BRECHCOKES? AMSTERDAMSCHE BEURS DRUPSTEEN's Kolenhandel Expositie in Teyler. DINSDAG 24 NOVEMBER 1936 RAARLE M'S DAGBLAD 11 de beste Heerenhoed IAAT/ItE[RBCHTIN Schipbreukelingen aan den dood prijsgegeven? Zware beschuldiging tegen scheepskapitein. BATAVIA, 23 November (Aneta) Bij de voortzetting van het onderzoek inzake de aanvaring van de Radja Basah" met een vis- schersprauw, waarbij 14 van de 35 opvarenden, allen inheemschen, zijn verdronken, is uit het getuigenverhoor voor den raad van scheep vaart het volgende gebleken: Na de aanvaring zond de kapitein van de „Radja Basah" een sloep uit om den toestand op te nemen. Personen uit de prauw, die op de sloep wilden overstappen, zijn daarbij door de bemanning hardhandig teruggeduwd. De „Radja Basah" stoomde later weg, hoe wel de prauw ernstig water maakte en hulp dringend noodig was. De menschen in de prauw werden zoodoende aan het lot overge laten. De uitspraak van deze zaak is bepaald op 7 December a.s. Rijksdiensten gesloten op 7 Januari. Circulaire der regeering aan provinciën en gemeentebesturen. 's-GRAVENHAGE, 24 November. Naar aanleiding van het feit, dat den raad van mi nisters besloten heeft, den dag van het hu welijk van Prinses Juliana, 7 Januari, te be schouwen als nationalen feestdag, zullen alle rijksdiensten en de daaronder ressorteerende instellingen en bedrijven, voor zoover moge lijk is, zijn .gesloten. Bovendien is van c n minister van Bin- nenlanasche Zaken, een circulaire uitgegaan aan de Gedeputeerde Staten der onderschei dene provincies en de gemeentebesturen, waarin hij te kennen geeft, dat hij het op prijs zal stellen indien ten opzichte van de verschil lende diensten, voor zoover mogelijk is, de zelfde gedragslijn wordt gevolgd. Het jacht van den Shah van Iran. Dezer dagen in gebruik genomen. Wij vernemen, dat het door den Haarlem- schen scheepsbouwer H. W. de Voogt ontwor pen en in ons land gebouwde jacht voor den Shah van Iran dezer dagen officieel in dienst is gesteld. De heer H. W. de Voogt, die met den ont werper van de binnenarchitectuur van het schip, den heer Mutters, in Iran vertoeft, werd aan Z.H. Majesteit den Shah voorge steld, maakte met hem de proefvaart van het schip rn.ee. en dejeuneerde na afloop met'dep kroonprins, van Iran. De indienststelling' 'van 'het scliip geschied de te Palévy, de voornaamste havenplaats van Iran. BOTSING TUSSCHEN GOOISCHE TRAM EN VRACHTAUTO. Gisteravond heeft op den Rijksweg in het Gooi, nabij de Vmkebrug een botsing plaats gehad tusschen een motorwagen van de Gooi- sche tram en een vrachtauto van den heer J. Krijger te Haarlem, geladen met appelen, be stuurd door Chr. T. Misleid door den mist, was de bestuurder met zijn vrachtwagen op de trambaan terecht gekomen, hetgeen daar ter plaatse mogelijk is, omdat de ruimte tusschen de tramrails 'over een kleinen afstand gepla veid is. Toen de bestuurder een en ander be merkte trachtte hij weer op den asfaltweg te komen, doch dit gelukte niet, daar de vracht auto gedeeltelijk in het zand terecht kwam. Weinige oogenblikken later naderde een mo torwagen van de Gooische tram. C.T. en de per soon die zich met hem op den vrachtwagen be vond, sprongen ijlings op den weg en een hun ner liep de tram tegemoet, om den bestuur der op het dreigend gevaar te wijzen. Volgens verklaring van den bestuurder van de tram. zou hij de waarschuwing te laat ontvangen hebben, om nog een botsing te kunnen voor komen. Hoe het zij, de motorwagen liep op den vrachtauto en de beide voertuigen werden beschadigd. De bestuurder van de tram, zoo wel als de passagiers bekwamen geen letsel. Gouden huwelijksfeest J. de Zeeuw. Hedenavond serenade. Heden herdenken de heer J. de Zeeuw en zijn vrouw Joh. Qorre, Leliestraat 19, den dag, dat zij vijftig jaar geleden in den echt werden verbonden. Het gouden bruidspaar, dat zich in veler vriendschap mag verheugen, heeft dit vandaag op overtuigende wijze mogen onder vinden. Zij ontvingen vele bloemstukken, o.a. van de buren en familie; manden met fruit en van de Haarlemsche Reddingsbrigade voor Drenkelingen, waarvan hij sinds 19 Juni 1913 een zeer gewaardeerd lid is, een heerlijke taart waarop de letters H. R. B. De oprichter van de Brigade, de heer A. J. Meijerink, en het bestuur zouden hem vanmiddag komen com plimenteeren. We hebben reeds eerder mede gedeeld, op welke wijze de heer De Zeeuw zich voor de Brigade verdienstelijk maakt, maar het is slechts aan een gering aantal personen bekend, hoe hij zijn rechterarm indertijd is kwijt geraakt. Hij was werkzaam aan de Cen trale Werkplaats en moest daar eens verlof- briefjes voor zijn kameraden rondbrengen. Doordat hij slechts de beschikking over één oog had, merkte hij een rangeerende locomo tief niet op. Hij werd aangereden, waarbij zijn rechterarm verbrijzeld werd. Toen men hem te hulp snelde, waren zijn eerste woorden: „willen jullie eerst de verlofbriefjes uit mijn hand halen, want anders krijgen de jongens hun verlof niet!" Hierdoor heeft hij bij de oudere leden van de Reddingsbrigade den naam „stille held" verkregen. Ook verder op den dag zullen hij en zijn vrouw nog wel ondervinden, dat ze nog door velen gewaardeerd worden. Hedenavond half negen zal de Harmonie „St. Caecilia" uit Haarlem Noord aan het gou den paar een serenade brengen. Telefoon 12157—28504 (Adv. Ingez. Med.) TENTOONSTELLING VAN POOLSCHE KUNST BIJ V. en D. De aandacht van hen, die dezer dagen een bezoek brengt aan de kunstafdeeling van Vroom en Dreesmann in de Groote Houtstraat, zal daar getrokken worden door de aankon diging, in groote zwarte letters op een wit fond: „Poolsche tentoonstelling". En wie dan deze expositie, waaraan een jonge dame, ge kleed in de kleederdracht van Lemberg, cachet geeft, nader in oogenschouw neemt, zal zeker niet teleurgesteld worden. Hier zijn inderdaad zeer mooie staaltjes van Poolsche kunst, aardewerk en houtsnijwerk te bewon deren. Alles wat hier te zien is, artistiek be werkte doozen, vazen, skipoppen, gebruiks voorwerpen van eiken aard, is in huisindustrie geproduceerd. Ook is er een collectie naar werken van Poolsche kunstenaars en platen, die Poolsche volksgebruiken in beeld brengen. Hier. is alle gelegenheid tegen het St. Nico- laasfeest, geschenken uit te zoeken; ieder zal hier zeker iets van zijn gading vinden. Hedenmorgen brachten de Poolsche consul- generaal te Amsterdam, de heer Skowronski en de handels-attaché, de heer Lubienski, een bezoek aan de tentoonstelling en bezichtigden het geëxposeerde met de meeste belangstelling. EVANGELISCHE MAATSCHAPPIJ. Donderdag a.s. heeft in de Remonstrant- sche Kerk een religieuze kunstavond plaats, georganiseerd door de afdeeling Haarlem en Omstreken van de Evangelische Maatschappij De declamatrice Nel Oosthout zal hier o.m. voordragen Dostojewski's „Christus en de Groot-Inquisiteur" en. de rechtzitting uit St. Joan. Het orgelspel wordt verzorgd door den heer Th. Pardoen. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP WOENSDAG 25 NOV. Progr. I: Hilversum I (Huizen). Progr. II: Hilversum II. Progr. III: 8.05 Parijs Radio. Gymnastiek. 8.20 Gramofoonmuziek. 9.05 Keulen. Tijdsein Berichten. Waterstandberichten. 9.20 Uit Berlijn. Der junge Beethoven, luisterschetsen 9.50 Deutsc.hl.sender. Kindergarten. 10.20 Di versen. 11.20 Danmarks Radio. Uurslag en klokkenspel van den Raadhuistoren. Jens Warny's ensemble uit Hotel d'Angleterre 12.20 Vlaamsch Brussel. Gramofoonmuziek. 12.50 Droitwich. Gramofoonmuziek. Kings of Jazz 1.20 Vlaamsch Brussel. Gesproken dagblad van het NIR 130 Populair concert. I.50 Gramofoonmuz. 2.20 Diversen. 2.50 Parijs Radio. Concert olv. Henri Tomasi mmv. Fer- nand Oubradous (bas) 5.20 Keulen. Oude Huismuziek. 5.50 Parijs Radio. Concert d. h kamerorkest van de Pasdeloupconcerten olv. M. Cloez mmv. Christiane Senart (piano). 6.20 London Regional. BBC Schotsch orkest olv, Guy Warrack 7 20 Diversen. S.05 Berlijn. Concert door het omroeporkest olv. Heinrich Steiner 9,20' Beromunster. Uitzending door Zwitsers in het Buitenland. Tessiner volks liederen. 9.50 Keulen. Gevarieerd program ma. Het kleine omroeporkest olv. Leo Eysoldt 11.20 Weenen. Populair concert door het Volksopera-orkest olv. F. Recktenwald. Progr. IV: 8.VI. Brussel. Gymnastiek les. 8.20 Tijdsein. Gr.muziek 8.30 Kroniek v. d. dag 8.40 Gr plaat. 8.45 Gesproken dagblad van het NIR 9.Gr muziek 9.30 Diversen 10.35 Droitwich. Korte .Godsdienstoefening 10:.50 Tijdsein - van Green wieh. Weerbericht. 1105 Orgelconcert door Quentin MacLean II.35 Gramofoonmuz. 11.50 London Regional. Serge Krish met zijn orkest. 12.50 Luigi Vo- selli en zijn Hongaarsch orkest 1.35 Orgel concert door G. D. Cunningham 2.20 Het BBC Wels orkest olv. Mansel Thomas 3.20 Droit wich. Het Horsham Borough Orkest olv. Wil liam Albery 3.50 Piano recital door Gladys Willis 4 20 Vesper in St. Paul's Cathedraal. 5.10 Het John MacArthur Kwintet. 5.35 Het BBC Dansorkest olv. Henry Hall 6.20 Diver sen. 7.Droitwich. Sweeney Todd, of A String of Pearls 7.50 Flying High 8.35 Symph. Con cert in the Queen's Hall London, door't BB'C Dameskoor en het BBC Symph. Orkest olv. Leslie Heward, Egon Petri, piano. 9.50 Tijdsein -van Greenwich, Weer- en nieuwsberichten 10.10 Voortzetting van het concert. 10.45 Lon don Regional. Bram Martin met zijn dans- Progr. V: 8.0-07.— Diversen. 7 00—8.— Eigen gramofoonplatenconcert: Dansmuziek. 12th Street Rag, Harry Roy; 2'. Lazy River Nat Gonella, 3. I can 't dance, Nat Gonella; 4. Roy Rag, Harry Roy; 5. Black Coffee, Nat Gonella; 6. Carolina, Nat Gonella. Intermezzo piano soli. 7. Piano Medley R. 15, 8. Piano Medley R. 17, 9. Piano Medley R. 7, alle Char ley Kunz; Vervolg dansmuziek: 10. I wished on the moon, Henry Allan; 11. After you've gone, Joe Venuti; 12. Farewell Blues, Eddy Lang. 13. Roll along prairie moon, Henry Al lan; 14. Beale street blues, Joe Venuti; 15. Someday Sweetheart, Eddy Lang. 8.0012. Diversen. Voor den inhoud dezer rubriek stelt Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, oeplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. De Oranje-vereeniging in Haarlem-W est. Naar aanleiding van het ingezonden stuk over de Oranjevereeniging in het Wester kwartier is het van het grootste belang de Leidsche buurt-bewoners en de leden van de Prins Bernhardvereeniging op te wekken, al len de vergadering bij te wonen op 24 Novem ber, 's avonds 8.15 uur in het Krelagehuis. Daar de vereeniging Prins Bernhard beoogt de nationale feestdagen te vieren voor de kin deren (evenals de Vereeniging Koninginne dag bedoelt) en een ledenaantal telt van pl.m. 300, zijn wij van meening dat de vereeniging als door „Koninginnedag" bedoeld e r reeds lang is. Dat daarnaast een vereeniging is opgericht, die als 't ware roet in het eten wil gooien, is niet onze zaak. Zoo als de voorzitter van de fusie-vergade ring met recht zeide: „Gaat recht door zee en toont, dat het alleen maar voor het .belang van het kind is, wat wij doen. Aan het doel, een vereeniging op te richten, zooals het bestuur van „Koninginnedag" dat wil, werken wij heel hard mee. Laten de leden der Prins Bernhard-vereeniging er nu eens allemaal zijn, niemand uitgezonderd. Laten wij toonen dat wij er ook zijn met onze vereeni ging voor het kind. Laten wij toonen, dat er maar één Leidsche buurt is met één gedachte, één ziel en met de leuze „Eendracht maakt macht". Het bestuur van de Prins Bernhard Vereeniging: F. J, LUBBERS, .voorz DORREPAAL, secr. De Haarlemsche schilderes, mevrouw Wou- tersenvan Doesburgh heeft aan Teyler's Stichting de origineele teekeningen van een groote serie vrouwenportretten geschonken, door haar in de jaren 19201925 voor het tijd schrift „De Vrouw en Haar Huis" vervaardigd. De portefeuilles van Teyler zijn door deze schenking op bijzondere wijze verrijkt. Ook voor de toekomst is het niet van belang ont bloot dat van een reeks Nederlandsche wou wen, die in het een of ander uitgemunt heb ben, de beeltenissen door kunstenaarshand getrokken, op voor ieder toegankelijke plaats bewaard blijven. Teyler's conservator heeft deze nieuwe aan winst in de vitrines der benedenzaal ten toon gesteld en er een aantal teekeningen van wij len Jan Veth, studies van zijn portretten van bekende Nederlandsche mannen, en reeds in Teyler's bezit, aan toegevoegd. Het talent van mevrouwWoutersen, als miniaturiste vooral, mag als bekend verondersteld worden. Het meerendeel der teekeningen voor „De Vrouw en Kaar Huis" zijn wel geen miniaturen, doch de werkwijze doet er telkens aan denken en van de meeste kan de kop binnen den omtrek van een hal ven gulden vallen. Heel fijn, en wat een voornaam -ding is bij werk als dit, treffend gelijkend, modelleert de schilderes dan haar modellen in een puntige, uiterst ver zorgde teekening, die ze nu en dan met een ietsje tint verlevendigt en geeft met een paar zwierige, elegante lijntjes dan de rest van li chaam en entourage aan. Het geheel leent zich door die weinig gecompliceerde techniek uit stekend voor reproductie en bewijst het juiste begrip der bedoeling van dezen arbeid. Hoe wel mevrouw Wouter sen een rasechte Bol- landsche schilderes is, doet dit werk aan de Engelsche Art-school denken, het is „perfect" maar uit den aard der zaak een beetje één der van opvatting. Ik weet niet of zij veel aan graphische kunst gedaan heeft, maar het portretje naar Jacoba Surie bijvoorbeeld, zou een prachtig droge-naald etsje kunnen zijn, en dan zeer veel werk, in de „Studio" of ander Magazine opgehemeld, overtreffen. Van haar kunstzusters maakte mevr. W. zoo rondom 1920, op deze geraffineerd-kundige wijze de beste beeltenissen. Het is aardig de dames, waarbij zoowat alle Amsterdamsche joffers, weer eens terug te zien. Lizzy Ansingh, Coba Ritsema, Ans van den Berg, Coba^ Suriege vindt ze hier allen en mevrouw Woutersen spendeerde aan ieder der collegae een extra-artistiek toegiftje, naar het mij voorkwam. Hier een sjawltje, daar een beetje toon in den fond, een plezierig tierelantijntje ginds.ze zijn niet de minste in de reeks, deze zusters in Pictura. Wat niet wegneemt, dat ook Annie Salomons en Rika Hopper met nauwkeurige aandacht bekeken en behandeld zijn, en in het portretje van mevrouw Van der Horstvan der Lugt Mel- sert zelfs iets aan het verborgen innerlijk de zer stil-weemoedige fijnvoelende artiste naar buiten komt. Doch ook buiten de artisten-kringen zocht en vond mevr. Woutersen ik geloof enkele jaren later, genoeg bekende vrouwen, die haar scherpe stift waardig geacht werden. Meer wat oudere figuren vaak en midden in het sociale leven staand; de scherpte der stift verzacht; een zekere gemoedelijkheid komt in de*'waarneming der dames- Anna Polak, Van. .Asperen van de Velde, mevrouw van Schaik— Dobbelman, mevr. van BalenKlaar, mevr. Westerman en nog andere meer. Het is een interessante galerij van Neerland's vrouwen leven, geschapen door éene der kundigste zusteren, op een wijze die haar in onze por tretkunst een apart plaatsje geeft. Mevrouw Woutersen ziet haar medemenschen en de wereld het best zooals men die door een oongekeerden tooneelkijker aanschouwt: vol maakt wezenlijk en reëel, volkomen gaaf en af en in de verhoudingen van het Onze Vader op een stuivertje. De geboren miniaturiste ten slotte. Na deze bladen over Veth's portretten te schrijven, zou haar waarde allicht minder doen schijnen. Beider waarden gaan elkaar uit den weg, zijn anders geaard. Over Veth schrijven wij dan Woensdag onder „Haar lem's Kunstbezit" want in die rubriek kwam deze belangrijke figuur nog niet voor en de gelegenheid is thans schoon hem er in op te nemen. In Teyler's bovenzaal zijn een aantal mo derne kunstwerken geëxposeerd, waarbij eenige nieuwe aanwinsten, gedeeltelijk door een langdurig bruikleen hier aanwezig. Van den zoo beschaafden, kundigen Pieter de Josselin de Jong is het aangenaam een paar representatieve werken te ontmoeten men ziet ze niet vaak meer, daar alles in vast bezit geraakte. De eene èn de andere geven elk een goed' specimen van de beide gebieden die hem interesseerden; het werk op het land in volle zon, de arbeid voor den oven eener ijzergieterij in de fantastische belichting van het helsche vuur. Een schilderij van een Parktuin, door den lang in Amerika gewoond hebbenden Bosch Reitz, thans weer gerepa trieerd en sinds lang als kenner van Oost- Aziatische kunst hoog gewaardeerd, komt even zelden onder onze oogen. Al mag het voor ons gevoel wat t-am van kleur zijn, het is vol dis tinctie. Distelknoppen van Ina Rahusen zijn als teekening zeker onze aandacht waard en een groote uitvoerige landschapsteekening met kleurkrijt, die in de verte op een Dirk Wiggers gelijkt, zal als ik het monogram der signatuur goed begrijp, wel van zijn echtge- noote, mevr. B. P. Wiggers van IJsselstein wezen. Vier mooie teekeningen door Miolée zijn even zeer een aanwinst en van het ove rige zal men met meeste met genoegen terug zien. J. H. DE BOLS. HEEMSTEDE Prijzen gas, duinwater en electriciteit. B. en W. stellen den Raad voor, te beslui ten, de verordening, regelende de prijzen van huren te wijzigen als volgt: gas, duinwater en electriciteit en de meter- 1. Alinea 4 van artikel 2 wordt gelezen als volgt: De huur van een gasmeter bedraagt per maand voor een: 3 lichtsmeter f 0.20 5, 10 lichts- en standaardmeter no. 1 f 0.25 20, 30 en 50 lichts- en Standaardmeter no. 2 f 0.50. 60 lichtsmeter f 0.90. 80 lichtsmeter f 1 100 lichtsmeter f 1,20. 150 lichtsmeter f 1.50. 2. aan artikel 3 wordt een nieuwe alinea toegevoegd, luidende: Voor verbruikers, die voorheen water be trokken over een 3/8" watermeter zal de rae- terhuur niet meer bedi-agen dan f 0.15 per maand. IJMUIDEN MARKTBERICHTEN. Tarbot per kilo f 1.25f 0.82 Griet per 50 kilo f 27f 16. Tongen per kilo f 1.15f 0.89 Groote schol per 50 kilo f 25 Middeischol per 50 kilo f 26—f 21 Zetschol per 50 kilo f 25f 22 Kleine schol per 50 kilo f 18f 5.90 Bot per 50 kilo f 17—f 13 Schar per 50 kilo f 12f 4.70 Rog per 20 stuks f 15.50f 15 Vleet per stuk f 5.50—f 0.90 Kleine poon per 50 kilo f 9f 5 Groote schelvisch per 50 kilo f 26f 21 .Kleine schelvisch per 50 kilo f 14f 8.30 Kabeljauw per 125 kilo f 58—f 36 Groote gullen per 50 kilo f 22.50f 18. Kleine gullen per 50 kilo f 16f 6. Wijting per 50 kilo f 7f 2.70. Makreel per 50 kilo f 10.52f 8.50 Heilbot per kilo f 0.76f 0.50 Leng per stuk f 1.65f 0.38 Koolvisch per stuk f 1,45—f 0.18 Versche haring per kist f 5.60f 5.50 Groote hake per 125 kilo f 125f 106. Middel hake per 125 kilo f 123f 120. Klein middel hake per 50 kilo f 48f 43. Kleine hake per 50 kilo f 31.50f 17.50. BESOMMINGEN. Gloria IJM 37 470 manden f 3730 Mary IJM 189 435 manden f 3020. Rotterdam IJM 112 420 manden f 3600 Ancor IJM 135 135 manden f 2200 Betje RO 16 215 manden f 2380 Rijnstroom IJM 86 150 manden f 1780 Protinus IJM 85 350 manden f 2590 NAGEKOMEN BESOMMINGEN VAN GISTEREN. Loggers: IJM. 204 f 1140. RO 9 f 1630. KW 166 f 1020. KW 169 f 420 KW 89 f 560, KW 162 f 380, KW 155 f 1430, KW 59 f 520, KW 24 f 810. KW 27 f 470, KW 178 f 610. KW 91 f 1000, KW 112 f 390. KW 108 f 610. KW 46 f 490. KW 52 f 380, KW 104 f 910 KW 114 f 730. Versche haring: SCH 196 f 570, SCH 260 f 970. SCH 37 f 1630, SCH 53 f 820, KW 18 f 2280. KW 52 f 650, KW 159 f 670 KW 36 f 210, KW 123 f 1160, KW 102 f 1840, KW 151 f 1030. (Adv. Ingez. Med.) VERWACHTE VISCHAANVOER Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Adelante IJM 19, vangst 300 manden di versen. Henriette Jacoba. IJM 90, vangst 50 man den schelvisch, 50 manden braadschelvisch, 80 manden gul, leng en koolvisch. 20 manden wijting. 20 manden platvisch. 20 manden hake, 20 manden makreel. 10 manden radio, 35 manden varia. Totaal 305 manden, bene vens 100 stuks stijve kabeljauw. Timor IJM 491, vangst 300 manden diver sen benevens 200 stuks stijve kabeljauw. Hercules IJM 196, vangst 15 manden schel visch, 100 manden braadschelvisch. 45 man den gul en leng, 95 manden wijting en wit jes, 65 manden koolvisch. 80 manden radio, 15 manden makreel. 40 manden zeepaling, 65 manden hake. 20 manden varia. Totaal 540 manden, benevens 15 stuks stijve kabe' jauw. Verwacht voor de Donderdagmarkt: En avant IJM 8, vangst onbekend. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 24 November. Getrouwd 24 November: H. Calff en R. Stop pelman. Bevallen 21 November: H, J. Branger— Janszen, z.; 22 November: C. J. Nederstigt— Heemskerk, d.; 23 November: A. Bijlsma Hoogkamer, d.; C. J. v. d. PuttenBastiaanse, dochter. Overleden 22 November: A. Broertjes, 41 j„ Haitsma Mulierstraat; 23 November: T„ 4 d„ z. v. W. Serné, Amsterdamschevaart. KOERS VAN HEDEN VORIGE KOERS pl.m pl.m pl.m pl.m. 1.30 1.45 2.00 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 n 100% 4 pCt. Nederl. Indië 10056 3 pCt. Nederland STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5 Va pet. Duitschlandl930 (Youngleening) 21 21V* Youngleening (met ver 23\ 24% klaring 24% BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank 149^,. Handel Mpij. Cert van 162 v f 250. - Koloniale Bank 82% 82' - - 82 Ned. Ind. Handelsbank 138% 138 - Rotterd, Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie. 44% 457/,. 46 46 v. Berkels Patent 49 Calvé Delft Cert 82 82% Ned. Ford ex 40 afst 240 240 - - Philips Gloeil.Gem.Bezit 262 265 265% 265% 266% 156% 158 157% 158% 158 TABAKKEN. Deli Batavia 233 234 234% 335 335 Deli Maatschappij 293 295 295% 299 L99 Senembah 252 258 258 - ;59 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot - - - Scheepvaart Unie 88 88 89% 89% S9% Koninkl. Paketvaart 139% - Rotterdamsche Lloyd. S3 - - S5 Maatschappij Nederland 79% 79 79 78% Holland—Amerika lijn 118% - 119% 119% I19H PETROLEUM. 3S2% 384% 385 387% 386% Perlak Petr 87 87 - Shell Union 18'/, 19% 19V, 19 19% Continental Oil 27 i/h - Tidewater 15 V 15% 15% 155,, 15V8 CULTUUR MAATSCH. H. V. A 413 416 419 41S 418% Java Cultuur 168 168 Ned. Ind. Suiker Unie 137 136 139 Vorstenlanden 39% 40 40% INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel 9 o. 9% 9% 9% Anaconda 371/. 37- 37% 37 37% Bethleh Steel 51% 51% 51% 51% Cities Service 2% 2% Gew, Steel 54% U. S. Steel 55 54 55 46% Kennec Copper 44*, 44 V 44% 44% 44% 8\ s% RUBBERS. Amsterd. Rubber 266% 267% 267% 270% 269% Deli Bat. Rubber 159 15S% 15S 160 Indische Rubber 173 173 Kendeng Lemboe 206 201% 201% 205 Serbadjadi 123% - 127% Rotterdam Tapanoeli 69 - 59 69 70 Bandar Rubber 194% 193 193 - Preanger Rubber 81 *a 82% Java Caoutch 134M, 131% Sumatra Rubber 244 - - AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 30% Wabash Railroad 2\ 2 Union Pacific 9S% - Chic Milwaukee Missouri Kansas Texas 55r, 5% - MIJNBOUW. Alg. Explor Mij. 176 Redjang Lebong 127 - - - - - PROLONGATIE. - - - 1H

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 13