BRECHCOKES? TAFELTENNIS DAMMEN DRUPSTEEN's Kolenhandel Mijn kijk op het spel Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT DINSDAG 1 DECEMBER 1936 HAARLE M'S DAGBLAD lt SPORT EN SPEL r Victoria—T. O. G. (5—5) Victoria nam met 41 de leiding, die door v. Abbevé en Wille te niet werd gedaan. Weder om nam Victoria de leiding, zoodat het dub belspel de beslissing moest brengen. Hierin wonnen Van Abbevé en Wille van Lobbes en Van Wijk. In de eerste set riskeerde Van Abbe vé wel wat te veel. In de tweede en derde set was hij echter zeer gelukkig, doordat de bal telkens even het net raakte. Hier konden Lobbes en Van Wijk niet tegen op; zij verloren de partij met 1921, 2115 en 2118. Derde klasse: Victoria 3—T.O.G. 5 6—4 Uitslagen afd. Haarlem. Heeren 1ste klasse: Barna 1Victoria 1 0—10 T.O.G.—1T.O.G. 2 8—2 H.T.T.C. 3—H.T.T.C. 4 9—1 Victoria 1—T.O.G. 1 5—5 Heeren tweede klasse: Hillegom 1—T.O.G. 3 0—10 T.O.G. 4Shot 3 5—5 Barna 2Shot 2 64 Heeren derde klasse: Shot 4Barna 3 1—9 Victoria 3T.O.G. 5 64 Damesklasse: Barna 3Hillegom 1 2—8 Hillegom 2Barna 2 0—10 H.T.T.C. 2—Barna 1 9—1 WEDSTRIJDPROGRAMMA DER N.T.T.B. Afdeelmg Haarlem. Heeren 1ste Klasse: Jarna 1—H.T.T.C. 3 30 Nov. H.T.T.C. 4—Shot 1 3Dec. Heeren tweede klasse: Barna 2Victoria 2 30 Nov. Heeren derde klasse; T.O.G. 6Barna 4 30 Nov. Hillegom 2Barna 3 30 Nov. Shot 4—T.O.G. 5 2 Dec. Damesklasse: Barna 1Barna 3 30 Nov. H.T.T.C. 3Hillegom 2 3 Dec. Haarl. Tafeltennisbond. Secretariaat: Oranje Nassaulaan 169, Overveen. T.T.C. Zandvoort. Deze vereeniging heeft zich uit de competitie teruggetrokken. Alle wedstrijden, door en tegen haar gespeeld en nog te spelen, vervallen. Aan de aanvoerders wordt verzocht, hiervan goede nota te ne men. Goedgekeurde ballen. De definitieve lijst van de door het N.T.T.B.-bestuux goed gekeurde ballen is thans de volgende: Reina, Tema. Barna, Hoka. Instituut tot verbetering van het Haar- lemsche spelpeil. Bij het bestuur is het plan gerijpt, om bij voldoende animo zulk een instituut op te richten. Aangesloten Bondsspelers gelieven dit schriftelijk ken baar te maken aan het secretariaat, s.v.p. vóór 10 December a.s. Demonstratie S.V. Droste. Deze demon stratie, welke Woensdag 25 November in het clublokaal van genoemde vereeniging werd gehouden, is een groot succes geworden. De S.V. Droste heeft toezegging gedaan, bij vol doende animo een tafeltennisafdeeling te zul len stichten. Wij wenschen haar bij haar streven veel succes toé. KANOSPORT. HULDIGING OLYMPISCHE WINNAARS Het bestuur van den Ned. Kanobond is van meening, gelet op de resultaten door onze landgenooten, behaald op de Olympische wed strijden in Duitschland, dat het op de beste wijze van zijn waardeering voor de geleverde prestaties van onze ploeg blijk kan geven door het organiseeren van een bescheiden huldi gingsavond. Deze avond is vastgesteld op Za terdag 2 Januari a.s. te Amsterdam, in het feestgebouw „De Ruyter". Behalve de offi- cieele huldiging van de Olympische kanoploeg door den voorzitter van den N. K. B., ir. J. Loeff, zal de heer K. J. J. Lotsy eenige van zijn indrukken van de Olympische Spelen weergeven HENGELEN Tusschen het Riet. Zondag hield bovengenoemde vereeniging haar laatsten kaswedstrijd van dit jaar op baars. De samenkomst was te 9 uur aan de Bennebroekerbrug (Ringvaart)Zeventig leden namen aan dezen wedstrijd deel. In het ge heel werden 84 baarzen verschalkt; 12 leden komen in aanmerking voor een prijs, waarvan de uitreiking zal geschieden op Dinsdagavond in het gebouw „Het Blauwe Kruis". WATERPOLO. D. W. R—H. P. C. (3—5) In een wedstrijd, waarin de H. P. C.'ers over het algemeen iets sneller waren dan hun te genstanders, hebben zij de overwinning be haald De eerste aanvallen zijn voor H. P. C. en al gauw heeft Leih succes (0—1). Er wordt over het algemeen te veel positiespel gespeeld. Doordat v. d. Booren een boogbal verkeerd be oordeelt, vergroot H. P. C. den voorsprong (0—2). Doch nu komen ook de Waterratten los; Kohier moet handelend optreden. Het is Kollerie die scoort (12). Wanneer Eldering een straf worp krijgt te nemen is het 1—3. Van Koningsbrugge plaatst goed naar Kollerie: deze verkleint den achterstand (2—3). Na de rust wordt er meer gezwommen; dan is het spel veel aantrekkelijker. Wanneer van beide partijen twee spelers het water uit zijn ge stuurd is het Eldering die opnieuw met een boogbal scoort (24), maar even later ver kleine N. Kollerie den achterstand (3—4). Hoe wel D. W. R. nu iets meer in den aanval is, weet Eldering even voor het einde opnieuw te scoren (3—5). H. P. C. 3-D. A. W. (4—1) Reeds dadelijk zijn de H. P. C.'ers sterker: Stuifmeel zwemt op en met een onhoudbaar schot "coort hij (1—0). Na een afgeslagen aan val op" het H. P. C.-doel belandt de bal bij Mullere die van dichtbij den voorsprong ver groot (2—0). Thans zijn de Alkmaarders even sterker; de H. P. C.-doelman heeft niet te klagen als een boogschot net boven cp het net komt. Het is echter spoedig met het overwicht van D. A. W gedaan, uit een vrijen worp scoort Broekema (3—0). Na rust is H. P. C. steeds in den aanval; succes komt echter aan de andere zijde, Moo- lenaar laat zijn man even vrij, die geheel on verwacht een schot lost, dat reeds doel treft voordat de H P C -doelman er lets van merkt (3—1). Ten slotte is het Muller, die aan alle onze kerheid eén einde maakt met een hard schot Ned. Dambond en Districtsbond Noord-Holland. Onder groote belangstelling speelde de Haarlemsche Damclub tegen de pas gepromo veerde Heldersche Damclub. De uitslag luidt: Haarl. Damclub: Heldersche Damclub: J. W. van DartelenD. C. W. Rab 11 P. J. van DartelenD. Dissel 20 P. G. van EngelenL. Simonse 20 Ph. G. Amelung Jr.-^A. A. Bremer 11 P. H. MeureA. J. José Jr. 20 J. B. Sluiter Jr.P. Kwast 20 J. J. van KesterenC. Goedegebuur 20 H. van Lunenburg Jr.W. Wieren 20 J. van LooijS. Slort 02 J. BalkB. de Best 20 Telefoon 12157-28504 (Adv. Ingez. Med.) Totaal 164 Voorts speelde voor de eerste klasse com petitie van den Ned. Dambond de Haarlem sche Damclub II tegen de Heldersche Dam club II. De uitslag was 128 voor de Haar lemmers. De Haarlemsche Damclub 5 won met 164 van de Heldersche Damclub 4. Vierkamp te Parijs. De vierkamp te Parijs is Zaterdag geëin digd. Raichenbach, die Fabre klopte, heeft daarmee definitief de eerste plaats bezet. De eindstand van den vierkamp is: 1. M. Raichenbach met 9 punten; 2. H. de Jongh met 6; 3. Fabre met 5 en 4. Dumont met 4 punten. VOETBAL. w. F. C. 2—H. F. C. 2 (2—4) Na een meer spannenden dan fraaien wed strijd heeft H.F.C. wederom twee punten verkregen. H.F.C. heeft het eerst het windvoordeel en is dan ook in het voordeel. De aanvallen loo- pen echter op niets uit. Het is juist de thuis club, die na een goeden open aanval de lei ding neemt door haar rechtsbinnen. (10). Als even later de W.F.C.-keeper onklaar raakt profiteert H.F.C. goed van deze nume rieke meerderheid, eerst scoort Beets met een hard schot den gelijkmaker, terwijl di rect daarop Zur Mühlen H.F.C.'s tweede goal maakt. (12). Na de hervatting blijkt het, dat de schot- vaardigheid der thuisclub niet bijster groot is. Uit een vrije schop verdwijnt de bal ten slotte over het hoofd van Wittebol in het H.F.C.-doel. Op vrij onverwachte wijze breekt Wepster snel door om vervolgens H.F.C. met een hard schot de leiding te geven. H.F.C. speelt nu een oogenblik met veel vertrouwen en ten slotte bezegeltElfers de overwinning door den bal achter den WF.C.-keeper te deponeeren. V.V.H.—HALFWEG II (3—2). V.V.H. neemt het spel direct in handen, wat tot gevolg heeft, dat de rechtsbinnen spoedig aan V.V.H. de leiding geeft. Nadat het Half- weg-doe! nog enkele malen aan een doelpunt is ontsnapt maakt de linksbuiten van een mistrap in de achterhoede van V.V.H. gebruik om de partijen weer op gelijken voet te brengen (11). V.V.H. blijft sterker; de mid voor kopt een voorzet van rechts in, met welken stand de rust komt. Na de rust zet Hafweg alles op den aanval, maar de voorhoede moet het voorloopig af leggen tegen de V.V.H.-achterhoede. Na 25 minuten moet de V.V.H.-keeper visschen (22). Nu volgt er een spannende strijd om de leiding, welke ten gunste van V.V.H. uitvalt als de midvoor met een mooi schot den Half- weg-keeper geen kans geeft (32). VOETBAL IN ENGELAND De uitslagen van Zaterdag: BirminghamSheffield Wednesday 11 Charlton AthleticSunderland 31 ChelseaEverton 40 Grimsby TownWolves 11 Leeds UnitedManchester United 21 LiverpoolDerby County 33 Manchester CityBrentford (mist) MiddlesbroughPreston N. E. 21 PortsmouthBolton Wanderers 11 Stoke CityHuddersfield Town 11 West Bromwich AlbionArsenal 24 door Criticus. H. F. C.Bloemendaal. De eigenaardige sfeer van spanning, die steeds bij een plaatselijke ontmoeting aan wezig is, werd in dezen wedstrijd nog ver hoogd door de omstandigheid, dat de be zetting van de onderste plaats van het resul taat afhing. Het meerendeel der spelers was hiervan merkbaar onder den indruk en het verloop van de match met zijn wisselende kansen, droeg er nu juist niet toe bij om de noodige rust en een sluitende combinatie in het spel te brengen. Aan weerskanten werden er technische, doch vooral tactische fouten begaan, die speciaal in de verdedigingen nood lottige gevolgen hadden. Voor de pauze, toen H.F.C. tegen den wind in speelde, kon de opstelling der blauwwitte middenlinie en backs mij geenszins bekoren. De kanthalfs bewaakten de vijandelijke buitenspelers en daar de spil Kruyer bijna voortdurend vlak voor de, dicht op elkaar spelende backs opereerde, hadden de Bloe- mendaalsche binnenvoorwaartsen gelegenheid en ruimte te over, om „buiten om" het doel van Van der Togt te belagen. De handige De Bock had dit spoedig doorzien en zeer terecht wisselde hij met den rechtsbinnen Im mer van plaats, zoodat hij zijn groote bewe gingsvrijheid kon uitbuiten om zijn mede spelers eenige fraaie scoringkansen te bieden, waardoor de aanvankelijke 20 achterstand kon worden ingeloopen Doordat de H.F.C.-halfbacks voor de pauze weinig contact met elkaar en met hun voor hoede hielden en het middenveld aan hun tegenstanders overlieten, had Bloemendaal in deze eerste helft, tevens gesteund door den wind, een betrekkelijk groot overwicht en de 32 vorosprong, dien de thuisclub met de rust had veroverd, gaf de verhouding dan ook niet juist weer. Dat H.F.C., ondanks den geringen steun van de middenlinie in de eerste helft driemaal kon scoren, dankt zij, naast het uitstekende tactische spel van Chapon, die, jammer ge noeg, door een verwonding moest uitvallen aan enkele fouten van de Bloemendaal-achter KORFBAL. HaarlemOosterkwartier 2 (41) De eerste helft van den wedstrijd is het eei: slappe vertooning. Het Haarlem-middenvak is wel iets sterker. Verschillende malen wordt de bal keurig onderschept waardoor de aan val duchtig aan het werk wordt gezet. Mer. is hier echter niet op dreef. Toch komt er nog voor de rust een doel punt. Met een mooi afstandschot maakt J. de Haan 10 voor Haarlem. Na de rust speelt Haarlem beter. Na vijf minuten maakt Landweer met een doorloop bal gelijk (1—1). Een fout in de Oosterkwartier-verdediging volgt: J. Zijlstra plaatst naar den vrij staan- den J. Voetelink die gemakkelijk 21 maakt. Even daarna maakt dezelfde speler met een doorloopbal 31. Nu blijft Haarlem overwegend sterker. Een doelpunt van H. Arends, van verren afstand gescoord, brengt den eindstand op 41. Meerlebosch. Wedstrijd-secretaris; P. de Liefde Nachtegaalstr. 100. Gespeeld op 28 November: Oosthoek-Adsp.Meerlebosch A 11 Meerlebosch BOosterkwartier B 06 Gespeeld 29 November: Meerlebosch 1Aurora 3 31 Haarlem 5Meerlebosch 2 32 Meerlebosch 3T.H.B. 3 scheidsr. n. o. Wedstrijden voor aanstaanden Zaterdag en Zondag nog niet vastgesteld. Laten allen toch vooral komen oefenen; het is nog hard noodig. HAARLEMSCHE KORFBALBOND. In een brief van den Haarlemschen Korf- balbond aan de vereenigingen met adspirant- twaalftallen betuigt het Bondsbestuur zijn tevredenheid met de tot nog toe behaalde successen bij het instellen van de adspirant- competitie. Het heeft het voornemen, met de zoo noo dige medewerking der vereenigingen, enkele punten, die verbetering noodig hebben, beter te verzorgen, waardoor de genoemde compe titie nog meer aan haar doel zal beantwoor den. Een streven, dat de clubs zeker krachtig zullen steunen. Wegens de uiteenloopende leeftijden der adspiranten zal besloten worden tot de volgende indeeling: adspiranten van 6 tot 10 jaar en van 10 tot 14 jaar, benevens junioren van 14 tot 17 jaar. Er zal slechts Zaterdagmiddags gespeeld worden. Zijn er nog voldoende deelnemers, die ouder zijn en die niet op Zondag wenschen te spelen, dan kan voor hen eveneens een Zaterdagmiddagcom petitie ingesteld worden. In het voorjaar 1937 zullen zoo moge lijk adspirant-series met bovengenoemde indeeling uitgeschreven worden. Van ongeveer 15 December tot eind Januari zal de adspirant-competitie stilstaan. De wed strijden zullen half drie beginnen. Een plaatselijk Kersttournooi zal er voor zorgen, dat het verband niet verloren gaat. die indeeling luidt voorloopig: Hillegomsche twaalftallen te Hillegom; in Haarlem-O.: D.S.V., Animo, Flora en OK.; in Haarlem-N.: Haarlem, Oosthoek en een deel van Meerle bosch; eventueel Aurora; in Santpoort: rest Meerlebosch en mogelijk Aurora. Gespeeld zal worden op 19 Dec. en 2 Januari. Enkele me dailles zijn beschikbaar. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM - N. TELEF 6 7 2 6 _loos trekken inbegr BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 14 uur. Zatera. 912 uur Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 7—9 u. (Adv. Ingez Med.) ;:ii::i!i;iiiiii!i!; spelers, die zich op één lijn en daarbij veel te dicht voor hun doel opstelden, zoodat keeper De Haas dikwijls het uitzicht werd be nomen. Daarvan waren het tweede en derde doelpunt het gevolg. Practiseh gesproken hadden 4 van de 5 der voor de rust gemaakte goals voorkomen kun nen worden; slechts het eerste H.F.C. doelpunt na vlotte plaatswisseling tusschen Twiss en Chapon door laatstgenoemde gescoord, was de uitkomst van degelijk en tactisch samen spel. Ook na de pauze viel er van den uitslag van dezen wedstrijd geruimen tijd niets te zeggen, te minder, toen Van der Togt, met- zijn gezicht naar eigen doel staande, een hoogen bal verkeerd beoordeelde en dezen met één vuist trachtte weg te slaan. De H.F.C.- doelman had ditmaal geen gelukkigen dag en daarom komt den rechtsback Drijver des te meer lof toe voor een voortreffelijke partij verdedigend voetbal. Dit jongmensch, van wien gehoopt mag worden, dat hij, al dan niet mer behulp van havermout nog een beetje zal groeien, stelde zich zeer tactisch op, onder brak tallooze aanvallen en bracht ondanks zijn gebrek aan lengte, met uitstekend koppen herhaaldelijk redding. Zijn partner Langen- dam moet het leder, vooral voor het doel. sneller weg werken en meer aandacht aan den buitenspeler der tegenpartij besteden. Het plaatsen der halfbacks was veelal te hoog en t-e hard; het is gewenscht, den bal in de open ruimte vóór den medespeler aan te geven, mits deze zich niet steeds met den rug naar het vijandelijk doel opstelt. Indien men het leder precies op de voeten van een collega of achter hem plaatst, brengt men vooral de vleugelspelers in moeilijke positie en een dergelijke pass brengt tempo- en terrein- verlies. Na de rust ging het beter, omdat de middenlinie der thuisclub juist op tijd het spel wist te verplaatsen. Hoe noodzakelijk dit was, bleek wel uit het feit, dat de Bloemen- daal-halfbacks in die periode steeds achter hun voorhoede aan trokken, teneinde de kans te doen keeren en nu moesten kiezen tusschen het volhouden van deze tactiek of het te hulp komen van de achterhoede, waarin inmid dels van der Mey was uitgevallen. Onder deze omstandigheden kreeg het H. F. C.-binnentrio vele goed gerichte, hoewel iets te hard gespeelde „through-passes", die ioor gebrek aanu vlot samenspel niet het ge- wenschte resultaat opleverden. Sneller af geven van den bal, beter positiekiezen en vlug- BILJARTEN. FEDERATIE VAN BILJARTVEREENIGINGEX Stand der Competitie tot op heden Klasse A: T. O. G. 6 2 4 0 15 9 8 O. V. S. 6 2 4 0 14 10 8 Insulinde 6 2 4 0 15 9 8 Vriendenkring 6 3 2 1 14 10 8 Volharding 6 3 2 1 14 10 8 Excelsior (L.) 6 1 4 1 13 11 6 Soc. Vr.kring 6 2 2 1 13 11 6 Zandvoort 6 0 5 1 11 13 5 Telescoop 6 1 3 211 13 5 Vr.kring II 6 1 3 2 11 13 5 Excelsior (H.) 6 0 3 3 8 16 3 Flora 6 0 2 4 6 18 2 Klasse B: T. O. G. 6 4 2 0 18 6 10 Excelsior 6 4 1 1 16 8 9 Groene Woud 6 2 3 1 12 12 7 Soc. Vr.kring 62 3 115 9 7 O. V. S. 6 3 1 2 14 10 7 Vr.kring n 6 2 2 2 12 12 6 A. D. O. 6 1 3 2 11 13 5 Flora 6 1 3 2 10 15 5 Insulinde 6 2 1 3 11 13 5 Telescoop 6 1 2 3 9 15 4 Zandvoort 6 1 2 3 10 14 4 Volharding 6 1 14 6183 Klasse C: O. V. S. 5 4 1 0 15 5 9 T. O. G. 5 4 0 1 14 6 8 Telescoop 5 3 2 0 14 6 8 Insulinde 5 3 1 1 14 6 7 Soc. Vr.kring 5 2 2 1 10 10 6 Excelsior 5 3 0 2 11 9 6 Onderl. Gen. 5 1 2 2 8 12 4 Volharding 5 1 2 2 8 12 4 Zandvoort 5 1 1 3 8 12 3 A. D. O. 5 1 1 3 7 13 3 Flora 5 0 1 4 6 14 1 Vr.kring n 50145 15 1 Klasse C: O. V. S. 5 4 1 0 17 3 9 Zandvoort 5 2 3 013 7 7 A. D. O. 5 3 1 1 11 9 7 Onderl. Gen. 4 2 2 011 9 6 Groene Woud 5 2 l 211 9 5 Vr. Kring 4 0 4 0 8 8 4 Insulinde 4 0 4 0 8 8 4 De Doelen 4 1 2 1 7 13 4 Telescoop 4 0 2 2 6 10 2 Zandvoort 5 1 0 4 5 15 2 Vr.kring 5 0 0 5 3 17 0 WIELRIJDEN. Achilles. Zondag hield „Achilles" haar derden rit voor de Herfstcompetitie. Dit was een veld- rit over pl.m. 20 K.M. In het terrein was vee] variatie; er moest flink bij geloopen en ge klommen worden, waardoor het veld in di verse groepjes verdeeld werd. De eindspurt werd door D. Groenendijk met een half wiel van J. Klinkenberg gewonnen. Derde werd P. Gruijters met gering verschil. De uitslagen waren als volgt: Klasse A: 1. D. Groenendijk, 2. J. Klinken berg, 3. P. Gruijters. Klasse B: 1. C. Siebeling, 2. P. Moisou. 3. P, v. Leeuwen, 4. K. Oosterbaan. 3. C. de Veer. Klasse C: 1. H. Koelemij, 2. J. Stet. 3. D. Claassen, 4.A. v. Sprundel, 5. C. v. Egmond. Juniores: 1. Portegies, 2. v. Norden, 3. Duins H. S. V. „De Kampioen". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag morgen in de duinen achter Kraantje Lek een hardloopwedstrijd en een wedstrijd in vèr- springen, waarvan bij gecombineerde pun tentelling de uitslag als volgt was: 1. Dalfsen, 2. Schaper, 3. Hensen, 4. v. Waard, 5. N. N., 6. J. Bos, 7. S. Bos, 8. Stap horst, 9. Jansen, 10. Krom. 11. de Best. 12. D. Drost, 13. R. Hessels, 14. de Brev, 15. Esveld 16. Oudolf, 17. Hut, 18. Scheidier. 19. J. Sytsma, 20. de Vries, 21. Hoogenbirk, 22. Kei- zerswaard, 23. Sterke, 24. Veen. De verste sprong was van A. Schaper, met circa 6.60 M. „DE JONGE KAMPIOEN". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag haar laatsten rit voor de wintercompetitie. De uitslag der wedstrijden is: A-klasse 37% K.M.: 1. W. Drogtrop B.M. tijd j ger combinatie met de buitenspelers, die eer der moeten voorzetten, verhoogt de effectivi teit van de voorhoede, waarin Ten Have Sr lang geen slecht debuut maakte. Hij trachtte althans de schietkansen in eens te benutten wat hem vrij goed afging. Twiss en Koper hebb enhard gewerkt, wat vooral het spel van laatstgenoemde in waarde verhoogt. Bij Bloemendaal heeft keeper de Haas zijn doel uitstekend en in fraaien stijl verdedigd. Hij had het geluk niet meer en door het min der juist opstellen van de achterspelers en het weifelend spel van den rechtsback geraakte hij in vele moeilijke situaties. Van de half backs was Leemhuis ditmaal de beste, al kon de kleine Bloemendaler na zijn afwezigheid uit de ploeg wegens verwonding niet zijn top vorm bereiken. Ook Beyk was niet zoo goed, als men van hem gewend is; het plaatsen van beiden liet veel te wenschen over. In dit onderdeel was de nieuweling van der Linden nog de beste. Hij speelde althans zijn rechtsbuiten Hartman verschillende vrije ballen toe. Deze vleugel speler, een der meestbelovende jongeren in ons district, heeft in deze wedstrijd niet laten zien, waartoe hij wel in staat is. Zijn voor zetten waren te laag en hij verzuimde naar de positie van zijn collega's te kijken, alvorens het leder te plaatsen.De binnenvoorwaartsen Immer en Noordhoff hebben verdienstelijk opbouwend werk geleverd, ook van hen was het aangeven echter onzuiver, waarvan voorai Hartendorp en de Bock het slachtoffer wer den. De linksbuiten had het tegen Drijver verre van gemakkelijk, evenals Hartman zou zijn spel met eerder starten gebaat zijn. De Bock tenslotte ondervond te weinig steun om doorloopend gevaarlijk te zijn; in de eerste helft leverde zijn snelheid van han delen en tactisch spel twee doelpunten op. terwijl hij met eenige fraaie schot-en niet fortuinlijk was. Na de de pauze kwam hij te weinig in het bezit van den bal om de kans te doen keeren. esumeerende moet gecon stateerd worden, dat beide ploegen elkaar in het zeer matige spelpeil niet veel ontliepen, doch dat de spanning en de wisselende kansen den wedstrijd toch interessant maakten. De overwinning van de thuisclub was ietwat ge flatteerd. De volkomen onpartijdigheid van de belde grensrechters deed aangenaam aan en ver gemakkelijkte de taak van den referee. ORITIOUS. 1 uur 14 min. 23 sec., 2. J. Smit 6 punten. De overige renners opgegeven. B-klasse 37% K.M.; 1. H. Munk tijd 1 uur 14 min. 55 sec. 6 punten. 2. H. Veerman 5 pun ten, 3. F. Jansen 4 punten, 4. J. Munk 3 pnt. C-klasse 25 K.M. 1. Tichelaar tijd 58 min. 1 sec.. 6 punten. De overige renners opgegeven. Juniores: 12% K.M. 1. Kürschner. tijd 29 min. 40 sec. 6 punten. 2. K. Neeft 5 punten. 3. Ger ritsen 4 punten. 4. de Groot 3 punten. De uitslag der competitie is: A-klasse: 1. J. Smit 22 pnt., 2. W. Drogtrop 18 pnt, 3. W. Vonk 5 pnt. Daar W. Drogtrop niet alle wedstrijden meereed, is hij buiten mededinging geclasseerd. B-klasse: 1. H. Veerman 22 pnt., 2. F. Jan sen 18 pnt., 3. J. Munk 14 pnt., 4. H. Munk 13 pnt. C-klasse: 1. Tichelaar 23 pnt.. 2. Weyers 16 pnt., 3. Knaap 11 pnt., 4. C. Bijster 5 pnt., 5. De Looper 4 pnt. Juniores: 1. Kuschner 23 pnt.. 2. K. Neeft 21 pnt., 3. De Groot 16 pnt., 4. Gerritsen 15 pnt. BILJARTEN. Het zilveren jubileum van de „B. C. Haarlem". Van Vliet wint de barrage-partij van Sweering. Daar de Hagenaar C. van Vliet en de Am sterdammer J. H. Sweering in het invitatie- tournooi van het jubi- leerende „B. C. Haar lem" een even groot aantal partijen hadden gewonnen, moest om de définitieve bezetting van de eerste en twee de plaatsen tusschen hen een barrage-partij gespeeld worden. Deze werd Maandagavond gespeeld. Met een schitterende serie van 110 van acquit zette Sweering den strijd in en op de tweede beurt scoorde Van Vliet een mooie 79, waarna de stand in deze twee beurten reeds luidde 112 om 105. De 5e beurt lever de voor Sweering 84 op, waardoor het 201 138 was. Na eenige kleine beurten van bei den maakte de Hagenaar een brillante 120. Masseeren, piqueeren, rappeleeren, enz. het was alles even soepel en fraai. Dan een poedel en vervolgens 35 en 40. zoodat het na 16 beur ten luiddt: 243 om 374 voor Van Vliet. Op de 19e beurt kwam het einde: Van Vliet 400, Swee ring 267. Dit was de fraaiste partij van dit tournooi; de vele toeschouwers hebben volop van het prachtige spel kunnen genieten. De uitslag was technisch: pnt. brt. J. H. Sweering 267 19 C. van Vliet 400 19 Na afloop gaven beide spelers eenige fraaie kunststooten te zien. Van Vliet. h.s. gem. 110 14.05 120 21.05 GYMNASTIEK. VELDLOOP TURNLUST. De Zondagmiddag 17 Januari door Turnlust te Beverwijk te organiseeren veldloop zal wor den gehouden in de duinterreinen, behooren- de bij de Hoogovens. De K.N.A.U. en het K.N.G.V. werken voor dit doel samen. Er werd ook een propaganda- klasse ingesteld, waaraan ieder kan deelne men, die niet bij de K.N.A.U. is aangesloten. RECORDLIJST K.N.G.V. Voor het eerst verscheen een athletiek- recordlijst van het K.N.G.V. Er blijkt uit, dat in de loopnummers een voorname rol wordt gespeeld door leden van den K.T.K. Recordhouders(sters) uit dien kring zijn van de heeren: A. v. Geenhuizen (Turnlust B.) 100 M. in 11 sec., A. Schaap (idem) en 200 M. in 24.2 sec. J. v. d. Bos (O.S.S.) 400 M. in 54.5 sec., O.S.S. Zweed- sche estafette in 2 min. 10.2 sec. En van de dames:F. Berendes (G.G.V.) en L. Klinge (Gratia-Plato) 100 M. in 13 sec., en laatstge noemde tevens 200 M. in 27.4 sec. VETERANENKORPS. De jaarvergadering van het veteranenkorps K.N.G.V. wordt Zondag 7 Februari in Rotter dam gehouden. Cricket in Australië. Brown en Rogers vervolgden Zaterdagmor gen voor Queensland hun innings bij een stand van 710. Het openingspaar bracht de 100 op het scoringbord, doch het wordt op 117 gescheiden wanneer Verity Brown's wicket neemt voor een perfecte 74. Als op 142 Rogers voor een niet minder goede 62 op Fames' bowlen gevangen wordt, veroorzaakt Verity een collapse. Hij neemt op 163 Allen's (12) wicket. Tallon gaat run out. Baker is Verity's derde slachtoffer. Cockburn wordt door Leyland gebowld. Andrews (24) had stand gehouden doch Verity neemt op 183 ook zijn wicket door een zeer moeilijke return te houden om vervolgens ook Omos te bowlen. Oxenham en Wyeth bieden dan zulk een te genstand, dat het Engelsche totaal (215) ge passeerd wordt. De stand voor het 9de wicket leverde 44 runs op. Oxenham (19) wordt door Voce gebowld en als tenslotte een fraaie vang van Verity op Fames' bowlen een einde aan de innings van Wyeth (24) maakt, bedraagt de score 243. Verity nam 5 voor 50. Fagg (9) en Barnett (10) scoren in de 2de innings van de M. C. C. 19 runs zonder wicket- verlies, waarmee de speeltijd van den tweeden dag verstreken is. De M. C. C. heeft met alle wickets in han den op Queensland nog een achterstand van 9 runs. Een recordscore van Barnett en Fagg voor het le wicket. Na Zaterdag in de tweede innings van de M.C.C. 19 runs gemaakt te hebben, vervolgden Fagg en Barnett Maandag te Brisbane tegen Queensland hun innings om een recordstand van 295 runs voor het eerste wicket op te zetten. Barnett scoorde niet minder dan 259, het hoogste totaal door een M.C.C.-speler tegen Queensland gemaakt. Barnet maakte zijn runs een stuk sneller dan Fagg, die even eens een century n.l. 112, zijn eerste in Austra lië. bijeensloeg. Hardstaff (12) maakte het kort, waarna met Fishlock samen Barnett's wicket viel. Fishlock (24) en Ames (28) ver hoogden. zonder gescheiden te worden, de score tot 453—3. waardoor de M.M.C. thans met nog 7 wickets in handen een voorsprong heeft op Queensland van 425 runs. In de test- match te Melbourne (1924—'25) gespeeld scoorden Hobbs en Sutcliffe voor het iste wicket 283, een record dat thans geslagen is doch niettemin voor testcricket gehandhaafd blijft.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7