Wa Een knalsucces. ,We Een brutale overval. cht niet te lang met uw st. nicolaas ENKOOPEN wat gij het mooist vindt, bevalt mis schien ook velen anderen het best. 54e 'Jaargang No. 16386 Verschijnt dagelijks, Behalve "op Zon- en Feestdagen Zaterdag 21 November 1936 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOML UITGAVE JLOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand 1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand f 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72*4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10132,12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 15 regels f 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer 0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm-of Beenbreuk 30.-, Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400-, Verlies Duim ƒ75.-, Verlies Wijsvinger ƒ75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 21 November. Wereldtentoonstelling? Er zijai min of meer vage plannen voor een in het jaar 1940 te Amsterdam, te houden Wereldtentoonstelling. Zij hebben gisteren een kans op verwerkelijking gekregen door een verklaring van regeeringszijde. Minister van Schalk heeft namelijk in de Tweede Kamer verklaard, dat de regeering weliswaar niet ge negen is om er een loterij voor toe te staan, maar dat „wellicht een deel van het resultaat der munitcorrectie aan dit doel dienstig ge maakt kan worden." Dit is een voor de voorstanders van het plan zeer veelbelovende verklaring, ofschoon het „wellicht" nog een reserve inhoudt waar mee rekening zal moeten worden gehouden. Immers, als er geen gunstige keer komt in de internationale verhoudingen, die na 1914 nog nimmer zoo allertreurigst en wanordelijk geweest zijn als thans, als de bewapenings wedloop zich voortzet en daardoor de Neder- landsche regeering zich ook gedwongen blijft voelen tot voortdurende verhoogingen van de bewapeningsuitgaven, als dientengevolge een terugkeer van welvaart belemmerd wordt door handhaving van hooge belastingendan zal er noch van regeeringszijde, noch van den kant van het particulier initiatief op de noo- dige groote subsidies en zeer hooge bedragen voor een garantiefonds gerekend kunnen worden. Het middel Wereldtentoonstelling, als sti mulans voor de volkswelvaart, ligt niet volko men in den nuchter en Hollandschen aard. Er zit, zooals de praetijk in vele buitenlandsche gevallen geleerd heeft, een aanmerkelijke hoeveelheid opschroeverij, klatergoud en over lading in. Ook zal men in dezen tijd. nu Europa inderdaad op een vulkaan leeft en met meer geluk dan wijsheid tot dusver een nieuwen grooten oorlog vermeden heeft, die nog steeds „in de lucht hangt", wat sceptisch staan tegenover plannen op zoo langen ter mijn als het jaar 1940. Tegen deze opvatting, zooals tegen alle uitingen van scepticisme, moet evenwel gewaarschuwd worden. Het zou heelemaal verkeerd zijn een plan tot herleving der welvaart op te geven „omdat het wel eens mis zou kunnen gaan". En de kans bestaat toch, dat men binnen afzienbaren tijd weer eens eenige orde in de Europeesche verhoudingen brengt. Laten we daar maar liever op rekenen! Hoewel ik ook niet onverdeeld geestdriftig voor een Wereldtentoonstelling ben geloof ik toch dat tegenover die nadeelen onmisken bare voordeelen staan, die in een tijd als deze vooral gelden. Die betreffen m.i. in de eerste plaats het trekken van een groot aan tal buitenlandsche bezoekers naar ons land, zoowel ten directen bate van onze industrie en middenstand als in het algemeen ten voord eele van ons vreemdelingenverkeer, en in de tweede plaats de stimulans voor onze nijverheid. Men zal in de industrie zijn beste beentje moeten voorzetten, om de kans te baat te nemen, terrein op de exportmarkt te winnen. De langdurige tijd van voorberei ding der tentoonstelling zal alle gelegenheid geven tot het ontwikkelen van vindingrijk heid. en het toepassen van initiatief. Nu de devaluatie van den gulden algemeen het ge voel gewekt heeft; dat we in de toekomst in toenemenden mate weer zullen mededingen op de wereldmarkt, schijnt het Wereldten toonstellingsplan te rechter tijd te komen als een duidelijke haken in dit Land der Vooruitzichten: een punt om „naar toe te werken". In deze tijdsomstandigheden lijkt het ons daarom een uitstekend plan. R. P. De gemeentefinanciën van Heemstede. Kans op belastingverhooging. Het college van B en W. van Heemstede is de begroeting voor 1937 aan het voorbereiden. Uit goede bron vernemen wij, dat er nog een vrij belangrijk verschil tusschen inkomsten en uitgaven te overbruggen is. Het staat nog niet vast op welke wijze dat aal moeten geschieden, maar de kans dat het tot een verhooging dei- belastingen zal komen moet vrij groot zijn. Onnoodige claxon-signalen. De eerste processen-verbaal. De Haarlemsche politie treedt tegen auto mobilisten, die 's avonds na 10 u. ormoodig de claxon in werking stellen, niet meer waar schuwend op. Zij acht het nu bekend genoeg, dat dit verboden is. Vrijdag heeft de politie tegen vijf overtredende automobilisten proces verbaal opgemaakt. (Te Berlijn is de 76-jarige Paul Demuth gehuldigd, die 50 jaar geleden de klapsigaar uitvond.) Paul Demuth te Berlijn gehuldigd. Naar 't in een Duitsche krant verluidt. Wij zijn hem dan ook veel verschuldigd, Hij vond de knaisigaren uit. Hij is die knalsucces-ontdekker, Die daverende leuke man, Die gierend-harde lachverwekker, Die maar geen einde nemen kan. Het geurend kruid van nicotine. Heeft hij met stinkend kruit ontwijd, Tot een soort helsche knalmachine, Die stank in plaats van geur verspreidt. Hij is 't, die ruzie kan verwekken Van oude vrienden met elkaar, Als d' eene vraagt, na een paar trekken, Zeg, het is toch geen klapsigaar. 'k Ken iemand, nooit meer te genezen, Die, voor hij een sigaar opsteekt, Bang, dat 't een klapsigaar kan wezen, Haar altijd eerst doormidden breekt. Dat heeft hij ook op zijn geweten, Al is 't hem zelf dan niet bekend, Hij blijft maar kalm zijn broodje eten, Van 't knaleffect met dividend. En nu heeft men hem eer bewezen Bij 't vijftigjarig jubilé, Men heeft hem hemelhoog geprezen, Om zijn bijzonder knalidee. 't Is griezelig om het te lezen. Hoe hij met eer is overlaan. Demuth moest louterdeemoed wezen, Om wat hij ons heeft aangedaan. P. GASUS. Een Cadeautje voor de U/tapt St. kicdaas (yi+ ïac. van WW eert - Oierstr. 20 Te8etfoon 14601 (Adv. lngez. Med.) Indringer tracht ouden man te worgen. Hij ontkomt aan zijn vervolgers. Heemskerk Zaterdag Vrijdagavond ongeveer 5.30 uur heeft aan den Hoogdorperweg een brutale geweldpleging plaats gehad, waarvan de 78-jarige heer Jc. Welagen het slachtoffer werd. Te ongeveer half zes werd door een der buren de hulp in geroepen van den juist passeerenden groen teboer A. B., daar een gekreun werd waarge nomen uit het huis van den alleenwonenden W. Toen B. zich aan de deur vervoegde, werd hij bijna omvergeworpen door een man welke uit het huis weg vluchtte. B., die direct aan iets ernstigs dacht, wist den vluchteling, die juist zijn rijwiel had gegrepen, te grijpen. Een buurman ging den nabij wonenden rijksveld wachter waarschuwen, terwijl B. trachtte den vluchteling, die zich hevig verzette naar de woning van den veldwachter te brengen. Hoewel B. luid om hulp riep, kwam deze niet opdagen. De veldwachter bleek tot over maat van ramp niet thuis te zijn. Toen hij voor de woning van den veldwachter gesleept was, wist de onverlaat aan den greep van den groenteboer, die door de worsteling zeer ver moeid was, te ontkomen; hij reed op zijn fiets in de richting Uitgeest weg. Plet slachtoffer, de heer Welagen. bleek ernstig letsel te hebben. Hij was door den man in het gezicht geslagen. De oude man had zich nog flink verweerd, doch kon het tegen den geweldpleger, die een flinke kerel van ongeveer 35 of 40 jaar was, niet bolwerken. Met een linnen waschzak, had de onbekende jepoogd den ouden man te worgen. Zijn hoed had hij op het gezicht van den ouden man gedrukt, om hem te beletten, om hulp te roe pen. Later vertelde de heer W. dat de man zich Woensdag reeds aan zijn woning had vervoegd, om land te huren. Vrijdagavond kwam de man weer aan de deur, om een kar te huren. De heer W. vertelde dat hij geen kar bezat. Hier na wist de vreemde de woning binnen te dringen. De gemeentepolitie en de marechaussee, die spoedig ter plaatse waren stelden een onder zoek in. Een vrij goed signalement had men van den man kunnen opnemen. Wij vernemen nog, dat de heer W. rustig in zijn huisje de krant zat te lezen, toen een onbekende de woning binnendrong en hem omiddellijk aanviel. Hij wierp den ouden man met geweld op een tafel en probeerde hem te worgen. De hulpkreten van het slachtoffer werden gehoord door den groentenkoopman Bleyendaal. De indringer had, toen de hulp kwam opdagen, reeds de vlucht genomen. De buren vonden den ouden man half bewuste loos op den grond liggen. Hij was weliswaar zwaar mishandeld, maar zijn toestand was niet ernstig. Dr. IJpma uit Heemskerk heeft hem de eerste hulp verleend. De man is daar na in een ziekenhuis opgenomen. De Middenstands-Centrale te Haarlem. L. Lam volgt C. ten Boom op iu het dagelijksch bestuur. Zooals wij reeds eenige dagen geleden mededeelden is de heer C. ten Boom, wegens hoogen ouderdom, afgetreden als voorzitter van de Christelijke Middenstandsvereeniging te Haarlem. Daardoor treedt hij ook uit het dagelijksch bestuur van de Middenstands- Centrale voor Haarlem en Omstreken. Vrijdagavond is door de Christelij ke Middenstands- vereeniging in de vacature ten Boom als voorzitter ge kozen de heer L. Lam, die dus ook zal toetreden tot het dagelijksch be stuur van de Mid denstandscentrale. De heer ten Boom werd tot eere-voor- zitter der vereeni- ging benoemd. De heer Lam, die te Soest geboren h. LA>I. werd, is thans 47 jaar. In 1917 verhuisde hij naar Haarlem. Na de mobilisatie verliet hij den militairen dienst om te Haarlem in den handel te gaan. Ook was hij eenige jaren ambtenaar bij den Armenraad. In 1924 nam hij, aanvankelijk met den heer Beest van Andel, de directie van den Haaiiemschen Nachtveiligheidsdienst op zich. Na het overlijden van den heer Van Andel is hij eenig directeur gebleven. 6 jaar was de heer Lam ouderling van de Gereformeer de kerk te Haarlem. In 1926 verhuisde hij naar Heemstede. Reeds vele jaren had hij zitting in het bestuur van de Christelijke Middenstandsvereeniging. In de vergadering van de Christelijke Mid denstandsver eeniigng heeft de heer C. ten Boom met hartelijke woorden als voorzitter afscheid genomen. Hij dankte voor het steeds in hem gestelde vertrouwen. Zijn op volger de heer L. Lam dankte den heer Ten Boom voor het vele belangrijke werk in deze functie verricht. De voorziening in de vacature van be stuurslid werd aangehouden tot de volgende vergadering. Nationaal Huldeblijk. Hoe kan ieder, die dit wenscht. een werkzaam aandeel hebben? f 400 VERDUISTERD. Vrijdagmiddag één uur is door de politie aangehouden een 35-jarige zaakwaarnemer uit Haarlem, die bekende ten nadeeel van een slager alhier verschillende geldsbedra gen tot een totaal van f 400 te hebben ver duisterd, De man is in bewaring gesteld; hij zal aan de justitie worden overgeleverd. Het bestuur van het Comité Haarlem schrijft ns: Zooals men in het blad van 14 November j.l heeft kunnen lezen 'bestond bij het Comité Haarlem o.m. het plan gelden in te zamelen door middel van uitgifte van contröleboekjes, bevattende 100 kleine kwitanties van 10 ct. of 40 van 25 ct. of 25 van f 1. Deze boekjes zijn nu uitgekomen; ze zijn keurig uitgevoerd en in klem handig zakformaat gehouden. Ieder, die dit wenscht, kan dus op deze manier mede werkzaam zijn tot het bijeenbrengen van gel den voor het. Nationaal Geschenk. Zij, die kans zien onder familieleden of kennissen eenige van deze kleine couponnetjes te plaatsen, kun nen zich vervoegen aan een der onderstaan de adressen, waar de boekjes van Dinsdag a.s. af verkrijgbaar zullen zijn: Mej. C. M. Heerkens Thijssen, Plein 13; me vrouw A. A. Aldei-sVan der Aar, Gen. Cron- jéstraat 20; mevrouw J. BoeijensDe Boer, Kleverlaan 97; mevrouw C. M. Haentjens Zuidema, Emmalaan 1; mevrouw R. J. Pfaff— Reudler, Vredenhofstraat 10. Genoemde dames hebben zich welwillend beschikbaar gesteld en zullen gaarne alle ge- wenschte inlichtingen verstrekken. De groote actie is begonnen! Zij moet sla gen! Ook Haarlem wil zijn Prinses huldigen! Let wel: dit is Het Comité, onderdeel van het groote Nationaal Comité, dat zich volgens den wensch van het Vorstelijk Paar tot doel heeft gesteld één geschenk van heel het Nederland- sche Volk. Ieder die kan, helpe dus mee! Het paleis te Soestdijk. Bloembollenbeplanting uit Hillegom. Men schrijft ons uit Hillegom: Op initiatief van den burgemeester zal door het Centraal Bloembollen-comité de tuin van het Paleis te Soestdijk, dat door Prinses Juliana en Prins Bernhard zal worden bewoond, voorzien worden van een bloem bollenbeplanting als tyacinten, tulpen, nar cissen en crocus. De benoodigde bollen zullen bij de Hille- gomsche bloemisten worden ingezameld; de beplanting geschiedt onder leiding van den heer H. J. Voors, secretaris der Algemeene Vereeniging, door Hillegomsche arbeiders. Voor het Nationaal Huldeblijk. Zevende verantwoording van bij ons blad ingekomen giften. M. B. H. 1.—; M. H. 1.—; V. S. 1.—; Sch. 1.50; J. C. K. 1.—; Mevr. C. L.—-H. ƒ2.50; J. J. F., Heemstede, 5.Zr. B. d. J. 1.H. v, N. ƒ2.50; Mevr. W. ƒ1.—; Dames N. N. ƒ1.—; S. J. v. d. P. 1.—; j. o. 1.—; fam. N. 1.— R. J. ƒ0.50; Jenneke ƒ1.Mej. N. N. 2. K. W. T. 1.—Mej. M. v. O. ƒ0.50. ONZE BLOEMBOLLENUITVOER. Volgens officieéle opgave van het Centraal Bureau voor de Statistiek te 's Gravenhage bedroeg de uitvoer van bloembollen in Oc tober 1936: 4.713.438 K.G. (waarde f2.585.932), tegen 6.519.670 K.G. (waarde f 3.293.812) in October 1935. In het tijdvak Januari-October 1936 was de uitvoer 40.934.266 K.G, (waarde f 21.466.566) tegen 41.256.016 K.G. (waarde f 20.369.171) in het overeenkomstige tijdvak van 1935. Wereldtentoonstelling Amsterdam 1940. Den geheelen zomer en het geheele najaar zijn er berichten verschenen over een in 1940 in of bij Amsterdam te houden wereldten toonstelling. Den laats ten tijd zijn deze be richten minder optimistisch geworden. On danks alle moeilijkheden, waarmee het door zetten van Amsterdamsche tentoonstellings plannen gepaard gaat, blijven bevoegde per sonen en het Nederlandsche publiek hieraan hun aandacht schenken. Het komt er echter op aan, deze plannen concreet uitgewerkt voor zich te zien, wil de belangstelling uit groeien tot enthousiasme. Op dezen grond heeft De Groene Amster dammer een nummer uitgegeven, dat geheel aan de tentoonstellingsgedachte gewijd is en daarbij gedetailleerde plannen voorlegt. Na een inleidend artikel der redactie, waar in het belang van een tentoonstelling, mits groot opgezet, wordt aangetoond, vertelt Adolphe Max, Burgemeester van Brussel, van de opleving en het enthousiasme dat de Brusselsche tentoonstelling van 1935 heeft gewekt. De directeur-generaal dezer expositie dr. Ch. Fonck, zet uiteen, hoe deze tentoon stelling ook financieel een succes is ge weest. Oud-minister mr. T. J. 'Verschuur, die bij genoemde expositie Nederlandsch regee- ringsconimissaris is geweest, geeft eenige be langrijke raadgevingen voor de wijze waarop het vreemdelingenbezoek moet worden gesti muleerd. Dan volgt het eigenlijke tentoonstellings plan, dat door een groep Amsterdamsche ar chitecten van „De 8" is uitgewerkt. Groote platen en plattegronden geven een uitstekend overzicht der geheele expositie, zooals deze op terreinen langs den Amstel tusschen den ring- spoordijk en het Kalfje is ontworpen. Het plan onderscheidt zich van in het bui tenland gehouden tentoonstellingen door een rustiger en stijlvoller opbouw. Een uitvoerige toelichting vermeldt tal van aardige bijzon derheden van den ingenieuzen opzet: in plaats van het traditioneele tentoonstellings treintje brengen, van de Amsterdamsche grachten uit, bootjes de bezoekers tot binnen in de groote tentoonstellingshal, waar zij va ren door een reusachtige maquette van de Zuiderzeewerken. Bezoekers die over land komen kunnen eveneens op rustige wijze het terrein berei ken, daar alle categorieën, automobilisten, trampassagiers, voetgangers en fietsers, on gehinderd door elkaar, het expositieterrein binnenkomen, dank zij een vernuftig stelsel van verkeer op twee verdiepingen en over brugde parkeerplaatsen. Een nader artikel wijdt de architect Joh. H. Groenewegen aan de vergelijking van goe de en slechte tentoonstellings-architectuur, ontleend aan voorbeelden van vorige exposi ties. Opdat het buitenlandsche publiek hier door iets specifiek Hollandsch zal worden ge troffen, wordt er bijzondere aandacht be steed aan de tuinarchitectuur, die in een af zonderlijk "artikel wordt besproken. Ook de vrouw zal veel van haar gading vinden, zooals blijkt uit een beschouwing, die op geestige wijze aangeeft hoe de tentoonstelling voor haar aantrekkelijk kan worden gemaakt. Midden in den Amstel zal zich op een eilandje het oude Kasteel van Aemstel verhef fen, omgeven door oud-Amsterdam, waar ver schillende vermaken zullen worden georgani seerd en hellebaardiers voor de Tde zlhen "irgdragen en tevens den toegang tot het aan den overkant der rivier gelegen Luna park zullen bewaken. Tenslotte beziet de Kleine Krant, de „jour nalistieke lachspiegel" van het blad, het be grip tentoonstelling van de humoristische zijde. Het woord is aan.... Chesterfield Goede manieren zijn beste beveiliging tegen slechte van and&'en. Drankbestrijding. Bazar in het gebouw „Caecilia", In het gebouw „Caecilig," aan de Jansstraat wordt hedenmiddag drie uur de bazar ge opend, die daar georganiseerd is door de af- deeling Haarlem van de Ned. Vereeniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken. De bezoekers, die met het doel van dezen bazar niet bekend zijn. behoeven bij hun binnenkomen daarover niet lang te twijfe len, want aan alle wanden hangen spreuken, die daarop betrekking hebben; ook zijn er eenige kastjes opgehangen, die in de avond uren goed tot hhun recht zullen komen, want dat zijn transparanten met propagandistische lectuur. Bovendien staat er op een tafeltje de getrouwe nabootsing van een kroeg in een volksbuurt, genaamd Café „Kinderleed". Het gebouw draagt het veelzeggende nummer 13. De bedoeling is, deze kroeg af te breken, waar aan alle bezoekers, die er een dubbeltje voor over hebben, mogen medehelpen, door er één van de 405 steenen, die alle genummerd zijn, af te nemen. Er kan ook een prijsje mee gewonnen worden. Dit is wel een heel toe passelijke attractie voor dezen bazar. Ook ligt er een landkaart op een tafel uitge spreid, waarop stalen rails zijn aangebracht. Wie kans ziet, met een koperen staafje door de tweede rails te schuiven, zonder ze aan te raken (want dan klinkt er een belletje), krijgt een prijs. Dat is niet zoo gemakkelijk als het er uitziet. Er zijn trouwens nog meer aradige verma kelijkheden. zooals een enveloppentrekkerij, het vroolijlce rad, een waarzegster, snelfoto graaf, grabbelton enz. Er heeft natuurlijk ook een verloting plaats die de aangename eigenschap heeft, dat er geen nieten zijn. In tusschen zijn de attracties natuurlijk slechts bijzaak. Er zijn vele stands, stampvol met nuttige en fraaie vorowerpen, speciale voedingsmiddelen, die gedeeltelijk door de leden gemaakt of geschonken, of in com missie gegeven zijn. Er is voor elck wat wils. Vooral de afdeelingen voor lederwerk en hand- en knutselwerkjes zullen belangstel ling trekken. We kunnen een bezoek dan oko zeer zeker aanbevelen. De bazar is heden ge opend tot vanavond elf uur, Zondag van 12—11 en Maandag van 3—11 uur. HOUDT UW HOOFD KOEL, MAAR UW VOETEN WARM. Koopt SCHOENKLOMPEN in de KLOMPEN CENTRALE, op 't pleintje, Reitzstraat 1, Dr. Leydsstraat 10, Telefoon 11784. (Adv. lngez. Med.) Hêt B^êêStMMkëèB José Antonio Primo de Rivera is te Alicante terechtgesteld. pag. 4 Jim Mollison hoopt Woensdag van Croydon: voor zijn vlucht naar Kaapstad te starten. pag. 4 Een Duitsche duikboot is tijdens oefeningen gezonken acht der opvarenden ver dronken. pag. 4 Duitschland acht de acte van Mannheim niet van kracht. pag. 3 Minister van Schaik heeft de opmerking op de Justitïebegrooting beantwoord. pag. 3 De huidige regeling van herberekening der Indische pensioenen blijft tot Mei 1937 van Ia-acht. pag. 3 Er bestaat kans, dat de belastingen te Heem stede verhoogd moeten worden. pag. 1 Bioscopen. pag. 8 ARTIKELEN ENZ. R. P.: Wereldtentoonstelling. pag. 1 Mr. E. Elias: Peinzerijen bij een klontje. pag. 3 Jan Greslioff: Opleving in België. pag. 4 Financieele Kroniek. De internationale po litiek als storende factor op de beurzen. pag. 5 J. H. de Bois: Litteraire kantteekeningen. pag. 8 Amy Groskamp-ten Have: Een vrouw schrijft pag. 5 Van onzen Londenschen correspondent: Lon den in den rook. pag. 7 L. S.: November, bessenmaand. pag. 7 Ivo Zweeres: Bij de dieren buiten. Neder landsche vogels. pag. 7 Dr. M. Euwe: Schaak-amateurs en profes sionals. pas 6 u>e; Kammeijer: Blijft fit! pag. 7 II. D. Vertelling: „De goochelaar" door H. Riedel. pag. 7 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op pag. 14.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 1