De Stille Armen. voedingswaard VAM ^WEERBERICHT WALES DE RAMP VAN DE „LIJSTER DONDERDAG 10 DECEMBER 1936 HAARLEM'S DAGBLAD Een zonderlinge Zigeunerin. Wil geen toekomst voorspellen. J.l. Vrijdagmorgen 4 dezer kwam aan esü woning aan de Zonnebloemlaan te Aerden- hout een Zigeunervrouw, die aan de dienst bode aanbood haar toekomst te voorspellen. De vrouw moest dan o.a. een ring hebben. Het meisje gaf den ring en de vrouw ver trok. om naar zij beloofde over enkele dagen met den ring plus toekomst-voorspel- ling terug te komen. Inderdaad belde zij Maandagmorgen op nieuw aan. De dienstbode kreeg den ring, doch wat de toekomst voor haar verborg hoorde zij nog niet. De zigeunerin moest nu geld hebben. Het meisje wilde haar een paar gulden geven, maar de vrouw beweerde, dat het meisje boven op haar kamer in een potje meer geld had. Dit bleek juist te zijn. Het was f 22.50. Zij gaf dit geld aan de Zigeunerin, die be weerde het noodig te hebben om er uit te lezen. Na er eerst over geblazen te hebben, vertrok de vrouw. Later vertelde de dienstbode het aan haar mevrouw, die het geval niet vertrouwde en het meisje aanried, het gebeulde direct aan de politie mede te deelen. Tot groote verbazing van de politie kwam echter reeds den volgenden avond het bericht, dat de zigeunerin weer was teruggekomen en ook de f 22,50 had teruggegeven, maar we derom zonder aan het meisje de toekomst te voorspellen. De politie staat voor een raadsel. Vermoe delijk heeft de vrouw lont geroken en voorzich tigheidshalve 't geld terug gegeven. Het kan ook zijn. dat zij zich hiermee het cachet van eerlijkheid wilde geven om voor de derde maal terug te komen en dan aan het lichtgeloovige meisje nog een grooter bedrag te vragen. Men wacht nu af of de zigeunerin nog eens verschijnen zal. In ieder geval is het dienst meisje nu gewaarschuwd. LEZING VOOR V. D. J. O. De Vrijzinnig Democratische Jongeren Or ganisatie hield Woensdagavond een bij eenkomst in een der zalen van den H. K. B. Als spreker trad op de heer Boon, die over het boek van Van Randwijk ..Burgers in nood" een inleiding hield. Dit boek behan delt, aldus spr., de materie van de werkloos heid op voortreffelijke wijze. Het is geen op wekkend boek, het geeft ook geen oplossing. Na een gi'oot aantal citaten concludeert spreker: „Dit boek heeft zijn zwakke plekken,, het heeft zelfs positieve fouten. Maar het is zoo echt. zoo doorleefd en zoo bezield Na deze inleiding ontwikkelde zich een uitvoerige ge- dachtenwisseling. AANBESTEDING. De uitslag der door de architectenfirma J. Kakes te Zaandam gehouden aanbesteding voor het verbouwen van het perceel Rijks straatweg 6264 te Haarlem tot winkel, bo venwoning en magazijn (voor rekening van Simon de Wit N. V. te Zaandam) is als volgt: A. Met metaien pui. B met teakhouten pul. Waleveld en Co. Amsterdam. A f 6036. J. Verheul, Haarlem A f 7787, B f 6647; J. de Witt, Leiderdorp A f 7900, Timmers en Spren- gers, Haarlem A f 7945, B f 6845; E, Schuit, Hillegom, A f 8043. B f 7310' J. Elskamp, Haar lem A f 8178, W. H. A. Revers Haarlem A f 8200 B f 6900. J. Portegies, Haarlem, A f 8270, B f 7190, J J. de Korte, HaarlemA f 8560, B f 7810; Gebroeders de Vries, Puimerend. A f 8574. B f 7617; J. v. d. Putte, Haarlem, A f 8580. B f 7962; J. Breevoort, Haarlem. A f 8650. B f 7650; W Giltjes, Broek op Langedijk A f 8676, B f 7770: H. J. Oppenkamp. Haar lem A f 8850, B 7650; Klerk en Scheffers. Haarlem A f 8945. J. M. Tromp. Beverwijk A f 8995. B f 7995; N. Cobelens en Zoon Haar lem, A f 9250, B f 8450; M. -Joustra, Haarlem. A f 9449. Schouten en Bloemen daal, Oost- zaan A f 9497, B f 8254; S. de Vries, Zaan dam A f 9635 B f 8530; Baas en Zonen, Haar lem A f 9719, B f 9000; A. J. Knots. Zaandam A f 9750, B f 8600; De Geus en Hoogeveen, Haarlem A f 11975, B f 11140. De gunning is aangehouden. Hedenmorgen werd door het Provinciaal Bestuur te Haarlem aanbesteed: het onder houd van een gedeelte van den prov. weg Omval-Westgraftdijk-Purmerend van een punt op 750 M. ten zuiden van den Omval tot den oostelijken Ringdijk van de Scher- meer bij Westgraftdijk en van een gedeelte van den prov. weg Alkmaar-Schermerhorn- De Hulk van een punt op 400 M. ten oosten van den Omval tot den westelijken Ringdijk van de Beemster bij Schermerhorn. in de gemeenten Alkmaar. Oudorp, Oterleek, Schermerhorn en Akersloot, gedurende 1937. Het laagst werd ingeschreven door H. van Meekeren te Hindeloopen voor f 5900. P laats een Groentje in Haar lem's Dagblad. Dat is een leuze geworden. En een die altijd tot succes leidt. Tienduizenden onder vinden dit ieder jaar. Behoort U misschien nog tot de weinigen, die die ondervinding niet hebben? AGENDA. Heden: DONDERDAG 10 DECEMBER Sociëteit Vereeniging: Alg. Vergadering van de Alg. Coöp. Bcgrafenisver. voor Haar lem en omstreken. 8.30 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereld nieuws. Frans Hals Theater: „Mayerling", met Charles Boyer en Daniella Darrieux. 2.30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Meisjeslyceum" met Simone Simon. 2.30 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: ..De Engel der Duisternis" met Frederic March en Merle Oberon 7 en 9.15 uur Luxor Sound Theater: „Nacht in New York' met Franchot Tone. 2.30. 7 en 9.15 uur Teyler's Museum, Spaame 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij VRIJDAG 11 DECEMBER Palace Filmac: 11—5 uur: uoorioopend 50 minuten wereldnieuws. Nieuw programma. Bioscopen, nieuw programma. ARROND. RECHTBANK Verduistering te Lisse. Accijns zou gerestitueerd zijn van suikerdie niet verbrand, doch verkocht was. Twee en twintig getuigen gedagvaard. Een koopman uit Lisse, eens eige naar van een fabriek, die in 1930 af gebrand is, stond terecht voor de Haarlemsche Rechtbank wegens op lichting. Hij had na de brand restitutie weten te krijgen van accijns, door hem betaald voor suiker, die mede verbrand zou zijn, doch in werkelijkheid, naar de meening van den of ficier van Justitie reeds verkocht was, toen de brand uitbrak. Verdachte, een man van 66 jaren, ontkende, den opzet gehad te heb ben. Hij had naar zijn beste weten gehan deld en de recapitulatie, die aan de contro leurs was overgelegd, hield hij voor goed. De boekhouder van de fabriek. K. had het in orde gemaakt. Toen de verdachte met de controleurs te rugkwamen, lag de recapitulatie klaar. Verdediger; „Dus hij heeft ze niet over gelegd". Pres.: „Nu ja, maar het gebeurde waar u bij was". Hij erkent, dat hij had kunnen nagaan, dat er van den voorraad al geleverd was. Hij had één wagen klaar zien staan. Pres.: „Wist u nu heusch niet, dat u te veel opgaf?" Verd.: „Destijds wist ik niet beter, of de recapitulatie was goed". Daarop werd de inspecteur van politie te Lisse gehoord. Hierbij bleek dat K. zoowel getuige was in deze zaak als ook soms dienst had gedaan als griffier bij het latere on derzoek, door de politie ingesteld. De inspecteur verklaarde uitdrukkelijk, dat dit weliswaar geschied was, doch slechts over feiten, waar K. zelf anders had ver klaard dan andere getuigen. Altijd had hij de aanteekeningen van K. aan de verhoor den voorgelezen en door hen laten teekenen. Van beïnvloeding was geen sprake geweest. Pres.: „Dat was toch geen erg gelukkig idee". Mr. W. de Rijke: „Kon K. bij de boeken komen, nadat ze in beslag genomen waren? Get.: „Neen". Vervolgens werd K. gehoord. Het bleek nu. dat hij bij verd. ontslag genomen had, na dat hij een aanzienlijk bedrag had ver duisterd. Later was hij voor een bedrag van tweeduizend gulden als aandeelhouder in een nog op te richten N.V. gecrediteerd. La ter had hij getracht, weer in dienst van verd. te komen. Toen dit niet lukte had hij een poging tot chantage gewaagd. Althans zoo noemde de president het. Hij had eerst een smeekbrief, en toen dat geen effect had. een dreigbrief gezonden De President leest den brief voor. waaruit wij citeeren: .Als het recht moet uitgeleefd worden, dan ook voor het volle pond ....Wat voorgevallen is, is aan de meeste van mijn klanten bekend. Een beetje gevan genisstraf kan er wel bij. Met u goedvinden zal ik mij morgen met de assurantiemaatschappij in verbinding stellen. Die zal het wel aardig vinden, iets over den brand te Lisse te vernemen. „Als we de goot in rollen, dan rollen we maar. Ik rol dan echter niet alleen De brief, die voorgelezen wordt, is in klad. De eigenlijke brief is door K.'s zoontje be zorgd. Verd. zegt dat hij dezen brief niet heeft ontvangen maar wei iets dergelijks. K. zegt, dat er geen wraakzucht achter zat. Pres.: Je had daar toch maar leelijk ge knoeid. Wat was dan je motief? K.: „Het onmogelijke te probeeren en weer aangenomen worden". Pres.: En toen dat mislukte, hebt u het aangegeven. K Ja, om m'n geweten tot rust te bren gen. Nadat K. ontslagen was heeft hij de beloofde f 2000 verminderd met wat hij verduisterd had. opgeëischt. Toen dat geen effect had, is hij met dreigen begonnen. (De zitting "duurt voort.) SYNAGOGEDIENSTEN. Nederl. Israel. Gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den Ingang van Sabbath te 3.45 uur. Middagdienst te 1 uur. Avonddienst te 4.38 uur. Predikatie bij het avondgebed door Rabbijn S. Ph. de Vries Mzn. Werkdagen: Ochtenddienst te 7 uur. Zondag te 7.30 uur. Chanoekah: Middag- en Avonddienst te 3.45 uur. Donderdag: Avonddienst te 7.45 uur. Talmoed Torah: Sabbath niet. Donderdag: 's avonds te 7.15 uur. De diensten op Sabbath alsmede de Middag en Avonddienst op Chanoekah, worden ver richt fcfcr Synagoge, Lange Begijnestraat 11. De overige diensten, alsmede Talmoed Torah vinden plaats in het Gemeentegebouw Lange Wijngaardstraat 14. jcwaiiteit arüMA rdE houteks CACAO (Adv. Ingez. Mea.j De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen wind, aanvankelijk uit Oostelijke richtingen, later verander lijk, nevelig tot zwaar bewolkt of be trokken, aanvankelijk weinig of geen neerslag; lichte vorst des nachts, over dag om het vriespunt tot lichte dooi. BAROMETERSTAND Hoogste 779.1 m.M. te Warschau. Laagste 732.1 m.M. te Isafjord. Terwijl de hooge druk in het Zuidwesten afnam, nam die in het Oosten nog een weinig in beteekenis toe. De kern ligt nog steeds met standen van bijna 780 m.M. over Polen, terwijl een uitloo- per zich naar onze omgeving en het Zuiden van de Britsche eilanden uitstrekt. In bijna dit geheele hooge drukgebied daalden de tem peraturen. Over Noordwest-Duitschiand komt matige, in onze omgeving, Frankrijk, midden- en Noord-Duitschland, komt lichte vorst voor. In Zuid-Engeland en Zuidoost-Duitschland heer- schen temperaturen om het vriespunt. Vooral over Engeland en Duitschland worden nog uitgebreide mistgebieden aangetroffen. De depressie over het Noordelijk gedeelte van ons waarnemingsgebied nam in omvang toe. Bij vrij krachtigen Zuidwestelijken wind voert zij over het Noorden van de Britsche eilanden en Scandinavië warme lucht aan. waardoor over Zweden de vorst aanzienlijk afnam. Ook kwam hier en daar nog matige neerslag voor. Onder aanvankelijken invloed van den hoogen druk en bij Oostelijken wind zal hedennacht geen of nog lichte vorst voorkomen. Morgen overdag kan tempe ratuur om het vriespunt tot lichte dooi worden verwacht. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 771 m.M. Stand van gisteren 770 m.M. Neiging: Vooruitgang. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112. HOOG WATER TE ZANDVOORT Vrijdag v.m. 1.11 uur; n.m. 13.27 uur. Strand berijdbaar van 6.1511.30 uur. .IHdeeiwii' DE IDEALE BRANDSTOF 15|20 f 1.95 22135 en 30|50 f 2.45 (Adv. ingez. Med.j HET LANDHUIS. Ook het Kerstnummer maakt met de fraaie stemmingsfoto op den omslag al dadelijk een prettigen indruk. De inhoud staat in het teeken van het Kerstfeest. Een Kerstverhaal van Hannie van Wehl, een Kerstlegende van A. Rutgers van der LoeffBasenau en enkele mode-tips voor de Kerstdagen, afgewisseld met artikeltjes over architectuur, tuinverzor- ging, filmkunst e.d. alles geïllustreerd met zeer fraaie foto's. Honderd /jaargangen van „De Gids". Met de December-aflevering van „De Gids" heeft dit maandblad zijn honderd jaargangen achter den rug. Ter gelegenheid van dat feit verscheen het blad ditmaal gehuld in het om slag, waarin het in Januari 1937 zijn in trede in de litteraire wereld deed. Het nummer bevat bijdragen van dr. H. T. Ooienbrander, resp. over „Het ontstaan", Gids- problemen 18371936, Politiek in de Gids en van denzelfden schrijver een beredeneerde lijst van Gidsredacteuren. Dr. PI. A. Idema schrijft over „De Gids en Indië", Anton van Duiker ken over „Honderd jaar letterkundige critiek in De Gids" en dr. ir. J. H. Plantenga bij af beeldingen over „Honderd jaar bouwkunst in Nederland en De Gids". De Burgerwacht te Zandvoort Geen subsidie van de gemeente. Bij de behandeling van de gemeen tebegroo- ting door den raad van Zandvoort werd het voorstel van den heer Koning, om 50 sub sidie aan de Zandvoortsche Burgerwacht te verstrekken, met 84 stemmen verworpen. De post 2.50 voor het lidmaatschap der Studievereeniging voor Luchtbescherming werd met 85 stemmen geschrapt. De inbeslagneming van boeken en tijdschriften. Het beslag opgeheven. Naar wij vernemen heeft de Haarlemsche Rechtbank inzake de inbeslagneming van boeken en tijdschriften te Heemstede van ..Wachttoren". Bijbel- en tractaatgenoot- schap, beslist, dat het beslag wordt opgehe ven en de in beslag genomen stukken moeten worden teruggegeven. Gebleken is dat geen strafbaar feit is gepleegd. VIJF EN DERTIG JAAR KAPPERSBEDRIJF. Het is een goede gedachte geweest van den heer R. Handgraaf, om ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van zijn zaak, deze ge heel te moderniseeren Dat hij daarin volkomen geslaagd is, zal elke bezoeker volmondig moe ten beamen. Niet alleen de winkel, doch vooral ook de kapsalon met de fraaie stoelen, de keurige betimmering en het gezellige zitje, maken een prettigen en gezelligen indruk. Vermeldt zij nog. dat de heer Handgraaf niet alleen het 35-jarig bestaan van czijn zaak viert, doch dat het tevens 20 jaar ge leden is, dat hij hier in dienst trad, terwijl hij thans gedurende 5 jaar zelf de zaak drijft. KONING NIET TEGENWOORDIG BIJ HET UITREIKEN VAN DEN NOBEL PRIJS. OSLO, 10 Dec. (D.N.B.-A.N.P.) Heden zal officieel de Nob1-prijs voor den vrede aan de winnaars worden overhandigd. In te genstelling met het gebruik zal de koning van Noorwegen niet bij deze plechtigheid aanwezig zijn. In politieke kringen wordt verklaard, dat de regeering hiermede tot uitdrukking wil brengen, dat zij niets te maken heeft met het taekennen van den prijs. HEEMSTEDE HEEMSTEEDSCHE KUNSTKRING. Programma van werken van Henk Badings. Maandag 14 December zal in den Neder- landschen Protestantenbond aan de Postlaan, voor den Heemsteedschen Kunstkring een programma van werken van Henk Badings worden uitgevoerd. Als solisten zullen optreden: £nnie Woud (zang); Olly Folge Fonden (viool); Johan de Nobel (violoncel); Felix de Nobel (piano). COMMISSIE VAN SAMENWERKING. De week van 14 tot 19 December a.s. is door het Nationaal fonds voor bizondere nooden geproclameerd tot algemeene inzamelings- week. Uit de aankondigingen van deze inza melingen in de pers zal u duidelijk worden, dat het doel van het Nationaal fonds voor bizondere nooden is, te trachten hen die ten gevolge van de ongunst der tijden of andere buiten hun schuld gelegen oorzaak, in finan- cieelen nood zijn geraakt door middel van een gift in eens, te behoeden voor armlastig heid en hun financieele zelfstandigheid te handhaven of te herstellen. Teneinde de taak van het Nationaal fonds te verlichten, is in Heemstede, op initiatief en onder voorzitterschap van den burgemeester, evenals in vele andere gemeenten een „Plaatse lijke Commissie van Samenwerking voor Bij zondere nooden" opgericht. Deze plaatselijke commissie heeft tot taak om in samenwerking met het nationaal fonds zooveel in haar vermogen ligt, inwoners van Heemstede van „Armlastigheid" te vrijwaren. In deze commissie hebben verder zitting genomen mevr. W. A. de Wildev. Amstel en de heeren Th. W. Blikslager, J. C. v. d. Eijken, mr. J. A. de la Haijze, C. L. Kwak, E. J. van Lent, A. Th. M. Meijer, J. F. Paanakker, J. C. Snel, C. Verdonschot en E. G. Wildboer. De heer E. J. van Lent treedt op als pen ningmeester en de heer J. C. Snel als secre taris dezer commissie. In aansluiting op de propaganda van het Nationaal fonds, heeft de plaatselijke com missie van samenwerking het voornemen op Woensdag 16 December a.s. een collecte door middel van den verkoop van speldjes te hou den. KERSTGAVE VOOR R.K. GEORGANISEERDE WERKLOOZEN. Naar wij vernemen zal er, evenals vorige jaren getracht worden gelden bijeen te brengen voor een Kerstgave voor de R.K. georganiseerde werkloozen. Deze plannen gaan uit van den R.K. Volksbond. Op Zondag 13 Dec. zal voor dit doel worden gecollecteerd aan de R.K. Kerk aan Valken burg en op Zondag 20 December aan de R.K. kerk aan den Heerenweg. Bovendien zijn er subsidies ontvangen van Het leed is grooter dan ooit. Dat de Kerstinzameling voor de stille Armen die evenals vorige jaren wederom door ons georganiseerd is, niet overbodig, maar integen deel broodnoodig is. bewijzen wel de ervarin gen van Zuster Schouten, de zuster voor het Maatschappelijk Werk voor Zieken van het St. Elisabethsgasthuis, welke zij zoo welwillend was ons mede te deelen. Grooter nog dan vorig jaar is de nood onder deze categorie menschen, die geenerlei steun ontvangen, en die toch nagenoeg geen inkomsten hebben, dikwijls een groot gezin hebben te onderhouden en vaak bovendien nog met ziekten hebben te kampen. Het vorig jaar moest ik de menschen nog zoeken, zoo vertelde zuster Schouten ons, maar thans heb ik al een heel lijstje met namen van men schen. die allen even noodzakelijk geholpen moeten worden. En die menschen hebben zich niet zelf aangemeld, want zij vragen niet om steun, hoewel zij welhaast niet meer kun nen leven. Ik kom in contact met dergelijke gezinnen, wanneer één der huisgenooten ziek wordt en door den geneesheer aan mij wordt opgegeven. Om één enkel voorbeeld te noemen van het schijnend leed, dat onder deze Stille Armen heerscht, vertelde zuster Schouten ons het geval van een gezin, bestaande uit man, vrouw en zes kinderen. De inkomsten van den man bedragen per week zoo ongeveer f 5de vrouw is ziek. maar ondanks die ziekte ligt zij den geheelen dag op haar bed te breien, omdat de wol nog tamelijk goedkoop is en gebreide kleeren nog het sterkst zijn voor haar kin deren. Steun ontvangt dit gezin in het geheel niet! Dergelijke gevallen zijn legio, vele gezinnen die vrijwel geen inkomsten hebben, dikwijls kleine baasjes, die vroeger met een man of zes personeel hebben gewerkt en die thans alléén niet genoeg verdienen om hun gezin te onderhouden en die ondanks al hun ellende toch nooit ergens om hulp aankloppen. De zusters van Maatschappelijk Werk doen wat zij kunnen, maar zij kunnen zoo weinig, omdat haar de middelen ontbreken, omdat er zoo ontzettend veei geholpen moet worden en er geen geld genoeg is. Het is dus waarlijk hoogstnoodzakelijk, dat allen, die het zelf maar eenigszins kunnen missen en hoe gemakkelijk kunt u nog wat missen, wanneer u de armoede en de ellende verneemt, die er in de gezinnen van de Stille Armen heerscht onze Kerstinza meling stunen. Alle giften, ook de kleinste zijn welkom. Toont uw menschelijk gevoel, uw mede- doogen met de Stille Armen en helpt mede om deze door het lot zoo misdeelde menschen een Kerstfeest te bezorgen, dat een kleine zon nestraal brengt in de somberheid waarin zij! dag aan dag leven. onderafdeelingen van den R.K. Volksbond, terwijl er ook reeds enkele giften van parti culieren binnenkwamen. VOOR DE STILLE ARMEN. Het comité voor het inzamelen van gelden; ten behoeve van „Stille Armen" te Heemstede doet een dringend beroep op de ingezetenen om een bijdrage te verleenen voor het ver strekken van een uitkeering. Stort uw bijdrage op gironummer 153308 van den penningmees ter van het Comité, den heer A. v. Wingerde, hoofdcommies ter secretarie. Het comité mocht in de laatste dagen bij dragen ontvangen van C. B. f 10, J. A. v. D. f 3. Mw E. C. J. D. f 2.50. M. V. d. D. f 2.50, N J. G A. E. f 1, P. v. O. f 2. L. R. f 2.50, Mevr. wed. S. F. f 5. H. S. f 10, Mw. M. v. S. L. f 2.50, E. L. f 2.50, F. M. B. te Haarlem f 2.50, Mevr. W. H. A.—N. f 10, E. P. f 10, mej. G. W. f 0.50, mevr. wed. W. B. f 2.50, T. S. f 10, T. en T. f 5, R. H. B. f 2.50, A. K. f 2.50, J. J. v. L. f 2.50, J H. R. f 2, R. C. S. f 2.50, M. R. J. S. f 1, J. G. M. v. M. f 10, P. G. f 2.50, Kaartpotje v P. f 3, J. W. S. f 2.50, Mevr. S. A. Z.—T. f 2.50, Mevr. N. N. f 2.50, Mr. J. A. d. 1. H. f 25, K. G. f 5, A. R. f 2.50. Ir. J. R. f 2.50, N, F. f 10, totaal f 167.50. BLOEMENDAAL De la Cierva, de uit vinder van de auto-giro. Mej. Bongertman, de stewardess. Verkerk, de mecanicien. De heer Van Donkelaar. Van Bemmel, de zwaar gewonde marconist. SPREEKUUR BURGEMEESTER. Het spreekuur van den burgemeester van Bloemendaal, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, zal inplaats van Vrijdag 11 December op Zater dag 12 December van 1012 uur worden ge houden. MIJ. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De afd. Bloemendaal en omstreken van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde houdt een ledenvergadering op Dinsdag 15 December in café Rusthoek te Bloemendaal. De agenda bevat o.a. verkiezing van twee bestuursleden-vaklieden wegens aftreden van de heeren G. J. van Dijk en H. Boogschoten en een lid van de keuringscommissie wegens aftreden van den heer Jager. Om 9. uur worden filmopnemingen uit den Indische Archipel vertoond door den heer P. van der Mije. De inzendingen van planten en bloemen voor het puntenstelsel en van Kerstartikelen zijn mede voor het publiek ter bezichtiging gesteld en wel van 36 uur in de zaal van café Rusthoek. DE FEESTELIJKHEDEN OP 7 JANUARI. Het Centraal Oranje Comité heeft een pro gramma voor de a.s. feestelijkheden samen gesteld. Hiervan kunnen we het volgende me- dedeelen: Dinsdag 5 Jan. Gala-avond in Domi en Jeugdhuis, spreker prof. R. Casimir, zang van Jo Vincent en van Overveensch Dameskoor en Bloemendaalsch Gemengd Koor. Vertooning van de Oranjefilm. Woensdag 6 Jan.: Feest voor de kinderen in de scholen. Hiervoor is 80 ct. per kind uit je trokken. Voor de leerlingen der middelbare scholen wordt er een tooneelstuk opgevoerd in den Haarlemschen schouwburg. Donderdag 7 Jan.: Aubade van de school kinderen, waarbij onder leiding van den heer de Nobel, eenige liederen worden gezongen op een nader vast te stellen terrein. 's Middags gecostumeerde voetbalwedstrijd op 't B. V. C.-terrein. Zoo mogelijk in Stoop's Bad een of ander waterfeest. In Overveen en Bloemendaal verlichting (door schijnwerpers), versiering (door groen en slingers) en verwarming (door vuurpotten) van 't dorpscentrum. Ban champêtre. In hötel van Ouds het Raadhuis te Overveen Oranje-maaltijd, waaraan een ieder, tegen be taling kan deelnemen. IJs en weder dienende, gecostumeerde ijs- wedstrijden.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2