4.30 De Flierefluiters en solist 5. Kinderuur 5.30 Melody Circle 6.Gram.pl. 6.30 Politiek Radio-Journaal 6.50 Gram.pl. 7.— Causerie „Opvoeding tot gemeenschaps zin". 7.20 Gram.pl. 7.30 Berichten VGP 7.35 Causerie „Eenzaamheid en gemeenschap" 8. Het Motettenkoor 8.30 Causerie „Het Vrijz.- Prot. Opvoedingsideaal" 9.VARA-orkest, de Ramblers en solisten. 10.30 BerichtenANP 10.40 Avondwijding 11.0012.Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.40—11.50 Piano-recital 12.10 Orgelcon cert 12.50 BBC-Dansoi'kest 1.352.20 Binning hamsch Philharmonisch strijkorkest en so liste 4.20 BBC-Midland-orkest 5.35 Londensch Zigeuner-orkest 6.20 Berichten 6.40 Landbouw nieuws 6 45 Viool-recital 7.20 Muzikale cau serie 7.40 Peter Yorke en zijn B'and 8.30 Re portage PTT-bedrijf 9.20 Berichten 9.40 Cau serie over Intern. Samenwerking 10.Fran sche Koormuziek 10.30 Het BBC-orkest 11.20 Declamatie 11.35 Sydney Kyte's Band 11.50 12.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 en 1.20 Dito. 1.35 Zang 1.50, 2.50 en 4.20 Gram.pl. 5 50 Poulet- Kamerorkest 8.20 Viool e« piano 9.05 Ope rette „Les canards mandarins" 11.201.05 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Schupo-orkest 6,307.20 Gram.pl. 11.20 'Omroepkleinorkest 3.20 Literair-muzïkaal programma. 5.20 Dresd. Philharmonie en so listen. 7.30 Voor soldaten 9.45 Volksliederen- concert. 10.2011.20 W Wende's orkest, Man doline-orkest en solisten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest 1.30 Sa lon-orkest 1.50—2.20 Gram.pl 5.20 Het Kamer orkest van Turijn 6.20 Omroepdansorkest 7.20 Salon-orkest 8.20 Gram.pl. 8.35 Radio-tooneel 9.35 Strijkkwartet van Brussel 10.30—11.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.40 Zang 12.50 Salon-or kest 1.30 Omroeporkest 1.50 Zang 2.00—2.20 Gram pi. 5.50 Accordeonmuziek 6.35 Gram.pl. 6.50 Piano-recital 7.35 Zang. 8.20 Omroepor kest en zang. 10.30—11.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M 7.30 Omroepkleinorkest. 3.20 Radio-tooneel met muziek 9 20 Berichten 9.50 Cello en piano 10.05 Weerbericht 10.20—11.20 Em. Rambour's Dansorkest.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6