KON. NED. VOETBALBOND OVERZICHT EERSTE KLASSE TWEEDE KLASSE DERDE KLASSE VIERDE KLASSE RESERVE 1E KLASSE R.K. VOETBAL DAMMEN i TAFELTENNIS LAY.'NTENNIS WIELRIJDEN MAANDAG 7 DECEMBER 1936 HAARLE M'S D A G B TJ A D 5 Sint Nicolaas heeft gisteren inderdaad voor verrassingen gezorgd, maar die waren al van een heel onaangenamen aard. Bijna het grootste gedeelte van het programma, zoowel van den K. N. V. B. als van den Haarl. Voet balbond, kon niet gespeeld worden. De sneeuw hagel en regen hadden de meeste terreinen onbespeelbaar gemaakt en als de toestand van de velden goed was. dan waren hier en daar de weersomstandigheden toch van dien aard, dat spelen onmogelijk was. Sommige wedstrijden werden wel vol goeden moed be gonnen. maar in de rust moest toch worden gestaakt. Dit was o.a. het geval bij V. S. V. Sparta en Stormvogels 2—Zeeburgia 2. Dit staken was voor de eene partij prettig, maar voor de andere teleurstellend; V. S. V. en Zee burgia 2 hadden toen namelijk beide een l 0 voorsprong. Het zal later moeten blijken of ze bij den over te spelen wedstrijd óók in staat zullen zijn. met rust een 10 voor sprong te verkrijgen. Voor eenige clubs was echter nog een groo- ter teleurstelling weggelegd. Zoo maakte Bloemendaal een vergeefsche reis naar Hil versum, omdat er geen telegram gekomen was, dat het terrein van "t Gooi onbespeel baar was. Nog erger was het met E. D. O., dat eveneens zrulk een telegram op de bestemde plaats niet vond. De secretaris, de heer W. Hirs. belde toen Den Helder op, want daar moest gespeeld worden. Het antwoord luidde, dat het veld bespeelbaar was. E. D. O. ging dus op reis, maar toen ze op het terrein van H. R. c. arriveerde, bleek dat de wedstrijd geen doorgang vond. De terugreis moest dus aanvaard worden. Onderweg stapte het ge zelschap in Beverwijk uit, om voor ons bij kantoor de uitslagen van de andere wedstrij den in deze afdeeling af te wachten. De eerste klas van Afdeeling I werd zelfs heelemaal stilgelegd en in Afdeeling n werd maar één wedstrijd gespeeld; dat was Haar- lemH. B. S. Het veld was goed bespeelbaar maar vooral in de tweede helft was het weer verre van ideaal. Toch bleef scheidsrechter Wey met de 22 spelers en de twee grensrech ters moedig tot het eind toe in de wei. Het werd een 11 gelijk spel, waarmee beide partijen wel tevreden kunnen zijn. Op het veld aan de Spanjaardslaan kon zoowaar de wedstrijd H. F. C.—Alcmaria Vic- trix doorgaan en hier bereidde de goede Sint aan den H. F. C.-aanhang een aangename verrassing, want de Good old wist de Alk- maarders, die toch een behoorlijke kampioens kans hadden, met een 31 nederlaag naar huis terug te sturen. We hebben zoo'n idéé dat de H. F. C.'erst in het verdere gedeelte van het competitie nog wel wat van zich zul len doen spreken. Zandvoort heeft de eenige kans, om nog wat op de sterke Volewijckers in te loopen, niet gebruikt. Hoewel de Zandvoorters tot even na rust een 40 voorsprong en de over winning als het ware „in den zak-' hadden, lieten ze deze fraaie kans toch glippen. Het werd een 44 gelijk spel. En zelfs moesten tegen het einde nog alle krachten worden in gespannen om een nederlaag te ontloopen. Haarlem-H. B. S. (1-1) De roodbroeken hebben dit seizoen wel met onvolledigheid te kampen. Ditmaal ontbraken weer drie spelers. Bovendien moesten tijdens den wedstrijd nog twee spelers worden ver vangen. Kammeijer probeerde het weer eens op den rechtervleugel. Met het volgende elf tal werd door Haarlem begonnen; Mulder, Verhappen, Huijsmans, Comet, Van Gooi, Vreeken, Kammeijer, De Winter, Van der Hulst, Effem, Van Polanen. H.B.S. Graafland, Bakhuys, Ophorst, v. d. Vegt, Van Vliet. Amtzenius, Duysens, d' Fonseca, Taverne, Walham, Mul. Haarlem speelt het eerst met den wind in het voordeel. De weersomstandigheden, waar onder moest worden begonnen zijn verre van fraai. De eerste aanvallen zijn voor Haarlem. H.B.S. krijgt al spoedig eenige vrije trappen tegen zich wegens ongeoorloofd aanvallen door Duysens. Bakhuys blijft voorloopig meer op den achtergrond en maakt het de verdediging van Haarlem niet erg lastig. Bij Haarlem wordt te veel op links gespeeld; Kammeijer wordt te weinig in den strijd be trokken. De aanvallen van H.B.S., hebben een meer open karakter en zijn daardoor niet van ge vaar ontbloot. Van der Vegt mist een voorzet van Graafland, maar als even later deze speler opnieuw kan voorzetten, is het Van Vliet, die ongehinderd aan H.B.S. de leiding geeft (0—1). Bij Haarlem gaan verschillende goed opge zette aanvallen door buitenspel staan verloren. Verder slaan Taverne en Walham veel aan vallen af. Toch brengen eenige snelle open aanvallen gevaar voor Mul's doel, maar Kam meijer en De Winter schieten naast. Aan den anderen kant probeeren Van der Vegt en Bakhuys het eenige malen van verren afstand, zonder succes. Als dan opnieuw de rechtervleugel van Haarlem zich roert en Kammeijer den bal voor het doel plaatst, is het Van Polanen, die de partijen op gelijken voet brengt (11). Dan blijft Haarlem even sterk aanvallend; het publiek juicht reeds bij een hard schot van Kammeijer, dat Mul echter meesterlijk tot hoekschop verwerkt. Bij een botsing tusschen Mulder en Van Vliet verlaat de Hagenaar het terrein; bij Haarlem valt Effern uit, zoodat de laatste minuten voor rust beide teams met tien man spelen, zonder dat er nog wat gebeurt. Na rust is Vreeken door Van den Berg ver vangen. Het is bovendien gaan regenen. H.B.S. begint sterk aan te vallen; elke gelegenheid tot schieten wordt door de Hagenaars benut, maar de goede richting is zoek. Mulder is ook op zijn post en Van Gooi is in deze periode van H.B.S.-overwicht in uitstekenden vorm; Van den Berg zwoegt dat het een lust'is, zoo dat H.B.S. het niet gemakkelijk heeft. De Haarlem-voorhoede zit evenmin stil; de Haagsche verdediging moet er zoo langzamer hand ook steeds aan te pas komen, want Van Gooi brengt steeds het leder naar voren. Dan valt ook Cornet uit; nu komt Stammes binnen de lijnen. Het geheele elftal van Haarlem speelt dan een enthousiaste partij. Tijdens hevige regen en wind wordt H.B.S. teruggedrongen: als Kammeijer keeper Mul reeds heeft gepasseerd, kopt Taverne den bal nog uit het doel. De Hagenaars kunnen niet van het voor deel van den wind profiteeren, dank zij hard werken der geheele Haarlem-achterhoede. Kammeijer gaat de laatste tien minuten op de middenvoorplaats spelen; Van der Hulst gaat op zijn plaats. De stand blijft echter ongewijzigd; het einde brengt een 11 gelijk spel. V. S. V.-Sparta (1-0) Wegens regen na de rust gestaakt. Onder slechte weersomstandigheden werd deze wedstrijd gisteren gespeeld. Er stond een zeer sterke wind van het eene doel naar het andere. Sparta wint den toss en trapt tegen den wind af. De thuisclub treedt in den be ginne, gesteund door den wind, nogal aanval lend op, maar de schoten komen op een ver keerde plaats tere.cht. Enkele tegenaanvallen der Spartanen zijn zeer gevaarlijk, terwijl het schieten ook veel beter is, dan bij V. S. V. Een vrije trap, door Papenhoven genomen, gaat rakelings langs het doel van V. S. V. In de voorhoede van de thuis club wil het in den beginne niet erg vlotten. Vooral door het weinig verband in den rech ter vleugel. Heins krijgt veel te weinig te doen en bovendien maakt de sterke wind elke bal- controle onmogelijk. Na eenigen tijd gaat het beter met den aan val van V. S. V. Er wordt nu veel meer en veel beter geschoten, waardoor Cohen in het Spar- taansche doel, de handen vol krijgt. De scho ten van Van Leeuwen, Sterk en G. Michel keert hij echter uitstekend. Als de Koning een voor zet geeft naar Michel, die tusschen de beide backs van Sparta staat opgesteld, loopt Cohen uit zijn doel, maar hij is iets te laat. Michel schiet den bal langs hem heen in het verla ten doel 10. Even na dit doelpunt komt een hevige re genbui opzetten en wordt het spel eenigen tijd gestaakt. Om de laatste minuten van de eerste helft vol te maken, wordt het spel nog even hervat, waarna de scheidsrechter, na overleg met de beide aanvoerders besluit, den wed strijd niet verder uit te laten spelen. H. F. C.Alcmaria Victrix (31) De verbetering van het H.F.C.-elftal, die de laatste weken ingetreden is, blijkt lang zamerhand meer en meer constant te wor den. In dezen vorm spelend konden er nog wel eens meer leidende clubs in deze afdee ling het hard te verduren krijgen tegen de zeer hard werkende HE.C.-ploeg. Alcmaria heeft dit tenminste ondervonden; daarmee hebben de H.F.C.'ere de smadelijke 61 nederlaag in Alkmaar op fraaie wijze goed gemaakt. En al was goed voetbal niet mogelijk op het zeer moeilijk bespeelbare ter rein, toch verdiende H.F.C. de overwinning volkomen. Alcmaria viel tegen voor een kampioens- candidaat. H.F.C. stelt zich als volgt op: Van der Togt, Drijver, Langendam. Van Olphen, Kruyer, C. ten Have. Höck, J. ten Have, Twiss, Koper, Hagenaar. Door het slechte weer is het veld niet best. Dit is voor H.F.C. echter geen beletsel om direct eenige zeer fraaie aanvallen op te zet ten. De combinatie sluit uitstekend: met heel veel moeite houdt de Alcmaria-achterhoede dit eerste kwartier stand. Gerritse als mid-half ziet kans, met lange centers het spel te verplaatsen en mede door het wïndvoordeel beleeft het H.F.C.-doel nu zeer benauwde oogenblikken. Drijver is ech ter in uitstekenden vorm en ook door het slechte schieten der Alcmaria-voorhoede ko men er geen doelpunten. Het is juist in deze periode van Alcmaria- overwicht dat J. ten Have goed doorbreekt, waarna Hagenaar zijn uitstekenden voorzet goed inkopt. (10). Enkele gevaarlijke momenten daargelaten zien de bezoekers toch geen kans, Van der Togt te bedreigen. Na de hervatting heeft H.F.C. den wind in den rug en doordat de regen nu ook in stroo men neervalt, is dit wel een groot voordeel. Het schieten van de H F.C.-voorhoede is ech ter niet best; verschillende schoten gaan naast en over. Gerritse blijft een gevaar voor de H.F.C.'ers, hij geeft linksbuiten Hamstra vele mooie ballen. Deze leveren door goed verdedigend spel der H.F.C.'ers geen gevaar op. Uit een vrijen trap ontstaat H.F.C.'s tweede doelpunt, Twiss kan den bal nog net aan tippen; onder den Alemaria-keeper door ver dwijnt de bal in het net. (20). De bezoekers geven echter niet op en on danks het feit, dat één hunner uit het veld gestuürd wordt, brengen ze de H.F.C.-achter- hoede nog in moeilijkheden. Tenslotte profi teert de rechtsbinnen van een fout der H. F C.-verdediging en scoort met een goed schot, (21). H.F.C. ziet tijdig het gevaar in en bestookt het Alcmaria-doel op hardnekkige wijze. Vijf minuten voor het einde loopt Höck een voor zet van Hagenaar in het doel, daarmede H.F. C. een 31 overwinning bezorgend. ZandvoortVolewijckers (44) Zandvoort wint den toss en verkiest het voordeel van den sterken wind. Geruimen tijd gaat de wedstrijd vrijwel ge lijk op. Enkele aanvallen aan beide zijden wor den door de verdediging gemakkelijk onder broken. Na heel mooi samenspel in de Zand- voortsche voorhoede schiet H. Bloemendaal onhoudbaar in (10). Uit een door A. Weber goed genomen cor ner vergroot J. v. d. Bos kort daarna den voorsprong (20). De Volewijckers weten hierna wel enkele corners te forceeren, waaruit echter niet ge scoord wordt. Na een snellen aanval van links wordt de bal plotseling overgezet naar rechts; de rechtsbuiten A. Weber maakt het derde doelpunt voor Zandvoort (30). De Volewijckers zijn in de daarop volgende periode niet gelukkig. Zij schieten tegen paal en lat. Aan spanning ontbreekt het niet, want ook Zandvoort doet nog eenige gevaarlijke uit vallen. De keeper der gasten verricht evenwel uitstekend werk. Rust komt met 30. - Nauwelijks een minuut na de rust vergroot J. v. d. Bos met een mooi schot den voor sprong tot 40. H. Bloemendaal loopt dan tusschen de backs door om er 50 van te maken, doch de scheidsrechter fluit voor buitenspel. Eenigen tijd gaat dan het spel vlug heen en weer tot de linksbuiten van de bezoekers W. Herfst den uitgeloopen keeper passeert en den stand op 41 brengt. Dat geeft den Volewijckers moed; gesteund door den sterken wind dringen zij Zandvoort voor het doel terug. Als kort daarna een der Zandvoort-spelers een overtreding begaat, kent de scheidsrechter aan de Volewijckers en penalty toe, waaruit Witte keurig scoort (42). Als bij een vol genden aanval de middenvoor van Vole wijckers op de doellijn staat en den keeper het uitzicht belet, schiet de rechtsbuiten F. Bognetteau in (43). Zandvoort raakt dan haar zelfvertrouwen kwijt. Tegen den feilen wind in wordt de bal meermalen slecht weggewerkt. Kort voor het einde is het dezelfde speler, die den ge lijkmaker voor Volewijckers scoort (44). Het programma voor Zondag. AFDEELING I. Eerste klase: StormvogelsExcelsior. Blauw WitXerxes. R.C.H.A.D.O. D.H.C.Ajax Tweede klasse B: B.F.C.H.F.C. Alcm. Victrix't Gooi BloemendaalDe Kennemers De SpartaanHJt.C. EJ>.0.A .F.C. AFDEELING II. Eerste klasse V.U.C.Hermes-D.V.S. Z.F.C.D.W.S. FeijenoordHaarlem. H.B.S.—VB.V. SpartaK.F.C. T. H. B.—Avanti (4—1) In een uitstekenden wedstrijd is T.H.B. er in geslaagd. Avanti een verdiende nederlaag toe te brengen. De Boys zitten direct voor het doel der gasten; hun achterhoede moet alle krachten inspannen om een doelpunt te voorkomen. De haflinie der Boys speelt uitstekend en stelt hun voorhoede telkens in staat aan te vallen, doch het beslissende schot ontbreekt. Dan krijgen de Boys een corner te nemen. Deze wordt mooi door den rechtsbuiten voor het doel geplaatst en ineens door den spil ingeschoten. (10). Aangemoedigd door dit succes trekken de Boys geregeld ten aanval, maar de keeper der gasten behoedt zijn club voor een zware nederlaag. Rust 10 Nu neemt T.H3. het spel weer in handen; Avanti wordt geheel teruggedrongen. Spoe dig heeft dan ook de invaller-rechtsbinnen succes uit een mooie pass. (20). Avanti speelt enthousiast verder; uit een snellen aanval doelpunt haar midvoor. (2—1). De Boys zien het gevaar in; keurig zetten zij hun aanvallen op. zoodat Avanti slechts sporadisch op de T.H.B.-helft komt. "De invaller-rechtsbinnen weet uit twee mooie voorzetten van den linkervleugel even zoo vele malen te scoren; hij verricht daar mede den hattrick. (41). Wanneer de scheidsrechter voor het laatst fluit, heeft T.H.B. een verdiende overwinning behaald. R. C. H. 2—Blauw Wit 2 (2—0) Ondanks de slechte weersgesteldheid was het terrein van de Racing in uitstekendt» conditie en kon bovengenoemde wedstrijd du? doorgaan, al heeft het zoowel voor als na de rust een enkel maal geducht gespookt door de heftige regen- en hagelbuien. R.C.H. 2 heeft wederom gewonnen en vol komen verdiend. Hoewel de rust met blanken stand kwam, had toen reeds een voorsprong van een of twee doelpunten juister het spel- beeld uitgedrukt, doch geen geluk aan den eenen kant en goed keepen van den Blauw- Wit-doelman aan de andere zijde heeft de veldmeerderheid van R.C.H. 2 niet doen uit komen. Wel speelden de Amsterdammers een tech nisch aardig spelletje, maar de goed spelende R.C.H.-verdediging en de centerhalf Van Dantsik wisten daar wel raad mede. Na de rust, met den wind in den rug, was R.C.H. vrijwel doorloopend sterker, doch het duurde toch nog wel bijna een half uur voordat bij een der vele aanvallen een penalty werd toegekend, waaruit Van Eek zijn elftal de leiding gaf (10). Een paar goede scoringskansen gingen daarna eerst nog verloren, waarna Helling man na een handige manoeuvre nummer twee langs den Amsterdamschen keeper schoot (2—0). Wegens buitenspel ging daarna nog een goal van Molenkamp verloren. Het einde kwam met een 2—0 overwinning voor R.C.H. 2. Het elftal speelde met: Bergsma. Van Eek, Kaestner, Siegerist, Van Dantsik, Van de Gevel, N.N., Molenkamp, Kedde, Hellingman, Meyer Stormvogels IIZeeburgia II 01 (gestaakt). Deze wedstrijd werd wegens het slechte weer gestaakt, toen de stand 01 was. Storm vogels 2 had toen tegen den hevigen wind in gespeeld. E. D. O. 2Hilversum 2 (01) Na de mooie overwinning van verleden week hebben de roodzwarte reserves weer verloren. En verdiend. Hilversum speelde in alle op zichten beter en wist zich beter aan de on gunstige weersomstandigheden aan te passen. Reeds in de eerste minuten wist Hilversum de leiding te nemen. Na eenigen tijd moest Kollerie zich laten vervangen. Toen E.D.O. na rust den steun van den sterken wind. kreeg, hadden wij meer van de thuisclub verwacht. De bezoekers speelden evenwel uitstekend en het was alleen aan het goede doelverdedigen van Van Roon te danken dat het slechts 0—1 bleef. E.D.O. 2 had de volgende opstelling: Van Roon, v. d. Sluis, Bos, Van Geemen, J. Koene, Van Esch, During, Koppen, Kollerie. Piet Perukel, Van Noort. De Uitslagen. SantpoortGraaf Willem 92 D.S.S.—Geel Wit 3—1 V.V.E.—Santpoort II 3—1 VOETBAL IN ENGELAND Sunderland neemt de leiding. De uitslagen van Zaterdag luiden: ArsenalManchester City 13 Bolton WanderersChelsea 21 BrentfordPortsmouth 40 Derby County—Leeds United 5—3 EvertonStoke City 11 HuddersfieM TownCharton Athletic 12 Manchester UnitedBirmingham 12 Preston North EndWest Bromw. Albion 3—2 Sheffield Wednesday—Middlesbrough 10 SunderlandGrimsby Town 51 Wolverhampton WanderersLiverpool 20 Simultaan-séance J. H. Meure te Santpoort. Voor leden en genoodigden der Damclub „Stabiel"' te Santpoort gaf de heer J. H. Meure (Üd der Haarlemsche Damclub) in het clubgebouw aan de Wüstelaan een simul- taansèance. Er namen 18 spelers aan deel, waarvan de simultaanspeler 11 partijen won, 2 verloor tegen E. Zuiderduin en H. Oudhof en 5 remise speelde tegen J. H. Berk, J. v. d. Berg, E. Oudendijk. H Oudhof Jr. en C. van Kampen. Voorwedstrijden om den meestertitel. De eindstand van den voorwedstrijd om den meestertitel (district Noord-Holland) luidt als volgt: 1 H. Laros (Damclub „IJmuiden") 7 pun ten; 2 C. Suijk (Damclub „IJmuiden") 5 punten; J. H. Meure (Haarlemsche Dam club) en H. de Boer (Damclub „IJmuiden") elk 4 punten; C. Bais (Damclub „IJmuiden") 0 punten. Aangezien H. Laros zieh voor den eindstrijd heeft teruggetrokken, zullen Meure en De Boer herkampen om uit te ma ken wie van hen beiden met Suijlc in de fi nale zullen uitkomen. Hoofdklasse Ned. Dambond. De stand van de hoofdklasse competitie van den Ned, Dambond (district Noord-Hol land) luidt thans als volgt: B. w bord- D 60 60 punten G Cl Damclub IJmuiden I 3 3 0 43—17 6 Haarlemsche Damclub I 3 3 0 4218 6 Damclub Zaandam I 3 1 2 29—31 2 Damclub Haarlem I 1 0 1 8—12 0 Damclub Wormer I 2 0 2 12—28 0 Heldersche Damclub 2 0 2 6—34 0 Haarl. Tafeltennisbond. Secretaris: J. C. Heeck, Oranje Nassaulaan l Overveen. Adresverandering. De heer P. A. Huizinga is verhuisd naar Jansweg 45rood, Haarlem. Men gelieve hiervan goede nota te nemen. Bondsgedelegeerden H.T.T.C.-tournooi. Als Bondsgedelegeerde voor het tournooi der H.T.T.C., dat op 3 Januari a.s. gehouden wordt in het gebouw van het voormalig Zanderinsti tuut te Haarlem, is de heer H. Freddy Koen Jr. aangewezen, secretaris van den Ned. Tafel tennis Bond. Aan dit tournooi zijn door den Haarl. Tafeltennis Bond de Haarlemsche Ta- feltenniskampioenschappen verbonden. Tafeltennisweek. Het ligt in de bedoeling van het H.T.T.B.-bestuur en de propaganda- commissie, van 29 Januari een z.g. tafelten nisweek te houden. Hiervoor zijn reeds eenige projecten gereed gekomen, welke nog nader bekend zullen worden gemaakt. Een der pro grammapunten is het groote nationale tafel- tennistournooi der H.T.T.C. Bestuursvergadering. De bestuursleden worden er aan herinnerd, dat op Maandag 14 December een vergadering zal worden gehou den ten huize van den secretaris. Aanvang 7.30 uur. Wedstrijduitslagen N.T.T.B. afdeeling Haar lem. Heeren Eerste klasse: Barna—H.T.T.C 3 0—10 H.T.T.C. 4—Shot 5—5 Heeren Tweede klasse: Barna 2Victoria 2 37 Shot 2—Shot 3 8—2 Heeren Derde klasse: T.O.G. 6-Barno 4 55 Hillegom 2Barna 3 Shot 4—T.O.G. 5 5—5 Damesklasse: Bana 1Barna 3 100 H.T.T.C. 3—Hillegom 2 5—5 Wedstrijdprogramma van den N.T.T.B., af deeling Haarlem. Heeren Eerste klasse: ShotT.O.G. 9 December. H.T.T.C. 4—Barna 10 Heeren Tweede klasse: HillegomShot 2 7 Shot 3Barna 2 9 Victoria 2—T.O.G. 3 12 Heeren Derde klasse: Barna 3Victoria 3 7 Victoria 3Shot 4 12 Damesklasse: Barna 2Hillegom 7 Hillegom 2Barna 7 H.T.T.C. 2—Barna 2 10 Ranglijst Heeren Eerste klasse: gesp.gew.gel.Terl.pnt. v.-t. H.T.T.C. 3 5 4 0 1 8 30—11 Victoria 4 3 1 0 7 31—9 T.O.G. 2 5 3 0 2 6 27—23 T.O.G. 1 3 2 1 0 5 23—7 Barna 4 1 0 3 2 11—29 Shot 3 0 X 2 1 9—21 H.T.T.C. 4 5 0 1 4 1 7—35 Om den Koning Gustaaf-beker. Frankrijk wint van Denemarken. Uit Kopenhagen: In tegenwoordigheid van den Zweedschen Koning, den schenker van den beker, werd Zaterdagavond in de tennishal te Ko penhagen de wedstrijd tusschen Denemar ken en Frankrijk voortgezet met het dubbel spel. Brugnon en Boussus hadden met de Denen Panker en Ulrich niet al te veel moeite de Franschen wonnen dan ook in drie sets met 61, 63, 63. Ook de beide laatste enkelspelen van den wedstrijd Denemarken-Frankrijk werden Zondag door het Fransche team gewonnen, zoodat de einduitslag werd 50 voor Frankrijk De resultaten waren: Destremeau sloeg Plougmann 64, 62, 7—5. Borotra sloeg Koerner 61, 64, 36 6—2. De Challenge-round tusschen Zweden en Frankrijk wordt van 15 tot en met 17 Januari a.s. te Stockholm gespeeld. Perry naar Europa. Uit New York: Perry, die onlangs tot het professionalisme is overgegaan, zal zooals bekend op zijn Amerikaansche tournee niet minder dan veertig maal tegen Vines uit komen, Na deze tournee zal Perry naar Europa oversteken en in Londen Parijs en andere Europeesche hoofdsteden spelen. Als partners voor deze wedstrijden zullen waar schijnlijk de Franschman Cochet, de Tsjech Kozeluh en de Duitscher Nusslein fun- geeren. j De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag onder groote belangstelling haar eersten win- tercompetitierit op den hometrainer. De eerste wedstrijd ging over 250 M. op het horloge. De uitslagen luiden als volgt: A- en B-klassers 250 M.: 1. J. Munk en H. Munk tijd 12 1/5 sec, 6 pt. 2. F. Jansen tijd 12 2/5 sec. 5 pt. C-klassers 250 M.: 1. C. Bijster en Knaap tijd 13 sec. 6 pnt,. 2. T. Tichelaar, tijd 13 1/5 sec. 5 pnt. Juniores 250 M.: 1. K. Meijer, tijd 13 4/5 sec. 6 pnt. 2. Gerritsen, tijd 14 sec. 5 pnt., 3. K. Neeft, tijd 14 4/5 sec. 4 pnt. Ook werd er een poging gedaan voor een tijd-racebeker. A. B. C. over 1 K.M.: 1. J. Munk 46 3/5 sec. 2. H. Munk 49 4/5 sec., 3. Knaap 50 sec., 4. C. Bijster 54 1/5 sec. Ook de juniores reden een tijdrace over 500 M. 1. Gerritsen, tijd 27 sec-., 2. K. Meijer tijd 27 1/5 sec. 3. K. Neeft, 30 sec. Hedenavond clubavond in het clubgebouw aan de Indischestraat te Haarlem-Noord. Excelsior. Door de slechte weersgesteldheid kon de revanchewedstrijd over den langen afstand (kampioenschap van bovengenoemde vereeni ging) geen doorgang vinden. Men ging naar het clubgebouw voor het rijden op de home trainers. Hedenavond (Maandag) prijsuitreiking m het clubgebouw. Dinsdagavond boksles onder leiding van den heer Hartman. Woensdag hometrainer, onder leiding van Rijnenveld. Donderdagavond kaarten, dammen enz. Vrijdagavond dans les onder leiding van den heer Hellenmink. H. S. V. „De Kampioen". Zondag hield de H.S.V. „De Kampioen" een trainingswedstrijd over tweemaal 1 K.M. op den home-trainer, waarvan de uitslag als volgt was: A- B- en C-klassers: 1 A Schelvis 35.1 en 37.1 totaal 1.12.2; 2 C. de Best 36.1 en 38.3 totaal 1.14.4; 3 R. Hessels 39.0 en 41.0 totaal I.20.0; 4 Terburg 39.1 en 42.2 totaal 1.21.3; 5 W Jansen 39.2 en 42.2 totaal 1.214; 6 Kin- ket 39.4 en 42.4 totaal 1.23.3; 7 v. d. Pols 40.2 en 43.0 totaal 1.23.2; 8 S. Bos 40.2 en 43.3 to taal 1.24.0; 9 v Holst 41.2 en 44.1 totaal 1.25.3; 10 J. Bos 41.2 en 46.0 totaal 1.27.2; 11 Krom 43.0 en 46.1 ^aal 1.29.3. Juniores: 1 Feije 4? en 44.1 totaal 1.25.2; 2 Koelemeijer 44.3 en 46 3 totaal 1.31.1; 3 Keizer 4.40 en 48.0 totaal 1.32.0; 4 Sterke 47.0 en 45,5 totaal 1.32.4; 5 Laan 48.1 en 50.2 totaal 1.38.3. De Zesdaagsche te New-York. Uit New-York: Op den laatsten middag van de New-Yorksche zesdaagsche lagen Peden Thomas en Giorgetti-Debaets aan den kop, gevolgd op 1 ronde door Kilian—Vopel, Olmo- Piemontesi, Walthour—Crossley, Pellenaars— Schön, In de laatste avonduren echter wisten de Amerikanen Walthour en Crossley een ronde te nemen en door grooteren voorsprong in punten de leiding te veroveren. Verdere ver andering in den stand kwam er niet meer. Het eindresultaat was: 1. WalthourCrossley afgelegd 4021,5 K.M.f totaal aantal punten 849. 2. Peden—Tliomas 429 punten. 3. A. Gior- getti—Debaets 370 punten. Met 1 ronde achterstand: 4. Kilian—Vopel 1007 punten. 5. Olmo—Piemontesi 723 punten 6. Schön— Pellenaars 719 punten. 7. Letoumeur—Guimbretïère 445 punten. Met 2 ronden achterstand: 8. Audy—Hill 379 punten. Met 7 ronden achterstand: 9. Rodman—'Yates 314 punten. Met 8 ronden achterstand: 10. Ignat—Diot 414 punten. De „Nacht van Berlijn". Uit Berlijn: Tienduizenden toeschouwers hebben in den nacht van Zaterdag op Zondag in de Duitsch- land-hal een achtuurskoppelwedstrijd bij gewoond, die door de talrijke valpartijen een nogal wisselend verloop heeft gehad. Twee Nederiandsch-e koppels kwamen in dezen wed strijd uit, nl. Pijnenburg—Slaats en Piet en Jan van Kempen. In het eerste uur domi neerden Pijnenburg en Slaats volkomen; op een gegeven moment lagen zij zelfs met twee ronden voorsprong aan den kop. Maar Slaats moest tengevolge van een valpartij den strijd staken; Pijnenburg werd daarop met Merkens gekoppeld. De partner van Mer ken. de Belg Charlier, had inmiddels ook reeds den strijd gestaakt. Dit alles was van groot-en invloed op het klassement. In den loop van den nacht gaven Ehmer en Merkens den strijd op en vooral in het laat ste uur waren er veel valpartijen. Tenslotte wisten Billiet en Stoeler. een koppel tijdens den strijd gevormd, te winnen. Pijnenburg die tenslotte met Hoffmann een koppel vorm de. eindigde op twee ronden achterstand als derde. Het eindresultaat werd: 1. Billiet-Stieler 16 punten. Afgelegd 302,770 K.M. Met 1 ronde achterstand; 2. ZirnsKuester 40 punten. Met 2 ronden achterstand: 3. PijnenburgHoffmann 74 punten. 4. Funda—Puetzfeld 54 punten; 5. Rausch-De- neef 34 punten, 6. Huertgen—Bulla 18 pun ten. Met 5 ronden achterstand: 7. Gebr. Van Kempen 43 punten. Met 11 ronden achterstand: 8. Wollke—Rieger 9 punten. Met 17 punten achterstand: 9. Ungethue mSiebelhoff 9 punten. Wedstrijd op hometrainers te Beverwijk. De Rennersclub „Kennemerland" zal Zon dag 13 December in het veilinggebouw „Cen trum" te Beverwijk een wedstrijd houden op home-trainers tegen de H.S.C. „De Bataaf" uit Halfweg en „Achilles" uit Haarlem. Aan deze wedstrijden zullen de beste renners deel nemen, zooals o.m H. Ooms en G. van Wees, die dit jaar op de Olympiade uitkwamen en tweede werden in den tandemwedstrijd. Van Wees startte ook in de ploeg-achtervolging. Verder zien wij onder de inschrijvers nog de namen van T Ooms en B. Schild Voor „Kennemerland" startten A Du'néyeld p. Neyzing. B. Glas en vijf andere renners, die na een in den loop dezer week te houden se lectie gekozen zullen worden. Voor de winnende club is de groote Ken- nemerland-beker als prijs beschikbaar ge steld. De wedstrijd zal Zondagavond 7 uur beginnen.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10