ZOEECT y Q'frMikutótïntia ^WEERBERICHT WALES „DE SPAARNESTAD" Het drama van den afsluitdijk. W elnu, gij kunt hun, die nog geen abonné zijn, of die thans samenlezen, een dagelijks terugkeerende blijdschap bezorgen, door hun als geschenk op Sint Nicolaas, een voudig voor een bepaalden tijd een abonnement op Haarlem's Dagblad te geven. Geldig tot 31 December 1937 of tot 30 Juni 1937, tot 31 Maart 1937 desnoods. W ij laten het abonnement onmiddellijk ingaan en geven U bovendien nog twee weken van het abonnementsgeld reductie. DINSDAG 1 DECEMBER 1936 HAARDE M'S DSGBE A' D Een VULPEN koopen is 'n vertrouwenszaak. KOOPT daarom bij ons oud vertrouwd adres ZIJLSTRAAT 90 - HAARLEM - TEL. 11161 (Aav. ingez. Med.) Afscheid van den heer J. Over, Als hoofd van school 43. Maandag had in het gymnastieklokaal van school 43 aan het Weltevredenplein het af scheid plaats van den heer J. Over als hoofd dier school, die volgens de nieuwe afvloeiïngs- heplaingen wegens het bereiken van den jarigen leeftijd is afgetreden. Aanwezig waren o.m. de wethouder van on derwijs, de heer A. G. Boes, de inspecteur van het L. O. de heer H. v. d. Weyer en de heer C B. M. Segaar, hoofdcommies-chef der afd. openbaar onderwijs ten standhuize. De heer Boes herinnerde er aan, dat de heer Over, na eerst twee jaar te Vijfhuizen werk zaam te bijn geweest, gedurende 35 jaar eerst 20 jaar als onderwijzer en daarna 15 jaar als hoofd het onderwijs te Haarlem heeft gediend. Op de vier scholen, waar hij heeft gewerkt, heerschte door zijn invloed steeds een spheer van vriendschap en vertrouwen. Dit vertrouwen genoot hij ook van ouders en kin deren. Namens het gemeentebestuur dankte spr. het scheidende hoofd voor het vele, dat hij voor het onderwijs te Haarlem heeft ge daan. Ook dankte de heer Boes den heer Over voor veel vriendschap, persoonlijk van hem ondervonden en wenschte hem tenslotte noe vele gelukkige levensjaren. De heer H. van de Weyer sprak namens het Rijksschooltoezicht woorden van dank en uitte den wensch. dat de heer Over met vol doening op zijn werk zal mogen terugzien. Namens het personeel van school 36. waar van de heer Over ongeveer 4 jaar hoofd is ge weest, sprak de heer W. Koutstaal, het optre den van den heer Over prijzend: in de school heerschte een uitmuntende geest en er was een aangename samenwerking. Als voorzitter van de Oudercommissie voerde de heer J. F. Scherf het woord. De heer Over heeft deze commissie op een goed peil weten te brengen. Zijn heengaan wordt ten zeerste betreurd. De heer P, Kion, hoofd eener school, sprak als collega en haalde oude herinneringen op uit den eersten onderwijzerstijd van den heer Over, met wien spr. zeer aangenaam heeft samengewerkt in de school aan het Leidsche- plein. De heer H. H. Suurmans, onderwijzer aan school 43, sprekend namens het personeel dier school, zeide o.m. dat een onderwijzer in zijn klas „dictator" is. maar zoodra hij de klas ver laat. moet hij dictator-af zijn en zich voelen als een onderdeel -van het geheel. Voor een hoofd is dit nog moeilijker dan voor een onder wijzer. maar den heer Over is dit altijd gelukt. Alles gebeurde aan zijn school in onderling overleg; hij zorgde voor een harmonische spheer. Namens het personeel en oud-leden van het personeel bood spr. den heer Over een schemerlamp aan. Het scheidende hoofd dankte geroerd voor de tot hem gesproken woorden en voor het geschenk. Hij zal aan zijn werkzaamheid als onderwijzer aangename herinneringen be waren. Het was voor hem niet prettig, nu reeds heen te moeten gaan, maar gedachtig aan zoovele jongere, werklooze collega's, heeft hij berust. Van de gelegenheid, persoonlijk afscheid te nemen van den heer Over, maakten hierna velen gebruik. OUD-MINISTER FLANDIN BEZOEKT HET FRANS HALSMUSEUM. De oud-minister-president van Frankrijk, monsieur Flandin, heeft gisteren een bezoek gebracht aan het Frans Halsmuseum in onze stad. De staatsman arriveerde des morgens te ongeveer elf uur en heeft een uur in het mu seum vertoefd. Hij werd rondgeleid door den directeur, den heer G. D. Gratama. Oud-minister Flandin bleek een groot be wonderaar van Hals te zijn en met intense be langstelling bezichtigde hij dan ook de fraaie stukken, die het Frans Halsmuseum van dezen meester bezit. Speciaal toonde hij zijn aan dacht voor het restauratiewerk, dat aan de doeken verricht is. LEVENSMIDDELENHUIS lste klas. HARRY VAN BEEK KLEVERPARKWEG 11 WAGENWEG 122 Prima HOLLANDSCHE ROOMBOTER koel, "J cts_ per pond- Ook Ukunnen we goed bedienen. Franco bezorging (ook uitsluiteid Roomboter) door geheel Haarlem en omgeving. Provinciale Staten. Behandeling der begrooting. Algemeene beschouwingen. Telef. 10987 Telef. 15774 (Adv Inqez. Med.j AGENDA Heden: DINSDAG 1 DECEMBER Provinciaal Bestuur, Dreef: Vergadering van Prov. Staten van Noord-Holland, 10 30 u. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Onschul dige Meisjes" door het Rott. HofstadTooneel. 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: 5de Ledenconcert der H. O. V-, Solist Charles van Isterdael. 8.15 u. Wijkhuis Molenaerstraat: Bazar voor de Wijkverpleging, 2.305; 710 uur. Palace Filmac 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „De witte Engel" met Kay Francis. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De ellendigen" met Char les Laughton en Frederic March. 7 en 9.15 u. Luxor Sound Theater: „De Zwarte Kamer" met Boris Karloff. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Der Bettelstudent", met o.a. Johan Heesters. 2.30. 7 en 9 15 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrii. WOENSDAG 2 DECEMBER Stadsschouwburg: Ballet-Trudi Schoop met „Die blonde Marie", 8 15 uur. Palace Filmac l! 5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Hedenmorgen kwamen de Provinciale Staten voor Noord-Holland in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de provinciale begrooting voor 1937. Algemeene beschouwingen, De heer Klaas de Vries (V.D.) opent de algemeene beschouwingen Hij brengt hulde aan Ged. Staten voor de deugdelijke voor bereiding van de begrooting en wijst op de vele en groote bedragen, die aan verschillen de vereenigingen en instellingen van cultureel belang verstrekt worden. Belastingverlaging zou natuurlijk gewenscht zijn maar dit zal voorloopig niet mogelijk wezen. Wat de werkverruiming betreft, vraagt hij, of daarmee alleen gedacht mag worden aan objecten op rendabele basis. Steun aan de visscherijbedrijven bijvoorbeeld is zeer ge wenscht. Een onderzoek zal uitwijzen, dat dit noodzakelijk is. Met belangstelling zal spre ker ook afwachten het prae-advies van Ged. Staten inzake de oprichting van een industrie- bank ten behoeve van den economisch-tech- nologischen dienst. Hij vraagt met grooten nadruk, maatregelen tot bestrijding van de werkloosheid onder de jeugd, die steeds grooter 'vormen aanneemt. Ook bepleit hij oeter behartiging van de belangen van het buitengewoon onderwijs. Tenslotte vraagt hij de medewerking van Ged. Staten om in geen geval posten op de gemeentebegrootingen voor de schoolartsendiensten te schrappen, in het belang van de kinderen, wier ouders medische adviezen nodig hebben. De heer De Rijke (N.S.B.) merkt op. dat sinds de N.S.B. haar stem in de openbare lichamen laat hooren, men schijnt te be- rij pen dat het volk genoeg heeft van hei vele onnoodige gepraat. De politieke partijen hebben de N.S.B. aangevallen, omdat haar afgevaardigden het vorig jaar niet aan de algemeene beschouwingen hebben deelgeno men. Ged. Staten hebben buitengewoon kort ge reageerd op het afdeelingsverslag met de op merking, dat de tijd voor politieke beschou wingen voorbij is. Speker kan dan ook niet, zooals de heer De Vries gedaan heeft, hulde aan Ged. Staten voor hun antwoord brengen. Hij acht dit onbevredigend. De heer De Rijke oefent critiek op hen, die de N.S.B. eerst heb ben uitgelachen, daarna beschimpt en bespot. Er kwam een verbod aan ambtenaren om lid van de N.S.B. te zijn. Kortom, men deed alles om de N.S.B., die het 't beste met het Neder- landsche volk voor heeft, tegen te werken, De N.S.B.ers willen elkaar niet wijs maken, dat er overal wording te constateeren is, zij willen de waarheid zeggen. Groen van Prinsterer was één der voorloopers van de N.S.B. (gelach). Met het beschimpen van de N.S.B.'ers bereikt men niets; men zal ze alleen fanatieker maken, zegt spreker. Hij critiseert de overheid van rijk provincie en gemeente, die niet onpartijdig is, tenminste als het de N. B. betreft. Hij bestrijdt daarna de politieke partijen. De S.D.A.P. wordt koningsgezind en begint het Wilhelmus te kweelen. Het com munisme in ons land draagt een vriendelijk masker voor zijn boeventronie De Voorzitter verzocht den heer De Rijke, dit laatste woord terug te nemen. De heer De R ij ke zal het dan maar alleen bij het woord masker laten. De nationaal- sccialist.en kunnen in het huidige parlemen taire stelsel geen opbouwend werk verrich ten. De heer A s s c h e r (V.B.) zegt dat wij leven n een tijd, waarin men ons suggereeren wil. dat wij de keus hebben tusschen communisme en fascisme. Met diepe overtuiging en groote kracht wijzen wij, liberalen, deze keuze terug: Noch de dictatuur van het communisme, noch de totaal-staat van het fascisme! Als er één land ter wereld is dat deze beide vormen van dictatuur onverbiddelijk moet terugwijzen, dan is het Nederland: Ons land, de bakermat der vrijheid, ons nationaal bestaan is gegrondvest op den zegevierenden strijd voor deze groote beginselen: Vrijheid van godsdienst en gewe ten, vrijheid van drukpers, vereeniging en ver gadering. In vollen omvang is dit door Thor- becke in Grondwet en fundamenteele wetten neergelegd. Onder den zegenrijken invloed dier vrijheid is Nederland gegroeid tot een land waar het goed is te wonen, waar men vrij is te denken en te ademen, waar de Re geering onder voortdurende controle van de openbaarheid staat en de waarborgen aan wezig zijn voor de veiligheid van de bevolkig I tegen machtsmisbruik van de overheid. Mis schien is een deel van de bevolking vergeten, aldus spreker, hoe het is in landen, waar géén vrijheid heersc-ht. De aanhang, die communis ten en fascisten bij de verkiezingen verwer ven wijst erop, dat een deel der kiezers niet beseft, welke gevaren hen bedreigen. De vrij heid scheen een geestelijk goed, dat voor altijd verworven was en onaantastbaar: Wij weten thans beter. In menig land om ons heen is dit kostbaar erfdeel der vaderen verdwenen en de geknechte volkeren buigen hun gekrom- den rug onder de zweep der machthebbers. Met grooten nadruk verheffen wij onze stem om te waarschuwen tegen hen, fascisten en communisten, die de aloude vrijheden van ons Nederlandsche volk met buitenlandsche leuzen en methoden willen belagen. In deze chaotische tijden vinden wij een rustpunt in het constitutioneele koningschap, en de over weldigende bewijzen van aanhankelijkheid en trouw van het overgroote deel der natie aan het huis van Oranje, nog onlangs opnieuw gebleken, geeft ons, zoo eindigt spreker, de overtuiging dat in saamhoorigheid met Oranje de beste waarborg is gelegen tegen revolutio naire woelingen en dictatoriale tendenzen, van welken kant dan ook! Spreker brengt tenslotte ook hulde aan Ged. Staten voor de voorbeeldige wijze, waarop zij de provincie hebben bestuurd en voor de voort varende wijze, waarop zij de belangen dei- partijen hebben behartigd. „EN EEUWIG ZINGEN DE BOSSCHEN" MIJN BOEK. DE TRILOGIE VOLTOOID I (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Stormachtigen later afnemenden Noord- Westelijken tot Westelijken wind. Af nemende bewolking. Aanvankelijk nog regen- of hagelbuien en kouder. BAROMETERSTAND Hoogste 772.0 m.M. te Valentia. Laagste 725.9 m.M. te Hernösand. Afkoeling verwacht. De diepe depressie trok van de Noorsche kust naar Zweden én werd nog dieper en om vangrijker. Tegelijkertijd nam de hooge druk king in het Zuidwesten nog toe, zoodat op de Noordzee een zware Noordwester storm heerscht. Ook op de Britsche eilanden stormt het uit Noordwest onder regen-, sneeuw- en hagelbuien. Uit Frankrijk verdween de vorst in het Zuiden, maar in het Noorden stormt het en werd het kouder. In Duitschland waait het krachtig tot stormachtig uit West, het werd in het Noorden kouder met regen- en hagelbuien en de bovenlucht op 5 K.M. hoogte daalde onder minus 30 graden C. Ook in Zuid-Scandinavië stormt het uit Noordwest en Zuidwest, in de uitgebreide depressiekern is weinig wind, heerscht lichte vorst en valt plaatselijk sneeuw. Aanvankelijk zal de Noordwester storm aanhouden, daarna is geleidelijk ver mindering van wind te wachten met afkoeling tot het vriespunt in den nacht. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 754 m.M. Stand van gisteren 756 m.M. Neiging: achteruitgang. Opgave van: CAREL V. HUIZEN. Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112. HOOG WATER TE ZANDVOORT Woensdag v.m. 5.08 uur; n.m. 17.26 uur. Strand berijdbaar van 10.0015.30 uur. DE IDEALE BRANDSTOF 15|20 II 95 22|35 en 30|50 12.45 [jü Varkensmarkt 6-10 Telefoon 14164 (Adv. Ingez. Med.) De storm loeit. Veel schade aangericht. Familiedrama te IJmuiden. Verdachte tot vijf jaar veroordeeld. AMSTERDAM. 1 December. Het ge rechtshof veroordeelde heden den 50-jarigen werklooze machinist D d R. te IJmuiden wegens poging tot doodslag op zijn schoonzuster en zijn buurman tot 5 jaar gevangenisstraf met aftrek van 5 maanden voorar rest. De rechtbank te Haarlem had een zelfde straf opgelegd. Op 7 Juni j.l. had de man op korten af stand een revolverschot op zijn schoonzuster gelost. De vrouw liep slechts een lichte ver wonding in het gelaat op. De buurman die den woesteling wilde ontwapenen, zag zich eveneens met den revolver bedreigd. Het schot ketste echter en de machinist kon wor den overmand. De stormwind, die weer met gierende vlagen over ons land jaagd, maakt de zee tot een ko kende witschuimende watermassa. Vooral toen de morgenzon schuin over de kruin der gol ven viel, leverde deze een zeldzaam imposant schouwspel op. Hooger dan bij de vorige stormen werd het water tegen de duinen opgejaagd. Langs de geheele kust begon het zand te .vloeien" en brokkelde de duin voet tot een hoogte van één a, 2 M. af. De eigetnaars van de badinrichtingen en van de tenten, die op het strand zijn blijven staan beleefden een angstigen nacht. Ondanks de geweldige versterkingen, die aangebracht werden voor de beide bassins bij het Noorderbad, zag de zee toch kans vernie lingen aan te richten. De waterkeering van spooronderliggers en zandzakken werd grootendeels weggeslagen. Honderden onderliggers werden door de zee meegesleurd en over een afstand van verschei dene K.M. over het strand verspreid. Het zwembassin had betrekkelijk weinig te lijden van het water, doch het waterbootbas- sin kwam er minder goed af. Vooral onder de hoeken spoelde veel zand weg. Om scheuren en afbreken te voorkomen werd den geheelen nacht met man en macht gewerkt om met zandzakken de geslagen bressen te stoppen. De voorste rij zomerhuisjes werd door de zee ondermijnd. Met touwen en staalkabels werden ze vastgelegd, om te beletten, dat de zee ze geheel zou meesleuren. Een boot die op het strand lag, werd door de zee meegenomen en aan brokken geslagen. Een viertal houten tenten aan het Noorder- strand werd danig ondermijnd. Daar ze reeds vooroverhellen is de kans groot dat ze in storten, zoodra de zee haar aanvallen bij hoog water herhaalt. Bij den strandweg spoelde het zand onder een tent uit; de stoelen, die hierin geborgen waren, zakten door den vloer en werden een prooi der zee. Een wagen die gebruikt wordt om een. boot tegen het.strand op te rijden, werd door de zee meegenomen. De ijzeren damwand van het Zuiderbad is voorovergezakt en uit elkaar geweken. Dit gebeurde door den druk van het er achter liggende zand. terwijl de tegendruk aan den anderen kant door de zee was weggespoeld. De tent aan het einde van den Zuid-Boule vard, die bij de vorige stormen reeds werd ondermijnd, is thans geheel door het water vernield. Zoo is er overal langs het strand schade te melden, voor den een meer, voor den ander minder. In het dorp richtte de wind slechts weinig schade aan. ONZE RUBRIEKERTJES OP DE ST. NICOLAASFEESTEN IN DE VERSCHIL LENDE INRICHTINGEN. Het feest van de Kinderbewaarplaats As terstraat heeft plaats 4 December om 4 uur. Genoodigd zijn: Theo de Hilster, Tonnie Oost huizen, Ellie Veen, Tinus Handgraaf, Jopie v. d. Pol, Dokkie Tommie Massaro, Frits Jansen. Het feest van de Lichthoeve heeft Zaterdag middag plaats, zoodat we voor de vriendelijke uitnoodiging moeten bedanken. Op Brederode- Duin mogen geen kinderen worden toegela ten. St. Antonie-Ziekenhuis, IJmuiden-Oost, viert 3 December half 4 St. Nicolaas. Wie ko men wil, is welkom. Het feest van de Maria-Stichting heeft ook Zaterdagmiddag plaats, zoodat we ook vrien delijk moeten bedanken voor de uitnoodiging. Van het St. Elisabeth's Gasthuis is nog geen uitnoodiging ontvangen. Het Diaconessenhuis viert helaas ook Zaterdagmiddag feest, zoo dat we ook voor die uitnoodiging moeten be danken. Het feest van het Kinder-Tehuis Schoter singel heeft plaats 4 December om half 5. Uit- genoodigd zijn: Annie Otter, Willie Stolp, Rika v. Denderen, Sleutelbloempje en Bor- duurstertje. Luisterspel van Dr. P. H. Schroder. Gisteravond heeft de A.V.R.O. tus schen 8.30 uur en 9,35 uur een „klankdocument" uitgezonden, dat samengesteld was door onzen stad- noot Dr. P. H. Schroder. Het groot- sche werk van de afsluiting van de Zuiderzee was het onderwerp van dit hoorspel, dat als titel droeg „De Af sluitdijk". Het was de bedoeling van den schrijver den nadruk te leggen op het romantische, het dramatische van dit enorme werk. In vijf tafereelen werden vijf episoden uit de ge schiedenis van de Zuiderzeewerken voorge steld. Het eerste tafereel bracht ons terug in de Kamerzitting van 1918, waarin minis ter Lely na een jarenlangen strijd voor zijn plannen eindelijk de goedkeuring op zijn wets ontwerp verkreeg. De tweede schetst handelt negen jaar later, in 1927. Met een boot van de Maatschappij tot Uitvoering van de Zuider zeewerken maken de luisteraars een tocht mede langs de toen nog niet voltooide dijken van den Wieringermeerpolder. Na het „drama van den levensstrijd van Lely", zooa'ls Dr. Schröder de eerste episode noemt, volgde het „drama van den arbeid en de werkers" In het derde tafereel werden de spannende lotgeval len verhaald van een groep arbeiders die in den strengen winter van 1928-1929 op een ge deelte van den nog lang niet afgewerkten dijk, midden tusschen Wieringen en Fries land, door het ijs van de bewoonde wereld wa ren afgesloten. De voorlaatste scène behan- derde de dichtmaking van de z.g. Blinde Geul in 1931. een werkf dat een van de moeilijkste onderdeelen van de afsluiting van de Zuider zee is geweest. En tenslotte, In het laatste ta fereel, hoorden de luisteraars nogmaals een ooggetuigeverslag van de gebeurtenissen van 28 Mei 1932, toen het laatste gat in den af sluitdijk werd gedicht en eindelijk de ver binding Holland-Friesland een feit was ge worden. Merkwaardigerwijze klonken nog maals gedeelten van de redevoeringen van de offieieele personen, die destijds uitge sproken zijn, en die opgenomen waren op gr amofoonpla ten Het spel stond onder de beproefde leiding van Kommer Kleijn. De muzikale begeleiding werd verzorgd door het A.V.R.O.-Omroepor- kest onder leiding van Louis Schmidt, die speciaal voor dit luisterspel de muziek had gecomponeerd. De volgende acteurs werkten mede: Willem de Vries, Jules Verstraete, John Timrott, Folkert Kramer, Pierre Mols, Anton Ondertrouwd: C. F. W. KLOKKE en S. W. GERMERAAD Utrecht, 1 December 1936 Lijnmarkt 19 bis Mar iap laats 14 Geen ontvangdag Eeiiige en algemeene kennisgeving Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve, zorgzame Man, Vader, Be huwd- en Grootvader Wilhelm Antonie van Tongeren in den ouderdom van 67 Jaar. Uit aller naam: M. VAN TONGEREN- DE P.OOIJ Haarlem, 28 Nov. 1936 Gen. de Wetstraat 70 De teraardebestelling zal plaats hebben op Woejisdag 2 December a.s. te 11 uur op de Algemeene Begraaf plaats, ingang Kleverlaan. Ruys. Nico de Jong, Adriaan van Hees, Frans van Scliorel, Mien van Kerckhoven-Kling. De regie was zoo uitstekend verzorgd, ook technisch, dat men bijv. bij de scène van de arbeiders die door het ijs waren geïsoleerd, het kraken van de sneeuw onder de voeten hoorde. Het spel had vele momenten van werkelijk groote, dramatische spanning. Dit klank-document van onzen stadgenoot mag buitengewoon ge slaagd heeten. De stof was omvang rijk en moeilijk, maar Dr. Schroder heeft er een indrukwekkend hoorspel van gemaakt. Tallooze luisteraars in den lande hebben met groote interesse en warm medeleven gehoord, hoe de kenmerkende episoden uit dit echt- Hollandsche werk, dat den roem van ons land tot ver over onze grenzen heeft gebracht, door dr. Schroder, de spelers en de musici tot nieuw leven werden gebracht. Hk. D. LEIH UURWERK- EN HORLOGEMAKER REPARATEUR VAN GOUD- EN ZILVERWERKEN ZANDVOORTSCHELAAN 7Q TPIPI? HEEMSTEDE /y TELEF. 26144 Groote sorteering Klokken, Wekkers en Horloges. (Adv. Ingez. Med.) int Nicolaas nadert en daar mede de aangename bezigheid, U er op te bezinnen, met welke ver rassingen U familie en vrienden zult verblijden. elen hebben ongetwijfeld familieleden of kennissen of andere relaties in het algemeen, die o zoo gaarne Haarlem's Dagblad dagelijks zouden lezen, maar voor wie zelfs deze geringe uitgave een bezwaar beteekent in deze dagen. Sommigen hunner zijn „samenlezer" en ook zij zouden ons blad ongetwijfeld liever voor zich alleen hebben. Wij kunnen het U gemakkelijk maken. Wanneer U ons slechts opgeeft, voor wie het abonnement bestemd is en U zich tegenover ons verbindt voor de betaling vooruit per kwartaal, verschaffen wij U 1e. een speciaal voor dit doel vervaardigde mededeeling van het geschenk 2e. een keurig echt lederen etui, als portefeuille voor dame of heer van blijvend nut, waarin deze mededeeling aan den begiftigde kan worden gezonden 3e. een exemplaar van het aardig geïllustreerde boekje „Rijmen van P. Gasus", bestemd voor Uzelf als souvenir. M eer dan een jaar, dan zes maanden, dan drie maanden, zal de ontvanger iederen dag van Uw geschenk profiteeren en genieten. Wij zijn gaarne bereid, de op dracht en het etui voor U op 5 De cember ter bestemming te be zorgen. Desgewenscht kunt U een en ander ook zelf sturen. Dit geschenk kost U dus tot 31 Dec 1937 ƒ13.25 30 Juni 1937 6.75 31 Maart 1937 -- 3.50 per kwartaal te voldoen. EEN IDEE VOOR 'N ST. NICOL AAS GESCHEKK Hier is er een waaraan O en een ander vee) gelloepen kunnen beleven. SEE.T ÜW OPDRACHT OP AAK ONS KANTOOR GROOTE HOUTSTRAAT

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2