Bat} Uwtyt St. Hicdaas bij, Hei Beimpijhte Pantoffelparade. Geld beschikbaar Den Haag handelt in vensterplaatsen. 54e Jaargang No. 16385 Verschijnt dagelijks, hehalve öp Zon- en Feestdagen Vrijdag 20 November 1936 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM OITGAVE LOURENS COSl'ER MAATSCHAPPij VOOR MredacteuT- ROBERT PEEREBOOM. on RfiRFPT PPPPpnftrtM roTTDAMT ttttp. ji/cw pv aimrMPPVir nRUKKFRTt n.v aooiareaa Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. HoofdredacteurROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTENper week 0.25, per maand f 1.10, per 3 maanden f 3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand f 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72*4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij1Ö132,12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTlëN 1—5 regels 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer 0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange on Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange Alles indier geschiktheid f 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400.-, Duim ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Vei het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare vc 250.-, Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 3».-, lies Duim 75.-, Verlies Wijsvinger ƒ75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. orwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 20 November. De Taak der Pers. Dit is een zeer onrustige tijd, zich kern merkend door veel alarmeerend nieuws niet alleen maar ook door verschrikkelijke ge beurtenissen in sommige landen. Gaat men de toestanden in verschillende deelen van Europa eens na, dan komt men tot de slotsom dat het in Nederland nog wel heel rustig is en dat hier zelfs ondanks al het leed dat de werkloosheid veroorzaakt nog een hooger peil van welvaart bestaat dan vrijwel overal elders. Alleen de Scandinavi sche landen zijn er blijkbaar beter aan toe. Maar natuurlijk vinden de politieke beroe ringen van den tijd ook in ons land hun uiting, en de geschapen scherpe tegenstel lingen zijn nu in een stadium gekomen. waarin persoonlijke bestrijding zich sterk doet gelden en waarin het pamflet en de brochure hoogtij gaan vieren op een wijze, die vaak verre van schoon is. Daarbij uit de geprikkelde stemming van politici en van an deren zich ook vaak in verontwaardiging je gens „de Pers". Nu is „de Pers" een zeer algemeen begrip. Het omvat dagbladen niet alleen maar ook periodieken van velerlei schakeeringen- en doeleinden. Als zoodanig wordt „de Pers" niet door één gemeenschappelijk ideaal bezield, evenmin als „de mensc-h" in die begeerens- waardige situatie verkeert. Vandaar dat alge- meene uitingen van verontwaardiging of scheldwoorden jegens „de Pers" ons als regel zoo steenkoud plegen te laten. Wij kunnen ons die dingen heusch niet aantrekken. Dit blad bv. behoort tot de op het gebied van gods dienst en partijpolitiek neutrale bladen. Men- schen die gaarne zouden zien dat het hun richting vertegenwoordigde, kunnen dat wel eens onplezierig vinden of zich liever bepalen tot de lezing van hun eigen partijblad en dus het onze niet lezen. Dat is hun zaak. Maar het is nuttig er nog eesjs even aan te herinneren, dat de nieuwsgevende taak van een blad als dit het principe inhoudt, dat wij onpartijdig verslag geven van alle openbare vergaderingen van alle richtingen. Evenzeer geven wij alle nieuwsberichten objectief weer, er geen reke ning mee houdend of verslagen en nieuws nu eens voor den één, dan weer voor den ander lectuur zijn, met welker inhoud hij het glad oneens is. Het groote voordeel geldt, dat' de lezer op deze wijze voorgelicht wordt over alles dat gebeurt en dat hij dus niet alleen het betoog van zijn geestverwanten, maar ook dat van zijn tegenstanders kan lezen, verne men wat men ter eene en ter andere zijde voornemens is en zich dus algemeen op de hoogte stellen in één krant. Wil men liever niet weten wat de inzichten van anderen zijn, dan moet men ze niet lezen. Vele menschen willen dat echter wel, en dit verklaart het be staansrecht en het zeer groote aantal lezers van de neutrale pers. Nu kan men dit in eenvoudige woorden uit eenzetten, maar in de practijk is de zaak vaak zoo heel eenvoudig niet, vooral niet als naast het zakelijk element het persoonlijke zoo sterk op den voorgrond begint te treden als tegen woordig het geval is. Hier is het niet genoeg te zeggen: veroor loven openbare orde en openbare moraal de plaatsing. Overwegingen van goeden smaak en van eerbiediging der persoonlijkheid in het algemeen doen zich gelden. Er zijn bij voorbeeld in den laatsten tijd een paar bro chures verschenen, die elkaar aanvochten en die ons beide beneden het peil leken dat de lezer van Haarlem's Dagblad kent en waar van hij de handhaving mag vergen. Wij heb ben die dingen daarom beide onvermeld en onbesproken gelaten. Op ander dan politiek gebied heeft zich een zaak voorgedaan die thans in de Kamer tot, scherpe debatten aanleiding geeft, n.l. de ver- Volging van twee hooggeplaatste hoofdambte naren in Den Haag. eindigend in hun ontslag van rechtsvervolging. Betreffende een hunner is een tweetal brochures verschenen, zijn rehabi litatie ten doel hebbend en in waardigen en za- kelijken vorm gesteld. Wij hebben den hoofdinhoud dier brochures dus wel vermeld, ook omdat wij dit noodig achtten tot billijke behandeling der zaak. De onverkwikkelijke affaire zelf hebben wij van haar aanvang af uiterst sober en op weinig- opvallende wijze m berichten vermeld, daarbij termen vermijdend die ons opgeschroefd en overdreven voorkwamen. Het was gedurende geruimen tijd uiter mate moeilijk te taxeeren wat men in deze zaak wel of niet vermelden moest, haar ge heel verzwijgen ging natuurlijk niet aan of schoon dergelijke kopy ons allesbehalve aan genaam is, en wij hebben heel wat zorg en overleg ook aan dit onderwerp besteed om op de juiste wijze op te treden. De taak van de dagbladleiding is in dezen ifcijd inderdaad moeilijker dan ooit. Ik meen gat het goed is deze enkele opmerkingen (In de grootste Amerikaansche hotels worden, evenals in Japan, tegenwoordig aan iederen gast een paar keurige papieren pan toffels gegeven, die hij tijdens zijn verblijf kan gebruiken en daarna desgezoenscht medenemen.) De groote hotels in Amerika, Het is merkwaardig genoeg om te melden. Die volgen Japansche gewoonten na, Zij maken hun gasten pantoffelhelden. Zij hebben besloten om eiken gast, Die him de klandizie geeft, op te doffen, Met gratis present in de kleerenkast Een paar keurig nette papieren sloffen. De gast die ér huist op een grooten voet, Dien zal men ook groote pantoffels geven, Daar staat voor zijn vrouw, dat is altijd goed, Een klein elegant paar pantoffels neven. Het lijkt oppervlakkig een sloffe boel, Maar 't is als je 't goed ziet toch heel verstandig, U kent dat vermoeide hotelgevoel, Een slof aan den voet is dan altijd handig. En als het er nog eens van komen zou, Dat de gast het hoteltarief zou wraken, Omdat het te hoog naar zijn zin is nou, Dan zal men er gretig gebruik van maken. Dan antwoordt de directeur van 't hotel. Mijn prijzen staan voor uw controle open, Kijk rond en u ziet, hoe mijn gasten wel Van dag tot dag „in de papieren" loopen. P. GASUS. Een Cadeautje voor de Jac. van Weert - Gierstr. 20 Telefoon 14651 (Adv. Ingez. Med.) eens even te berde te brengen. De trouwe le zers die ons blad kennen zullen zich overi gens toch niet door geschetter en gescheld over „de Pers" in het algemeen dit vertrouwen laten ontnemen. Er worden in den huidigen tijd wel heel wat meer groote woorden dan waarheden te berde gebracht. R. P. Stuwdam doorgebroken. Catastrofe in het Japansche district Akita. Meer dan duizend slachtoffers? TOKIO, 20 November. (Reuter- A.N.P.) Hedenochtend vroeg is een stuwdam boven de Osaroesawa ko permijnen in 't district Akita door ge broken. De bevolking werd in den slaap door de catastrofe verrast. Een watermassa stortte omlaag en spoel de 300 huizen mee. Men vreest, dat bij deze ramp meer dan 1000 personen om het le ven zijn gekomen. Tot nu toe zijn 250 lijken gebor gen, ruim 1000 worden nog vermist. Onder de lijken, welke geborgen wer den, zijn die van vrouwen, welke haar kinderen nog tegen zich aandrukken. 18 personen werden gered, doch zij lijden aan vergiftiging aangezien het water koperhoudend was. VIJF-EN-TWINTIG JARIG JUBILEUM. Vandaag herdenkt de heer J. ten Haring den dag, waarop hij voor 25 jaar als smids knecht bi, de firma De Lugt en Serné in dienst trad. Een feit, dat niet onopgemerkt is voorbij gegaan. Van zijn patroon mocht de heer ten Haring een bloemenmand en een geschenk in geld ontvangen. Verder zal hij den middag in den huiselijken kring doorbrengen. Amokmaker doodt zijn vrouw en twee kinderen. Bij achtervolging vermoedelijk verdronken. SIANTAR, 20 November (Aneta). Een Ba- taksche visscher maakte amok in Kampong, Hoeta Baroe, landschap Tanah Djawa. De amok-maker doodde zijn vrouw en twee kin deren Tevens kwetste hij een Javaan en diens vrouw op zeer ernstige wijze. De amok-maker werd door de veldpolitie achtervolgd, sprong in een tien meter diepe rivier-kolk en is vermoedelijk verdronken. Hij was sedert eenigen tijd lijdende aan Malaria. De gewonden zijn opgenomen in het land- schaps-hospitaal te Siantar. Hun toestand is redelijk wel. I door GEMEENTELIJK goedgekeurde bank. Bedr. van 50.tot f 500.Met en zonder borg (en). Tarieven WETTELIJK vastgesteld. Vraagt prospectus. (Postz. v. antw.). Kantoor: SCHNEEVOOGTSTRAAT 7. Geop. V. 9»/-8 u. Zaterd. gesloten. TELEFOON 17081. N.V. Credietbank „AMSTERDAM-HAARLEM". (Adv. Ingez. Med.) De 7de Januari in zicht. Hoe vol het zal zijn. Gouden regen over de residentie. Zon- en schaduwzijden. Wie vandaag-den-dag de advertentie kolommen van de Haagsche dagbladen be kijkt, krijgt een goed denkbeeld van de sfeer waarin wij levendie van de voorbereiding van het groote feest op zeven Januari. Sinds het oogenblik dat de route die de bruidsstoet ma ken zal is bekend gemaakt, is een geheel nieuwe handel ontstaan: die in venster plaatsen. Voor allen wier huizen langs dien weg ge legen zijn is dit uiteraard een buitenkansje, dat velen van hen, die dat best gebruiken kunnen van heeler harte gegund is. Dit neemt niet weg, dat de vindingrijkheid om er uit te halen, wat er uit te halen is, niet altijd sym pathiek genoemd kan worden, om maar geen onaangenamer woord te gebruiken. Tot nu toe heb ik slechts op één groote win kelzaak gelezen, die haar, zéér groote, kijkers ruimte aan hare vaste clièntèle aanbiedt tegen matige vergoeding, welke vergoeding geheel ten deel zal vallen aan een instelling van wel dadigheid. Maar de meeste menschen, ook die het heelemaal niet noodig hebben, maken den dans om het gouden kalf, op een wijze, die wel eens héél onbehagelijke gevoelens wekt. De advertenties leeren dit. Ik neem één Haagsch avondblad en ervaar uit de advertentiekolommen, dat er een groote zaak is, die haar geheele pand wil verhuren aan den meest biedende, die dan maar moet zien hoe hij het weer onderverhuren kan. Ik zie een andere advertentie, die mij leert dat de bewoners van een heele straat een soort trust gesloten hebben, die eendrachtig samen werkt om de prijzen der vensterplaatsen op een zeker peil te houden. Dat dit peil niet laag is, blijkt uit de aan bieding van plaatsten tegen prijzen van f 10 totf 150 per stuk. Het is volkomen te begrijpen dat de verlei ding, eruit te halen wat eruit te halen is, voor de meesten zéér groot wordt, maar het is niet te begrijpen dat die mentaliteit zoo alge méén is. Zeker is het intusschen dat er huisbewoners zullen zijn die méér dan een jaar gratis zullen wonen. Nu worden er vanwege de gemeente wel groote tribunes neergezet, waar men voor een héél schappelijk prijsje een plaats zal kunnen krijgen langs de onbebouwde ter reinen van de Torenstraat en op het groote exercitieveld tegenover de kazerne in de Laan Copes doch de praktijk wijst uit dat het prijsdrukkend gevolg, dat sommigen daar van verwachten, niet merkbaar zal zijn. Want zooals bij iederen vrijen handel geldt ook hiel de theorie van vraag en aanbod en nu reeds wijst alles erop, dat de vraag dit aanbod verre zal overtreffen. Wie de verwachting hebben uitgesproken, dat de Haagsche bevol king op den grooten dag verdubbeld zal wor den, schijnen gelijk te krijgen. Er zijn er zelfs die schatten dat een millioen vreemdelingen den Haagschen bodem zal betreden. Dit lijkt me wel héél veel toe. Doch een half millioen schijnt niet overdreven. Men mag zich wel af vragen, waar die menschen allemaal heen moeten. Tenslotte kunnen de koffiehuizen niet méér dan vol zijn en bovendien is het niet te verwachten dat de menschen, allemaal hun boterhammen op straat gaan eten en dat zij zich over het hééle grondgebied van den Haag zullen gaan verspreiden, 't Is moei lijk aan te nemen, dat men naar Kijkduin of aan de peripherie van de stad zal gaan poozen. Het centrum zal de grootste aantrek kingskracht bezitten en wie weet hoe klein dat is, kan moeilijk de politie benijden die toch zal moeten trachten althans eenige b e- weging in het verkeer zij 't ook alléén van voetgangers gaande te houden. Bovendien vraagt men zich af. hoe het mogelijk kan zijn dat al die honderdduizen den iets van den stoet te zien krijgen. De weg die deze gaan zal is vijf kilometer lang, wat zeker héél aardig is, maar wat toch even zeker niet de warborg biedt dat èn het half millioen vreemdelingen en de honderdduizen den Hagenaars een glimpje van die gebeur tenis met eigen oogen zullen kunnen aan schouwen. Is het dan te verwonderen dat ik reeds van vele kanten de opmerking hoorde: „ik blijf thuis dien dag: ik zou het natuur lijk dolgraag willen zien; maar ik neem het risico van die drukte niet. Ik zal het wel eens rustig in de bioscoop gaan bekijken". En daar heeft de bioscoop dan ook op gerekend! Met koortsachtigen haast wordt gewerkt aan de verbouwing van het voormalige Savoy-theater in de Lange Poten tot een tweede Cineac. Ons eerste Journaal-theater heeft geduren de en na de vorstelijke verlovingsdagen zulke geweldige zaken gedaan, dat de eigenaars er den smaak van te pakken gekregen hebben. Ook nu zullen die dubbele zaken wel zóódanig worden dat er van een „goudmijntje" ge sproken kan worden. Doch om nog even op die verwachte enorme drukte terug te komen; men kan nu al wel zeggen, dat het een héél bijzondere dag zal worden. Dat de cafés, de zoetigheid- en levensmiddelenwinkels, de limonadefabrikanten, de broodjes-zaken en cafétaria's, de sigarenwinkeliers en de hoteliers enorme zaken zullen maken. Er komen stroomen gelds in beweging: de menschen die de tribunes bouwen, de viaggenfabrikanten de vuurwerk- en feestartikelenmakers .begin nen nu reeds iets van die stroomen op te vangen. Wanneer men veronderstelt dat op dien éénen dag millioenen guldens méér dan anders in de residentie zullen binnenstroomen maakt men een niet te bonte veronderstel ling. Vergeef mij dat ik wat nuchter en zakelijk geschreven heb over een in wezen geheel niet nuchtere en zakelijke gebeurtenis: het huwe lijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard. Maar die leant van de dingen is óók wel eens merkwaardig en interessant om te bezien, te meer waar die de ideëele zijde niet overscha duwt. Want het is werkelijk treffend te erva ren hoe de heele stad nü reeds deelt in de vreugde die naar menschen, die het weten kunnen, vertellen aan het Hof heerscht. Er schijnt daar een héél blijde en zonnige stemming te zijn en in de stad, onder de burgerij, leeft die ook. Een ontelbaar aantal comités en commissies is naast de groote, min of meer officieele en min of meer plechtige comités ontstaan. Schier iedere straat, iedere wijk en elk plein heeft zijn .versieringscommis sie. Allerwege wordt vergaderd, worden plan nen gemaakt en uitgewerkt en geld bijeen gegaard, om de stad er op den schoonsten- dag-in-jaren zoo mooi en feestelijk moge lijk te doen uitzien. Zoo bereidt Den Haag zich voor de gast- vrouwe van gansch Nederland te zijn en van de vele buitenlanders, die zeker óók deelge noot in onze blijdschap zullen willen zijn, om van de „beroeps"-deelgenooten nog maar te zwijgen. In vakkringen veronderstelt men bij voorbeeld dat er zeker 1000 buitenlandsche journalisten en persfotografen naar Den Haag zullen komen! De 7de Janari 1937 zal een héél merkwaar dige dag worden! Mi'. E. ELIAS Hel Haarlemsche Bioscoop conflict. Een bespreking tusschen B. en W. en den Bioscoopbond. Naar wij vernemen heeft hedenmorgen een conferentie plaats gehad tusschen twee leden van het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoopbond en den wethouder van financiën van Haarlem, den heer W. Roodenburg, als vertegenwoordiger van het college van B. en W. Het onderwerp was het bekende conflict dat ontstaan is door het besluit van den Haar- lemschen gemeenteraad tot verhooging van de belastingen voor de bioscopen van 20 op 2! Zooals men weet heeft de Bioscoopbond aan de Kroon vernietiging van dit besluit ge vraagd. Daarop is nog geen beslissing gevallen Ons konden geen inlichtingen verstrekt worden over het besprokene in deze confe rentie, omdat het niet in het belang van de zaak zou zijn als daarover iets gepubliceerd zou worden. Alleen werd verklaard, dat er besprekingen gevoerd zijn, maar een resultaat is daarbij niets bereikt. Misschien was het mogelijk over eenigen tijd nadere mededeelin- gen te doen. Haarlem's Bloei. Voorbereidende maatregelen. Dezer dagen heeft het hoofdcomité van Haarlem's Bloei een vergadering gehouden. De heeren Jhr. Dr. J. C. Mollerus en P. J. M. van Te tering werden afgevaardigd om contact te hebben met het Comité uit de Midden- stahdsvereenigingen, dat een middenstands week zal organiseeren. De volgende week zal de stichtingsacte van „Haarlem's Bloei" gepasseerd worden. Daarna zal Vrijdag de vergadering van Vreemdelin genverkeer plaatshebben, waarna die vereeni- ging, zooals men weet, in Haarlem's Bloei wordt opgenomen. Middenstandsweek 1937. Mobilisatievergadering. De hoofdcommissie van uitvoering voor de Middenstandsweek 1937 heeft zich met een uitvoerige circulaire tot alle handeldrijvende en industrieele middenstanders gewend, waar in zij worden uitgenoodigd tot het bijwonen van een mobilisatievergadering op Woensdag 25 November, des avonds half neaan, in de bovenzaal van het Gemeentelijk concertge bouw, waar het lid der Tweede Kamer H. E. van den Brule het woord zal voeren over het onderwerp: „Middenstanders pakt aan!" De commissie zet nog eens uiteen, wat zij met de Middenstandsweek 1937 beoogt, na melijk: Haarlem als koopstad propageeren, vooral tegenover Amsterdam, waar nog te veel Haarlemmers koopen; de Haarlemmers er toe brengen te koopen bij den Haarlemschen mid denstand; aan de vakpatroons gelegenheid geven te laten zien, wat zij op hun terrein presteeren; het publiek uit de provincie naar Haarlem lokken. De commissie wil de stad in die dagen aan trekkelijk maken, o.a. door Haarlem een wer kelijke bloemenstad te maken; maar vooral wil zij het koopen in de Haarlemsche zaken stimuleeren. Het woord is aan. Shotwell: De ivereld moet weten, dat, indien zij vrede wil, zij hard daarvoor zal hebben te werken. Britsch nachtpostvliegtuig verongelukt. Het vroegere Nederlandsche toestel „Duif" met twee inzittenden neergestort. Uit Londen: De British Airways deelt officieel mede, dat Donderdag ochtend 3.58 uur nabij Crawley het nachtpostvliegtuig, dat de mail van Scandinavië en Duitschland naar Engeland bracht, is verongelukt. De beide Engelsche piloten, Hat- tersly en Bredenkamp zijn om het leven gekomen. Het toestel was het oude K.L.M.- vliegtuig de Duif, type F 12, dat eeni ge weken geleden, gelijk met de Ha vik, naar Engeland verkocht werd. De mail is niet beschadigd en werd per trein naar Londen gebracht. Het toestel ver voerde geen passagiers. De radio-telegrafist en de mecanicien werden slechts licht ge wond. Het ongeluk wordt toegeschreven aan mist, aangezien het toestel nog slechts enkele mi nuten verwijderd was van het vliegveld Croy don. Vergiftiging door padde stoelen. Vier slachtoffers. TJITJALENGKA, 20 November (Aneta). Twee vrouwen en twee kinderen zijn over leden ten gevolge van het eten van vergif tigde paddestoelen. Ook zes andere huisge- nooten vertoonden verschijnselen van ver giftiging, doch zijn hersteld. DE PART AI INDONESIA ONTBONDEN. SOERABAJA, 20 November (Aneta). Het hoofdbestuur van de „Partindo" deelt mede dat de Partai Indonesia, direct ineaande. is ontbonden. De reden hiervan is dat. tenge volge van het vergaderverbod, de vereeni- gin'g haar werkzaamheden niet kan voort zetten. Aneta verneemt van bevoegde zijde dat de opheffing het gevolg is van sterk vermin derde belangstelling. STEEDS HET NIEUWSTE maar steeds goed. BRILLEN VAN KEIP. GROOTE HOUTSTRAAT naast Luxor. (Adv. Ingez Med.) Engeland's standpunt bij een cventueele blokkade van Barcelona. pag. 4 De vlucht ParijsTokio van den Franschen vlieger Japy is mislukt. pag. 4 In de Tweede Kamer zijn vele vragen gesteld over het gebeurde in den Haag. pag. 3 Bij Koolhoven te Rotterdam zouden 114 vlieg tuigen besteld zijn. pag. 3 Prof. dr. J. S. Theissen is overleden. pag, 3 Het wetsontwerp voor heffing van reisbelas- ting zal worden ingetrokken. pag. 3 Bij het doorbreken van een stuwdam in Ja pan zijn honderden menschen om het leven gekomen. pag. 1 De belastingen te Bloemendaal zullen in 1937 niet verhoogd worden. pag, 11 ARTIKELEN ENZ. R. P.: De taak der Pers. pag. 1 Mr. E. Elias: Den Haag handelt in venster plaatsen. pag. 1 Van onzen Scandinavischen correspondent: Krijgt Von Ossietsky den Nobelprijs? pag. 4 Van onzen Londenschen correspondent: „The boy David." pag. 4 Van onzen Weenschen correspondent: Naar herstel der Habsburg-dynastic in Oosten rijk. pag. 2 IC. de Jong: Liederenavond. pag. 15 J. B. Schuil: Eerste Klein-kunstavond. pag. 15 H. D. Vertelling: Kinderleed. pag. 6 Voor de Jeugd. pag. 13 en 14 Sport in 't Kort pag. 8 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op pag. 7.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 1