DE STRIJD QM MADRID. Viaamsch Nationalisten en Rex. Activiteit door slecht weer belemmerd. Polen. Japan Een monsterverbond. Engeland Last van Uw zenuwen Thijs IJs en Dickie Dons in de wolken. PROGRAMMA V R IJ D A G 27 NOVEMBER 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Bommen op Carthagena. De loyale troepuen in den sector van Aran- jnez, die een belangrijk centrum vormt van militaire operaties, hebben, naar Havas uit Madrid meldt, verscheidene offensieven op gelukkige wijze ten uitvoer weten te leggen. Zij slaagden er in zich meester te maken van de dorpen Polan en San Martin de Montelban. Deze colonnes zullen hun actie in de richting van Toledo voortzetten. Toledo ligt slechts op enkele kilometers afstand. De te San Martin de Montelban gelegerde militietroepen en die in de omgeving hebben als voornaamste doel Talavera de la Reina,. Het doel der operaties is den tegenstander tegen den linkeroever van den Taag te drij ven en de opstandelingen troepen, die Ma drid aanvallen te attaqueeren op den rechter flank. Tegen het einde van den middag kon geen enkele wijziging van belang geconstateerd worden aan het Madrileensche front. Het slechte weer verhinderde den opstandelingen gebruik te maken van hun luchtmacht en de gebruikelijke raid op Madrid ten uitvoer te leggen. Het schijnt, dat gisteren geen enkele gra naat op de hoofdstad is neergekomen. Uit Bercelona verneemt Reuter, dat aldaar een speciale trein met 1000 vrijwilligers is aan gekomen, die dienst zullen nemen bij de in ternationale brigade, welke aan de zijde der regeeringstroepen medestrijdt. Radio-Sevilla meldde gisteren, dat aan het front van Santander een aanval der regee ringstroepen was afgeslagen. Aan het front bij Siguenza bezetten de opstandelingen nieuwe stellingen ten noorden van Veguilla. In Asturië bezetten de opstan delingen een aantal stellingen bij Ovledo na dat zij eerst een aanval van de regeerings troepen hadden afgeslagen. Aan het front voor Madrid worden de ope raties nog steeds door slecht weer gehinderd. Het vreemdelingenlegioen, zoo werd verder gemeld, zet de „zuivering" van het terrein voort en heeft geïsoleerde afdeelingen van de reseeringstroepen gevangen genomen. Volgens berichten van het front bij het Escuriaal is de stad Escurlaal omsingeld. Een der speciale correspondenten van Havas te Talavera deelt mede, dat de op standelingen op een een wegkruislng een auto met vijf jonge vrouwen hebben aangehouden, die werden beschermd door twee regeerings- miliciens, die op de treeplanken stonden. De vrouwen brachten levensmiddelen en versnaperingen naar strijders. Zij meenden op door regeeringstroepen bezet gebied te zijn gereden, aangezien radio Madrid had mede- gedeeld dat de regeeringstroepen bij Talavera te Toledo en Torrijos een overwinning hadden behaald. Zij vertelden verder, dat te Madrid nog slechts rijst en linzen worden gegeten. lederen avond gaan groepen vrouwen den weg op naar Tarragon om de levensmiddelen-con- vooien voor de troepen te overvallen. Het aan tal hospitalen is zoo groot geworden, dat men kan zeggen, dat Iedere straat zijn ziekenhuis heeft. De gevangenen deelden verder mede, dat reeds 500.000 personen de stad hebben verlaten, de overigen hebben bijna allen een toevlucht gezocht in de neutrale zone. Carthagena gebom bardeerd. D® radioclub Teneriffe heeft bekend ge maakt, dat de luchtmacht der opstandelin gen met succes Carthaigena heeft gebom bardeerd. Het marine-arsenaal en verschei dene schepen in de haven werden ernstig beschadigd. Een aantal schepen vluchtte en werd door kruisers van de opstandelingen .achtervolgd. Uit Talavera wordt gemeld, dat de voor naamste actie aan het front voor Madrid gisterochtend plaats had juist voor Cuatro Caminos. Een afdeeling opstandelingen maakte zich meester van de huizen 'langs het Toroplein, dat den weg naar Sierra be- heerscht. Naar deze zender verder mededeelde zijn de vijandelijke batterijen, welke achter het nationale paleis waren opgesteld, tot zwij gen gebracht. Een aantal overloopers van de regeerings troepen meldden zich bii de opstandelingen Een van hen deelde mede. dat de Russische generaal Kleber werd vervangen door een ander generaal, ook een Rus. Albanië erkent het bewind van Franco. Het Albaansche persbureau deelt mede. dat de regeering het bewind van Franco als Spaansche regeering erkend heeft. Aan generaal Franco is daarvan mededeeling gedaan. De „Miguel Cervantes" door een Spaansche torpedo ge troffen? De marine-deskundige van de „Moming Post" schrijft, dat de commandant van den Britschen torpedojager „Glowworm" een be zoek heeft gebracht aan den Spaanschen kruiser „Miguel Cervantes", welke" door een torpedo werd beschadigd. Hij heeft hierbij vastgesteld, dat deze alleen kan zijn afge schoten door een Spaanschen onderzeeër van de „b"-klasse. Neutrale zone voor Barcelona De vlootautoriteiten der opstande lingen in de zone van Barcelona heb ben de Britsche vlootautoriteiten er van in kennis gesteld, dat een neutra le zone gevormd is in de omgeving van de haven, zulks in overeenstem ming met het door Groot-Brittannlë geformuleerde verzoek. België Minister-president Van Zeeland te Londen. Minister president Van Zeeland vertoeft op het oogenblik te Londen, waar hij zal trach ten voor Belgische producten lager invoer recht te verkrijgen. Tijdens zijn bezoek aan Londen zouden ook internationale kwesties ter sprake kunnen ko men Britsche colonne in hinderlaag gevallen. Britsche officieren en Indiërs gedood en gewond. Reuter meldt uit New Delhi, dat In het Khaisora-dal in Waziristan een colonne Brit sche militairen in een hinderlaag is gevallen. Hierbij zijn 2 Britsche officieren en 15 In dische verkenners gedood en 2 Britsche offi cieren en 70 Indiërs gewond. Reuter meent te weten, dat de colonnes naar Warizistan waren gezonden in ver band met een oproerige stemming onder de Khaisora- en Khel-stammen, doch dat geen strafmaatregelen door de regeering waren overwogen. De verwoede tegenstand van de zijde van een aanzienlijk aantal leden dezer gtammen was volkomen onverwacht. Critiek op het Japansch- Duitsche verdrag. De Poolsche regeeringsbladen onthouden zich van het leveren van commentaar op het Duitsch-Japansche verdrag. Regeeringskringen toonen zich echter eenigszins verontrust over de door Goebbels voor de radio gegeven com mentaren, waarin hij volgens dezen kringen duidelijk de propaganda tegen het bolsjewis me en de actie tegen de U. R. S. S. verwarde. Welingelichte kringen verzekeren, dat de Duitsche ambassadeur te Warschau. Von Moltke. minister Beek heeft gepolst over een eventueele deelneming van Polen in het ver drag. Dezelfde kringen verzekeren, dat hier van geen sprake kan zijn. De bladen der rechtsche oppositie drukken zich zeer duidelijk uit. De Kurjer Warszawski schrijft over de „huichelarij" die „onder den theatralen schijn een anti-Russisch accoord verbergt, vermomd als apostolaat". Het blad besluit: „Polen heeft zich duidelijk uitgespro ken tegen de vorming van vijandige kampen in Europa". De Goniec Warszawski schrijft: Het giste ren onderteekende verdrag is in werkelijkheid een bondgenootschap der twee groote 'impe- rialismen, welke streven naar hegemonie op de beide continenten, één in Europa en één in Azië. Het regeeringsblad „Kurjer Czerwonny" is van meening, dat het hier „de geboorte van een nieuwe internationale" betreft. Hoaigarije Mussolini uitgenoodigd voor bezoek aan Boedapest. De naar Rome gezonden speciale verslag gevers der Hongaarsche bladen melden, dat minister-president Daranyi medegedeeld heeft, Mussolini namens de Hongaarsche re geering uitgenoodigd te hebben voor een bezoek aan Boedapest. Mussolini heeft deze uitnoodiging aangenomen. Het bezoek van den Duce kan wellicht in het volgende voorjaar verwacht worden. Fram fa-ijk Werkgevers richten zich tot Blum. Het „Comité van economisch welzijn" een belangrijke groepeering van werkgevers, heeft een schrijven gericht tot minister-presi dent Blum, waarin het zegt niet verant woordelijk te willen worden gesteld voor de ernstige consequenties, die de houding van zekere vertegenwoordigende elementen de: arbeidersorganisaties niet zal nalaten op de openbare orde te hebben, in het bijzonder in de metaalindustrie. Het comité vraagt Blum de wetten door allen te doen eerbiedigen en besluit: „Onvermoeid zullen wij alle gele genheden aangrijpen, die ons helaas dage lijks geboden worden door uw experiment, om u alle tegenwoordige en toekomstige verant L ^"ZACHTVAN SMAAK-PRUS 70 ct. (Adv. Ingez. Medj woordelijkheden in herinnering te brengen en te zeggen, dat wij niet van zins zijn, die te laten afschuiven." Ook een verdrag met Italië tegen het communisme? De ..Asahi Sjimboen" deelt mede. dat mi nister Arita den Japanschen ambassadeur te Rome, Soegimoera opdracht heeft gegeven een overeenkomst tusschen Italië en Japan te sluiten tegen het communisme. De onder handelingen tusschen beide staten hebben geleid tot een prineipieele overeenkomst. Nader wordt uit Tokio gemeld, dat de Ita- liaansche ambassadeur gisteren een langdurig onderhoud heeft gehad met den minister van Buitenlandsceh Zaken, Arita, waar omtrent in politieke kringen te Tokio ver luidt, dat het Duitsch-Japansche verdrag en de Duitsch-Italiaansehe betrekkingen be sproken zijn. Voorts vermoedt men. dat van gedachten gewisseld is over de uitwisseling van consulaire vertegenwoordigers voor Abes- synië en Mandsjoekwo. Onderhoud met het Belgische Kamerlid Bourginon. Labourafgevaardigde gekozen in de vacature-Collins. Bij de tusschentijdsche verkiezingen voor het Lagerhuis-district Greenock, werd de ar beidersafgevaardigde Gibson met 20.594 stem men gekozen. De nationaal-liberale candidaat Cornelius behaalde 17.990 stemmen. De vacature was ontstaan door het over lijden van den minister voor Schotland, Geoffrey Collins. Erkenning van Mandsjoekwo door Italië? Anderzijds zou Japan het Italiaansche Imperium erkennen. ROME, 26 November (Havas). In po litieke kringen gaat het gerucht dat Italië binnenkort Mandsjoerije zal erkennen, ter wijl Japan van zijn kant dan het Italiaan sche keizerrijk zou erkennen. Deze beide di plomatieke stappen zullen niet gelijktijdig plaats hebben. Reeds eerder werd een der gelijk gerucht verspreid doch toen was e: sprake van, dat de erkenning gelijktijdig aan weerszijden zou geschieden. De omstreden Nobelprijs. Duitsche gezant te Oslo bij minister Koht. Het Norsk Telegrambyra meent, dat de verklaring, welke de Duitsche gezant te Os lo, dr. Sahm, heeft afgelegd bij den minis ter van buitenlandsche zaken, Koht, vrijwel in dezelfde bewoordingen was vervat als het communiqué van het Duitsche Nieuwsbureau inzake tet toekennen van den Nobelprijs aan Von Ossietzky. Koht antwoordde, dat de Noorsche regee ring en het Storting niet verantwoordelijk zijn voor de beslissingen van de Nobelprijs commissie, die onafhankelijk is. De minister voegde hieraan toe. dat indien de conclusies, welke de Duit sche xegeering uit deze kwestie zou trekken, van dien aard waren, dat de -Noorsche regeering hierbij recht streeks betrokken wordt, de regeering alsnog zal besluiten, wat zij zal moe ten doen. Spoedig weer opgewekt en gekalmeerd met Mijnhardt's Zenuwfahletfen. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KADERVERTELLING. HONGERSNOOD TEISTERT CIÏINEESCn DISTRICT. SJANGHAI, 26 Nov. IStefani). Het dis trict Fuengsin nabij Peking wordt door droogte geteisterd, ongeveer 30.000 personen Iflden reeds verscheidene dagen honger. Thijs vond het natuurlijk prachtig. Hij vond het wel niet leuk, om zoo'n eind te moeten klimmen. En dan nog wel naar de wolken! Je wist nooit, waar je terecht kwam! Maar tenslotte was hij toch zoo bezorgd vnor Dickie, dat hij al z'n moed bijeenzamelde en vlug op weg gin a n:»*r de plek, waar hij de laatste sporen van Dickie gevonden had. Daar wierp hij met een tlinken zwaai het touw omhoog, en werkelijk, het bleef hangen ook. „Vooruit dan maar," dacht hij. „Het is wel niet prettig, maar als Dickie ziek zou worden, is het nog erger!" Nederland en België mogen nog zoo dicht bij elkaar liggen, en er moge nog zooveel aan raking tusschen Belgen en Nederlanders be staan, toch kan het voorkomen, dat wij aan deze zijde van de grens eenvoudig paf staan over wat er zich ginds afspeelt, dat wij er eigenlijk niet van begrijpen, terwijl natuur lijk omgekeerd een soortgelijke toestand denkbaar is. Zoo hebben, m.i. terecht, ten onzent zeer velen tot dusverre maar niet kunnen vatten, hoe nu toch waarlijk een nauwe politieke vriendschapsband plotseling kon ontstaan tusschen de Vlaamsch-nationalisten en de aanhangers van de door Degrelle geleide Rex- beweging. Mij kwam het daarom belangwek kend voor te vernemen, wat een van de kop stukken der Vlaamsch-nationalisten. de zeer begaafde en scherpzinnige advocaat, leider der Vlaamsche-nationalistische Kamerfractie, Borginon, hierover te vertellen had. Voor we in ons onderhoud, dat onlangs te Brussel plaats vond, de vraagstukken van België's bin-nenlandsche politiek aanroerden, kreeg eerst de Volkenbond een beurt. In de oogen van den heer Borginon is het geen echte Volkenbond,, aangezien landen als Japan en Duitschland er uit zijn en andere, gelijk Italië en Frankrijk dit sloeg vooral op de dubi euze houding door de Quai d'Orsay speciaal dank zij Laval ten opzichte van de Itali- aansch-Abessynische botsing aangenomen niet of slechts onvoldoende hun bondsver- plichtingen nakomen. Daarom ware het, aldus mijn gastheer, veel beter, indien België het lidmaatschap van den Bond zou opzeggen. Mocht dan blijken, dat in de twee jaar, die er nog moeten verloopen, eer de uittreding een feit is, een verandering is aangebracht, die 't lid blijven alsnog rechtvaardigen zou, dan zou men de opzegging nog altijd ongedaan kunnen maken. Maar anders was het heusch beter Genève den rug toe te keeren. Wat nu die eventueele verandering aangaat, hier dacht de heer Borginon aan een hervorming, waardoor tegelijkertijd bereikt zou worden de univer saliteit, dus althans terugkeer van de uitge treden groote mogendheden en het tot stand komen van behoorlijke zekerheid, dat men op een stelsel van collectieve veiligheid kan bou wen. Die oplossing ware hem in beginsel het liefste. Mocht intusschen blijken, dat zulks voorshands onbereikbaar is, dan zou men precies den tegenovergestelden weg moeten inslaan, d.w.z. alles uit het Handvest verwij deren, wat nog eenige verplichting tot sancties en dergelijken met zich meebrengt. Dus, her vorming van den Volkenbond in een louter consultatief lichaam, d.w.z. in een overeen komst tusschen de staten om met elkaar op geregelde tijden en wanneer er moeilijkheden dreigen overleg te plegen over de vraag öf en wat men wellicht zou kunnen doen om dé ge rezen of dreigende moeilijkheid uit den weg te ruimen. Uit den booze zou Mr. Borginon het echter achten, als België, wanneer alles bleef bij zooals het nu is, en dus geen dezer beide, zeer uiteenloopende hervormingen, zou wor- den aangebracht, kalmweg het Bondslidmaat schap handhaafde. Deze uiteenzettingen over Genève vormden een inleiding voor de beantwoording van de vraag, hoe mr. Borginon en zijn politieke vrienden staan tegenover de thans in het Belgische Parlement aanhangige defensie- voorstellen. Wij zullen daartegen met alle kracht op positie voeren, zoo kreeg ik te hooren. Dit om drie redenen. In de eerste plaats, aldus mijn zegsman, deugen de voorstellen niet uit een technisch-militair oogpunt. Voorts zijn we er tegen omdat de regeering toch nog al tijd vast zit aan zulk een gevaarlijk ding als het militair accoord met Frankrijk en aan de overeenkomst van Londen in zake staf- overleg tusschen Engeland, Frankrijk en België. En tenslotte ontmoet men ons in het kamp der oppositie, aangezien de Vlamingen nog steeds een minderwaardige positie in de weermacht innemen: geen behoorlijke Vlaamsche opleiding voor de officieren, veel te weinig Vlaamsche officieren, terwijl nota bene 70 pet. van de manschappen van Vlaamschen huize zijn. Het gesprek kwam nu op het samengaan der Vlaamsch-Nationalisten met Rex. De heer Borginon erkende ten volle, dat de eind- doelstellingen van beide groepen uiteenloopen, ja in zekeren zin aan elkaar tegenovergesteld zijn. Want de Rexisten nemen een zeer posi tief standpunt tegenover den Belgischen staat In terwijl de Vlaamsch-nationalisten ten dien aanzien een negatieve gezindheid koesteren. Maar op het oogenblik bestaat er nu eenmaal een staat België. Dat erkennen wij ook en waar de Rexisten evenals wij aan gestuurd willen zien op een decentralisatie langs nationale lijnen, zóó dat in en ten op zichte van Vlaanderen het Vlaamsche ele- men de noodige staatkundige zeggenschap en leiding zal hebben, daar is ook in dit opzicht - een samenwerking best mogelijk. Wij weten immers maar al te goed, dat op zijn minst in de eerste kwarteeuw, zoo niet langer, van verwezenlijking van de door ons, Vlaamsch- nationalisten, gekoesterde Groot-Nederland- sche verlangens toch geen sprake zal wezen, al was het alleen reeds zoo merkte de heer Borginon met een ironisch glimlachje op dat men er bij u, in het Noorden, nog niet ge noeg voor schijnt te voelen. Welnu, wat zou den wij ons dan op het moment druk maken over verschil van opvatting en wensch met betrekking tot iets, dat pas in een verre toe komt zal spelen en thans geen onderwerp van practische staatkunde uitmaakt. Aldus de realist, die in dezen merkwaardigen Vlaam schen voorman huist Op mijn vraag of er echter ook niet met betrekking tot de zienswijze omtrent de staatsinrichting een aanmerkelijke tegen stelling tusschen Vlaamsch-nationalisten en Rex aanwezig was, aangezien immers laatst genoemde er dictatoriale neigingen op na houden, terwijl eerstgenoemden toch steeds een democratisch standpunt hadden ingeno men, kreeg ik te hooren, dat al zou Degrelle zich hier of daar wel eens voor de dictatuur hebben uitgelaten dit niets beteekende. Want ronduit gezegd, de ideologie der Rex-bewe- ging- wordt niet door hem bepaald, maar door jongeren (sic!), welke meer bijzonder lijk studie maken en oo de hoogste zijn van staatsrechtelijke kwesties. Rex is voor de corporatieve gedachte. Wel, die leefde al veel eerder bij ons, aldus de heer Bourginon. Wij wenschen echter het corpo ratieve systeem in te schakelen in het par- lementaire stelsel. Want van een geheel en al corporatief ingerichten staat willen we niets weten. Boven corporatieve organen moet tenslotte een op een algemeenen grond slag samengesteld Parlement staan, omdat uit hun aard corporatieve lichamen de ver schillende vragen van beleid slechts eenzij dig kunnen bezien. Zij zijn niet bij machte, waar ze immers alleen maar bepaalde groe pen uit het maatschappelijke leven verte genwoordigen, voldoende het geheel in acht te nemen ten einde voor het geheel deug delijk regelend te kunnen optreden. Ik ben dus aanhanger van het parlementaire stel sel ook al wensch ik dit van sommige uit wassen ontdaan te zien. Ziet daar wat de heer Borginon mij mede deelde. Blijkbaar zal dus ook Rex. ofschoon men tot nu toe van die zijde een volkomen ander geluid liet hooren, accoord moeten gaan met een staatsinrichting, waarbij cor poratieve organen slechts een tenslotte aan het Parlement ondergeschikte plaats zullen mogen innemen, zoodat er dan van een wer kelijk corporatieven staat moeilijk meer zal kunnen worden gesproken. Dit alles kan het nuchteren Noorderlingen nog niet zoo gemakkelijk maken om nu te begrijpen, hoe Vlaamsch-nationalisten en Rex goed kunnen samengaan. Tenzij eigen lijk het hechtste bindmiddel in dit monster verbond is, het gemeenschappelijk oppositie voeren tegen hen, die thans aan het bewind zijn. Maar ook in dit verband mocht ik nog iets heel wonderlijks van den heer Borginon ver nemen. Bij het afscheid nemen kwam het op de figuur van den huldigen premier van Zeeland. En toen liet mijn gastheer zich wer kelijk vol lof en waardeering uit zoowel wat het karakter, de eerlijkheid als wat capaci teiten betreft van den huidigen Belgischen minister-president. Hij had eigenlijk slechts één bezwaar tegen van hem, te weten, dat hij niet voldoende contact zou hebben met de massa. Overigens echter kreeg de pre mier een waarlijk verbluffend mooi getuig schrift van dezen bondgenoot van Rex. waar men op de felste'wijze tegen het kabinet van Zeeland te keer gaat. Wat zal Degrelle er wel van zeggen, dat Mr. Borginon zijn lofuitingen aan'het adres van Van Zeeland aldus samenvatte: Hij is, wat wij Brusselaars noemen, en dit beteekent juist bij ons, dat we iemand bijzonder waar- deeren, een echte lieve jongen. Misschien zal de nuchtere Noord-Neder- landsche lezer zich wel kunnen voorstellen, dat ik na dit alles meer dan ooit den indruk had gekregen, dat er ook op staatkundig ge bied tusschen de wijze van optreden van Belgen en Nederlanders nog wel altijd eenig verschil blijkt te bestaan. Of zijn misschien, zoowel leiders als volgelingen der partijen van wat voorshands in onze oogen toch als een politiek monsterverbond aandoet, ook „lieve jongens", maar dan niet in Neder landsehen, doch in Brusselschen zin?" Dr. E. v. RAALTE. ©Aim ZATERDAG 28 NOVEMBER 1936. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-Melodisten m.m.v. solist en gram,pl. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 KRO- Kamerorkest. 3.05 Kinderuur. 4.05 Vervolg Ka merorkest. 4.45 Gram.pl. 5,00 KRO-Kamer- orkest. 5.30 Esperantonieuws. 5.45 De KRO- Nachtegaaltjes. 6.15 Gram.pl. 6.20 Journ. week overzicht. 7.00 Berichten. 7.15 Kath. RVU. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten ANP. Mededeeling en. 8.10 Overpeinzing en gram.pl. 8.30 Gram.pl. 8.45 De KRO-Melodisten m.m.v. solist. 9.30 Limburgsch uurtje. 10.30 Berichten ANP. 10.35 Filmpraatje. 10.50 De KRO-Boys m.m.v. solist. 11.2012.00 Gram.pl. HILVERSUM H, 301 M. VARA-Uitzending. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.20 „Melody Circle", „De Flierefluiters" en voordracht. 12.001.45 Gram.pl. 2.00 Muzikale causerie met gram.pl. 2.30 „Kerk en Staat", eau serie, 2.50 Gram.pl. 3.15 Schaakles. 3.30 R'damseh Philh. Orkest m.m.v. solisten. 4.30 Esperanto. Uitzending. 4.50 Vervolg concert. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 „De Wielewaal" en toespraak. 7.00 Zeeuwsche uit zending. 7.30 Bijbelvertellingen. 8.00 Herh. SOS-Ber. 8.03 Berichten ANP, VARA-Va:ia. 8.15 VARA-Groot-orkest. 9.00 Radio-tooneel. 9.15 De Rambletrs. 9.50 Toespraak. 10.00 Be richten ANP. 10.05 VARA-Groot-orkest. 11.05 De Ramblers. 11.3012.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgelspel. 11.50 Het Willougluby Strijk kwartet. 12.50 Roland Powell's kwintet. 1.20 Gram.pl. 1.55 Sportreportage. 2.25 Het Coven try Hippodrome orkest. 3.20 Het BBC-Midland- orkest. 4.20 Voordracht. 4.35 Zang en piano. 5.35 Het BBC-Dansorkest. 6.20 Berichten. 6.35 Sportnieuws. 6.50 Welsch intermezzo. 7.05 Man- tovani en zijn dansorkest. 7.50 Radio-journaal. 8.20 Voordracht. 8.35 Militair concert. 9.20 Tijdsein. Berichten. 9.40 Variété-programma. 10.40 Het BBC Theater-orkest m.m.v. solist. 11.35 Ambrose en zijn Band: 11.50 Tijdsein. Be richten. 12.12.20 Vervolg Ambrose en zijn Band. RADIO PARIJS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 9.50 Concert. 11.50 Gram.pl. 12.35 Gram.pl. 1.35 Zang. 1.50 en 2.50 Gram.pl. 4.20 Pascal-orkest. 5.50 en 6.50 Gra- mofoonpl. 8.20 Vocaal kwartet. 9.05 Operette concert. 11.2012.35 Atkins-dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Hindenburger Symphonie-orkest. 7.50 SA-orkest. 11.20 Militair orkest en leden van het National-Theater-orkest. 1.35 Gram.pl. 3.20 Populair concert, hierna dansmuziek. 5 35 Omroepkwintet. 6.20 Zang en orgel. 7.30—11.20 Omroeporkest, -kleinorkest, -koor, militair or kest en solisten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Sa lonorkest. 1.50 Gram.pl. 3.35 A. Felleman's or kest. 4.50 Gram.pl. 5.20 Omroeporkest. 6.20 Kla rinetrecital. 7.20 Zangvoordracht. 8.20 Concert uit het Conservatorium te Gent. Hierna Gram.pl. 10.30 Gram.pl. 11.20—12.20 Dansmu ziek (gr.pl.) BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Om- roepsalonorkest. 1.50 Gram.pl. 2.20 A. Felle man's orkest. 3.20 Gram.pl. 4.35 Dito. 5.35 Fud Candrix' Dansorkest. 6.35 Kamermuziek. 8.20 De Stafmuziek v. h. Reg. Guides m.m.v. so listen.- 10.3012.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Gevar. concert m.m.v. solisten en orkes ten. 9.20 Berichten. 9.50 Trio-concert (viool,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6