RfliSTLEVEIl Uit Haarlem's Gemeenteraad. DONDERDAG 10 DECEMBER 1936 HAARDE M'S DAGBLAD (Vergadering van Woensdagmiddag) De schoolkinderen krijgen bij het huwelijk van Prinses Juliana een herinneringsbeker met bruid suikers. De café's kunnen op Oudejaarsavond open blijven. Voor enkele winkels geldt dan niet de sluitingsdwang. Een mildere toepassing van den brands tof fen toeslag. Woensdagmiddag vergaderde de raad der gemeente Haarlem. Ingekomen was een advies van de vereeni- ging van Hoofden van scholen om punt 18 (overplaatsing van twee schoolhoofden) aan te houden tot de volgende vergadering. PD NT 1. Mededeelingen en ingekomesn stukken. Th. A. van Westerhoven vraagt eervol ont slag als leeraar aan de Gem. Avondschool voor Handelsonderwijs. Wordt verleend. Hamerstukken. Zonder discussie werden de volgende voor stellen aangenomen: Voorstel van B. en W. tot vaststelling van enkele kohieren. Voorstel van B. en W. tot aanwijzing van stemlokalen. Voorstel van B. en W. inzake het opne men van kasgeld in 1937. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van medewerking tot het aanschaffen van leer middelen voor het instituut „Oranje-Nas- sau". Voorstel van B. en W. tot toekenning van vergaderingen ingevolge art. 100 der L.O.-wet aan twee bijzondgre scholen. Voorstel van B. en W. tot verkoop van grond: a. Prins Mauritslaan (W. J. Peereboom). b. Const. Huijgensstraat (N. V. Vondel kwartier.) c. Bisschop Oallierstraat (C. M. v. d. Beek). d. Saturnusstraat (R. Mulder). e. Stalp. v. d. Wielenstraat (N.V. Haarl. Grond- en Huizenexpl.) Voorstel van B. en W. tot aankoop van perceelen in de Oranjeboomstraat. PUNT 13. Politiepersoneel. Voorstel van B. en W. tot nadere vaststel ling van de verordeningen regelende de rechtspositie van het politiepersoneel. PUNT 10. Onbewoonbaarverklaring. Voorstel/van B. en W. tot onbewoonbaarver klaring van de perceelen Heerensingel 163 acl en 165 ad. De heer Peper (communist) was het er mede eens. dat deze perceelen onbewoonbaar worden verklaard. Worden er evenwel maat regelen genomen dat de bewoners betere goed koope huizen kunnen huren? De heer R e i n a 1 d a (S. D. A. P.) wethou der, zei dat B. en W. medewerking zullen ver leenen, daartoe verplicht trouwens de Wo ningwet. Het voorstel van B. en W. werd aange- Aanplakzuilen. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot verpachting van de aanplakzuilen. De heer van Kessel (R.K.) maakte eenige opmerkingen over de voorwaarden. Meet de pachter aan den vorigen pachter Russ een uitkeering garandeeren? Kunnen B. en W. niet beter de uitkeering aan den vroegeren pachter uitkeeren uit de opbrengst van de pachting? De heer Van Tetering? (R.-K.) drong aan op een goede regeling dei- verpachting. Is de raming van 2500 pacht niet te hoog? De heer Roodenburg (C.-H.)wethouder, vond de raming niet te hoog, misschien komt er wat meer uit. B. en W. zijn aan Russ niet gebonden, hij is immers niet pensioengerech tigd. Maar B. en W. willen indertijd wel iets voor hem doen en dat is weer gevonden in de voorwaarden van de verpachting. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. PUNT 12. Wachtgeldregeling. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de wachtgeldregeling en het ambtenarenregle ment. De bedoeling van dit voorstel is de jaarwedden voor verschillende opgeheven functies waarop wachtgeld is verleend te ver iagen en op hetzelfde peil te brengen als de tegenwoordige salarissen, waardoor ook de uit te betalen wachtgelden zullen verminde ren. De heer Peper (Communist) vroeg hoe veel bezuiniging met dit voorstel gemoeid is. Menschen die Indertijd tegen hun wil op wachtgeld zijn gesteld, moeten nu niet op nieuw getroffen worden. De heer R e i n a 1 d a (S. D. A. P.) zei. dat dit voorstel een billijke regeling beoogt. De functies waarvoor de verlaging zal gelden zijn in het voorstel van B. en W. genoemd. De communisten stemden tegen het voor stel van B. en W. Capitulanten-verordening. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de caprtulantenverordening. De heer Schaafsma (C.D.U.) vond verschillende verkeerde kanten aan het ca- pitulanten-stelsel, Er worden zekere perso nen door bevoordeeld. Het stel wordt aan de gemeenten door het rijk opgelegd, maar spreker zal tegen de verordening stemmen. De heer Van Engelen (K.D.P.) vrees de dat er nu een militariseering van het ambtenarencorps in de toekomst is te vree zen. Hij zal tegen de verordening stemmen. De heer N,o ordewier (communist) meen de ook dat door dit stelsel geen gemeentebe lang wordt gediend. Het belang der gemeente eischt, dat het aantal capitulanten zoovee) mogelijk beperkt wordt- De kansen van de Haarlemmers om eens in gemeentedienst te komen, wordt kleiner, de militairen zullen namelijk voorgaan. Blijkbaar hebben B. en W er ook naar gestreefd het aantal capitulanten zooveel mogelijk te beperken. Kunnen B. en W evenwel niet meer doen? De heer Noordhoff (s.d.a.p.) wees er op. dat de Kamer nu eenmaal de Capitulan ten wet heeft aangenomen. De gemeente moet de wet uitvoeren. De gemeente moet alleen trachten de gemeenteregeling zoo goed mogelijk te maken. De heer Klein (r.-k.) was overtuigd, dat het college van B. en W. heeft willen berei ken wat de woordvoerders in dezen raad be oogen. klein be0jUg per^no„ De heer Rei na Ida (s.d.a.p.), wethouder zei, dat hij in beginsel ook geen voorstander van dit capitulantenstelsel is. maar die zaak staat er nu buiten B. en W. hebben getracht in overleg met de organisaties een regeling te maken die de wet nakomt, maar toch zoo veel mogelijk rekening houdt met de ge meen tebelangen. In de functies worden alleen vakbekwame militairen benoemd. Het voorstel van B. W. werd met enkele stemmen tegen aangenomen. Het voorstel betreffende het schenken van een aandenken aan de schoolkinderen ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana werd aangenomen met de stemmen der communisten tegen. Gemeenterekening 1935. B. en W. stelden voor de rekening der ge meente over 1935 goed te keuren. De heer Westerveld (s.d.a.p.) maakte eenige opmerkingen met instemming van zijn fractie. Het is een tijd voor bezuiniging. Die is niet betracht door den burgemeester, die in 1935 f 1000 heeft laten uitgeven voor autovervoer voor zijn persoon. De heer Roodenburg (c.-h.) zei dat het college van B. en W. overtuigd is, dat dit vervoer alleen in het belang der gemeente is geweest. B. en W. zullen de zaak evenwel nog eens bekijken. De voorzitter zei, dat het cijfer hem ook getroffen had. Alle vervoer was in dienst der gemeente. Voor zijn particuliere zaken maakt hij steeds van een eigen wagen gebruik, zijn gezin eveneens. Persoonlijk wil spreker evenwel medewerken om tot bezuiniging te komen. Aandenken aan schoolkinderen. Voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stellen van gelden voor de uitreiking van een herinneringsbeker met bruidsuikers aan de schoolkinderen ter gelegenheid van het huwe lijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard. De heer C as tri cum (r.k.) had eenige bedenkingen tegen het uitgetrokken bedrag van f 3200. Kan de Vereeniging „Koninginne dag" niet een deel der kosten voor haar reke' ning nemen. De heer Peper (communist) vond bij het vorstelijk huwelijk geen landsbelang gemoeid. Daarom zijn de communisten ook tegen dit voorstel van B. en W. De voorzitter; ik laat deze uitlating geheel voor rekening van den heer Peper. De heer Roodenburg (C.H.), wethouder, zei dat zelfs de meest-noodlijdende gemeente de bedoelde uitgave mag doen. B. en W. zijn daarom niet willen achterblijven. De beker zal voor de kinderen blijvende waarde hebben. De heer Peper heeft niet als Nederlander, maar als vertegenwoordiger van Rusland ge sproken. De heer Peper protesteerde tegen deze laatste uitdrukking. De voorzitter: wat zou er gebeuren als in Rusland zoo' een Nederlander sprak. De heer van der Wall (C.H.): wij zijn als Nederlanders veel te goed. De heer Noordhoff (s.d.a.p.) protesteer de tegen deze uitdrukking. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen met de stemmen der communisten tegen. Winkelsluiting op Oudejaarsavond. Voorstel van B. en W. tot opheffing van de winkelsluiting voor bepaalde winkels op Oude jaarsavond. De heer Van der Veldt (r.-k.) betreur de het voorstel van B. en W. Er heerscht blikbaar te veel concurrentievrees onder de winkeliers. De heer Roodenburg (c.-h.) wethou der, zei dat banketbakkers volgens de wet op Oudejaarsavond tot 10 uur mogen open' zijn. terwijl de zaken waar ongeveer dezelfde artikelen verkocht worden gesloten moesten worden. Aan die onbillijkheid willen B. en W. een einde maken. De heer Castricum (r.-k.) vond de strèkking van het voorstel van B. en W. toch verkeerd. Er moeten zooveel mogelijk zaken op Oudejaarsavond dicht zijn. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men. Sluiting van café's op Oud ejaarsavond. Voorstel van B. en W. om het verzoek om bepalingen te maken over het sluiten van café's op Oudejaarsavond af te wijzen. De heer Visser (c.-h.) vond er veel voor te zeggen om, daar het hier zaken met per soneel betreft, aan het verzoek der perso- neels-organisaties te voldoen Hij diende een voorstel in om de sluiting voor te schrijven om 's avonds te 9Vè uur. .De heer Van der Veldt (r.-k.) was het met dit betoog eens. De heer Van Kessel (r.-k.) vond het vreemd, dat de raad alleen rekening houdt met de belangen van het personeel Mag men de eigenaars van de zaken verplichten hun zaak te sluiten, terwijl zij de verdiensten niet missen kunnen. B. en W. hebben ook gelet op de belangen der eigenaars. De heer Van Tetering (r.-k.) wees er op. dat de caféhouders het zeer moeilijk heb ben. De traditie van de groote zaken te Haarlem is dat vrijwillig om 9 uur gesloten wordt. De gemeente moet evenwel geen bin dende voorschriften geven. Er zijn ook vreemdelingen in onze stad die geen huis hebben waar zij op Oudejaarsavond gezellig kunnen verblijven. De heer Castricum (r.-k.) vond, dat de heer van Tetering de quaestie vreeselijk overdreven heeft. Er staan niet zulke groote belangen op het spel De heer Bouman (vrije kiezers) zei dat als de raad het voorstel-Visser aanneemt 130 kleine zaken zonder personeel moeten sluiten terwille van misschien 13 zaken die met kellners werken. Bovendien zouden de slij ters tot 10 uur bij de maat mogen verkoo- pen terwijl de vergunninghouders al om 9V2 uur hun zaak zouden moeten sluiten. Mijne heeren (zoo vervolgde spreker met veel klem) doe mij een plezier en verwerpt het voorstel van den heer Visser. (Gelach). De heer Kuiper (r.-k.) gaf B. en W. in Wat beteekent dat kleine be drag per maand? Een veilige, gemakkelijke manier van sparen èn de zekerheid, dat Amstleven voor Uw gezin zal zorgen, wan neer U Iets mocht overkomen. Is dat geen heerlijke zekerheid? U hebt een behoorlijke betrekking, maar, zooals duizenden anderen, bezit U geen kapitaal, waarvan Uw gezin zou kunnen bestaan, wanneer U hun mocht ontvallen. Dan is toch Amstleven DE op lossing. Want zelfs al gebeurt U 't ergste, enkele maanden na dat U deze verzekering sluit, dan ontvangt Uw gezin toch net ge- heele verzekerde kapitaal, hetzij ineens,dan wel in termijnen. Zeker, U bent gezond en sterk en dat zult U hopelijk ook blijven. Des te beter! Want in dat geval ontvangt U op lateren leeftijd zelf het verzekerde kapitaal als basis voor een rustig bestaan zonder zorgen. 3$* Wij zullen ook voor U gaarne een plan uitwerken, dat geheel aangepast is aan Uw persoonlijke omstandigheden. Natuurlijk zon der eenige ver plichting! (Adv. Ingez. Med.) overweging met de organisaties van werkne mers en werkgevers te overleggen om een bevredigende regeling te ontwerpen. De heer Van Dam (v.-d.) was er niet op tegen, dat er in café's op Oudejaarsavond wat vroolijkheid zou zijn. Er moet rekening gehouden worden met de belangen van de personen die geen eigen huis hebben. Daar aan moeten de belangen van een klein aan tal kellners desnoods opgeofferd worden. De voorzitter zei dat B. en W. op het standpunt staan, dat men zoo min mogelijk met verordeningen moet regelen wat door onderling overleg is te bereiken. Spreker wil ook nu weer een regeling bevorderen. Daar om zal hij voldoen aan het verzoek van den heer Kuiper. Verleden jaar waren er te Haar lem weinig zaken open die kellners hebben. Er moet evenwel ook gerekend worden met de belangen van de menschen die geen eigen huis hebben. Het voorstel Visser werd verworpen met 34 tegen 5 stemmen, waarop het voorstel van B. en W. als aangenomen werd beschouwd. Nadat de raad V/2 uur in een geheime ver gadering was geweest deelde de wethouder van Onderwijs, de heer Boes (v.-d.) mede, dat punt 18 (het voorstel van B. en W. om twee schoolhoofden over te plaatsen) werd aangehouden om de schijn tegen te gaan dat B. en W. de behandeling van deze zaak willen overhaasten, zooals is geschreven in een adres van de Vereeniging van Hoofden van Scholen. Benoemingen. Benoemd worden: Tot curator van het Gymnasium Mr. A. Bruch.' Tot leden der commissie voor de Lichame lijke Opvoeding A. W. Roggeband, Joh. v. Egmond, A. M. Tijsseling. W. v. Olphen en A. v. d. Veldt. Tot tijdelijk leeraar aan de Gem. Avond school voor handelsonderwijs J. M. Thierry. Tot tijdelijk leeraar aan de Gem. Avond school voor Nijverheidsonderwijs, J. A. L. Kusters. Tot onderwijzeres aan de Dr. Huetschool mej. H. Joosten. Voeding van werkloozen. De heer Noordhoff (s.d.a.p.) vroeg een spoedig prae-advies van B. en W. op zijn voorstel reeds een half jaar geleden gedaan, over een onderzoek naar den voedingstoestand in de gezinnen der werkloozen in te stellen. Het onderzoek dat de regeering instelt zal voor Haarlem weinig beteekenis hebben. De voorzitter merkte op, dat uit een onderzoek in enkele andere steden gebleken is, dat er geen ondervoeding is geconstateerd. Waarom is nu reden om te Haarlem een speciaal onderzoek in te stellen, er is immers geen reden om te denken dat de toestand te Haarlem anders is. De heer Noordhoff vroeg alsnog een prae-advies op zijn voorstel. Het onderzoek waarvan de voorzitter gewaagde, is een jaar geleden ingesteld, in dat jaar kan veel ver anderd zijn. De Ramplaan. De heer Van Kessel (r.k.) vroeg een spoedig prae-advies van B. en W. op het advies der Ramplaan-bewoners. De heer Klein Schiphorst (r.k.) zei, dat Openbare Werken alle maatregelen in de Ramplaan die vooruitloopen op de beslissing die de raad nog moet nemen over verzoeken die de bewoners hebben gedaan. De heer Reinalda (s.d.a.p.)wethouder, deelde mede, dat de bewoners eerst een adres aan B. en W. gezonden hadden. B. en W. heb ben toen beslist, dat er geen termen waren om het verzoek in te willigen. Nu hebben de bewoners tusschenkomst van den raad ge vraagd. Nu zullen B. en W. prae-advies uit brengen nadat zij eerst kennis genomen heb ben van eventueele nieuwe argumenten Het was de wethouder niet bekend, dat Openbare Werken reeds werken uitvoeren die vooruitloopen op de beslissing die de raad nog moet nemen. Het werk zal intusschen ge staakt worden. De heer Van Kessel zei dat aan ver schillende bewoners schade is toegebracht. Willen B. en W. die door de gemeente laten vergoeden? Laten B. en W. dan verder trach ten de zaak in der minne met de bewoners af te wikkelen. De heer Reinalda: wel na overleg, niet in overleg. De heer Van Kessel ging daarmede ac- coord. De veiligheid in het Haarlemmerhoutpark. De heer Castrcum (r.k.) vroeg welke maatregelen B. en W. willen nemen om de veiligheid in het Haarlemmerhoutpark te bevorderen. Zij willen de dames toch niet met gummi-knuppels laten loopen. De Voorzittter zei, dat de verlichting belangrijk verbeterd is. De verwachting is nu, dat aan de verlangen der bewoners voldaan is. Over de politie-maatregelen kan spreker geen nadere inlichtingen geven, wel kan hij zeggen dat alles gedaan wordt wat mogelijk is. De Brandstof fentoeslag. De heer Mars (s.d.a.p.) had vragen in gezonden over den brandstoffentoeslag be treffende den wachttijd die personen moeten doormaken die pas werkloos worden. Eerst moesten deze twee maanden wachten en later een maand. De heer Van L i e m t (R.K.) wethouder, zei, dat B. en W. de circulaire van den mi nister uitgevoerd hebben zooals verleden jaar. Later is evenwel gebleken, dat de geor- ganiseerden in een ongunstiger positie kwa men dan de ongeorganiseerden. Daarom heb ben B. en W. bepaalde dat de brandstoffen- toelage onmiddellijk ingaat, behalve in bijzondere gevallen dat iemand die werkloos wordt gelegenheid heeft gehad om van te vo ren te sparen voor brandstoffen. Dan moet de betrokkene een maand wachten. De heer Mars was dankbaar voor dit antwoord, maar hij drong op soepele toe passing aan. Bovendien vroeg hij terugwer kende kracht van de nu getroffen regeling. De heer Kuyper (R.K.) achtte het prin cipieel fout bij het geven van een brandstof fentoeslag het behoefte-element in te scha kelen. De brandstoffentoeslag moet ge woon gelegd worden op het steunbedrag, want bij het bepalen van den steun is immers al rekening gehouden met het gezinsinko men en spaar-mogelijkheden. De heer Noordewier (communist) steunde het betoog van den vorigen spreker. Er moeten geen uitzonderingen gemaakt worden, die zijn al ten onrechte 5 weken toe gepast. Ook aan alleen-wonende jeugdige werkloo zen moet de brandstoffentoeslag gegeven worden. Als de rijksregeling dit niet toe staat, is het een eerezaak dat de gemeente Haarlem het uit eigen middelen betaalt. De heer Van Liemt, wethouder, zei dat B. en W. alleen den overgangstijd willen stellen voor personen die vrij langen tijd gewerkt hebben. De heer Noordhoff (S.D.A.P.)andere gemeenten stellen geen wachttijd. Waarom Haarlem dan wel. De heer Castricum (R.K.)de werkloo zen worden in Haarlem slechter behandeld dan elders. De heer Van Liemt: dat moet de heer Castricum mij eens bewijzen. Het is een abso lute onjuistheid. In andere opzichten zijn voor de werkloozen tè Haarlem meer gun stige regelingen. B. en W. willen de quaestie van de terug werkende kracht nader onder oogen zien. De gemeente mag geen toeslag geven aan jeugdige werkloozen die buiten de rijksrege ling vallen. Toch zuilen B. en W nog over wegen of er iets voor deze personen gedaan- kan worden. De heer Kuyper was het er mee eens. dat de toestand der werkloozen zeker niet I slechter is dan in andere gemeenten, maar toch is hij van meening, dat alle werkloo- J zen den brandstoffentoeslag onmiddelijk mo gen ontvangen. Als het mag, dan moet de gemeente het ook doen. De heer Mars zei dat hij in begin No vember het college van B. en W. gewezen heeft op de onjuiste toepassing van de cir culaire van den minister. Er is dus alle reden om aan het nu door B. en W. genomen be sluit terugwerkende kracht te verleenen. Hierna werd de vergadering gesloten. VOOR HET KIND. „Alles vliegt weg!" De prentbriefkaarten vliegen harder dan ooit omdat ze mooier zijn dan ooit. En de prijs is slechts 7 cent, terwijl het voor het goede doel: Voor het Misdeelde Kind, is. Wie kan djit weerstaan? PERSONALLY. Bij beschikking van den minister van On derwijs is aan dr. Tj. Halbertsma, Kinderarts in het St. Elisabeth's Gasthuis te Haarlem en privaat-docent aan de rijks-universiteit te Leiden, een opdracht verstrekt tot het opleiden van Co assistenten gedurende het studiejaar 19361937 in de Kindergeneeskunde. Aan de Gemeentelijke universiteit te Am sterdam Is bevorderd tot arts de heer B. S. Hylkema te Haarlem. Bij KB. is benoemd met ingang van 1 Januari 1937, tot referendaris 2e klasse der posterijen, telegrafie en telefonie, de heer H. Millaard, thans adjunct-referendaris der pos terijen. telegrafie en telefonie, te Haarlem. ZILVEREN JUBILEUM Donderdag 17 December zal het 25 jaar ge leden zijn dat de heer J. Spaander de dro gistzaak aan den Kampersingel hoek Kam perstraat, bekend onder den firmanaam Klinkspoor, overnam. Sedert 1922 is aan de zaak een afdeeling optiek verbonden, zoodanig ingericht, dat het mogelijk is alle voorkomende recepten, ook voor alle ziekenfondsen, uit te voeren. Verder is de heer Spaander voorzitter van de afdeeling Haarlem van den Alg. Ned. Dro gisten Bond, 2de secretaris van het Hoofdbe stuur van den A. N. D. B., secretaris van de examencommissie van dien bond, secretaris van de Haarl. Amateur Fotografen Vereeni ging enz. Gelegenheid tot persoonlijk gelukwenschen bestaat op Donderdag 17 December, 's avonds van half negen tot tien uur. BADHUIZEN WITTE KRUIS, HAARLEM. Het aantal baden in de afgeloopen maand November was: Badhuis Koudenhorn: 875 mannen, 395 vrouwen, 128 baden werkloozen, totaal 1398. Badhuis Leidscheplein 1255 m., 688 vr., 652 schoolbaden, 224 b. werkl., totaal 2820. Badhuis Schotersingel: 1615 m. 747 vr., 881 sch.b., 251 b. werkl., totaal 3494. Badhuis Hofdijkplein: 1402 m., 551 vr., 1017 sch.b., 392 b. werkl., totaal 3362. Badhuis Van Egmondstraat: 1748 m., 1039 vr., 1319 sch.b., 617 b. werkl., totaal 4723. SCHOTERWEG 1 TELEFOON 16659. (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA VOOR DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP VRIJDAG 11 DEC. Progr. 1: Hilversum I (Huizen). Progr. 2: Hilversum II. Progr. 3: 8.Keulen. Blaasconcert door 't muziekcorps II van den Rijksluchtbescher- mingsbond olv. Wilhelm Funk. 9.05 Tijdsein. Nieuwsberichten. Waterstandberichten. 9.20 Programma van den Duitschlandsender. 10.10 Deutschlandsender. Kindergarten. 11.20 Dan- marks Radio. Uurslag en klokkenspel van den Raadhuistoren. Harold Andersen's en semble uit „Bellevue Strandhotel. 12.05 Parijs Radio. Causerie voor Israëlieten. 12.35 Gra- mofoonmuziek. 1.05 Vlaamsch Brussel. Het omroeporkest olv. Paul Douliez. 1.20 Gespro ken dagblad van het NIR 1.30 Salonorkest olv. Walter Feron 1.50 Gramofoonmuziek. 2.20 Diversen 2.55 Parijs Radio, Gramofoonmuziek 3.20 DeutschLsender. Barnabas von Geczy speelt. 4.20 Parijs Radio. Kamermuziek door het Manuel trio. 5.20 Keulen.: Populair con cert. 7.05 Diversen 7.30 Berlijn. Wilhelm Hack- haus speelt piano, gr.pl. 7.50 Fiedler concert. Het groote omroeporkest mmv. S. Borrees, viool.en Max Fiedler. 9.20 Droitwich. Weer- en nieuwsberichten 9.40 Fransch Brussel. Concert. 10.20 Vlaamsch Brussel. Gesproken dagblad van het NIR. 10.30 Danmarks Radio (of Diversen) Jens Warny's dansorkest uit hotel „d'Angleterre". 11.20 Uuurslag en klok kenspel van den Raadhuistoren. Progr. 4: 8.— Vlaamsch Brussel. Gymnas tiekles 8.20 Tijdsein. Gramofoonmuziek. 8.30 Kroniek van den dag. 8.40 Gramoloonplaat. 8.45 Gesproken dagblad van het NIR 9.— Gra mofoonmuziek. 9.20 Diversen 10.35 London Regional. Korte Godsdienstoefening 10.50 Tijdsein van Greenwich. Weerbericht. 11.05 Orgelconcert door Sydney Gustard. 11.50 Rut- land Square en New Victoria orkest olv. Nor man Austin. 12.50 Droitwich. B. B. C. dansor kest olv. Henry Hall. 1.35 Londen Regional. Gramofoonmuziek. 2.05 BBC Northern orkest olv. Crawford Macfair 3.05 Piano recital door Lance Dossor 3.35 Gramofoonmuziek 4.20 Droitwich. BBC Midland orkest olv. Leslie Heward 5.35 Yascha Krein met zijn Zigeuner orkest, Olga Alexeeva, sopraan. 6.20 Diversen 6.45 Droitwich. Orgelconcert door Llovd Tho mas. 7.30 Ernest Newman; Music and the or dinary listener 7.50 London Regional. BBC dansorkest olv. Henry Hall 8.20 Diversen 10. Droitwich. Opera Comique 11.15 Lou Prea- ger en zijn orkest 11.50 Dansmuziek gr.pl. Progr. 5: 8.00—7.— Diversen 7.— Eigen gramofoonplaten concert: Hollandsche Avond. 1. Wij brengen U, 2 Cavelli's 2. Hol landsche Potpourri, Kovacs Lajos, 3. Naar buiten, Louis Davids. Wees tevreden idem. 4. Dichter en Boer, Willy Derby. 5. Pierre Palla, Amoureuse Perfume of the past. 6. Waarom, kleine vrouw, Zwarte Natascha. Bob Scholte. 7. Zilvervloot, Trüber Samstag. Man- nenzang Vereeniging Apollo. 8. Als het orgel speelt, Als Kobus harmonica speelt. Accor deonorkest niet zang. 8.0012.Diversen.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10