Schaak-Amateurs en -Professionals. De eerste staat er niet slechter voor. Men moet letten op goede conditie. ZATERDAG 21 XOVEMBER 1936 HAARDE M'S DAGBLAD 5 VOETBAL. De wedstrijden voor Zondag. Morgen gaat het competitierad weer met volle kracht draaien. Dank zij het inhaalpro gramma van de vorige week hebben nu alle clubs van de Afdeelingen I, II III en IV zeven wedstrijden gespeeld, zoodat deze ranglijstjes een zuiver beeld vertoor.en. Het is nu in vrij wel alle afdeelingen duidelijk geworden, wie de meeste kampioenskans hebben, wie zoo goed als zeker in het midden van de rang lijst zullen eindigen en wie heel hard zullen moeten werken .om aan de degradatie te ont snappen. Alleen in Af deeling V is men al wat verder opgeschoten; acht van de tien clubs eindigen morgen de eerste helft. We leven nu ook in de periode, dat het aan beveling verdient, op tijd te beginnen, want het begint, al vroeg donker te worden. Het zou jammer wezen, wanneer het spel in de laatste minuten van den wedstrijd, die vaak beslis send zijn, niet gemakkelijk te volgen zou zijn. En er staan eenige aardige wedstrijden op het programma; ook in deze contreien. Hier zijn er aelfa twee, die bijna plaatselijke ontmoetingen genoemd kunnen worden, want Stormvogels en V. S. V. worden gerekend te behooren tot het Haarlemse he rayon. Welnu, dan krijgen we in het Heemsteedsche Sport park een strijd tusschen R. C. H. en Storm vogels. die elkander al heel wat jaartjes, ook in lagere afdeelingen, bekampt hebben. De verliezer van dezen strijd komt er niet best voor te staan, want het geldt hier een ont moeting tusschen nummer negen en nummer tien. Op het oogenblik is de situatie aldus: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. gem. Stormvogels 7 1 1 5 3 1217 0.43 R. C. H. 7 1 1 5 3 8—23 0,43 Het verschil zit dus alleen in het doelge- middelde; dat van de IJmuidenaren is heel wat beter, dan van de Racing. Maar dat geeft morgen zeer zeker den doorslag niet. De strijd die te twee uur begint, en die wel door veel publiek uit Heemstede, Haarlem en IJmuiden zal worden bijgewoond, wordt geleid door den heer J. H. Vermeer. Voor de vroegere spelers van deze clubs, die elkaar altijd zoo flink bestreden hebben, moet het niet prettig wezen, dat de huidige elftallen nu eikander op de laatste plaats moeten trachten te krijgen. Komaan, daar behooren ze geen van beide! De partijen zullen zich als volgt opstellen: RX.II. Metten, Van Thiel. Kors, Siegerist, Prevost Sr.. Prevost Jr.. Lam. Slot, Van der Horst, Hoogendoorn, Lenselink, Stormvogels: Prins, N.N., Schoorl, Van Pel, Van der Steen. Tol, Wey, Bravenboer, Haak Jr.. Haak Sr., Hollenberg, Ten bate van de Eerste Hulpvereeniging „Snelverband" zullen vóór den wedstrijd en in de rust speldjes ten verkoop worden aange boden. We bevelen dit gaarne in de belang stelling van de bezoekers aan. De andere strijd wordt in IJmuiden gestre den. Hier gaat het tusschen V. S. V. en Haar lem. die ook al geen onbekenden voor elkaar zijn. Hier is de verhouding even anders dan van Stormvogels en R. C. H. Hier is de eene partij, althans op papier, een weinig sterker, dan de andere. De stand van deze twee clubs is: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. gem. Haarlem 7 4 2 1 10 20—10 1.43 V. S. V. 7 4 0 3 8 15—15 1.14 Hoewel het hier helaas niet om de eerste plaats gaat, zal de belangstelling wei weer heel groot wezen, want in IJmuiden kijkt men, be halve naar het spel van V. S, V., ook altijd gaarne naar dat van de roodbroeken. Als het v/eer, dat ons de laatste weken zoo leelijk in den steek laat, een beetje wil meewerken, zal het V. S. V.-terrein wel geheel uitverkocht zijn. De leiding van dezen strijd is toever trouwd aan Dr. Van Moorsel. Van een or delijk verloop kan men dus verzekerd zijn.Het zal onzen lezers genoegen doen te vernemen, dat beide elftallen sterk uitkomen. Dat van Haarlem zal zelfs, wat in geen acht of negen weken gebeurd is. weer geheel volledig zijn. De opstellingen zijn als volgt: V. S. V..' N. Michel, Broek. v. d. Griendt. Van Os, De Koning, Van Osch, Heins, Van Leeuwen, G. Michel, Sterk. Teeling. Haarlem Van Folanen, Effern, Smit, v. d. Hulst, De Winter, Van Gooi, Kammeijer, De la Mar, Huijsmans, Verhappen, Vijgeboom. De wedstrijd AjaxA. D. O. kan haast niet anders, dan een overwinning voor de Am sterdammers opleveren. D. F. C.-Xerxes en D H. C—Excelsior zullen eveneens wel door de thuisclubs gewonnen worden. En wie twij felt eigenlijk aan den uitslag van de ontmoe ting FeijenoordV.U.C.? Meer spanning ver wachten we bij SpartaDW.S. Willen de Rot terdammers niet nog verder achterop raken, dan dienen ze te winnen van deze Amsterdam mers. die zes punten meer hebben. Toch hou den we het ditmaal op Sparta. De wedstrijd H. B. S.Hermes-D.V.S. zal eindelijk wel weer eens twee punten aan de Hagenaars op leveren en in de ontmoeting Z. F. C.K.F.C. behoeven niet veel doelpunten verwacht te worden. Misschien scoort Z. F. C. er één meer dan haar tegenstanderster. Tweede klas. In het Gemeentelijk Sportpark krijgen we den belangwekkenden strijd tusschen E.D.O. en 't Gooi. Hier zal het geducht spannen, want het gaat tusschen twee clubs van de kop groep. E. D. O. zal moeten winnen, wil ze voor de eerste plaats in aanmerking blijven komen. Hoewel het niet gemakkelijk zal val len hebben we toch voldoende vertrouwen in de kracht van onze stadgenooten om hun een overwinning te voorspellen. Ook voor Bloemendaal hopen we. dat ze wint, want ze verkeert in een zeer ernstig de gradatiegevaar. Nog altijd moet ze het zonder den steun van haar bekwamen en enthou siasten Leemhuis, die in den wedstrijd tegen A F C. geblesseerd werd, stellen. Morgen krijgen de witten op hun eigen terrein B.F.C. te bestrijden. Dat moet Bloemendaal kunnen winnen, want de Bussumers hebben maar twee punten méér. Een bijzonder ongemakkehjken uitwed strijd moet H. F. C. spelen, namelijk tegen De Spartaan, die thuis pas één wedstrijd ver loren heeft. Een troost is het echter, te we ten dat deze Amsterdammers de overwinning ook' niet zoo maar voor het grijpen hebben, want onze blauw-witte stadgenooten hebben veertien dagen geleden tegen E.D.O. uitste kend partij gegeven. H. F. C. zal het weer met hetzelfde elftal probeeren. Het wordt veel succes toegewenscht. De Kennemers, die ons jJ. Zondag zoozeer verrasten met een overwinning op het onge slagen Alcmaria Victrix, gaan naar Den Hel der om H. R. C. te bestrijden. De Kennemers, die nu opeens een goeden gooi naar de eerste plaats doen, zullen hierdoor moreel gesteund, wel twee punten rijker naar huis terugkee- ren, Derde klas. Kinheim is jj. Zondag nog maar op het uiterste nippertje aan een nederlaag tegen de Alkmaarsche Boys ontkomen, zoodat de Wijkers nog ongeslagen zijn gebleven. Mor gen krijgen ze Helder op bezoek. Dat moet hun twee punten opleveren. Beverwijk wen- schen we tegen Succes veel succes toe. Aan Halfweg, dat een uitwedstrijd tegen T. O. G. heeft kunnen we dat ook doen. maar hier is de kans heel gering. Zeemeeuwen moet op eigen veld van Jan Hanzenkwartier kunnen winnen. Zandvoort die met vijf punten ach terstand op de tweede plaats staat, moet toch maar volhouden, want de Volewijckers zullen ook nog wel eens struikelen. De Zandvoorters gaan morgen wel van S. D. Z. winnen. Scho ten kan ook weer een goeden stap in de goede richting doen, als ze aan den Vergierdeweg van Lugdunum wint. Dat is gemakkelijker ge zegd, dan gedaan, want de Leidenaars staan op de tweede plaats. Toch gelooven we aan een overwinning voor Schoten. Hillegom en Hillinen hebben een vrijen Zondag. Vierde klas. Ook voor de vierde klas zijn eenige aardige wedstrijden vastgesteld. Ten eerste de plaat selijke ontmoeting E. H. S.Ripperda aan den Vergierdeweg. Het gaat hier tusschen No. 1 en No. 10. maar in zulke omstandigheden kan dit doorgaans geen gewicht in de schaal leg gen. Het zal hier dus wel spannen. T.H.B. gaat naar Swift en zal moeite genoeg heb ben om daar één puntje te veroveren. Ten slotte AvantiSpaarnevogels: deze strijd kan een gelijk spel als resultaat hebben. DE SPARTAAN—H.F.C. H.F.C. heeft morgen het volgende elftal; Van der Togt, Drijver, Langendam, Van Olphen, Kruyer, Hagenaar, Höck, Kermer, Twiss, Koper, Chapon. RX.II. 2—STORMVOGELS 2. Deze wedstrijd begint 's morgens 10.30 uur. R.C.H. 2 heeft het volgende elftal: Bergsma, v. Eek, Kaestner, v. Esch. v. Dansik, v. d. Gevel, v. d. Meulen. Troost, Molenkamp, Hellingman Hut. Alleen IJm. en Kenn Crt v. s. V.HAARLEM. V.S.V. komt als volgt uit: N. Michel. Broek. v. d. Griendt, Van Os, De Koning. Van Osch, Heins, Van Leeuwen, G. Michel, Sterk Teeling R.C.H—STORMVOGELS. R.C.H. krijgt het volgend Stormvogels-team tegenover zich- Hollenberg, Haak Sr., Haak Jr., Bravenboer Wey. Tol. Van der Steen, Van Pel Schoorl, N.N., Prins. O. S. V. 2—V. S. V. 2. V. S. V. 2 speelt met: Douma. Rosier. Rechsteiner, Kraak, Glas, De Haas. Malesteyn, Stoker, Dohring, Bot, BruisschaaTt. STORMVOGELS 2—R.C.H. 2. Stormvogels komt uit met: De Vries, Jongsma, Groen, Heylig, Wilderom, Jochems, Van Pel, Bloemink, Geyteman,. Sprayt, v. d. Steen. SCHOTEN—LUGDUNUM. Zondagmiddag 2 uur speelt Schoten op haar terrein aan den Vergierdeweg tegen het Leid- sche Lugdunum met het volgende elftal: Boeser, Buter, Schotman, Kedde, Van Roon, Ruiter, Verkerk, Kruijf, De Bok, Fransen, Hetem. 's Morgens 10 uur wordt gespeeld Schoten 2—Zeemeeuwen 2. Dit gaat om de bezetting van de eerste plaats. BLOEMENDAAL—B.F.C. Bloemendaal verschijnt als volgt: Huisman, v. d. Bijl, v. d. Mey, v. d. Linden, Beijk, Immer, Hartendorp, Tuilenaar, De Bock, Noordhoff, Hartman. Haarl. Scheidsrechters- Vereeniging. Te kwart over acht opende Donderdag de voorzitter van de H.S.V. de vrij druk bezochte bijeenkomst, waarna Mr. Schutte het woord verkreeg. Op uitvoerige wijze ging spreker het ontstaan van de spelregels na. Hij be gon met de spelregels. 13 in getal, welke in 1866 in Engeland werden samengesteld en die veel aan de combinatie van voetbal en rugby deden denken. Daarna ging spreker in chronologische volgorde de verdere ontwik keling van de regels na, waarbij de spelre gels van De Goeye van 1892 een basis vormden Interessant was het om te hooren hoeveel malen deze regels gewijzigd en aangevuld werden, totdat men eindelijk tot de 17 re gels van het voetbalspel in zijn huldigen vorm kwam. Het is een enorm werk geweest voor Mr. Schutte om deze wijzigingen voor een causerie saam te vatten; een warm ap plaus dankte hem voor zijn leerzame uiteen zettingen. Hierna besprak Ir. v. Wisselingh de pro testen. Op duidelijke wijze deed spreker uit komen, dat alleen tegen onjuiste toepassing van de spelregels en niet tegen onjuiste waar neming door den scheidsrechter protest aan- geteekend kan worden. Met nadruk vestigde spreker er de aandacht van de scheidsrech ters opdat ingeval van protesten zij de pro- testeerende vereeniging bij het indienen be hulpzaam moeten zijn; zij zijn immers niet alleen scheidsrechter, doch ook bondsoffi- cial. In dit verband wees spreker er op, dat bij de behandeling van een protest de scheids rechter niet tegenover de protestcommissie staat, doch naast deze instantie om op die f Jecovitol levertraan wetenschappelijk k de beste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a f 0.75 per flacon. Aai inoez Med.) wijze tot een juiste oplossing van het geval te geraken. Het is dan ook noodig, dat de foutieve opvattingen, die bij de scheidsrech ters heerschen als zou een protest nadeelig voor hun verdere loopbaan zijn, spoedig uit de wereld verdwijnen, alsmede de minder sportieve onjuiste weergave van de feiten door den scheidsrechter. Wanneer de protest commissie merkt, dat de scheidsrechter op zettelijk de feiten verdraait, zal hem dit zeer zeker schaden, oneindig veel meer dan een ridderlijk erkennen van de gemaakte fout. Na eenige interessante gevallen behandeld te hebben eindigde spreker. En hartelijk ap plaus was de dank van de aanwezigen. HAARL. VOETBALBOND OVERZICHT. Ook Zondag jl. is er in de eerste klasse van de H.V.B,-competitie weer lustig op los gescoord. Niet minder dan 63 doelpunten werden er in de tien wedstrijden gemaakt, hetgeen dus gemiddeld meer dan zes per wedstrijd is. V.VJ3. dat nog steeds ongeslagen aan het hoofd van Ia gaat, ondervond van E.D.O. m meer tegenstand dan verwacht mocht wor den; slechts met 32 konden de nieuwe eer- ste-klassers zegevieren, na zelfs nog met 20 achter te hebben gestaan. Zandvoort H blijkt door de nederlaag te gen de leiders niet te zijn gedeprimeerd. Op fraaie wijze won zij met 51 van Stormvo gels m en blijft daardoor V.V.B. op den voet volgen. Ook Droste komt er beter in; zij behaalde een stevige 52 overwinning op Spaarne- stad. R.CH. V bevocht in de laatste minuten een 3.2 zege op Kinheim n en Haarlem III A stelde teleur door de zware 74 nederlaag op eigen veld tegen de Vliegende Vogels. In I B was de déb&cle van Zeemeeuwen II de sensatie van den dag; met niet minder dan 50 werden de Zandvoorters in eigen home geklopt door E.D.O V, dat in de onder ste helft van de ranglijst stond Een fraaie prestatie van de E.D.O.-pioeg. Minder goed bracht E.D.O. -IV het er af, dat thuis spelend met 40 de meerderheid van D.W.O. moest erkennen. Heeft D.W.O. thans voorgoed de gevaarlijke plaats verla ten? Schoten n heeft den misstap van Zee meeuwen n benut door de eerste plaats over te nemen. De Schotenaren wonnen met 52 van Stormvogels IV en hebben thans één punt voorsprong op Haarlem III en Zee meeuwen n. Haarlem UI. dat dit jaar zoo'n slechten start had. herstelt zich langzamerhand; door R.CH. m met 42 te kloppen hebben de roodbroeken zich weer een fraaie kans op de leiderspositie heroverd Tenslotte zegevierde R.C.H. IV met 43 over Kinheim III. Het programma voor Zondag. In I A gaat V.V.B. bij Spaarnestad op be zoek;* er zijn geen factoren aanwezig om hier niet een zege voor de bezoekers te voor spellen. DrosteVliegende Vogels kan een interes sante strijd worden, waarbij wij het op de gastheeren houden. Ook bij Zandvoort II Haarlem UIA verwachten wij. dat de pun ten aan de thuisclub ten deel zullen vallen. Stormvogels III staat voor de zware taak, Dr. Euwe Ii tal van takken van sport en spel wordt onderscheid gemaakt tusschen professio nalisme en amateurisme, en in vele ge vallen is het trekken van een scheidings lijn niet alleen het resultaat van de ethische overweging: „de sport moet sport blijven", maar bovendien een absolute noodzakelijk heid, wil men geleverde prestaties juist waar- deeren. De beroepsbiljarter heeft de gelegenheid zijn spel tot in kleinigheden te perfectionneeren en staat daardoor ver boven den amateur biljarter Het heeft dan ook geen zin, pro fessional en amateur tegen elkaar te laten spelen; dezen moesten volgens verschillen den maatstaf beoordeeld worden. Ook in de tenniswereld vinden slechts zel den ontmoetingen tusschen professionals en amateurs plaats, maar hier steunt deze schei ding uitsluitend op principieele overwegingen, want het krachtverschi'. tusschen beide cate gorieën is vermoedelijk niet groot. Er is zelfs een tijd geweest toen spelers als Tilden en Cochet nog geen professionals waren dat de beste amateurs als sterker beschouwd wer den dan de wereldkampioen-beroepsspeler. Hoe het komt, dat de krachtsverhoudingen bij tennis anders liggen dan bij het biljarten, kan ik moeilijk beoordeelen. Misschien is dit een kwestie van den aard van het spel (meer of minder technisch); ook kan het zijn. dat de beste tennis-amateurs in die gunstige om standigheden verkeeren, welke het mogelijk maken, hun spel even zoo te perfectionnee ren, als de beroepsspelers dat doen. De voetbalwereld kent geen verbod voor amateurploegen om tegen professionals uit te komen. Er is daar wel krachtsverschil, maar het is niet van dien aard, dat het den strijd zinloos maakt en juist ons nationale elftal heeft reeds verschillende malen getoond, dat er factoren kunnen werken, welke een tekort aan techniek compenseeven. Voor deze factoren, die van psychologischen aard zijn, is de amateur in het algemeen meer ontvankelijk dan de in zijn spel verstarde professional. Het Schaakspel. Hoe staat het nu in het schaakspel met pro fessionalisme en amateurisme? Officieel ken nen we geen onderscheid, de Wereldschaak bond heeft in zijn congres van 1929 de schei dingslijn tusschen beide categorieën opgehe ven. Vóór dien tijd organiseerde de Wereld schaakbond tweemaal een wedstrijd om het wereldkampioenschap voor amateurs. Den eersten keer ten tijde van de oprichtingen van den Bond in 1924 te Parijs, en de tweede maal in 1928 te 's-Gravenhage. De bond was dus oorspronkelijk wel van oordeel, dat er aanleiding bestond om ver schil te maken tusschen amateurs en beroeps spelers. moest dit standpunt echter spoedig prijsgeven, omdat volgens de letter van de wet alle goede schaakspelers tot het professiona lisme gerekend zouden moeten worden. Dit is een gevolg van den aard van het schaakspel, welke een bijzondere technische kennis ver- eischt, wanneer men er als journalist over wil schrijven. De verslaggevers en sehaakredacteuren moesten en moeten dus gerequireerd worden uit de toch al kleine groep der goede schaak spelers en daarmee was het a priori buiten gesloten, dat men een strenge scheidingslijn zou kunnen trekken. Amateur zou dan immers bijna de beteekenis krijgen van een „zeer zwak speler". De wereldschaakbond heeft de moeilijkheden aanvankelijk omzeild door in het geheel geen omschrijving te geven van het begrip beroeps speler. maar dit werkte de willekeur zoodanig in de hand, dat in 1929 tot opheffing besloten werd. Officieel bestaat er dus geen verschil meer tusschen amateurs en beroepsspelers. Maar heeft degeen, die van het schaken een broodwinning maakt en dus voortdurend aan de verbetering van zijn techniek en de ver grooting van zijn kennis kan werken, dan geen voorsprong op den schaakspeler te hooi en te gras? Zeer zeker en daarom zijn ook de meeste be roepsspelers veel sterker, dan wat wij plegen amateurs te noemen. Als echter de amateur een bepaalde hoogte bereikt heeft, gaan er zooals wij ook bij het voetballen opmerkten een aantal factoren te zijnen gunste werken en dat maakt dan ook, dat spelers als Vidmar, die hoogleeraar is aan de Universiteit te Lai- bach en Bernstein, die er te Parijs een drukke advocatenpraktijk op na houdt, sterk genoeg zijn, om iederen beroepsspeler goed partij te geven. Wat mij zelf betreft, ook mijn bezigheden waren tot voor enkele jaren van dien aard, dat er slechts weinig tijd voor het schaak spel overbleef. Toen ik echter mijn kans schoon zag, om „hooger op te komen", be steedde ik al mijn vrijen tijd en een groot deel van mijn aandacht vooral dit laat ste is belangrijk aan het schaken, met het gevolg, dat ik in staat gesteld werd, den wereldkampioen Aljechin tot een tweekamp uit te dagen. Het verloop van dezen twee kamp heeft allerlei geleerd omtrent de fac toren, die bij zoo'n langen wedstrijd den doorslag geven. Aljechin beschikte over meer routine en bezat een betere techniek; ik had de beste zenuwen en verscheen uitgerust in het strijdperk. Aljechin had juist tevoren den landenwedstrijd te Warschau meege maakt en kwam weliswaar volkomen inge speeld in Nederland wat veel bijgedragen heeft tot zijn zeer gunstigen start maar op den duur ging het uithoudingsvermogen een woordje meespreken. De gulden middenweg. Op grond van mijn ervaringen in dezen wedstrijd en in den wedstrijd te Nottingham kom ik tot de conclusie, dat het maken van onderscheid tusschen amateur en professio- nal in dezen zin, dat de eerste er slechter voor zou staan, onjuist is. Veeleer moet men letten op het verschil tusschen spelers in goede en in slechte conditie. Een speler ver keert in goede conditie, als hij ingespeeld is en niet vermoeid. Op het eerste gezicht schijnt het niet gemakkelijk, aan beide voor waarden tegelijkertijd te voldoen: wie zich inspeelt, vermoeit zich. Het is echter een kwestie van den gulden middenweg: niet tot het laatste oogenblik spelen en ook niet te vroeg stoppen. Wie een inspannenden wedstrijd meemaakt en daarna twee of drie maanden rust houdt, zal zich gewoonlijk in zeer goede conditie bevinden. Hieruit blijkt, dat noch Aljechin. noch ik zelf deze laatste match goed voorbereid hadden: Aljechin had te lang doorgespeeld, terwijl ik juist te vroeg was opgehouden: 9 maanden voor het begin van den wedstrijd (Kersttournooi te Hastings). Daar echter mijn fout zich auto matisch herstelde naarmate de wedstrijd vorderde, kreeg ik meer routine. Aljechin's fout, een tekort aan' rust, werd met den dag erger en aldus kan ook het verloop en de uitslag van den wedstrijd verklaard worden Als wij op deze basis het tournooi te Not tingham beschouwen, behoeft de einduitslag in het geheel geen verwondering te wekken. Capablanca had 2V2 maand tevoren den grooten wedstrijd te Moskou gespeeld en kon daarna uitrusten, mede dank zij de geluk kige omstandigheid, dat hij een jaargeld van de Cubaansche regeering ontvangt. Flohr daarentegen mocht zich de luxe van uitrusten niet permitteeren en moest na Moskou behalve simultaanséances nog het zware tournooi te Podebrad meemaken. Zoo kwam ook Aljechin na de wedstrijden te Nauheim, Dresden en Podebrad geheel afge werkt naar Nottingham. Botwinnik echter speelde na het tournooi te Moskou niet meer in wedstrijden en sloeg 0.a. een uitnoodiging voor het tournooi te Zandvoort af. De regeering der U.S.S.R. zal er ongetwijfeld voor gezorgd hebben, dat Botwinnik terdege uitgerust in Nottingham verscheen. Fine moest in Mei en Juni van dit jaar in zijn onderhoud voorzien door een onnoeme lijk groot aantal partijen in koffiehuizen te spelen en daarna kwam nog de wedstrijd te Zandvoort. Zijn landgenoot Reschevsky was daarentegen niet ingespeeld, toen hij te Not tingham verscheen; dit bleek duidelijk uit zijn slechten start en goede finish. Ik zelf nam na een vermoeiend schooljaar deel aan het Zandvoortsche tournooi en kwam goed getraind in Nottingham (uitste kende start)maar op het eind wreekte zich echter de voorgeschiedenis (blunders!). Lettende op de bovenstaande feiten, is de uitslag van Nottingham volkomen normaal te noemen. Het eenige waarover men zich nog moet verwonderen, is, dat de verschil len, ondanks al deze omstandigheden, toch nog zoo klein waren en tot één, twee of drie halve punten beperkt bleven. Aldus bemerkt men, dat de vaak opgewor pen kwestie van amateurisme en professio nalisme feitelijk van socialen aard is, Het is niet belangrijk, op welke manier de speler 1.q. zijn geld verdient, maar of hij dit ge makkelijk genoeg verdient, om zijn krach ten op het spel te kunnen concentreeren. te trachten aan R.C.H. V de punten te ont futselen. Op papier zijn de IJmuidenaren ster ker, doch wij zijn nog niet van de Storm vogels-zege overtuigd. Kinheim II—E.D.O. EU is een kamp tus schen twee elftallen, die tot nu toe alleen de aspiratie hebben om het veege lijf te red den. Het terreinvoordeel geeft aan Kinheim n de beste kansen. In I B krijgt Zeemeeuwen n de kans om de verloren positie te heroveren. De Zand voorters gaan bij Schoten n op bezoek, dat er echter meer voor zal gevoelen, haar lei dende positie te consolideeren. We achten de Schotenaren sterk genoeg om de belagers met leege handen huiswaarts te sturen. Haarlem III heeft bij het resultaat van bovengenoemden wedstrijd het grootste be lang, doch daarbij is het noodig dat de rood broeken zelf van E.D.O. IV winnen, een pres tatie, waartoe we hen wel in staat achten. R.C.H. III zal van Kinheim III kunnen winnen, doch wat R.C.H. IV betreft, dat te gen D.W.O. in het veld moet, zijn we nog niet zoo zeker van een Racing-zege. Tenslotte nog E.D.O. VStormvogels IV. De bezoekers zouden al bijzonder uit hun slof schieten, wanneer ze er in zouden slagen, de geroutineerde E.D.O.-ploeg te kloppen. Voor de wedstrijden in de lagere klassen verwijzen wij naar het onderstaande pro gramma: IA Spaarnestad—WB 10 u. H. Sikman Jr. DrosteVI. Vogels, 10 u. J. G. C. Scheffer. Kinheim 2EDO 3, 10 u. J. Fortgens. RCH 5Stormvogels 3, 10 u. G. de Lugt. Zandvoort 2Haarlem 3 a, 10 u. J. A. v. Gemerden. 1B RCH 3—Kinheim 3, 10 u. J. D. Rigbers Jr. DWO—RCH 4 10 u. A. v. Dam. EDO 5Stormvogels 4, 10 u., M. Seubring. Schoten 2Zeemeeuwen 2, 10 u. A. G. Lindhout. EDO 4Haarlem 3 10 u. A. H. F. Saeys. 2A Kennemers 3IVO, 10 u., G. F. Born, SpaarndamHaarlem 5, 10 u. H. D. Kist de Ruyter Jr. Heemstede—VOG 10 u. Th. v. Kampen. Kinheim 5Hillinen 2. 10 u. J. Sondorp. 2B Schoten 3—Beverwijk 2 10 u. H.ScholtzHzn Spaamevogels 2Kennemers 5, 10 u. J. H. v. Mechelen. VSV 4—DIO 2, 12 u. H. Scholts. Brederode—RCH 7 10 u. M.J.v.Toorenburg SwastikaKinheim 4, 10 u., B. Serphos. 2C Hillegom 2Kenau 10 u. A. J. Grootegoed THB 2—Ripperda 2 10 u. E. Kerkman. Kennemers 4DSK 10 u. F. J. Wallekers. 2D HFC 3—WH, 10 u. J. Joosten. EDO 6Haarlem 4, 10 u. H. H. Kraneveld, Bloemendaal 3—TH. Vogels 2, 10 u. F. W. Kilk. ETON. Vennep, 2 u. M. Perfors. Halfweg 2Zandvoort 4, 10. W. F. Ie Fèbre 3A EHS 3—Hillinen 3, 10 u. D. Baas. WH 2Kennemers 7, 10 u., M. Bloemink 3B VVB 2—EDO 8. 10 u. W. Kelder. DamiatenRCH 9 10 u. A. v. d. Wiel. Haarlem 6—THB 4, 10 u. J.Hafkenscheidt. 3C Spaarnevogels 3RCH 11, 12 u., C. Drayer. Zandvoort 6Vijfhuizen, 10 u. G.deRaadt Haarlem 7Halfweg 3, 10 u. T. Post. DSK 2Droste 2, 10 u., F. J. Wempe Jr. 3D Kennemers 8DeCeO 2, 12 u. L. Menist. RCH 10Stormvogels 5 10 u. A. C. Slobbe Schoten 4Spaarnestad 2, 12 u. A. Bras. DOABeverwijk 4, 10 u„ W. Goulooze. 3E Zeemeeuwen 3Kenau 3. 10 u. W. H. Korevaar. Hillegom 3Spaamdam 2, 2 u., A. C. J. Crombeen. 3F Kennemers 6Heemstede 2, 12 u., J. P. J. den Nieuwenboer. DIO 4—HFC 6 11.30 u. J. J. Rosier. Ripperda 3Schoten 5, 10 u. F. Hendriks. 3G DKT—Bloemendaal 4 10 u. S. Koning. HFC 5Hillegom 4, 10 u., W. Bouwens. IVO 2—DWO 3, 10 u. A. Kuyper. 3H HFC 8Kinheim 6 10 u. J. Kerkman Jr. THB 3—WB 3 10 u. J. Weber 4A VVB 4—Kennemers 9, 12 u. J. C. Butter. Spaarnestad 3SV '34, 2 u. I. Notenboom. DeCeO 3Kemphaan. 10 u., J. v. Aalst. Heemstede 4EHS 6. 10 u. J. N. Cramer. Beverwijk 5Spaarnevogels 4 12 u. G. v. Dijk. 4B Bloemendaal 5Haarlem 9 10 u. J. Keur. Ripperda 4WH 3, 10 u. J. P. Bierman. Zandvoort 7N. Vennep 2, 12 u. W. in 't Veld. RCH 13Vijfhuizen 2 12 u. K. Bergmann 4C DeCeO 4—Damiaten 2, 12 u., J. J. Dieckman. RCH 14Brederode 3 12 u. S. J. de Vries. SV '34 2—Schoten 6. 12 u. J. Post. Kemphaan 2EHS 5, 10 u., H. Bakkér. Swastika 3THB 5. 12 u., J. W. J. Nijsen. 4D Zeemeeuwen 5—HSV 2, 12 u., M. Kruyff. VOG 2—EDO 9, 10 u. Th. J. de Wilde. Ripperda 5Zandvoort 8, 2 u. J.P.Beentjes JUNIOREN OOMPETITIE. A Haarlem aBloemendaal a 10 u. O. J. M. van Waveren. VSV a—HFC a, 12 u., J. H. Martens Jr. Kennemers aZandvoort a 2 uur, C. van der Pol. B. RCH bZandv. b 12 u., A. van Kampen. VSV b—HFC b 12 u. J. C de Graaf. ZeemeeuwenSchoten, 10 u., W. J. C. v. d. Bosch. C. WBRCH d 10 u N. Pannevis. E.D.O. bKennemers b 12 u. J. Diepgrond Beverwijk aVSV c 12 u. W. Lubbers. D. WH a—ROH f 10 u. J. J. L. Houttuin. HFC cHillegom 12 u. C. J. Scheffer E. Haarlem pROH g 10 u. L. de Boer. (Gem. Sportpark Van Nesstraat) Bloemendaal cD.I.O. 12 u. S. Duin. BrederodeWH b 12 u. B. Bouwknegt. SCHAKEN. WEEN INK II—DE ROCIIADE II. Te Beverwijk speelden de tweede tien talier: van „Weenink" en „De Rochade" een wedstrijd voor de bondscompetitie, met het volgende resultaat: Weenink IIDe Rochade EL J. VisserJ. M. Nidelstein Walter 01 D. KikkeJ. Blokker 01 H. van OnsenoordJoh. v. Polen, afgebr. W. van BronkhorstJ. J. Teekamp Sr. 01 H. NijmanJ. J. Teekamp Jr. 01 J. MuienJ. Spruit 10 C. Wiesen—C. Mantel 1—0 G. DilA. Strengers 10 A. v. BalenW. A. J. de Mol 10 C. BeekmanJ. Wassenaar 10 voorlopig 54 De afgebroken partij aan het derde bord staat iets gunstiger voor De Rochade. BLOEMENDAALHAARLEM. Woensdag 25 November wordt in het lokaal van de Bloemendaalsche Schaakclub. Jeugd huis, Donkerelaan te Bloemendaal, een wed strijd gespeeld, een z.g. massakamp tegen de Haarlemsche Schaakclub. Dit beloofd een aardige ontmoeting te wor den; waarschijnlijk zullen van beide vereeni- gingen ongeveer 30 spelers deelnemen.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10