\lta VERKOOPSTER J.TaM fovtBCHÜÖ M. C. HILBRINK „hientakd wutdet vta$ Pirandello Een lied van de aarde. 20% KORTING TE HUUR Abr. Meijer DONDERDAG 10 DECEMBER 1936 TT A A R T; E M'S D A G B E A D TT Het Nationaal Huwelijksgeschenk. Aansporing: van Provinciaal Comité aan Plaatselijke Commissies. In de Dinsdag gehouden vergadering van vet Provinciale Comité voor Noord-Holland ibuiten Amsterdam) tot het aanbieden van een Nationaal huwelijksgeschenk aan Prin ts Juliana en Prins Bernhard werd met blijdschap kennis genomen van de voorloo pt bereikte resultaten. Om slechts één voor bid te noemen, was een belangrijke bij- crage ingekomen van de Zaansche indus triëlen. Met belangstelling werd intusschen •ntgezien naar hetgeen was bijeengebracht jn een aantal gemeenten, wier Comité's nog seen bericht hadden ingezonden. Gehoopt jterd, dat zij met hun werkzaamheid den toodigen spoed zullen betrachten. Het Pro vinciaal Comité zou namelijk binnen kor- ten tijd willen weten, welk bedrag het uit jioord-Holland aan het Nationaal Comité kan afdragen. Een vriendelijke aansporing, zoo vel aan de plaatselijke commissiën als aan ce velen, die wellicht nog geen gevolg heb- ten gegeven aan hun voornemen door het schenken van een gift van hun belangstel ling in het Vorstelijke huwelijk te doen blij ven, werd daarom niet ondienstig geacht. Gerekend moet toch worden, dat de aanbie ding van het Nationale geschenk vóór het einde des jaars zal plaats hebben en dat het Uitvoerend Comité dan behoort te weten over welk bedrag het kan beschikken en of jet tot de verwezenlijking van zijn plannen in staat is. Huwelijk Prinses Juliana. Een schouwburgavond op den aanteekendag. De Vereeniging Koninginnedag opent haar feesten ter viering van het huwelijk van Prinses Juliana met een wel zeer bijzonderen Schouwburgavond op den dag van het aan tekenen Zaterdag 19 December. Daarbij zal mevrouw Marguerite Couperus nationale zangen voordragen in Oud Neder- iandsche historische costumes, fMiddeleeuwen Geuzentijd, de gouden eeuw en de crioline van 30). Bovendien zal de Javaansche hofdanser Raden Mas Waloejo een fraaie dansdemon- êtratie geven van de kunst en cultuur der overzeesche gewesten. De prijzen zijn zeer laag gehouden f 1.50 en 0.50, teneinde op dezen bijzonderen dag velen in de gelegenheid te stellen dezen feest- ivond mede te maken. II kend en werd in 15 vreemde talen vertaald. In 1925 richtte hij te Home een eigen theater op, waar nieuwe Italiaansche en buitenlandschestukken ten tooneele werden gevoerd. In 1929 werd hij benoemd tot lid van de Italiaansche academie en in 1934 werd hem den Nobelprijs voor literatuur toegekend. HET TOONEEL FILMKUNST. Een Film vol schoonheid, belang wekkend om gegeven en verwerking. Van Vrijdag a.s. af zal in Cinema Palace «en film draaien, getiteld „Een lied van de aarde" en het lijkt ons goed, deze film in al ler belangstelling aan te bevelen. Het maken van een dergelijke film is een goede daad ge weest en de vertooning ervan in een week- pro.?ramma is dat al evenzeer. Wanneer „Een lied van de Aarde" in een reeks Zondagmorgenvoorstellingen was ver toond, zou zij zeker bij de toeschouwers de bewondering hebben gewekt, die ze verdient, maar.... bij te weinigen. Het zou dan ge weest zijn als was deze film te documentair, te „schoolsch voor een groot publiek. Het zou eeweest zijn, alsof men deze film alleen kon waardeeren, als men bijzondere belangstelling tooi- mieren, voor sterren of voor geologie had. Maar dit is nu juist zoo geheel anders! „Een lied van de aarde" is niet op de eerste plaats een „intellectual", een eultureele film. De makers hadden niet in de eerste, ja hoog stens in de laatste plaats de bedoeling, iets te leeraren. Zij hadden veeleer den opzet, an deren iets te vertellen van hun liefde voor, men zou kunnen zeggen, hun opgetogenheid over den Kosmos. Het gaat in „Een lied van de Aarde" om den mensch en juist niet om hem. Het gaat om den geheelen grooten kosmos, in zijn maxi male en zijn minimale verhoudingen, om den mensch heen, om den mensch, te groot voor den microcosmos, te klein voor den makro- cosmos. Dit alles is niet geschied op de imposante, dikdoende wijze, waarop meestal de verhou ding tusschen mensch en heelal wordt uitge weid. Er is hier weinig of niets van de bom- rat van „Wat is de mensch" en „Aardworm, vat vermeet gij u?" •Een lied van de Aarde" is eerder een opge togen verhaal, een blijde boodschap dan een apostolische vermaning. Alles wel beschouwd lijkt het mij, dat voor al de eerste helft het beste is geslaagd, waar schijnlijk den opzet van den maker en in leder geval mijn verwachtingen het beste ver wezenlijkte. De episoden uit het leven der in secten, het mierenleven, wordt met liefde voor het onderwerp en met fotografischen smaak weergegeven. Het is een aldoor weer bespieden Tan het dierenleven, een op den voet volgen en een verraden van al die kleine, onbewaak te gedragingen, dat buitengewoon mooi mag heeten. Dan komen de menschen, steden, akkers en zoo keeren de makers terug tot de aarde met de vraag: „Wat is de aarde?" Hiermee vangt dan meteen het meer didac tische deel aan. Oorsprong en vormen van de a.a™e, de aardkorst en de bodemgesteldheid, Je geschiedenis der oudste tijden, en dan.... Jet uitspansel. En met dezen sprong hoog !n de lucht, te midden van de sterren, in een tets door het uitspansel, vindt „Een lied van ee aarde" zijn besluit. Het. lijkt mij niet te veel gezegd, als men set verschijnen van een film als deze ge- nikkig en van veel beteekenis noemt. Sven Noldan heeft de natuur, het leven zelf met liefde en piëteit benaderd. Het is daardoor belangwekkend en mooi werk ge worden, belangwekkender dan de meeste filmdrama's, mooier dan tal van goede docu mentaires. Luigi Pirandello. Pirandello gestorven! Het bericht komt wel volkomen onverwachts en zal zeker over de ge- heele wereld ontroering wekken, want met Pirandello Is een van de grootste tooneel- schrijvers van dezen tijd, die niet alleen het Italiaansche tooneel beheerschte, heenge gaan. Het is opmerkelijk, dat Pirandello eerst in de laatste jaren van zijn leven beroemd is ge worden. Het groote publiek buiten Italië heeft hem pas leeren kennen van het oogen- blik af, dat hij voor het tooneel is gaan schrij ven, nadat hij 20 jaar lang reeds de littera tuur van zijn land ven-ijkt had met zeer oorspronkelijke novellen, ware meesterstukjes, die meer nog dan zijn romans, in Italië zeer veel gelezen werden. Vele van die novellen heeft hij later gebruikt als stof voor zijn blij spelen en drama's, toen hij eenmaal tooneel- schrijver was geworden. Geen schrijver van dezen tijd was vruchtbaarder dan Pirandello. Toen hij eenmaal zijn weg gevonden had, heeft hij het tooneel overstroomd met stukken en zijn invloed werd zoo groot, dat niet alleen te Rome, maar ook in New York een Piran- dello-schouwburg werd opgericht. Hij heeft zijn tooneelwerk den verzamel titel „Maschere nude" gegeven (Het naakte Masker zouden wij het in Holland noemen) En aan een bundel novellen gaf hij den titel „La Vita nude" (Het naakte Leven). Deze titels kenmerken zijn werk. Zijn meest karak teristieke figuren zijn menschen. die niet zijn, wat men zou denken, dat ze zijn of wat ze schijnen te zijn. Zij redeneeren over hun eigen leed, omdat zij buitengewoon helder ziend zijn. Zij beseffen tenvolle den omvang van hun smart, van hun ongeluk. Meestal dragen zij een vermomming, die zoo zeer tot werkelijkheid is geworden, dat zij er zich niet meer van kunnen ontdoen. Guiseppe Prezzlina heeft indertijd in „De Gulden Winckel in een voortreffelijk, uitvoe rig artikel over Pirandello als schrijver ge schreven en ook deze de voornaamste karakteristiek in zijn werk belicht. Zij past bijna op alle stukken, welke wij hier van Pi randello hebben gezien. Men denke slechts aan De Consequentie van Fatsoen en „De Naakte kleeden" beide stukken, hier indertijd ge speeld door Het Schouwtooneel, „Wat is Waarheid?" door Het Rotteirdamsch-Hof- stad Tooneel vertoond met medewerking en onder regie van Willem Royaards „Zes personen op zoek naar een auteur" met welk stuk Comoedia in 1923 Pirandello in Holland introduceerde en dat twee jaar ge leden in een voortreffelijke voorstelling hier te Haarlem door Reinhardt werd gespeeld in Beter dan vroeger, in welk stuk Cruys Voorbergh Charlotte Kohier en Willy Haak hebben uitgeblonken, maar het meest nog in Zoo je me wilt, waarin bij Het Masker Else Mauhs zoo schitterend de hoofdrol speelde en in Hendrik TV, welk stuk hier met Moissi en later in Het Hollandsch Tooneel met Louis de Vries in de hoofdrol een zoo grooten indruk heeft gemaakt Velen hebben Pirandello met Shaw ver geleken, omdat zij beiden in hun werk zoo cerebraal waren. Toch is er een zeer groot verschil tusschen den Ierschen en den Ita- liaansehen schrijver. Pirandello gaf niet zooals Shaw sociaal tooneel, hij behandelde geen sociale of zedelijke vraagstukken. Hij toonde veel meer „hart'' als schrijver dan Shaw en in zijn stukken uitte zich steeds weer een sterk medelijden voor zijn hoofdpersonen. Zonder philosoof te zijn in de zuivere be teekenis van het woord, behandelde hij toch veel meer dan Shaw philosofische problemen, waarom zijn werk dan ook d'kwijls „meta physisch tooneel" werd genoemd. Pirandello plaatste ons ondanks heT telkens terugkeeren van dezelfde grond gedachte steeds voor iets nieuws. Hij be trad nooit de paden, die door anderen reeds waren afgetrapt. Daarom boeiden zijn stuk ken in zoo hooge mate. Deze Italiaan was nooit banaal, hij gaf de problemen, welke hij stelde, steeds in een frisch. nieuw kleed. En over welk een fabelachtige techniek beschikte deze schrijver! Hoe wist hij in al zijn stukken de spanning tot het laatst toe op te voeren en in het slottooneel het doar hem gestelde pro bleem op geniale wijze af te wikkelen, het aan de toeschouwers latend hun conclusies te trekken. De invloed van Pirandello op het tooneel is, vooral in de jaren tusschen 1925 en '30 zeer groot geweest. In den laatsten tijd ver minderde dit. Kwam dit misschien, omdat zijn stukken op den duur voor het publiek toch te cerebraal waren? Miste men in zijn stukken toch te veel den bloedwarmen polsslag van het waarachtige leven, zeker is het, dat men zich moet verbazen, dat juist deze Italiaansche schrijver over de geheele wereld een zoo groot succes heeft gehad, want gemakkelijk om te begrijpen zijn zijn stukken allerminst. In tegendeel zélfs, zij eischen zeer veel van het publiek. Dat hij ondanks dat zoo grooten in vloed heeft gehad, kwam wel voornamelijk, omdat hij een waarachtig tooneelschijver was en „le don du théatre" in zoo hooge mate bezat. J. B. -SCHUIL. Pirandello, die hedenochtend tengevolge van een longontsteking overleed, werd op 28 Juni 1867 op Sicilië geboren. In 1891 ging hij naar Duitschland om aan de universiteit van Bonn te studeeren. Hij behaalde hier een graad in de philosophie. Na afloop van zijn studie keerde hij naar Rome terug, waar hij leeraar werd aan een meisjes school Deze functie behield hij tot 1923. Zijn eerste literaire werk. de verzenbundel „Mal Giocondo" publiceerde hij in 1889 en in 1894 zag zijn eerste roman „1' Esclusa" het levenslicht. Zijn werk is ver buiten zijn vaderland be- Rotferdamsch-Hofsfad Tooneel HET DOKTERSCEHEIM. Mag een geneesheer het doktersgeheim schenden, wanneer hij weet, dat een man, die een meisje ten huwelijk vraagt ongenees lijk is en haar dus ongelukkig zal maken? Het probleem is zoowel door tooneel als ro manschrijvers herhaaldelijk behandeld, maar Sidney Philipps. de auteur van het gisteren hier door het Rotterdamsch-Hofstadtoonee! gespeelde „Gentlemen" maakt de kwestie nog gecompliceerder door den dokter, die voor dit moeilijk probleem komt te staan, den vader van het meisje te doen zijn, zonder dat zij weet. dat hij haar vader is. Hierdoor moge het stuk dramatisch misschien boeiender worden, het eigenlijke probleem wordt er min der zuiver door gesteld, omdat wij nu voor een uitzonderingsgeval staan en de vader in dit gewetensconflict dan dokter geheel ver dringt. „Natuurlijk" zegt nu iedereen, „de vader kan niet anders handelen". Maar de dokter? Dat blijft, doordat Sidney Philipps dezen professor in een zoo uitzon derlijke positie plaatst, in dit stuk onbeant woord. Zoo natuurlijk is de daad van Prof. Coster, dat de officier van justitie, die na het vrijsprekend vonnis in hooger beroep wilde gaan, onmiddellijk hiervan afziet, zoo dra hij verneemt, dat de professor zijn eigen dochter beschermde, toen hij het doktersge heim schond. Al is het probléem in dit stuk dus allerminst zuiver gesteld, Het Doktersgeheim boeit als tooneelstuk in hooge mate van het begin tot het eind. Wanneer men het zuiver critisch beschouwt, moet men erkennen, dat de auteur wel wat opzettelijk alles zóó precies heeft uit gekiend, om de zaak voor professor Coster zoo ingewikkeld mogelijk te maken. Als een legkaart zit alles in elkaar, het klopt als een bus en toch, en tochover tuigt de schrijver ons niet geheel. Het Dok tersgeheim doet min of meer „bedacht" aan. Vooral in het derde bedrijf, dat trouwens niet het sterkste deel van het. stuk is. Het toeval speelt er wel een zeer groote rol in en het bevredigend slot is er blijkbaar aan gemaakt ten behoeve van het Amerikaansche publiek, dat nu eenmaal den schouwburg in een prettige, aangename stemming wenscht te verlaten. Maar de eerste twee bedrijven zijn zeer sterk geschreven en hierin ontwikkelt zich de handeling op volkomen logische en dramatisch hoogst boeiende wijze. Vooral II is voortreffelijk tooneel. In deze acte volgt de eene speelscène op de andere en in een steeds stijgenden climax worden wij door den auteur naar de groote scène a faire voor de pauze gevoerd. Bijzonder knap en vol van fijne details is het tooneel tusschen professor Coster en Ivers, den patiënt, voor wien Coster op uiterst kiesche wijze het: geheim van zijn doodelijke ziekte weet te versluieren. het daarop volgend groote tooneel tuschen Cos- ter en Olivia, de moeder van zijn kind, van wie hij altijd nog in stilte houdt, doet daar in spanning niet voor onder en uit tooneel- technisch oogpunt, is de scène, waarin Coster hoort, dat zijn kind in gevaar is, door den auteur meesterlijk voorbereid en geschre ven. Het is dan ook waarlijk geen wonder, dat het publiek uiterst geboeid en gespannen de handeling volgde, vooral ook, omdat de ver schillende personen in dit stuk zoo sterk ge- teekend en werkelijk „karakters" zijn. Welk een prachtig mensch is Coster, de professor! En Olivia de opera-zangeres is niet minder een van leven trillende figuur kunstenares en vrouw geworden. Uitstekend geteekend is ook Isolde, het in het wild opgegroeide dochtertje. Het is geen wonder, det de artisten van het Rotterdamsch-Hofstad Tooneel zich met groo te liefde aan deze rollen gegeven hebben. Het was als geheel dan ook een op zeer hoog peil staande voorstelling, die bij het helaas niet talrijk publiek een doorslaand succes had. Het spel was dank dj de zeer knappe regie van mevrouw Ranucci Beekman heel fijn op elkaar afgestemd en vooral Fie Carelsen en Dirk Verbeek hebben in de hoofdrollen hoog staande creaties geleverd. Het is een genot Fie Carelsen in een rol als Olivia Landis te zien. Hoe prachtig van scha keering was dit aldoor vitale, levendige spel. hoe warm was het ook in de diepe accenten van vrouw en kunstenares. Fie Carelsen is een actrice, die altijd weer treft door het zuivere en oprechte van haar spel, een van onze wer kelijk groote comédiennes. En voor Dirk Verbeek is elke nieuwe rol bij het Rotterdamsch Hofstad Tooneel een succes. Deze acteur is in de la riste jaren wel ~eer ge groeid. Het vlakke daf vroeger wel eens van hem hinderde, is geheel verdwenen, hij heeft zich -in de rol van dezen professor volkomen „ingeleefd" en geeft hem alle menschelijke warmte, welke de schrijver hem heeft toege dacht. En daarbij is hij „perfect gentleman" Vooral in het tooneel met zijn patiënt heb ik hem bewonderd. Hoe fijn en subtiel speelde hij dat! Enny Meunier was het dochtertje waarvoor de vader zijn doktersgeheim schendt om haar voor een eatastrophaal huwelijk te behoeden. Zij speelde het wufte meisje in I voortreffe lijk, maar in het dramatische slot vond ik haar spel nog wat te onbeheerscht. Piet Bron was de zieke man. Bron heeft een zeer natuurlijke wijze van spelen en zijn Ivers was dan ook een levend mensch Maar dat hij ook de aangewezen persoon voor deze rol was, kan ik moeilijk zeggen. Het leek mij niet zeer aannemelijk, dat Isolda op deze wat groven. bruten man haar zinnen zou hebben gezet. Volgens mij zou Frenkel bij dit gezelschap deze rol hebben moeten spe len. Paul Steenbergen maakte iets heel goeds van den wat weeken, slappen en „beschrank- ten" aristocratischen prins Constantin en Joekie Broedelet gaf alle relief aan de wat zure, venijnige 'verpleegster, die enkel zoo hard is geworden, omdat haar liefde voor den professor niet beantwoord wordt. Eerst „Onschuldige Meisjes", daarna „Een Lentedag" en nu „Het Doktersgeheim", waar lijk. men kan moeilijk zeggen, dat er bij Het Rotterdamsch-Hofstad-Tooneel tegenwoor dig niet voortreffelijk tooneel wordt gespeeld. Zou Het Doktersgeheim niet als abonne- merte'morstelling kunnen worden gegeven? Ik ben er wel zeker van. dat de abonnés er dankbaar voor zouden zijn. J. B. SCHUIL. Wij werden verblijd met de ge boorte van een Zoon „JOHN" A. VASEN M. VASEN HOOGERDUIX Zijlweg 108 Heden overleed na een langdurig lijden, onze lieve zuster, behuwdzuster en tante, mejuffrouw Cornelia Gezina Zalsman in den ouderdom van 74 TH. CRAMER exc. test. Haarlem, 10 December '36 Lakenkooperstraat 6 Op verzoek van de over ledene geen bloemen De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 12 December a.s. te 11.30 uur op de Algemeene Be graafplaats, ingang Klever laan. Eenige en algemeene kennisgeving T.m. 15 December STOOMEN - VERVEN Dus tijdelijk Tarief A Volledig Chemisch Reinigen. HEERENCOSTUUM 1.75 JAPON1.50 MANTEL2.20 DEMI 1.80 Arts Zijl weg 56, Telef. 123SS Met ingang van 10 Dec. spreek uren als volgt GEWIJZIGD: ZIJLWEG 56: Fondsleden 8—8.30 uur Fondsleden 11.30 uur Particulieren 11.30 uur. AMSTERDAMSTRAAT 55: Fondsleden: 99.30 uur v.m. R. C. VENEMA Arts heeft de volledige praktijk HERVAT Haarlem, 10 December 1936 Door hét verbindend worden van de eenige uitdeelingslijst in het faillissement van H. JANSEN vertegenwoordiger, wonende te Heemstede, heeft dit faillissement een einde genomen. De curator: Mr. B. SLINGENBERG Ged. Oude Gracht 92 Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Haarlem d.d. 1 De cember 1936 is verklaard in staat an faillissement: J. W. CORNELISSEN Aannemer, wonende te Halfweg, Dubbele Buurt no. 32, met benoe ming van den E. A. Heer Mr. L. Vliegenthart tot Rechter-Com- missaris en van ondergeteekende tot Curator. Haarlem, 9 December 1936 De Curator: Mr. W. VENLET Ged. Oude Gracht No. 11 b Haarlem Oost. meisje zoekt betrekking als 2e meisje of meisje alleen, v. g. g. v. Br. no. 590-i bur. van dit blad Strijksters evraagd, en aankomende meisjes Wasscherij RHEE, Bleekersvaart- weg 55. Heemstede Gevraagd net meisje, v. g. g. v., IS jaar, v. S-7 uur. Adres Mevr. SCHRAA, Lanckhorstlaan 115, Heemstede Verkoop naar Inkoop HEDEN: Lamslappen20 ct. p. p arkenscarbonade 35 ct. p. p Prima Runderlappen 40 ct. p. p Dik Niervet 35 ct. p. p Harde Reuzel 35 ct. p. p L. QUIST Mr. Vleesch homver Anthoniestraat 81 CO** ve°' eO ce* AS* *>tc N* Geven kennis dat de uitoefening van de praktijk van wijlen Arts M. MAURITZ wordt voortgezet door Arts W. H. BROUWER. SPAARNE 50 TELEFOON 11924. SPREEKUREN Particulieren 13l/ï—14Vs uur. Ziekenfonds 89 uur. Namens de familie wijlen Arts M. MAURITZ. VORSTELIJK HUWELIJK. ZITPLAATSEN beschikbaar op binnenshuistribune vanaf ƒ7.50 tot ƒ20.Verwarmd - Radioreportage - Koffie en Thee verkrijgbaar. DE FEESTELIJKE VERLICHTING IN DEN HAAG. Vanaf 19 DECEMBER lederen avond naar Den Haag. Retour 1.-. Vraagt nadere inlichtingen bij REIBUREAU DU MEE, KRUISWEG 27, HAARLEM, Telefoon Garage: ROZENSTRAAT 15. Telef. 125«. In Boekhandel te Haarlem is plaats voor VOLONTAIR of TWEEDE BEDIENDE. Br. m. opg. v. Godsd., ref., verl. sal. ond. nr. 5905 Bur. v. d. Blad. NETTE FIETSJONGEN GEVRAAGD. Loon 3.50 per week. Brieven onder nr. 5903 aan het Bureau van dit Blad. TER OVERNAME GEVRAAGD HEERENMODEZAAK, gelegen op prima stand. Geheimh. verzekerd. Kapitaal aanwezig. Br. ond. nr. 5908 aan het Bureau van dit Blad. FLINKE VERKOOPSTER GEVRAAGD, in Speciaal zaak van CORSETTEN, KOUSEN, TRICOTAGES. Vakkennis van een dezer vakken ver- eischt. Brieven met opgaaf van verlangd salaris en vorige betrekking onder nr. 5906 aan het Bur, v. d. Blad. Net meisje zoekt NETTE VRIENDIN. Leeft, ongeveer 26 j.. k. fietsen en dansen. Br. no. 5902 bur. van dit blad Dagmeisje gevraagd, van S tot 3 uur. Keizer straat 4, Haarlem Kan geplaatst worden voor de afd. Stoffen. Zijde enz. een bekwame Verkoopster. Volkomen bekend met deze afdeeling. Aanb. met opg. ref., leeft., verl. salaris no. 5901 bur. van dit blad Zelfst. Dienstbode gevr. voor onmiddellijke indienst treding v. d. en n., of zelfst. nood hulp. Aanm. Prins Mauritslaan 109 Overveen, Tel. 10966 ZIT-SLAAPKAMER met pension gez.. omg. Klever- parkw. pl.m. 45 p. mnd. Br. no. 5900 bur. van dit blad •ij huis gel. Saracenenstraat 27. Te bevr, S. FEENSTRA, Mercu- riusstraat 5, Tel. 23118 GROOTE HOUTSTRAAT 16. RUIME KEUZE in WARME WOLLEN TRICOT JAPONNEN. met de a.s Feestdagen Sta ndaa rdvlag 100x150 c.m; com pleet met stok en houder Zuiver Wollen Standaardvlag 100x150 c.m. com pleet met stok en houder Verder alle malen Vlaggen en Stokken VOORRADIG Lange Veerstraat en Gr. Houtstraat HAARLEM Raad hstr..H'stede Hoog zijn de eischen, die beroep en sport, het haasten en jachten en het geraas van het tegenwoordige verkeersleven aan onze zenuwen stellen. Overspanning van de zenuwen beteekent echter volgens Prof. Danilewsky en Prof. Hammersten verbruik van de zenuw-grondsubstantie, lecithine. Tijdige aanvulling door de geneeskundig beproefde zenuwvoedingsstof Dr. Buer's Pure Lecithine is daarom een gebod van het verstand. Ook bij de sterkste inspanning van de zenuwen, bij zenuwzwakte, verval van krach ten, uitputting, nerveuze hoofdpijn, nerv. slapeloosheid, ls ze proefhoudend gebleken. Zoo schrijft b.v. uit eigen beweging de bekende wielrenner, de wereldkampioen E. IVIöLLER „Sedert meer dan 15 jaar ben ik op de wielerbaan werkzaam en heb reeds titels, zooals dien van den zesvoudig internationaal Parijzer kampioen behaald. Er is al een tijd geweest, dat mijn zenuwen mij eenvoudig den dienst weigerden Toen beval mijn apotheker mij Dr. Buer's Pure Lecithine aan. Ik heb ze langen tijd gebruikt en ik kan niet anders zeggen, dan dat ze mij werkelijk zeer geholpen en mij telkens weer in staar gesteld heeft, de hoogste prestaties te volbrengen." Doozen ad ƒ0.904.25 (kuurverpakking) bij Apothekers en Drogisten.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 3