BEPALINGEN IN HET GEDING. rz ZATERDAG 28 NOVEMBER 1936 HAA'REE M'S DAGBLAD SPORT EN SPEL VOETBAL. De wedstrijden voor Zondag. Morgenavond zit de helft van de voetbal competitie er op! Als tenminste de weersom standigheden het spelen mogelijk maken, want met de tegenwoordig snel wisselende temperaturen kan men van alles verwachten dus ook heftige sneeuwbuien. Dit laatste is echter niet te hopen, want er staan weer eenige aardige wedstrijden op het programma. Om te beginnen Stormvogels Blauw Wit. In IJmuiden zal men niet weinig nieuwsgierig zijn naar de verrichtingen van de Stormvogels, die j.l. Zondag zoo onverwacht een 4—1 overwinning op R.C.H. behaalden, nu zij morgen op eigen veld Blauw Wit te be strijden krijgen. Deze Amsterdammers hebben weliswaar de lataste weken heel wat punten verloren, maar ze zijn toch altijd nog een tegenpartij, met wie terdege rekening moet worden gehouden. Als de Stormvogels hun goeden vorm behouden, dan achten we hen in staat, Blauw Wit te kloppen. We zullen zien! De wedstrijd Haarlem—Sparta was vroeger wel eens belangrijker, dan die morgen aan den Schoterweg plaats heeft, want d€ rood- broeken zijn nu bij No. 1 al vijf punten ten achter en de Rotterdammers moeten nu reeds alle krachten inspannen, om van de gevaar lijke laatste plaats verwijderd te blijven. Mis schien kan dit laatste de oorzaak zijn, dat er toch nog een spannende strijd verwacht kan worden, ook al kunnen de roodbroeken weer niet met hun gewone elftal uitkomen. De wedstrijden tegen Sparta zijn voor Haarlem over het algemeen niet erg gelukkig, omdat het spel der Rotterdammers, zooals een leelijke term luidt, den roodbroeken niet ligt! We hopen, dat het tegenovergestelde nu eens het geval zal wezen. Dat zou voor den Haar- lemaanhang een aardige, vervroegde Sint- Nicolaassurprise wezen. Wanneer alles mee wil werken (dus dan zou ook Haarlem van Sparta moeten ver liezen), kan V.S.V. morgen op de derde plaats komen; zelf moeten deze IJmuidenaren dan in de Koog van K.F.C. winnen. En dat is heel moeilijk, want tot dusver is het alleen nog maar aan het ongeslagen Feijenoord mogen gelukken, daar twee punten weg te halen. Men moet dus nogal wat in zijn mars heb ben, om het in de Koog tot een overwinning te brengen. Wil men van ons een uitslag? Welnu, hier is-ie: 12 of 23. Ook de talrijke supporters-schare van R. C. H. hoopt op een aangename verrassing, vooral na de groote teleurstelling van j.l. Zondag. R.C.H. op de laatste plaats! Dat is iets, wat er bij ons niet in wil! Is er eenig succes te verwachten van haar uitwedstrijd tegen Excelsior? Als we ons diagram raad plegen, zien we dat ook deze Rotterdammers op hun terrein aan het Toepad blijkbaar las tige tegenstanders zijn, want ook zij zijn daar pas eenmaal geklopt (door C.V.V.) Dat was dus een plaatselijke strijd, waarbij immers van alles mogelijk is. Op dit alles lettende, kunnen we dus onmogelijk een overwinning voor R.C.H. voorspellen. Aan de Racing de taak. om ons in het ongelijk te stellen! Er zou een prijsraadsel te maken zijn van de vraag: „Wie brengt aan Ajax de eerste nederlaag toe?" Want deze Amsterdammers hebben nu bijna al hun tegenstanders ont moet en dat heeft ze slechts één punt ge kost, toevallig tegen den hekkesluiter R.C.H. De nieuwe eerste-klasser C.V.V., die morgen Ajax op bezoek krijgt, behoort tot de clubs, die we daartoe in staat achten. De onder vinding zal het leeren. Bij AJD.O.D.F.C. zal het terrein-voordeel wel den doorslag geven. D.H.C. zal het aan den Wilgenpias wel heel moeilijk krijgen tegen Xerxes, wier „kanon" Wim Lagendaal deze week in het huwelijks bootje is gestapt. In den wedstrijd D.W.S.H.B.S. zal het stellig meer spannen, dan de stand van deze twee clubs op de ranglijst zou doen vermoe den. Toch gelooven we, dat de twee punten in Amsterdam zullen blijven. V.U.C. ontvangt het wanhoopige Z.F.C., dat in deze competitie nog slechts één puntje veroverd heeft en wier voorhoede in acht wedstrijden slechts zeven doelpunten kon scoren, dus nog niet één per wedstrijd. Ook morgen zullen de Zaandam mers wel verliezen. En wat Feijenoord betreft zouden we precies dezelfde vraag kunnen stellen, als bij Ajax. Ook deze Rotterdam mers hebben nog slechts één punt prijs moe ten geven en toevallig ook tegen een Haar- lemsche club: de roodbroeken. Morgen gaan ze naar Hermes-D.V.S., die ze wel een warme ontvangst zal bereiden, maar die toch vjel het onderspit zal moeten delven. TWEEDE KLASSE. Voor dit rayon staan twee heel belangrijke wedstrijden op het programma. De eene gaat om de bezetting van de laatste plaats en bij de andere ontmoeting komt de eerste plaats in het geding. Eerstgenoemde wedstrijd wordt aan de Spanjaardslaan gespeeld tusschen H.F.C. en Bloemendaal. Bij H.F.C. wordt al het moge lijke in het werk gesteld, om te trachten wat hoogerop te komen, waaraan het te danken is, dat onze stadgenooten j.l. Zondag den uit wedstrijd tegen Spartaan met 32 wonnen. Bij Bloemendaal schijnt alle fut er ineens uit te zijn, want anders had zij Zondag op eigen terrein (waar ze nog slechts één maal ge wonnen heeft) toch niet met zulke leelijke cijfers van B.F.C. behoeven te verliezen. De witten hebben weer een gewijzigd elftal, maar dat was ditmaal noodig omdat. Leemhuis be schikbaar is, waardoor Immer naar de rechts binnenplaats verhuisd is. Bij H.F.C. zullen we op deze zelfde plaats in haar elftal een nieuw gezicht zien verschijnen, namelijk dat van den vroegeren half speler J. ten Have. Verder is de ploeg ongewijzigd. De strijd wordt geleid door den heer W. Vreeken. Zooals gewoonlijk bij een plaatselijke ontmoeting zullen we ons van het voorspellen van den uitslag ont houden. De elftallen zullen als volgt tegenover el kaar staan: H. F. C.i Van der Togt, Drijver, Langendam, Van Olphen, Kruijer, Hagenaar, Höck, J. ten Have, Twiss, Koper, Chapon. Bloemendaal: Hartendorp, Noordhoff, De Bock. Immer, Hartman, Leemhuis, Beijk, Van der Linden, Van der Me ij. Van der Bijl. De Haas. In Beverwijk zal morgen wel een laaiende voetbalgeestdrift te constateeren zijn. De zoo energiek oprukkende Kennemers krijgen be zoek van E.D.O., dat den laatsten tijd druk bezig is met het verspelen van punten. Na tuurlijk laten de roodzwarten zich hierdoor niet ontmoedigen, want zij vieren binnenkort een heel belangrijk jubileum. Het is te be grijpen, dat zij dit gaarne met een kampioen- schapsfuif willen combineeren. Waarmee we maar willen zeggen, dat de Kennemers mor gen een elftal tegenover zich zullen krijgen dat de huid zoo duur mogelijk zal ver- koopen. Maar even zeker is het. dat de Wijkers aan E.D.O. een warme ontvangst zullen be^ reiden, want zij hebben nu gemerkt, dat het kampioenschap voor hen lang niet onbereik baar is. De verzekering behoeft dus eigenlijk niet gegeven te worden, dat er in de Wijk een verbitterde strijd gestreden zal worden. Hier stellen de elftallen zich als volgt op: De Kennemers: Van Urk, Van den Bosch, Dinkla, Van der Wal, Horeman, Steeman, Veenstra, Boom, Groot, Heideman. Brethouwer. E. D. O.: Schaüe Jr., Perukel, Timmerman, Schijvenaar, S. Spek, Oomen, v. d. Putten, Schallie Sr., Zandstra, Van den Borne, Verhagen. DERDE KLASSE. Beverwijk en Kinheim, die beide blijven winnen, hebben nu een uitwedstrijd, resp. tegen Assendelft en Succes. Ook deze twee wedstrijden kunnen door de Wijkers gewon nen worden. Bij den wedstrijd Halfweg Zeemeeuwen zal het ook aan spanning niet ontbreken, want deze twee partijen loopen ernstig degradatiegevaar. Zandvoort, die een wedstrijd ten achter is, krijgt op eigen ter rein Rapiditas te bestrijden. De Zandvoorters hebben j.l. Zondag niet kunnen spelen. Zif hebben dus krachten kunnen vergaren, om te trachten een paar punten op de ongesla gen Volewijckers in te loopen. Scheveningen die zich zoo zoetjes-aan al zeker begon te wanen van het kampioenschap, heeft de laat ste weken ook nogal wat punten verloren. Mor. gen krijgt zij bezoek van Hillegom, die het dus hard te verantwoorden zal krijgen en die wel zonder winst naar huis terug zal moeten keeren. Hillinen zal op eigen veld wel de meerderheid van Schoten moeten erken nen. VIERDE KLASSE. D.I.O. is morgen de gastvrouw van Swift. Laatstgenoemde is op het oogenblik drie pun ten rijker. Een reden voor D.I.O. om eens extra aan te pakken. We verwachten voor haar een succesje. Ook T.H.B. heeft een thuiswedstrijd en wel tegen A.V.O.G.; dit is een strijd tusschen twee zwakke clubs, die misschien door T.H.B. gewonnen wordt. Ten slotte de plaatselijke strijd tusschen Spaarne- vogels en het puntlooze E.II.S. Het lijkt ons toe, dat de Vogels ditmaal terdege op hun qui vive moeten wezen. D.I.O.—SWIFT. Zondagmiddag 2 uur speelt D.I.O. aan de Ramplaan tegen Swift. D.I.O. verschijnt met het volgende elftal: Offenberg, Zandstra. G. de Nieuwe, Witkamp, Driehuizen, J. de Nieuwe, Poelgeest, Smit, Tjeertes, Oliedam, Konijnenberg. 's Morgens half twaalf spelen D.I.O. 4 en de D.I.O.-juniores resp. tegen Stormvogels 6 en Haarlem-juniores. T. H. B. (Terreinen BoekenroodewegAerdenhout) Programma voor Zondag 29 November: T.H.B.A.V.O.G. 2 uur T.H.B. 2DeCeO 1 10 uur T.H.B. 5—-Brederode 3 10 uur T. H. B.—A. V. O. G. De Boys verschijnen met het volgende elf tal: v. d. Berg, Verstraaten, Dijkstra, v. d. Horst, Linthout, Sleman, Aalpol, v. d. Ham, Veltmeyer, Prent, Vellinga. dat is al wat wij nog van deze sigaar kun nen zeggen. Een woord beveling is niet meer noodig. De Ritmeester Ideaal is alom bekend als de ideale 8-cts. sigaar. (Adv. Ingez. Med.) HAARL. VOETBALBOND OVERZICHT In IA won V.V.B. met 2—0 van Spaarne- stad, zoodat de nieuwe eerste-klassers thans na zeven gespeelde wedstrijden met even zoo veel overwinningen aan 't hoofd van de rang lijst gaan. Het doelgemiddelde 28—3 spreekt boekdeelen; het staat wel vast dat er heel wat zal moeten gebeuren om V.V.B. van de eere plaats te verdrijven. Zandvoort II, dat met 8—0 van Haarlem IIA won, blijft dapper vol houden en is momenteel het eenige team'dat V.V.B. kan bedreigen. Stormvogels III is ech ter afgezakt; de 3—1 nederlaag tegen R. C. H. V duidt er misschien op, dat de IJmuidena ren zelf hun kansen op de eerste plaats min der serieus opvatten. Droste begint zich na een onfortuinlijken start beter te roeren en is door de 43 zege op Vliegende Vogels thans tot de kopgroep gaan behooren. E. D. O. III slaagde er in, Kinheim H na een -3 draw een puntje te ontfutselen, maar zal toch nog anders te voorschijn moeten komen, wil zij haar hachelijke positie daadwerkelijk verbeteren. In IB was het voor Schoten II een goede dag. Niet alleen wonnen de Schotenaren zelf op verdienstelijke wijze met 2—0 van Zee meeuwen H, doch daar Haarlem m het tegen E. D. O. IV niet verder kon brengen dan een 1—1 gelijk spel, konden de geelzwarten hun leidende positie belangrijk verbeteren. R. C. H. Hl stelde eenigszins teleur door thuisspelend met 10 van Kinheim Hl te verliezen, doch het vierde Racing-team maak te door een 42-zege op D. W. O. een betere beurt en ziet thans zelfs nog kampioenskansen in het verre verschiet. Tenslotte nog de match E.D.O. V—Stormvo gels IV, die door de roodzwarten op gedeci deerde wijze met 5—0 werd gewonnen. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG Voor Zondag a.s. staan weer negen eerste klas wedstrijden op het programma. Haarlem ni A moet het op eigen terrein opnemen te gen V. V. B. Ondanks het terreinvoordeel kunnen we de kansen der gastheeren niet er; hoopvol inzien. Eerder zouden we aan Droste een kans geven, om zich tegen het sterke Zandvoort II staande te houden. In ieder ge val verwachten we hier geen walkover voor de Zandvoorters. Vliegende Vogels en Spaarnestad zijn vrij wel aan elkaar gewaagd, zoodat een uitsla; moeilijk te voorspellen valt. Misschien is een draw het resultaat. E. D. O. IH zal in Stormvogels III een niet te onderschatten tegenpartij aantreffen, doch wanneer het den roodzwarten ernst is, de laat ste plaats te verlaten, zullen zij toch alle krachten moeten inspannen om tenminste één punt te veroveren. In Afdeeling I B ontvangt Schoten II be zoek van E.D.O. V. De E.D.O.-ploeg heeft op papier zeker de minste kansen, doch naar on ze meening behoeft zij den kamp geenszins als bij voorbaat verloren te beschouwen. Schoten's concurrenten zullen zich echter ook niet onbetuigd laten. R.C.H. IV zal er alles op zetten om Zeemeeuwen II te kloppen Haarlem III heeft een goede kans om tegen Kinheim III haar puntental met twee te ver meerderen. Stormvogels IV—E.D.O. IV en D. W. O.—R. C. H Hl zijn voor de bezetting van de onder ste plaatsen van belang Een kleine zege voor de thuisclubs lijkt ons het meest aanneme lijk. Het programma luidt: IA Haarlem 3 aWB, 10 uur M. Seubring. VI. VogelsSpaarnest. 10 u. H. Scholts Hzn EDO 3—Stormvogels 3 10 u. A. van Dam. DrosteZandvoort 2 10 u. G. F. Bom 1B Haarlem 3Kinheim 3 10 u. W. Voogd RCH 4Zeemeeuwen 2 10 u. Th. v. Kampen Stormvogels 4EDO 4 12 u. M. Perfors DWO—ROH 3 10 u. J. D. Rigbers Jr. Schoten 2EDO 5 10 u. C. J. Roodt 2A IVO—Kinheim 5 10 u. W. F. Ie Fèbre (55 min:; stand 30 voor I.V.O.) VSV 3Heemstede 2 u. J. Joosten VOGKennemers 3 10 u. H. Hurkmans Hillinen 2—RCH 6 10 u. H. C. v. 't Land Beverwijk 3Spaarndam, 2 uur, H. D. Kist de Ruijter Jr. 2B Kinheim 4—RCH 7 10 u. H. Scholts Kennemers 5DIO 2 10 u. C. de Waard VSV 4Swastika 12 u. J. F. Ploeg Spaarnevogels 2Bloemendaal 2, 10 uur J. H. Martens Jr. Beverw. 2Schoten 3 12 u. J. N. Spierdijk 2C Kenau—DSK 10 u. J. G. C. Sc-heffer HFC 4Hillegom 2 10 u. E. Kerkman THB 2DeCeO 10 u. F. J. Wallekers Kennemers 4RCH 8 10 u. J. M. P. Giebels Ripperda 2Zandv. 3 10 u. J. Fortgens. 2D WHHalfweg 2 10 u. M. J. v. Toorenburs VI. Vogels 2Zandv. 4 12 u. L. Bonkerk HFC 3—ETO 10 u. J. Sondorp Haarlem 4N. Vennep 10 u. J, Weber (Noorder-Sportpark Van Nesstraat) 3A HFC 7Bl'daal Vet 12 u. J. C. v. Tol EHS 3Haarlem 8 10 u. W. Kaestner 3B Brederode 2WB 2 10 u. W. Lubbers EDO 8Haarlem 6 10 u. W. Bouwens Swastika 2Damiaten 10 u. C. v. d. Pol 3C VijfhuizenSpaarnevogels 3 12 u. A. G. Peperkoorn Zandv. 6Haarlem 7 10 u. G.. H. Wille. RCH 11Zeemeeuwen 4 10 u. J. C. Luiten 3D Schoten 4Kenau 2 10 u. J. C. de Graaf Spaarnestad 2DOA 10 u. D. Baas Beverwijk 4RCH 10 12 u. T. Post 3E Spaarndam 2Kenau 3 10 u. J. Otten RCH 12—DIO 3 10 u. A. J. Deen Zeemeeuw. 3Hilleg. 3 10 u. Joh. Hendriks 3F Kenn. 6Ripperda 3 12 u. J. W. J. Nijssen DIO 4Stormvogels 6 11,30 u. A. Loos 3G Hille-g. 4Zandv. 5 10 u. E. v. Milligen DKT—IVO 2 10 u. G. C. Th. Heering Dr. Euwe: Geen tegemoetkoming jegens den tegenstander in tournooien. Andere regeling voor tijdnood gewenscht. Er hebben zich in de toumooien van den laatsten tijd eenige meer of minder belang rijke incidenten voorgedaan, welke het ge volg waren van een verschillende interpre tatie der bestaande wedstrijdbepalingen. Hoe wel het onderwerp „wedstrijdbepalingen" stellig niet tot de interessantste hoofdstuk ken van het schaakspel behoort, is er toch een onderdeel van dit hoofdstuk, dat onze bijzondere belangstelling verdient, omdat het grooten invloed kan hebben op de eind uitslagen van tournooien. net spel in tijdnood. Ik denk aan de bepalingen der tijdsover schrijding of meer in het algemeen aan het spel in tijdnood. Wie het voorgeschreven aantal zetten niet in den daarvoor bestemden tijd doet, over schrijdt den tijd en -krijgt een reglementair verliêspunt. Teneinde de tijdsoverschrijding gemakkelijk te kunnen constateeren, zijn de schaakklokken voorzien van een z.g. „vlagge tje", dat valt zoodra het geheele uur gepas seerd wordt. Dat alles klinkt eenvoudig' ge noeg en daar bovendien bepaald is, dat het reclameeren van de tijdsoverschrijding door den tegenstander niet alleen een recht, maar bovendien een plicht is zoodat men zich aan een overtreding schuldig maakt, als men tijdsoverschrijding niet opeischt! schijnen daarmee alle moeilijkheden opgelost. En toch, hoe heel anders is het in de praktijk! Nemen we een heel eenvoudig ge val, dat zich in 1929 te Karlsbad in de partij Samisch—Vidmar voordeed. In gunstige, maar moeilijke stelling aarzelde Vidmar zeer lang met zijn laatsten zet en hij scheen dan ook den tijd te hebben overschreden. Om zich zekerheid te verschaffen, nam Samisch de klok. constateerde het vallen van de vlag en liet dit aan den wedstrijdleider zien. Deze kon niet anders doen, dan de waarneming bevestigen en reeds stond de wedstrijdleider gereed het winstpunt van Samisch op het scoringbord in te vullen, toen Vidmar pro testeerde: hij had den bedenktijd niet over schreden, maar het vlaggetje was gevallen, doordat, Samisch de klok te hard had aan gepakt. Deze bewering was moeilijk te controlee ren, maar aan den anderen kant ook moei- 1 strijdleider eigenlijk een uitkomst beteeken- de, toen de spelers plotseling tot het vrij onlogische accoord kwamen, de punten te deelen. De fout lag hier blijkbaar bij den wed strijdleider, die een eventueele tijdsover schrijding had moeten constateeren zonder tusschenkomst van een der spelers. De wed strijdleider behoort bij in tijdnood staande partijen aanwezig te zijn en dat is dan ook gewoonlijk het geval. Bevinden zich nog meer partijen in dat zelfde stadium, dan laat de wedstrijdleider zich aan de overige borden door een ander vertegenwoordigen. Maar ook met deze voorzorgen zijn de moeilijkheden de wereld nog niet uit. Iir de partij GrünfeldBogoljubow uit het tournooi te Zandvoort was Bogoljubow in zoodanigen tijdnood geraakt, dat hij de zet ten niet meer opschreef en daardoor ook niet wist, op welk oogenblik hij het vereischte aantal zetten gedaan had. Hij vroeg den te genstander, hoeveel zetten reeds waren ge schied, maar Grünfeld lichtte hem niet in en bedekte zelfs zijn notatiebiljet. De meening van Kmoch Men is geneigd deze geste van Grünfeld als onsportief te beschouwen, maar dat men ook een ander licht op deze kwestie kan laten val len, blijkt uit de volgende uiteenzetting van Kmoch in het tournooiboek (zooals men weet was Kmoch wedstrijdleider in het tournooi in Zandvoort): „De speler heeft tot plicht zijn zetten te doen, de klok te bedienen en de par ty te noteeren. Voor iedere overtreding van die verplichtingen is hij zelf volledig verant- omdat zoo'n tegemoetkoming in hooge mate tegenstander is in een tournooi dus niet in een tweekamp! eenvoudig ontoelaatbaar, omdat zoo'n tegemeotkoming in hooge mate den stand van het tournooi zou kunnen be- invloeden. De gelijke behandeling van alle deelnemers moet in een tournooi een heilige grondslag zijn en deze kan slechts gehand haafd worden, als men het begrip van sporti viteit niet verwart met dat van protectie. Want wie staat er borg voor, dat de schaak meester niet onderhevig is aan grillen, en dat de mate van zijn tegemoetkomendheid daarom niet schommelt? En wat zou er bijv. gebeurd zijn, als Grünfeld al was het ook onopzettelijk een onjuist antwoord had gegeven en Bogoljubow dan toch in slechts vermeenden tijdnood een bok had geschoten? In welk een pijnlijke situatie zou Grünfeld dan zijn komen te verkeeren! Neen, tegemoet komendheid is iets schoons, maar mag niet de vrijstelling van bestaande toumooiplichten bende passage in de regels van den Wereld schaakbond zou zeer gewenscht zijn". Er is stellig veel voor Kmoch's standpunt te zeggen en een klein incident, dat dezer da gen in het Trebitschtournooi te Weenen plaats had, pleit sterk voor deze opvatting. In de ontmoeting Glass-Hönlinger verkeerden beide partijen in tijdnood en ook hier had dit ten gevolge, dat geen der spelers nauwkeurig no teerde. Nadat Hönlinger zijn 40sten zet ge maakt had en daarmee feitelijk den tijdnood te boven was gekomen, vroeg deze den wed strijdleider, of er veertig zetten geschied wa ren. De wedstrijdleider, die zelf niet precies op de hoogte was, keek zeer bezorgd op de klok en zei: „Maakt u voor alle zekerheid nog één zet". Dit advies werd Hönlinger noodlottig; hij speelde snel een lichtvaardigen zet en verloor de dame. Hönlinger protesteerde en het scheidsgerecht stelde hem in het gelijk: hij mocht zijn zet terugnemen, maar of dit nu tegenover zijn tegenstander Glass correct was blijft zeer de vraag. Hönlinger had zelf moe ten weten, op welk oogenblik het gevaar voor tijdsoverschrijding geweken was. Een andere «ntknooping zag men in de par tijen Flohr-Capablanca van Moskou 1936 en Nottingham. Te Moskou stond Capablanca verloren, maar beide spelers verkeerden in tijdnood en schreven ook niet meer. Het werd een bliksempartïj van de beste soort, maar ook nu was het weer uitermate lastig, het ver lossende oogenblik van het verstrijken van den veertigsten zet vast te stellen. Capablan ca en Flohr speelden lustig tot den 45sten zet door en toen „het rookgordijn van het slag veld opgetrokken was bleek, dat Flohr zijn voordeel verspeeld had en met remise genoe gen moest nemen. Misschien was dit succes voor den Cubaan een aanleiding, in Nottingham dezelfde tac tiek toe te passen. Hij stond minder goed hoewel niet verloren en liet in tijdnood no teeren achterwege: Flohr noteerde evenmin, maar dit was ook inderdaad practisch onmo gelijk; zijn vlag stond op vallen. Flohr meen de het vereischte aantal zetten gedaan te hebben en maakte dit aan zijn tegenspeler kenbaar. Capablanca zei, dat er nog één zet gedaan moset worden; daarom speelden beide spelers een extra-zet, die achteraf bleek over bodig te zijn. Een zonderlinge speling van het noodlot maakte echter, dat juist deze laatste zet van Capablanca de beslissende fout was. De Cubaan verloor en daarmee was de onre gelmatigheid van Moskou gecompenseerd. De Wereldschaakbond moet ingrijpen. Al deze incidenten vooral de beide laatst genoemde laten een zeer onbevredigenden indruk achter en het schijnt dan ook beslist noodzakelijk te zijn, dat de Wereldschaakbond een bepaling maakt, dat een verzuim ten aan zien van het noteeren der zetten binnen den bestemden tijd eveneens als tijdsoverschrij ding beschouwd kan worden en derhalve het verliep der partijen tengevolge heeft. lijk te weerleggen, zoodat het voor den wed- I ten doel hebben. Een hleron betrekking heb- 4A 3H Kinheim 6—EDO 7 10 u. J. Pronk HSV—VSV 6 2 u. C. Drayer EHS 2—VVB 3 10 u. W. Goulooze KemphaanKennemers 9, 10 u. L. Menist. Spaarnest. 3—DeCeO 3 2 u. G. v. Slooten SV 34—EHS 6 2 L. A. A. Gieske Heemstede 4—EDO 10 10 u. C. Dekker VVB 4Beverwijk 5 10 u. J. P. J. den Nieuweniboer 4B DSK 3Zandvoort 7 10 u. H. J. Jore Vijfhuizen 2—WH 3 2 u. G. Kerkman Ripperda 4—Bl'daal 5 10 u. N. Pannevis 4C Damiaten 2Schoten 6 10 u. J. Steffens SV 34 2—RCH 14 12 u. Th. Portegies DeCeO 4—EHS 5, 10 u., Th. J. de Wilde. Swastika 3Kemphaan 2, 12 u. C. J. Scheffer. THB 5Brederode 3 10 u. W. de Groot Jr. 4D DKT 2—VI. Vogels 3 2 u. M. Kruyff HSV 2—DIO 5, 10 U. H. P. Klein. Zeemeeuwen 5Ripperda 5 10 u. P. A. w. de Rooy JUNIOREN COMPETITIE. A Kennemers aEDO a 12 u. H. C. de Wid HFC aBloemendaal a 12 u. J. West RCH aVSV a 12 u. J. Hafkenscheidt. Kinheim aStormv. a 12 u. A. C. J. Lorjé B Zandvoort bSchoten 10 u. M. Bloeminfc VSV bZeemeeuwen, 12 u. A. Bras. C Bl'daal bHaarl. c 10 u. E. W. Boswinkel VVB—EDO b 10 u. J. Post Beverwijk aKinheim b, 2 u. J. J. Rosier. VSV cRCH d, 2 u. A. Schoenmaker Jr. D RCH f—VI. Vogels 12 u. A. Freeke RCH e—Haarlem d 10 u. A. C. Slobbe E Bl'daal cRCH g 10 u. G. A. H. v. Royeri DIOHaarlem e 11,30 u. F. H. Seljee WH bKennemers c, 10 u. J. J. Diekman, RCH h—HFC e, 12 u. G. Winkelaar. KORFBAL. HAARL. KORFBALBOND DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. De twee wedstrijden in de eerste klasse zullen wel geen verrassingen opleveren. Wa tervliet, dat verleden week Always Ready op zich liet wachten, moet den strijd op eigen veld aanbinden tegen Palvu, dat een vrij ge makkelijke zege behaalt. Ook Aurora heeft het tegen Haarlem 3 niet al te moeilijk. In de tweede klasse gaat S.V. 3 naar Always Ready 2; beide ploegen zijn ongeveer gelijk waardig. In de eerste ontmoeting werden de punten verdeeld. Het zelfde resultaat ver wachten wij ook nu. Meerlemosch wint van Aurora 3. Ook T.H.B. 2zal de sterkere blijken in de ontmoeting tegen D.S.V. In 3A gaat Aurora 4- naar D.S.V. 2. Veel ver schillen deze tegenstanders niet. In hetzelfde geval verkeeren Meerlebosch 3 en T.H.B. 3, de laatste twee van het ranglijstje. De vorige maal won T.H.B. 3 Oosterkwartier 5 ontvangt Flora 3, dat er niets voor voelen zal, de bo venste plaats te verlaten. In 3B ook drie ontmoetingen: Aurora 5— Alw. Ready 3, Palvu 2S.V. 4 en Haarlem 5— Meerlebosch 2. Aurora 5 moet haar eerste punten nog halen; morgen gebeurt dat allicht niet; Ready won al met 40. Palvu en S.V. 4 staan er beide even goed voor. Haarlem 5 wil ongeslagen blijven: het heeft een kans tegen Meerlebosch 2. ADSPIR ANTEN-AFDEELING. A. Zwaluwen bD.S.V. Animo (H'gom)Flora OosthoekMeerlebosch a Haarlem aZwaluwen a C. Meerlebosch bOosterkwartier b Sport Vereent aS.V. b. Aurora-Meerlebosch c. NED. KORFBALBOND HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Van de drie vastgestelde wedstrijden zijn e» twee plaatselijke ontmoetingen. Haarlem speelt 's middags in het Noorder- Sportpark tegen Oosterkwartier 2. Haarlem, dat in de laatste ontmoetingen goede spel- kwaliteiten liet zien, heeft een heel goede kans tegen de Oos ter kwartier-reserves. Maar dat de thuisclub op een geduchten tegen stand kan rekenen, weten ze zelf het best. Flora zal aan de Van Oosten de Bruijnstraat te vier uur wel een paar punten rijker zijn en Haarlem 2 met leege handen terugzenden. S.V., dat naar Luto gaat, moet terdege op passen. In Amsterdam lijkt het nog altijd moeilijk te spelen voor hen, die altijd op een grasveld spelen. De andere twaalftallen hebben vrijaf. HOCKEY. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG Een zeer gevarieerd programma staat dé hockey-liefhebbers Zondag te wachten. Be kerwedstrijden in diverse soorten en competi tie-wedstrijden. Het programma luidt: COMPETITIE Derde klasse C: B. M. H. C. 6—Leiden 3 B. M. H. C. 5—H O C 4 Vierde klasse F: M H C 8—A M V J 2 HBS 4—Harlekijn 2 Strawberries 3—Zandvoort 3 Vierde klasse G: Zandvoort 2—Pinokkio 4 Hurley 2—Alliance 2 HBS 3—Amsterdam 7 Eerste ronde Van Holkema-beker: Alliance—Harlekijn Gooi—Strawberries Rijswijk—B M H C 2 Tusschenronde Van Holkema-beker: Amersfoort—B M H C 1 Tusschenronde J. D. Tresling-beker Strawberries 2—Gooi 2 B M H C 4—De Vierde 2 H B S—Kieviten 2 Ditmaal vragen de bekerwedstrijden de meeste aandacht. Alliance behoort op eigen terrein gemakke lijk van Harlekijn te winnen. De Strawberries gaan een moeilijken wed strijd tegemoet tegen het Gooi, nog wel in Bussum. Dat zal wel te moeilijk blijken voor de bezoekers. Rijswijk—B M H C 2 belooft een spannende strijd te worden. Wel is B M H C 2 een klasse sterker, maar in beker-wedstrijden helpt dat vaak niet veel. Het behoeft geen te groote verwondering te wekken, als partijen aan el kaar gewaagd blijken, zelfs niet als Rijswijk met de overwinning gaat strijken. B M H C I gaat naar Amersfoort en behoort daar een klinkende zege te behalen. Thans zijn er geen spelers af te staan voor selectie wedstrijden: een herhaling van den vorigen beker-wedstrijd moet worden voorkomen. B M H C 4 ontvangt de Vierde 2 en heeft mits serieus gespeeld, geen al te lastigen te genstander, zoodat ook deze ronde kan wor den overleefd. H. B. S. mag ditmaal niet klagen over het geluk van de loting. De tegenstander van Zon dag is weer een vlerde-klasser, Kieviten 2; zelfs nog wat zwakker dan H. L. C., waarvan met 6—3 gewonnen werd. Wellicht krijgt II. B. S. uit deze beker-wedstrijden wat zelfver trouwen om de competitie straks met wat meer succes te vervolgen.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 12