C. HAAN o AMSTERDAMSCHE BEURS IAAT/TtMMCHTCN BRECHCOKES? ORUPSTEEN'SKolenhandel VR IJD A G 20 NO V EMBER 1936 H A A R L E M'S DAGBLAD 8 Hongersnood in Madrid? Willen de verdedigers de stad opblazen? f SEVILLA. 20 November CHavas-A.N.P.) Generaal Queipo en Llano deelde gisteravond In een radiorede mede, dat de toestand te Madrid hopeloos is. Sedert acht dagen bestaat gebrek aan levensmiddelen en de levensmid delen, welke nog beschikbaar zijn, worden aan de strijders gegeven. De vrouwen en kinderen sterven van honger. De regeeringstroepen welke strijden In de wijk der universiteit, bij de Segoviabrug en in de Vallecas-wijk, behooren allen tot de inter nationale colonne. Niettegenstaande de groote verliezen wordt deze colonne steeds weer aan gevuld. Gisteravond werden groote branden te Madrid geconstateerd. Aan het front van Moncloa werd een aan val van de regeeringstroepen met groote ver liezen afgeslagen. Tenslotte deelde spreker mede, dat een aan tal Inwoners van Sevilla gestraft waren, om dat zij niettegenstaande de bevelen groote sommen zilvergeld hadden vastgehouden. Largo Caballero's zoon ter (lood veroordeeld. TENERIFFE. 20 November 'Havas-A.N.P.l Te middernacht deelde de radioclub mede. dat de zoon van Largo Caballero welke de gevan gene is van den Spaanschen Phalanx, ter dood veroordeeld. Het bombardement van Madrid wordt voort gezet, vooral het ministerie van oorlog en con centraties van de regeeringstroepen worden onder vuur genomen. Het radiostation deelt tenslotte mede, dat de anarchisten besloten hebben de stad te verlaten. Op het oogenblik laten zij reeds ge bouwen met dynamiet in de lucht springen. Alle leden van de Guardia Civil, die voor Madrid streden, zijn ontwapend en in de kazernes geconsigneerd dom: de anarchisten om te beletten dat zij deserteeren. Duitsche waoenlcveringen aan de Spaansche nationalisten? Transporten over zee en door de Incht. LONDEN, 20 November (Havas-A.N.P.) De „Manchester Guardian" bericht, dat volgens te Londen ontvangen berichten een belang rijke zending oorlogsmateriaal binnenkort uit Hamburg naar de Spaansche opstandelingen zal worden verscheept. Alle materiaal van Duitsche herkomst wordt over zee naar Spanje gezonden, met uitzondering van de vliegtuigen, welke of wel in den nacht over Frankrijk vliegen, ofwel via Oostenrijk en Italië naar Spanje vliegen. Het blad schrijft verder, dat de Duitsche autoriteiten de grootste geheimhouding in acht nemen, zelfs zouden leden van de natio- naal-socialistische partij gearresteerd zijn in verband met mededeelingen van een buiten- landsch radiostation, dat door een zekere Duitsche firma vliegtuigmotoren naar Spanje zouden worden gezonden. De laatste weken heeft Duitschland steeds meer mannen en materieel naar Spanje gezonden; vrijwilligers worden gevraagd en kort geleden heb ben twee compagnieën pantserwagens gemonsterd voor Spanje. De dienst in het leger der opstandelingen, aldus het blad, is zeer populair want de vrij willigers worden goed betaald. Een soldaat tweede klasse ontvangt 500 mark per maand en een onderofficier 70<j mark. T eraardebestelling Zuster A. C. Stuut. Hedenmiddag twaalf uur heeft op de Alge- meene Begraafplaats aan de Kleverlaan de teraardebestelling plaats gehad van het stof felijk overschot van Zuster Alida Catharina Stuut, Diacones in het Haarlemsche Diacones- senhuis. Te voren had in de Kerkzaal van dit huis een rouwdienst plaats, die geleid werd door Ds. H. E. Beker,die sprak naar aanleiding van 1 Corinthe 15. Op de begraafplaats was de belangstelling heel groot. Onder de aanwezigen werden opge merkt Dr. P. van Paassen, geneesheer-direc teur van het Diaconessenhuis; de heer F. H. de Koek van Leeuwen, voorzitter van het be stuur. Verder doctoren en tal van Zusters en eenige predikanten. Toen de kist. die door eenige bloemkransen gedekt was, in de groeve was neergelaten, sprak de heer De Koek van Leeuwen een af scheidswoord. Hij herinnerde er aan, dat Zuster Stuut bijna dertig jaar in het Diaco nessenhuis werkzaam is geweest, een poosje onderbroken toen zij wijkzuster in Rijnsburg was. Door haai- zwakke gezondheid kon zij dit zware werk niet meer volhouden. Zij kwam weer in het Diaconessenhuis terug en was achtereenvolgens werkzaam in de Röntgen- afdeeling, apotheek, polikliniek. Dit alles werd haar echter te zwaar. Zij wijdde toen haar krachten in de huishouding, maar na een jaar werd zij ziek, zoodat zij ook die taak moest laten rusten. Zuster Stuut heeft veel geleden en veel gestreden, maar tenslotte heeft zij de overwinning behaald, dank zij haar vast geloof in God. Zij heeft gewerkt zoo lang het voor haar dag was. met groote trouw, ijver en toewijding. Het Haarlemsche Diaconessenhuis is haar daarvoor veel dank verschuldigd. Haar taak is nu volbracht. Zij ruste in vrede! Ds. P. A. E. SiHevis Smit wees ook op haar zwaren lijdensweg. Zij heeft er tenslotte in berust; zij heeft zich gebogen en is den weg gegaan, die eindigt in het Vaderhuis. Zendeling F. J. F. van Hasselt vestigde er de aandacht op. dat het leven van Zuster Stuut niet gemakkelijk is geweest; teleurstel lingen werden haar niet bespaard. Zij heeft echter haar leed aanvaard; haar ziekbed heeft haar nader gebracht tot haar Heiland. Spreker verzocht tenslotte aan de Zusters te zingen Psalm 89 vers 7, waarna gezamenlijk het achtste vers gezongen werd. De heer Van Hasselt ging daarop voor in dankgebed. Een familielid dankte voor de betoonde be langstelling. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 20 November. Bevallen 18 N"F NanV'v Muvs- ken, z.; S- J. E. Ha s:s—de Best, z.; 1. Novem ber: C. BoxmaKlooster, d.; M. J. F. de VriesVersteegh, d. Overleden 18 November: T. Beek. 74 j., Mar- celisvaartpad: 19 November: T. H. Kerstel, 77 j„ Schermerstraat; E. H. Smulders—Bourgeois, 74 j. TeBefoon 12157-28504 (Adv. Ingez. Med.) Barteljorissfraat 39-41 Telefoon 10250 RUIME KEUZE BETROUWBARE KWALITEITEN (Advi Ingez. Med.) CENTRALE WERKPLAATS VOOR JEUGDIGE WERKLOOZEN. Aan de Centrale Werkplaats voor Jeugdige Werkloozen, Spaamwouderstraat 12 (ingang Beeksteeg). kunnen jonge mannen tot 24 jaar geplaatst worden, die de volgende vakken willen onderhouden: bankwerken. draaien, timmeren, schilderen, electriciteit en stuca- doorswerken. Bovengenoemde werkplaats wordt thans onder bekwame leiding geheel verbouwd. De Centrale Werkplaats raakt steeds meer bekend bij werkgevers, wat dan tot gevolg heeft, dat reeds verscheidene jonge menschen werk hebben kunnen vinden. Dit is voor een belangrijk deel daaraan te danken, dat men op de Centrale Werkplaats de vakbekwaam heid heeft onderhouden. Aan de deelnemers wordt, wanneer zij wor den toegelaten op de Centrale Werkplaats een zakgeld uitbetaald, yarieerende van f 0.25 tot f 1. Jonge lieden, die een van de bovenbedoelde vakken uitoefenen, worden nog eens dringend aangespoord, de gelegenheid, die hun hier wordt geboden om in hun vak „bij" te blijven, te gebruiken. Aanmelding iederen dag van 9 tot 12 u. vrni. en van 1.30 tot 3.30 u. n.m. JAARVERGADERING DOOPSGEZIND ZANGKOOR. Deze dagen hield het Doopsgezind Zangkoor in gebouw Caecilia zijn 42ste jaarvergadering. De voorzitter, de heer C. Overbeek, heette de aanwezigen hartelijk welkom en huldigde het echtpaar Groen, dat 25 jaar deel uitmaakt van het bestuur. De eerste secretaris, de heer J. van den Berg, bracht het jaarverslag uit, waar in de voor het koor belangrijke gebeurtenissen werden gememoreerd. Met de vertolking van eenige Gezelle-liederen op den Guido Gezelle- avond van Ds. J. M. Leendertz in de Doops gezinde kerk, de uitvoering van „Das Marchen von der schone Melusine" van Hofmann in het Concertgebouw, de Chorfantasie van Beet hoven met directeur Jac. Zwaan als solist aan den vleugel op het tweede volksconcert der H.O.V. en de medewerking van de Rubens cantate op de Groote Markt, hield het koor zijn goede reputatie hoog. Helaas is het kinderkoor in ledental terug- geloopen. Al zijn de beste stemmen gebleven, versterking is noodig, waarvoor propaganda zal worden gemaakt. De eerste penningmeester, de heer H. G. Zeilmaker, maakte het jaarlijksche financieele overzicht bekend. De sluitende kas, zoowel bij het groote als bij het kinderkoor, maakte een uitstekenden Indruk. De commissie van veri ficatie bestaande uit de heeren L. Bruin, A. Jansen en J. ten Wolde, bracht bij monde van laatstgenoemde den penningmeester hulde en dank voor zijn nauwgezet beheer der gelden. Als secretaris van het Koorfonds verstrekte de heer Ten Wolde inlichtingen over de werk zaamheden in het afgeloopen jaar. Een bij drage voor de kas werd den penningmeester ter hand gesteld. De heer H. van Bockhooven wilde om ge zondheidsredenen geen functie meer op zich nemen. Om hem wegens zijn groote verdien sten ten opzichte van het kooi te eeren en toch zijn wil te eerbiedigen herkoos de ver gadering hem met algemeene stemmen in het bestuur, maar breidde dit tevens met een lid uit. De keuze viel hiervoor op den heer J. ten Wolde. De periodiek aftredende bestuursleden, mej. S. Martens en heer H. G. Zeilmaker werden met algemeene stemmen herkozen. Tot be stuurslid van het Koorfonds wees de stemming mej. J. de Graaf aan Door een werkend lid, dat onbekend wenscht te blijven, werd aan de vereeniging een vaan- delkast geschonken, welke, keurig uitgevoerd door den heer N. Overdijk, een sieraad van 't repetitielokaal is geworden. NED. VEREEN. VAN HUISVROUWEN. Simultaan-séance. Gistermiddag gaf de Nederlandsche schaak kampioene, mevr. C. Roodzant-Glipperveer uit Rotterdam een simultaan-seance voor de schaakclub van de afdeeling Haarlem van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen. De voorzitster van deze schaakclub, mevr. C. VerlooyOskam, opende den middag met een hartelijk woord van welkom aan de dames en wel in de eerste plaats aan mevr. Roodzant Glipperveer. Spr. uitte den wensch, dat het niet alleen een genoeglijke, doch tevens leer zame middag zou worden. Daarna bond onze kampioene, na een korte uiteenzetting van de regels van het simultaan- spel. den strijd aan, tegen een elftal dames van de schaakclub. Een strijd, waarvan het ongelijke van een groote tegenstandster, ten deele gecompenseerd werd door de „getals sterkte" van de tegenpartij. Zoo werd dan ook het resultaat weliswaar een overwinning van de kampioene, doch zij moest de meerder heid van één der dames, en de gelijkwaardig heid van drie dames erkennen. M.a.w., de wed- ;trijd eindigde mst zeven winst-, drie remise- en een verliespartij voor mevr. Roodzant Glippermeer. Ook de president van de afd. Haarlem van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen, mevr. C. J. Cohen TervaertKoch, kwam een kijkje nemen bij. dezen interessanten strijd, waar aan de deelneemsters ongetwijfeld aange name herinneringen zullen bewaren. HARMONIE-M u z1 pK VEREENIGING „TEMPO". Dezer dagen is alhier opgericht een Har- monie-Muziek Vereeniging onder den naam van „Tempo" met aanvankeklijk 27 werkend*- n nrv-ir*«t-.ieden T t dlrl f Is Jenoemd e eer c. Sp« indertijd dirigent, van het jeugdcorps V.O.G De repetities zullen worden gehouden 'ederen Donderdagavond te 8 uur in gebou" .Oh mpia" Kinderhuissingel. Het secretariaat is gevestigd Bromostraat 2, Haarlem-N. Mevrouw De BoerVan Rijk in ziekenhuis opgenomen. AMSTERDAM, 20 November. Tot het ondergaan van een lichte operatie ter bestrij ding van een. ongemak, vermoedelijk gevolg van het auto-ongeval, haar onlangs over komen, is mevrouw De Boervan Rijk heden ter behandeling opgenomen in het Port.-Is- raëlietisch Ziekenhuis te dezer stede. De toe stand der patiënte geeft gelukkig geen reden tot bezorgdheid en de behandelende genees heer verwacht dat mevrouw De Boer weer binnenkort zal kunnen optreden. In de eerstvolgende dagen zal door het ge zelschap De Boervan Rijk te Gorcum en Boxtel „Tropenadel" worden gespeeld. Voor de tooneelstukken „Tropenadel" en „Betje re geert", heeft mevrouw A. Bouber zich welwil lend bereid verklaard, de rol van mevrouw De Boer te vervullen. PERSONALIA. Tot onderwijzer aan de Geref. school te Amstelveen is benoemd onze plaatsge noot de heer W. v. Dam, wachtgelder bij het U.L.O I Werken in één gebouw aan den Zeeweg te vereenigen, in 1932 door de toen reeds minder gunstige tijdsomstandigheden niet kon door gaan. Toch waren de toestanden in de ge noemde openbare gebouwen der gemeente zeer ongunstig en spoedige verbetering was drin gend noodzakelijk. De klok van het Raadhuis kan niet geluid worden en in het Politie bureauDaar moesten bezoekers, arres tanten en getuigen in hetzelfde vertrek ver toeven. De afd. Publieke Werken was gehuis vest in een klein, brandbaar gebouwtje, waar geleid en gecontroleerd werd het bouwen van woningen en gebouwen in een der mooiste ge meenten van Nederland! Er was dus alle reden om het Raadhuis te verplaatsen en aan het politiebureau en aan de afd. Publieke Werken een nieuw onderdak te verschaffen. De drie gebouwen liggen nu wel verspreid, maar misschien is dit eerder een vóór- dan een nadeel. Het nieuwe gebouw van P.W. is een fraai, maar toch sober ge bouw geworden, dat ook bij minder gunstig weer aangenaam aandoet en met veel ruimte en licht. Spr. wensch te den directeur en de ambtenaren geluk met de totstandkoming er van en uitte den wensch dat allen in het nieuwe gebouw een prettigen werkring zullen vinden. De directeur van Publieke Werken, de heer J. de Jong Czn., dankte het dagelijksch be stuur en den gemeenteraad en haalde eenige herinneringen op aan „de groene tent": het oude gebouw aan den Bloemendaalscheweg en aan de wijze, waarop daar gewerkt moest worden. In den achtergevel van het nieuwe gebouw is een glas-in-lood raam aangebracht, voorstellende de ..tent", waarin P.W. van 1920 tot 1936 was gehuisvest. Namens de ambte naren bood spr. dit raam aan de gemeente aan. De heer De Jong eindigde met woorden van dank tot allen, die hebben medegewerkt aan de totstandkoming van het gebouw en met den wensch, dat het gebouw ten volle door den Raad zal worden gewaardeerd. Tenslotte sprak de heer J. Th. van Steen- wijk namens het administratief personeel en bood namens zichzelf een door hem vervaar digde la-ijtteekening aan, voorstellende het stuk duinterrein, waarop nu het nieuwe ge bouw is verrezen. Na afloop van de plechtigheid bezichtigden de aanwezigen de nieuwe „woning" van Pu blieke Werken". Ouderavond Montessorischool. „Wij en onze kinderen in dezen tijd." Woensdag 18 November j.l. hield onze stad genoot, de heer Ehrbecker, op den ouder avond van de Montessorischool in de Bakker straat een lezing over: „Wij en onze kinderen in dezen tijd". Het is gemakkelijker, zoo be gon de heer Ehrbecker, te zeggen, hoe het in de opvoeding niet moet dan hoe het wel moet. Wij mogen ons echter niet onttrekken aan de moeilijkheid van de vraag hoe een kind opge voed moet worden. Er is een tijd geweest, waarin men meende dat de aanleg van het kind alles bepaalde. Aan kinderen met slech te neigingen was alle moeite verloren, zij wa ren voorbestemd slecht te worden. Nadat wij de overdrijving naar den anderen kant gehad hebben, zijn velen het er over eens, dat ieder kind wel zijn eigen aanleg heeft, maar dat de opvoeding en de omgeving, waarin kinderen opgroeien, van heel groote beteekenis zijn. Het begin is altijd bij het gezin. Het gezin is de cel waaruit alles samengesteld is. Een goede zorg voor deze cel is een volks-, lands-, ja een wereldbelang. Het gezin is een gemeen schap van blijvenden aard, met als bindmid del de waarachtige liefde, die spontane offer bereidheid inhoudt. Deze liefde en het ver trouwen is wederzijdsch. Daardoor is in het gezin ook opvoeding mogelijk. Wanneer de ouders gestadig ook in de kleinigheden offer bereidheid toonen, geven zij opvoeding door het levend voorbeeld. Het kind heeft eerbied voor de ouders van nature. Dit mag niet be dorven en geschokt worden. Geen snauwen en grauwen, geen wangedrag en geen leugens in den omgang met de kinderen. In de puberteit schijnen de kinderen plot seling veel minder vertrouwen in hun ouders te stellen. Zij nemen minder getrouw de opi nie van de ouders over, willen zelfs overal over debatteeren, zij voelen zich plots zelf een persoonlijkheid. Als de ouders de meenings- uitingen niet onderdrukken en zelfs bereid zijn op redelijke wijze te discussieeren, zal blijken dat het vertrouwen en zelfs de neiging, de opinie van de opvoeders over te nemen, niet- verdwenen is. Ik hoop, aldus spr., dat u uw kind in dezen moeilijken tijd niet plotse ling het vertrouwen zult opzeggen, door de verandering van gedrag. Kinderen van bo ven de twaalf hebben ons vertrouwen zoo noodig. Het vertrouwen in ons kind mag ook niet te groot zijn, en het gezag der ouders mag even min te vroeg ophouden te bestaan. Groote kin deren zijn nog geen volwassenen. Door snelverkeer, radio, pers en film is de wereld voor onze kinderen veel grooter dan voor ons het geval was. Wij willen de klok niet terugdraaien en moeten ons aanpassen aan den nieuwen toestand. De kinderen zijn nu eerder rijp. De zegeningen van de eeuw van het kind bestaan echter voor onze kinderen niet, als zij zonder eenige rem opgroeien. Dan zal er verwildering zijn. Zij groeien ook op in een tijd van twijfel. De vastheid van een vijf tig jaar geleden bestaat thans niet. Daarom moeten wij een buitengewonen steun geven, in de normen van goed en kwaad, die de kin deren zichzelf gaan stellen. Ook de sensatie zucht en de oppervlakkigheid moeten worden bestreden. Met de opwekking het hoofd omhoog te houden en een steun te zijn voor de kinderen, die ons zijn toevertrouwd, sloot de heer Ehr becker zijn mooie lezing. Mej. J. Dubuy, waarnemend hoofd der school, die met een welkomstwoord de bijeen komst geopend had. sloot haar met een woord van dank aan den inleider. BLOEMENDAAL Het nieuwe gebouw van Publieke Werken. Een glas-in-Ioodraam aangeboden. De burgemeester van Bloemendaal, Jhr. lytr. C. A. J. den Tex. had de raadsleden uitgenoo- digd, Donderdagmiddag, vóórdat de eigenlijke Raadsvergadering begon, het nieuwe gebouw van Publieke Werken te komen bezichtigen. Zoo werd dus het eerste punt van de Raads vergadering: ..Bezichtiging van het gebouw van Publieke Werken" in een der lokaliteiten '•an dat gebouw afgehandeld. A o TTfo?;rr o— pr\ '--'n'vr- er W p CP- eentesecretaris en alle raadsleden (uitgezon derd de heer Schulz wegens ongesteldheid) de Commissaris van Politie, de heer A. Hiemstra «n a'le ambtenaren van Publieke Werken. De burgemeester heette de aanwezigen welkom en memoreerde, dat het plan, Raad huis, Politiebureau en gebouw voor Openbare DOET UW RUG PIJN? Gelukkig is hl), die nooit rugpijn, gewrlchts» pijnen, hoofdpijn, duizeligheid, onnatuur-, lijke moeheid enz. kende. Andere mindeq gelukkige menschen dienen Foster's Rug^ pijn Nieren Pillen te gebruiken om mogelij ke verstopping der bloedfiltreerende organen, op te heffen. Foster's Pillen kunnen met; vertrouwen worden toegepast. Sedert 50 Ja ren met succes gebruikt door tal van dank bare mannen en vrouwen tegen aandoening g?n als bovengenoemde. I I.1.75 en (Adv. Ingez. Med.) IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt: Utrecht IJM 73, vangst 45 manden schel- visch, 10 manden braadschelvisch, 45 man den gul en leng, 110 manden koolvisch, 25 manden wijting, 20 manden haring en ma kreel, 40 manden rog en vleet, 75 manden hake, 80 manden varia. Totaal 450 manden. GEMEENTELIJKE VISSCHERIJSCHOOL. Voor het diploma radio-telefonist zijn ge slaagd de heeren: Ph. B. Stol en J. M. Schroevers. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 1.15 Griet per 50 K.G f 34—f 17 Tongen per K.G. f 1.20f 1.01 Kleine schol per 50 K.G. f 23f 12.50 Schar per 50 K.G. f 8.50—f 7.50 Kleine gullen per 50 K.G. f 18f 11 Wijting per 50 K.G. f 5.20—f 4.60 Versche haring per kist f 8.80f 8.15 BESOMMINGEN. Dolfijn IJM 103, 45 manden f 1900 Versche haring: SCH 250 f 1190; KW 65 f 1040; KW 55 f 710. ZEEVISCHDISTRIBUTIE. Vanwege het departement van Sociale Za ken zijn Donderdag geen aankoopen van zeevisch gedaan ter distributie aan werkloo zen. VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 pl.m 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 ST A ATS LEENIN GEN BIN NENLAND. 100% 4 pCt. Nederl. Indië 100(4 3 pCt. Nederland STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5V2 pet. Duitschlandl930 22 V* 21% (Youngleening) 21(4 Youngleening (met ver- 24% 23% 23X 23?,'. BANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank 150(4 Handel Mpij. Cert van mx f 250 Koloniale Bank 84(4 82(4 82X 82(4 S3 Ned. Ind. Handelsbank 141(4 141 - 139 Rotterd. Bank - INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie.. 47 X 464 46(4 46X v. Berkels Patent 51H - Calvé Delft Cert 85 84 - Ned. Ford ex 40 afst 246($ 246 Philips Gloeil.Gem.Bezit 269(4 260 255 262 162 X 158?$ 159?$ 158?$ TABAKKEN. Deli Batavia 244 238 238 240 Deli Maatschappij 307 H 296 296 294(4 Senembah 267(4 260 260($ SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot - Scheepvaart Unie 91(4 89 90 89(4 89(4 40 Koninkl. Paketvaart 1404-4 - 41 - Rotterdamsche Lloyd.. 8S 86(4 86 '4 Maatschappij Nederland S0b{) 80 79(4 Holland—Amerika lijn 121(4 118 118 118 X 118- 118($ PETROLEUM. 396?$ 392(4 391 393(4 Perlak Petr S7'/t - - 87% Shell Union 20 19% 19% 19-% Continental Oil 28". - 27% Tidewater I5*a 15(4 15% 15% 15% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 424 414 417 417 418 Java Cultuur 170-172 164 165 166 Ned. Ind. Suiker Unie 140(4 136(4 136(4 37(4 Vorstenlanden 41% 40(4 40(4 41 INDUSTR. OND. BUITENL. Intern Tel and Tel 10 9?^ 99$ Anaconda 38 V— 37 V 374 37% 32?$ Bethleh Steel 52(4 51% 51X Cities Service 3 Gew. Steel 55» U. S. Steel 56(4— 55 55% Kennec Copper 64 45 k 45(4 45% 45% Radio Corp n 9 RUBBERS. Amsterd Rubber 269(4 269 u 268 - Deli Bat. Rubber 161 162 158 158 158'-., 159 Indische Rubber 171 173 - 172 Kendeng Lemboe 209 - 208 Serbadjadi 125J, (4 126?$ Rotterdam Tapanoeli 724 - Bandar Rubber 195 (4 168 194 - Preanger Rubber 82 - 81(4 Java Caoutch 142 Sumatra Rubber 248—2494 2404 - ARIËR. SPOORWEGEN. Southern Pacific 31% 30/v Wabash Railroad 2 v. 2% 2% 2% Union Pacific 1C0(4 - Chic Milwaukee - 5?$ Missouri Kansas Texas 5 A MIJNBOUW. Alg. Explor Mij. 1804 Redjang Lebong 225 PROLONGATIE. - - - - 1J4

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 14