Auto in Noord-Hollandsch Voor de Stille Armen Kanaal gereden. Zigeuners. Voor de Stille Armen. Het dvtêttiuiikste 54e Jaargang No. 16400 Verschijnt Jageliilcs, behalve op Zon- en Feestdagen Dinsdag 8 December 1936 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOML UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTENper week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand f 0.22. p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72ï4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13982 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10132,12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 1—5 regels S 1.75, elke regel meer 0.35. Reclame» ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer t 0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-. Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger 50-, Arm- of Beenbreuk 30.-. Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400-, Verlies Duim f 75 - Verlies Wijsvinger f75.-. Verlies andere vinger f30.- Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Dit nummer bestaat uit tien bladzijden HAARLEM, 8 December, De Stille Armen Wij doen weer een beroep op u allen. Met Kerstmis in zicht moeten wij gezamen lijk iets doen voor de vele honderden gezinnen der Stille Armen. In 1934 en in 1935 is dat ook gebeurd. Ik mag eraan herinneren dat beide malen de lezers van Haarlem's Dagblad een voortreffelijk gevolg hebben gegeven aan den oproep van het Comité voor de Kerstinzame ling, op initiatief van den Armenraad ge vormd. Ditzelfde Comité heeft dien oproep gis teren opnieuw doen weerklinken en vandaag vindt u op deze pagina reeds een eerste ver antwoording van ingekomen giften. Die lijst is pas een klein begin. Evenals de vorige twee jaren ver wachten wij van de inzameling zeer veel, ons daarbij baseerend op de ervaring, dat het Haarlemsche publiek immer gehoor geeft als het geldt noodlijdende medemenschen te hel pen deze stad geniet een naam in den lande voor de wijze, waarop zij gewend is dat te doen en voorts op het feit, dat het noodiger is dan ooit te voren. Verleden jaar zijn onge veer zeshonderd gezinnen met een Kerstgave verblijd. Thans zullen er meer geholpen moe ten worden. De nood der Stille Armen is, vol gens getuigenis zoowel van den wethouder Van Liemt als van den secretaris van den Armenraad, mr. Barbas, toegenomen. Dit zal sommigen ontmoedigd doen zuch ten. Er is toch immers, nietwaar, eenige ople ving ingetreden na de devaluatie van den gul den. Op verschillend gebied zijn handel en in dustrie al wat opgefleurd, de werkloosheids cijfers zijn wat minder ongunstig dan een jaar geleden, er is een kentering ten goede inge treden, verschillende effecten zijn aanmerke lijk in waarde gestegen. Ja zeker. Maar zulk een herstelproces, overi gens nog maar in zijn eerste phase, werkt nu eenmaal niet over de geheele linie gelijkmatig door. Terwijl sommigen er reeds dankbaar van geprofiteerd hebben, is voor de meeste menschen van een daadwerkelijke verbetering nog geen sprake. De functioneering van een economisch herstel is geen eenvoudige zaak, waarbij men de simpele redeneering kan toe passen: nu gaat het iedereen wel iets beter. Evenmin als het intreden en de verdere door werking van de crisis allen gelijkelijk troffen, evenmin brengt het voorloopige herstel allen gelijkelijk heil. Er zijn er, die er sinds Decem ber 1935 nog slechter, aan toe zijn geraakt. Daarom is het aantal Stille Armen gestegen. Niet te loochenen valt daartegenover, dat tengevolge van het gedeeltelijk herstel in handel en industrie en de stijging van een vrij aanzienlijk aantal beurswaarden het aantal menschen, dat iets voor de Stille Ar men kan doen, is toegenomen. Dit is voor ons een reden temeer om te hopen op een herhaald welslagen van de Kerstinzameling. Ik zou willen herhalen hetgeen ik verleden jaar, bij den aanvang der inzameling op deze plaats schreef: „Wij allen die buiten materieelen nood le ven behooren ons het lot van deze zwaar ge troffen medeburgers mee aan te trekken. Zijn wij er allen van overtuigd dat wij dat in voldoende mate doen? Ik geloof het niet. Laat ieder het zichzelf maar eens eerlijk af vragen. En moeten wij niet respect hebben voor den moed, waarmee die honderden Stille Armen hun leed dragen en zich door het leven trachten te slaan? Hoevelen zijn daar niet bij, die hun kinderen niet kunnen ge ven wat zij hun zouden wenschen te geven, en die telkens weer door deze gedachte ge pijnigd worden! Helpt hen, geeft hun een bemoediging, geeft hun het- besef dat de menschen om hen heen niet koud en gevoel loos voor hun leed zijn, dat er meer warmte en sympathie rondom hen zijn dan zij vaak, in hun eenzame beproevingen, moeten ver onderstellen. Dit is, voor u die bijdragen kunt evenals voor ons, een plicht". Ik wil hieraan toevoegen dat ik hoop, dat ook nu weer velen zullen bevorderen dat hun kinderen bijdragen aan deze inzameling. Het is onnoodig uit te weiden over de opvoedende waarde die het deelnemen aan zulk een in zameling voor onze kinderen heeft- Er is ook de mooie gedachte dat de komende generatie zich voorbereidt op een levenstaak, die even min als bij vorige geslachten zich zal kunnen beperken tot het zorgen voor eigen ik en eigen gezin. Uit vele spaarpotten moge het kleine offer gebracht worden dat naast zijn onmid dellijke waarde ook voor de toekomst betee- kenis zal hebben. Giften zullen niet alleen aan onze bureaux Groote Houtstraat 93 en Soendaplein 37 maar ook op de postgiro-rekening van Haarlem's Dagblad (no. 38810) gaarne in ontvangst ge nomen worden en prompt in dit blad verant woord. En weer vragen wij met nadruk: Stelt niet uit! Wacht niet af! Het heeft geen enkel nut, en u dient daarentegen het resul taat der inzameling door onmiddellijk te han delen, want de stimuleerende waarde van lange lijsten in den aanvang is van het groot ste belang. Doe het dus Nu! R. P. Twee inzittenden verdronken. Hulp kwam te laat. Maandagavond omstreeks zeven uur kwam een personenauto, bestuurd door den heer P. C. de Boer, uitgever drukker te Den Helder, op den Rijks weg onder de gemeente Warmcnhuizen ter hoogte van de woning van notaris Pinxter in botsing met een stilstaan de vrachtauto, waardoor de heer de Boer de macht over het stuur verloor met het gevolg, dat de wagen in het Noord-Hollandsch kanaal terecht kwam. Onmiddellijk kwamen opvarenden van een tweetal vaartuigen te hulp. Zij slaagden er in de auto boven water te krijgen. De heer de Boer en zijn moeder, die ook in de auto zat, konden vrij spoedig uit hun benarde positie bevrijd worden, doch toen was het reeds te laat, hoewel onmid dellijk pogingen in het werk gesteld werden de levensgeesten op te wek ken, moch dit niet meer gelukkenu. De botsing is waarschijnlijk te wijten aan de gladheid van den weg. De dalende werkloosheid te Haarlem. Thans zijn wij 54 beneden verleden jaar. De vorige week liep het aantal werkloozen te Haarlem van 6626 op tot 6650 Maar daar tegenover staat dat het vorige jaar in dezelfde week het aantal met niet minder dan 85 naar boven ging. Te Haarlem zijn thans 54 werk loozen minder dan een jaar geleden. Ér is een tijd geweest eind Februari 1936 dat het aantal 1100 boven dat van verleden jaar stond. ïn het algemeen gaat het dus na den val van den gulden goed met het verloop op de Haar lemsche arbeidsmarkt. Alleen is het zeer te betreuren, dat er nog geen verbetering komt voor de bouwvakarbeiders. Op het gebied der bouwnijverheid is thans zeer weinig te doen en helaas zijn voor de naaste toekomst de verwachtingen ook slecht. In onze stad zou het aantal werkloozen sterk teruggeloojfèn z-ijn als ook de bouwvakken deelden in de algemeene opleving. In de metaalbedrijven gaat het namelijk wat het aanstellen van meer arbeiders betreft zeer goed en ook de andere vakken geven geen reden tot klagen. Onderzoek naar de ramp met de „Van der Wijck". Openbare behandeling einde Januari. BATAVIA, 8 December (Anéta). Het onderzoek naar de oorzaken van de ramp van de „Van der Wyck" door de interne commissie namens de K. P. M. benoemd, onder leiding van kolonel J. A. Sonnenberg van het de partement dei* marine, zal eerstdaags beëindigd zijn. Door deze commissie zijn ruim 30 getuigen gehoord. Het verzamelde feiten-materiaal zal waar schijnlijk vóór Kerstmis aan de directie van de K.P.M. in den vorm van een dossier wor den aangeboden en eventueel ten dienste ge steld worden van het hoofdkantoor voor de scheepvaart. Het onderzoek heeft tot dusverre uitgewezen dat door het personeel van de „Van der Wvck" geen bepaalde fouten zijn gemaakt, waardoor de ramp zou kunnen zijn veroorzaakt. Het plaatselijk duikonderzoek zal heden worden voortgezet, na een dag oponthoud daar bij het terugkeeren van de „Castor" uit Soerabaja, de kleine boeien, welke de uit einden van het wrak markeerden, gestolen bleken te zijn. De openbare behandeling voor den raad van scheepvaart kan einde .Januari tegemoet worden gezien. VRACHTAUTO TE WATER. De expediteur Van D. uit Haarlem, wilde Maandagmiddag kwart voor vijf met zijn vrachtauto va*i de brug over de Houtvaart tegenover de Munterslaan linksaf de Hout vaart oprijden. De weg is daar zeer slecht en de brug is smal. De man verloor de macht over het stuur, waardoor zijn wagen in het ondiepe water terecht kwam. De expediteur en zijn naast hem zittende vrouw, wisten tijdig van den wagen te springen. De auto, die geen schade kreeg, zal gelicht worden. Eerst verantwoording van bij ons blad inge komen giften: Haarlem's Dagblad f 100; Mej. A. E. C. K. 5; Mevr. de Wed. S. J. S. v. d. M.—d. B. L. T. 5; N. N. 2.50; O. L. 1; C. E. F. H'st. 2,50; E. M. F. H'st. 2,50; J. A. F. H'st. 2,50; L. F. te Haarlem 2,50; C. M. J. de J. 10; W. 5; W. d. J. 1,50; J. F. van de W. 3: J. B. 1; Jhr. v. S. 2,50; d. W. 1; N.V. Gebr. Gerzon's Modemag. Haarlem 10; E. P. 10; Mevr. W. 2; L. A. C. 2,50; Mej. M. J. K. 2,50; Ir. K. H. C. W. v. d. V. 4; de W. 2; fam. D. 1; N.V. W. A. C. Hiel's Textielhandel 5: Mevr. A. B. 5; v. S. K. 2,50; J. M. 1; Mej. H. I. G. P. f 1; N. N. 2; Mej. O. 1: Dr. M. C. te Heemst. 2,50; C. c. 10: Jhr. F. W. v. S. 10; C. N. 10; A. J. T. D. 5: C. J. v. T. 2,50; J. C. E. 2; L. ƒ1,50; H. V. 1; R. Pf 1; K. Z. 0.50; N. N. 1; J. B. S. 7 2.50; J. H. D. K 1; H. A. 1; P. P. 5; W. O. 2,50; C. P. 2,50; D. V. 1; I. P. 0,25; C. V. 1; E. P. 0.25; K. d. J. 1; H. v. L. 1; J. d. G. 1; M. B. 1; F. KI. 1: F. H. 0,25; Zw. l; P. H. K. 0,50; R. P. 5; K. B. 0.50; G. P. 0,25; G. P.—C. 2,50; M. C. 0,25; J. J. P. 0,25: G. v. M. 0,25; fam. E. 0,50; E. P. 0,25. De inbraken te Haarlem. Inbrekers en helers aangehouden. Zooals men weet zijn in verband met de inbraak in een kleermakerswerkplaats aan de Joh. de Breukstraat een 33-jaxige opper man en een 27-jarige diamantbewerker aan gehouden, van wie laatstgenoemde reeds be kend heeft. Thans heeft ook de opperman toegegeven, dat hij zich daaraan heeft schul dig gemaakt. Beide mannen bekenden thans ook, in den nacht van 2 op 3 December te hebben inge broken in een kantoor aan den Harmenjans- weg, waar zij een ruitje van glas-in-lood had den verbroken en uit een brandkast, waarvan de sleutel boven op de kast lag, een ijzeren geldkistje met betaalde kwitanties hadden weggenomen. Verder bekenden zij, tusschen 28 en 30 No vember te hebben ingebroken in een winkel aan de Spaamwouderstraat, waar zij twee pakken zeemleeren lappen tot een waarde van f 36 hadden weggenomen. De twee mannen, die als verdacht van he ling waren aangehouden, die wel bekenden, da coupons stoffen te hebben geheeld, ontken nen de heling van de zeemleerenlappen. Zij zullen aan de justitie te Amsterdam worden overgeleverd. Bakfiets door auto aangereden Bestuurder zwaar gewond. Op den Rijksweg te Santpoort is Maandagavond een te Beverwijk wo nende lompenkoopman B. Houtwip per, terwijl hij op een bakfiets geze ten, huiswaarts keerde, door een hem achterop rijdende auto aangereden. De man werd gegrepen en tegen den grond geslingerd, waardoor hij een hersenschudding en een gecompli ceerde beenbreuk opliep en zwaar aan het hoofd werd gewond. Nadat de eer ste hulp verleend was, is hij naar het Antonius-Ziekenhuis te IJmuiden overgebracht. Hedenmorgen was het slachtoffer nog steeds buiten bewustzijn. Catastrofale overstroomingen op de Philippijnen. Duizenden dooden. MANILLA, 8 Dec. (Reuter-A.N.P.) Officieel wordt medegedeeld, dat ten gevolge van een overstroomïng „de grootste in de geschiedenis der Phi lippijnen" 54 steden zijn overstroomd en duizenden menschen om het le ven zijn gekomen. De overstrooming werd veroorzaakt door een typhoon in de provincie Isabella in het Noord-Westen van het eiland Luzon. GALABAL TEN HOVE DEN HAAG. 8 December. Naar alle waar schijnlijkheid zou naar wij vernemen, op 2 Januari a.s. een galabal ten Hove worden ge geven, waarvoor niet minder dan 1200 gasten uitgenoodigd zullen. OPLICHTER UIT LE1MUIDEN IN DE HOOFDSTAD AANGEHOUDEN. Geassisteerd door de centrale recherche heeft de burgemeester van Leimuiden Maan dag te Amsterdam een 37-jarigen inwoner van genoemde gemeente aangehouden. De nan. die naar Leimuiden op transport is 30 ■ïteld, wordt verdacht van oplichting en ver duistering, waarmede een bedrag van onge veer 8000 gulden gemoeid is geweest. (Aan de Zuidgrens van ons land staan op Belgisch gebied weder veel ivagens met zigeuners, die Nederland trachten binnen te komen, doch geweerd worden.) Voor sommigen die bij ons toegang wenschen Is dat nu niet zoo'n heel gemaklijk ding, Aan onze grens staat niet voor alle - menschen. Het gastvrij motto: Welkom vreemdeling! Zoo pleegt men den zigeuner te beschouwen. Sinds jaren als een ongewenschten gast, Die wagens vol met mannen, kindren, vrouwen. Weert onze grensbewaking als een last. Een soort van kaartspel pleegt men haast te spelen Met dit vreemdsoortig altijd zwervend ras. Als België hen als kaarten uit wil deelen, Zegt Nederland bij d' eersten blik: ik pas, Een soort van damspel kun je het ook noemen, Waar elke grensbewaker deel aan nam, Men speelt, zoodra een stoet weer op komt doemen, Ik schuif, jij schuift en ieder heeft een dam. Een soort van schaakspel (om te variëeren) Zoodra gaan de zigeuners niet op pad Of elk der spelers gaat zich concentreeren En zet die lieden mat of op de mat. Dat is het ras. dat niet vrij rond mag dolen, Zoo vaak bezongen, ook u kent het lied: Zigeuner (luidt 't) je hebt mijn hart gestolen, Maar Neerland's hart stal de zigeuner niet. P. GASUS. „De Kerstinzameling kan niet genoeg opbrengen zegt de secretaris van den Armenraad. De opmerking in uw vorig nummer, dat het aaintal Sille Armen bij verleden jaar vergele ken weer belangrijk is toegenomen, is volko men juist zoo zei Mr. P. E. Barbas, secreta ris van den Haarleimschem Armenraad. Ik hoop van ganscher harte dat er ook dit jaar weer veel bij de Kerstinzameling inkomt, want al komt er zeer veel geld binnen, dat zal helaas toch nog lang niet toerei kend zijn om al het leed te verzachten. Verleden jaar hebben 600 Stille Armen van de Kerstinzameling geprofiteerd, maar ik ben overtuigd, dat er nu nog veel meer personen voor de uitdeeling in aanmerking zullen komen. Verleden jaar is er zoo vervolgde Mr. Bar. bas veel geld ingezameld, als er dus nu niet nog meer komt zal het Comité helaas genood zaakt zijn den toen gegeven steun te verkleinen of zeer velen teleur te stellen. Dit zou het Comité betreuren. Daarom vleien wij ons met de hoop, dat weldenkende stadgenooten ons niet teleur willen stellen, maar zich zullen beijve ren om door het brengen van een offer het inzamelingsbedrag zóó op te voeren, dat elke Stille Arme met de komende Kerstdagen wat licht in zijn duistere levensomstandigheden zal kunnen genieten. Een offer, dat wil zeggen dat men zich zelf desnoods iets ontzegt. Wie dus iets geeft zonder dat hij het in eigen zak voelt geeft dus eigenlijk te weinig. Alleen als de gift zóó hoog is opgegeven, dat zij iets van 'n zelfopoffering heeft gekregen, dan zal pas de schenker er de volle zelfvoldoening van kunnen krijgen. Nu ben ik natuurlijk overtuigd, dat ook veel kleine giften het karakter van een offer kunnen hebben, getuige het bekende pen ningske van de weduwe. Maar behalve vele penningskens zullen er gelukkig ook nog wel penningen en bankbiljetten gegeven kunnen worden. Laat ieder doen wat hij kan! Het leed der Stille Armen is zoo ont zettend groot. Nog heden kwam mij het zooveelste van dien aard! een geval ter oore, dat ongetwijfeld de har ten van milddadigen zal roeren. Een zuster deelde mij mede, dat zij in het gezin van een klein winkeliertje, door de crisis verarmd, kwam, waarbij haar bleek, dat er in het geheel geen eten in huis was. Ook was er geen brandstof voor de kachel, hoewel er toch zes kleine kinderen in huis waren. Deze menschen hadden om geen hulp durven vragen. Dat is trouwens een algemeen ver schijnsel, de Stille Amen komen meestal pas om steun aankloppen als het water tot aan de lippen gekomen is. Soms blijven zij zelfs dan nog zwijgen. Niet zelden moeten de Arm ver zorgers dan door bekenden op de hoogte ge bracht worden van den onhoudbaren toestand Het Comité heeft in verschillende lokalen en kantoren bussen geplaatst waarin bijdra gen voor de Kerstverzameling geworpen kun nen worden. Overigens laat het Comité de in zameling geheel aan de couranten over. Wel zou er veel voor te zeggen zijn als velen die begaan zijn met het leed der Stille Armen zich op eigen initiatief opwerpen als propagandis ten voor de inzameling. Wie neemt het initia tief om op het kantoor of in de werkplaats waar hij werkt een lijst te laten circuleeren? Wie doet op de vergadering van zijn vereeni- ging het voorstel om voor de Stille Armen een gift uit de kas beschikbaar te stellen? Eerst als op deze wijze de Kerstinzameling een zaak wordt waar allen de schouders onder retten. dan kan zij slagen. Bijdragen voor de Kerstinzameling worden gaarne aan onze bureaux ontvangen. Het woord is aan.... Edwin Arnold: Het medelijden maakt de wereld zacht voor de zicak- ken en edel voor de sterken. Het jacht van het vorstelijk paar. De afmetingen en inrichting. Het algemeen comité tot aanbieding van een nationaal huwelijksgeschenk zendt ons een communiqué, waaraan wij het volgende ont- leenen Onlangs heeft Z. D. H. Prins Bemhard aan een tweetal jachtwerven een bezoek gebracht en heeft hij verschillende jachten bezichtigd in verband met het maken der plannen voor het prinselijk jacht, dat als deel van het nationaal huwelijksgeschenk aan H. K. H. Prinses Juliana en aan Z.D.H. zal worden aangeboden. Ons Prinselijk paai- wencht als huwelijks geschenk geen zeiljacht en geen groot, voor zeevaart bestemd jacht, waarvan de ge bruiksmogelijkheid slechts zeer beperkt is. De wensch is: een motorjacht, waarmede week-end-tochten en kleine reizen gemaakt kunnen worden door de binnenwateren van Nederland, t.w. de Zeeuwsche- en Zuid-Hol- landsche stroomen, de Zuiderzee en Wadden zee, de groote rivieren de kanalen, in het Westen des lands en de groote kanalen en de meren van Friesland en Groningen. Thans is een technische commissie inge steld onder wier leiding het jacht zal tot stand komen. Aan eenige ontwerpers met groote reputatie op het gebied van jachtbouw, is opdracht gegeven een plan te maken. De afmetingen van het schip worden: lengte ten hoogste 31 meter, breedte ten hoogste 5.50 me ter en diepgang in geheel geladen toestand ten hoogste 1.70 meter. Het zal een dubbelschroef jacht worden, gedreven door twee Dieselmotoren, snel heid ongeveer 20 K.M. De motoren moeten van den stuurstand uit bediend kunnen worden. Aldaar zullen ook een radiotelefonie- installatie komen en de voor de navigatie be- noodigde hulpmiddelen. Verder zal het vaar tuig voorzien worden van electrisch licht, koud- en warm stroomend water, verwarming en een brandbluschleiding door het geheele schip. Eenige waterdichte schotten zullen het onderverdeelen. Verder zullen alle red- dings- en beveiligingsmiddelen aanwezig zijn. Hen, die deel willen hebben aan de huwe lijksgeschenken en nog geen bijdrage zen den, wordt thans geraden die bijdrage te stor ten bij den penningmeester van hun plaat selijk comité, of bij de dagbladen of op rekening van den algemeen penning meester te Amsterdam, nr. 285285. Een haarscherp beeld Door een goeden bril, een KEIP-bril. KEIP, Groote Houtstraat 137. (Adv. lngez. Med.) Baldwin deelde in het Lagerhuis mede, dat de koning nog geen beslissing had genomen pag. 4 Mevrouw Simpson, is bereid zich terug te trekken als daardoor de constitutioneele crisis in Engeland kan worden opgelost. pag. 4 Instelling van nieuwe organen voor land- en tuinbouwbedrijf wordt overwogen; belang rijke Memorie van Antwoord van Minister Deckers. pag. 3 Een wetsontwerp tot wijziging van de dienst plichtwet heeft het departement reeds ver laten. pag.3 Onderhandelingen over verkorting van den arbeidsduur in eenige bedrijven hebben niet tot overeenstemming geleid. pag. 3 Binnenkort zal met de distributie van goed- koope blikgroenten en goedkoop bak- en braadvet worden begonnen. pag. 3 Een organisatie van autodieven en helers, welke zich over het lieele land uitstrekte, is ontdekt. pag 3 Dinsdagavond is een auto in het Noord-Hol landsch Kanaal gereden, waarbij de twee inzittenden zijn verdronken. pag. 1 Aan het eind van de vorige week was het aantal werkloozen te Haarlem 54 minder dan in de overeenkomstige' week van 1935. pag 1 De te Haarlem aangehouden inbrekers be kennen meerdere inbraken. pag. 1 De Amsterdamsche politie gelooft den dader van den roofmoord op het spoor te zijn. pag. 2 Engeland maakt een goede kans de eerste testmatch te winnen. pag. 6 ARTIKELEN ENZ. R. P.: De stille armen. pag. 1 Van onzen Londenschen correspondent: En geland in afwachting van 's konings besluit Dag. 4 Amy Groskamp-ten Have: Een vrouw schrijft pag. 5 J. B. Schuil over: ,,De zieke Prinses" *m° 9 H. D. Verf.ei'ing: .4ar»zoek. na" 5 Damrubriek pag. 6 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op pag. 7

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 1